Vervolg Provinciaal Nieuws. J. OLEKAN Geen rommel Firma P. Qdankirchen. L. vaa Bladel 4 Zonen. 6EBR- SCHUURMANS. i; Kerknieuws. Gemengd Nieuws. ALLEEN een advertentie in een veel gelezen NIEUWSblad HEEFT SUCCES. Correspondentie. Gemeenteraad Oud- floll Ondertrouivbrieven en kaarten Advertentien. Prima rollen Closetpapier Luxe post J. C, v EII kelen burg, Prachtige Kinderstoeltjes Kinderwagen- bandjes Ingezonden 5tukken. t J c 1 I I;: i waarna de 2e inleider dhr. Langeler uit j gelaten Breda inleidde „De Jongelingsvereeni- ging en de publieke vermakelijkheden Hierop volgde een zeer drukke bespre king. Ook dhr. Langeler werd voor zijn prachtige inleiding dank gezegd. Door dhr. Both uit Tilburg werd de vergadering op gebruikelijke wijze ge sloten. Onze voetbalvereniging S. V. V nam Zondag deel aan de finale der seriewedstrijden bij Brabantia te Waspik. S. V. V. speelde tegen Excelsior uit Capelle en verloor met 2—0, zoodat zij zich met den 3e prijs (zilveren lauwer krans,) moesten tevreden stellen. i,VRIJH.-CAPELLE. Tengevolge van het aanhoudende regenachtige weder, gaat het den landbonwers alhier niet gunstig. Het vele afgemaalde gras begint te rotten. Het weiland staat blank, waardoor het vee vroeg naar den stal zal moeten worden gehaald. De nog bulten staande haver begint te kiemen en de aardappelen beginnen door den velen regen te rotten. Onder de varkens heerscht eene ziekte, waaraan er ook al enkele zijn bezweken. CAPELLE. De heer Jac. Haverhals heeft voor zijne benoeming tot kerk voogd der Ned. Herv. gem aan den Loonschendijk bedankt. Bij de gehouden najaarskeuring van sprlngstleren werd de stier van dsn landbouwer M. v. P. alhier goedgekeurd. Door enkele dulveohouders in deze gemeente Is een duivenvereeniglng op gericht. Onze voetbalvereen. Exelsior nam j.l. Zondag roet haar eerste elftal deel aan de eindwedstrijden van den beker wedstrijd, uitgeschreven door de voet balvereen. Brabantia Waspik. Iu de fi nale speelden de Capelsche geel-zwarten tegen S.V.V. uit Sprang, welke wedstrijd door Exelsior gewonnen word met 20, waardoor zij zich In de demi-finale ge plaatst zag tegen H.C.W. uit Dordrecht, welke wedstrijd eveneens tpet 20 ge wonnen werd, waardoor aan Exelsior den eersten prijs, een prach.igea zilveren beker werd toegekend. De Korfbalclub >Jullaoa» speelde Zaterdagmiddag eerst tegen O. N. A. uit Tilburg eu wist met 11Ovan deze te winnen. Daarna trad Juliana op tegen B L.E.I. uit Geertruldenberg, doch moest dezen wedstrijd verliezen met 13, gedeelte lijk te wijten aan oververmoeidheid der spelers en speelsters. Zoowel O. N. A. als B. L E. I. waren met slechts 4 dames opgekomen, zoadat 2 reserve-dames van Juliana deze clubs moesten assisteeren en alzoo tegen haar eigen club gedwoagen waren tc spelen. WASPIK. Zondag j.l. had de finale plaats van de door >Brabantla> alhier uitgeschreven seriewedstrijden. Achter eenvolgens kwamen in 't veld Exelsior uit Capelle tegen S.V.V. uit Sprang; uitslag 2—0 voor Exelsior. »8rabanlia» tegen H. C. W. uit Dordrechtuitslag 20 voor Brabantia, waarna de finale van Exelsior uit Capelle tegen H.C.W. uit Dordrecht. Uitslag 2 0 voor Exel sior. De prijzen werden aldus behaald ie prijs, zilveren beker, Exelsior uit Capelie, 2e prijs, zilveren lauwertak, H. C.W. uit Dordrecht, 3e prijs, zilveren lauwerkrans, S.V.V. uit Sprang. De aanvoerder van Brabantia werd door H.C.W. na afloop gehuldigd met een bloemenkrans. De hooiprijzen zijn stijgende. Er wordt thans f 40.per 500 K.G. be steed voor eerste kwaliteit. Het aardappeleoroolen is thans In vollen gang. Er Is een ruim beschot, terwijl de prijzen nog niet zijn vastge steld, hoewel met zekerheid kan worden veronderstelt dat deze laag