Uit het Pok in hetn Bord Kerknieuws. ingezonden Stukken. Rechtszaken. Correspondentie. Gemengd Nieuws. verkoopen Een perceel best Weiland. fldvertentiën. riotaris Jansen n/het steel- roermond Ingezonden M©dedeelingen. RJJSIVLOMEN zun ook als kindérvoedseL s^eer aan te bevelen, y Met mater of melk, koud of inarm zonder rckoken bereid is het volgens doktersadvies - voor elk kind een Uitnemende voeding. ?-t Fabrikant^ 22601 werden tot bestuursleden herkozen de heeren A. fi.de Moor, A. Hagentoreo, A. Bax en A. v. Genderen, terwijl de twee vacatures (v. Herwaarden en Zon neveld) werden aangevuld met de heeren A. Boer en P. Schmlehusen. Besloten werd In beginsel het a.s. jaar deel te nemen aan een concours en een poging aan te wenden om te komen tot een muziektent. Navolgende Ingezetenen zijn uit" genoodigd door den heer Burgemeester om van advies te dienen in zake de voorgenomen nieuwe verdeeling der ge meenten In klassen (Bezoldigingsbesluit) Meijers, Ambt. Belasting, B. Sluijmers, Ambt. Waterstaat, Wlnsemlns, Ambt. Posterijen en Verhoeven, Schoolhoofd. Van een klein boompje plukte V. alhier een zevental peren (William Du- chesse) wegeode van ruim 5 tot 7'/a ons per stuk. Het Bossche Eucharistische Congres. 12—13 November a.s. hebben wij Bossche Diocesanen ons Euchartisch Congres. Houdt, of liever maakt U ge reed. Ondernemingen als deze hebben voorbereiding noodig. En niet alleen van de zijde der Comité's. De menigte moet mobiel gemaakt, opdat ook zij zich voorbereide. We begrijpen wel, dat allen niet naar den Bosch kunnen ko men. Er zijn kosten en tijd en andere bezwaren. Maar toch zoovelen als mo gelijk is. Doch die niet kunnen komen kunnen toch meehelpen, om het Congres, te doen slagen Reeds van andere plaatsen als b.v. Eindhoven „St. Chatharina, be reikten ons kleinere en grootere giften, naast de bestelliing van een aantal Con gres kaarten ad f 5.-, f 250 en f 1,- Dat voorbeeld verdient navolging. Ons Eu charistisch Congres wil 'n hulde zijn van het gansche Bisdom aan Christus in Zijn H. Sacrement. Wij openen met een Pontificale H. Mis door Mgr. A. F. Diepen, onzen be minden Bisschop. Men bedenke de plechtigheid en statie, waarmede de H. Mis wordt opgedragen, die ons Congres opent, behoort, Liturgisch tot het wezen der H. Mis zelf. wier innerlijke schoon heid en kostbaarheid in deze uitwendige vormen, haar meest verheven uitdruk king vindt. Dat Mgr. Casimir met zijn Sixtijnsche kapel die H. Mis heet „op te luisteren", raakt daarom veel dieper aan het wezen dezer plechtige opening dan velen vermoeden. Het spreekt van zelf, dat om de zelfde reden, en heel en al in dezelfde lijn, nauwkeurig wordt zorg gedragen voor de goede bezetting der functies, in deze H. Hoogdienst te bekleeden. De H. Eucharistie zal uitversehillende oogpunten worden beschouwd op de Afdeeling Vergaderingende H. Eucha ristie, en de persoonlijke heiliging -de H. Eucharistie en het familieven-de H. Eucharistie en het sociale leven -de H. Eucharistie en de devotie tot het H. Hart en de devotie tot Maria. Voor de priesters: de H. Eucharistie en de priesterlijke-activiteit. Dit alleen wordt bekroond door een algemeen Slot vergadering, waarin de H. Eucharistie het middelpunt van den Goddelijken Eeredienst behandeld wordt. De sprekers zijn: Mr. Frans Teulings, Baron van Wijnbergen, |os Maenen, Pastoor J. Sanders, Pater Jacq. Driesen O. Carm. Pater Jacq. Zey S. J., en Pater Borromeus de Greeve. Aan de plechtige processie, die Zon dag te half vier gehouden wordt in Sint Jan, worden alle bestaande Eere- wachten en Sacrementsvereenigingen uit- genoodigd deel te nemen. In zoo menige parochie van ons Bisdom beijvert zich een propaganda-Comité en de bedoeling is, dat geen plaats zich onbetuigd late. Overal moet de roepstem van het "Uit voerend Comité" tot deelname aan het Congres doorklinken, 't Spreekt van zelf dat we daartoe de medewe king noodig hebben, vooral van de parochie geestelijkheid. 