TWEEDE BLAD. Provinciaal Nieuws NUMMER 81. WOENSDAG 11 OCT. 1922. Waalwijk, 10 Oct. 1922 Zooals reeds in ons vorig nummer is medegedeeld is door den heer Mi nister van Arbeid eene uitnoodiging ge richt tot de werkgevers- en arbeiders verenigingen en bonden, betrekking hebbende op de schoenen- en leder industrie, ten einde nader op de hoogte te worden gesteld van de in die indus- triën ondervonden moeilijkheden. Deze conferentie heeft in het gebouw van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, Bezuidenhout te 's Gravenhage op Woensdag 4 October j.l. plaats gehad. Vertegenwoordigd waren de vijf bon den, aangesloten bij de Commissie van Overleg voor de Schoen- en Lederin dustrie resp. door de heeren B. Tim mermans. en M. J H. Denteneer (onze bond,) H. Verheijen en G. van Loon (R. K. .ederfabrikantenbond,) Th. N. Roes en L. S. Gompen, Ned. Lederfa- brikanterbond, H. Mannaerts (Tilb. Schoenfdorikantenvereeniging,) C. Roes- tenberg (Ned. R. K. Lederbewerkers- bond.) Voorts waren vertegenwoordigd de drie vertenigingen van Schoenwinke liers en Schoenmakerspatroons, de heeren De Bruijn en Stenhuis, resp. van het R. K, Vakbureau en van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen en de heer Muifken, Directeur van Werkspoor als groot-werkgever. De heer Spier, Chr. Werkgevffin het bouwbedrijf, die mede uitgenoodgd was, is niet verschenen. Nog waen aanwezig vertegenwoordi gers van de Nederl. Vereeniging van Fabrieksaibeiders en van den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders. De veigacering werd voorgezeten door Z. E. Minister van Arbeid Aalberse, terwijl ven Regeeringswege aanwezig waren de heeren Mr. Dr. A. L. Schol- tens, Secietaris-Generaal van Arbeid, C. J. Ph. Zaalberg, directeur-Generaal van den Abeid, F. K. J. Heringa, admi nistrateur, hoofd van de Afdeeling Han del aan htf Dep. L. N. en H., Mr. G. Jansen, Hoofdcommies aan de Afdeeling Arbeid var het Dep. van Arbeid, en de heer /nth. Folmer, Directeur van den dienst der werkloosheidverzekering en Arbeidsbemiddeling. Deze opomming kan mogelijk niet in alle delen geheel juist zijn, daar officieele gegevens daaromtrent niet ten dienste staai. De Ministr wijst er op dat deze bij eenkomst is iedoeld om voor de Schoen en Leerindus:rie een basis te vinden, waarop hulp kan worden verleend, na dat kennis is genomen van den juisten toestand van aken. Spr. gaat ia de gegevens omtrent de werkloosheid in onze industrien en het heeft hem darbij getroffen, dat daarin beduidende stommelingen voorkomen. Echter valt v.naf begin Juni eene voort durende stijghg waar te nemen. Spreker waischt thans de vertegen woordigers cfer industriën gelegenheid te geven hunre belangen voor te dragen. De heer P. Verheijen geeft een uit eenzetting vai de totstandkoming der Commissie vai Overleg en van de grond slagen, wjanp overeenstemming is bereikt omtert eene gezamenlijke actie. Voor w£t zoolleer betreft, werd al gemeen gaclt, dat in ons land ruim schoots in (e eigen behoefte kan worden voorzien zojwel voor wat betreft kwa liteit als wit betreft kwantiteit. Voor overleer zou wel de kwantiteit van eigen indusliiën kunnen volstaan, maar het is de Taag of voldoende kwali teiten kunnei geproduceerd worden. Wij haddei ons voorgesteld een over- heidsmaatregl, die een verbod inhoudt van jnvoer vin schoenen en leer, echter slechts tot het kwantum boven den normalen in-oer in 1913 voor wat betreft schoeen en zoolleer, zijnde on geveer een vierde gedeelte van den invoer van 1921, en voor overleer tot het kwantrm boven 1921. Door al- zoo een gedelte van den invoer vrij te laten, zou eerizoodanige maatregel prijs regelend kumen werken. '/Bij een onerhoud met de A. R. Ka- «merclub is ecber de vraag ter sprake g omen, of log wel raadzaam zou zijn c weer mt consentenstelsels te be ginnen en laaromtrent was ook bij andere Kameleden niet veel sympathie. Spreker ze.t, dat ook aan onze be hoeften zou cunnen worden tegemoet gekomen ineen door heffing van een valutarecht