I |i fiieuws uit Fieusden. Ingezonden Stukken. Nieuws uit Kaatsheuvel. Correspondentie. Kerknieuws. Kantongerecht Rechtszaken. Gemengd Nieuws. fv I' 7 .'I H in I A.s. Zondag wacht W.S.C. wel een der zwaarste wedstrijden van het seizoen. De dit jaar gepromoveerde Roodborstjes die bewezen over een sterke ploeg te beschikken door reeds ongeslagen aan het hoofd te gaan, zul len hen op eigen terrein komen be kampen. Vol spanning wordt deze wedstrijd dan ook tegemoet gezien. Men meldt uit Waalwijk aan de „Msb". Sinds eenige weken is in de organi saties der schoenindustrie een onderdeel van het collectief contract een ernstig voorwerp van bespreking. In het con tract is bepaald, dat de zevende maand na het afsluiten, een minimum-arbeids prestatie-regeling in de fabrieken zou ingevoerd worden, waarbij de loonen zouden geregeld worden naar de ratio- neele arbeidsprestatie. 1 October moest deze regeling in werking treden, het geen ook een loonsverhooging van 10 pCt. beteekende. De R.K. Schoenfabrikantenbond had aan de werknemersorganisatie bericht met het oog op de heerschende ernstige malaise, de regeling niet te kunnen invoeren, en verzocht deze te verschui ven. De R.K. Lederbewerkersbond ging hiermede accoord, indien als tegenpre statie de glijdende loonschaal in het contract eveneens buiten werking werd gesteld. Door de patroons werd dit niet geac cepteerd en tevens te kennen gegeven, dat dan niet langer prijs werd gesteld op het voortbestaan van het collectief contract. De arbeidersleiders zouden de be slissing hierover aan hun leden onder werpen, welke beslissing 14 October moest zijn gegeven. Wij kunnen thans mededeelen, dat door de werknemers van hun eisch betreffende de glijdende loonschaal, is afgezien en het collectief contract alzoo gehandhaafd blijft, hetgeen in den zeer gedrukten bedrijfstoesiand van thans belangrijk is te beschouwen en voor verdere samenwerking iot opbloei der industrie een voornamen factor vormt De voetbalwedstrijd van Zondag tusschen Exelsior Kaatsheuvel en Juliana eindigde met een 6—0 overwinning door de laatste club. De overplaatsing van den heer G. den Hartog, maréchaussée, naar de bri gade te Papendrecht is ingetrokken en veranderd in eene overplaatsing naar Roosendaal en Nispen. Met de voorbereiding van een Bazar ten bate van het Groene Kruis loopt het goed. Het aantal ingekomen voorwerpen is reeds belangrijk, terwijl ook meerdere giften in geld te melden zijn. Een paar musici zullen gedurende de Bazardagen zoo welwillend zijn het publiek een aangename afwisseling aan te bieden. Naar wij vernemen is de Kon. erkendescherpschuttersvereeniging voor nemens zich aan te sluiten bij den Bond in de Langstraat. De heer C. de Kemp is aangesteld om te beginnen met de volgende week in Heusden en omliggende gemeenten de werkzaamheden te verrichten als tusschenpersoon voor de Ouderdoms rente. Maandag werden door den heer B. in zijn jachtveld onder Oud-Heusden op een drijfjacht neergelegd 12 hazen, 45 fazanten en 7 snippen. Mgr. Smets is, naar de Msb. mei met zijn Hollandsche gezelschap Zater dag te Rome aangekomen en heeft zijn intrek genomen in het Collegio Angelico Via Vitale 15. M. en zijn reisgenooten werden gisteren ontvangen bij Z.Em. kardinaal Van Rossum. De bisschopswijding door kardinaal Van Rossum is vastgesteld op 28 Oc tober a.s. den feestdag van den H. Apostel Simon. Kaatsheuvel, 17 Oct. 1922. Zondagmiddag om 12 uur ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging in de zaal van Euphonia. Ruim 