V"°ï? Nieuws uit Kaatsheuvel Nieuws uit Ëeusden. Provinciaal Nieuws Ingezonden 5tukken. De minister van Waterstaat heeft ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen een hernieuwd onderzoek in te stellen naar de baten welke van de afsluiting en droogmaking der Zuider zee mogen worden verwacb;, waarbij zij in bet bijzonder haar aandacht zal b-.bben te wijden aan de wijze van ver kaveling der aan te winnen gronden en aan de voordeelen voor de omliggende provinciën, ten aanzien van afwatering en zoetwatervoorziening. In die commissie zijn benoemdtot lid en voorzitter de heer dr. H. J. Lovink, oud-directeur-generaal van den Land bouw, alhiertot lid en secretaris de heer J. F. Ligtenberg, ingenieur bij den dienst der Zuiderzeewerken. ALLEEN P O ""-MIC- O ramu 60 ast ui mg utostim Niet-boeren naar de Landbouwtentoon stelling. De Nederlandsche landbouwers en tuinders zitten midden in de crisis. Het is niet moeilijk aan de hand van cijfers aan te toonen, dat de prijzen der land en tuinbouwvoortbrengselen dalende zijn. Zij dalen sneller dan b.v. de pachten en de prijzen der kunstmeststoffen. Door ook hierop te wijzen zitten wij in eens midden in de kwestie. Immers, zouden wij ons er toe bepalen te zeggende prijzen der landbouwvoortbrengselen zijn laag, dus gaat hetden boeren slecht dan zouden wij ons schuldig maken aan dezelfde fout, die zoovele nog niet zoo heel lang geleden begingen, toen zij uit het feit, dat de landbouwers voor hun voort brengselen een goeden prijs maakten onmiddelijk afleidden, dat het hun in elk opzicht naar den vleeze ging. Het stof felijk welzijn van den boerenstand, de bleei van het land- en tuinbouwbedrijf zijn van heel wat meer factoren afhan kelijk dan de prijzen der land- en tuin bouw artikelen, hoezeer ook vaststaat dat de opbrengst dier artikelen een factor is van groote beteekenis. Vele boeren, die voor eenigen tijd eigenaar werden van een duur-betaald bedrijfvele andere, die in de noodzake lijkheid verkeeren eenige perceelen bij te pachten, en daarvoor ook in deze zware tijden, hooge prijzen moeten betalen weer andere, die eigenaar zijn van een stal met vee, op het oogenblik veel minder waard dan enkele maanden ge leden, zij allen hebben te kampen met groote moeilijkheden, gevoelen de crisis aan den lijve. Het is voor de Nederlandsche land bouw een moeilijke tijd en voor den tuinbouw, die de overgroote meerderheid van zijn buitenlandsche afnemers moest verliezen, niet minder. Maar onze boeren en tuinders zijn stoere mannen, die de hitte van den strijd niet duchten en in dagen van tegenspoed niet bij de pakken gaan neerzitten. Integendeel, de tegenspoed zet hen aan tot grooter krachtsinspan ning, tot verdubbeling van hun energie. En zoo is het mogelijk, dat midden in den crisistijd te Tilburg een groot in ternationale land- en tuinbouwtentoon stelling wordt gehouden, waar onze werkers van het land zullen toonen wat zij kunnen waar zij elkander zullen aansporen tot volharding in het streven naar verbetering van het bedrijf en waar de buitenstaanders gebracht zullen wor den tot waardeering van veel wat door onze land- en tuinbouwers werd be reikt. Vooral ook de buitenstaanders zou ik willen aansporen tot het brengen van een bezoek aan de tentoonstelling -De boeren en tuinders, och, die zullen vanzelf wel gaan als zij den tijd maar eenigszins kunnen vinden. Maar onder de niet-boeren zullen er vele geheigd zijn van de tentoonstelling weg te blij ven, veronderstellend, dat het eigenlijk niets is voor hen. Welnu, 't is juist iets voor hen. Juist de buitenstaander moet meer van den land- en tuinbouw in al hun vertak kingen leeren kennen. Hij zal de groote beteekenis van den boerenstand beter gaan begrijpen naar mate hij meer op de hoogte is van alles wat door onze boeren is tot stand gebracht. Daardoor zal toenemen zijn eerbied voor den arbeid dier eenvoudige mannen van het platteland, die dag in dag uit, in ge trouwe plichtsvervulling, hun werk ver richten in het belang der geheele gemeenschap. De boerenstand als zoodanig heeft aanspraak op de belangstelling en de warme waardeering voor allen, wien de zedelijke waarde en de innerlijke kracht van ons volk ter harte gaan. Moge de Tilburgsche tentoonstelling er veel toe bijdragen die belangstelling en waar deering bij menig niet-landbouwer te verhoogen. Dr. L. DECKERS, Den Haag. Waalwijk, 25 Aug. 1922. Het programma van den Koninginne- avond, waarop voor het eerst de kiosk, door de vereeniging „Koninginnedag" welwillend afgestaan, alhier op de Markt in gebruik zal worden genomen, belooft zeer veel. ben hun beste beentje vooruit gezeten geven hun mooiste nummers. Wij laten ze hier volgen, men kan dan een eigen oordeel vormen. Van 7—73/4 uur Liedertafel .Oefening Vermaak* van Waalwijk en Besoijen, Directeur de heer Jac. Sars. Programma 1. Aan 't Vaderland. Giesen. 2. De Hebe uit de Taveerne. Kools. 3. Minnenzangers-Meilied. Olman 4. Sur les Remparts. Saintis (Deze voor mannenkoor.! 5. In den Lentetijd. Roeske 6. Viooltje. Leuser 7. Droome Vrouwe. Olman (Deze drie laatste voor gemengd koor. Van VU—9 uur Harmonie van de R K. Werkliedenvereniging. Directeur de heer E. Hurkmans. Programma t. Neerlands Vreugd. M J. H. Kessels 2. Au pays Lorraine. G Balay 3. La Czarine, Mazurka Russe. Louis Ganne 4. Hallo Marsch. S. P. v. Leeuwen Pauze. 5. Le Chef de Corps, Marche Militaire V. Bury 6. Louisia, Ouverture. Pr. Frangois 7. Trés Jolie, Suite de Valses. E. Waldteufel 8. Neerlands Taptoe, Militaire Fan- taisle. Roeien. Ten 9 uur Kon. Erk. Harmonie „Apollo" van Kaatsheuvel. Directeur de heer P. B. Bisselink. Programma 1. Prinz Eitel Friedrich, Marsch H. L. Blankenburg. 2. Le Retour au Pays, Ouverture. Mendelssohn. 3. Episode de Combat, Fantaisie des criptive. Louis Perineau. 4. Valse interrompue. L. Montagne. Pauze. 5. Treue Waffengeföhrten. Marsch. H. L Blankenburg. 6 Le Barbier de Seville. Ouverture de l'opéra. G. Rossini. 7. Polonaise de Concours. L. Montagne. 8. Grande Marche Nuptiale. L. Canivez N B. No. 3 Verplicht nummer con cours Rotterdam, No. 2 Eigen gekozen nummer concours R'dam, le prijs Afd. Uitmuntendheid. No. 8 Bekroond met den Eere- prijs concours Rotterdam. De loting voor de lichting 1923 zal voor deze gemeente plaats hebben op Zaterdag 9 September des v.m. tea 9 uur in de raadzaal. Voor de lotelingen van de gemeente Capelle vangt de loting aan om half elf. Voor den dienstplicht van de lichting 1923 zijn wegens broederdien9t vrijgesteld C. Klerkx, Jan Timmermans, A. Verhoeven, C. Wleringa