ck kostprijs in landen met lage valuta dn worden gelijkgemaakt aan onzen kotprijs, dié als den norma len wereldkotprijs is te beschouwen. Daar door z<u onze industrie de con currentie me het buitenland kunnen volhouden. Op een vnag van den Minister op welke wijze onsenten moeten gegeven worden, erket de heer Verheijen de moeilijkheden, daaraan verbonden, van daar de stroming die zich openbaart, om liever de anden met lage valuta te sluiten. Op een opierking van den Minister dat de invoervan leder blijkens de in- voercijfers oer 1919, 1920 en 1921 terugloopende is, antwoordt de heer Gompen, dat zulks komt, doordat de schoenindustrie in ons land steeds minder en minder werkt. De Minister stelt de vraag of er geen andere middelen zijn om te helpen Regeeringshulp werkt altijd zwaar en de gevolgen zijn niet altijd dadelijk te overzien. De heer Mannaerts zegt, dat hem de loonen zijn medegedeeld zooals die momenteel sinds 1 Oct. 1922 in de Duitsche schoenfabrieken gelden. Aannemende, dat de prijzen van grondstoffen en hulp-grondstoffen in Duitschland gelijk zijn aan die in Hol land, en dat het verschil in prijs alléén ontstaat door lager loon, lagere fabri catiekosten, goedkooper emballage en lagere vrachten, dan krijgen wij het volgende 1. Gemiddelde loon in Holland van een volwassen arbeider f 25.— per week. in Duitschland 3600 Mark a 18 cent f 6.48. Naar deze verhouding zal het loon voor een burgerbottine in Duitsch land bedragen f 0 45 en voor een bur gerdamesmolière f 0.38. .2. De fabricagekosten en vrachten zullen in Duitschland allicht niet meer dan de helft en de emballagekosten niet meer dan 2/3 bedragen van de hier te lande geldende. Het verschil in kostprijs (zonder winst en zonder verkoopskosten) be draagt derhalve voor den bottine f 1.94 en voor den molière f 1 66, terwijl met bijberekening van gelijke percentages voor winst- en verkoopskosten de ver koopsprijs van den bottine in Duitsch land f 2.25 en van den molière f 1 91 lager komt dan hier te lande. Rekening houdend met he reeds bestaande invoerrecht van 5 pCt. ad valorem, zal dus een valutarecht van circa 30 pCt. noodig zijn om het prijs verschil te elimineeren. De heer B Timmermans bevestigt hetgeen de vorige spreker heeft betoogd en zegt, dat zulks geldt voor de geheele schoenindustrie in het algemeen. De Minister vraagt, of bij eene in voerbeperking de tegenwoordige prijzen gehandhaafd kunnen blijven. De gevol gen zouden niet mogen zijn eene prijs opdrijving. De heer Timmermans zegt, dat daar voor ten aanzien van schoenen geen gevaar bestaat De heer Mannaerts voegt daaraan toe, dat de koopkracht van het publiek geen prijsverhoogingen toelaat. De heer Stenhuis is van meening, dat van iedere invoerbeperking prijsstij ging het gevolg is. Er kunnen omstan digheden zijn dat men daarvoor niet behoeft terug te schrikken. Maar spre ker zou toch wel eenige waarborgen wenschen tegen prijsopdrijving. In den oorlog zijn ten koste van het publiek; buitengewone prijzen gemaakt De schoen handel maakte toen 35°/o winst. Tegen zooiets moet gewaakt worden en dan moet de Minister ingrijpen. Spreker vraagt of de Nederlandsche schoenfabrieken wel behoorlijk en eco nomisch zijn ingericht. De heer Roestenberg zegt, dat de toestand in de schoenindustrie zeer moeilijk is. De werkloosheid neemt toe en heeft op de productie nadeelige in vloed. Veel arbeiders zijn uit de indu strie gegaan of hebben zich in andere verplaatst. De cijfers zijn dus bedui dend hooger dan uit de werkloosheids statistiek blijkt. Daarbij zijn vele arbei ders werkloos in dienst gehouden en opgeroepen als er orders zijn. Spreker voelt veel voor het denkbeeld Colijn tot heffing van een nivelleerend valuta recht. De prijzen in de schoenwinkels lijken hoog. De prijzen van de schoen fabrieken zijn echter niet onredelijk. Door de groote concurrentie verkoopt de eene fabrikant al lager dan de andere. De inzinking in de bedrijven is zoo danig, dat de onderlinge concurrentie elke prijsstijging