f Provinciaal Nieuws De heer Leemans ziet meer gevaar er in alc een dergeltyk lijk op een boeren wagen wordt vervoerd dan op de lijk wagen. De Voorzitter fluit hierover de dls- E cussies en aangezien er niets meer aan i de orde is en niemand meer het woord i verlangt, sluit de Voorzitter de vergade ring. CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 30 Aug. des middags ten 2 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Valter. Ongeveer 2,15 uur opent de Voor zitter de vergadering; afwezig zijn de heeren De Roon, Middelkoop en Kerst. De laatste met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Daarna schorst de Voorzitter de openbare vergadering om in geheim comité eenige mededeelingen te doen. Na ongeveer een half uur heropent de Voorzitter de vergadering. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van den Minister van Arbeid houdende de mededeeling dat deze gemeente is vrijgesteld van de aanschaffing van een constructeur voor de verbranding van vleesch. Op het verzoek van vrijstelling van keuring bij huisslachting is nog geen antwoord ingekomen. b. Aanbieding van een afschrift van de begrooting van de Kring 's-Bosch van de Warenwet. De Voorzitter merkt op dat uit de begrooting blijkt dat steeds meer perso neel wordt aangesteld. Werd daar eerst f39000 aan uitgegeven, thans wordt dit bedrag al begroot op f47000. Burg. en Weth. overwegen om over deze begrooting bezwaren in te dienen als ze de zaak genoegzaam hebben onderzocht. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. c. Schrijven van den Minister van Arbeid, houdende mededeeling dat de uitgetrokken arbeiders, werkzaam in de schoenindustrie, in de steunregeling kunnen worden opgenomen. Burg. en Weth. stellen voor dezelfde regeling vast te stellen als die van de gemeente Sprang. Dan zal aan de ge huwde uitgetrokken arbeiders een uit keering geschieden van f 9,— per week met f 1,per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 10 personen. Aan kostgangers f 7, Treffers. Hoe lang trekken ze uit de bondskas. Voorzitter 72 dagen. Er zijn er ook van 60 dagen. Veel zijn er op 't oogen- blik nog niet geheel uitgetrokken maar er komen er dagelijks bij. Burg. en Weth. stellen voor een bedrag van f 1000 beschikbaar te stellen en voor dat bedrag een geldleening aan te gaan. De heer Sneep vraagt hoe zal worden gehandeld met hen die nog maar een paar dagen in de week werken. De Voorzitter zegt dat daarvoor 2/3 in mindering van den steun wordt af getrokken. De Minister heeft daaromtrent verschillende voorschriften gegeven en alles is zoo geregeld dat ze altijd ver beneden hun oorspronkelijk loon blijven De heer Sneep zegt dat een schoen maker, die een halve week werkt en daar f 15 voor ontvangt, dan nog f 1 steun er bij ontvangt en een grond werker die een geheele week werkeloos is, ontvangt niets. Zulks acht hij on billijk. Voorzitter. Deze categorie behoor hier nog niet onder. De Minister gaat daartoe alleen in de uitersten nood over. De grondwerkers heeft hij daarin nog niet opgenomen. Treffers. Wat wordt gedaan als iemand, behoorende tot het gezin, niet werkeloos is. Voorzitter. Dan wordt daarvan 2/3 afgenomen. Hierna wordt de regeling met alge meene stemmen goedgekeurd. Verslag van de Gezondheidscommissie. Wordt voor de leden ter inzage neder gelegd. Schrijven van het Alg. Groene Kruis te Utrecht houdende het verzoek om eene subsidie van f 10 per jaar. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt hierna nog mede dat in Waalwijk een vergadering is ge houden betreffende de vleeschkeurings- wet. Aangezien men nog niet definitief weet of Drunen zal aansluiten, zal binnenkort wederom een vergadering worden gehouden. 