't Is intusschen net uit gesloten,, dat ook relegieuze Commu- nauteiten, door eenige financieele bij, drage tot dekking der kosten van het Congres, sympathie betuigen. Dat in den Bosch ons eerste Diocesaan Eucharistische Congres gehouden wordt, heeft natuurlijk uwe volle sympathie. Waar konden wij als Eucharistische Congressisten ons beter thuis gevoelen dan in en rondom onze Kathedrale Kerk toegewijd aan St. Jan, den Apostel der Liefde, ook der Eucharistische Liefde, sedert Hij aan het Laatste Avondmaal de eereplaate mocht bekleeden, rustend op het Hart van den Goddelijken Meester vol van het Eucharistisch Liefde-Misterie, dat Hij ging voltrekken. Toont ieder, op eenige wijze althans, uwe belang stelling? 't Geldt hier de hulde en de vereering,de Liefde-en de dankbaarheids- betuiging door hetgansche Bisdom neer gelegd aan de voeten van onzen Eucha- ristischen Koning Onze beminde Bis schop, die de Diocesane Eucharistische betooging gaarne heeft willen aanvaar den onder zijn hooge bescherming, moet al zijn Diocesanen rondom zich weten, opdat Hij als middelpunt van dit Con gres, ook het middelpunt zij van Zijn Bisdom, dat Hij opheft voor Jezus Eucharistisch Hart, als 'n offer van aan bidding, met een bede om zegen en eene belofte van trouw. J. DE KROON. 's-Bosch, Secretaris Euch. Congr. Ook in onze parochie is een comité opgericht onder voorzitterschap van den Z Eerw. heer Pastoor van Riel. Kaarten enz. zijn nog te verkrijgen aan de Pastorie. Onder overweldigende belangstel ling is gisteravond het Eucharistisch congres te Amsterdam met grooten luister geopend. De ontroerende plech tigheden in de St. Willebrorduskerk werden door een groote menigte bijge woond, evenals de openingsvergadering in het Concertgebouw. Op Maandag 13 November a.s. zullen 4 Religieazen van her Moederhals der Zusters van O. L. V. Moeder van Barmhartigheid te Tilburg het gouden jubllé harer intrede In de Congregatie vieren. Deze Zusters wijdden In de lange reeks van 50 jaren hare beste krachten aan het ouderwijs der katho lieke jeugd. Het zijn Zuster Llgorio (in de wereld Truce Bensdorp uit Amster dam) die gedurende 50 jaar in Deventer; Zuster Martlnie (Christine van Eupen uit St. Osdenrode) die achtereenvolgens In Helmond, Aarle Rixtel, Zwolle, Oss en de laatste 15 jaren in Tilburg Zus- ter Pacifique (jkvr. Thé-èse de Kuiper I uit Veghel) die al die jaren In Ursula Del in Arnhem en Zuster Rudolpha (Johanna Vissers uit Kerkdrie!) die vele jaren te Arnhem in Ursula Dei en de laatste jaren in Tilburg zich aan het onderwijs wijdden. Zeker zullen deze jubilaressen vau leerlingen en oud-leer lingen op 13 November blijken van be langstelling en waardeering ontvangen. overspanning, slapeloosheid, onrust. Gebruik MUNHARDT'ó Zenuw-te biet ten. Verkrijgbaar te Waalwijk bij Apotheek VAN GILS Fa. OR1E—Dumoulin A. J. RETHANSte Kaatsheuvel bij Fa GEZ. WAGENMAKERS. 22694 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Heer Redacteur. Onderstaand Ingezonden stuk In de N. R. Ct. van 18 Oct. 1922 trof mijne aandacht door zijn algemeene raensche- lijkheld. Het Is misschien niet ondienstig dit in uw blad op te nemen. U bij voorbaat dankend voor de op name Werkverschaffing. Wanneer Ik den toestand waarin tenge volge van de steeds giooter wordende werkloosheid, duizenden gezinnen in de Hofstad zich tbaaa bevinden, eens verge lijk met dien iu de wintermaanden van 1914—1915 en 19151916, toen ik te Rotterdam, als leider der controle vaD de steuncommlssie, mij daarvan een duidelijk beeld kon vormen, valt deze vergelijking zeer stel ig ten nadeele van de ellende