JURGENS' FUNSTE MELANGE VERVANGT Dl FUNSTE BOTER mËÈ TE0Dy! Binnenland. Gemengd Nieuws. hieuws uit fieusden. Nieuws uit Kaatsheuvel. Buitenland. INGEZONDEN M E D E D E E LI N G E N. y Heusdcn, 11 Oct. 1922. Op de scheepswerf werd deze week te water gelaten het Sambreschip Ber- nardina. Afmetingen 4.7 bij 5.03 bij 2 25 M., en naar we vernamen komen twee toogbooten op stapel voor rekening der stad AntwerpeD, zoodat de werklie den dan thans voor den komenden winter geborgen zijn. Het aantal postbestellingen is vap 4 gebracht op 3. Die vau circa half 1 en 6 uur worden nl. gecombineerd in ééne vanaf het kantoor om 3.30. Zooals bekend besloot de raad van Genderen 't voetballen op Zondag te ver bieden, van welk besluit de burgemees ter in beroep gaat bij de Kroon. Te hopen voor onze spelers is het, dat hij het bij het rechte eind heeft, daar Juliana's veld onder Genderen ligt en er hier geen te krijgen is. In de buslichtingen ten postkantore is een wijziging gekomen. Voortaan gaat het als volgtRichting Lage-Zwaluwe 5.30 9.30 3 55 6.40 en oml.30 (behalve voor Vrijhoeve- en 's-Grevelduin-Capelle, Waspik, Made, H. en L. Zwaluwe), tichting 's Bosch 5 30, 9.30, 1.30, 6.40. Vrouw C. kwam Maandag hevig te keer gaand, de straat op. Het mensch had verwoede pijn en kon niets meer zien, zoo ze zei. Bi] de wasch had ze nl. chloor in de oogen gekregen. Direct werd toen geneeskundige hulp Ingeroepen en naar we hooreo, is de toestand boven verwachting bevredigend. Een dochter van zekeren Br., die een ziekte in een der beenen had, heeft door een ongeluk dat been gebroken deze beenfractuur moet vanzeer ernstlgen aard zijn. Kaatsheuvel, 11 Oct. 1922. Zondag speelde op eigen terrein alhier K.S.W. II tegen W.S.C. II Waalwijk. Onze jongens Avisten dat ze tegen W.S.C. een zware partij voetbal zouden hebben. Ofschoon we moeten getuigen, dat K.S.W. goed zijn best gedaan heeft kwam 't einde met 2—1 voor W.S.C. Maandag-namiddag vergaderde de Mariavereeniging in de Zustersschool. Als spreekster trad op Mevr. Brouns- van Besouw uit 's Bosch. De roep, die een vorige maal over deze spreekster was uitgegaan, had velen doen besluiten thans ook eens te gaan hooren. 't Was er dan ook overdruk in het vergader lokaal. Mevr. Brouns-v Besouw be schaamde de verwachtingen niet. Luiden bijval verwierf zij met hare pittige talent volle redevoering. Mejuffr. A. van Hiel dankte de spreekster voor hare rede voering en de belangstellenden voor hare trouwe opkomst. De vergadering van de R.K. Kies- vereeniging, die bepaald was op 8 Oct. j.l. is thans uitgesteld tot Zondag 14 Oct. Op de clubmatch voor Herders honden, door de Noord-Brabantsche Herdershondenclub Zondag j.l. in den tuin van Hotel „De Schuur" te Breda gehouden, verwierf de heer J. v. Dun met zijn kortharige Belg. Herder „Wolf" den len prijs Z.G. in Open-, Fokkers- en Aanmoedigingsklasse en speciale prijs voor den mooisten Belgischen hond, alle beharingen. De heer P. Kemmeren met zijn kortharige Hollandsche Herder „Tankora" den 2en prijs Z.G. in Open klasse, den 2en prijs in Nation. Fokkers klasse en den len prijs in Aanmoedi gingsklasse. De heer G. A. E. Pieters met zijn Duitsche Herder Corrie van de Koningshoeve twee 2de prijzen in Open en Fokkersklasse. De heer J. Teurlings een len prijs in de Puppyklasse met zijn ruwharige Belg. Herder teef „Lieske". De Eerste Kaatsheuvelsche Politie hondenclub heeft besloten zoo moge lijk nog in de maand October A'an dit jaar een groote demonstratie te houden met politiehonden, om belang stellenden te toonen wat met honden, die goed gedresseerd zijn, kan worden bereikt, 't Plan bestaat een demonstratie te geven die zooveel mogelijk de gevallen, voorkomend in 't gewone dagelijksche leven, nabij komt. Gewis zal een derge lijke vertooning, die nog nooit in onze omgeving vertoond is. veel belangstelling trekken. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben het beroep van het R.K. Kerkbestuur alhier tegen het besluit van de gemeenteraad, die op een aan vrage om een nieuwe Meisjesschool te bouwen niet was ingegaan, gegrond verklaard, zoodat tot den bouw van een nieuwe school kan worden overgegaan. Momenteel zijn bijna 200 werk- loozen bij het opmaken der buiten wegen in de gemeente aan 'twerk gesteld. De malaise blijft aanhouden. LOONOPZAND. J.l. Zaterdagavond la A. v. d. H. alhier door de tram aange reden. Zijn eene been is op meer dan een plaats gebroken en gekneusd, ook een rib. De oude doove man is er deerlijk aan toe. Dr. Steenmetzer was direct ter plaatse en verleende de eerste hulp. Door do tooneelclub >Tot Onder ling Genoegen* Is te St. Joachimsmoer in het gymnastieklokaal op den namid dag een mooie uitvoering voor de dames gegeven. Een drama >De hand Gods* en een blijspel »Jorls de Recruut* heeft de vele aanwezigen genotrijke uren verschaft. Ze hebben gezweet te Parijs, de in allerijl bijeengekomen geallieerden, en ze hebben zoo vermoeiend lang vergaderd over het netelige probleem van het Nabije Oosten, dat men het aan het resultaat kan nagaan. Het >volledig accoord van Parijs* behelst zonder eenige fierheid een serie antwoorden op een verlanglijstje, zooals men verwachtte, dat de Kemallsten wel erls hadden kunnen Indienen, maar wat men hun bij voorbaat reeds toestond.., uit bangheid. Punt 1 luidt >De neutraliteit der zones aan de Dardanelien moet worden geëerbiedigd en de Kemalistisc'oe troepen mogen zich niet op Europeesch grondgebied vertoonen voordat de vrede geteekend is. 2o. De Grieksche troepen en de Grieksche bevolking zullen In een maand tijds Oost-Thraclë ontruimen en de ge allieerden zullen dat gebied bezetten. 3o. Onverwijld zal een Turksche gendar merie de verzorging van de veiligheid in Oost-Thracië op zich nemen en een burgerlijk Turksch bestuur kan worden ingesteld. 4o. De niet Turksche bevol king staat onder bescherming van de geallieerde troepen. 5o. De geallieerden zullen een vriendelijken aandrang op Griekenland uitoefenen om zoo spoedig mogelijk zich naar den westelijken oever van de Marltzate begeven. Verder kunnen de geallieerden niet gaan. Dieper in een hoekje geduwd kan Griekenland niet meer worden. En zoo als de geallieerden nu doen en beloven te doen, kost het Kemal geen man en geen cent. Algemeen en logisch is dus de verwachting, dat Angora en Moedania gemoedelijk ea inschikkelijk zullen wor den en niet langer zullen rammelen o zoo Lekke* £jA f/"S *v Dp hoer Nieuwkoop zegt gehoord te heb ben dat er gemeenten zfln waar men de vneantie naar het verlof heeft geregeld. De groote vacantie wordt daar in twee tijd vakken, wanneer liet land bouw verlof er is, genomen. Dat laat men daar samenvallen. De Voorzitter zegt te weten welke school door den heer Nieuwkoop wordt bedoeld. Dat is die te Babiloniënbroek. Zooals het In den regel gaat, zoo ook is het daar ge gaan, andere heeren, andere wetten. Er is daar een nieuw hoofd der school gekomen en op een omler-avond, die daar is gehou den werd hij over die regeling aangevallen met het slot dat litf er voor is gezwicht. Ik, aldus spr., heb h -m later gesproken en ge zegd dat liy dat toch maar niet moest doen en daar heb ik motieven voor. Ten eerste is het al niet jammer genoeg dat een kind een groot deel van zijn jeugd op het veld moet werken en door zoo te regelen zou men nog een stuk van de vrijheid afnemen. Boven dien zal het overal elders vacantie zijn en hier niet, hier zal men dan school moeten doen terwijl het vaak in de maand Augus tus zoo warm kan zijn, dat de kinderen des middags toch niet in school kunnen worden gelaten. Ik zou het niet doen. Overal in ge heel Nederland heeft