üud-ïïoll Onderfroutvbrie ven en kaarten Nieuws uit üeusden. Nieuws uit Kaatsheuvel. Rechtszaken. Laatste Berichten Gemengd Nieuws. Ingezonden 5tukken, gouden bruiloft te vieren. In het café van den heer Chr. van Dongen, alhier, is opgericht een post duivenvereniging, genaamd „De Reis duif." De eerste wedvlucht wordt ge houden van uit Boxtel. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht Oude Tarwe 14 a f 14.50, Nieuwe Tarwe 9 f 10.-, Haver 9 a f 10 50, Rogge 8 k f9.-, Gerst f 10 -, Hooi f40.- In den tuin der Eerwaarde Zusters werd dezer dagen een aardappelstruik gerooid waaraan niet minder dan 94 groote en kleine aardappelen hingen. Heden wordt het Vijf-en-twintig, jarig bestaan der Gereformeerde Zon dagsschool feestelijk herdacht, naar ons medegedeeld werd. Naar ons medegedeeld werd zal Maandag 2 Oct. voor de Harmonie „De Eendracht" en haar Donateuren optreden de vermaarde illusionist, de Heer en Mevr. Chambly-Cardec. Dit belooft voor de vereeniging en haar begunstigers een mooie avond te worden, volgens het princiep door de Harmonie voor gestaan haar uitvoeringen hoog te houden. Zondag had de hernieuwde belofte van toewijding aan het H. Hart plaats. Wegens het ongunstige weer geschiedde dit niet buiten, doch in de,kerk. DUSSEN. Zaterdagavond vertoefd0 L. v. d. Stelt, tuinier alhier, een poosje bij den klompenmaker van Hees. Bij z'n vertrek merkte hij, dat zijn fiets was verdwenen (aaar schatting ter waarde van f50), en tot heden 13 er geen spoor van te vinden. LOONOPZAND. In Concordia alhier is opgericht een handboogschuttersge zelschap, hetwelk den naam draagt van »Loooopzand's Doelen4. Reeds zijneen 20-tal leden aangenomen. Tot bescherm* heer Is gekozen de beer Jacq. v. Loos- drecht, teiwijl het bestuur bestaat uit de heeren H. v. d. Wildenberg, president, Jacq Hornman, vice-president. M. Coo- mans, secretaris, W. Savelkouls, penning meester. C. van Loosdrecht en C. van Hest commissarissen. Op een nader te bepalen dag zal de feestelijke opening plaats hebben, waarbij de harmonie >Concordia4 hare mede- werklne zal verl- enen. HELMOND. Aan den gemeente secretaris, den heer van Bokhoven is op verzoek wegens gezondheidsredenen eervol ontslag als zoodanig verleend. Heusder, 27 Sept. 1922. Opeisbare vergadering van den Raad defer gemeente op Donderdag 28 September, dos namiddags 7'/a uur. Aan de orde 1. Notulen. 2. Iagekomen stukken. 3. VoorJoopige vaststelling der ge- meenterekenlog over 1921. 4. Wijziging verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. 5. Vaststelling van de instructies voor den keurmeester van vee vleesch en van de ambtenaren belast met de herkeuring. 6. Vaststelling van heffings- en In- vordeilngstrerotdenlogcn, regelende de heffing van rechten voor het boven genoemde keuren. Uit het Kamerverslag diepten wij op, dat de Voorzitter onzen oud-stad genoot, den heer K, van Rijswijk, thans aannemer te 's Hage gehuldigd heeft voor zijn kranige prestatie, om gedurende den korten tijd van het reces het zittings gebouw te restaureeren, een werk van over de drie ton in circa zeven weken Donderdagavond 8 uur vergadert de debatingclub „St. Catharina" in het Patronaatsgebouw, wat naar we verne men voortaan iedere maand zal plaats hebben. Aan de bedevaart ter eere van St. Cornelius te Bokhoven namen dit jaar naast vele kinderen slechts zeer enkele volwassenen deel, zoodat nauw van een processie kon worden gesproken. Het slechte weer en de wegen zullen hun invloed wel hebben doen gelden. De Oranje-vereeniging heeft hare Instemming laten betuigen met de plannen