Provinciaal Nieuws. TWEEDE BLAD. BINNENLAND BUITENLAND, NUMMER 83 WOENSDAQ 18 OCTOBER 1922. 45e Jaargang In verband met de tegenstrijdige berichten, welke omtrent de resultaten en het succes der jongste najaarsbeurs te Utrecht in de dag- en vakblad pers de ronde hebben gedaan, heeft de Raad van Beheer onder de deelnemers aan deze beurs een enquête ingesteld naar hunne bevindingen en hun twee, zoo algemeen mogelijk gestelde, vragen voor gelegd. De twee vragen luidden le. Zijt u over het algemeen de heerschende malaise in aanmerking ge nomen tevreden over Uwe deelne ming aan de Zevende Nederlandsche Jaarbeurs? 2e. Zijt u tevreden over: a. de opge nomen orders b. het aanknoopen van nieuwe relaties Op deze enquête waien tot 10 October binnengekomen 334 antwoorden, waar van 248 de gestelde vragen bevestigend en 86 de gestelde vragen ontkennend hebben beantwoord. Uit deze cijfers, maar meer nog uit de opmerkingen, welke aan de antwoorden waren toe gevoegd, kunnen de volgende conclusies getrokken worden le. Het aantal deelnemers, die over de resultaten hunner deelneming tevre den waren, is circa driemaal zoo groot, als het aantal dergenen, die op de ge stelde vragen negatief reargeerden 75 pCt. tevredenen tegenover 25 pCt., die niet tevreden waren. Antwoorden in den geest van „zéér tevreden" „zelfs méér dan- tevreden", „volkomen tevre den", kwamen zeer veel voor. 2e. In alle groepen behalve die der industriebenoodigdheden. waarvan slechts 6 antwoorden binnenkwamen is het aantal tevredenen gróóter dan dat der teleurgestelden. De grootste percen tages tevredenen leverden onder de grootere groepen de afdeeling „Huis houdelijke artikelen" (95 pCt.) en de groep „Voedings- en Genotmiddelen" (87 pCt.) op. 3e. De tevredenheid der deelnemers gold'inzonderheid het aanknoopen van nieuwe relaties; velen voor wie de directe oogst van opgenomen orders te wenschen had overgelaten, prezen hun deelneming aan de Jaarbeurs uit het oogpunt van verkregen nieuwe relaties. 4e. De groepen, die het meest tevre den zijn geweest over de resultaten, waren die afdeelingen, wier industrieën zich toeleggen op de vervaardiging van voorwerpen, benoodigd voor het dage- lijksch gebruik, artikelen, welke voor de groote massa bestemd zijn Een nadere beschouwing van elk der ant woorden afzonderlijk vult deze conclusie nog aan in dezen geest, dat in groepen, waarbij in dezelfde artikelensoort ver schil gemaakt wordt tusschen luxe artikelen en eenvoudiger fabrikaten, in laatstgenoemde soort méér omging dan in de luxe soorten. Nederl. ingenieurs in Rusland Te Petersburg zijn tusschen een delegatie van Nederl. ingenieurs en kooplieden bespre kingen gevoerd over het pachten- van ver schillende industrieele ondernemingen. De Sowjet-autoriteiten hebben zich prin cipieel met de voorstellen accoord ver- 1*(1 De delegatie is belast met de uitvoering van technische installaties te Petersburg en ook met de uitbreiding en uitdieping van de havens van die stad. Het Marine-monument in den Helder. Zaterdagmorgen is door H. M. de Konin gin en prins Hendrik het marine-monument onthuld ter nagedachtenis aan de Neder landsche marine-mannen, die tijdens de oor logsjaren het leven lieten. Bij gelegenheid van het feit, dat, sinds de. oprichting van het instituut der plaatse lijke militaire vooroefeningen, reeds het 4000ste diploma van voorgeoefendheid is uitgereikt, heeft de inspecteur van den Vry- willigen Landstorm, de generaal-majoor J. L. ten Bosoh, aan den vooroefenaar P. H. M. J. Out te Bussum, den houder van dit 4000ste diploma, een souvenir geschonken in den vorm van een sigarettenkoker met inscriptie. Lid van de Eerste Kamer. De Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben vandaag in de vacature-Van Swaay tot lid van de Eerste Kamer gekozen prof. dr. A. Stegers (r.