30 leden waren tegenwoordig. Den geheelen lijd verliep in een debat tusschen de heeren Roes- tenberg en Snaphaan tegen het afge treden bestuurslid den heer De Bruin over de al of niet geldigheid van zijn bestuursverkiezing en over de geruchten omtrent de oprichting eener R. K. Kies vereeniging in de Parochie Bergdijk. Euphonia gaf Zondagavond haar eerste winterconcert. Over een te druk bezoek viel niet te klagen, ofschoon we met een opkomst zooals Zondag voor een uitsluitend harmonieconcert, gezien de weinige belangstelling die ons ver- wend publiek hieraan doorgaans betoond, tevreden kunnen zijn. De uitvoering der verschillende nummers stond op een hoog peil. Bijzonder moeten we hier gewagen van „La Juive" Grande Fan- taisie sur l'Opera Halevy en Septuoret Finale 3me Acte de Lucie de Lammer- moor van Donizetti.| K. S. W. heeft Zondag een zeer gelukkige dag gehad, 't Was uitstekend en 't veld alzoo in goede conditie. De eerste thuiswedstrijd op 't nieuwe terrein moest gespeeld worden tegen „Tilburg" uit Tilburg. Dachten we in 't begin een spel te krijgen dat tegen elkaar opwoog, aldra bleek dat K. S. W. overwegend sterker was. Met niet minder dan 7—0 werden de Tilburgsche jongens naar huis gestuurd. De te houden demonstratie der Eerste Kaatsheuvelsche Politiehonden club is thans definitief vastgesteld op Zaterdag 28 October om 2 uur n.m. Als terrein is gekozen en hiervoor wel willend afgestaan het prima gelegen voetbalveld van K. S. W. achter 't nieuwe raadhuis. Op 't terrein zullen verschil lende benoodigdheden voor de demon stratie opgebouwd worden. Een vijftal prima honden zullen meewerken. Zooals we vernemen, bestaat in verschillende plaatsen in den omtrek groote belang stelling voor deze oefeningen, die tot heden nog nergens in onze provincie op die wijze, zooals ze hier gegeven zullen worden, gehouden zijn. De entree prijzen zullen zoo laag mogelijk gesteld worden, zoodat iedereen van 't inter- resante werk kan profiteeren. Zondag werd bij den heer J. van Berkel, Tramstation, het jaarlijks koning- schieten van de Koninklijk erkende Schietvereeniging „St. Jan Baptist" ge houden. Uitslag: A. Elshout 1ste prijs en koning; 2e pr. W. Molenschot; 3e pr. H. Jacobs4e pr. S. Pepping5e pr. W. de Kort; 6e pr. H. Molenschot; 7e pr. H. v. Woensel8e pr. P. v. Boxtel 9e pr. M. Schraauwers10e pr. J. v. Berkel; lie pr. P. v. Dun en 12e pr. D. Kops. WAALWIJK. 17 Oct. 1922. Mijnheer de Redacteur. In Uw nummer van 7 dezer komt een verslag voor van een vergadering van „belanghebbenden bij U. L. O,", den 5 dezer in Hotel Verwiel gehouden. Ter voorkoming van misverstand acht ik het wel wenschelijk enkele opmer kingen daaraan toe te voegen. Het verslag vermeldt, dat pogingen in het werk moeten worden gesteld, om althans één flinke inrichting te hebben, die de leerlingen voor het Mulo-diploma klaarmaakt en ze de gelegenheid biedt om zonder eerst een school in Den Bosch te bezoekenzooveel kennis op te doen, dat ze op H. B. S. of Gymnasium kunnen worden toegelaten. Ik wil aannemen, dat hier bedoeld wordt, dat men tracht te komen tot een „flinke" openbare inrichting. R.K. ouders van Waalwijk behoeven hun kinderen heusch niet naar een school in Den Bosch te sturen, om ze later op een middelbare inrichting geplaatst te krij gen (De bijzondere schulen van voorm. Baardwijk en Besoijen ken ik nog niet voldoende). Wat verder is gezegd omtrent de hier bestaande openbare U L.O. School, is mij niet bekend, daar de vergadering vermoe delijk een particulier