Provinciaal iïieuws TWEEDE BLAD. BINNENLAND. NUMMER 77 WOENSDAO 27 SEPT. 1922. 45e Jaargang De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel a. i. is, blijkens zijn begrooting, voornemens de Rijksserum- inrichting te Rotterdam te splitsen en te verplaatsen. De eigenlijke serumin richting wordt dan beperkt tot fabriek matige bereiding der sera en onderge bracht in het vroegere Rijkshengstveu- lendepot te Bergen op Zoom. De zuiver wetenschappelijke onder zoekingen zouden dan geschieden in 't Instituut voor parasitaire ziekten, ver bonden aan de Veeartsenijkundige Hoogeschool te Utrecht. De huurovereenkomsten te Rotterdam zijn in 1924 afgeloopen. Naar Mgr. Alph. Ariëns in De Gelder lander mededeelt, zijn, van de oprichting af tot Januari wan dit jaar door het R,K, Comité voor huisvesting van kinderen uit den vreemde totaal 63,000 kinderen hier te lande verzorgd en verpleegd, n.l. 25.000 Ooslenrijksche, 5000 Hon- gaarsche, 26,000 Duitsche, 6000 Bel gische en 1500 Nederlandsche. De in zender berekent, dat daarvoor f 9,525,000 aan verplegingskosten is uitgegeven door particulieren en f 820,000 door het comité; dat aan giften en geschenken voor ongeveer f 3,100,000 aan de klei nen is meegegeven, en dat 486 wagons levensmiddelen en goederen tot een bedrag van f 1,813,000 is verzonden, wat een totaal-generaal maakt van f 15,320,000. De »R. K. Vakbeweging* geeft een staat van den loop van bet ledental van het R. K. Vakbureau over het tweede kwartaal 1922. Daaruit blijkf, dat het aantal leden der aangesloten vakbonden op 1 April 1.1. bedroeg 143.963, op 1 Juli 1922 134.703, de winst bedroeg 16, het verlies 9276. De kwartaalslaat geeft evenals de vorige een niet onduidelijk crisisbseld, zegt de redactie. >Het veilles vau het eerste kwartaal was 7799 en van het tweede 9260, zoo dat 't eerste halfjaar van 1922 ons leden tal met tist minder dan 17.059 deed dalen. Wij mogen niet verhelen dat deze daling ons tegenvalt. Wel hebben we ons geen cogenbllk ingebeeld dat onze R. K. vakbeweging zich zonder kleer scheuren door de crisis zou kunnen heenslaan, doch zooals het nu gaat, hebben wij het niet verwacht. Wel is die sterke daling bi] het N. V. V. en het N. A. S. reeds geruimen tijd geleden voltrokken en gaat ze nu nog door of begint wenr opnieuw, doch ons standhouden in den tijd toen de genoemde zusccrcentralen reeds groote verliezen leden, gaf ons het vertrouwen, dat we er beter doorheen zouden komen. Dit jaar bewijst echter het tegendeel. Sedert het hoogste cijfer van ons ledental dat wij op 1 October 1920 bereikten, toen het was 158.222 zijn wc nu met 23.519 ledea teruggegaan. Het is nog al raak. Intusschen is het niet erger dan bij de andere genoemde vakcentralen, want bij het N. V. V. liep het ledencijfer sinds het hoogste punt op 1 April 1920 met 51.588 leden terug. Daar is het verlies nominaal en ook relatief altijd nog belangrijk meer, terwijl In het verliezen het N. A. S. wel de kroon zal spannen, en op 1 Juli waar schijnlijk slechts de helft van zijn ledental por 1 April 1920 zal hebben over gehouden. De 1 Juli-cijfeis van het N. A, S. en van onze Christelijke zustercentrale ziju echter nog niet bekend, doch wij hoorden ook reeds van een verlies van omstreeks 4000 bij het C. N. V. Alleen het Neutraal Vakverbond, het A. N. V., houdt