voldoende belemmert. De winkeliers gaan met het succes strijken van de Duitsche goedkoope schoenen. De heer Van Loon merkt op, dat als er mogelijk ook eene kleine prijsstijging plaats heeft van sommige artikelen, dat dit dan toch slechts beteekent eene correctie voor het thans verkoopen be neden kostprijs. Door den invoer worden onze pro ductiekosten hooger, daar niet op volle capaciteit kan gewerkt worden. Bij grootere omzetten daalt dus ook de productieprijs. De heer Muisken zegt dat een maat regel voor de eene industrie ook groote gevolgen heeft voor andere industriën. Worden de algemeene levensvoorwaar- den verhoogd, dan worden daardoor ook andere industriën verhinderd om tot een wereldkostprijs te komen. De schoen- en lederindustrie levert direct aan den consument en daar geldt dat zoo niet, maar bij industrieën, zooals de metaalindustrie, die aan anderen leveren, zal sterk verzet komen. De heer Stenhuis wenscht ook van arbeiderszijde een woord te laten hooren. Wat is bij eene zuiver consumptie industrie het grootste nadeel? Dat de arbeiders op de uitkeeringen teeren Dat kan spreker niet goedkeuren. Echter wenscht spreker waarborgen voor uit- 45e Jaargang, buiting. De onderlinge concurrentie heeft daartoe van spreker geen crediet in een zoo sterk georganiseerd bedrijf als de schoenindustrie Op een vraag van den heer Zaalberg of eenige prijsstijging zou kunnen wor den goedgevonden, wordt door den heer Stenhuis bevestigend, door den heer Muisken ontkennend geantwoord. Voorts vraagt de heer Zaalberg of de leerindustrie voldoende geholpen is als de schoenindustrie weer op volle kracht kan werken? Spreker vestigt de aandacht op het in Oisterwijk opkomend groot bedrijf voor overleer, waar in een paar jaar kort tijdsbestek het aantal arbeiders is gestegen tot 270. De heer Denteneer komt op tegen de voorstelling van den heer Stenhuis, alsof in deze tijden van verminderde koop kracht en zware concurrentie nog woor den als uitbuiting en prijsopdrijving op hunne plaats zouden zijn. Een bedrijf heeft bestaansrec/7/ in elk land, als het tegen den wereldkostprijs kan produ- ceeren Onze schoenindustrie kan zulks. Maar zij kan niet op tegen de fabrieken in landen waar door abnormale om standigheden de productieprijs ver be neden den wereldkostprijs is kunnen dalen. Van die fabrieken uit de valuta- lage landen ondervinden wij de doode- ijke concurrentie, waartegen wij bij de Regeering om bescherming komen vra gen. En nu meene men niet, dat deze lagere productieprijs ten goede komt aan den Nederlandschen consument. Men weet in Duitschland zeer goed, voor welken prijs wij hier moeten ver koopen, als wij onze kosten willen be taald krijgen en al zou nu de Duitsche productieprijs werkelijk drie gulden per paar verschillei met den onzen, dan strijkt de Duitsche fabrikant daarvan het overgroote deel op en blijft met zijn verkoopprijs een paar kwartjes onder onzen kostprijs. Ons publiek betaalt dus niet drie gulden minder, maar vijftig cent, en draagt dus met f 2.50 per paar bij aan de versterking van de buitenlandsche industrie, die ons daardoor aan den grond brengt. De schoen- en leerindustrie in ons land vormt een beduidende bron van volkswelvaart en naar sprekers meening mag de Regeering niet langer lijdelijk aanzien, dat deze industrie door abnor male buitenlandsche invloeden vernietigd wordt. Wij verlangen geen abnormale winsten, een behoorlijk loon voor den arbeid, ook van de leiding, meer ver langen wij niet. De winsten, waarvan de heer Stenhuis spreekt, herinneren wij ons nog als iets uit een ver verleden, zij zijn er niet meer en wij staan nu voor een onmiddellijke, maar uiterst donkere toekomst en met groote be zorgdheid vragen wij ons af, wat moet er van ons worden. De heer Zaalberg vraagt of, indien schoenen en zoolleer worden geholpen, dan voor overleer geen maatregelen noodig zijn. De heer Gompen zegt dat daarover nog overleg zal worden gepleegd. Spreker is gedwongen op volle capaciteit te produ- ceeren