BINNENLAND Kantongerecht Burgerlijke Stand. Correspondentie. Marktberichten. „HET SCHOENENBEDRIJF" Adverteert alleen in 't „SCHOENENBEDRIJF", Rechtszaken de BESTE verspreiding. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 9 Oct. 1922. Kipeieren Hoogste prijs f 12.25. Middel prijs f 11.25. Laagste prijs f 9.25. Aanvoer 68152 stuks. Handel kalm. Welk blad geeft U uitvoerige raads- verslagen uit alle plaatsen in de .Langstraat en Omgeving? Welk blad geeft U artikelen en ingezonden stukken, plaatselijke gebeurtenissen en toestanden besprekende Welk blad geeft U zulke uitgebreide plaatselijke berichten? Welk gewestelijk blad geeft U zoo veel binnen-, buitenlandsch en Gemengd Nieuws Welk blad geeft U zulke mooie feuilletons Welk blad geeft U de advertenties die voor U van belang zijn Geen enkel blad dan Waalwijksche en Langstraatsche Courant, die U voor slechts f 1.25 ot 1.40 fr. p. p. wordt toegezonden. Het Eerste Nummer der wekeli|ksctie uitgave van verschijnt heden WOENSDAG. 22553 Uitgave: Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. competitie op Kaatsheuvel 11. Het woo met 2—1. Het programma voor a.s. Zondag luidt R.W-B.W.S.C. half drie terrein R.W.B. Scheidrechter W. van Hoek. W.S.C. II—R.W.B. terrein W.S.C. om 2 uur. Van de zijde van R.W.B. ontvin gen wij 't volgende verslag. De eerste plaatselijke ontmoeting iusschen W. S- C. en R. W. B. is ge ëindigd met een 3—0 overwinning voor W.S.C. Voor de rust was R.W.B. voor een groot gedeelte in de meerderheid en had zeer zeker door haar beter spel minstens een doelpunt verdiend, doch zooals altijd had R. W. B. totaal geen geluk. W.S.C. daarentegen boft als de scheidsrechter voor een onvrijwilligen handsbal een penalty toekent, deze wordt in een doelpunt omgezet, terwijl ze even later uit een hoekschop haar 2e doelpunt maakt, terwijl R.W.B. ondanks- baar goed spel maar geen succes kan behalen, daar ook de W.S.C.-keeper veel schoten houdt. Na de rust is W.S.C. in de meerderheid, vooral de halflinie treedt op den voorgrond, doch er ont breekt een goede achutter, totdat wegens mlsïrappen van een R.W.B.-achterspeler gemakkelijk het 3e doelpunt gemaak: wordt. In deze peiiode speelde de rech- terwing van R.W.B. lang niet doortastend genoeg. Over het geheel genomen ver diende W.S.C. de over winning wel, doch 10 was ruim voldoende geweest. De scheidsrechter hield er zeer zonder linge beslissingen op na, zijn houding tegenover den grensrechter van R.W.B. was bepaald doorzichtig, evenals vele zijner beslissingen. R.W.B. II hoewel onvolledig liet zich door Capelle II met 4—3 kloppen. R.W.B. III hield zich boter en speelde tegen Quick III te Waalwijk 1 1 gelijk. Ter veiduideiijking van de penalty kan het dienstig zijn hier te vermelden, dat alleen waaneer een bal met de hand wordt weggewerkt ot tegengehouden, dit een straibaar feit is. Bovengenoemd geval is beslist niet strafbaar. Met 21 heefc Zondag j.l. Quick gezegevierd over N.O.A.D.3 te TtlDu'g, in een comp.-wödstrijd voor den N.V;B. Doch Quick heefc deze overwinning niet cadeau gehad, want tot de laatste minuut is er hard gewerkt moeten worden. De eerste speelheifr. is Quick, dat de steun van den wiod beetr, het meest aanvallend, doch cr wordt voor doel niet doortastend genoeg gespeeld om succes te hebben. Kort voor de rust als de Tilburgsche keeper een bal niet ver genoeg wegwerkt, is de Qulck-llaksbln- ncn er bij om te doelpunten. Na de lust brengt Quick den stand op 2—0 uit een penalty. De N.O.A.D.