karakter droeg en het Bestuur der Commissie van Toe zicht niet uitgenoodigd was. (Ook onze redactie was niet uitgenoodigd, zoodat het medegedeelde ons werd verstrekt. Red.) Ik meen echter te moeten opmerken, dat de leerlingen die 6 klassen van een Lagere School (dus ook van de Open bare L. S. alhier) hebben doorloopen zonder examen zoowel tot het Gymna sium als tot de Rijks Hoogere Burgere School te 's-Hertogenbosch kunnen worden toegelaten. Voor het Gymnasium in Den Bosch moet aan deze 2 voorwaarden worden voldaan lo. overlegging van de rapportcijfers van het laatste schooljaar eener L. S. 2o. verklaring van het hoofd der school, dat de leerling de eerste klasse" van het Gymnasium kan volgen. De eischen van toelating voor alle Rijks Hoogere Burgerscholen in ons land zijn lo. de laatste rapportcijfers van den candidaat voor Nederl., Rekenen, Aard rijkskunde en Geschiedenis moeten respectievelijk minstens 6—65—5 zijn. 2o. de candidaat moet een verklaring overleggen van hoofd der school, dat deze den leerling geschikt acht voor het Middelbaar Onderwijs. We zien dus, dat 6 leerjaren eener goede lagere school voldoende zijn voor een toekomstigen Gymnasium- of H.B.S.- leerling. Invoering van het 7e leerjaar •zal daarin geen verandering brengen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft nog juist aan het Bestuur van het Genootschap van Leeraren aan Ned. Gymnasiën verklaart, „dat het niet in zijn bedoeling ligt, dat alle leerlingen der lagere school het 7e leer jaar zullen volgen om eerst daarna naar de Hoogere Burgerschool of Gymnasium over te gaan," („zie Weekblad van Gymn. en Midd. Ond." van 27 Sept. 1922"). Nadrukkelijk wil ik er dan ook op wijzen dat een school voor U. L. O. als bedoeld in art. 3 der nieuwe Lager- Onderwijs-wet geen onderbouw eener middelbare inrichting is, en dat het in normale gevallen niet noodig. ja zelfs niet wenschelijk is. dat een toekomstig H.B.S. of Gymnasium-scholier één of meerdere klassen doorloopt, daar op die wijze één of meerdere jaren voor den leerling verloren gaan. Voor alle kinderen, zoowel voor de genen. die later doorstudeeren als voor hen, die de school bij het bereiken van den leerplichtigen leeftijd verlaten is in de eerste plaats noodiggoed lager onder wijs. U, mijnheer de Redacteur, dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte. G. J. DE VRIES, Voorz. Comm. van Toez. op het L. O. in de Gemeente Waalwijk. Naar wij vernemen, is de toestand van Mgr. Aelen. aartbisschop van Madras langzaam vooruitgaande. Z. D. H, moet echter nog steeds zijn kamer houden 'n enkele uitzondering Imitengesloten, «Int de directie in de keuze van haar films met een bijzondere kuisehheid te werk gaat. De directie we mogen dit gerust zeggen poogt in haar theater alleen stukken te bren gen, welke op de eerste plaats cinematogra fische kunstwerken zijn, doch op de tweede en wel de voornaamste plaats, haast altöd kunnen bogen op een goede tendenz en van leerrijk, van pnedagogiscli gehalte te zijn. Wat wij gisterenavond dan ook aan schouwd hebben is niet onder woorden weer te geven, men moet het voelen, zooals wij het voelden. 