om de productiekosten te doen dalen. Echter werkt spreker met verlies. De Minister zegt, dat ook de loonen een rol spelen. Welke gevolgen zal een en ander hebben op de loonen De heer Timmermans zegt, dat hij oorspronkelijk het meest heeft gevoeld voor invoerverboden. Door de bespre king met de Kamergroepen is dit idéé eenigszins op den achtergrond geraakt. Maar spreker vreest dat de zaak weer mis zal loopen. Hier zullen we niet slagen met rechten, omdat daar bezwaren tegen zijn en bij de Kamers zullen we niet slagen, omdat men geen invoerverbod wil en zoo worden we in 't geheel niet geholpen. Wij zijn nog altijd voorstanders van tijdelijke stopzetting der grenzen. De heer Heringa zegt. dat het vraag stuk zeer gecompliceerd is Nog gecom pliceerder wordt zulks door de maat regelen die het buitenland tegen ons zal nemen. Als wij komen met een absoluut invoerverbod, wat zullen dan de andere naties doen? De heer Stenhuis vraagt, wat wij dan zoo al tegenover het buitenland bereikt hebben met al onze goedheid om ons maar te laten overstroomen met pro ducten. De heer Onze stadgenoot de heer H. FooiJ Is tot tijdelijk hoofd der school te Herpt benoemd. Heringa zegt dat er nog onderhandelingen worden gevoerd daar over. De Minister zegt, dat het, om practisch resultaat te bereiken, het beste is, dat de schoen- en leerfabrikanten nog eens overleggen en beide stelsels nog eens onder de oogen zien en dan nog een concreet voorstel- doen. Dat voorstel zal spreker dan voorleggen aan de sub commissie van de Staatscommissie voor de Economische politiek en dan zal spreker trachten de bezwaren te onder vangen. De conferentie wordt hierna door den Minister gesloten. o— Na afloop der conferentie heeft de Commissie van Overleg nog nader be raadslaagd in „De Kroon". De resultaten daarvan zullen aan de besturen worden voorgelegd. o Wij hopen dat het niet zal worden Roma deliberanle, periit Saguntum of, vrij vertaald Terwijl de regeerders beraadslagen, gaat onze industrie ten onder. (De Schoenindustrie). D. Benoemd tot Kerkmeester in de Pa rochie van den -H. Antoniua, do hoer F. SlauU-Byihout. Aao de Rijks-Universiteit te Uttecht slaagde 6 October l.l. voor caodidaat in de Rechtswetenschap de hr. Rein. J.Th. v. d. Heijden, geb. te Waalwijk. Met voldoening mogen we er wel op wijzen, dat de avondcursussen in onze gemeente, alles bijeen, nogal aardig worden bezocht. De teekenschool 115 leerlingen, Rijksvakschool 60, Hanze- cursus 37, voeg daarbij het vervolg onderwijs in de St. Petrus en Openbare school, dan mogen we het getal gerust op meer dan 250 leerlingen stellen. Het groot concert, georganiseerd door de R. K. Werkliedenvereenlging en waaraan hare Harmonie, het R. K. Ke k koor van St. Jan, de komieken Van Engelen en Dldden meewerkten, is 1.1. Maandag schitterend geslaagd. De zaal tot in de uiterste hoeken op beide rangen bezet, een prima uitvoering, een prettige stemming, wat wil men nog meer om te kunnen spreken van een succesvollen avond. De belde muziekgezelschappen hadden de beste nummers op hun programma gezet, de bekroonde concoursnummers in Rotterdam, Wychen, Schiedam boven aan. Wij behoeven niet ia bijzonderheden te treden over de prestaties onzer Har monie, daarvoor hadden wij den laatsten «ijd gelegenheid te over, evenmin over het Zangkoor St. JaD, dat zulk een groote overwinning behaalde te Rotterdam en ons den laatsten tijd bij zijne huldiging en andere gelegenheden deed genieten van zijn prima stemmen-materlaal en haar wetkelijk muzikaal-zlngen onder de goede leiding van den heer Norbert van Bladel. Ooze beide komieken, de heeren Van 'Engelen en Didden waren als altijd eenig, zoodat we gerust mogen zeggen dat de aanwezigen een mooien en ge- zelligen avond meemaakten en de executanten veel voldoening hadder van hun werk. Naar aanleiding van ons bericht, dat de Rijkssubsidie aan den Hanze- Cursus zou zijn ingetrokken, blij kens de staatsbegrooting 1923, kunnen wij tot ons genoegen melden, dat met den in de begrooting