- ploeg pakt dan vung aan om een doel punt te maken, wat haar dan ook na een half uur spelens gelukt. Als Quick nog enkele doelpunten maakt, doch die op onbegrijpelijke wijze wegens buitenspel geanuieerd worden, blaast de scheids rechter inrukken en beeft Quick haar tweede overwinning in dit seizoen be haald. De eerste competitie-wedstrijd van onze R.K.V.V. »H.E.C.« is een nederlaag geweest, doch een zeer eervolle. Was Quick te 's-Boscb reeds vanouds een geduchte ploeg, thans was ze nog eens exsua verstetkt met den le klas speler Kling uit Quick I Nijmegen. Om luim .halt een trapt H.E.C. op 't stedelijk sportterrein af tegen den vrij sterken wind in en brengt al aanstonds de talrijke toeschouwers in bewondering door haar keurig samenspel. Voortdurend zweven de geelzwarten voor 't Qulck- doel en als 't spel een kwaitier oud Is, weet de centervoor Verdonk aan H.E.C. de leiding te bezorgen. Verrast door dit onverwachte succes der pasge promoveerden komt Quick nu geducht opzetten, doch vindt in Verhulst een doelverdediger, die niet gemakkelijk te verschalken is. Kort voor de rust echter weet Quick gelijk te maken uit 'u corner, die onnoudbaar wordt ingekogeld. Rust komt dus met 11. Na de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op. Tegen het einde komt echter bij H.E.C. een inzinking, waar schijnlijk door groote vermoeidheid der spelers, die sinds gerulmeu tijd geen wedstrijd meer gespeeld hadden. Quick weet hiervan te prohteeren door met een tweede doelpunt de leiding te nemen, en zelf vlak voor 'c einde den voorsprong te vergrooten. Onmiddeiijk na den aftrap fluit scheidsrechter van des Brand inrukken en heeft H.E.C. dus verloren met 31. 'o Gelijk spel zou de ver houding juist hebben weergegeven. H.E.C. heeft in Den Bosch een uit stekende indruk achtergelaten en zal met dit elftal een goed figuur maken in de nog komende wedstrijden. A.s. Zondag thuiswedstrijd tegen Til- burgla uit Tilburg. De aangekondigde wedstrijd Juli ana I—E^elsior Capeile eindigde Zon dag j.l. in een 3—0 overwinning voor Capelle. Bij Juliana misten we den linksachter waarvoor een invaller moest meespelen. Als het spel ongeveer zeven minuten oud is, neemt Capelle door het falen der Juliana achterhoede, onver wacht de leidingna nog enkele minu ten weet Capelle den stand op 20 te brengen. Hierdoor niet ontmoedigd valt Juliana fanatiek aan en weet me nigmaal door te breken maar heeft veel pech, daar menig schot over of tegen de paal of lat werd geschoten. Eenige minuten voor het einde breekt Capelle onverwachts door en wist er 3—0 van te maken waarmee Capelle geflatteerd heeft gewonnen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Juliana zal Zondag a s tegen Bra bantia uitkomen met een eenigszins gewijzigde opstelling Juliana II speelde met 6 invallers tegen Exelsior Kaatsheuvel en won met 10 De wedstrijden werden ondanks de plaatselijke ontmoeting door een groot aantal toeschouwers bijgewoond. DRUNEN. Alhier zijn benoemd 'tot leden van het Zetterscollege de heeren H. v. d. Geld en A. Brok. Tot onderwijzer aan de vakschool