-k.), met 42 van de 79 uit gebrachte stemmen. Voorts verkregen de lieeren Van Kol 18, mr. Rink 16, prof. van Vollenhoven 3, en dr. Th. Stoop 2 stememueen briefje was in blanco uitgebracht. Ter bezuiniging worden, naar het Hsg. meldt, dit jaar geen rijksveldwachters meer aangesteld. Alleen indien in 1923 tengevol ge der nieuwe Pensioenwet vacatures ont staan, kunnen nieuwe aanstellingen ver wacht worden. Ook bij de marechaussees wordt overwogen tot opheffing van stand plaatsen te komen, indien zulks mogelijk zou zijn. Het bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. R(jkskieskringorganisaties in Nederland heeft de commissie benoemd, die tot taak heeft om het Boudsbestuur van advies te dienen omtrent de vraag, op welke wijze het recht der R. K. kiezers tot het stellen van candidaten voor de Tweede Ka nier der Staten-Generaal zóó wordt uitge oefend, dat het belang der katholieke party en het landsbelang het meest daarmede wor den gediend, en om de resultaten van dit onderzoek neer te leggen in een proeve van een algemeen kiesreglement voor de li. K. Staatsparty. In die commissie z.yn benoemd tot lid en voorzitter professor dr. J. A. J. Barge, lioog- leeraar aan de Ryksuniversiteit te Leiden en tot leden dr. J. Witlox, leeraar in de ge- j rekening 1921 Haven- en Kaaigelden seliiedenis aan het Seminarie Beekvliet te St. Michiels-Gestel, mr. W. J. Berger, rech ter in de arrondissements-reclitbank te 's- Gravenhage, mr. M. A. M. Waszink, burge meester van Heerlen en mr. E. J. J. van der Heyden, advocaat en procureur te Rotter- Mamgelden dam. Als secretaris en adjunct-secretaris zyn aan dé commissie toegevoegd respectie- veiy'k mr. Frans Teulings te 's-Hertogen- bosch en mr. A. C. E. AI. de Groot te 's-Gra- venhage, resp. secretaris en adjunct-secre taris van den Algemeenen Bond van II. K. Itykskieskringorganisaties in Nederland. De R. K. Staatsparty heeft nieuwe besprekingen gevoerd, met de Nieuwe Katholieke Party. Het doel was om alsnog tot overeenstem ming te geraken, wat niet is mogen geluk ken. Ryksmiddelen. De ryksmiddelen brachten over Septem ber van dit jaar 1.72 millioen minder op dan in die maand van 1921de eerste negen maanden van 1922 was de opbrengst 1.98 millioen meer dan gedurende die periode in het vorige jaar. De opbrengst van de voornaamste belas tingen was als volgt: (Het eerste c-yfer is de opbrengst over de maand September '22, het tweede eyfer over de maand September 1921). Grondbel, ƒ1,187,922 en 1.660,809. Pers. belasting 2,129,184 en 2,792,877. Inkomstenbol. 11.079,803 en 9,625,843. Dividends- en tantièmebelast, 2,417,711 en 3.979,767. Vermogensbel. .639,204 en 542.569. Ace. op suiker 3,169,414 en 3.025.821. Belast, op speelkaarten 5,202 en 2,039. '/egelr. 1,252,685 en 1.434,477. Registratier. 