men dan vacantie, be halve in een klein dorpje ergens in Noord- Brabant gelegen. Ik zou er dus niet mee beginnen om de kinderen in de hondsdagen naar school te zenden. De heer Nieuwkoop zegt zich ook gaarne op het standpunt te plaatsen dat het kind niet te veel aan de jeugd heeft. Maar de practijk wijst wel eens uit dat wat de theorie verkondigt, niet altijd opgaat. Vol gens zjjn idee moet in de school eenheid zijn. Eenheid in vacantie, eenheid in alles kan het onderwijs ten goede komen. Spreker meent dat er paedagogen zijn die van hun eerste standpunt, om de groote vacantie in een keer te geven, zijn terugge komen en er nu alles voor voelen om deze in twee keer te geven. AA'nt betreft dat de jeugd wat moet hebben, daar is hy het vol komen mee eens, maar toch durft hij zieJi de vraag stellen, wat is beter op tijd een flinke boterham of de straat op. Een kihd kan pas goed profiteeren als het goed ge voed is. Gnnnie wil spr. toegeven dat het in Aug. wel eens zal voorkomen dat het te warm is om school te doen, doch dit zal zich toch maar tot een enkelen middag bepalen, wat ook in den winter, als men ze eens laat schaatsenrijden, het geval zal zijn. A'oorzitter. U bereikt zoo niet wat u be reiken wil. Zou men zoo besluiten, dan be sloot ineu oin geen landbouwverlof te geven, immers dan wordt dat uitgeschakeld. Landbouwverlof geven is iets dat men buiten de vneantie om geeft. De heer Nieuwkoop zegt ook niet veel voor landbouwverlof te gevoelen wijl het zoo storend op het onderwijs werkt. Voorzitter. Door den Inspecteur is er op aangedrongen en Burg. en Wetli. stellen nu deze verordening zoo voor. Ik zou maar landbouwverlof geven want het kan wel eens noodig zijn dat men over die hulp krachten kan beschikken. Ziet nu maar eens. Hoeveel staat er nog niet op het veld dat er tengevolge van de vele en aanhou dende regens niet eerder is afgehaald kun nen worden. Bij goed weer moet dan alles teglyk gebeuren en dan is alle hulp welkom. A'an Campen. De tweede termijn is wel wat laat. A'oorzitter. Ik ben met. de landbouwwerk- zaamheden niet zoo goed bekend maar in Genderen is deze termijn door de AVetliou- ders genoemd. Maar ook daar zyn er ge weest die weer liever een der tijdvakken wat eerder hadden gezien. Critlek zal er altijd blijven. Van Campeu. AA'ij zitten toch voor liet belang van de gemeente. Voorzitter. Zeker, maar er is nog iets en dat is de vereeniging van gemeenten en dan moet toch weer over deze en andere veror deningen worden gesproken. Aran Canipn. De bedoeling is dat de men schep wat hebben aan dat verlof. De heer van der Schans acht de laatste helft van September geschikt, want by het aardappelen rooien worden de kinderen meer gebruikt dan bij den korenbouw. Het voorstel van den Voorzitter in om vraag gebracht wordt aaugenomeu met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Nieuwkoop en van Campen. 8. Araststelling besluit keurloon. A'oorgesteld wordt het keurloon voor een rund te bepalen op 5.voor een kalf op 3.en voor een schaap of geit op 1. Den heer Nieuwkoop komt het voor dat deze keurloonen zeer hoog zijn. De A'oorzitter zegt dat dit niet lager kan. Als liy de kosten-begrooting voorleest zal daar een ieder van overtuigd zijn. Het. is hier maar een kleine kring en nog staat het gelijk met andere plaatsen. De heer Nieuwkoop merkt op dat vooral voor kalfvee de prijzen te hoog zyn. Krijgt zoo'n kalf een ongeluk, dan moet 10. worden betaald, ook al is het slechts 14 dagen oud. Voorzitter. Als het in den grond wordt gestopt kost het niets. Echter voelt hy er wel iets voor en daarom zal hij gaarne er fegelegener tijd in de Commissie eens over spreken. In de practyk zal het wel blijken dat meer wijzigingen in de verordening moeten worden aangebracht. Na nog eenige discusie wordt de vergade ring