voor schoenmakers is alhier benoemd de heer J. P. van Rooy, tot het geven van gewoon onderwijs. In de openbare school alhier ge hucht Wolfshoek zal op 15 dezer be gonnen worden met het geven van een cursus voor vervolgonderwijs. HERPT. Vrijdagavond vergaderde de R.K. Jonge Boerenstand ter bespreking van de aardappelinzameliogvoor Weenen Er zal door een 15-tal leden rondgegaan worden om op te teekenen hoevesl aardappelen of geld men beschikbaar stelt, wat later dan opgehaald zal worden. Hiertoe is de afd. verdeeld in 7 kringen n.l. lo. Oud-Heusdea2o. Heusden; 3o 4o en 5o Herpt6o. Luttel-Herpt en 7o. Hedlkhuizen. Van deze gelegenheid zal ook gebruik gemaakt worden om >Boercnvreugd en Boerenverdriet* in ieder hnls ingang te doen vinden. Dn Voorzittor gaf in overweging om thans reeds uit te zien naar grond, die geschikt zou kunnen zijn voor een proef veld, de vergadering gaf het bestuur hiertoe volmacht. Door de activiteit vau den secretaris, was het mogenlijk dat den leden gratis lectuur uitgedeeld kon worden. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot kerkmeester de beer Cbr. A. J. v. Herjyt. HERPT. Onder groote belangstelling hield Zondag de Handboogschutterij „Ons Genoegen" de prijsuitdeeling van haar jaarlijkschen schietwedstrijd. De prijzen bestonden voornamelijk uit kunst-voorwerpen en huishoudelijke arti kelen. Behalve deze prijzen werd er nog aan toegevoegd 'n kampioensprijs, een peperkoek, welke onlangs te Ammer- zoden door het 2de zestal werd behaald. De uitslag was als volgt Op de „Kunst" le prijs P. Fitters, 42 punten in de 10 pijlen2e prijs G. Piron, 39 p. 1. pl. (5) (5)3e prijs A. de Kort, 39 p. 1. pl. (5) (3)4e prijs A. Lieshout, 38 p. 1. pl. (5)5e prijs A. v. Horen, 38 p. 1. pl. (3); 6e prijs M Fitters, 38 p. 1. pl. (2) 7e prijs P. v. Gestel, 33 p. 1. pl. 4 (5); 8e prijs Arn. de Kort Gzn., 33 p. 1. 4 3. Op het „Geluk"le prijs M. de Kort; 2e prijs M. van Bokhoven; 3e prijs Joh. van Moren 4e prijs Chr. Goossens5e prijs W. van Sprang 6e prijs Johan van Sprang. De kampioensprijs werd behaald door M. Fitters, Keizer. Wij roepen de overwinnaars een hartelijk proficiat toe en hopen, dat zij nog lang de sport der edele Handboog mogen beoefenen tot groei en bloei der vereeniging. VLIJMEN. Vergadering van den raad dezer gemeecte op Donderdag 12 Oct. 1922 des n.m. 7.30 uur. Punten van behandeling le. Ingekomen stukken. 2e. Goedkeuring rekening Aimbestuur 1921. 3e. Goedkeuring begrooting Armbe stuur 1923. f 4e. Vaststelling rekening gemeeate'21. 5e begrooting '23. 6e. Verzoek van Het Groene Kruis om subsidie met voorstel van B. en W. 7e. Voorstel van B. en W. tot oader- handsche verhuring van het Postkantoor. 8e. Drinkwater-voorziening op den akker. 9e- Voorstel B. en W. betreffende jaarlijksch onderhoud van wegen. 10e. Voorstel van B en W. tot het aangaan van eene geldleenlng van f 10.000 voor ontginning en werkver schaffing- 11. BespreklDg landerijen 't Ven. VRIJH.-CAPELLE. Gereform. Kerk. Zondag 15 Oct. 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. G. H- dc Jonge. Zondag 22 Oct. 's morgens 10 uur leesdlenst en 's avonds 6 uur Ds. G. H. de Jonge. Zondag 29 Oct. 's morgens 10 uur Ds. G. H. de Jouge en 's middags half drie leesdlenst, DRONGELEN. Door de dames A. Schukklng en L. M. Dijkstra is alhier ten bate van het Roode Kruis eene collecte gehouden, welke f 20.59'|2 heeft opgebracht. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand September passeerden 1456 op- en afvarende stoombooten en zeil schepen met een gezamenlijken inhoud van 150192 ton de Rolbrug. Gedurende demaand September werd aan het Postkantoor Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren ingelegd f 13737.45 en terugbetaald f 14273.13. RAAMSDONKSVEER. Marktbericht: Oude tarwe 13.50 a f 14.25. Nieuwe tarwe 10 f 11. Rogge 9 a f 9.50. Haver 9,50 a f 10.50. Gerst 9 a f 10. Door de melkslijters werd de melkprijs met 1 cent verhoogd en ge bracht op 14 cent per Liter. Hospitaal-soldaten De Avp. verneemt, dat de vier compag nieën hospitaal-soldaten tot één compagnie zullen worden vereenigd. welke te Amster dam zal worden gelegerd. De Handelsnaamwet 1921 treedt 15 October a.s. in werking. Verkooging der huishuren In de openingsrede bfj den aanvang van liet zittingsjaar der Sta ten-Generaal werd wijziging der Huurwetten aangekondigd. Thans is reeds een wijziging van de Iluur- commissiewet en van de Huuropzeggings- wet ingediend. De voornaamste wijziging, welke wordt voorgesteld, komt hierop neer, dat de ver huurder zonder tusschenkomst der Huur- commissie met den huurder een huurprijs zal mogen overeenkomen, welke gaat tot 50 pCt. boven den normalen huurprijs van 1 Januari 1916 voor de arbeiderswoningen, en van 37$ pCt. boven den huurprijs van 1918 voor middenstandswoningen. Tot nu toe mochten de verhuurders zon der tusschenkomst der Huurcommissie de huren slechts verhoogen tot 20 pCt. boven die van 1 Januari 1916 en 10 pCt. boven die van 1 Januari 1918, resp. voor arbeiders- en middenstandswoningen. De bedoeling van deze wijziging is in de eerste plaats, een stap nader te zetten op den weg tot opheffing der Huurcommissies en vervolgens om tot een belangrijke bezui niging te komen. In zeer bijzondere gevallen, wanneer hoogere uitgaven, voor de woning gedaan, tp bestrijden zijn of wanneer ingrijpende verbeteringen en veranderingen aan de wo ning zijn aangebracht, zal, evenals thans reeds in de wet bepaald is, de Huurcommis sie een grootere verhooging dan 50 pCt. (37$ pCt. mogen toestaan. De minister van arbeid heeft den vol genden brief aan de Ged. Staten der ver schillende provinciën gericht: Het is mij gebleken, dat de werkzaam heden van de Huurcommissies in 1921, in vergelijking niet die van vorige jaren, over het algemeen zijn verminderd. Zou reeds hierdoor een vermindering van uitgaven verwacht mogen worden, de salarissen voor het personeel der commissies, die in den loop der laatste jaren zijn verhoogd of op een hoog peil vastgesteld, geven mede aan leiding om op vermindering van uitgaven bedacht te zijn. Tot dusver is evenwel van vermindering van kosten weinig of niets gebleken. Het is dringend noodig, dat zeer spoedig tot beduidende verlaging van uit gaven wordt overgegaan. Het wil mij voorkomen, dat in onderschei dene gemeenten wel tot opheffing van de huurcommissie kan worden overgegaan. In veel gevallen rechtvaardigen de geringe werkzaamheden de daarvoor gemaakte kos ten niet. Mocht in sommige dier gemeenten de algeheele opheffing van de commissie thans nog te veel bezwaren opleveren, dan kan wellicht