zijn ledental tot nu toe vrijwel op peil. In het tweede kwartaal van dit jaar ging zijn ledental zelfs nog met 708 omhoog. Het A. N. V. ging sedert zijn hoogste punt op 1 October 1921, slechts met 1793 leden terug. Wij kunnen dat alleen maar verklaren door het feit dat het A. N. V. zijn leden voor het overgroote deel in de overheids bedrijven heeft, waar de crisis tot nu toe nog niet zoo wordt gevoeld, althans nog niet in de arbeidsvoorwaarden van het personeel. Ingediend is een wetsvoorstel tot wijziging van het invoerrecht op sigaren. Naar wij vernemen, is tegen 1 januari a.s. aan een aantal leden van het personeel der Rotterdamsche Bank- vereeniging (meerendeels ongehuwd en geen kostwinners) ontslag gegeven en wordt met genoemden datum tevens voor het overige personeel eene alge- meene loonsverlaging toegepast. 9e Sociale Week. Te Eindho ven heeft gisteravond de openingsver gadering plaats gehad van de Negende Sociale Week, welke gewijd is aan de behandeling van onderwerpen, rakende de R. K. sociale gemeente-politiek. Ver schillende autoriteiten waren aanwezig, ó.a. de Deken van Eindhoven, Dr. Jos. Maas, verscheidene pastoors, burgemees ter Verdijk, wethouder Raupp en secre taris Sanders enz. De algemeene voor zitter, prof. L. van Aken, O. P., gaf voorlezing van een bericht van verhin dering van Z.Exc. Minister Ruys de Beerenbrouck, die de beste wenschen voor de sociale week uitsprak. Voorts was bericht van verhindering ingekomen van Z. D. H. Mgr. Diepen en Z.Exc. Minister Aalberse. De voorzitter van het diocesaan comité van de K. S. A., de heer De Vlam uit Eindhoven sprak daarna een begroetings woord Prof. van Aken hield vervolgens de openingsrede, waarin hij er op wees, dat het onderwerp dezer Negende So ciale week hetzelfde is als dat, hetwelk in 1908, dus voor 14 jaren, op de Derde Sociale Week te Rotterdom be handeld werd. Het kon sommigen ver wonderen, zei spreker, dat wij opnieuw terugkomen met: de gemeente en de sociale kwestie. De tijd om met dit onderwerp terug te komen is gunstig wij staan voor de gemeenteraadsverkie zing, de eerste met vrouwenkiesrecht, de tweede met E. V. Wie aan de opvoeding des volkswil werken, zal in de lessen van dezeSoc. Week een schat van beginselen en ge gevens aantreffen en vingerwijzingen voor de praktijk, als men moeilijk elders bijeen zal kunnen vinden. Spr. beoogt dat er veel veranderd is sinds 1908; met deze Negende Sociale Week beoogt de K S. A. de oude beproefde begin selen nogmaals naar voren te brengen, doch toepasselijk op de eischen van onzen tijd. Na de rede van prof. van Aken, die met applaus werd begroet, werd door de aanwezigen het Wilhelmus gezongen. Waar de tweede spr. van den avond, Mr. Dr. J. van Best door droeve familie omstandigheden verhinderd was het woord te voeren, was Dr. Cassianus- Hentzen bereid gevonden de taak van Mr. van Best over te nemen, met wiens stellingen hij het geheel eens verklaarde te zijn. Naar men ons meldt, loopen er geruchten over de aanstaande Roode Kruis collecte op 30 September, welke met de waarheid in strijd zijn. Men vermoedt, dat de te verkrijgen gelden in de allereerste plaats voor hongerend Rusland en verder voor buitenlandsche nooden bestemd zullen worden. Dit is geenszins het geval. De gelden, die, naar het Hoofdbestuur hoopt ruim