vaa heden niet. Wat het meest opvalt, is eenerzijds de groote verarming en moedeloosheid bij den thans nlet-werkenden stand, anderzijds de vrijwel volslagen onbe kendheid van het groote publiek aan gaande den omvang van deze ramp. Al zeer spoedig verneemt men van de laatste zijde, bijzonderheden over hooge loonen en bespeurt men soms wel eens eenlg leedvermaak, dat dit nu tot het verleden behoort. Van de feiten, dat slechts in enkele, o. a. de bouwvakken, de loonen belangrijk gestegen zijn, doch dat enkele weken vau arbeid soms door maandèn van gedwongen rust worden gevolgd; dat de arbeid in sommige vakken zóó zwaar Is denk b.v. aan het stucadoorswerk dat velen op hun vijftigste jaar totaal >op« zijn, weet slechis een beperkt percentage. Maar wat het ergste iser wordt vrijwel d.w.z. In verhouding tot de grootte der werkloosheid niets tegen gedaan. Meent men, en tot deze »men« moge ik hier rekenen zoowel de Hooge Regeering, als de Besturen van Gewesteo en Gemeenten, de Leden van Kamers, Staten, Raden en der Kamers van Koop handel co Fabrieken, en voorts alle laodgenooten, die op eenlgerlei gebied vooraan staan, dat de momenteel hulp verstrekkende organen zoodra de winter koude invalt en dat kan reeds zeer spoedig zijn, zullen kunnen voorko men totale epidemieën, wanhoop door overmaat van gebrek en ellende en dus ook wanhoopsdaden Wil men, met alle waardeering voor de Steun Comiié's uit den oorlogstijd, werkelijk deze weder doen herleven en daardoor a> beidsschuwheid, verveling, die voedzame bodem voor agitatie, vermindering van arbeidslu9t, enz., in de hand weiken En hoeveelpilllioe- nec zou dat voorts kosten Neen, er zal veel, zéér véél moeten gedaan worden, maar alleen wanneer alle krachten zich concentreeren op de werkverschoffingop de voming van een Nationaal Arbeids (in stede van Steun) Comité. Ik vraag me af, of met goeden wil geen belangrijke werken uit gevoerd zouden kunnen worden, al zou dat wat moeten kosten, (men rekene dao slechts loon minu3 steun, als wer kelijke uitgave), waarom niet door alle autoriteiten de woniogbouw bevorderd Instede van belemmerd, ook door stedelijke grondwinstpolitlek of ook heel ons consulaatwezen met kracht onzen export bevordert, enz., enz. Tal van werkkrachten, ook administratieve, zou den uit den nood geholpen worden. In hoever de arbeid en resultaten der juist ontbonden >Commissie inzake ver ruiming en regularisatie van de werk gelegenheid* bij de Regeering de over tuiging gevestigd hebben, dat de aan gelegenheid moeilijk en de medewerking beperkt is, vermag ik, daar geen eind rapport weid gepubliceerd, niet te be- oordteleu. Maar dat er. en zeer spoedig, krachtig moet ingegrepen werdendaarover zalien degenen, die dooi hun werkkring dage lijks onder den derden stand verkeereo en derhalve tot een oordeel niet geheel onbevoegd zijn, naar Ik mij viel, met mij niet van meeniDg verschillen. H. W. J. J. VAN DEVENTER, Iaspectear bij den Raad van Arbeid, te 'e G'avenhage. Mijnheer de Redacteur! Met belangstelling las ik de poging, welke de Heer Couwenberg in zijn in gezonden stuk van 12 October jl. aan wendt om zijne houding en die van het Gemeentebestuur van Hedikhuizen te rechtvaardigen inzake de bekende Hin derwetgeschiedenis. Waar hij zich niet ontziet appellant Van de Water en ook mij van leugen te beschuldigen, voel ik mij verplicht hier te antwoorden. De Heer Couwenberg vindt tot het schrijven van zijn betoog aanleiding in het officieel verslag van de groote bladen der zitting van den Raad van State, welk verslag door de Redactie van dit blad is overgenomen. Hij zegt daarbij„als men die zaak evenwel niet eenzijdig, maar van den juisten kant beschouwt, dan zal wel blijken, dat er van geen eigenaardige toepassing van de Hinderwet sprake