Nieuws uit Eeusden. Nieuws uit Kaatsheuvel Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Laatste Berichten. Ingezonden 5tukken. wolken, is men wel geheel aan zichzelf overgeleverd. Met niets dan de ijle ruimte rondom zich. met geen ander geluid dan het zachte tikken van de klok van de barograaf, heeft men echter geen tijd om zich aan het gevoel van eenzaamheid over te geven. Naast het controleeren van den hoogtemeter moet men zorgen de oriëntatie niet te ver liezen en oog te houden op den aan wezigen ballast. Het landingsterreih moet eenigszins zorgvuldig worden uitgeko zen en mag niet te veel in onbewoon bare oorden liggen of op terreinen van waar de ballon moeilijk te transporteeren is. Immers ook na de landing is men alleen aansprakelijk voor het materiaal. Aan de vereischten voor de solovaart werd geheel voldaan. De vaart duurde 3 uur 45 minuten waarbij 3300 M hoogte bereikt werdhet late uur en de korte afstand tot de Belgische grens waren de oorzaken dat de vaart niet nog langer kon duren en nog hooger kon gaan. De ballon steeg rustig op en kwam op 500 M hoogte tot rustzonder ballast uitgeven steeg hij daarna geleidelijk door tot 4.25, na 40 minuten varens even ten Oosten van Culemborg de Lek werd bereikt op 1300 M. hoogte werd overgestoken. Een zak ballast deed den ballon nog eenige honderden meters hooger stijgen doch bracht hem tevens in een uiterst windzwakke laag, waarin hij bleef tot 5.25. In een uur tijds werden niet meer dan enkele kilometers afge legd. Een ruime ballastuitgifte bracht den ballon boven 2000 M. in een ster keren wind uit N.N.O. Te 6 uur werd de spoorweg Geldermalsen—Zalt-Bom- mel gekruist en te 6.09 de Waal even ten Westen van Zalt-Bommel overge stoken op 2500 M. hoogte. Fantastisch mooi was het landschap beneden. De schaduw van de spoorbrug over de Waal teekende zich scherp als een pro- jectieteekening af op de groene uiter waarden en de grijze rivierals heider- lichte strepen kronkelden de drie groote rivieren zich door het in het Westen nevelig wordende landschap. Gloeiend scheen de zon nog op de roode daken van het stadje Zalt-Bommel, terwijl de straten reeds in donkere schaduw lagen. Te 6.22 werd ten Oosten van Heusden op 2800 M. hoogte de Maas gekruist. Terwijl het landschap beneden reeds versomberde lichtten de rivieren in het Westen steeds meer, in gouden tinten op in het avondlicht, dat ver vloeide in de breede van den Moerdijk achter de donkere Biesbosch. Naar het Oosten was het zicht zeer goed. 's Her togenbosch en Oisterwijk waren duide lijk te herkennen, in het Zuiden lagen de groote zandvlakten van Midden- Brabant en daarachter Tilburg. Daar nog ruim ballast voor handen was werd de hoogte nog meer opgedreven en be sloten in de buurt van Tilburg te lan den. Te 6.53 werd in het logboek ge noteerd „hoogte 3260 M, voorradig zak. Geef niet meer uit", te 7.„hoogte 3300 boven spoorlijn Tilburg—Breda, West van Tilburg, ballon begint lang zaam te vallen, vaartrichting naar Baarle- Nassau". Bij het vallen dreef de ballon steeds meer naar de spoorlijn Tilburg Baarle-Nassau. Voor het gemakkelijke terugtransport en spoedige hulp bij het verpakken moest getracht worden dich bij een dorp en een station te landen, wat ook zeer goed gelukte, immers 7.30 werd met nog 6 zak ballast zeer vlot geland vlak bij het dorp Alphen, op nog geen halven kilometer afstand van het station. Hulpkrachten voor het verpak ken waren in meer dan voldoend aanta aanwezig. Te 8 25 werd de mand me inhoud op het transportwagentje door het zware Brabantsche paard van he landingsterrein weggereden, in optoch gevolgd door de geheele bevolking van het dorp met als hoofdfiguren de solo vaarder en een marechaussée, te 8.35 waren alle onderhandelingen met de helpers geregeld en te 8.55 vertrouwde de luchtreiziger zich weer toe aan de normale aardsche transportmiddelen voor zijn terugreis. De