1,096,238 en 1,740,773. Rechten van succes, van schenking en van overgang by overlyden 3,831,867 en 2,725,587. Rechten op den invoer 3,352,241 en 3.203,959. Accyns op tabak 1,100,152 (vorig jaar nihil). Totalen 38,079,899 en 39,805,858. S000 Stakers uitgesloten De aangekondigde uitsluiting in de siga- renindustrie is Maandag ingegaan. Naar het hoofdbestuur van den Nederl. Bond ons mededeelt bedraagt het totaal uitgeslotenen en stakeiulen over het gelieele land ongeveer 8000, dat in Amsterdam on geveer 300. De staking en de uitsluiting gelden alleen voor de groote georganiseerde werkgevers. By de ongeorganiseerde fabrikanten en by de georganiseerde kleinfabrikanten wordt gewerkt tegen de voorwaarden, welke 30 Sept.. golden, dat is te zegg^i het oude loon en een arbeidstyd van 45 uur per week. Ove rigens hebben de georganiseerde kleinfabri kanten toegezegd, dat zy hangende het con flict zich] aan dezq voorwaarden zouden houden. Daar het arbitrage-voorstel van den Cóm- miissaris der Koningin iu Noord-Brabant, gedaan vóór de uitsluiting begon, deze niet heeft kunnen tegenhouden en dus als mis lukt te beschouwen is, zyn de verwachtin gen omtrent een oplossing van het conflict binnen afzienbaren tyd, op dit oogenblik niet optimistisch. De leden van den gemeenteraad hebben thans de begrooting voor 1922 ontvangen. Hoewel eene vergelijking met het vorige dienstjaar niet opgaat omdat dit thans de eerste begrooting is der drie gecombineerde gemeenten, wil len wij er toch een en ander aan ont- leenen Inkomsten 1 Vermoedelijk batig slot der f 28124.- 1500. 3500. 7466. 6135.— nihil. 825.- 4776.92 5500.- 9000.- 54894.— 51328.- 32972.- 23634.— 8950.- 63523.- 20942.- 2586.- - 81181.— Het schadevergoedingsvraagstuk. Thans zijn er nadere bijzonderheden bekend geworden omtrent Bradbury' voorstel aan de Commissie van Herstel inzake de Duitsche schadevergoediDgs betalingen. Wat hij voorstelt, komt feitelijk hierop neer, dat Duitscblaod gedurende vijf jaar zal betalen met bons, instede van met geld. Elk land, dat crediteur is, kan die bons verdisconteeren en zoodoende hetgeen het van Dultschland heeft vorderen, toucheeren met meer of minder verlies, al naar gelang het een grootere of kleinere bereidheid ontmoet op de geldmarkt, om tot dit disconteeren over te gaan. Ten einde Duitschland in staat te stellen, zijn begrooting in evenwicht te brengen en de mark te stabillseeren, stelt Bradbury voor: 1. Nagenoeg de algeheele ontlasting van de Duitsche begrooting van de uit het vredesverdrag voorvloeiende finan- cleele verplichtingen voor den tijd van 2 jaar, misschien zelf9 voor den tijd van 4 jaar, waardoor Duitschland in staat zat worden gesteld, credieten te krijgen teneinde zijn uitgaven te kunnen dekken. 2. Stablliseeriog van de mark door middel van een regeling, volgens welke de Rijksbank goud zou verkoopen in ruil voor papiergeld en wel tegen een va9ten koers, te bepalen door een ge mengde commissie. 3. Reorganisatie van dc Commissie van Herstel en overbrenging van haar zetel naar Berlijn. Waalwijk, 17 Oct. '22. De naam van de brigade der Kon. Marechaussée „Besoijen" is ver anderd in dien van „Waalwijk". Tot incasseerder-geldophaler aan de gemeente-gasfabriek is benoemd de heer Frans d'AHeu alhier. Zooals1 wij in ons vorig nummer mededeelden, zou er Zaterdagavond eene liquidatie-vergadering der Waalwijksche Cricketclub gehouden worden. Besloten is de vereeniging te ont binden en de aanwezige kasgelden, pl.m. f 80.