zullen zijn. Zaterdag j.l. bad alhier de loting plaats voor de gemeenten Waspik, Raamsdonk, Dongen en 's Gravenmoer. Het geheel had een kalm verloop, en werd gelukkig door geen enkelen wan klank gestoord. Zaterdagmiddag had hier de jaar- ltjksche optocht van de H. Kindsheid plaats. Dit jaar trok ook de harmonie mede, wat ayi 't geheel een vroolijker karakter gaf. Een der interessantste num mers was wel de »Maagdenstoet> die dezen keer voor 't eerst meetrok. Na afloop weiden de kinderen onthaald. Aan den heer A J van Strien, eigenaar van het hoenderpark >Donge- Hoeve» te Donge-Vaart, werden op de Internationale Laad- en Tulnbouw-Ten- toonstelllng te Tilburg ééo eerste eu twee tweede prijzen toegekend voor zijn inzending Amertkaansche witte leghorns. Een bewijs dat dit nog maar kort be staande hoenderpark reeds beschikt over uitstekend pluimvee. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht. Haver 11 k f 12, Oude Tarwe f 14.50, Nieuwe 9.50 a f 11, Rogge 8.50 k f 9, Hooi f 38. Woensdag begint de Handelscur sus, directeur dhr. L. Schoeumakers. Er zal 5 avonden per week les gegeven worden. De Kon. erkende Postduivenvereen. >De Vredesduif» hield een wedvlucht van uit Jacblese. Afstand 145 K.M. Op- om 8 nur arriveerde de eerste duif om 10 u. 54 m. 58 sec. De prijzen werden als volgt behaald le en 4ï W. v. Doggen, 2e, 3e en 6e C. Hommel, 5e M. Heijblom. O verduifW. v. Dongen. De alhier gevestigde Postduiven- vereen. >P.'iuses Juliana» hield een wed vlucht vat» uit Soignles. De eerste duif kwam aan om 10 u. 37 m. en 35 sec. De piijzeo werden behaald als volgt: le en 4e L. van Scbijndel, 2e A. Óo- mens, 3e L. v. Diem, 5e P. Zijlmans. Overdulf P. Zijlmacs. DUSSEN. Thans behoort onze kermis dan weer lot het verleden zonder dat eenige wanklank Is gehoord. De houders van schommel, draaimolen, kramerijen enz. waren tevreden over het bezoek en voorts was er dit jaar veel variatie in de café's, ook op 't gebied van voor drachten. O.m. had de fanfare Wilhel- cnina met dilletanten een prachtprogram, dat in alles correct is uitgevoerd. Voorts kregen we Dinsdag v.m. te hooren het duo Dldden-Van Engelen uit Waalwijk, dat niet minder de lachspieren in be weging wist te brengen en het publiek ruim voldaan heeft, terwijl we des mid dags ons konden amuseeren bij den bekenden humorist Kuys uit Herpt, met zijn niet minder koddige moppen, die hit onverbeterlijk wist voor te dragen. Wat betreft het dansmuziek, dat was eenig vooral bij Vermeulen, die een prachtorkestje had ontboden uit de Harmonie van Amerzoden, terwijl op andere plaatsen prachtige orgels stonden met de daarbij behoorende dansvloeren. In 't kort, er was gelegenheid zich tje amuseeren en dat is goed en netjes gebeurd. Met ingang van Maandag 18 Sep tember j.l. is de Brigadier der Koninkl. Marechaussee Van Nugteren vertrokken van hier naar Zundert. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Waalwijk, 19 Sept. '22. M. de Red. Beleefd verzoek ik U opname van het volgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het bericht in het vorig nummer van „De Echo", als zou onze Korfbalclub dezen winter een danscursus gaan volgen, verklaar ik bij dezen, dat bij het Bestuur der club hiervan niets bekend is. Niet onmogelijk is echter, dat sommige leden dit plan koesteren. Zoo als het bericht van Zaterdag luidde, is het beslist onjuist. Namens het geheele bestuur J. L. VAN KEMPEN. Voorz. van „Juliana" te Capelle. Mijnheer de Redacteur! Met belangstelling heb ik de polemiek in Uw blad gevolgd omtrent de Sprang- sche Coöperatie. Ik sta er geheel buiten, maar als men dan leest, dat iemand,zich in 't publiek voor leugenaar en ik weet niet wat leelijks al meer laat uitmaken, en hij komt daar niet legenop in rechten of hoe ook, dan geeft dit omtrent de zuiverheid van zijn zaak wel te denken. Dat is mijn conclusie uit deze kwestie. EEN BUITENSTAANDER. Sprang, 19 September 1922. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch, heeft in het gehucht Twist onder de gemeente Oploo een rectorale hulpkerk opgericht toegewijd aan het H. Hart van Jezus en tot rector benoemd de weleerw. pater S. H. van Asseldonk van het H. Hart van Jezus. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch, zal Donderdag en Zaterdag dezer week en Maandag, Woensdag en Donderdag der volgende week geen audiëntie ver- leenen. Een der veteranen van onze eerw. Geestelijkheid de Hoogeerw. heer Mgr. Joannes van Brussel is door Z. H den Paus benoemd tot geheim Kamerheer. Mgr. van Brussel, reeds vanaf 1915 Eere Kamerheer van Z H. Paus Bene- dictus, was ongeveer 27 jaren pastoor van Raamsdonksveer en 10 jaren deken van het district Geertruidenberg, toen hij op 6 Juli 1917 op de meest eervolle wijze van de taak ontheven werd en rust zocht in 't Gasthuis aldaar. Donderdag brak in het Ponorogo 'sche brand uit in een k&pokloods, welke door een Europeaan zonder dat hiervoor de verclschte vergunning was aange vraagd, was opgericht. De brand ont stond bij den ingang der loods. Vijftien menschen, die hier werkten, vluchtten in een hoek. Allen vonden den dood door verstikking, zoo meldt een telegram uit Madioen aan de Nwe. Soer. Crnt. Het twee-jarig kind van den land bouwer P. aan de Oostwijk te Dedem- vaart viel in het water. De moeder, die het ongeval bemerkte, begaf zich direct te water en trachtte baar kind te redden, hetgeen haar wegens den hoogen water stand of door den modderlgen bodem niet gelukte. Op haar hulpgeroep kwam de bond aanloopen, die te water sprong en zoowel moeder als kind naar den kant wist te trekken en beiden van een anders wissen dood redde. »S and.« Sumatra is en blijft het land voor jachtliefhebbers. De Sutn. Post brengt een verhaal, waar jagers hun hart aan kunnen op halen. De heer Losker, machinist op de on derneming Kwala Pessilam, was op de wilde zwijnenjacht gegaan, toen hij in de lalang plotseling stond tegenover'n grooten mannetjestijger, die zich gereed maakte om hem te bespringen. Geen oogenblik verloor de jager zijn tegen woordigheid van geest, legde rustig aan en trof het dier met een welgericht en doelbewust schot in een der schouder bladen. De tijger kon den koenen jager dus niet meer bespringen, sloop echter toch nader. Hierop loste de heer Losker nog twee schoten, waarmede het beest doodelijk in den kop getroffen werd. Het was een prachtig mannelijk exem plaar van 2.75 meter lengte van kop tot staarteinde. Reeds meerdere nachten in den laatsten tijd had het de onderne ming onveilig gemaakt en vee, paarden en kleiner gedierte aangevallen en weg gesleurd. De heer Losker heeft dus, be halve een kranige prestatie verricht, mensch en dier op de onderneming een op prijs te stellen dienst bewezen. Van een sociaal-democratisch wet houder De Leeuw. Ct. meldt, dat in de vol gende raadsvergadering het rapport zal worden behandeld, dat een raadscom missie heeft samengesteld in de zaak van den heer Schaafsma, destijds (soci aal-democratisch) wethouder. In dit rap port wordt o. m. gezegd, dat de heer Schaafsma in gezelschap van anderen te vele en zeer dure reizen voor reke ning van de gemeente heeft gedaan. Voorschotten, gedaan uit de gemeente kas, waren niet geheel bestemd voor gemeentelijke uitgaven. Meermalen werden, zonder machtiging van B. en W., zeer belangrijke bestel lingen gedaan, die groote uitgaven voor de gemeente tengevolge moeten hebben. Van 12 Januari 1920 tot 23 April 1921 werd voor reizen in rekening ge bracht f3469. O. a. op 16, 17 en 18 Februari 1920: Schaafsma en Bottinga naar Amsterdam f 292,65 6 Maart 1920 samen naar Echten f 78.703, 4, 5 en 6 Aprilsamen met hun vrouwen naar Amsterdam f 433,55 1 en 2 Junisamen met een derde) naar de veenkoloniën 338,76; 16—24 Augustus 1920: eerst samen en later met den heer Noppen naar Dusseldorf enz. f 675.95. Te Leeuwarden werd in restaurants gedineerd en werden grove verteringen gemaakt. Marktberichten. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 18 Sept. 1922. Kipeieren Hoogste prijs f 11.5.0 Middel prijs f 10 25. Laagste prijs f 7.75. Aanvoer 73757 stuks. Handel vlug. Naar gewoonte was de halfjaar- ijksche algemeene vergadering van het Ziekenfonds van de R. K. W. V., Maan dagavond j.l. gehouden, druk bezocht en had een geannimeerd verloop. Na opening en notulen-voorlezing, bracht de penningmeester verslag uit over het le halfjaar 1922, hetwelk geen gunstige financiëele uitkomsten aanwees. Naar aanleiding hiervan ontspon een evendige gedachtenwisseling over de oorzaken en de te nemen maatregelen om de finantiën kloppend te maken. De penningmeester had over de laatste vijf jaren eene gespecificeerde berekening gemaakt, die uitwees dat het bedrag, wat tot heden was afgezonderd voor dokters- en apothekers-rekeningen, door het stijgen van receptenprijzen en visites, 5 cent per lid en per week te laag was geweest. Deze 5 cent moeten gevonden worden hetzij door contributie-verhoo ging, hetzij door vermindering der uit- keeringsbedragen. Besloten werd in December in deze eene beslissing te nemen. Nog werd besloten een vrij sterk op klimmende contributie-heffing in te voeren voor hen, die na hun 20ste jaar tot het fonds toetreden. Naar voren werd gebracht te over wegen of geen wijziging gebracht moest worden in het verband tusschen zieken fonds, vakvereeniging en werklieden- bond, waarop werd geantwoord dat onze organisatievorm volgens de bis schoppelijke communiqué's is geregeld en dat bespreking van dit onderwerp in de hoofdvereeniging, de werklieden- vereeniging thuis behoorde. De eerw. adviseur deelde aan het slot der vergadering mede, dat hij tot z'n 1 spijt de laatst gehouden vergaderingen van werkliedenbond en vakvereeniging niet had kunnen bijwonen. Hij wees op het groote belang, vooral in dezen tijd, om trouw te blijven aan de organisaties niet alleen, maar ook in alles mee te leven. Vooral de ontwikke: ling en het volgen wat er op het so- ciaal terrein omgaat, moet elk lid ter harte nemen. In dit verband wees hij op het „Kerkklokje" waarin hij van tijd tot tijd leerzame artikels schreef, welks lezing hij met warmte aanbeval. Hij stelde ook gaarne de gelegenheid open, als men een of ander onderwerp be handeld wilde zien, dit bij hem in te zenden of mede te deelen, dan zou ZEerw. of andere bevoegden gaarne bereid gevonden worden het onderwerp toe te lichten, of een artikel er over te schrijven. Hierna werd de vergadering met den Christelijken groet gesloten. iBij de gisteren gehouden groote verkoopingen van landerijen, bosschen, hoeven enz. der familie Le Mire, is de gemeente Waalwijk koopster geworden van de hoeve met daarbij liggende 13 H.A. grond aan den Roestelberg, vanaf Waalwijk gezien links van den weg dus links van den eigenlijken Roestelberg (z.g. steilen berg enz.); voorts van 11 H.A. kaprijp bosch op Fellenoord. Het is de bedoeling op beide stukken werkeloozen te werk te stellen. Zaterdagnacht bevonden de rijks veldwachter Van de Grlendt en de agent van politie Van Mlerlo zich op surveil lance in den Binnenpolder, toen zij stroopers met den lichtbak ontwaarden op de jacht van Jhr. E. Verheijen te Loonopzand. De stroopers zich