2. Voorloopige vaststelling gemeente rekening dienst 1921 en balansverlies- en winstrekening van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf 1921. De heer Van der Hoeven deelt namens de commissie mede, dat alle stukken zijn onderzocht van de gemeenterekening en dat de commissie geen opmerkingen heeft te maken. Alleen is het haar op gevallen dat de hondenbelasting zoo weinig heeft opgebracht in aanmerking genomen dat er zooveel honden in de gemeente losloopen. De rekening sluit met een bedrag aan ontvangsten van f 108.185.03'/, en aan uitgaven van f 106.101.11'/„ zoodat de rekening sluit met een batig slot van f 2084.92. Het electriciteitsbedrijf heeft een ver lies geleden van f5529.97. In dit bedrag zit echter de aflossing en afschrijving in. Ook is te voorzien dat de eerste jaren cen verlies zou worden geleden. De heer van der Hoeven zegt dat de commissie ook hiervan alles nauwkeu rig heeft onderzocht, doch geen op-of aanmerkingen heeft te maken. 3. Goedkeuring rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1921 en be grooting van 1923. De heer van der Hoeven deelt mede dat zoowel rekening als begrooting door de Commissie in ordê zijn bevonden. 4. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1922. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. De Voorzitter deelt hierna mede dat eenige boomen staande bij het station zijn omgehakt moeten worden en dat Burg. en Weth. deze nu bij inschrijving willen verkoopen. De heer van der Hoeven acht het beter de kavels klein te maken. Dan zal het heel wat meer opbrengen en de kleinere man is dan ook in de gelegen heid om wat te koopen. De Voorzitter heeft daar niets tegen en zal met het verzoek rekening houden. De heer van der Hoeven wijst erop dat in de Stationsweg groote kuilen zijn gekomen en het noodzakelijk is dat deze worden dichtgemaakt. Voorzitter. Dan zullen wij een en an der spoedig in orde maken. De heer Michael wijst er op dat nu hier eens 3 en dan daar weer eens 4 of 5 boomen tusschen uit worden ge hakt wat ook al worden er andere voor in de plaats gezet, een vreemd gezicht geeft. Hij acht het beter dat alle boomen gerooid worden en dan andere daarvoot in de plaats komen want nu loop er men nog het gevaar dat er een volgend jaar ook weer boomen dood gaan. De Voorzitter geeft in overweging eerst eens af te zien hoe het zal staan dan kan later nog altijd worden gezien. Veelal stuit het rooien van gezonde boomen bij het publiek op verzet. De heer Michael zou anders oor- deelen indien de boomen gezond waren doch nu ze allen zijn aangetast door een ziekte, acht hij het beter dat ze worden gerooid en nieuwe aanplanting wordt gedaan. De heer Sneep meent ook dat het er niet veel mooier op zal worden hier en daar een oude en dan weer een nieuwe boom te zien staan. De heer Treffers zegt dat de groei van de jonge boomen door de daar nog staande oude boomen bovendien wordt belemmerd. Vooral waar het naar zijne meening zeker is dat de andere oude boomen ook dood gaan aan dezelfde ziekte die niet alleen hier maar door geheel Europa heerscht, acht hij het voorstel van den heer Michael het beste. Hij geeft bovendien in overweging om bij aanplanting van nieuwe boomen een ander soort te nemen, wijl men dan niet dat gevaar heeft van het ziek worden der boomen. De Voorzitter zegt toe in een vol gende vergadering hierop terug te zullen komen. Daarna wordt de vergadering gesloten. HAARSTEEG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 31 Aug. des morgens ten half elf uur. Voorzitter Edelachtb. heer Van Bok hoven. Ongeveer kwart voor elf uur opent de Voorzitter de vergadering;aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken: a. Telegram van den Minister, hou dende mededeeling dat het raadsbesluit om de toren in Hedikhuizen te doen afbreken, is vernietigd. De Rekening van de Gezondheids commissie wordt goedgevonden. Een adres van de Alg. Ned. Ver. van het Groene Kruis en van den Ned. R.K. Politiebond St. Michaël, houdende het