gesloten. j De Vereeniging „Het Nederlandsche I Handels-Instituut (Kon. goedg.) houdt hare Praktijk-Examens in Boekhouden, Steno grafie en Handelscorrespondentie. (10 ta len, waaronder Russisch, Maleiscli en Es peranto) op 20, 21 en 22 November a.s., des avonds te Alkmaar, Amersfoort, Amster dam, Antwerpen, (België), Assen, Arnhem. Breda, Dordrecht. Eindhoven, Enschede, Gorinchem, Groningen, Den Haag, Haar- f lem, Harderwijk, Den Helder, Hengelo, 's- Hertogenbosch, Kampen, Leeuwarden. Maas tricht, Meppel, Middelburg, Nijmegen, Roer mond, Rotterdam, Roosendaal, Sneek, Til burg. Utrecht, Venlo en Zwolle. (In Ned. Oost-Indië voorloopig alleen te Soerabaja.) Ook zullen op die data worden afgenomen de Leeraar-Examens in Haudelscorrespon- tie en Stenografie, zoomede de examens Pri vaat-docent Boekhouden (vakleeraar) en Boekhouder-correspondent, waartoe de Ver eeniging gerechtigd is Dij Kon. Besluit van 15 Mei 1919, Nr. (54, Staatsblad 155. Ingevolge besluit van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog kunnen militairen ge durende de examendagen studieverlof ver krijgen op vertoon van den oproepingsbrief. De inschrijving sluit 5 November 1922. De Ileer D. Hudig, Secretaris van het Nansen-Comité, schrijft ons als volgt: „Er Is in den laatsten tyd meermalen in de bladen melding gemaakt van het feit, dat de Sowjet Regeering de buitenlandsclie hulp ter leniging van den hongersnood wil vastknoopen aan de z.g. actie voor den eco- nomischen opbouw van Rusland. Het is in dit verband weusclielyk nog eens duidelijk te zeggen, dat het Nederlandsche Hansen-Comité met de z.g. economische op- bouwbeweging, hoe loffelijk deze ook moge zijn, met8 te maken heeft en zich zuiver blyft stellen op het liefdadigheids stand punt. Het doel van het Nederlandsche Nansen- Comité is, dezen winter zijn werk, zoo mo gelijk, te voltooien in de districten, waar 't met de hulp der Zweden reeds duizenden van den hongerdood gered heeft. AA'erk voor den economiselien opbouw ligt op den weg van anderen en geschiedt niet onder de vlag van het Nederlandsch Nansen Comité. Hoe noodig verdere hulp nog is en hoe snood de onjuiste berichten, verspreid door de Russen op de Haagsche Conferentie, wa ren, blijkt wel uit het volgende telegram, onlangs ontvangen „Voeden thans den 21sten September „te Dimitriefka en omliggende dorpen tien- „duizend menschen. Aantal vermeerdert „snel. Toestand ten zuiden onzer districten „buitengewoon slecht. Ongeëvenaarde hon gersnood wordt daar binnenkort verwacht." „Riemersma." Ebbele Riemersma, vertegenwoordiger van het Nederlandsch Nansen Comité in Rusland, die reeds sedert G maanden toe zicht houdt op de distributie van een ge deelte der Nederlandsche voedingsmiddelen. „Uitsluitend dus op grond van liefdadig heidsmotieven worden verdere giften inge wacht. „Het s.s. „Vechtstroom" is zoo juist ver trokken met een lading levensmiddelen via I'etrograd, waardoor onze kas ledig is en dringend aanvulling behoeft". Communiqué van de vergadering door het dagelijksch bestuur van den Alg. Bond van It. K. Kieskringorganisaties met de H. H. A'oorziters en Secretarissen der 18 Rijks- kieskringen, gehouden te Utrecht op 7 Oct. 1922. De Voorzitter, Mr. A. Baron van AA'ynber- gen, opent de vergadering, waar alle daar toe gerechtigde organisaties vertegenwoor digd zijn, met een terugblik op den afgeloo- pen verkiezingstijd en brengt hulde aan de besturen, die in die periode zoo flink heb ben gewerkt en herdenkt dankbaar, dat de scheuring, die gedreigd heeft door het op treden vnu afzonderlijke groepen, betrekke lijk zoo goed is verloopen. Komende tot de behandeling der agenda, wijst spr. er op dat de kieskriugbesturcu er by hun samenstelling op hebben te letten, dat het in hun geheelen kieskring gezag dient, te bezitten om de noodige leiding en voorlichting aan de kiezers te kunnen geven. Spr. dringt er daarom op aan, dat de be- stuurderen zullen overwegen of zy aan dit vereischte voldoen of de besturen herzie ning in de samenstelling behoeven, hetzij door herziening of aanvulling. De penningmeester mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen wyst er op dat een geregeld afdragen der contributie een eerste ver eischte is om den algemeenen bond in stand en in bloei te houden. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewisseld, waarna de verschillende vertegen woordigers der kieskringen op zich namen te zorgen dat overeenkomstig art. 14 van 't reglement de vereischte opgaven van het aantal aangesloten leden en de naar dat aantal verschuldigde hydrogen in de maand Januari worden afgedragen. In de pers zal dan het aantal aangesloten R. K. kiezers in de verschillende kieskringen worden gepu bliceerd. Komende tot het punt betrekkelijk het bevorderen van aansluiting van personen uit allen rang en stand by de katholieke kiesvereenigingen, spoort de voorzitter aan in de daarvoor in aanmerking komende plaatsen uitdrukkelijk de gelegenheid open te stellen om zich als lid aan te melden en deze gelegenheid door de plaatselijke pers zooveel mogelijk bekend te maken. De tegen werping van vele personen, dat zij niet weten bij wien zich aan te melden, komt dan te vervallen. Besproken wordt, dat niet alleen op het toetreden als lid tot de kiesvereenigingen moet gewezen worden doch ook. het bezoek der vergaderingen moet zooveel mogelijk worden gepropageerd. Daarbij worde ge waakt, dat een goede toon worde bewaard en dat alle meeningen eerlijk tot uiting kun nen komen. De kieskringbesturen moeten zorgen, dat in dezen geest door de locale kiesvereenigingen wordt gewerkt. Men moet op dit punt blijven doorwerken, ook al bracht het verleden ten deze wel eens teleur stelling. Mede door bemiddeling der plaatse lijke pers worde dus met klem de vraag aan de orde gesteldzal ik lid worden der kiesvereenigiug. Een der aanwezigen stelt als practiseli middel voor, het plaatselijk instellen van enquetes om de bezwaren te weten te ko men tegen die kiesvereenigiug en deze be zwaren ernstig onder het oog te zien en des noods ze met de indiening dier bezwaren te bespreken. AVaar dit middel nuttig is toe te passen worde het uitgewerkt. A'oorts wijst de voorzitter er op, dat het de taak der kieskringbesturen is, te zorgen zooveel mogelijk, dat de locale kiesvereeni gingen ook na het verkiezingswerk niet op houden te bestaan, maar althans één jaar vergadering met spreker worde gehouden. Aanbevolen wordt het houden van bespre kingsavonden over actueele politieke vraag stukken. Onderling wordt verder van gedachten gewisseld over verschillende practisehe mid delen ter bevordering van een krachtig leven in de kiesvereenigingen. Sigaren met banderolles van 10 cent, die verkocht worden voor 65 de 1000. Dit is de opmerking van een hoofdamb tenaar De banderolles kunnen onbeschadigd af genomen worden en daardoor tal van malen gebruikt, 't Is tliaus in de praktijk zoo, dat aan winkeliers geregeld aanbiedingen ge daan worden van onbeschadigde, reeds ge bruikte banderolles. Van het toezicht op de winkeliers theorie zoo mooi geregeld, komt practiseli niets terecht. En dat is zoo te be treuren, nu blijkt (lat er honderden men schen zyn, die banderolles verzamelen. Heeft men aan die mogelijkheid bij 't maken van het ontwerpwet niet gedacht? „Hbld." De weduwe J. Musegaas, te Peperga, is Arrydag 100 jaar geworden. Zy is nog flink en heeft per auto een rit door het dorp gemaakt, waar menigeen ter eere van de jubi'arosse de vlag had uitge stoken. Zich dood gedronken Een 56-jarige man te Maastricht, die vaak misbruik maakte van sterken drank werd door de politie wegens