'n Slechte vriend en de drank het deed ons drankbestrijdershart zoo goed, dat zoo veel menschen deze week den drankduivel in zijn ware gedaante eens op het doek zullen aanschouwen zijn dikwerf de oor zaken die goede, oppassende meusclien, naar ziel en lichaam ten gronde richt, ja voor eeuwig verdoemd worden. Bij den hoofd persoon David Holm was dit eveneens zoo, doch Gode was hem genadig en deed hem de diepe waardigheid van de woorden„God, Iaat zijne ziel tot rijpheid komen, voor ze gemaaid wordt", indachtig zijn. Allen die kunnen, zouden we aan willen raden, willen dwingen, gaat deze maal eens naar 't Luxor Theater, daar kunt ge thans iets zien, wat een pen niet toelaat te be schrijven. doch beleefd moet worden. Wij twijfelen dan ook niet of de directie van de Witte Bioscoop zal met deze film veel, succes oogsten. Longa-Quick 0—0. Quick trapt tegen wind en zon af en gaat direct ten^aanval over. Longa onderschept het ledér en gaat op het Qulckdoel af. Hier heeft men alle moeite om de gevaarlijke aanvallen te breken en doelpunten te voorkomen. Na een kwartier werkt Quick zich los en probeert het vijande lijk doel te naderen. Hier worden zij gestuit door de hechte Longa-verdedl" ging die van geen wijken weet. Hun middenllole Is in uitstekenden vorm, waarin de oud eerste klassers Brialre en van Es schitterend spelen. Longa blijft, gesteund door den sterken wind, steeds in de meerderheid. Na een half uur spelens krijgt Longa een penalty, die naast wordt geschoten. Qalck blijft bard werken en tot rust weet zt) haar doel schoon te houden. Na de hervatting is Quick direct ln de meerderheid. Gesteund door den sterken wind bliiven zij sterk ln de meerderheid en Loaga is langdurig in gesloten. Een der Tilburgsche spelers tracht door ruw spel het spel te ver plaatsen, doch de scheidsrechter trad onverbiddelijk op en stuurde den speler van het veld. Ieder denkt dat Quick de leiding zal nemen, doch de Louga-ver- dedlglng is in zoo'n grootschen vorm dat er geen doorkomen aan Is. Als de scheidsrechter inrukken blaast is er nog een blanken stand, waarmee belde par tijen goed tevreden kunnen zijn. Quick heeft een goede wedstrijd gespeeld. Er is door eiken speler om het hardst ge werkt om aan een nederlaag te ontko men. Was na de rust het geluk aan de Qulckzijde geweest, de overwinning zou beslist naar Waalwijk ziju gegaan. DRUNEN. In liet St. Franciscus-Gesticht te Druneu herdacht de Eerw. Broeder Aloy- sius {in de wereld de heer .T. Van de Wiel uit Druuen) den dag waarop hy zich vóör 50 jaren in het klooster gekomen door de II. Geloften aan den dienst des Heeren wydde. Gezien het feit dat de Eerw. Jubi laris stamt uit een echt Druneusche familie, welker leden als geachte burgers nog in vrfj grooten getale leven, benevens de omstan digheid dat Broeder Aloysius langer dan 30 jaren meer in het bijzonder was belast rnet het onderhoud en de versiering van de zoo fraaie parochiekerk, was het te verwachten dat het den eenvoudigen kloosterling op dezen voor Z.Eerw. zoo gedenkwaardigen dag, niet aan hartelijke blijken van belang stelling zoude ontbreken. Ofschoon de feest viering uiteraard binnen de kloostermuren bleef beperkt mochten den geacliten feeste ling toch talrijke bewijzen van sympathie en vriendschap bereiken. En waar het een blijk van belangstelling voornamelijk den harte- 1 yken bloedverwant of eenvoudigen kloos terling betrof, daar werden Z.Eerw. toch ook, in wat wy willen heeten zijn lievelings- bedrijf, u.l. de versiering van Godstempel, de blijken van waardeeriug niet onthouden. Moge het den Jubilaris gegeven zijn nog een lang tydperk te werken in de gaarde, waarin Z.Eerw. zoovelen stichtte, zoo thl- loozen tot devotie stemde. Ilem mogen nog vele jaren van zielsverheffenden arbeid zijn beschoren. DRUNEN. In de hedenmorgen ge houden vergadering is den heer Jos. v. Kessel benoemd tot lid van het polder