is. Wel toevallig, dat de verslaggevers, die inzage hebben kunnen nemen van alle ingediende stukken en hebben ge hoord, wat beide partijen voordroegen, de zaak naar de meening van den Heer Couwenberg eenzijdig en van den ver keerden kant bekeken hebben De ver slaggevers stonden toch buiten de kwestieZou dat misschien komen omdat deze Heeren na alles wat zij ge zien en gehoord hebben, de zaak toch niet zoo onschuldig achten als zij door den HeerCouwenberg wordt voorgesteld? Nu de kwestie met den veldwachter. Hierin vergist de Heer Couwenberg zich. Noch Van de Water noch ik hebben ooit beweerd, dat aan den veldwachter iets gevraagd is. In het bezwaarschrift aan H. M de Koningin werd hieromtrent letterlijk het volgende gezegd„Om elf uur ging ook de veldwachter J. van Mierlo naar dit vertrek en vroeg„"t Is elf uur, mag hij binnenkomen Er werd binnen iets gesproken, hetgeen ik niet verstond en de veldwachter zeide, terwijl hij de deur weer dicht deed „wacht nog maar een oogenblik". Meer als hier aangehaald wordt is er betreffende den veldwachter nooit be weerd. En de toedracht der zaak zooals deze hier weergegeven is, is juist. Gaarne geef ik toe, dat het verslag der bladen zegt, dat Van de Water aan den veld wachter gevraagd heetf of hij mocht binnenkomen. Dit is niet geschied. Deze vergissing komt echter voor rekening van den verslaggever. De Heer Couwenberg beweert, dat in deze veldwachterskwestie de knoop zit. Neen Mijnheer Couwenberg, de knoop zit hem hier, dat Van de Water zich bij U persoonlijk heeft aangemeld vóór elf uur en persoonlijk aan den Burgemees ter ongeveer 10 minuten over elf gezegd heeft, dat hij tegen de oprichting der schietbaan bezwaren kwam indienen. Toen werd echter aan doovemansdeuren geklopt. U vond geen aanleiding Van de Water te waarschuwen en de Burge meester wenschte niet naar zijn bezwa ren te luisteren en veroorloofde zich zelfs beleedigende woorden Zeker er is werkelijk een groot onder scheid tusschen de behandeling van zaken voor den Raad van State en het College van Burgemeester en Wethou ders van Hedikhuizen. Het verheugt mij, dat de Heer Couwenberg dit ook heeft opgemerkt. Bij den Raad van State wordt men aangediend, wanneer men wenscht ge hoord te worden, in Hedikhuizen wordt men zelfs niet ontvangen, wanneer men zich zelf heeft aangediend. En al kent men in de dorpen niet de concierges met zwarte rok en witte das en de officieele en parlementaire ge bruiken, waarop de Heer Couwenberg doelt, vroeger kende men er de goede trouw en was het steeds voldoende als men zich bij den Secretaris aanmeldde. En niemand werd het gehoor geweigerd, als hij zijn belangen kwam bepleiten en geen eerlijk man werd beleedigd, als hij voor zijn recht uitkwam De Heer Cou wenberg zegt het Bredero juist na „'t Kan verkeeren". Een der leden van den Raad van State merkte ernstig en niet lachend op, zooals de Heer Couwenberg beweert „Hadt men U nu voor deze vergadering van den Raad van State ook niet ge waarschuwd, toen „de vergadering zou beginnen, dan stond gij nog op straat. Heeft de Heer Couwenberg het fijne verwijt gevoeld, dat in deze woorden besloten lag? En het figuur dat geslagen is moet nu o.a. goedgepraat worden met de be wering, dat &de broeder van Van de Water, zelf aan de oprichting heeft medegewerkt, 't Is duidelijk, dat dit ge heel buiten de kwestie staat. En boven dien, toen de schietbaan werd opgericht, was niemand zich het groote gevaar bewust. Dit gevaarübleek vooral toen er geschoten werd. Was de wettige weg bewandeld en de vergunning aange vraagd vóór aan de oprichting werd begonnen, dan zouden zich waarschijn lijk geen moeilijkheden hebben voor gedaan. En dat de schietbaan met muziek geopend is en mijn Vader de Heer H. Prinsen als president daarbij tegenwoor