en N. W van Wijk. Voorlooplg daarvan zijn vrijgesteld Fr. C. v. Loon, G. van Veldhoven en A. J. Verschure. Wegens opleiding voor een geestelijk ambt is vrijgesteld tot 1 Aug. 1924 F. A Klijberg, tot 1 Aug. 1925 van Mierop, en voor aigeheele vrijstelling W. van Mierop en H. W. Surlg Dat het wenschelijk is voor dienst plichtigen om bQ vet huizing, zoowel binnen als bulten de gemeente, hun zakboekje ter Secretarie te bezorgen, blijkt wel uit het feit dat dezer dagen een dienstplichtige uit deze gemeente wegens verzuim daarvan is gestraft met vier dagen provoost, welke straf hij te 's Hage zal moeten ondergaan. Het bestuur der liedertafel „Oefe- ning en Vermaak" heeft het plan ge vormd bij gelegenheid van den verjaar dag onzer Koningin op te voeren het groote koorwerk „Neerlands Heil", ge dicht van onzen oud-pastoor, den ZEerw. Heer Jud. Sprangers, door den grooten componist Rich. Hol getoonzet en aan de Liedertafel opgedragen. De uitvoering hiervan zal plaatsheb ben op Zondag 3 en 16 Sept. ten 12 uur in Musis Sacrum. Deze matinées zijn vrij toegangelijk voor iedereen, terwijl de Liedertafel zal zorg dragen voor verspreiding van den tekst. Wij kunnen niet anders dan dit be sluit ten zeerste toejuichen, en raden eenieder aan van deze door „Oefening en Vermaak" gratis aangeboden gelegen heid gebruik te maken om het groote werk te hooren, temeer daar het hier geldt een der dichtwerken van onzen geliefden oud-herder. Het zware accompagnement is in handen van den heer J. Verhoeven, hetgeen ons een goede vertolking waar borgt, terwijl de tenor- en baritonsoli resp. zullen gezongen worden door de heeren J. de Bont en L. de Vaan. Naar wij vernemen kan binnenkort de aanbesteding worden tegemoet ge zien van het Broederhuls. Hedenmorgen hadden we weer het zeer twijfelachtige en schadelijke voor recht dat de eiectrische voorziening gedurende ongeveer l'/a nuf den dienst weigerde. De transformator bleek door den Berg uitgeschakeld, waar ergens een defect aan den hoofdkabel moest zijn. Men veronderstelde dat zulks bij een bruggen bouw nabij den Bosch zou zi]n ver oorzaakt. Niettemin kon Waalwijk op een andere w^ze van stroom worden voorzien. De musiceerende gezelschappen heb-1 De heer J. Verhoeven alhier is benoemd tot organist van de parochie kerk O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Een gevonden postbox-sleuteltje no. 207 la terug te bekomen aan 't bureau van dit blad. Een stoomfiets reed dezer dagen een fietser, den heer M. S. alhier, die op 't rijwielpad reed aan, met het gevolg dat de fiets geheel in eikaar werd gereden;persoonlijke ongelukken hadden wonder boven wonder niet plaats. De stoomfiets, die voor een meisje inoestuitwijken en te veel rechts aanhield, reed met flinke vaart door, doch 'c nummer is bekend. De zaak Is in handen der politie. Naar wij vernemen zal a.s. Zondag de Bredasche tennisclub >Onar< een wedstrijd spelen tegen de Waalwijksche tennisclub »Tioltlb« op de banen alhier. Wij wenschen »Tioltlb«, die den vorigen wedstrijd te Breda gespeeld won met 5—2, op baar eigen teirein veel succes. De politiehond Bobby van den heer C. van Haperen alhier behaalde te Wernhout het certificaat der K N.P.V. met lof. De Maasbode, de cijfers en be richten omtrent