met een bMWMommissle voor een complex van gemeenten vyorden vol staan. Daarnaast kunnen salarissen, toe lagen en vacatiegelden belangrijk verlaagd worden. Ik verzoek uw college het bovenstaande spoedig ter kennis van de betrokken gemeen tebesturen in uwe provincie te brengen en de?en uit te noodigen spoedig de mogelijke bezuinigingsmaatregelen door te voeren. Werktijd naaisters- en modisten ate liers De Minister van Arbeid heeft met intrek king van zijn desbetreffende beschikking van 4 October 1922 bepaald 1. aan hoofden of bestuurders van naai sters-ateliers en hoedenmodisterijen en in alle gemeenten des Rijks wordt toegestaan, dat in het tijdvak van 9 October tot en met 25 November 1922 door de in hunne (hare) onderneming werkzame arbeiders van 16 jaren en ouder in afwijking van het bepaal de bij artikel 24 der Arbeidswet 1919 op de eerste vijf werkdagen der week arbeid wordt verricht tuschen 7 uur des voormid dags en 8 uur des namiddags. a. door de betrokken arbeiders niet lan ger arbeid wordt verricht dan gedurende 94 uur per dag en 53 uur per week. b. zoolang van de vergunning gebruik wordt gemaakt, op een naast fle arbeidslijst opgehangen biljet op duidelijke wijze blijkt, hoe de werkuren over de verschillende dagen der week worden verdeeld 2. hoofden of bestuurders van de onder genoemde ondernemingen er aan te herinne ren, dat het onder 1°. bepaalde geen be voegdheid geeft, om behoudens bijzondere vergunning, af te wijken van het bepaalde in de artikelen 23 (dat op Zaterdagen na 1 uur geen arbeid wordt verricht) en 31'. der Arbeidswet 1919 (dat op dagen, waarop meer dan 5$ arbeid wordt verricht, na ten hoogste 44 uur arbeid een onafgebroken rusttijd van ten minste uur wordt geno ten j. Naar de correspondent van de „Voss Ztg." te Weenen verneemt, zou de burge meester van Rotterdam, Mr. Zimitnerman aangezocht zijn de functie van Hoo;?e-Com- missaris voor de volkenbond-contröle over Duitsch-Oostenrijk op zich te nemenu Mr. Zimmerman is,, gelijk men weet, scheids rechter bij het OosteurijkschHon:;aarscli geschil over de grens van West-Hoiagarijë. Het is de vraag, aldus 't blad, of hyi dezen zeer omvangrijken en tijdroovenden arbeid van opper-controleur -over Let Oostenrijk- sche financie-vyezen op zich zal kunnen nemen. Volgens een ander bericht zal een studie commissie onder leiding van den Belg* Jan sen binnenkort te Weenen aankomeoi om de voorbereidingen van de contrOle te treffen. Bierbrouwer^ „de Gekroonde Bel" te Oos terhout bij Breda is dan wel danig uit z'n rol gevallen Deze gevreesde „mijnheer de brouwmees ter" die 't fraaie heerenhuis bewoonde naast de brouwerij aan den Bredaschen steenweg te Oosterhout is dan toch per sal do gebleken, niets anders te zijn dan een boef, die in de gevangenis thuis hoort. Toch heeft hij zijn tirannieke heerschappij aan „De Gekroonde Bel" lang kunnen volhou den. Mijnheer de Brouwmeester hield in Oos terhout ook kippen en gapte de voor de paarden bestemde haver om er de kippen van in 't leven te houden. En wie van het personeel liet blijken, dat hij de streken van dien Duitscher doorzag werd door den ru wen pootigen kerel het werken aan de brou werij onhoudbaar en zuur gemaakt. Mijnheer de brouwmeester ging onge stoord zijn gang, doch werd dan toch ten slotte