van het Nationaal Huldigings comité 1923 te 's Hage. Door den N. W. wind liep het water deze week in de Maas zoo hoog op, dat de uiterwaarde gedeeltelijk onder ging, zoodat velen met hun toemaat moesten vluchten, terwijl het op som mige plaatsen zelfs begon weg te drijven. Voor het diploma van den Ned. Politiebond slaagde o.m. de Heer Val. kenburgh, maréchaussée dezer brigade. Kaatsheuvel, 27 Sept. 1922. Geslaagd voor het politie-dlploroa te 's-Bosch, dc heer A. v. d. Ducgeu, agent van politie alhier. Hij behaalde het diploma met aactsckeniog. Aan de Universiteit te Utrech* slaagdevoor 't doctoraal-examen rechten, de heer J. van Besouw alhier. Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Uw no. van Zaterdag 23 September 1.1. bevat wederom een aanval op het Rijksinkoopbureau. U kent frappante staaltjes, dat dit lichaam te veel laat betalen. Welnu, ik durf het opnemen vóór het bureau. U weet natuurlijk, Mijnheer de Re dacteur, hoeveel in Waalwijk een flesch inkt kost, of een gewoon cahier, of 1000 enveloppen of een gros pennen. Maar weet U ook hoeveel het Rijks inkoopbureau rekent? Desverlangd wil ik gaarne enkele prijzen publiceeren. Van frappant gesproken 1 Neen, zoo droevig als U meent is het nog niet. Het bestaan van het Rijks inkoopbureau tenminste. Met dank voor de plaatsruimte. EEN AMBTENAAR. Zoover ons bekend, was dit de eerste maal dat ons blad schreef over 't In koopbureau. Of het bestaan van 't Rijksinkoop bureau dan niet droevig is? Dat zal toch al heel moeilijk bewezen kunnen wor den uit den prijs van een gros pennen, een gewoon cahier enz. Wij zijn met de prijzen dezer artikelen nu niet zoo heel goed op de hoogte, want het is vrij duidelijk dat wij doelden op 't artikel drukwerken, omdat wij dit hebben uit eigen ondervinding. Wil de geachte in zender een paar voorbeelden uit vele 12 kleine quitantieboekjes Rijks inkoopbureau fl. 22.50, de drukkerij van onzen uitgever had ze geoffreerd voor f 13.50; 2 x 500 briefkaarten voor de schrijfmachine f 34, de drukkerij van onzen uitgever had ze geoffreerd voor f 15. Het Stoomwezen liet inschrijven voor gezamenlijk drukwerk door 3 particuliere drukkers (waaronder ookonze drukkerij), en het Rijksinkoopbureau. 't Ging hier over een bedrag van f 175 50. De drie drukkers waren dicht bijeen met hun offerte, de twee laagste scheelden wel slechts f 1 50, en 't Rijks inkoopbureau stond pl.m. f 50 hooger. Is het bovenstaande voldoende, of wenscht „Ambtenaar" nog meer. Hij kan op dit gebied dan in eigen werk kring misschien de noodige inlichtingen bekomen. 't Gaat zelfs zoover,-dat ambtenaren gewoon weigeren bij 't Rijksinkoop bureau te bestellen omdat zij daardoor weten, niet te voldoen aan 't geen van hen wordt gevraagd „de belangen van 't Rijk zooveel mogelijk te dienen". Daarenboven zouden wij durven vragen, al was't Rijksinkoopbureau niet duurder (en welke Rijksinstelling werkt gewoonlijk goedkoop), is het dan toch in deze moeilijke tijden niet irrationeel een paar groote lichamen al het werk toe te stoppen, dat tot heden werd ver deeld over alle plaatsen en plaatsjes van ons land en aan velen een stuk brood bezorgde. Dat mag ook wel eens overwogen worden, al doelden wij daarop in ons bericht niet. RED. Boss the Rechtbank. Uitspraken. A. v. G Waalwijk, opeub. dronken schap, vonnis vern., 3 w. voorw. h. A v. G., Waalwijk, opsnb. dronken schap, vonnis vern., 3 w. h. voorvr. L. H., Waalwijk, openb. dronkenschap, vonnis vern., 3 d. h. voorw. Voor den Raad van State werd be handeld het beroep van H. van de Water te Hedlkfcuizeo tegen een