de werkeloosheidsuit- keeringen en mogelijk te beramen maat regelen uit ons vorig nummer overne mende, voegt daaraan nog het volgende toe. De Ned R. K. Lederbewerkersbond keert thans wekelijks aan werklooze leden tusschen de f 11.000 a f 12000 uit. Tot 20 Maart was uitgekeerd ruim f105 000, van 20 Maart tot de toelating op 1 Mei (steunregeling 1922) ruim f 26000. Na 1 Mei is aan bijzonderen steun van de regeering ontvangen f115 000, waarmede de uitkeeringen tot 19 Augustus gedekt waren totaal f246.000. Totaal aantal werkloozen pl m. 2000, waarin niet begrepen de reeds uitge- trokkenen. Het aantal ongeorganiseerde werkloozen is niet op te geven. 27 Aug. zullen de eindwedstrijden van de R.W.B. seriewedstrijden plaats hebben. 2 uur S.V.V. Sprang tegen Ex celsior Capelle, 3 uur Berkdijk tegen Trekvogels. Daarna finale verliezers en winnaars. Het zullen allen spannende wedstrijden worden. We achten alle 4 vereenigingen even sterk, wel vertoon den de Trekvogels j.l. Zondag uitstekend spel, doch dit was meer de oorzaak van de zwakke tegenpartij. Wie den beker zal behalen, zal er dus zeer hard voor moeten werken en hieraan kunnen de supporters veel bijdragendus allen naar het R.W.B. terrein. De keuring vanwege de Provinciale Regelings Commissie voor de Paarden fokkerij in Noord-Braband had tot uit slag, dat werden bekroond met f 10 van den hengst Caladijn van de Coöp. Vereeniging te Meeuwen 8 afstamme lingen en van Cicero van Gebr. Oerle- mans- van der Schans te Drongelen, 10 afstammelingen. De bekroonde afstam melingen van Caladijn behoorden toe 2 aan G. W. Branderhorst te Eethen, 1 aan Wed. j. Branderhorst te Eethen, (verkocht aan Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen), 1 aan Gebr. Oer- "emans var, der Schans te Drongelen, 2 aan D. van Buuren te Meeuwen, 1 aan J. de - Waal te Wijk en 1 aan G. Hartgens te Doeveren. Die van Cicero lehoorden toe1 aan J. van Bergeijk te Wijk, 2 aan H Smits te Waspik, 1 aan G. J. W. Branderhorst te Eethen, 1 aan D. van Buuren te Meeuwen, 2 aan P. Nieuwkoop te Drongelen, 1 aan A. W. Verhoeven te Herpt, 1 aan Kin deren G J. Bol! te Doeveren en 1 aan J. de Waal te Wijk. De hengsten Caladijn en Cicero ver wierven alzoo een zilveren medaille. Zondag j.l. hield de Postduiven vereniging »De Postduif» een wedvlucht vanuit Luxemburg. Afstand 240 KM. De duiven zijn gelost ten 7 uur 15 min. en bereikten hun hokken als volgt 1 W. de Graaff. 2, 4, 6, 7, 8 en 11 v. Bladei. 3 en 5 Hok »De Lucht bode». 9 en 10 Adr. Stokwielder. Eerste overduif J. Allessie. Tweede overdulf Adr. Hensen. De eerste duif werd geconstateerd te 12 34 27, de laatste 3.56.4. Zooals wij reed9 ln ons vorig nummer mededeelden, krijgt W. S. C. morgen de bekende vereeniging »Eind- ïoven* op bezoek. Vorig jaar heeft W. S. C. reeds kennis gemaakt met de enorme kracht, welke er destijds al van deze.vereeniging uitging. In het afge- loopen seizoen is er heel wat veranderd bij de vereeniging Eindhoven. Na eerst ongeslagen Kampioen te zijn geworden de Ilde klasse, wist zij daarna op schitterende wijze te promoveer en tot 1ste klasser. Vooral aan het comblaeeren met de vereeniging »Gestel< heeft zij hoofdzakelijk dit succes te danken. Wij zijn benieuwd, hoe W. S. C. zich morgen tegen de