Adverteert in dit lied- Buitenland. Binnenland. Kantongerecht Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Ingezonden 5tukken. Voorzitter. Ik begin met Augustus al aan te dringen dat men spoedig met de begrooting gaat beginnen, opdat we daar op tijd mee klaar zijn, maar ik heb nog nooit de kans gezien dat wij op tijd gereed komen. Ik zal niet zeg gen, dan weer moet dit en dan weer dat worden veranderd. Wij hebben altijd getracht met zuivere cijfers voor den dag te komen en daar staat onze begrooting ook voor bekend. Roggeveen. Behalve dan de laatste overschrijdingen. Afin, dat is nog tot daartoe, maar het misselijke van het geval is dat wij er niet in gekend worden. Ik weet wel dat alles niet zuiver kan worden geraamd, maar dan moet in ieder geval de raad daarin worden gekend. Na nog eenige bespreking maakt de heer van der Geld den raad er op opmerkzaam dat eer men een maand verder is het aantal werkeloozen is verdubbeld. De uitgetrokkenen komen nu met troepjes en daarom vindt hij het bedrag door den Voorzitter genoemd niet te hoog, vooral omdat het geen plicht is het uit te geven als het niet noodig is, want met wat is uitgegeven schiet er maar f34.000 meer over. Met algemeeme stemmen wordt hierna het voorstel van den Voorzitter aan genomen. 3. Vaststelling voordracht twee leden van het college van zetters wegens periodieke aftreding van de heeren Jud. Timmermans en H. Aarts. Worden herbenoemd de heeren J. Timmermans en H. Aarts, terwijl als plaatsvervangers worden aangewezen de heeren Jos. van Ree en H. van Huiten. Daarna geheime vergadering. :trr:v^dlgers (Ier bu"enlandsche pers agelijks lezingen over „hert mooie van het bolsjewisme". (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Sprang, 6 Sept.' 22. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd plaatsing van onder staande regelen in Uw veelgelezen blad als antwoord op het ingezonden stuk in het nummer van 2 Sep. 1.1. geteekend door B. Versteeg en A. Spikker. Wanneer we ook een opschrift hier boven hadden moeten zetten, had dat moeten luiden„Holle vaten klinken het hardst". De inhoud van genoemd stuk zouden we kunnen samenvatten in deze woorden .veel geschreeuw, maar weinig wol", aangevuld met een paar straatdeuntjes die in het betoog van een marktventer goed zouden voldoen. Wij worden uitgescholden voor leu genaars, wij zullen aantoonen dat voor den heer Versteeg waarheid of leugen geen verschil is; hij spreekt van f380 voor een procedurezaak betaald, dat is volkomen waar. Maar de heer Versteeg en consorten dragen daarvan de schuld, hadden zij als fatsoenlijke menschen gehandeld, dan had het wettig bestuur zich niet tot de Rechtbank behoeven te wenden. De rechterlijke uitspraak toonde hier toch aan wie gelijk had. En ook Versteeg wist wel dat hij on gelijk had, want anders was hij wel voor de rechtbank verschenen om zich te verdedigen. Hetzelfde geldt ook voor de zaak de Jong omtrent die f300. De heer Ver steeg heeft de Jong tegen het regiement in een gedeelte van den verkoop ont nomen en later den looper geschorst, wat tengevolge had dat de Jong zich tot de rechtbank heeft gewend waardoor het wettig bestuur verplicht werd hem te betalendie andere posten duidt de heer Versteeg niet aan, die bestaan zeker alleen maar in zijn verbeelding Wat de heer Versteeg schrijft omtrent het ontslag van het