besluit van B. en W. v8ü die gemeente, waarbij aan het bestuur der Hedlkhuizenscbe Burgerwacht aldaar voorwaardelijk vergunning is ver leend voor het oprichten vaa een schiet baan voor scherp in de Nieuwe Steeg aan den Hoogcn Maasdijk te Hedikhuizen. Appellaat voerde aan, dat hem de gelegenheid is bsoomen door het ge meentebestuur om bezwaren in tc bren gen tegen de vergunning. Hij bad zich vóór het tijdstip waarop de zitting voor het inbrengen van bezwaren zou worden gehouden aangemeld en aan den ge meentesecretaris (die tevens zitting had In het Bestuur van de Burgerwacht) zijn verlangen te kennen gegeven de ver gadering van B. en W. te willen bij wonen tot het indienen van bezwaren. De secretaris antwoordde hem toen dat het nog geen elf uur was (tijdstip waarop de vergadering zou aanvangen). Hij moest dus nog even wachten. Toen om elf uur do veldwachter in het vertrek waar dq zitting zou worden gehouden binnenging, vroeg v. d. W. nogmaals of hij mocht binnenkomen. Teruggekomen uit dat vertrek zeide de veldwachter hem dat hij cog even wachten moest. Na tien minuten wachtens kwamen de burgemees ter en de wethouder uit het vertrek en deelde v. d. W. aan den burgemeester mede gekomen te zijn, cm bezwaren in te brengen, waarop de burgemeester antwoordde, dat de zittieg was opge heven en hij (v. d, W.) te laat was. Appellant voerde nu In beroep als zijne meening aan, dat hij het slacht offer is geworden van misleiding die waarschijnlijk ten doel had hem zijn recht van beroep te ontnemen. Boven dien wees hij erop, dat het gemeente bestuur verzuimd heeft een gebruiker van een aacgrenzend perceel de schrif telijke kennisgeving te zenden bedoeld in art. 6 der Hinderwet en dat voorts de vergunning is verleend voor de op richting, d. i. voor den aanleg, der schietbaan terwijl vergunning was ge vraagd tot het >hebben en gebruiken* daarvan (de oprichting immers had zon der vergunoiag reeds plaats gehad). En ten slotte kwam appellant er tegen op, dat de vergunning werd verleend, niet tegenstaande bij gelegenheid van eene Vroegere aanvrage om vergunning de provinciale hoofdingenieur reeds op het gevaar der schietbaan heeft gewezen. Uit het verslag over deze zaak, door Staatsraad Jbr. Mr. van Bronkhorst Sand- berg uitgebracht, bleek nog dat de pro jvlrc'ale hoofd-ictreafeur tot vernietiging vr%n het te3lult vab B. en W. adviseerde wegens niet behoorlijke naleving van art. 6 der Hinderwet, terwijl Ged. S'a- ten opmerkten, dat wel de kennisgeving bedoeld in art. 6, le lid, niet is gedaan aan een gebruiker van een belendend petceel doch uit eene door dien belang hebbende geteekecde verklaring blijkt dat hij niet is verkort In zijn recht om bezwaren In te brengeu. Op grond dat appellant niet is verschenen ter zitting van B. en W. gaven Ged. Staten in overweging hem niet-ontvackelijk te ver klaren in zijn beroep. De directeur-generaal van den Arbeid oordeelde, dat de inrichting gevaar voor de omgeving oplevert en adviseerde daarom tot vernietiging van het beslui' van B. en W. Namens appellant werd diens beroep toegelicht door den heer C. A. Prinsen, commies-chef ter gemeente-secretarie van 's-Heitogeabcsch. Dere laakte zeer de houding en het optreden van het gemeentebestuur, herinnerde er aan, dat reedö vroeger een besluit van B. en W. ia deze zaak was vernietigd wegen9 niet na-levlng der wet en uitte den wenscb, dat thans, opdat niet nog eens voor de derde maal deze zaak voor den Raad vau Siate zou moeten wordeo behandeld, een© beslissing ook op de hoofdzaak mocht worden genomen en vergunning mocht worden