genoemden cursus niet de Handelscursus werd bedoeld, zoodat deze bloeiende cursus die sinds 1909 bestaat op dezelfde wijze wordt voortgezet als voorheen. Het aantal leerlingen, verdeeld over drie jaar klas sen, bedraagt thans 37. Gisteren heeft in het departement van landbouw, nijverheid en handel een vergadering plaats gehad van alle Ka mers van Koophandel en Fabrieken in Nederland, waarbij ook de Kamer van Koophandel voor de Langstraat door den Voorzitter en den Secretaris verte genwoordigd was. De vraag werd be sproken, hoe op de meest practische wijze een centraal orgaan zou kunnen gevormd worden, teneinde het onder ling overleg van de Kamers in aange legenheden van algemeenen aard te bevorderen, Nadat de chef van de afdeeling han del, de heer F. G. Heringa, die de vergadering leidde, onder algemeene instemming had vastgesteld, dat een zoodanig overleg wenschelijk ware, werd staande de vergadering eene commissie benoemd, die deze aangelegenheid ver der zal voorbereiden en welker verslag binnenkort tegemoet kan worden gezien. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een auto-garage voor rekening van den heer Van Gent was laagste inschrijfster de firma Wed G. van Huiten, voor de somma van f 625.- aan wie het werk is gegund. Op a s. Vrijdag des middags ten 3 ure wordt in de R K. Werklieden vereniging eene vergadering gehouden voor de werklooze leden, waarop de heer Leenders, propagandist van den Bosschen Dioc. Werkl bond als spreker zal optreden Wij verwijzeo naar achterstaande uitvoerige advertentie van W. A. V. I. die de zaken wel energiek blijkt aan te pakken. Zij schijnt 't er op te willen aanleggen een geregelden dienst tusschen Waalwijk en den Bosch en misschien later met Tilburg te onderhouden. Nie mand zal ontkennen dat dit van groot belang is voor de inwoners dezer stre ken, maar ook voor handel en Industrie. Vooral de middagverbindingen zijn uiterst slecht. Als voorbeeld haalde men aan dat als men 's morgeus van Amster dam of Rotterdam naar Rijen gaat, men dan vroeg in den middag weer thuis kan zijo, maar voor Waalwijk is men een geheele dag kwijt en dat zal hier door verbeteren. De diensten voor de Woensdagschc markten zullen o.i. direct slagen. In een goed half uur aao billijken prijs naar de Bossche markt, op verschillende uren. in denzelfden tfid naar huis, 't is zeker van groot belang. Ook zal men bij bijzondere uitvoerin gen in den Boscb, als a.s. week met Bouwmeester-jubileum speciale diensten organiseeren, zoodat men billijk zal kun nen profiteeren. De directie stelt zich voor, als de exploitatie rendabel blijkt, een geregelde dagdienst op diverse spooraansiuitingen te 's Bosch te organiseeren. Zij zal dit kunnen afmeten naar de kaarten, die voor verschillende diensten worden ge nomen. Waar op verschillende wijzen In een lang gevoelde behoefte wordt voorzien, rekent zij bereids op ieders steun en medewerking ten deze. En wij voegen er bijL'hlstoire a répète. Vroeger de post-diligence, nj de Ford-auto-bus. Zaterdag zijn met het s.s „Rind- jani" van den Rotterdamschen Lloyd naar de missie van Menado in Ned- Indië vertrokken Mère Aldegonda van Went. Sr. Majella Dufour, Sr Rosna van Aspert Sr Salesia Reymers en Sr. Adnetta Leytens, allen zusters van het Gezelschap van J. M J., Moederhuis „Mariënburg", 's Bosch. Sr. Adriëtta Leijtens van voormalig Besoijen heeft vorige week met twe harer medezusters nog voor 't laatst een bezoek gebracht aan 't ouderlijke huis en hare geboorteplaats. Zij heeft daar zeer vele hartelijke blijken van belang, stelling moge ondervinden Moge het de jeugdige religieuse in onze Oost-Indische bezittingen onder Gods zegen in alles welgaan. Toen een oczer dezer dagen de raadsvergadering in Drongelen mee maakte, werd voordat deze een aanvan nam over verschillende zaken gesproken Een waar woord ook ten opzichte van onze gemeente. Men begreep n.l. niet! dat de gemeente Waalwijk de talrijke werkeloozen niet te werk stelde aan een fliuke verharding der