bestuur op een ver- gadering bekrachtigd, is een leugen, die vergadering is geschorst door den voor zitter vanwege het rumoer. Wat er ver der gebeurd is, is natuurlijk onwettig. Een gemeene leugen is ook dat het overnemen van de bescheiden in de bakkerij vlot van stapel liep. De zaak droeg zich als volgt toeDe één schreeuwde „Er uit", een ander deed de deur op slot en anderen vielen als roofdieren op het geld aan van deze zaak dragen kennis de burgemeester van Sprang en de commandant der marechaussée te Kaatsheuvel. Wanneer de overname vlot van stapel was ge- loopen, dan hadden de heeren wettige bestuurders ook wel afstand geteekend van het Spaarbankboekjeook zal de heer Versteeg geen staat van overname toonen welke geteekend is door het oude bestuur. Wanneer dit leugen is Iaat hem dan een klacht indienen wegens laster, maar dat durft hij niet. Wij ver klaren dat de heer Versteeg een leuge naar is en wel hieromhij heeft be weerd dat het spaarbankboekje zoek was en heeft een duplicaat aangevraagd. Thans beweert hij dat het bij zijn ad vocaat berustdan zal hij het over vijf weken, dan weer over twee weken in zijn bezit hebben. Als hij zoo wettig is waarom dan reeds vier jaar gewacht Waarom spreekt hij in zijn rede van schijnheiligheid en „kruis in top" spreekt daarin niet zijn haat, een hoogstaand man kwetst een ander niet in zijn geloof. Als ge zwak staat Ver steeg. is dit niet de manier om het te winnen. Hij spreekt ook dat wij bolsjewieken zijn. Als hij de kenmerken die wij van de bolsjewieken kennen, eens op zich zelf toepast, dan gelooven we dat hij daarin veel zal vinden dat op hemzelf van toepassing is. Geachte lezer. Ver steeg ontzegt ons het recht om over zijn kerkgaan te schrijven, maar op welke gronden meent hij andere daar over te mogen lastig vallen? wanneer hij zegt: die de kerk platloopen. Versteeg wil bewijzen dat hij zich niet onttrekt aan Christelijke instellingen omdat hij lid was van de Chr. Zangver. „De Harpe Zions". Wij zullen niet voor de Sprangsche lezers behoeven uiteen te zetten hoe het is gegaan met „De Harpe Zions" en andere vereenigingen waarvan de heer V. lid is geweest. Mijnheer Versteeg, wij zullen dit stuk niet met onzen naam onderteekenen omdat het op de Coöperatie precies gaat als in Rusland. Maakte daar iemand aanmerkingen op het beleid van vadertje Tsaar, dan werd hij naar Siberië verbannenzoo ook bij de Coöperatie. Indien iemand aanmerkingen maakt op het beleid van vadertje Tsaar (B. Versteeg) zoo wordt hij geroijeerd. Mijnheer Versteeg, ziet toch toe hoe uw vroegere vrienden U ook gaan afvallen en wendt U tot vriend Bolder dan kan die U toeroepenLeg toch af den leugen en spreek de waar heid. Mijnheer de Redacteur, nog een klein woordje s.V.p. tot Bolder en Klootwijk. Heeren het schijnt dat gij angstvallig waakt of de leden tegen Versteeg niet iets verkeerds zeggen. Hindert het U als Christenen niet wanneer deze door Versteeg worden gelasterd en behoeven jullie niet te onderzoeken als Versteeg van kwade trouw wordt beschuldigd? Als wij voor jullie ook nog een tekst moeten gebruiken zouden we zeggen „Trekt met den goddelooze geen juk aan". Mijnheer de Redacteur vergeef ons zoo wij te veel plaatsruimte vragen, wij kunnen onmogelijk voor deze zaak met minder toe. Ontvang onzen meest hartelijker! dank Hoogachtend, Vele lbden van „Broederhulp". SPRANG, 7 Sept. 1922. Mijnheer de Redacteur. Leden van Broederhulp* DRUNEN. Over de maand Augustus. GeborenWoutera M dv P Biekens- Klerks jozef W zv H van Son- Drijvers Hendrikus L zv H J Kuijpers- Kouters Adriana C dv P J Stevens- v Asten Woutera J dv Joh Klerks- v d Wiel Johanna C dv Joh. v. Giers- bergen-Geurts Maria Fr dv W v Diem-Verhoeven Mart zv M v Drunen-v d Wiel. Gehuwd Am v Spijk 29 j en Joh v Loon 22 j Joh C Verdiesen 40 j en Corn. Brok 38 j Gerard P H Veltman 27 j en Goverdina Vissers 25 j. WASPIK. Over de maand Augustus. Geboren: Adriana dv J de Jong de Wit Joseph Christiaan Alphonsus Maria zv G L Akkermans-de Wit Johannes zv J H Donks-van der Ven Johannes Jacobus zvj C Meis-Verschure Cornelis Simon zv C F van Dongen- Zijlmans Johannes Matheus zv A Hoogers-Hooijmaijers Huiberdina Waltera dv A J Pols-de Leeuw. OndertrouwdJ M F Pols oud 32 j en C van Laack oud 27 j A H Pols oud 24 j en J Gommers oud 23 j. Getrouwd F. J van Broekhoven oud 27 j en C A Verschure oud 26 j. Overleden Adriana Gerdina van Gij zel oud 60 j Peter Boelaars echtg v M Kemmeren oud 70 j. De Oostenryksche kanselier heeft yoor ilen Raad van den Volkenbond een uiteeu- zetting gegeven van den toestand van Oos- teryk. Na zyn vertrouwen in den Volken bond te hebben uitgesproken, wees by on de economische en politieke gevolgen, die de ineenstorting van Oosteuryk met zich zou sleepen, voor zichzelf en voor zijn buren, waardoor het Duropeesche evenwicht zou worden verstoord. Vervolgeus gaf hy een overzicht van de pogingen die tot dusver zyn aangewend om verbetering in den toestand te brengen, en toonde hij auu, dat die steeds niet hadden gebaat. Hy voegde eraan toe: Als Oosten rijk geen buitenlandsche hulp krygt, kan !t niet leven. Wy stemmen toe in een fiuanci- eele controle, maar er moet geen inbreuk worden gemaakt op zyn souvereiniteit, en die controle kan slechts worden aauyaard, als er een voldoende crediet wordt verleend. Hij eindigt met te zeggen: Het Oosten- rijksohe vraagstuk is in wezen politiek. Het Oostenryksche volk zal liever dan in isolement te vergaan, al het mogelijke doen om een laatste poging te wagen om zyn boeien te slaken. De Volkenbond moet er voor waken, dat dit gebeurt, zonder dat de wereldvrede er door wordt verstoord. Na van deze verklaringen te hebben ken nis genomen, zeide de voorzitter van den ltaad, dat deae er met gesloten deuren' over zou beraadslagen. De Grièkseh-Turksche oorlog. De bezetting vah de Grieksche stellingen Timoer Taek, Atranoes en Hermandyk wordt gemeld. De Turksche troepen rukken op naar de Grieksche stellingen van Yemid- je-bazar. De hoogten van Simaw en Mara- kenj in het centrum zyn eveneens door de Turken bezet. Op 3 September was 't meest vooruitgeschoven punt van het front ouge- veer 120 K.M. van Smyrna. De Turksche opmarseb wordt zegevie rend voortgezet. De val van Broessa wordt bevestigd. De nederlaag in den sector van Ala Sjehir wordt steeds ergerhet gerucht van den val van Ala Sjehir wordt ook be vestigd. Een hervatting van de troepenbe wegingen in den sector van de Meander wordt gemeld. Er zyn Turksche colonnes ln de buurt van de stad Ednmich verschenen en bedreigden den terugtocht. De Grieksche divisies bevinden zich thans in de omstre ken van Salihli. - De troepen, die in dfen omtrek van Oesjak opereeren hebben Zaterdagavond Generaal