geweigerd en hiermede een einde gemaakt aan den thans be staarden ouwettigeo toestand met be trekking tot deze schietbaan. De gemeentesecretaris, de heer Cou- wenberg, trad op voor het gemeente bestuur en tevens voor de Burgerwacht. Hij erkende In hoofdzaak het voorgeval lene en zeide, dat het gemeentebestuur zich niet verplicht heeft geacht den heer v. d. W., te waarschuwen om binnen te komen toen de zitting van B. en W. begon. De zittlag was openbaar en v. d. W. had maar uit eigen beweging moeten binnenkomen. Nadat de zaak over en weer door de gemachtigden, resp. van den appellant en van het gemeentebestuur, wa9 toe gelicht, werden vanwege den Raad van State nog ceclge vragen gesteld en op merkingen gemaakt. Het bleek hierbij dat de verklaring, van den belangheb bende die geen kennisgeving als bedoeld in art. 6 voormeld, ontving, dat hij daardoor niet iu zijne rechten was ver kort, eerst was afgegeven, nadat de ver gunning wa9 verleend. De vice-presi dent van den Raad van State wees den vertegenwoordiger van het gemeente bestuur nog op het zonderlinge om den heer v. d. W. niet te waarschuwen, toen de zitting begon. »Had men u nu voor deze vergadering van den Raad van Stale ook niet gewaarschuwd, toen de vergadering zou beginnen, oaa zoo zeide de vice-president tot dien ver tegenwoordiger >stond gij nog op straat», De Koninklijke beslissing volgt nader. Welk blad geeft U uitvoerige raads- verslagen uit alle plaatsen in de Langstraat en Omgeving? Welk blad geeft U artikelen en ingezonden stukken, plaatselijke gebeurtenissen en toestanden besprekende Welk blad geeft U zulke uitgebreide plaatselijke berichten Welk gewestelijk blad geeft U zoo veel binnen-, buitenlandsch en Gemengd Nieuws Welk blad geeft U zulke mqoie feuilletons Welk blad geeft U de advertenties die voor U van belang zijn Geen enkel blad dan Waalwijksche en Langstraatsche Courant, die U voor slechts f 1.25 ot 1.40 fr. p. p. wordt toegezonden. ATHENE. Koning Constantijn afgetreden ten gunste aan den Kroon prins. VOOR IN BOEK- EN STEENDRUK, wende men zich tot Waalwijksche Stoomdrukkerij An to on Ti el en. Steendruk vraagt eenige dagen langere behandeling. TILBURG. De Tilburgsche Post schrijft over <le bezuinigingen te Tilburg. In de eerste plaats is te verwachten de inkrimping van het aantal Wethouders met één; liet moet in 't voornemen liggen liet lielieer van financiën in handen van den Burgemeester zelf te leggen. En om straks met meer recht voorstellen te kunnen brengen tot verlaging der iuko- mons. hebben B. en W. het weirseheiyk ge- arfat, zelf 't goede voorbeeld te geven door van bet eigen salaris 20% te laten vallen. Het politiekorps, dat janriyks ruim 490.000 verslindt, zou worden verminderd met 50 agenten en hoofdagenten en twee inspecteurs, aan wie, in overeenstemming met de reglementen slechts een kort wacht geld wordt toegekend. Intuschen wacht ook liet overige dienst personeel eeiie algemeene loonsaderlating, hierin bestaande, dat voortooplg alle perio- dieko verliooglngen worden stopgezetde vaeantie-toeslag wordt ingetrokken, de kin- der-toeslag in overeenstemming gebracht met die by 's Rijks diensten, (toeslag pas by liet derde kind) en ten slotte het pen sioen niet: langer premie-vrij zal zyn. De Commissie van Overleg is bereids vnn de plannen in kennis gesteldi En overigens mag als vrij zeker worden aangenomen, dwt mede eene aanzienlijke be zuiniging zal worden toegepast op enkele speciale diensten, zooals Keurings- en Ge neeskundigen dienst en Gemeeirtereiniging. Dien omtrent moeten de plannen echter