verzoek om eenige subsidie, wordt aan gehouden tot bij de behandeling van de begrooting evenals een verzoek van de bewaarscholen van Haarsteeg en van Hedikhuizen. Schrijven van de Gezondheidscom missie, houdende mededeeling dat de woning, staande te Hedikhuijzen en in eigendom toebehoorende aan C. van der Wiel, onbewoonbaar moet worden ver klaard, wijl deze woning door het aan brengen van verbeteringen niet meer in een bewoonbaren staat is te brengen. Voorzitter. Het is zoo als door de Gezondheids-commissie wordt geschre ven want het is zelfs gevaarlijk om er in te gaan wonen. Van Vrede. Woont er niemand meer in. Winkels. Neen, het staat leeg. 'tls heel slecht en beslist onbewoonbaar. Met algemeene stemmen wordt be sloten de woning onbewoonbaar te verklaren. 2. Opmaken aanbeveling voor twee leden van het college van Zetters wegens periodieke aftreden van de heeren Luijben en A. de Kort. Worden herbenoemd de heeren Luij ben en de Kort en tot plaatsvervangers aangewezen de heeren Achten en van Heijden. 3. Vaststelling van de verordening op de keuring van vee en vleesch. Nadat de verordening is voorgelezen vraagt de heer Van Vrede of de huis slachtingen in deze gemeente ook van keuring is vrijgesteld. Van verschillende gemeenten heeft hij dit gelezen, doch van deze gemeente heeft hij daaromtrent hoord. De Voorzitter zegt dat voor deze ge meente daarvoor reeds lang vrijstelling is verleend. Op verzoek van den Voorzitterjgeeft de Secretaris, die op de laatste ver gadering vanlden Kring is geweest, eene uiteenzetting van de verordening. Hij wijst er daarbij op dat de verordening over het zoogenaamde uithallen niets zegt dat dit verboden is, dus dat het vanzelf mag, echter mag dit uithallen niet steeds geregeld op dezelfde plaats plaats hebben. Ook kan het in handen van een veefonds worden overgegeven. Vervolgens wijst spr. er nog op dat de commissie, de burgemeesters van Heusden, Genderen en Elshout, van meening zijn dat de opzet nog te duur is en daarom hog een andere uitweg zoeken om het goedkooper te maken, men tracht het uit nood geslacht vee nog naar Waalwijk of 's-Bosch te brengen, want men zou een reuzen- voordeel behalen als te Heusden niet behoefde te worden gebouwd en een laboratorium te worden gesticht. De heer Van Vrede merkt op dat vee dat uit nood wordt geslacht niet wordt uitgehald maar onderling onder de leden wordt verdeeld. Het is gewoon een onderlinge verdeeling van de koe. De Voorzitter meent dat men alles gerust aan de commissie kan overlaten want deze zullen ook voor de veefond sen doen wat ze kunnen. 3. Vaststelling van eene verordening voor de gemeenschappelijke regeling tot toelating van kinderen op de open bare school te Vlijmen. De Voorzitter deelt mede dat men in Vlijmen reeds besloten heeft tot toela ting van kinderen uit deze gemeente op de daar bestaande openbare school. Ged. Staten dringen aan op het vast stellen van een dergelijke verordening. Winkels. Hoeveel zal dat hier de ge meente kosten. Voorzitter, f50 per leerling. De heer Winkels kan zich daarmede niet vereenigen aangezien eene dergelijke regeling veel te veel geld zal kosten Hij zou de kinderen van hier naar Hedikhuijzen laten gaan, daar heeft men een openbare school en dan zal het de gemeente geen geld kosten. Van Vrede. Ik heb daarvoor wel ge waarschuwd. Ik heb het wel vooruit gezegd dat het de gemeente veel geld zou kosten. De Voorzitter merkt op dat daartegen niets is te doen. Is er iemand in de gemeente die voor zijn kinderen ander onderwijs verlangt, dan moet de ge meente dat betalen ook al zouden ze daarvoor naar 's Bosch of Waalwijk gaan. Dat is de gemeente verplicht. Winkels. Ook als in de gemeente nog een openbare school staat. Daar neem ik beslist niets van aan. Zoo kan men een gemeente niet op kosten jagen, dat zou al te verschrikkelijk zijn. Ik ben er dan ook