TrikoepLs, den nieiawen Griekschen opperbevelhebber en anderie officieren van den generalen staf gevaiagen genomen en en overgebracht naar hbet Kemalistische hoofdkwartier. Men verwacht. dat de Tur ken binnen enkele dagen Smyrna zullen be reiken. Honderd leden van de Kiefsclie kozak- kenorganisatie, die door de revolutionnnire rechtbank ter dood veroordeeld waren we gens samenzwering «om de regeering van Rakowslcy en de bols.'jewiki in Zuid-Rusland ondershoven te werjjen, werden den lsten September doodgeschoten. Maandag heeft dezelfde rechtbank het proces tegen een tweede groep van 250 tegenstanders van het bolsjewisme beëin digd met de ter dood veroordeeling van 52 hunner, terwyi het grootste deel der overi gen lange tuchthuisstraffen kregen. Slechts drie werden in vryheid gesteld. «in!hï°ffSk,V' ,t0t wlens glorie deze slachtoffers der tyrannie zyn afgeslacht, was een der bolsjewistische gedelegeerden vorrpeJn0nfere,ntie te GeilUa en daar aan vJ°lg?nSmbeVicht Uit Riga zou de ter dood veroordeelde metropoliet van Petersburg Benjamin, z,y„ gefusilleerd., terwyi de even eens ter dood veroordeel de leider der so- ciaal-revolutionnairen te Tiraotiew in zyn cel zelf een eind aan zijn leven beeft ge maakt. Men bevestigt te Koustautinopel de gevangenneming van generaal Trikoepis. Daar de Kemalistische strydkraehten op het Zuidelyk front na de bezetting van Al- kan. ten Westen van Ali Sjehir te Salili zyn aangekomen, moet de toestand van het Grieksche Zuiderleger kritiek zyn. De Turk sche voorposten bevinden zich nu op 40 K. M. van Smyrna. Op hun terugtocht gaan de Grieken voort de dorpen in brand te steken. Er is een buitengewone vergadering van het Engelsche kabinet gehouden. Deze heeft den toestand in het naburige Oosten behandeld en liet ontwerp-antwoord op de byzondere punten, welke Poincaré in zyn jongste nota over de geallieerde schulden naar voren lieeft gebracht. Dit is uitgesteld ter nadere overweging. In antwoord op een verzoek van Neder land heeft de Engelsche regeering de be scherming, zoo noodig, op zich genomen van de Nederlandsclie onderdanen te Smyrna. De Engelsche vloot zal denzelfden dienst bewijzen aan de Zwitsers en aan de onder danen van elk land. dat zulks zal verzoeken. Waarschynlijk zullen deze lieden, evenals de Engelsche onderdanen naar Cyprus of Mal ta worden overgebracht. De minister van binnenlandsche zaken heeft door tuscheukomst van Gedeputeerde Staten tot de gemeentebesturen een circu laire gericht van den volgenden inhoud. De minister van arbeid vestigt mijn aan dacht op de gevaren, welke kunnen ont staan by niet- behoorlyke handhaving of by gebreke van voorschriften, die ten doel hebben het rooken in auto-garages te ver bieden. Dit geeft my aanleiding u te ver zoeken het noodige te willen verrichten om deze gevaren zooveel inogeiyk tegen te gaan Voor zoover een rookverbod in een gemeen te-verordening is vastgelegd of als voor waarde aan een hinderwetvergunning Is ver bonden, welke voor oprichting van autoga rages in verband met de l>erging van ben zine is vereischt, ware een strenge handha ving van dat verbod te bevorderen. Voor zoover een dergeiyk verbod ontbreekt, zou het naar myn oordeel aanbeveling verdie nen om by aanwezigheid van dergelijke brandgevaarlijke inrichtingen in uw ge meente bepalingen tot beperking van de voreuaangeduide