nog geen vasten vorm hebben aangenomen. Maandag heeft de offioieele sluiting van de t«itoonstelling te Tilburg plaats ge had. Op dien dag li^bben nog velen, profitee- reud van de gereduceerde entreéprgzen, de gebouwen en terreinen bezocht en sommige exposanten cenigszins schadeloos gesteld voor den verregenden Zondag. Over liet algemeen verloop der tentoon stelling heerselite in de kringen der inzen ders geenszins ontevredenheidbet gure herfstweer iu aanmerking genomen, meende ook het teutoonstellings-eomité - blgkens eene uitlating in liet openbaar, geen bizon- dere reden tot klacht te hebben. Duizenden toch, van heinde en verre al had liet aan tal grooter kunnen zyn hebben de expo sitie bezocht, hebben er zaken gemaakt of leering opgedaan. De ten toon stel lang lieeft (lus nut gesticht in breeden kring; het doel <ler aanstichters is dus voor een goed deel bereikt. Tot bewoning van de sluitingsplechtig heid werden de exposanten 't avonds te 0 uur in liet hoofd restaurant geuoodigd. De voorzitter van liet It. K. Sportpark, de lieer Jae. van Pugenbroek herdacht met weemoed de ongunstige weersgesteldheid, die velen bad weerhoudeai liier te komen. Toch, merkte spr. optimistisch op, zyn er ïuog (luizenden bezoekers geweest, die mede heben geholpen, om den opzet te verzekeren l>elangstelling te wekken voor laudbouw en nyverheid. Dankbaar was spr. jegens de Overheid en Pers voor den goeden steun en vol lof gewaagde by in het byzonder van 't noeste werk van bet Uitvoerend Comité, de heeren A. van Aramlonk, A. van Gelooven, •T. Vennix en W. van Mook en de onderschei dene personen die mede hulp boden. De sluitingsrede werd daarop gehouden door den lieer H. J. M. Blomjous, »lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal. Spr. huldigde vooreerst de initiatiefnemers en vervolgens overziende de resultaten, consta teerde liy .dat er een uauwereu eeononii- selien band gelegd was tusschen Tilburg en 't gansche gewest. Gy kunt, zeide spr. tot de ondernemers, met voldoening op Uw werk neerzien, temeer wfjl gij dat hebt tot staiul gebracht zonder den geldeiyken steun van Overheidswege. Spreker wenschte den exposanten een verruimd debiet toe en trad vervolgens in een breede beschouwing over de betreurenswaardige toestanden in den landbouw, tot welker opheffing deze ten toonstelling zal kunnnen bydragen. Ten be sluite prees spreker de harmonische samen werking van Inrichters en exposanten en vroeg by Gods zegen over den verrichten arbeid. In oen kort afscheidswoord, onthulde de voorzitter van het Uitvoerend Comité, de heer A. C. van Areudonk, de personen van enkele milde schenkingen: de lieer A. .T. Rutgers «Is schenker van den wisselbeker, de lieer A. van Geloven als uitlover van een gouden zweep en de lieer J. van Puien broek, de milde gever van een bedrag in contanten. Met een waardeerend woord van dank aan politie en personeel besloot spre ker. De Tentoonstelling werd des avonds be sloten met een vuurwerk, bal en concert. De moord te Geldrop. Maandag werd voor liet Bossche Hof de zaak behandeld tegen den 28-javigen koopman II. v. d. H., die op 7 Mei aldaar hij een vechtpartij tusschen J. Maas en M. v. d. Leensel, welke laatste door eerstge noemde met een zaag bewerkt werd. Maas dermate mét een mes verwondde, dat lig eenige minuten later overleed. Bekl. wierp noodweer op. De burgemeester van Geldrop, do heer Fleskens geloofde niet dat bekl. uit moordlust gehandeld had, maar onder den invloed van den drank. De advocaat- generaal eisclite bevestiging van het vonnis der rechtbank, die hem tot 3 