—, te schenken aan het Operatiekamer-Fonds. Werkelijk een zeer mooie daad en een goed voorbeeld 1 Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen dat streng gelet zal wor den op de beschadiging en bevuiling van de kabelkastjes der telefoon, die op verschillende plaatsen in onze ge meente zijn aangebracht. Onderwijsgelden Winstsaldo gasfabriek waterleiding electriciteit Renten aflossingen enz. Wo ningbedrijf De opcenten op de gebouw de eigendommen zijn ge bracht van 40 op 80 per cent en op de ongebouwde eigendommen van 10 op 20 pCt. Plaatselijke inkomsten-belas ting - 184000. Waalwijk in 1921 f 120.000) Openb. Vermakelijkheden Straatbelasting Uitkeeringen aan de gemeen- teuitverschillendehoofden - Uitkeering O.W. Uitgaven Algemeen Bestuur (salaris sen, wachtgelden, druk werken, reiskosten Kosten van politie, nacht wachten, burgerwacht, enz. - Brandweer Volksgezondheid en Volks huisvesting Openbare Werken Kosten van ophalen van asch en vuilnis is gedaald van f6750 voor Waalwijk op f5100 voor de geheele gemeente. Onderhoud paar den enz. verminderd met f700. Bijdrage der gemeente in de waterleiding Kosten van onderwijs, rente vergoeding aan schoolbe sturen (Hieronder f 750 subsidie aan de huishoudschool te Besoijen en te Waalwijk, f6400 voor de teeken- school en f6250 voor de Handelsschool.) Kosten van armwezen, krank zinnigen enz. Uitgaven wegens gemeente schulden 135698.— Uitgaven voor verzekering en pensioenen gemeente- personeel Kosten der huurcommissie Totaal uitgaven en ontvang sten - 518574.- De memorie van toelichting op deze begrooting heeft den leden van den raad nog niet bereikt; zoodra dit het geval is hopen we in staat te zijn daaraan nog een en ander te ontleenen, vooral aangaande de financieele verhoudingen der drie onderscheidene gemeenten. Zoo hebben wij o.m. vernomen dat op deze begrooting een valuta-verlies drukt van f 11000, tengevolge van 't koopen van Marken door den burgemeester van Besoijen, bestemd voor den aankoop van tegels in Duitschland, welk verlies thans door de geheele gemeente moet worden gedragen en zoo kan er mis schien meer vermeldenswaardigs zijn" De dagcursussen der Rijksvak school alhier (schoenmakers en leer looiers) worden thans bezocht door 43 leerlingen. De winteravondschoolcursus- sen (waarvan 2 klassen niet doorgaan) door 84 leerlingen. In totaal dus 127 leerlingen van de dagschool in den leef tijd van 17—30 jaar en de avondschool van 13—30 jaar. We mogen dus thans gerust van een druk bezoek spreken. 20153.- 24267.- 3000.- In dit verband willen we nog even wijzen op de advertentie, dat de directie van de Rijksschool besloten heeft voor de eerste maal ook voor Looiersgezellen een winteravondcursus zal worden ge geven van 2 November 1922—April 1923, één avond per week. Gisteravond werd voor de eerste maal zitting gehouden voor inschrijving en deze had nog weinig resultaat. We schrijven dit beslist toe aan te weinig publiciteit tot dusverre. We hebben toch meermalen hooren klagen dat wel voor de schoenmakers en niet voor de leer looiers avondcursussen werden gegeven. Nu wordt voor de eerste maal gelegen heid gegeven om zich te bekwamen in de voorbereiding der huiden, zoowel als 't looien van zool- en cverleder en dat door een prima deskundige, en dan zullen ook vooral de jongere gezellen daaraan beslist deelnemen. Ook voor de patroons ligt er een groot belang in hun personeel hiertoe aan te zetten. Het lesgeld kan geen bezwaar zijn. f2.50—f5 en desnoods kosteloos. Men geve zich zoo spoedig mogelijk bij de directie op, want ook voor de looiers en toekomstige looiers geldtkennis is macht, kennis brengt voordeel. Thans is de machtiging gekomen tot het leggen der ondergrondsche telefoonkabel door deze gemeente. Men zal nu spoedig met het werk beginnen. W.A.V.I. publiceert thans een vol ledige lijst van mooie spoorwegverbin dingen, die met hare bussen te bereiken zijn. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie. Gisterenavond reed een geheel bezette bus naar Bouwmeester in Den Bosch. De directie bezorgde besproken plaat sen enz. Vandaag gaat de eerste route naar de Bossche markt. We hoorden dat de bussen overbezet waren. Gistermiddag waren het bestuur van W. B. eenige andere heeren en de pers uitgenoodigd een proefrit met de nieuwe bus te maken, waaraan verschil lende heeren gevolg hadden gegeven en welk tochtje heel goed geslaagd mag heeten. De als auto-bus gemetamopho- seerde wagen zag er heel goed uit, een leeren kap met mica ruiten, een paar nette banken, electrische verlichting enz., zoodat ze werkelijk voldoende comfort biedt voor zaken-menschen en ook voor clubs enz. om er een reisje mee te maken of een gewenschte aansluiting te halen. De wagen zelf loopt prima, zooals men dat van de Ford gewoon is, schokt in 't minst niet, zoodat we gerust mogen zeggen, dat deze onderneming, die met dezen wagen als proef begint aller steun verdient, om tot een vasten dienst te komen. In de parochiekerk van Sf. Clemens heeft de WelEerw. Heer Kapelaan het initiatief genomen, om zooals elders b.v. in Duitschland algemeen geschiedt, de geloovigtn gedurende de H. Mis mee te laten zingen, nl. het Kyrie, Gloria, Het Evangelie, Credo, de Prefatie, Pater Noster, Vrede-gebeden, het Einde. Deze gezangen zullen den parochanen in druk worden verstrekt. Aan 't slot daarvan vindt men een nota, waarin gezegd wordt op welke punten men moet letten bij godvruchtig en stichtend zingen en die besluit met de woorden: „Bedenkt, wie goed zingt, bidt dubbel". Op het groot Biljartconcours, uit geschreven door de Biljartvereeniging „Het Centrum" te Tilburg, behaalde de Waalwijksche Biljartclub, gevestigd bij den heer A. van Berkel alhier, meteen zestal den derden prijs.i De Nederl. R. K. Politiebond „St. Michael", afd. Langstraat en Om geving zal op Maandag 23 October eene algemeene vergadering houden te Kaatsheuvel, in het café van den heer J. van Dun, des middags te 3 uur. Agenda 1. Opening. 2. Voorlezing notulen. 3. Voorlezing verslag afgevaardigden buitengewone vergadering. 4. Ingekomen stukken. 5. Bespreking feestavond. 6. Rondvraag, 7. Sluiting. De intrede van Ds. J, Japchen te Besoijen i9 wegen9 ziekte uitgesteld moeten worden. Wanneer de intrede nu plaat9 vinden zal, is thans nog niet te zeggen. Zondag 22 October hoopt voor te gaan D9. v. d. Anker van 's-Gravemoer om 2 uur n.m. De vergadering j.l. Vrijdagmiddag voor de werkloozen gehouden, i9 boven verwachting geslaagd. De opkomst was flink en het gesprokene vond een aan dachtig gehoor. A s. Vrijdagmiddag en ook volgende Vrijdagen zal dan ook worden voortgegaan met het honden van deze vergaderingen. De eeiw. advi seur zal Vrijdag eene uiteenzetting geven van de H. Mis, terwijl de heer Leenders doel, wezen en vorm der Standsorgani- satle zal behandelen. W. S. C. II-R. W. B. II 3-1. R. W. B. I-W. S. C. I 1-2. Het was 1.1. Zondag voor W. S. C. weder een buitengewoon gunstige dag doordien beide elftallen en het eerste elftal voor de tweede maal zelfs zich de meerdere toonde van R.W.B. Wat de eerste wedstrijd betreft toonde de W S.C.