reserves dezer zoo populaire Elndhovensche vereeniging houden zal. De aanvang van dezen wedstrijd is op drie uur gesteld. Het lie elftal van W. S. C. speelt om half twee tegen D. F. C.' uit Drunen, eveneens op't terrein aan den Parallelweg. Uit Essen wordt geseind aan de N. Rott. Ct. De Duitsche schoenenindustrie staat voor een inkrimping van den arbeidstijd. De oorzaak moet worden gezocht in het feit, dat het de fabrieken tengevolge van de door de depreciatie van de Mark veroorzaakte geldschaarschte aan kapi taal ontbreekt, terw^l de schoenenprf]sen niet in die mate kunnen worden ver hoogd als in verband met de gestegen producllekosten noodlg Is. SPRANG. A.s. Zondag des voormid dags 9.30 uur hoopt in de Ned, Herv. Kerk op te treden Ds. D. J. v. d. Graaf van Raamsdonksveer. Op Zondag 3 Sept. a.s. hoopt Ds. G.» H. de Jonge van Naarden zijn in trede te doen bij de Gecombineerde Geref. Kerken van Sprang en Vrijh.- Capelle. De aardappelhandelaar v. D. toonde ons dezer dagen een aardappel, die 1 K.G. woog. Deze kolossus was ge rooid door den landbouwer C. v. D. te Eethen. Onze voetbalvereen. S.V.V. neemt a.s. Zondag deel aan de eind-seriewed strijden uitgeschreven door de voetbal vereniging R.W.B. te Waalwijk en komt in 't veld tegen Exelsior uit Capelle. Gisteren reed mej. J. alhier bij het uitwijken met haar rijwiel tegen een voermanswagen, waardoor zij kwam te vallen. Gelukkig stond de wagen spoedig stil en kwam zij er met de val en enkele lichte kneuzingen af. CAPELLE. Bij uitspraak van Ged. Staten dezer provincie werden van de ingeschrevenen der lichting 1923 dezer gemeente 7 personen voorgoed vrijge steld en 3 voorloopig, wegens broeder- dienst. Jl. Zondag werd de echtgenoote van C. v. D. alhier door een fietser omver gereden, met het noodlottig ge volg, dat zij eenige dagen het bed moet houden. A.s. Zondag neemt het eerste elftal onzer voetbalvereniging Excelsior deel aan de eindwedstrijden om den zilveren beker, uitgeschreven door R.W.B. te Besoijen. WASPIK. Zondag a.s. begint alhier weder de kermis. Naar we vernemen hebben verschillende inrichtingen een plaats bekomen, o.m. een schouwburg, bioscoop, terwijl ook de verschillende kleinere vermakelijkheden, zooals een schiettent, hoepla, touwtjetrekken, niet zijn vergeten. Ook de gebak-, suiker en galanteriekramen zullen in voldoende aantal aanwezig zijn. In verschillende café's is van Zondag tot en met Woens dag gelegenheid tot dansen, terwijl we op Maandag een matinée hebben in de Harmoniezaal en op Dinsdag een ma tinée en soirée in het café Gijsman, waarbij Humoristen van naam zullen optreden. Een ieder kan dus van de kermis genieten Laten we hopen, dat zij door geen enkele wanklank zal wor den gestoord en we dus met genoegen er op terug kunnen zien. De vleeschkeuringsdienst zal al hier op 1 Sept. in werking treden —Als Hoofd van den vleeschkeurings dienst is benoemd de heer Van der Werf, dierenarts te Raamsdonksveer. De vleeschprijzen zijn alhier met 10 cent per pond verlaagd. RAAMSDONK. De loting der inge schreven dienstplichtigen voor de lich ting 1923, zal voor deze gemeente ge schieden ten gemeentehuize van Waspik op 16 September 1922 des voormiddags om 11 uur. RAAMSDONK(dorp). A. s. Zondag morgen zal er wegens vacaturedienst