dig' was, doet ook niets ter zake. De Haarsteegsche harmonie heeft van ouds de goede gewoonte elk bijzondere ge beurtenis in het dorp op te luisteren. De heer Couwenberg zal met dit on- noozele motief toch niet willen zeggen, dat mijn Vader openlijk met de schiet baan zou hebben ingestemd en ze later zou hebben tegengewerkt Als hij dat wil zeggen vergist hij zich. Mijn Vader heeft zich geheel buiten de kwestie ge houden, Alleen ik heb er mij in gemoeid, omdat ik de familie Van de Water sinds jaren ken en genegen ben en ik het moeilijk kan verdragen, dat eerlijke lieden, die uit den aard der zaak niet met de wet op de hoogte zijn, worden beetgenomen. Het gaat hier noch door Van de Water noch door mij tegen de burgerwacht en evenmin tegen den Heer Couwenberg of het Gemeentebestuur, maar het geldt hier een kwestie van recht. Wat het gevaar der schietbaan be treft, ik blijf bij mijn bewering dat dat bestaat Elke kogel die maar eenigszins te hoog gericht is, gaat over den kogel vanger, die maar ongeveer l'/a M. boven den Hoogen Maasdijk uitkomt en komt terecht in het achter dien dijk liggend polderland. Hij levert levensgevaar op voor de naar aanwezige personen. En nu spreek ik nog niet van het gevaar voor hen, die over den Hoogen Maas dijk gaan. De Heer Couwenberg meent met een schrijven van de Normaal Schietschool heel wat goed te praten. De verklaringen van den Hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat en den Directeur- Generaal van den Arbeid, schijnt hij niet ie tellen. Genoemde deskundigen adviseerden den Raad van State, het besluit van Burgemeester en Wethouders te vernietigen, daar naar hun oordeel de schietbaan gevaar oplevert. Bij deze schietbaan moet zich natuur lijk weer de oude geschiedenis van het kalf en de put herhalen. De Heer Couwenberg meent, dat het Gemeentebestuur de Burgerwacht moet steunen, omdat de kosten nu eenmaal gemaakt zijn. Die kosten bedragen vol gens een vroegere verklaring van den Heer Couwenberg ongeveer f 400.—. Mijnheer de Redacteur, wanneer voor het Gemeentebestuur van Hedikhuizen een menschenleven niet meer waard is, dan f 400.—, dan is het daar treurig gesteld. UEd. dank ik zeer voor de genoten gastvrijheid in Uw blad. 's Hertogenbosch, 19 Oct. 1922. C. A. PRINSEN. Het gerechtshof te Arnhem, dat heden uitspraak zou doen in de zaak tegen M. Emmer wegens den moord te Houtdorp, heeft de uitspraak tot later uitgesteld. Correspondent V rijh.-Capelle. Hetzelfde bericht heeft 1.1. Zaterdag al uitvoerig jn ons blad vermeld gestaan. Red. Marktberichten. Waalwijk, 20 October 1922. Eieren 14—15 cent. Varkens 25—28 gulden. Omtrekt d*«i afschuwelijken moord op den heer Engelsman uit Amster" dam te Neurenberg gepleegd, verneem' de Tel. o.m. nog de volgende bijzondei- heden Door een hotelhouder te Neurenbeig werd Zondag de politie er van In ken nis gesteld dat de daar verblilfhoudeode Am9terdamsche koopman W. Engelsman sinds Vrfldag verdwenen was. Hi| bad Vrijdagochtend het hotel verlaten en was niet weergekeerd De ctlmineele politie heeft daarop onmiddellijk* een uitgebreid onderzoek ingesteld en kwam te weten dat Eogelsman, die met ver schillende industflede ondernemingen in zakenverbindlng s ond, Vrijdagmorgen het laatst in de oabiihrid van deceramiek werkplaats van C. L^derer gezien was. Het daarop in de fabriek ingestelde onderzoek leverde een verrassend resul taat op. Men vond in den brandoven gedeelten van beenderen en met bloed bevlekte kleedingstukken. Hierop wer den de beide eigenaars van de werk plaats de 39-jarige porceleindraaier Chr. Lederer en de 29-jarige porceleinschil- der Fritz Meusel, gearresteerd. Beiden ontkenden iets met het verdwijnen van den koopman te maker, te hebben, doch in den loop van Maandagochtend meldde zich