gevaren in het leven te roepen. De I. C. A. R. te Rotterdam heeft groot succes. Er komen dngeiyks duizenden •u duizenden bezoekers en de liefhebberij voor pa sa giers vluchten blflft zeer groot. Er hebben reeds meer dan 1300 personen gevlogen. De Holl. militaire vliegers hebben tegen over de buitenlanders groot succes. Zij heb ben in verschillende wedstrydeu de pryzen behaald. Op den vierden dag van de Jaarbeurs zyn er 2473 dagkaarten verkocht, tegen 1700 op den vierden dag van de voorjaarsbeurs. Bij den raad van beheer is een,' voorloo- pig door 50 deelnemers onderteekend. ver zoek ingekomen, om den duur van deze beurs tot Woensdag 13 dezer te verlengen. De raad van beheer zal hieromtrent van daag een beslising nemen, na overleg met de deelnemers te hebben gepleegd. Belastingverlaging Noord-Holland. Naar het Hbdl. verneemt, zullen de te heffen opcenten op de Ryksbelastingen ten behoeve van de provincie Noord-Holland in 1923 aaninerkeiyk lager zyn dan in dit jaar. Men spreekt zelfs van een verlaging van by na één vierde. By bet bezoek aan Kopenhagen heb ben Hare Majesteit de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik gisteren aan boord van Hr. Ms. „Zeeland" voor de Nederlandsclie kolo nie in Denemarken receptie gehouden. Des middags werd een bezoek door de vorste- lyke personen gebracht aan liet eiland Ama- ser. De Deensclie koning verleende aan H. M. de Koningin Wilhelmina de insignes van de Orde van den Olifant. Koningin Wilhelmina verleende aan den kroonprins Frederik en prins Enud het Grootkruis van de Orde van den Nederl. Leeuw. Koning Christiaan verleend» aan Minis ter van Karnebeek het Grootkruis van den Danebrog-orde en de IJslandsche Orde van den Valk. Dinsdagavond had een gala-diner plaals op het slot Amalienborg, wanrhy aanzaten de Deensche koninklyke familie, Minister van Karnebeek, de Nederl. Legatie, de mi nisters en de hoogste civiele en militaire autoriteiten. Koning Christiaan voerde on ze koningin ter tafel terwyl Prins Hendrik koningin Alexandrine ter tafel geleidde. Tijdens het diner sprak koning Christiaan in het Fransch een welkomstrede uit voor zyn Koninklyke gasten. By de receptie antwoordde de Koningin eveneens in het Fransch. Een bloementransport naar Kopen hagen De piloot Gey Sendorffer van de K. L. M. is gistermorgen 9.40 van Schiphol vertrok ken met 400 K.G. bloemen uit Boskoop en van de Dahliavereeniging, welke bestemd zyn voor de tentoonstelling te Kopenhagen, welke door de koningin zal worden bezocht. Om 1.35 vertrok men uit Hamburg, ter- wyi om 4.10 te Kopenhagen werd geland. De reis was dus in 5 uur en 50 minuten vol bracht. De directie van de Kon. Nederlandse!»' Stoombootmaatschappy te Amsterdam heeft op verzoek van liet ministerie van buiten landsche zaken, aan' den gezagvoerder van haar tor reedo van Smyrna liggend stoom schip Deucalion vergund voorloopig daar te biyven. om. zoo noodig. de Nederlandsclie kolonie aan boord te nemen. Het bevolkingscyfer in ons land be droeg op 1 Juni 7.002.697 zielen tegen 6.879.129 een jaar te voren, gevende een meerdering van 123.56S zielen in een jaar tyds of 1.80 percent. De bevolking heeft daarmee de 7 millioen overschreden en is sedert ult°. 