des morgens op 't Dorp in de Ned. Herv. Kerk leesdienst gehouden worden, terwijl des middags op 't Veer de Zeer- Eerw. Heer Ds. D. J. v. d. Graaf hoopt op te treden. Dinsdag zullen een 65tal kinderen met de noodige geleiders een uitstapje maken naar Rotterdam. De Diergaarde zal bezocht worden, het is de bedoeling ook een tochtje te maken door de Rot- terdamsche havens. LOONOPZAND. Dr. Verwijst, ge meentegeneesheer alhier, heeft als zoo danig ontslag gevraagd en gaat zich te Houten vestigen. Kaatsheuvel, 25 Aug. 1922. De Combinatie van Postduiven verenigingen, gevestigd bij den Heer Jan v. Dun, hield Zondag jl. wedvlucht met jonge duiven vanuit Libremont. Uitslag: 1-3-7 v. d. Assem, 2-4 v. Beers, 5 de Bondt. 6 v. d. Ven, 8 Opperman, 9 v. Dun. Overduif de Bondt. le duif 10-14-53, laatste 10-31-14. Zooals we in 't vorig Zondag nummer reeds meldden, geeft de R.K. Kaatsheuvelsche Gymnastiekvereniging ter gelegenheid van haar éénjarig be staan de eerste groote Lustrum-uitvoe ring, met welwillende medewerking der а.V. „Voorwaarts", Tilburg en het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia". De uit voering staat onder leiding van den ïeer L. van Gulik, eerste graad-voor turner van den Ned. Gymn. Bond, leider van beide bovengenoemde ver eenigingen. Het volgende programma zal op de speelplaats der openbare school worden afgewerkt 1. Welkomstgroet Voorzitter. 2. Opmarsch stokoefeningen „K.G.V." 3. Orde-oefening „Voorwaarts". 4. Muziek „Euphonia". 5. Opmarsch met orde-oefening, Aspi ranten K.G.V. Rek, K.G.V. 7. Rek, Voorwaarts. 8. Vagebondsmarsch, Aspiranten K. G.V. 9. Ringen, K.G.V. 10. Ringen, Voorwaarts. 11. Standen, K.G.V. 12. Brug, Voorwaarts. Deze belangrijke eerste uitvoering onzer gymnastiek-club, die bogen mag op de sympathie van de geheele be volking, zal zeer zeker talrijke belang stellenden trekken, temeer daar de entrée zoo laag mogelijk gesteld is. We twij felen er niet aan of K.G.V. heeft Zondag evenals met haar eerste rondwandeling, veel succes. Het plaatselijk comité van Her wonnen Levenskracht houdt Zondag a.s. een speldjesdag. Telken jare is dezen dag een succes geweest. Kaatsheuvel stond steeds, in verhouding met andere plaatsen bovenaan. Ondanks de slechte tijden vertrouwen we dat het ook dit jaar een goed figuur zal slaan en dat ieder een dubbeltje over zal hebben ter bestrijding der witte pest. Zondag 27 Augustus beginnende groote seriewedstrijden, uitgeschreven door de voetbalclub „Excelsior". De wedstrijden, waaraan niet minder dan 8 clubs deelnemen, worden gespeeld op het Excelsior-terrein aan den Horst. We wenschen de jeugdige vereeniging met haar eerste seriewedstrijden veel geluk. De Kon. Harmonie Apollo gaat met Koninginnedag a.s. een concert geven op de Markt te Waalwijk. We zijn er len volle van overtuigd dat het Waalwijksche publiek over Apollo tevre den zal kunnen zijn. De Combinatie houdt Zondag a.s. een kasvlucht. Ofschoon op meerdere hokken door ziekte en wegblijven het aantal goede vliegduiven gedund is, is 't bestuur toch bij het eertijds genomen besluit gebleven, de vlucht te laten doorgaan. De loting voor de dienstplichtigen van 1923 zal plaats hebben op Dinsdag 12 September, des middags ten 12 uur, ten gemeentehuize alhier. Voor de