dronkenschap naar het politiebureau gebracht, om daar in een cel zjjn roes uit te slapen Toen men na eenige uren den man in vrijheid wilde stellen, gaf hy geen teeken van leven moer. De inmiddels geroepen geneesheer kon slechts den dood contateeren als gevolg van overmatig misbruik van alcohol. Arerbeuzelt nooit uw tijd, AA'eest met minuten sober. Nooit keert verloren uur terug, Behulve op acht October. Gisterenmiddag werden verschillende politiebureaux in kennis gesteld met de ver missing van een 17 jarig meisje H. de AV., dat sedert 12 uur uit de ouderlijke woning was vermist. Nasporingen in verschillende richting door de politie gedaan, waren ech ter vruchteloos gebleven. Een agent van het bureau Muiderpoort, die omstreeks 4 uur in den afgeloopen nacht een snorder met zyn rijtuig paseerde, waarin de agent een bekende van de politie, Gerrit Nat, met een vrouw zag zitten, hield dit drietal aan met de vraag, of hun ook iets van het vermiste meisje bekend was. Zij antwoordden ont kennend en de agent, die eigenlijk de vraag meer had gesteld om Gerrit Nat en zijn ge zelschap even op te nemen, vervolgde zijn weg. Eenigcn tijd later evenwel kwam de snorder, Jongbloed geheeten, zich aan het bureau vervoegen. De vraag van den agent aan hem en Nat gedaan, of zy iets van het vermiste meisje wisten liet hem rust noch duur. Hij wist er inderdaad niets van, maar het volgende had hij toch medegemaakt, dat hy aan de politie wilde mededeelen, omdat hy vreesde, dal het met het vermiste meisje in verband stond. Omstreeks 2 uur Zondagnacht had Nat hem in de van Swinderenbuurt aangehouden met het verzoek, of hy tegen goede betaling, mits hy kon zwijgen, een vrachtje wilde rijden. Hij was erop ingegaan en reed Nat, die vergezeld was van een vrouw naar de woning van zyn moeder aan de Bilderdyk- straat. Nat en de vrouw gingen naar boven, om spoedig terug te komen met een in een wollen deken gerold pak, dat in het rijtuig werd gedragen. Jongbloed moest nu maar wat rondrijden en hij reed hen kalm den de Ruyterweg af. Bij Sjoterdijk vroeg Nat hem nog even door te rijden den Haarlemmerweg op. By den uitweg liet hy halt houden en daar werd het pak langs den weg gelegd. Daarop was hy naar de stad teruggereden en had de reeds gemelde ontmoeting met den agent gehad. A:ervolgens had hy Nat en de vrouw nog iets verder gereden, die toen betaalde en uit stapte. Jongbloed ging daarop niet naar zyn stal, doch naar het bureau Muiderpoort, om zijn wedervaren te vertellen. Onmiddellijk toog de politie naar den Haarlemmerweg en vond daar omstreeks 5 uur in een wollen deken gewikkeld het lijk van de 17 jarige H. de AV., dat geen uiter lijke sporen van geweld vertoonde. Het stoffelijk overschot werd kort daarop naar het Willielmina Gasthuis overgebracht, om gerechtelijk te worden geschouwd. In den loop van den morgen slaagde de heer Hulseboom, commissaris van het bu- reua Lauriersgracht erin, Nat en de vrouw te arresteeren. Zij werden overgebracht naar het bureau Lauriersgracht, waar hun het eerste verhoor werd afgenomen. Woensdagmiddag geraakte het l'^-jarig zoontje van H. v. d. D. te Ede spelende in een fornuispot die achter het huis op den grond stond. Toen men na eenigen tijd het kind miste en aan het zoeken ging vond men het kleintje dood in het fornuis pot l'g£eB- Het was gestikt in het kleine plasje water dat zich nog In deo pot bevond. Men meldt aan de Gelderl. uit Wijchen Woensdagavond heeft zich in de buurtschap Woezikeen drama afgespeeld Zekere M. v, d, B. heeft aldaar zijn 18-jarige dochter bijna den hals afge sneden. Door de moeder en haar broer werd zij naar het Liefdegesticht vervoerd, alwaar dr. Ruisch van Dugteren ont boden werd. De toestand van het meisje was gisteren bevredigend.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2