1911, dus in 10* jaar, met een millioen zielen toegenomen. Na onze eerste volkstelling duurde het ruim 40 jaar voor de bevolking met een millioen zielen was vermeerderd. Uit deze enkele cyfers kan men zien, hoe aanzieniyk de bevolkingsuit breiding hier te lande in het laatste tyd- vak geworden is. In de groep der vier grootste steden be droeg liet bevolkingscyfer op 1 Juni 1.724^439 zielen, tegen 1.691.414 een jaar te voren. Hier was dus een toeneming van 33.015 zie len of 1.95 percent. Dit verhoudingscöfer, honger dan dat voor bet geheele ryk, be- wyst, dat de concentratie der bevolking in de steden in ons land biyft aanhouden. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk d.d. 31 Augustus 1922. C. M. te Dongen, overtr. mot. ryw. regl. 5.of 1 w. tuchtschoolC. R. te Kaats heuvel straatschendery, vry M. C. van H., P. J. van H., P. II. D. J. N, van H, allen te Tilburg, A. L. M. M. te Kaatsheuvel, P. C. W. C. te Loon op Zand, allen overtr. veld- pol. ieder 0.50 of 1 w. tuchtsch. J. van C. te Capelle overtr. pol. verord. 1.of 1 w. tuchtsch.; A. K. te Waalwijk niet vol doen aan ambtelijk bevel 5.of 3 d.; P. van D.. G. van D., H. L. W. de W. allen te Drunen overtr. veiligheidswet ieder 4 maal 3.of 4 maal 2 d.A. II. van S. te Waal- wyk overtr. arbeidswet 3 maal 3.of 3 maal 2 d.H. S. te Kaatsheuvel, L. van E. en M. B. te Vlijmen allen burengerucht ieder 5.of 3 d.; G. van D. te Kaatsheu vel overtr. warenwet 15.of 15 d.C. M. M. te Loon op Zand, L. v. E. te Viymen, G. A. V. te Waspik allen dronkenschap ieder 10.of 10 d.J. V. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor 7 d. hechtenis; N. P. en H. de N. te alsvoor overtr. alsvoor ieder 3 d. hechtenis; G. v. d. B. te Waalwijk, overtr. alsvoor 5.of 3 d.L. van K. te Capelle, A. M. E. B., J. W. B. beiden te Waalwyk. P. J. van T. en H. A. B beiden te Viytnen. J. C. S. en J. L. beiden te Kaatsheuvel, A. C. G. te Waspik allen overtr. Mot. ryw. regl. ieder 5,— of 3 d.; P. J. M. S. te Waalwijk, C. H. te Drunen.'overtr. alsvoor ieder 3.— of 2 d.A. A. M. van M. te 's-Bosch overtr. pol. verord. 25.of 25 d.; A. Ph. P. van K. te Oisterwyk, J. P. te Waalwijk, beiden overtr. alsvoor ieder ƒ15 of 15 dagen; G. van E. te Elshout, cvertr. alsvoor 5.of 3 d.E. Ph. S. zwervende, N. J. M. B. te Waalwijk overtr. alsvoor ieder 3.— of 2 d.; B. B. te Oosterhout, A. J. M. E. van der H. te Kaatsheuvel overtr. regl. ieder 5.— of 3 d.H. A. van Z. te Sprang. C N. te Capelle. J K. te Kaatsheu vel allen overtr. alsvoor ieder 3.of 2 d. J. M. van der H. te kaatshpuvel overtr. alsvoor 1 of 1 d.J. E. V. te Waalwijk- overtr. alsvoor 2.— of 2 d.; II. de N., C. L. W. D., allen te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 5. - of 3 d.P L. van D. te Drunen overtr. trekhondenwet 2 uiacl 3.of 2 maal 2 d.P. de R. te Sprang overtrV als voor 3.of 2 d.A. B. te Drunen overtr. jachtwet 20— of 20 d.C. van S. te Vlymen overtr. leerplichtwet 1.— of 1 d.: J. P. v. d. B. te Loon op Zand, overtr. boter- wet 3.— of 2 d.D. V. en J. H. S. beiden te Waalwijk overtr. visscherywet ieder 3- of 2 d.J. van Z. te Sprang .overtr. spoorwegregl. 