tegen en zal er mijn stem niet aan geven. Voorzitter. Ged. Staten hebben ons gevraagd dit te willen doen anders kunnen ze nog geen goedkeuring ver- leenen aan het raadsbesluit om de openbare school aan het Kerkbestuur over te geven. Winkels. Het komt mij voor dat het nooit kan bestaan, dat ze ons tot dergelijke kosten kunnen brengen. Van den Brand. Het komt mij ook zoo vreemd voor en daarom zou ik het nog eens aanhouden. Voorzitter. Een volgende week hebben wij toch weer vergadering. Van Vrede. Het is er aftijd in te voorzien geweest dat het de gemeente veel geld zou gaan kosten. (Slot volgend nummer). III. Benoeming van twee leden van het College van Zetters. IV. Behandeling van reclames H. O. In de gisterenavond alhier gehouden spoedeischende raadsvergadering deed de Voorzitter mededeeling dat door den Minister van Landbouw besloten was dat ook deze gemeente voortaan is aangewezen voor het houden van paar- denkeurlngeo. Naar aanleiding daarvan werd met algemeene stemmen besloten aan Burg. en Weth. een crediet van f 1500 toe te staan voor het bouwen van een manege ten dienste dezer paardenkeurlngen. Deze manege zal komen te staan achter het raadhuis en zal reeds 21 September, wanneer een Hengsten keuring zal worden gehouden, gereed moeten zijn. Verder deelde de Voorxltter mede dat tengevolge van de schrikbarende toename der werkeloosheid reeds onge veer f 16000 aan steun- en wachtgeld Is uitgegeven zoodat het daarvoor in een vorige vergadering toegestaan crediet van f 5000 aanmerkelijk is over schreden. De Voorzitter achtte verhooging Jot f 50.000 noodzakelijk. In geheime vergadering zal hij in verband met de werkeloosheid nadere mededeelingen doen. Daarna besloot de raad een crediet van f 50.000 toe te staan. Tot leden van het college van zetters werden herbenoemd de heeren Jud. Timmermans en H. Aarts terwijl als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren Jos van Ree en H. van Huiten. In ons volgend nummer uitvoerig verslag. De nieuwe cursussen aan de Rijks vakschool zijn gisteren aangevangen. Het aantal leerlingen is als volgt: Machinale Schoenmakerij Bovenwerk 11 leerlingen. Onderwerk 7 waarvan 3 buitenlanders en 3 Waal wij kers. Looierij 4 leerlingen, waarvan geen enkele leerling uit Waal wijk of omgeving. Zoowel voor de Schoenmakerij als voor de Looierij is de directie nog met verschillende belanghebbenden in onder handeling. De deelname aan de afdeeling Schoen makerij is goed, hoewel er natuurlijk veel meer leerlingen konden en moesten weest zijn, dienen er zeer zeker van te profiteeren. De openiogsavond van de Flora- Bioscoop 1.1. Zondag was een succes. De zaal was druk bezet en de him >De Duivel van den Haat» voldeed uitstekend. Wij vernemen dat er schitte rende films op 't programma van dezen winter staan. De concerten 1.1. Zaterdag door de vereen. .Koninginnedag" in voor malig Besoijen (wanneer krijgen de nieu we gedeelten van Groot-Waalwijk eens officieele namen?) gegeven, zijn goed geslaagd, al werd het bestuur om te beginnen zeer gedupeerd door het, om welke reden dan ook, niet-tijdig ver schijnen der harmonie „De Volharding" uitDrunen,zoodatde muzikale wandeling vanaf het gemeentehuis om 5 uur niet kon doorgaan, waarop honderden stonden te wachten. Dit was echter spoedig be kend en ging 't programma verder gewoon door. Toen de muzikale wandeling toch om 7 uur gehouden werd en uitgestrekt tot Besoijensche Steeg enz., liep het programma nogal in de war en kon 't instrumentaal concert eerst na 9 uur beginnen. Niettemin was er de drukte en stemming niet minder om Het is ons niet mogelijk al de num mers der vijf deelnemende gezelschap pen te gaan bespreken. Wij mogen gerust zeggen dat „Vooruitgang zij ons Doel", „Tot Bloei der Toonkunst" „Hallelujah" en .Oefeningen Vermaak" zich uitstekend van hare taak hebben gekweten, zij hebben