jaar had ver oordeeld. Mr. van Haastert te Eindhoven, pleitte ontslag van rechtsvervolging, subs, een veel lichtere straf. Een eigenaardige toepassing van de hinderwet Het Gemeentebestuur van Hedikhuizen voor den Raad van State. De Turken zyn weder met een nieuwe troepenmacht de neutrale zone binnenge drongen. Te Constantinopel neemt de paniekstem ming toe. Het Turksche kabinet zal gere construeerd worden. Naar verluidt, zou de sultan ten behoeve van zgn zoon afstand doen van den troon. In den Grieksehen ministerraad is de kwestie om Thraclë gewapenderhand te ver dedigen besproken. Volgens een bericht uit Athene zou Veuizelos uitgenoodigd worden om nis Grieksche gedelegeerde aan de diplo matieke besprekingen over bet Nnbye Oos ten deel te nemen. Jlir. Loudon beeft in de plenumzittiug van vandaag verklaard, dat regeering en volk van Nederland vurig naar ontwapening verlangen, maar dat zy bezwaren hebben tegen een wederzgdsch garantieverdrag. „Toch", zoo voegde by eraan toe, „zal de Nederlnndsclie delegatie niet tegen de reso lutie, welke over bet verband tusschen ont wapening en garantieverdrag is voorgesteld, stemmen, daar zy de zeer diepgaande studie welke reeds beeft plaats geliad, wil aan moedigen. De landbouwer Spgk te Terapelka- naal is van een schuit gevallen eu te water geraakt; ofschoon hg byna oogenblikkeiyk op bot droge gebracht werd. kondon de levensgeesten niet meer opgewekt worden. De jongeman laat een weduwe met een kind achter. Te Sprundel is de woning, bewoond door M. R., afgebrand. De inboedel en bet vee werden grootendeels gered. Te Bosschelioofd is de boerderij van E. Vervaart afgebrand. Het vee is gered. Het kind van B. S. te Wildervank, dat brandwonden kreeg, is aan de gevolgen overleden. Eenige dagen geleden is. iemand uit Purmerend als begeleider van een zending vee naar Frankrijk vertrokken. Ilij schynt niet op de plaats van bestemming te zgn aangekomen. Familieleden hebben getracht hem op te sporen, doch zonder resultant. Men vreest dat hem een ongeluk Ls over komen. Een man uit Friesland beeft aangifte gedaan, dat hem op bet traject Rotterdam- Den Haag (HolL Spoor) 500 is afhandig gemaakt door kaartspelers. Een van deze personen, de 37-jarige koopman F. P. v. B., uit de Korte Molenstraat in Den Haag, een oude bekende van <le politie, is aangehou den. Op liem werd geen geld gevonden. Eergisteren waren er in Horzo&enrath niet minder dan 53 kinderen in voorlo'-pige bewaring gezet, wegens bet smokkelen van levensmiddelen. Meestal meisjes en jongens van 10 tot 14 jaar. Een 55-jarige bewoonster van den Van Lennepweg in Den Haag, moeder van 4 kinderen, xlie sinds 10 jaren omgang bad met een veel jongeren man, die sinds kort die verhouding beeft verbroken, beeft zich Maandagavond toegang weten te verschaf fen tot do woning van dien persoon in de Spaarnestraat in Den Haag. Daar heeft zg de 24-jarige vrouw, met wie baar vroegere minnaar thans omgang beeft, een flescnje vitriool in bet gelaat geworpen. Met hevige brandwonden aan bórst en gelaat werd bet slachtoffer per auto naar liet ziekenhuis aan den Zuid wal gebracht. Vermoedelijk zal zij een oog moeten missen. De daderes is aangehouden en opgesloten. Vermoedelijk met behulp van valsche sleutels is gisternacht ingebroken in bot sclioenenmagazgn van den beer L., in do Boekhorststraat in den Haag. Er zijn 27 paar schoenen en een heerenfiets gestolen. Dat de drooglegging van Amerika tot dranksmokkelary op zoo groote schaal zou voeren, als telkens blijkt, beeft niemand kunnen bevroeden. Uit de Spaansclie kunst plaats Cadiz