indrukken van de ballonvaar waren overweldigend, het rustig neer kijken in de zonbelichte stadjes van de Betuwe, het land in avondtinten en de zonsondergang achter de zwarte wol kenbank in het Westen, het oplichten der rivieren in het avondlicht en de schitterend witte wolkenbanken in he Oosten waren werkelijk onvergetelijk mooie momenten. Toch was bijtijden een gevoel van groote eenzaamheid niet te onderdrukken, vooral na zonsonder gang op de maximale hoogte. De landing leverde geenerlei moeilijkheden op het inpakken van den ballon ging vlug en ordelijk. Als algemeene indruk van de solovaart kan worden gezegd, dat deze een uitstekende proef is voor het zelf vertrouwen van den aanstaanden ballon commandant, die bij alles, zoowel bi, zijn handelingen hoog boven de aarde als bij zijn aardsche en prozaïsche be diening van het verpakken en terug transporteeren van het materiaal, gehee op zichzelf is aangewezen. Zondag 17 September zal te Eind hoven de voortzetting plaats vinden der jongste Algemeene Vergadering van den Bosschen Diocesanen Drankbestrijders bond Aanvang te half een in den R.K Volksbond. Sprekers 1. De Heer W. F. H. Vloeijberghs Ambtenaar der Dr. Ariënsvereeniging, over „Het Reddingswerk". 2. De WelEerw. Heer J. van Oorschot, Kapelaan te St. Oedenrode, over „Be strijding van speciale drinkgewoonten". Daarna om 3 uur Drankbestrijderslof in de Parochiekerk van de H. Catharina. De ZeerEerw. Pater lldefonsus zal hier houden een propaganda-rede. DRUNEN. Zondag hield de P. D. V- „Vliegende Vrinden," gevestigd in het café Elshout eene wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Schaarbeek (Bslgië) afstand 105 K.M. De prijzen werden behaald: 1-2-3-4 pr. Th. Elshout Adr.zn.5e prijs P. Scherpenburg en J. Jozen6e prijs H. Bergmans. Kwartjespoule le, 2e en 3e Konings poule en le Overduif allen Th. Elshout. HAARSTEEG. Met ingang van 15 September wordt de derde postbestelling alhier opgeheven. Tegen betaling van een recht van f 1 per kalenderkwartaal kan de post dan worden afgehaald van S.15 a tot 8.30 a. In de verzending en ontvangst van de post komt geen ver andering. SPRANG. Met Ingang van 24 Sept. •S. is bet hulpkantoor alhier op Zon en Feestdagen voor den telegraaf- en telefoondienst en op Zondagen voor den postdienst gesloten. Onze dorpsgenoot de heer W. de Hoon slaagde gisteren te Breda voor het examen hoofdakte. Geslaagde en familie proficiat. V RIJHOEVE-CAPELLE. De korfbal club alhier heeft zich in het strijdperk begeven met die van Geertruidenberg, waarbij de uitslag was 5—0 in 't voor deel van eerstgenoemde. Zaterdagnamiddag zou een korfbal club uit Tilburg zich meten met de korfbalclub «Juliana* alhier, doch was wegens de slechte weersgesteldheid niet opgekomen. CAPELLE. Bij de j.l. Zaterdag ge- louden loting voor ingeschrevenen der ichting 1923 dezer gemeente, werden de volgende nummers getrokken M. J. Blom 21, M. Boeser 2, W. de Haas 14, D. J. van Helden 4, C. Kom mers 13, D. Konings 6, H. A. Mout- haan 22, M. Mouthaan 11, D. W. Nleuwenhuijzen 17, J. van Pas 8, M. van Peer 1, M. Ros 7, M. H. Sprangers 10, C. Sterrenburg 5, J. Sterrenburg 15, A. D. v. Tilborgh 16, C. v. Tilborgh 19, J. C. v. d. Ven 3, L. Verduijn 9, J. Vissers 18, N. T. Waarts 12 en H. v. d. Werken 20. De heer A. Maijers heeft voor zijne benoeming tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. a/d. Loonschendijk bedankt. WASPIK. Bij de N.V. Scheepsbouw- werven v/h P. A. Ruijtenberg, alhier, zullen de loonen met Ingang van 18 September a.s. weder met 10 pCt. wor den verlaagd. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de R. K. Bijz. Meisjesschool, alhier, is be noemd mej- Glaudemans, thans in ge lijke betrekking te Zevenbergen. Op Zaterdagnamiddag a.s. zal hier vanwege de vereeniging de H. Kinds heid een optocht worden gehouden, waaraan ook de harmonie zal deelnemen. Het zoontje van den wethouder Vloeimans, alhier, dat aan de Hooge Brug aan het visschen was, geraakte te water. De omstanders zagen geen kans den drenkeling op het droge te brengen. Zekere IJpelaar, die op het geroep kwam toegeloopen, sprong onmiddellijk geheel gekleed te water en mocht het genoegen smaken den kleine behouden aan wal te brengen. Een woord van lof aan den kranigen redder is hier voorzeker op zijn plaats. Voor de seriewedstrijden van >Brabantia< alhier, kwamen Zondag j.l. in het veld Excelsior uit Capelle tegeo R. W. B. uit Besoijen en won met 10. Daarna speelde Victoria uit Raamsdonk tegen D. V. O. uit Dongen. Uitslag 21 in het voordeel van D. V. O., na twee maal verlenging van een kwartier. De door Burgemeester en Wet houders aan den Raad aan te bieden gemeenterekening over 1921, bedraagt in ontvangst f 130.889,30 en in uitgaaf f 124.046,957a» zoodat er een goed slot is van f6842,347a- Op Donderdag 15 Sept. a.s. zal de Raad dezer gemeente des namiddags om 3 uur eene openbare vergadering houden. RAAMSDONKSVEER. «Wat denkt ge, zouden er nog al komen Ziedaar de vraag door velen gedaan, nadat het bekend gemaakt was dat Zendeling Müller een lichtbeeldenvertooning in de Chr. School op 't Veer zou houden. Zij, die vreesden dat de opkomst niet mee vallen zou, werden gelukkig beschaamd in hun vrees. Tegen het aangekondigde uur waren al de banken bezet en in toepassing gebracht: >waar plaats is voor twee, is ook plaats voor drie*. De twee lokalen waren vol, meer dan vol, naar schatting 200 a 250 bezoekers. Ds. Ten Boom uit Zuilen opende met te laten zingen hat zoo heerlijke vers «Geloofd zij God met diepst ontzag* enz., ging voor ln gebed en leidde Zendeling Muller met welgekozen woorden bij het publiek in. Deze, tamelijk goed Hol- landsch sprekende, vertoonde een veertig plaatjes op het doek, vertelde er dan wat bij. Daardoor kregen wij een Indruk van het moeilijke en gevaarlijke werk der zending onder de Battakkers, maar eyeneens hoorden we ook gewagen van de heerlijkste vruchten van dat werk, dat door God zoo ruimschoots gezegend was geworden. Voorzeker, eer dan het de opgekomenen lief was, was het einde van de samenkomst daar. Evenwel, voor de vergadering uiteen ging, was de Zeer Eerw. heer Ds. de Graaf zeer zeker de tolk van allen, toen hij Zendeling Müller hartelijk dank zei voor wat deze ons had laten zien en hooren en daarna met dankzegging eindigde. De collecte, entrée's en verkoop van enkele kaarten eo boekjes, brachten samen f61.04 op. Te begrijpen is het dan ook, dat Zendeling Müller op zijn beurt eveneens zeer voldaan was. Deze avond was voor hem, die ln het verre Indlë zijn vrouw verloor, en zijn kind 57a jaar oud, thans in Dultscbland bij familie heeft, een avond» die hem «goed* deed. Over een kleine twee jaar, hij is nu met verlof, hoopt Müller weder naar het zendingsterrein te vertrekken. Zondag J.l. hield de postduiven vereniging «Pfinses Juliana* een wed vlucht vanuit Schaarbeek. De prijzen werden als volgt behaald: le en 5e pr. L. v. Schijndel2e en 3e pr. L. v. Dlem en 4e pr. P. Zijlmans. Overduif L. v.Diem. Naar wij vernamen lag Maandag morgen een paard van den heer S. dood ln de wei. Blijkbaar was het dier door den een of anderen onverlaat dood gestoken. -- Een kind van den heer H. viel Zondagavond in de Haven, die nogal water bevatte. De kleine kon er niet uit en zou verdronken zijn, als de heer O. zich niet te water had begeven en het op het droge gebracht had. Zondagavond hebben een of meer personen Ingebroken bij de hoeren BI. en O. S. Bij den eersten werd nogal een aanmerkelijk bedrag aan geld gestolen. Een schoolkind kreeg van een ander scholier onverwachts een ge duchten slag op het hoofd, zoodat het bloed den eersten uit het hoofd gutste. Zijn onderkleetjlng was geweldig bebloed. Die bengel belooft niet veel goeds. De ZeerEerw. heer Ds. D. J. v. d. Graaf ontving een beroeping naar