-ploeg zich volkomen de meerdere en won verdiend met 3—1. De tweede wedstrijd beantwoordde geenszins aan de verwachtingen. Reeds spoedig na den aanvang werd W.S.C. gehandicapt door het uitvallen van haar centervoor, terwijl de zenuwen den spelers parten speelden en ook het kleine ongelijke terrein goed voetbal on mogelijk maakte. R.W.B. wist op zeer gelukkige wijze het eerste doelpunt te behalen en rust kwam met 1—0 in het voordeel van R.W.B. Na de hervatting was W.S.C. steeds in de meerderheid, maakte 4 doelpunten waarvan slechts twee werden toegekend. R.W.B. trachtte door woest spel de beslissing te beïnvloeden, doch de scheidsrechter trad cordaat op en zond drie spelers het veld uit. Enkele bizonderheden verdienen nog vermelding. W.S.C. had op een gegeven oogenblik een corner geforceerd, doch om die te kunnen nemen, bleek het noodig een gedeelte der draadomraste ring recht te zetten of weg te nemen, terwijl een der W.S.C.-spelers op een gegeven moment in een moddersloot terecht kwam. Het zoude niet overdre ven zijn, indien de N. V. B. een derge lijk terrein eens aan nieuwe keuring onderwierp. Het vierde doelpunt door den W.S.C.- rechtsbuiten prachtig ingeschoten, werd geannuleerd omdat de linkshalf van R.W.B. Versteijnen, die reeds bij alle wedstrijden tusschen R.W.B. en W.S.C. een meer dan ruw spel vertoonde, de vriendelijkheid had genoemden rechts buiten achterna te trappen, iets wat bij beschaafd voetbal toch zeker niet ver wacht mag worden. De scheidsrechter kende hiervoor een friekick toe en be sliste op die wijze in het nadeel van W.S.C.. Na afloop werd door R.W.B. gepro testeerd en een dure penalty genomen welke echter door den W.S.C.-keeper prachtig gehouden werd. W.S.C. kan zich gelukkig noemen althans zeker voor den tijd van een jaar van dergelijke wedstrijden bevrijd te zijn, te meer na zoo'n schitterend succes geboekt fe hebben. Het wordt zoo laogzameihaod vervelend telkens te moeten berichten dat R.W.B., ondanks haar goed spel, weer verloren heeft. Zoo is het j.l. Zon dag tegen W.S.C. ook weer gegaan. Voor de ru9t was R.W.B. ver in de meerderheid, het spel stond toen op hoog peil en het is aan het doortastend spel van onzen rechtsbinnen te danken dat R.W.B. met 10 de leiding bad. Eerst toen de midhalf van R.W.B. moest uitvallen,(waardooraanstonds een invaller werd toegestaan, evenals even later voor W.S.C.), kwam W.S.C- opzetten, doch zonder succes. Na de rust gaan belde partijen tegen elkaar op, doch het blijkt dat de R.W.B.-mlddenliole gebroken is, en Is er ook geen verband meer. W.S C. tracht het spel te forceeren, doch alleen uit 2 grove blunders van den linksachter maakt W.S.C. 2 doelpunten. Wel doet R.W.B. nog eenige pogingen om gelijk te maken, doch door niet tijdig in te ioopen gaan de kansen verloren en eindigt de wedstrijd met 2—1 voor W.SC. R.W.B. heeft hiermede een mooie gelegeoheid om te winnen voorbij laten gaan. Wil R.W.B. succe9 F halen, dan moet er, hoewel er goed gespeeld wordt, vooral voor het doel meer door tastend gespeeld worden, terwijl de links binnen veel te bang is. Scheidsrechter IJpelaar, welke den heer v. Hoek verving, leidde uitstekend. Was de verstand houding voor de ru9t goed, na de rust sprongen een paar spelers uit den band, waardoor een R.W.B.