bestuur vacature P. van Kessel. Naar men verneemt zal evenals vorige jaren, bij genoeg deelname, een land- en tuinbouw-cursus gegeven wor den. In de j.l. gehouden vergadering van de P. V. „Vliegende Vrienden" ge vestigd op het Jongenspatronaat werd besloten aan te sluiten bij den Zuider- bond van Postduivenhouders. De Ver. telt thans reeds 14 werkende leden. De competitiewedstrijd D.F.C. I— R.O.D.A. I 's Bosch werd 10 minuten voor het einde door den scheidsrechter afgefloten, wegens het lastige publiek. De wedstrijd zal op het D.F.C. terrein worden overgespeeld. De stand was 3—2 in 'tvoordeel van D.F.C. Beste aardappelen werden hier verkocht voor f 2,— per H.L. SPRANG. Vermoedelijk door het spe len met lucifers van kinderen ontstond j 1. Vrijdagmiddag brand in een schuur achter de woning van M. Nieuwenhuizen alhier. Het vuur deelde zich spoedig mede aan een schelf haver van ruim 50 vim, welke ook door het vuur verteerd werd. De brandweer met de spuit was spoedig ter plaatse en wist den brand spoedig te blusschen. Assurantie dekt de schade. Onze dorpsgenoot M. In 'tVeld slaagde j.l. Donderdag te 's Bosch voor 't examen onderwijzer Geslaagde en familie hartelijk gefeli citeerd. Het 1ste en 2de elftal onzer voet balvereen. S. V. V. speelden j.l. Zondag beide hun eerste Competitie-wedstrijd voor den B.V.B. S.V.V. I speelde op iet terrein alhier tegen Wilhelmina 11 uit Kaatsheuvel en won met 3—1. Het 2de elftal speelde te Waalwijk tegen W.B. Ill en won met 2—0. Maandagavond werd in den Chr. /olksbond alhier een vergadering ge- ïouden om te komen tot oprichting van een Chr. Mannenkoor. De vergadering werd geleid door dhr. J. Frings. De aanwezigen, een 26-tal personen, waren allen bereid mede te helpen om een Chr. Mannenkoor op te richten en bij oprichting lid te worden. Een voorloopig lestuur werd gevormd, bestaande uit de heeren J. Frings, C. v. Heijst, C. Ophorst, M. v. d. Maas en C. Klootwijk. Het bestuur zal trachten meerdere leden e werven en een Directeur te vinden. A.s. Dinsdagavond zal weer een verga dering worden gehouden. A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur hoopt Ds. G. H. de Jonge in de Geref. <erk alhier voor zijn gemeente op te reden. VRIJHOEVE-CAPELLE. Op (le te Rot terdam gehouden Bakkerij-tentoonstelling van g12 October, waaraan' verbonden was een beschuit-gelei wedstrijd, uitgeschreven door de Beschuitgeleifabriek „Zeelandia" te Zierikzee, waren o.m. ook beschuiten inge zonden uit de beschuitbakkery van den lie6r W. Kuypers te Vryhoeve-Capclle, die be kroond zijn met een derden prys. Als men hierby in aanmerking neemt dat deze onderscheiding £én is van de pl.m. 1500 inzendingen kan men van een reuzen- succes spreken, terwijl deze inzending niet met dat doel werd ingezonden, doch slechts ten doel had de regelmatige kwaliteit die in deze zaak bereid wordt, aan een vakkun dig oordeel te onderwerpen. Vanaf heden is het kantoor van den post- en telegraafdienst alhier op Zondag voor het publiek gesloten. RAAMSDONKSVEER. By den heer J. K. arriveerde oen duif die ongeveer een jaar vermist was. Daar de ring aan een zijner pooten ontbrak moet de vogel wel eenigeu tyd van haar vrijheid, beroofd zijn geweest. Marktbericht. Oude Tarwe 14.—. Nieuwe 10.50 il 11.50. Rogge 10.— il 10.50. Haver 10.— il 11.—. Erwten 18.—. Hooi 40.—. Stroo 17.—. De prys der boter werd hier gebracht op 1.40 per Kg. De aardappeloogst is afgeloopen; de opbreugst valt niet tegen. Ze worden ver kocht il 2.