de Ned. Herv. Gemeente te Ridderkerk. De collecte voor den Ger. Zendlngs- bond bracht Zondag, toen de ZeerEerw. heer Ds. Lans voor de Herv. Gemeente optrad, f73.37 op. Zuster Keumlngen uit Oudewater heeft Maandag haar werk voor het Groene Kruis Raamsdonk e.o. opgevat Marktbericht. Oude Tarwe f 14 Nieuwe Tarwe f 10 25 a f 10.50. Rogge f8 50 k f9. Erwten f 16 2t f 17. Gerst f 8 50 k 19. Haver f 10 k f 12. GEERTRUIDENBERG. De Jong, wien Zaterdagavond j.l. in een vechtpartij een levensgevaarlijke verwonding werd toe gebracht, is thans aan de gevolgen overleden. Vrijdag 15 dezer wordt hier het jaarlijksch feest der H. Kindsheid ge vierd. De plechtigheid wordt met een H. Mis begonnen, waarna optocht door de gemeente. Door Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch is tot lid van het R.K. Arm bestuur benoemd de heer W. van der Loo. Op 19 September a.s. begint wederom een cursus in het boekhouden, die hier geregeld in de wintermaanden vanwege „de Hanze" worden gegeven, in alle vakken die tot een volledigen boekhoudcursus behooren. waard te houden tegen ziekte. Op verschillende plaatsen constateeren we hier onder kippen en duiven weer snot en pokken. Duchtig luchten en schoon houden is een eerste verejschte om de ziekte te weren. Zoo men er niet bij tijds bij is, kost het wellicht weer eenige dieren. Heusden, 12 Sept. 1922 Het reglement voor de zittingen van het Kantongerecht is voortaan als volgt Buiten-gerechtelijke zaken (voogdij beëediging etc.) des Donderdags 10 uur v.m. Burgerlijke en handelszaken des Donderdags 11 uur v.m. Strafzaken den len en den 3en Vrijdag der maand, behalve in Juli en Augustus, dan slechts den len Vrijdag Bovendien is er geen zitting op Nieuwjaar, Goeden Vrijdag, Hemelvaartsdag en Kerstmis. Op verzoek is door Ged. Staten eervol ontslag verleend als lid van de monumentencom'missie in deze provincie aan den WelEd. ZeerGel. Heer J. van Dijk (oud-professor.) De ballon „Neerlandia", die de vorige week gedurende een klein half uur alhier zichtbaar was, kwam te 6 22 over de Maas op een hoogte van 2800 M Om uit de streek der windstilte te ont komen wierp hij Westelijk van Heusden ballast uit, wat een aardig gezicht was, waarna hij steeg tot 3260 M. Een gezin alhier had onderkomen gekregen van gemeente wege. Zondag avond was moeder niet thuis en vader evenmin, blijkbaar liet men de stumpers aan hun lot over. De kinderen lagen zoo te huilen, dat het de aandacht van de politie trók, die er ten slotte toe overgaan moest de kinderen onder te brengen in het St. Antonius-gasthuis Een en ander gaf aanleiding tot een flink relletje. Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redacteur. Met groote belangstelling zullen velen tiet laatste raadsverslag onzer gemeente gelezen hebben en speciaal de behan deling van het punt„bouwen van een overdekte longeerplaats". Ook het re sultaat der besprekingen verheugt mij zeer omdat daarmee bereikt is, dat de verschillende keuringen hier zullen ko men en blijven voor de toekomst en hierdoor Waalwijk mede zal worden niet alleen een centrum van industrie, maar ook voor de paardenfokkerij, voor den landbouw en veeteelt, een plaats van bijeenkomst tusschen de Langstraat en het Land van Heusden en Altena enz. 't Is juist zooals de voorzitter zeide: de voordeelen kan men niet direct in cijfers uitdrukken, maar wij moeten blijven het centrum in tal van kleinere dingen die ten slotte één groot maken. In dit geval is dit al heel gemakkelijk, daar de rente, enz. der te maken kosten mede door particulieren of het Rijk wor den gedragen. En al moest het ook in slechte tijden een beetje geld kosten, dan nog mocht men deze gelegenheid niet laten voorbijgaan, want het is niet mogelijk om in betere tijden iets terug te halen wat men door verkeerde zui nigheid in vroegere tijden heeft laten gaan. Zijn daarvoor niet meer voor beelden in onze geschiedenis