zullen toevloeien, worden uitsluitend bestemd voor binnenlandsche hulp, Nederland sche nooden, in een woordvoor den arbeid van het Nederlandsche Roode Kruis hier te lande. Waalwijk, 26 Sept 1922 Als leeraar voor het rechtlijnig teekenen aan de Gemeentelijke Teeken- school zal worden voorgedragen de heer H. W. P. Frankenfoort leeraar M. O. te Tilburg. Voor de Teekenschool hebben zich tot nu toe reeds 63 leerlingen aan gemeld. Dit kan nog geschieden toten met 2 October a.s. Wij hopen dat er nog verschillende hiervan gebruik zul len maken. Zondag 1.1. werd op de Teeken school alhier eene tentoonstelling ge houden van werkstukken der leerlingen van den cursus 1921—1922. Ondanks het ellendige werd deze expositie zoowel door inwoners als vreemdelingen goed bezocht. De tentoonstelling, die terecht veel belangstelling genoot, muntte weder om uit door overzichtelijke rangschik king der verschillende werken en ook de resultaten hier getoond, gaven blijk van hetgeen onze school in hare verschillende richtingen beteekent. Er hing werkelijk schitterend werk, getui genis van den ijver en den wil der leerlingen, en van de capaciteiten en ambitie van directeur en leeraren en uitstekende inrichting van dit onderwijs instituut. Wij bewonderden werkstuk ken van leerlingen zoo mooi en zoo vlot, dat men het betreuren moet bijna, dat zulke krachten niet verder doorgaan in dit vak, dat toch in den tegen woordi- gen tijd zulk een mooie toekomst biedt. Naar wij vernemen zal door de directie der Rijksvakschool alhier aan den Inspecteur-Generaal van het Nijver heids-onderwijs worden voorgesteld de avond-cursussen dezen winter niet te doen doorgaan, zoo het aantal aangiften niet belangrijk toeneemt. Dat dit zeer te betreuren zou zijn, behoeven we niet te zeggen, en aan wie zulks zou te wijten zijn, daarop hebben we meermalen gewezende werklieden evenmin als de patroons schijnen hun groot belang te begrijpen. Voor het politie-diploma slaagde te 's-Bosch, o.m. de heer J. H. Driessen, agent van politie alhier. De heer P. Bergmans te Drunen heeft zijn ontslag genomen als Voor zitter der Kamer van Koophandel, af- deeling Kleinbedrijf. In de eerstvolgende algemeene ver gadering zal daarin worden voorzien. Wij moeten nog eens terugkomen op ons bericht betreffende den aankoop van gronden enz. door de gemeente, 't Bericht was niet juist of beter gezegd niet volledig De gemeente kocht onder Fellenoord (Drunen) een bouwhoeve, 8 hectaren bouwland en 11 hectaren bosch en schaarhout, aaneengelegen voor de som ma van f6500. De hoeve aan Roestelberg werd met 13 hectaren land gekocht voor f4100. Het totaal der uitkeeringen inge volge de wachtgeldregelingen bedraagt tot en met 15 September f34035.67. Het aandeel der gemeente Waalwijk daarin bedraagt rond f 16.000. De bijdrage der gemeente aan de werk- loozenkas van den Ned. R.K. Lederbe- werkersbond bedraagt tot en met Au gustus f 2135.65. Het totaal der uitkeeringen ingevolge de steunregeling bedroeg tot en met 26 Augustus f 5299.71 Over het latere tijdvak f 4700.