Westerbavenkade. Men kent de telken jare weerkeerendc klacht bij inundatie, dat de gemeenschap tusschen onze plaats en 'c overland is' vei broken. Dat is zeer lastig en scha delijk. vooral met de steeds uitbreidende relaties ook op onderwijsgebied. De communicatie kau steeds nog 't langst onderhouden worden over deze kade. Het water komt zelden zoo hoog, dat 't er over heen gaat, maar wel wordt de kade op verschillende plaatsen stukgeslagen. Daarvoor was vet harding en versterking gewenscht en noodig en dat zou nu zoo goed kunnen gebeuren. Er ligt o. i. wel veel waars in deze opmerking en het geldt hier dau werkelijk een productief werk, van o.i. grootbe lang. Gebeurt zulks wat oordeelkundig dan werd in een langgevoelde behoefte voorzien. Wij weten wel dat terreinen zijn aan gekocht, maar waar de ontginulcgsplan- nen der Heide-Mij. zoo lang op zich laten wachten, ware dit toch thans reeds direct aan te pakken, vooral waar dit o.i. van werkelijk voornaam belang Is, zeker op het oogenblik. Ook andere werkzaamheden aau de wegen in de Putsteeg, voor en over de spoorlijn, kwamen daarvoor wel In aanmerking. Misschien geeft een of ander aanleiding om in de eerstvolgende vergadering er eens over te spreken, indien er niet zoo toe kan worden overgegaan. W.S.C.R.W.B. 30. Onder leiding van den heer Voltijn stellen beide elf tallen volledig op en kunnen wij met genoegen constateeren, dat W.S.C. zoo later bleek, haar voorhoede met twee beproefde krachten bad versterkt. Direct nadat de bal aan het rollen is gebracht, ontwikkelt zich een vlug, doch uiterst zenuwachtig spel. W.S.C. is het eerst in den aanval, waardoor de R.W.B.-ach- terhoede zich geheel moet geven. Ze weet voorloopig alle gevaar te wenden. Nu komt ook R.W.B. los. Maar de W.S.C.-verdedigiug is hecht, zoodat gerulmen tijd op het middenveld ge speeld wordt. De aanvallen der thuis club worden talrijk en de R.W.B.-ver- dediging heeft alle moeite om zich de piachtig-comblneerende W.S.C. voor hoede van het lijf te houden. De links back van R.W.B. bewerkt het leder binnen het strafschopgebied met de hand en Zsckendorf bezorgt uit een strafschop zijn club de leiding. Nu komt R.W.B. duchtig opzetten en brengt de voorhoede het W.S.C.-doel danig in gevaar. De mooie aanvallen loopen of dood op de taaie verdediging of stranden op buitenspel. Het spel gaat dan vlug van doel tot doel. Enkele corners worden geforceerd aan belde zijden. Een goed genomen hoekschop wordt door Jurgens prachtig, onhoud baar Ingekopt 2—-0. Volgt oog een periode van overwicht van W. S. C. waarna de rust aanbreekt. Na de rust loopen beide hard van stapel. De voorhoede van RW.B. weet door vlug, kort ipel het W.S.C.-doel dikwijls te bereiken. Van Dranen weet evenwel zijn heiligdom voor een door boring te behoeden, daarbij goed ge holpen door zijn rechtsback. Langza merhand is W.S.C. nu voortdurend in de meerderheid. Schitterend is het werk van haar halflinie en de stuwende kracht die van haar uitgaat, is oorzaak dat onze voorhoede het R.W.B.-doel vau alle kanten bedreigt; als de bal bij den rechtshalf belandt, geeft deze mooi aan Vermeer, die, hoewel vrijstaande, Hof land gelegenheid geeft den R.W.B.- doelman voor de 3e maal te laten vls- schen. R.W.B. hierdoor geenszins ont moedigd, valt verwoed aan. Onze ver dediging is safe en de vele schoten worden met élan door dsn W. S. C.- doelman geretourneerd. Even wordt W.S C. ingesloten. De linkshalf opent evenwel weder na een doelworsteling. Van nu af is het met R.W.B. gedaan en als het einde komt heeft W. S. C. twee kostelijke punten in de wacht ge sleept. Bij W.S.C. was het geheel goed, met halflinie, doelverdediger en rechtsback ais uitblinkers. De nieuwe krachten ga ven prachtig aan en waren doortastend. Bij R.W.B. is de voorhoede zeer goed. Jammer genoeg is er geen ver band tusschen halflinie en voorhoede. Het 2e elftal van W. S. C, be haalde haar le overwinning in deze e Echo van het Zniden.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5