het publiek van hare beste zangnummers Jdoen genieten, Zooveel als dit in de buitenlucht moge lijk is, vooral als de stemming onder 'tvolk erin komt. De harmonie had natuurlijk het succes van den avond, zij bracht hare nummers dan ook op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore. Het is werkelijk niet te verwonderen, dat dit kleine keurcorps, op zoo onderscheidene concoursen al zooveel roem heeft behaald, het is in staat een mooi concert te geven, dat heeft .de Volharding" ook thans alhier weer duidelijk getoond. De middag-en avondconcerten zijn uitstekend geslaagd en „Koninginnedag" kan met voldoening op haar programma en het welslagen daarvan neerzien. Ten slotte nog iets. Wij juichen de bevordering van het muzikale leven in onze plaats door zijn vooral in dezen tijd speciaal uit concerten enz., waardoor ook de belang- Waalwijk, 6 Sept 1922. Bij het Maandag te 's Hage ge houden examen voor Nijverheidsonder wijs slaagde o m. de heer L. B. Versteeg - Loop der bevolking gedurende de maand Aug. 1922. Werkelijke bevolking op 1 Aug. 1922 Vermeerd. d. geboorte vestiging Geheele vermeerdering Vermind. door sterfte vertrek Geheele vermindering Verschil tusschen de ge heele vermeerdering en M. V. Tot. 4568 4533 9101 10 8 18 13 14 27 23 22 45 2 4 6 23 14 37 25 18 43 2 4 2 Bevolking op 1 September 1922 4566 4537 9103 Opmerkingen omtrent den loop der bevolking over de maand Aug. 1922. Getal geboren in de gemeente M. V. Tot. Levend 10 8 18 Levenloos aangegeven 22 Te zamen 12 8 20 Sterfte in de gemeente zonder levenloos aange- evenen 13 4 ietal huwelijken 5. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk te houden op Dinsdag 5 September 1922, desna- midnags 6'/4 uur ten Raadhuize. Aan de orde: I. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor het bouwen van een manege, ten dienste der paardenkeuringen. II. Voorstel tot verhooging van het crediet, toegestaan tot bestrijding der nog niets ge- kosten van wachtgeld- en steunregeling. Waalwijk en omgeving, ook wat bedrijfs leiders en chefs betreft. Wat de looierij aangaat, we willen vragen of de looiers van Waalwijk, Loon op zand, Dongen, enz. nu in dezen malaise-tijd hun zoons nog niet kunnen missen of hun zoons of chefs thans nog geen tijd hebben om den looierij-cursus te volgen en zich in de verschillende methoden van leder bereidingen looierijchèmie te bekwamen. Zondag a.s. zal door de harmonie van de R.K. Werklledenvereenlglng alhier worden deelgenomen aan het Groot Federatief Muziekconcours te Schiedam. Gisterenavond had ten koffiehuize van den heer^A. van Vught eene bij eenkomst plaats van slagers uit die gemeenten welke den kring Waalwijk vormen bij de Vleeschkeuringswet. Na eenige bespreking werd besloten tot oprichting van eene vereeniging. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Jos Pullens en W. de Graaff uit Waalwijk, L. Elshout uit Drunen, W. de Jong uit Kaatsheuvel en J. Dan kers uit Loon op Zand. Naar wij vernemen zal de vereeniging zich tot Burg. en Weth. wenden met het verzoek voor dit rayon 3 keurmees ters aan te stellen. Onder flinke belangstelling werd, na lange jaren, Zondagmorgen door de Liedertafel >Oefening en Vermaak» In Musls uitgevoerd de cantate «Neerland* Heil», gedicht van den ZeerEèrw. heer Jud. Sprangers, oud-pastoor alhier. Muziek van Richard Hol. Het werkelijk mooie dicht- en koor werk werd op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht en de prachtige koren klonken zeer massaal en werden met veel vuur gezongen ook de beide solisten de heeren de Bont en de Vaan hadden eer van hun werk. Na afloop van de uitvoering nam de heer Ph. W. B. Timmermans, voorzitter van Waalwijks Belang 't woord om de liedertafel een woord van dank te brengen namens de leden van W. B. en alle tegenwoordlgen, dat zij deze cantate weer uit haar archief heeft willen