— Totaal f 9999,71 Er werd steun uitgekeerd aan 112 personen, sindsdien is het aantal zeer toegenomen. Op den eersten wedstrijd, geor ganiseerd door den R. K. Turnbond in het diocees van den Bosch, gehouden 11. Zondag 24 September te Eindhoven, behaalde de Waalwijksche gymnastiek vereniging den 2en prijs in den vier kamp, terwijl aan den heer J. Scham- bergen den eersten prijs werd toegekend voor rekturnen in den perioneelen wed strijd. Zooals uit dit bericht blijkt, was het succes der W.G.V. door ons, hoewel buiten onze schuld, verkeerd geaffi cheerd. Waarschijnlijk is het niet goed overgebracht. Intusschen blijft het een feit, dat de W.G V., ofschoon niet de hoogste, toch weer nieuwe successen boekt. Naar wij verder vernamen, bij monde van den leider, scheelde het maar weinig, of de felste tegenstander, O.B.C. van Eind hoven, had het moeten afleggen. De stokoefeningen uit den vierkamp be zorgden reeds dadelijk een voorsprong, jammer dat zenuwachtigheid bij het barren- en rekturnen onze turners parten speelde. Niettemin zij de vereeniging van harte gelukgewenscht. Excelsior blijve de leuze. Wij ontvingen van het R. K. Zangkoor St. Jan Baptist de raporten der jury van het Concours te Rotterdam gegeven door Rotte's Liedertafel. „Opwaarts4 R. Hol. Jury-lid Kools. Samenzang goed, klankgehalte mooi, zuiverheid bijna 1 toon gestegen, uit spraak zeer goed, rythmiek goed, nu anceering goed, opvatting goed. „Ave Maria", Witt. Alles zeer goed, mooi materiaal juist op toon. Jury-lid Olman. „Opwaarts". Samen zang zeer goed, klankgehalte mooi, zui verheid bijna 1 toon gestegen, uitspraak goed, rythmiek wel goed, nuanceering goed, opvatting muzikaal „Ave Maria", Alles heel goed alleen kon er af en toe, meer wijding in wor den gelegd, mooi materiaal op toon. Jury-lid Wierts. „Opwaarts". Samen zang goed, klankgehalte zeer mooi, tenoren rijzen aan 't slot bijna 1 toon te hoog, uitspraak goed, rytmiek zeer goed, nuanceering goed, opvatting mu zikaal. „Ave Maria" Allesbuitengewoon goed. Er kon nog meer wijding in worden gelegd, voortreffelijk materiaal. Jury-lid Bart Verhallen. „Opwaarts". Samenzang goed, klankgehalte zeer mooi, zuiverheid de tenors rijzen bij letter A reeds een halve toon, slot bijna 1 toon te hoog, uitspraak zeer goed, rytmiek goed, opvatting goed. „Ave Maria",' Alles mooi en goed, mooi materiaal. Bravo. Jury-lid Henri van Nieuwenhoven. „Opwaarts". Samenzang zeer verdien stelijk, klankgehalte heel mooi, zuiver heid einde bijna 1 toon te hoog, uit spraak veel goeds en verstaanbaar, rytmiek goed en soepel, nuanceering goede lijnen in alle opzichten, opvatting keurig. „Ave Maria". Samenzang uitstekend, men is nu in 'l element, klankgehalte voortreffelijk, zuiverheid zeer mooi, uitspraak goed en verstaanbaar, rytmiek goed en soepel, opvatting in stijl. Bravo. Van de Liedertafel „Oefening en "Vermaak", die uitkwam in de tweede afdeeling in den Intern. Zangwedstrijd van „Rotte's Liedertafel", ontvingen wij het volgende rapport Jury-lid W. F. Kools. I. Er zit in •de voordracht niet veel geestdrift, 't is wat kuel. Overigens wel beschaafd en goed zuiver. II. Veel goeds in de voordracht en toch kan alles losser en meer ongedwon gen, 't is wat stijf. Bij 't slot (evenals in het verplichte koorwerk) gaat 't weer beter. Een beetje angstig Goed in toon Jury-lid Henri van Nieuwenhoven Veel moois' doet| dit koor. Veel goeds hier en daar kon het wat pittiger. Jury-lid J. P, J. Wierts. Zeer moo materiaal. Opvatting zeer gezond en mu zikaal, halve toon te hoog geëindigd Voor uitspraak bijzonder compliment .Zeer muzikaal en mooi van uitvoe ring. Hulde Jury-lid Bart Verhallen. Mooi ensemble goede verhouding, goede tenoren, frisch gezongen. !L Mooi in toon gebleven, enkel soms wat te ruw, doch muzikale vertolking Jury-lid Olman. 