- en een W.S.C.- speler het terrein moesten verlaten en was dit indirect de oorzaak dat even later een ander R.W.B.'er naar de kleed kamer moest. Wil men een goede ver standhouding bevorderen, dan is dit gemakkelijk te bereiken, indien men zich op een zuiver sportief standpunt stelt. Met l9te klas propagauda-wedstrijden is dit niet te bereiken. R.W.B. II speelde met twee invallers tegen W.S.C. II een goede wedstrijd en verloor met 31. R.W.B. III, eveneens onvolledig, ver loor van Sprang met 2—0. A.s. Zondag moet R.W.B. naar Zalt- Bommel Hierboven treft men twee verslagen over dezen prachtwedstrijd. Als men dat leest, als men den wedstrijd ziet, als men hoort wat er over deze wedstrijden omgaat, ook de plannen die vooraf gesmeed worden, waarbij 't er om te doen schijnt te zijn zooveel mogelijk tegenstanders buiten gevecht te stellen, dan vragen wij ons af of het geen tijd wordt dat andere maatregelen worden genomen. Als de Ned. Voetbalbond voortgaat deze twee clubs in dezelfde afdeeling te plaatsen en dus deze animositeit in de hand blijft werken, dan zouden wij vragen of de burgemeesters van de gemeenten waar de terreinen gelegen zijn, evenals hun collega van Amsterdam, dergelijke bokspartijen in hun gemeenten niet zouden moeten verbieden. Dergeiyke ergerlijke en woeste vertooningen moes ten toch maar op een of andere wijze totaal voorkomen worden. Zondag j.l. speelde de voetbalver- eeniging Juliana haar tweede competitie wedstrijd voor de 1ste klasse B. V. B. en wel tegen de sterke ploeg Brabantia I uit Waspik. Reeds na eenige minuten weet de linksbinnen van Brabantia onhoudbaar te doelpunten. Dit vinden onze geel zwarten wel wat al te vlug. Na een mooie combinatie is het de snelle links binnen van Gelder die de Brabantia- keeper het nakijken geeft. Brabantia gaat wederom ten aanval maar de Ju- liana-achterhoede is in goeden vorm en keert alles. Even later weet Juliana wederom door te breken en de links binnen geeft den Brabantia-keeper voor de tweede maal het nakijken. Een pinalty wordt door den Braban- tia-doelman op soliede wijze gestopt. Nog eens weet de linksbinnen van Juliana te doelpunten waardoor Juliana weder met 3—1 wint. Beide vereenigingen speelden een keurige partij en het Juliana-elftal met haar gewijzigde opstelling was in goeden vorm. Het talrijk opgekomen publiek heeft dan ook van een prachtigen wed strijd kunnen genieten. Juliana II speelde vriendschappe lijk tegen Union—Nieuwkuik en won met 1—0. In de Flora-Bioscoop wordt ver wacht het groote filmwerk „De drie Musketiers". De Voerman des Doods. Dit buitengewoon filmwerk zal vanaf Vrydag in de „Witte Bioscoop" worden ver toond. De Katholieke pers heeft deze film als om stryd geroemd. Zoo lazen wy ki de Avondster van Bergen op Zoom Nadat we gisterenavond een interessante wereldnieuwsfilm en een natuuropname hadden gezien, werd aangevangen met de clou van dien avond, het zeer mooie film werk „de Voerman des Doods", voorwaar een getrouwe nabootsing der gedachten van de sehryfster Selma Lagerloff in haar hoek neergelegd. We hebben reeds vele films hier ter stede gezien, we hebben steeds mogen bemerken, De Echo van het Zuiden. I

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5