aan te halen. Laat toch de zuinigheid de wijs heid niet .bedriegen! Eh late toch de rasechte Waalwijkers. zooals de voor zitter het zoo kernachtig uitdrukte, wa ken voor de huidige en ook toekomstige belangen. Ik kan me zoo levendig voor stellen dat personen die slechts enkele jaren in onze gemeente vertoeven dat niet zoo voelen of kunnen voelen, maar laten dan de ra echte Waalwijkers op hun qui-vive zijn en zich niet door overdreven zuinigheidsargumenten of wat ook laten inpalmen. Zeer zeker, zuinig op de eerste plaats, maar daarnaast zorgen dat Waalwijk is en blijft en wordt meer en meer het centrum in groote, maar ook in kleinere zaken. Onze burgemeester, dit zij tot zijn eer gezegd, is daarin een zeer goed voorganger, wiens beleid en inzicht in deze en andere zaken niet dikwijls aalt. Ten slotte moet ik toch nog even attendeeren op het gezegde van het raadslid Roggeveen, dat de hengsten alleen in N.-Br. in gesloten ruimte op cornage moeten worden gekeurd. De voorzitter kon daartegen de getuige nis van den Rijks-Inspecteur Heidema en tal van deskundigen zetten, ook kan de heer R. dat in Zalt-Bommel, Tiel, Utrecht, en elders zien. Maar dergelijke uitlaingen zijn dan toch een beetje al te mal 1 Men kan boven den Moerdijk wel veel verlichter zijn als in Noord-Brabant, maar daaraan zullen de hengsten toch wel niet meedoen Critisch schijnt onze nieuwe raad wel aangelegd, maar initiatief gaat er toch dusverre heel weinig van uit, zoomin als waardevolle adviezen. Ik dank U zeer, mijnheer de Redacteur. Geen raadslid, maar belangstellende. Kaatsheuvel, 13 Sept. 1922. Voor 't examen Hoofdacte slaagde te Breda o.m. de heer J. M. Moonen te Kaatsheuvel. De combinatie hield Zondag een wedvlucht van uit Schaerbeek (België. Uitslag: 1 van Riel2, 7, 11 P. v. d Assem; 3, 8, 9, 10 A. Vloemans; 4de Bond5, 6, v. d. Ven. le duif 12-38-2 laatste 1-16-32. De heer A. Stravers alhier behaalde Zondag met de Harmonie van den R K Gildenbond te Waalwijk in Schiedam den 2en prijs. De tijd breekt weer aan dat oppassen is om zijn pluimvee gevrij Vrijh.-Capelle, 11 Sept. 1922. Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaand een plaatsje in Uw blad. Bij voorbaat mijn beleefden dank. Ter voorkoming van misverstand stel ik er prijs op te verklaren, dat het ingezonden stukje in „De Echo" van Woensdag j.l. met de onderteekening „Fanfare-corps „Sirena", noch namens het bestuur, noch namens de werkende leden der vereeniging geplaatst is. Aangezien men algemeen mij, als secretaris dier vereeniging, voor den inzender aanziet, zie ik mij genoodzaakt, de lezers van dit blad er op attent te maken, dat door mij ingezonden stukken steeds met mijn vollen naam worden onderteekend. De secretaris van het Fanfare-corps „Sirena" M. A. J. de BRUIJN. Marktberichten. tot kapelaan te HonteoDse deo weleerw. heer A. Schoenmakers, tot kapelaao te Westdorpe den weleerw. heer A. Ans- sem9, priester van het semioarle, Wegens slapte in het bedrijf zijn Zaterdag 1.1. aan de fabriek der N.V. Deventer Ijzergieterij en Machinefabriek v. h. Nering Bögel en Co., en van de Overijselsche Ijzergieterij en Machine fabriek te Deventer resp, 60 en 30 werklieden ontslagen. De zoon van den landbouwer V. V. in de buurt van Lakerveld (gem. Lexmond), die aan het baggeren was, had het ongeluk in dè sloot te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij in de modder stikte. Uit de vliet te Voorburg is opge haald een compleet motorrijwiel, ver moedelijk afkomstig van een in Juni j.l. gepleegden diefstal. De 29-jarige A. Wiersma, metselaar is aan de zuivelfabriek te Stiens door een draaiende as gegrepen en aan de gevolgen overleden. Zondagnamiddag was op Vijfhuis' zenberg te Roosendaal het 6-jarig doch tertje van Adr. Bronwers aan het spelen aan een stelling van een boomzagerij. Door het slingeren aan een ketting is de stelling omgevallen Het kind kwaitr er onder en was direct dood. Een driejarig zoontje van J, Bek- ker te Tiel is gisteren op weg naa^~ zijn grootmoeder in de Medelschestraat aldaar in een sloot geraakt en verdron ken. Aan de Scheldeoever nabij Terneu- zen is een lijk aangespoeld, vermoedelijk dat van een opvarende van het in de vorige week gezonken Engelsche stoom schip Ezardian. Het lichaam was geta- toeërd. Gistermiddag is het 3-jarig zoontje van B. liggende met een woonschuit in de Delfshavensche Schie te Overschie, verdronken. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, is in de kas van den directeur van het post- en telegraafkantoor te Kollum, T. E. M., een tekort ontdekt van ongeveer f 25.000. M. heeft heimelijk zijn woning ver laten. Tusschen den Boxumerdam en het Weidumerhout is, zoo meldt het Leeuw. Nwsbl., Zondagmorgen, door het overgaan van het zeil, tengevolge van een rukwind, het 7-jarige zoontje van schipper Schouten overboord ge slagen. Hij verdween spoedig in de diepte. Pogingen tot redding mochten niet meer baten. Kort daarna is het lijkje opgehaald. De verlakker J. O. te Leeuwarden is bij het visschen in de Sneekertrek- vaart verdronken. Een landgenoot deelt aan het „N. v. d. D." mede, dat hij door de politie te Munchen veroordeeld is tot 5000 Mark boete, omdat gebleken was, dat hij artikelen (handschoenen en een paar andere kleinigheden) gekocht had in een Warenhuis, waar duidelijk aange geven stond, dat verkoop aan buiten landers verboden was. De gekochte goe deren moesten worden teruggebracht tegen den daarvoor betaalden prijs. De toespraak, die de politie-autoriteit tegen onzen landgenoot hield, was lang niet malsch. Ter waarschuwing van andere zondaren Te Lage-Zwaluwe is nabij het station de wonlog van den spoorweg arbeider Dl menie afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. H. v. d. D.f verpleegde in het Liefdegesticht te Mlerlo had het onge luk van een met haver geladen kar te vallen en werd zoodanig gewond dat hij aan de gevolgen is overleden. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 11 Sept. Kipeieren Hoogste prijs f 10 75. 1922. Middel prijs Laagste prijs Eendeieren Aanvoer 149601 Handel matig. f 9.50 f 7.50. f775 stuks. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot Deken van het dekenaat Hontenlsse de zeereerw. heer L. de Meulemeester, Pastoor te Honte nlsse, tot pastoor te Lamswaarde den zeereerw. beer J, Wagemakers, tot ka pelaan te Lear den weleerw. R. de Bie, Naar men ons uit Amsterdam meldt is het bezoek aan de Leder- en Schoenenbeurs te Amsterdam zeer groot en het aantal bestellingen tot nu toe gedaan, mag, gezien de tijdsomstandig heden, bevredigend genoemd worden. Morgenavond wordt door het bestuur aan de exposanten in het MaisonmBus in het Vondelpark een diner met cabaret avond aangeboden. BRUSSEL. Jaspar, de minister van buitenlandsche zaken, heeft Landsberg, den Duitschen gezant te Brussel, ©en nota overhandigd, waarin de Belgische regeering de Duitsche verzoekt haarde noodige waarborgen in goud te ver schaffen voor het verzekeren van de bedragen, welke 15 Augustus en 15 September vervallen, tot een bedrag van 100 millioen mark goed. jaspar heeft verklaard, dat de Belgische regeering de onderhandelingen als afgebroken beschouwt. Hij houdt zich dus aan de voorschriften van de commissie van herstel, welke in dit geval een waarborg eischen, te weten door het deponeeren van het goud van de Rijksbank bij een door België aan te wijzen bank, teneinde de betaling van de vervallen termijnen te verzekeren. Landsberg heeft zijn regeering telegrafisch van de nota in kennis gesteld. LONDEN. Gemeld wordt dat de Regeeringen vao Servië en Roemenië te kennen hebben gegeven dat zt)„ Ingeval een cotflict in de Balkanstaten uitbreekt zullen ingrijpen. Servië mob«lisre»t en concentreert reeds troepen nabij U»kub.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3