't Geheel zeer gezond en wèl muzikaal. Bij het groot internationaal con cours-hippique te Tilburg op Zaterda en Zondag 1.1. behaalde in de klasse aangespannen dekhengsten (type tuig paard) Custo van Gebr Oerlemans van der Schans te Drongelen den derden prijs. Aangespannen merriën (tuigpaard) Eerv. Verm. Bot van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. Concours voor eenspannen (poney's) type luxe paard, 3e prijs. Little Boy van notaris A. J. M. Jansen, alhier. D» afdeeliog Waalwijk eo omgeving van 't Roode Krul9 zal Zaterdag 7 October des namiddags ten 3 uur op het voetbalterrein W.S.C. eene oefening met de transport-colonne houden. Ge neraal van Delft zal namens 't Hoofd- >estuur deze oefening bijwonen. Denkt a.9. Zaterdag aan de collecte voor het Roode Kruis. Er valt iu dezen tijd zooveel nood en ellende te lenigen dat iedereen z'n offertje, al is het nog zoo klein, wel mag bijdragen. Dezer dagen zal het bekende Mode-magazijn „De Duif" Taverne en de Meere, Hinthamerstraat 's Bosch zijn 25-jarig bestaan herdenken. In dit ver band zie men achterstaande annonce van deze in deze streken gerenommeerde irma in Mantels enz., in dit nummer. Zondag jl. hield de postduiven vereniging „De Jeugdige Vliegers" al tlier een wedvlucht vanuit Eysden. De prijzen werden behaald als volgt e, 2e en 3e prijs Th. Trimbach; 4e en 5e prijs A. Verhoeven, 6e prijs A. van Hilst. Uitslag wedvlucht Slttard, afstand 85 KM. der vereeniging do Postduif. De duiven zijn gelost te 9 uur en >ereikten hunne hokken als volgt 13 6 Hok »de Luchtbode*, 2 10 L. van Bladel, 4 9 A. Stokwlelder, 5 J. de Graaff, 7 W. do Graaff, 8 A. Hensen. Ook hield bovenstaande vereeniging een wedvlucht vanuit Maastricht, afstand 00 K M. De duiven werden gelost te 8 uur en bereikten hunne hokken als volgt 1 W. de Graaff. 2 8 A. Hensen, 3 4 A. Stokwlelder, 6 7 Hok >de Lucht bode, 9 L. van Blade!. Het is Zondag jl. aan Quick niet mogen gelukken een overwinning te Dehalen. Met 1—0 moest zij voor Wilhelmina het onderspit delven, alhoe wel Quick voor rust twee kansen heeft gehad, waarbij de bal voor het intrappen ag. Quick heeft in dezen wedstrijd reusachtig hard gewerkt en ware hierbij meer overleg geweest, de uitslag zou geheel anders zijn geweest. Zondag a.s. komt bij Quick Zalt- bommel op bezoek. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht fl. 1311,18 waarvan o a. te bedrijf toonde hf) zich door zfjn juiste spel opvatting een wnardig-deftig krflgsraads- presideut. Zoowel iu hun liandeleud als iu hun mi misch spel hadden de lieeren W. Kremer, (kastelein v. d. Laan) en A. Ganders (ser geant Jonkers) heel goede momenten. Hun grime in de laatste drie bedrijven, waarin zij als echte rasechte drinkebroers over het toneel laveeren, was buitengewoon goed ge slaagd. Een kostelijk type was Mozes KonUn, koopman in zuurwaren, door den heer A. Arnoldi, in den juisten toon uitgebeeld. Tot slot mogen we zeggen dat het een genotvolle avond was, zoodat wij dit gezel schap spoedig teragwensehen, maar we hopen dan voor een volle zaal. DRUNEN. De Edelachtbare Heer C. van