ontdekt ziende, namendevluchr.docb zij rekenden buiten den waard. Da politiehond »Bart« van den rijksveldwachter Van de Griendt werd hen nagezet, waarna deze, nadat nog eerst een schot wa9 gelost In de richting van politie en hond, al spoedig een der stroopers op den grond had liggen en er wel voor zorgde dat hij niet meer ontkwam. Daarna werden doos- den hond het geweer en de lichtbak, die in de omgeving waren weggeworpen, opgezocht. Abonné's te Sprang. Na de talrijke klachten omtrent de late bezorging van ons no. van Woensdag 13 dezer, hebben wij ons direct gewend tot den directeur van 't Post- en Tele graafkantoor alhier. De courant was tijdig ten kantore om nog Woensdagmiddag te Sprang te worden bezorgd, maar door eene vergissing is hij hier op 't kantoor blijven liggen zoodat hij niet meer Woensdag, maar in elk geval Donderdag morgen aldaar kon worden besteld. Hoe 't echter mogelijk is, dat het nummer eerst Donderdagmiddag 5 uur werd besteld, is in onderzoek. Daar kon wel eens wat anders achter zitten ADMINISTRATIE. SPRANG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 18 Sept. des middags ten 3 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Meijer. Ongeveer kwart over drie opent de Voorzitter de vc-gadering, afwiezig zijn de lieeren v. d. Wildenberg, de Soon en de Jong, de laatste met ken nisgeving. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. Schrijven van den lieer Ivools, hou dende iiet verzoek om eervol ontslag als lid van de commissie van het plaat selijk schooltoezicht en als lid van de commissie tot wering van schoolver zuim. Wordt eervol verleend. Schrijven van de vereeniging Algem. Groene Kruis te Utrecht, houdende 't verzoek om subsidie. Wordt besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. 2. Vaststelling gemeenterekening. De heer Zwart, ropporteur van de Commissie belast met het onderzoek, deelt mede dat alles in orde is bevon den en dat de ontvangsten 121323.51^ en de uitgaven 117551.65 hebben be dragen, zoodat de rekening sluit met een goed slot van 3771.85^. Benoeming leden van de plaatselijke school-commissie. Worden benoemd de heeren de Jong en H. van Dijk. Bij de rondvraag informeert de heer Zwart of er van de Waterleiding Mij. reeds eenig antwoord is gekomen be treffende het verzoek om de buizen op meer andere plaatsen aan te leggen. Voorzitter. Er is direct naar Ouden bosch geschreven maar er is nog geen antwoord gekomen. Ik denk dat van daag of morgen eens een ingenieur komt kijken en dan tegelijk met Vrij hoeve, waar men met het werk is blij ven zitten, zullen voortgaan. Daarna sluiting. VOOR IN BOEKEN STEENDRUK, wende men zich tot W a alw ij k sche Stoomdrukker ij Antoon T iele n. Steendruk vraagt eenige dagen langere behandeling. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 nabij t Station) 's-Hertogenbosch. Adviezen en bijstand met be- trekking tot processen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen," boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290 uit Duitschland en toch concurrentie onmogelijk. 22390 5 cent. 8 en 5 cent per map-doos. Verkrijgbaar bij Boekhandel van v./h Wed. A. TIELEN. Grootestraat - W A A L W IJ K. Opticien. 25 Vuchterstraat 25, s-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekdag alle Dinsdagen. Besluit nooit tot aanleg of verandering van uw tuin alvorens teekening en prijsopgaaf ge vraagd te hebben aan: 20654 Bloemisten. WAALWIJK. Rijwielhandel Waalwijk-Baardwijk, HEDEN ONTVANGEN en 22144 aan zeer coocroreerende prijzen. Onze stee d s toenemende 1 omzet In RIJWIELEN, BANDEN eoz. waarborgt onze concurrentie. i1 I 1 I ,1 i i i i i i i ui

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6