wordt aan de New York Times geschreven Onlangs werd er een scliip gebouwd door een New-Yorkscbe maatscbappy en inge schreven op de Zuid-Amerikaansche lijsten. Het scliip kreeg een gemengde lading met bestemming voor Spanje, maar bg de lading bevond zich ook een 40.000 liter sterken drank. De eigenaars van bet schip gaven bet bevel over bet vaartuig aan een man, die per slot bleek te zyn een doodgewone schipper van een visscherij-schoener. De eigenaars en de officieren van bet scliip kregen uit Spanje valsche papieren om aan wal te mogen gaan en bet scliip werd voor Cadiz ingeklaard. Maar op een goeden nacht kon men bet aantreffen op de kust van Noord-Araerika. Daar liet men bet stoppen. Verschillende lichters en sleepbooton doken op. Plotseling kwamen uit schuilplaatsen een aantal ge wapende New-Yorkscbe douanen te voor- schyn. Revolvers werden getrokken en dc bemanning van bet smokkelscliip werd ge dwongen den drank in de lichters over te laden. Toen werd bet scliip losgelaten. Het trok naar de Bermuda-eilanden, om gekalefaterd te worden. Dat kalefateren werd een nieuwe aanleiding om de verloren lading aan drank weer met nieuwen drank aan te vullen. Hot scliip verdween nnnr dc Amerikaanscbe kust Toen Spanje bereikt werd, bad (le commandant geen geld om de bemanning uit te betalen en bet schip zelf werd door de Spaansche regeeriug in beslag genomen, daar de scheepspapieren den in druk gaven van vervalscht te zyn. De offi cieren van bet schip waren radeloos, want bun bleek, dat ook aan bun familieleden niets was uitgekeerd en van de eigenaars hoorden zij noch boe noch ba, die hadden hun bandon van bet scliip afgetrokken. Te New-York zgn verscheiden personen gearresteerd, verdacht met die dranksmok kelary op goeden voet te staan. Een toren van kunstpaarlen. Op een tentoonstelling te Tokio kan men een toren bewonderen, opgebouwd van lou ter kunstpaarlen. Men kan er zich een beeld van vormen, als men de volgende getallen weet: Voor den itoren alleen zyn 11.195 parels, voor de poortjes 285 en voor liet voetstuk, waarop alles rust 21.500. De waar de van dit wondergewrocht bedraagt min stens 325.000 yen, in Ned. geld dus ongeveer 400.000 gulden. Een 94-jarige tippelaar. Enkele dagen geleden werd iu bet ziekenhuis van South ampton een merkwaardige patiënt opgeno men, met name Mark All. Voor een jaar of een eu twintig bad by gewed, dat hg met gemak een (iÓO.OOO Kilometer zou kunnen wandelen. Maar daar hg toen reeds ong. 73 jaar oud was, begaf lig zich oogenblikkelgk op weg. Met die wandeling hoopte bij 3000 pond sterling te verdienen. Onafgebroken beeft lig doorgewandeld en 140 paar schoe nen versleten. Heuscb zei lig tegen de doktoren van bet hospitaal, ik heb niets geen verdriet gehad van myn weddenschap. Alleen: ik denk niet, dat ik me er een tweede keer er aan waag, want om nu nog eris 21 jaar aan den wan del te gaan, iykt mg van 't goede een beetje te veel Zestig pelgrims gewond. De Hindoes hechten zeer veel beteekenis aan natuurverschijnselen. Toen verleden week de zonsverduistering ook baar scha duw wierp over Britsch-Indië bg Allaliabad, werd een groot aantal pelgrims, dat zicli baddde in den heiligen modderpoel bg Ta- Taueesjwaar, door een paniek bevangen. De stakkers vluchtten alle kanten been en ver drongen elkander zoo;- dat na afloop een zestig-tal zwaar gewond bleek te zgn. Spe ciale treiue.i uit Delhi hadden wel 800 zie ken en ongelukkigen naar de heilige mod derpoel» gebracht. Het moet eeu erbarme- lijk gezicht zgn geweest.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6