door niet eervol ontslag gefouikt. Nieuwsgierig Oosterhout vernam nader van dit raar stuk „heer", dat hij in de „pa- raplui" te Breda terecht was gekomen. Hij had te Chaam gestolen en werd des wege door de rechtbank te Breda veroor deeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Van dit vonnis kwam beklaagde in hon ger beroep, in afwachting van de behande ling zijner zaak zit beklaagde intusschen ia de strafgevangenis te Den Bosch. Echter na in de omgeving van Breda ge zworven te hebben met booze plannen heeft hij ook nog een proef genomen in do streek der Langstraat. Daar heeft hij op 19 Mei bij den landbou wer IJpelaar te Kaatsheuvel zoo maar een aanzienlijk bedrag aan geld uit een kast ontvreemd. Beklaagde ontkende. Getuige politieagent van Dungen ver klaarde dat beklaagde zich verbazend vlug uit de voeten kan maken door razend hard fietsen. Hij liep alle boeren af om graan of hooi te koopen, doch kocht nergens wat. De president van de rechtbank gaf be klaagde zijn verbazing te kennen dat hij zoolang de betrekking van brouwmeester aan „De Gekroonde Bel" heeft waargeno men. Het O. M. eischte voor den diefstal te Kaatsheuvel 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 17 Oct. D. v. N. Diefstal. L. P., vroeger brouwmeester aan de brou werij van de N. V. Bierbr. „De Gekroonde Bel" te Oosterhout bij Breda, stond in hoo- ger beroep terecht ter zake van diefstal te Chaam. Hij had bij den landbouwer Geerts de 3 spaarpotjes der kinderen geroofd met 20.—. De rechtbank te Breda veroordeelde be klaagde tot 8 maanden gevangenisstraf. Beklaagde, een Duitscher, maakt de om- ;eving daar onveilig en werd reeds eerder hij eenvoudige landlieden op heeterdaad be trapt. Beklaagde ontkende alles. De adv. gen. achtte beklaagde een gevaar lijk persoon, die op sluwe wijze en heel bru taal tracht te stelen. De eisch luidde 1 jaar gevangenistraf. De verdediger Mr. Loeff uit Den Bosch pleitte clementie. van de Wij gaart en M. A. de Waal. Hendrik Christiaan, zoon van L. H. Both en J. We- verink. Jacobus, zoon van N. Vervobrt en G. M. Mutsaars. Anna, dochter van H. W. Singor en A. Helderman. Hermanus Fran cois Jean zoon van W. A. J. Jansen en M. M. Kennes. Johanna Maria, dochter van A. J. de Beer en A. J. Taks, Jocobus Maria zoon van P Adriaanse en A. Th. Schapen donk. Overlijden. Johannes Petrus van der Heijden, oud 23 jaren. Arnoldus van Ballekom, weduwnaar van Johanna Marcellis, oud 38 jaren. Huwelijken. Johannes Harmeling, oud 27 jaren en Cornelia Johanna van den Hoven, oud 27 jaren, beide wonende te Waalwijk. Adriaaa de Brouwer, oud 21 jaren, wonende te Dru- nen en Johanna Leijtens, oud 22 jaren, wo nende te Waalwijk. Uitspraken Kantongerecht Waalwijk d.d. 28 September 1922. W. K. te Sprang, dier noodeloos pfln ver oorzaken 3.of 1 w. tuchtschool L. C. van E. te Vlijmen, strooperij 10.— of 2 w. tuchtschool. A. A., C. T. de K. beiden zwervende, strooperij ieder 5.ot 3 d. L. S. te Vlijmen overtr. alsvoor 10.of 10 d.C. van S. te alsvoor, leerpichtwet 10.of 10 d.M. R. zwervende overtr. woonwagen wet 3.of 2 d.P. I. B. te Druuen overtr. arbeidswet 5 maal 2.of 5 maai 2 d.Th. van O. te Heusdei 3. of 2 d.W. P. zwervende, M. van 1. B. te Waalwijk beiden overtr. pol. verorl. ieder 5.of 3 d.M. S. te Waspik, dronken schap 3 d. h.J. van R. te Kaatsheuvel en A. N. te Sprang overtr. alsvoor ieder 7 d. h.A. L. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor 5 of 5 d.; P. v. R„ M. Th. A., P van Ii„ A. de N., M. van d, P. allen te Kaatsheuvel, W. P. zwervende allen overtr. alsvoor ieder 15.-— of 15 d.Ch. B„ D. V., J. v. d. W., J. v. d. V.t J. v. d. V. M. van der P., W. N, J. van der L„ J. L. allen te Kaatsheuvel, K. It. en J. P. R. te Capelle, H. V. te Vlij men, G. H. te Waspik, L. C. W. van M. en D. J. van M. te Oosterhout, allen overtr. alsvoor ieder 10.of 10 d.L. B. te Vlij men, overtr. pol. verord. 5.of 3 d.A. P. B. te Waspik overtr. alsvoor J 10.of 10 d.; J. H. K. te Waalwijk, A. W. A. D„ P. L. d. B. beiden te Kaatsheuvel, H. de B., C. M. W., M. H. M. allen te Loon op Zand, L. A. van B. te Vlijmen, F. J. F. te Tilburg allen overtr. mot. rijw. regl. ieder 5.— of 3 d. Ingekomen over de 2e helft der maand September 1922. C. Senge van Freienhagen (Duitschland) naar Grootestraat 2. A. A. M. van Es van Megen naar Stationstraat 55. G. van Ger- wen van Mergenicli (Duitschland) en gezin naar A 277 (voorm. Baardwijk). M. S. Junggebürt van Vlymen naar Stationsstr. 121. A. M. van der Gouw van Oss naar voorm. Besoyen b. 56n. Jan Timmermans an Katwijk naar Grootestraat 158. A. de Brouwer van Druneu naar A 327 voorm. Baardwijk. Willem Timmermans van Hel mond naar Grootestraat 219. P. B. Hjjne an Maastricht naar Grootestraat 253. J. A M. Smits van St. Michiels-gestel naar Groorestraat 241. J. M. Eskens van Tilburg naar Grootestraat A 241 voorm. Besoyen. W. J. Klerks van Tilburg naar Grootestr. 65. B. H. Hefkens van Steenderen naar Grootestraat 158 voorm. Besoyen. A. J. M. H. Rijckevorsel van Rotterdam naar voorm. Besoyen A 39. Vertrokkenen. A. Oomen en gezin naar Rotterdam. J. M. van Venrooy naar Tilburg. A. van Gerwen naar 's-Gravenhage. H. W. van Gerwen naar 's-Gravenhage. A. van Vugt naar 's-Graven- hge. A. L. J. Verwiel naar Bussum A. H. Kuijsten en echtgenoote naar Heusden. P. van Esch naar Capelle J. Molegraaf en ge zin naar Sprang. A. M. van der Pennen naar Rotterdam. W. van den Meerakker naar Malang op Java N. O. I. A T. Bambacht naar Capelle. G. W Korte naar Almelo. C. A. J. A. Verwiel naar Dreumel. A. C. van Zeist en gezin naar Sprang C. M. Moonen naar Hedel A Krol naar Brussel A. Verheij naar 's-Gravemoer. S. Clemens en gezin n. Heusden. M. Hennen naar Vlijmen. Geboren. Christianus Leonardus, zoon van C. L. V. W. Kritiek bij voorbaat is o. i. ondoeltreffend en zeker niet bevorder lijk aan een goede zaak, speciaal als zij berust op iets, wat men niet weten kan. Wacht tot de uitvoering er is, zouden we zeggen, mocht ze dan falen, dan kan uw critiek nuttig zijn. Wilt u de vereeniging met uw advies van dienst zijn. geef het dan aan bestuur of di recteur. In 't publiek kan dat niets uit werken, integendeel. Is u 't met onze bovenstaande ziens wijze niet eens. dan zullen we uw stuk plaatsen, maar dan met eenige wijzi gingen, temeer waar het stuk ongetee- kend is. Red. JAARMARKT TEW AALWIJK OP DONDERDAG 12 OCTOBER. dat heeft onder de SCHOENWINKELIERS en SCHOENMAKERS- PATROONS Mijnheer de Brouwmeester. De beruchte Duitscher, Liudwig" Plls- meyer, vroeger brouwmeester bij de N.V.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6