op diepen, waardoor wij In staat zijn dit mooie werk weer eens te hooren en waardoor weer oude herinneringen bij ons worden wakkergeroepen. Herinnerin gen aan hetfeltderkroning onzer beminde vorstin, straks 25 jaar geleden, herinnerin gen aan het feit dat onze geliefde oud-pa- stoor Jud. Sprangers, dit mooie dichtwerk aan de liedertafel opdroeg en dit werd ge toonzet door den grooten Nederland- schen componist Richard Hol, aan wiens nagedachtenis hij eerbiedige hulde brengt, terwijl hij de liedertafel verzoekt een slang zal hij leven» uit te brengen op den ZeerEerw. heer pastoor Sprangers. Tot de liedertafel richtte hij voorts het versoek om ons telken jare omtrent Koninginnedag op dit mooie werk te vergasten. Na een hartelijk applaus van 't publiek voor deze Interessante woor* den, werd met een krachtig >Lang zal hij leven» van v. Paessen dit zeer goed geslaagd matlnée gesloten. Wij herinneren eraan dat hetzelfde werk ook a.s. Zondagmorgen wordt gegeven. Degenen die er nog niet go- stelling en sympathie voor die vereeni- gingen slechts kan winnen, zeer toe, maar zouden toch in alle bescheidenheid wil len vragen of het tweemaal vieren van Koninginnedag in een betrekkelijk kleine plaats wel gewenscht en op z'n plaats is en dit was toch de bedoeling volgens 't programma. Onder groote belangstelling heeft Zoodag j.l. de comp.-wed strijd plaats gehad tusschen Quick—Wi S, C. Ken merkte het vorige seizoen deze plaatselijke ontmoeting zich door prachtig voetbal spel, thans was hiervan niets te be speuren en is geheel den wedstrijd door ër maar raak op los getrapt. Er werd zeer forsch gespeeld met momenten van tegen het ruwe aan. Over den wedstrijd zelve het volgende: Reeds spoedig na den aftrap bestormt Quick het W. ~S. C.-doel, de links buiten zet scherp voor en reeds denken we Quick de leiding te zien nemen als v. Lier den bal met de hand bewerkt, zoodat deze kans verloren gaat. Vlug gaat het spel op en neer, doch lang zamerhand komt W. S. C. in de meer derheid Quick, uitgezonderd Meetb, is niet op dreef, waardoor het spel niet verplaatst kan worden. W. S. C. heeft het eerst succes als bij een voorzet van links den bal bij Vermeer terechtkomt die onhoudbaar doelpunt. Als Quick af trapt, bestormt ze direct het W. S. C.- doel, v. Hilst wordt door Pulles onge oorloofd aangevallen waarvoor de scheidsrechter aan Quick een penally toekent welke door Jos. Hensen in een doelpunt wordt omgezet. W. S. C. komt thans geducht op zetten en bestookt aanhoudend het Quick-doel. Spijkerman schiet van dicht bij kei-hard op doel, Meeth stopt schitterend, doch weet den bal niet weg te werken waardoor Vermeer gelegen held krijgt om nogmaals te doelpunten. Met 2—1 voor W. S. C. komt de rust. Als er wederom afgetrapt is gaat Quick direct ten aanval over. Hard wordt er gewerkt voor den geltykmaker, doch het wil in de voorhoede niet vlot ten. Het samenspel Is geheel zoek, waardoor ook geen doelpunten gemaakt kunnen worden. Tot 10 minuten voor het einde gaat de strfjd gelijk op. Plotseling doet Qalck een aanval en onder oorverdoovend gejuich maakt v. d. Heuvel den gelijkmaker. Nog enkele wederzijdsche aanvallen waarna scheidsrechter v. Eggelen uit 's-Bosch inrukken blies. Over den uitslag 2—2 kan ledereen tevreden zgn. Goed spel kon er niet vertoond worden omreden van 't te forsch spel. De beste van het veld was ongetwg- feld de scheidsrechter, die we gaarne op het Qulck-veld terugzien. Bij belde XI-tallen waren de doel-verdedigers bet beste. Zij hebben dan ook moeilijk werk moeten verrichten. Vermeldens waard is ook de jonge speler Toontje van Hilst, die door zijn harde werken Quick voor een nederlaag behoedde. In het wedstrijd-programma van den Nederlandschen Voetbalbond staat voor a.s. Zondag den wedstrijd W.S.C.— 6. 7. i t I C M

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2