een vriend van de gear resteerden aan, die Vrijdagmiddag in de werkplaats was geweest en daar de beide eigenaren zeer uit hun gewone doen aantrof. Bovendien kwam een bloedverwant van Meusel bij de politie, en bracht een pakje, dat Meusel had afgegeven met de afwijzing, dat hij het binnen eenige dagen weer zou afhalen. In dit pakje bevond zich het gouden horloge van den verdwenen koopman, de horlogeketting, twee ringen en de portefeuille. Tegenover deze bewijs stukken legde Meusel een bekentenis af. Volgons hem had Engelsman reed9 drie weken geleden de werklaats bezocht ea daar een groote order opgegeven. De ceramiek werkplaai9 verkeerde in fiaantleele moeilijkheden en de eigenaren hoopten door deze bestelling er weer bovenop te komeD, doch daarna kwamen zij op het denkbeeld den Hollander weer naar de fabriek te lokken, hem daar om het leven te brengen en hem van den grooten voorraad geld te berooveo. De votige week Dinsdag kwam hij weder op de fabriek. De eigenaars waren echter niet aifeec, zoodat zij toen hun opzet niet konden ten uitvoer brengen. Zij stelden Engelsman daarom voor nog maals bij hen te komen en toen hij Vrijdagmiddag kwam, ?loot Lederer de deur achter hem, waarna Meusel hem met een zwaren hamer direct een 9lag op het hoofd toebracht. Eogelsman stort- 1e neer. Lederer stopte hem een doek in den mood en belden sleepten zij hem in geen donkere ruimte waar zij hem *e*cbiU*nde wonden toebrach'eo. Zij trokken hem zijn kleeren uit, ont namen hem zijn sieraden ter waarde van een millioen en vonden in de porte feuille meer dan 100.000 mark aan Duitsch geld en f250. Meusel bracht den buit direet in een verzegeld pakje naar een bloedverwant De politie heeft onmiddelijk ter plaatse een onderzoek ingesteld. Te Oostkapelle is een zoontje van den landbouwer C. die op de treeplank van een autobus was geklomen en er afsprong toen hij zijn vader zag aanko men. gevallen en aan de bekomen ver wondingen overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Door een locaaltrein Oldenzaal Enschedé is Woensdagavond te Lonne- ker een auto, die een overwegpasseerde geheel vernield. De eigenaar, de heer Smulders, die de auto bestuurde, en zijn zoon, kregen slechts lichte verwon- dingen. Denzelfden avond werd op een andere overweg dier spoorlijn nabij Oldenzaal een wagen vernieldvoerman en paard bleven ongedeerd. „Hbld" De uit Langeoog afkomstig smids knecht M. R., heeft naar het Volk meldt, op bezoek bij familie te Lubeek in Duitschland, aldaar zijn vrouw en twee kinderen vermoord. Volgens de Zutph. Ct. heeft de 68 jarige notaris J. P. V., sinds 33 jaar notaris teGroenlo, Zaterdagdie gemeente vetlaten, nadat hij zijn klerk had gezegd dat hij zijn faillissement ging aanvragen. Gister heeft de rechtbank te Zutfen het faillissement uitgesproken. Verscheidene landbouwers uitGroenlo. Beltrum, Nien- went en andere plaatsen zijn bij de zaak betrokkentoen zijn in de laatste dagen hun deposito's kwamen opvragen, was er geen geld om hen uit te betalen. De notaris was ook boekhouder van de Spaar- en Voorschotbank, en nam als zoodanig ook gelden in ontvangst, die hij gewoonlijk, tenzij uitdrukkelijk de naam van de instelling werd genoemd op zijn eigen naam noteerde. Een paar no. zouden op deze wijze zijn geplaatst, De toestand moet zich in den loop van eenige jaren aldus hebben ontwikkeld. te WAALWIJK, 24619 zal ten verzoeke van den Heer J. P. IJPELAAR te Besoijen onder SPRANG, ten zuiden van de Spoorlijn, groot 1 hectare. Terstond te aanvaarden. Inzet en toeslag te Besoijen op Dinsdagen 31 October en 7 No vember a.s. resp. in het Café POMPE en HOLTZER-Passier. 5? VRAAGT ZE UW WINKELIER Per koker 7Sc! bijApolh en drogisten' H. VAN DER WAERDEN.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 10