Huiten, bijna dertig jaren burge meester dezer gemeente, heeft, wegens evorderden leeftijd, eervo ontslag aan gevraagd in te gaan met 1 Januari 1923. DRUNEN. Spoedeischende openbare vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 26 September 1922, des n.m. ten 7 ure. Te behandelen onderwerpen; a. Ingekomen stukken. b. Bespreking werkverschaffing. c. Idem verpachting landerijen. d. Benoeming onderwijzers school dorp en school Wolfshoek. Op de voordracht staan. School dorp H. L. Pompe te Waalwijk2 C. M. Clerkx te Den Dungen. School Wolfshoek1 J H. v. Eeuwijk e St. Michiels-Gestel. In de gisterenavond gehouden spoedeischende raadsvergadering wer den benoemd tot onderwijzer te Wolis- hoek de heer Van Eeuwijk te St. Michiels-Gestel en aan de school in het Dorp de heer Pompe uit Waalwijk, thans onderwijzer te Waspik. A.s. Donderdag des n.m. ten 6 ure zal de Meisjestooneelver. bestaande uit leden der Maria-vereeniging een uit voering geven. Er zal worden opgevoerd liet Mysteriespel „Het Spel van Paschen" en enkele blijspelen. Leden der ver. vrij entrée. Niet-leden tegen betaling van f 0.20. Een genotvolle avond staat de vrouwen en meisjes te wachten. 324.92V 14.70 19.38 255.67 7, 10.98 '/2 11.43 3.307 28967a 11.85 s-Hertogenbosch jeusden -oon-opZand Tilburg Jdenhout Vlijmen Vrijhoeve-Capeile Waalwijk Waspik Lijst van gevonden voorwerpen. Een staatsloterijlot, een dameshand schoen, een kinderportemonnaie met nhoud, een boordenstrik, twee één-per soons stroomatrassen, een haarspeld, een gummibal, een zwart damestaschje, een kinderportemonnaie, een vulpenhou der, een weggeldkaart voor rijwiel, een scheermes in etui, een zilveren dames armband, een tabakspijp, een notitie boekje, een zilveren sigarenaansteker, een damesportemonnaie, een gouden kegeltje, een doublé broche, een nikke len horlogeketting, een koralen hand- taschje, een houten pijp, een duimstok, een zilveren broche, doublé armband horloge, een grijze ceintuur, een gouden zegelring, een groen zakje met inhoud, een gouden broche, een gouden ring, een dameshandtasch,een gouden ketting, n medaillon, een boekentasch, een portemonnaie, een gouden gladde ring een regenjas, een zwart lederen dames- tasch inhoudende een witte zakdoek en een portemonnaie met inhoud, een pakje met boorden. Inlichtingen omtrent genoemde ge vonden voorwerpen zijn te bekomen op het politiebureau alhier. Do recensie die wij 1.1. Woensdag aan het ,.Hsgz." ontleenden betreffende de op voering van „Itooie Hansdoor t Ensemble „Solser IIesse" was niet geflatteerd. De betrekkelijk weinigen die 1.1. Vrijdag naar Musis waren gekomen om dit volksstuk bjj te wonen hebben zeer zeker geuoten van het uitstekende spel dat door dit gezelschap werd gegeven. Eu daarom ls 't zoo te be jammeren dat de opkomst niet grooter was, daar we op deze wijze hoe langer hoe min der op tooueelgebled zullen krijgen. We zouden haast niet kunnen zeggen wie het beste spel gaf, want allen waren uitste kend in dit stuk dat liooge eischen stelt, daar juist bet spel 't doen moet. Er werd een buitengewone vertolking gegeven. Door sober welbegrepen spel muntte uit de lieer Dirk Jause, wieu de titelrol toebe deeld was. Schitterend tegenspel werd hem geboden door mevr. Mary Beekman, die van de diep beklagenswaardige Fine eene alleszins aan nemelijke