gemeenten Sprang en Vrij- hoeve-Capelle zal de loting een uur later aanvangen. Heusden, 24 Aug. 1922. In November is men voornemens een bazar te houden ten bate van het Groene Kruis, ter bestriding van ver- plegingskosten voor tuberculo9e-li]ders en tot aanschaffing van verpleglngs- mlddelen. De heer V. alhier toonde ons nog enkele volkomen gave appels (belle fleurs) van den oogst 1921voorwaar een unicum. De heer Koster, Marechaussée dezer brigade, wordt met ingang van 1 Sept. bevorderd tot Wachtmeester en overgeplaatst naar de brigade te Breda. De loting voor de nationale militie zal plaats hebben 8 Sept. e.k. voor wat deze gemeente aangaat. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Sprang, 22 Aug. 1922. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van een bericht 'in Uw blad van j.l. Woensdag over de gehouden vergadering der Coöp. Brood bakkerij »Broederhulp< alhier, waarin wi) lazen dat de Voorzitter de vergadering schorstte, zouden wij gaarne onder staande in Uw blad opgenomen zien, waarvoor bij voorbaat onzen dank. De bedoelde vergadering beloofde heel wat te worden, gezien de rede, waarmede de zich noemende Voorzitter deze opende. Hij zelde daarin o.m. »Een zeker deel arbeiders, leden onzer vereeniging, wenden alle pogingen aan en beramen alle middelen om onze ver eeniging, die eene vereeniging is in het belang der arbeiders, in den grond te werken. Uitsluitend, zeide sprdie arbeiders, die de kerk platloopen, anti- revolutlonnairen en roomsch-katholleken, welks beginsel is niet tegen een wettig gezag op te staan». Tot zoover spreker. Wij achten het onze plicht tegen zulke lage lastertaal ons langs dezen weg te verzetten, daar wij op de vergaderingen het woord niet kunnen krijgen. Wij arbeiders toch, die niets anders wenschen dan het belang onzer ver eeniging te dienen, erkennen wel terdege een wettig gezag. Wat bleek ln 1918, toen het thans zittende bestuur door de rechtbank te '9 Bosch werd In het ongelijk gesteld en veroordeeld tot een groote geldboete en direct aan het wettige bestour over te dragen alle in zijn bezit zijnde goederen der vereeniging, welk vonnis werd uitgevoerd door den deurwaarder ln tegenwoordigheid van den opperwachtmeester en een mare chaussée. Welk standpunt zij Innemen tegen een wettig gezag bleek toen wel allerduidelgkst, toen zij ondanks boven genoemd vonnis een vergadering van het wettig bestuur overrompelden en zich alle ln hun bereik liggende bescheiden der bakkerij wederrechtelijk toeeigenden. Verschillende door het wettige bestuur uitgeschreven vergaderingen werden door deze aan het gezag gehoorzamende per- sonen op een zeer lage manier verstoord, zoodat het bestuur geen gelegenheid kreeg nog vergaderingen te houden. Van het thans zittende bestunr ver klaren er nu zelf9 dat zfl onwettig fungeeren. En dan worden wij, die een gezag als de rechtbank te 's Bosch wel etkennen, uitgemaakt voor boUjewiken enz. Oordeel zelf, geachte lezers 11 Op welk een manier uit zich de zich noemende Voorzitter jegens de leden, als hij b.v. een lid, welke zich omrede INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 1 .wfttttHft DU EXAMEHVREI/,0VE8/MN- «■t/UKlOOfllEID.ONPWT EN CEJAAGMtOD

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6