— per II. L. Eigenheimers en Bravo's 2.25 il f 2.50. By landbouwer C. A. werd een man- gelwortel gestoken, die 't kolossale gewicht had van 13* pond. WASPIK. Op de Maandag j.l. alhier gehouden najaarsmarkt werden aange voerd 76 stuks rundvee, benevens enkele manden varkens, De handel was niet zeer levendig en de prijzen vast. De kramers waren wederom goed opgeko men doch er bleek weinig kooplust. Tot onderwijzer aan de R.K. Bijz. jongensschool alhier is benoemd de heer Klerkx uit Besoijen. Het aantal gewone dienstplichtigen bedraagt in onze gemeente 12. MEEUWEN. In verband met het voornemen der regeering om met 1 Jan. a.s. de gemeente te vereenigen is een door bijna alle inwoners geteekend adres aan de Tweede Kamer gezonden, om niet tot die vereeniging over te gaan. ~~Heusdeo, 17 Oct. 1922. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Heer Redacteur Mag Ik u beleefd verzoeken door middel van Uw veelgelezen blad, de aandacht te vestigen op onze waterlei ding. Ondergeteekende wordt genoodzaakt een watermeter te nemen, en moet daar voor f 8 per laar betalen alleen aan meter- huur. Vraag: Zijn daarmede de belangen van de burgers gediend, of maakt men de samenleving hier niet onmogelijk. Ieder bezuinigt, maar de gemeente laat zich duur betalen. Een getrouwe lexer. A. G. Geertruidenberg. Uw briefkaart kwam tot onze spijt te iaat la oas bezit, zoodat onze verslaggever er niet tijdig zijn kon. Wij hopen dat U ons zult blijven berichten, zoo tijdig mogelijk s.v.p. We zullen onze maatregelen nemen om geen enkele vergadering meer te verzuimen. RED. aalwijk Hij bad met de kermis voor zijn meUje f 25 betaald aan kaartjes in den stoommolen. Toen dat geld verdraaid was liet ze hem in den steek. Hij gaf haar te verstaan dat zij hem bedrogen had en gaf haar een klap. Maar ook die klap zal hij moeten betalen met f5 boete of 2 d. h. W. A. 43 jaar. sigarenmaker te Kaatsheuvel had van Pagie aldaar een fiets geleend. Hij bracht het rijwiel ln den Bosch in den lommerd. Beklaagde verbleef meermalen in een logement ln den Bosch. De vrouw van den logement houder kocht het lommerdbriefje. Beklaagde heeft vrouw en 6 kinderen. Hij maakt misbruik van sterken drank. Staande de behandelidg zijner zaak werd aan beklaagde gelegenheid gegeven den verkoop ongedaan te maken. Bekl. had het geld bij zich. Beklaagde werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. Bekl. zal zich moeten aansluiten bij een ge- heelonthoudersvereeniging. mag geen herberg bezoeken en moet zich gedra gen naar de voorschriften der R. K. Reklasseerlng. Tegen de Haagsche jongelieden, die betrokken zijn geweest bij de ge ruchtmakende misdrijven in het Staten kwartier en Scheveningen gepleegd zijn door de rechtbank te 's-Hage straffen van 5 maasden tot 2 jaar geëischt. De 23-jarlge Chineesche stoker It Tsaat die op 14 September den contract man Ny Xong doodschoot werd heden verooideeld tot vijf jaar gevangenisstraf De elsch was 8 jaar. Tegen een weduwe uit Fijnaart, beschuldigd van haar pasgeboren kind door verstikking om het leven te hebben gebracht werd door de arrondissements rechtbank te Breda, een gevangenisstraf van 8 jaar geelscht Uitspraken Kantongerecht Waalicijk, d.d. 28 September 1922. W. A. de R. te Waalwyk straatschenderij 3,0f i w. tuchtschool; J. W. te Sprang overtr. stierenreg. 10.of 5 d.A. d. R. te Besoyen overtr. als voor 1.of 1 d.; G. P. te Nieuwkuijk, burenger. 