3.of 2 d. J. C. M. v. d. H. te Tilburg, Q. v. C. te Kaatsheuvel, beiden overtr. veldpol. ieder 3of 2 dagen. Door den burgemeester van Amster dam is op advies van den hoofdcommissaris van politie afwyzend beschikt op een ver zoek om bokswedstrijden te mogen honden in Watergraafsmeer. Dit besluit kan slechts worden toegejuicht. Te Oudepekela is proces-verba al opge maakt tegen eenige werklieden, die zich steeds als werkeloozen voor steunuitkeering aanmeldden, terwyl zy elders loon trokken. De gewezen hedryfsiyder van de Coop. „Broederhulp" te Veghel. v. d. Z., is aan gehouden wegens verduistering van 4500 en naar den Bosch overgebracht. Te Wateringen- zyn uit het weiland van van der Lely twee koeien en twee pin ken gestolen. De firma van der Schuyt heeft aan gifte gedaan van diefstal van dameskleeren, verzonden van Den Haag naar Amsterdam. De waarde bedraagt 700.—. Sinds Maandag wordt vermist de 10 jarige Simon Weerdenberg, wonende in de Siriusstraat te Utrecht, gekleed in donker blauw marine jekker met koperen knoopen, gestreepte kniebroek, zwarte kousen en rygsehoenen, geruite pet, blauwe sportblou- se met rood en zwart gestreepte das. De jongen, die zwart haar heeft en een geelachtige gelaatskleur bezit, is avontuur- ïyk van aard. doch daar hy nimmer des nachts uitbleef, vermoedt men, dat hem een ongeluk is overkomen. Het lyk van den 19-jarigen winkelbe diende J. S.. wiens opsporing door den bur gemeester te Baarn was verzocht, is Dins dagavond te Soest uit de Eem opgehaald. Te Ravenstein Is de lieer T. v. d. Z. uit Deinen zoodanig door een anderen wiel- ryder aangereden, dat bij kwam te vallen en na eenige uren aan de gevolgen over leed. Op het gehucht Otlicnc by Terneuzen is een 5-jarig meisje van een wagen geval len. Ofschoon men eerst slechts een kleine verwonding constateerde, overleed de kleine des nachts aan de gevolgen. Te Rossum is gistermiddag de 10-ji- rige V. in aanraking gekomen met een elec- trischen draad en op slag gedood. Vergun ons een plaatsje in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat onzen harte- hjken dank. In een ingezonden stuk in Uw blad van 2 Sept. j-1. lezen wij dat de inzen ders van >Vele leden van Broederhulp* (in Uw blad van 26 Aug.) gedwaald hebben en heel dat s'uk van leugens aan elkaar hangt. Hetgeen de vele leden van Broeder- hulp geschreven hebben is zeker waar. Het stuk van B. Versteeg echter is niets dan laster en verdraaierijen, waar mede hij zeker zijn heerschappij ln stand poogt te houden. Hij ziet mij aan dat ik mijn geestes- vermogen niet goed bezatalleen aan dit gezegde kan men reeds zien dat het B. Versteeg nergeos anders om is te doen dan om mij te belasteren. Wat Vos aangaathij heeft alles ver draaid wat Vos gezegd heeft. Hoe denkt B. Versteeg over een ander, dat die liegea kon als hijzelf?? Wij willen hier zijn leugens eens bloot leggen. Op dat agenda voor de vergadering van 22 Aug. 1922 schrijft hij dat het spaarbankboekje van de Coöperatie niet In handen van het oude bestuur is, doch bi) hun advocaat Huggepot Wijers. (Waarom geeft Uw eigen advocaat U dan Uw boekje niet?), en toen bij io 1918 de bekende overval deed, waar hti hoofdman was van een bende van 18 personen, riep hij victorie omdat hij alles bezat. Een jaar later vroeg hij echter aan den Directeur Generaal der Posterijen een Duplicaat aan omrede het boekje bij den vroegeren Voorzitter C. v. d. Hoven was. Dat is hem natuur lijk mislukt. Dacht B. Versieegh dat het zoo maar ging. Zoo liegt hij den Direc teur der Posteryen voor en probeert het ook den leden te doen. Lezers oordeelt zelf of zoo'n persoon geloofwaardig is. M. de R. dank voor plaatsing. A. STAM. J. c. VOS.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 7