figuur maakte. Er zat climax In haar spel; zij gaf een prachtcreatie van de geexploiteerde dronkaardsvrouw in de laat ste twee bedrijven te zien. Mevr. A. Solser-Willemsens beeldde de koopvrouw Mie, een echte vrouw uit 't volk, die geen blad voor den mond neemt, maar met een gouden hart, vol realiteit uit. Zij toonde zich een actrice voor rollen als.deze als geknipt. Hein de Bruin, haar wederhelft, vond iu den heer Joh. de Boer een acteur, die van deze rol maakte wat er van te maken was. Iiy wist er relief aan te geven. In het 2e Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 28 September. ELSHOUT. Op dèn fokveedag ge houden op de groote tentoonstelling te Tilburg hebben onze fokkeis hun ouden roem weten te handhaven. Op niet minder dan 7 prijzen werd door han beslag gelegd. De prijzen werden behaald als volgt Klasse 2a: Mannelijk fokvea van erkende afkomst. Ie prijs Hendrik, elg. Fok- en controlevereen. »De Vooruit gang*. Klasse UaVrouwelijk fokvee van erkende afkomst. 3e prijs Janke, eig. P. Loeff, 5e prijs Mlta, elg. J. Klijn-Buys. Klasse 6: Melkschotten, geboren na 18 Sept. 1918. Ie pr. Clara, elg. A. v. S'.uisveld, 3e prijs Boerin, eig. A. van Slulsvcld. Klasse 8i: Drachtige vaarzen, hoog stens 3 jaar oud. 6e prijs Schooue II, eig. J. Muskens-vau Kessel. Klasse 11a: Groepen van erkende afkomst. 2e prijs Hendrik met afstamme lingen. Klasse 12a: 3e prijs afstammelingen van Albert. Donderdag 5 October zal hier de gewone jaarlijksche keuring plaats heb ben. Gezien de mooie successen behaald te Tilburg, zal deze fokveedag van hier en elders veel belangstelling trekken. VLIJMEN.Op Vrijdag a.s. 29 Septem ber hoopt de weleerw. pater Dom Rad- bodus, uit Vlijmen, zijn zilveren profes- slefcest te vieren in de Benedictijner- abdij van Merkelbeek (Limburg). Waar do goede kloosterllngzlch Immer beijverd heeft om auderen genoegen te doen zal het zijn eerw. dien dag niet aan belangstelling ontbreken. SPRANG. Dezer dagen had het meisje van O. het ongeluk van haar fiets te vallen, waardoor haar schouder werd ontwricht. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. A,s. Zatetdagmiddag zal onze voet balvereniging „Internos" eene vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen Leonidas uit Waalwijk. CAPELLE. De leerlingen, die aan het vervolgonderwijs tn deze gemeente wenschen deel te nemen, moeten zich daarvoor aanmelden bij de»betrokken hoofden der scholen voor 1 Oct. a.s. Benoemd tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendijk de heer P. Michael. J.l. Donderdag werd door een vrachtauto in dienst van den aannemer der waterleidingbuizen alhier een kast van een electrische paal afgereden, met het gevolg, dat een gedeelte der ge meente alhier van stroom verstoken was. De materieele schade was aanzienlijk. Vorige week werd de knecht van J, H. V. door een hond op een vijftal plaatsen gebeten, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. WASPIK. Ds. E. H. Jonkers, alhier, ontving eene beroeping der N. H. ge meente te Nieuw-Beijerland. Den bouw van een woonhuis met schuur- voor rekening van den heer B. Dingemans, alhier, is gegund aan W. Schott te Raamsdonksveer voor f 3020.. Op Zaterdag a.s. hopen de echte lieden Van Strien-Poppelier, alhier hun urnen.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5