5 of 3 d. M. II. J. te Tilburg ordeverstoren in dron kenschap 15.of 15 d.L. v. d. A. te Waalwijk overtr. alsvoor 10.of 10 d.; C. C. te Kaatsheuvel dronkenschap 10 (1 h. E. F. te Capelle, B. A. J. te Tilburg, J. H., P. van W., L. M. van der V. allen te Kaats heuvel, A. A. B. te Oss, allen ovevtr. alsvoor ieder 10.— of 10 d.M. E. v. d. V. te Vlij men overtr. IJkwet 3.of 2 d.J. S. te Nieuwkuyk overtr. visscherywet 3.of 2 d.J. G. de B. te Druuen overtr. alsvoor 5.— of 3 d.J. H. F. en J. O. te Loon op Zand, overtr. alsvoor ieder 1.of 1 d. M. K. te Elshout overtr. veldpol 1.of 1 d.; A. d. W. te Drunen, Th. W. zwerven de, A. P. van der A. en G. P. van H te Waal wijk allen overtr. alsvoor ieder 5.of 3 d.; Ch. J. J. van H. te Teteringen overtr. pol. verord. 15.of 15 d.J. A. II. te Dongen, F. J. B. S. te Tilburg, P. M. V. te Veen allen overtr. alsvoor ieder 5.of 3 d.C. E te Vlijmen, W. W. J. K. te Elshout, H. H. H. te Rotterdam, J. K. en M. K. te Drunen, J. K. te Kaatsheuvel, H. B. te Wijk allen overtr. alsvoor ieder 3.of 2 d. M. Th. V. zwervende, J. van Z. te Tilburg, M. van der L. te Waalwijk, A. van D. te Kaatsheuvel, F. C. P. te Tilburg, allen over tr. alsvoor ieder 1.of 1 d.C. M. van der V. te Kaatsheuvel overtr. mot. rjjw. regl. 0.50 of 1 d.J. van den B. te Drunen, J. W. S. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder 1.of 1 d.A. van S. te Drunen, A. J. K. te Elshout, overtr. alsvoor ieder 3 of 2 d.A. Th. P. van K. te OisterwUk, J. van W. te Udenhout, M. de J. te Loon op Zand, A. H. te Vlijmen, L K. te Sprang, G. P. G. te Kaatsheuvel, J. van B. en M. K. te Drunen, A. J. K. te Elshout allen overtr. alsvoor ieder 5.of 3 d. Voor de politle-rechtbank te 's-Bosch stond terecht Th. A. B. te Het Nederlandsche stoomschip Corne lls, dat nabij het Grundkallen vuurschip in de nabijheid van Gefle gevaarlijk op het strand zat, is volgens een telegram uit Lon den gezonken. Men vreest, dat de beman ning is verongelukt. De Cornells, van de firma A. C. Lensen te Terneuzen, is in 1914 gebouwd en was groot bruto 2434 register ton. Te Exlo is Maandagmiddag, door het op hol «laan van de paarden, de vrouw van den landbouwer W. E. van een wagen geval len en kort daarna aan de gevolgen over leden. Bij Stadskanaal is gisteren het lijk op gehaald van J. Z. uit Compascuum, die Maandagnacht vermoedelijk by het smok kelen verdronken is. Gistermiddag hebben twee visschers by het dorp Geulle met hun net het ïyk van zekeren Janssen uit Maastricht opgehaald, die sedert eenigen tyd werd. vermist. In de haven te Zaandam is het 9-jarig zoontje van schipper K. verdronken. Gistermiddag is te Zevenbergen het 2-jarig zoontje van den arbeider V. verdron ken. By den pastoor te Aalten is, vermoe- deiyk in den nacht van Zaterdag op Zon dag, ingebroken. Er zyn zilveren voorwer pen gestolen. Vannacht is ingebroken in de sigaren fabriek van de firma Oenen Manssen, aan den Laarderweg te Hilversum. Alle bureaux on kasten werden opengebroken en door zocht. Er werd slechts een bedrag van on geveer 20.gevonden. Een poging om de brandkast te forceeren, is mislukt. Te Tilburg is een 70-jarige man, Ja cobs genaamd, door den motorryder Verha ren aangereden, met het gevolg, dat de man aan de bekomen inwendige kneuzingen is overleden. De politie heeft het lyk en het motorrywiel van Verharen in beslag geno men. (Hbld.) Wonderkip! De heer E. Loker, te Goedereede, is in 't bezit van een kip, die dageiyks een ei legt en dit verdiensteiyk werk met gekraai ver kondigd. Dit kraaien doet het dier zoo na- tuurlyk, dat andere kippen haar trouw na- loopen.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6