DE ECHO VIN HET ZUID, ACCUMULATOREN. Fa. Gebr. Boeren, - 's-Bosch. Nieuws uit Neusden. DERDE BLAD. Povinciaai hieuw; Starteren Verüchtingsbatterijen. „Exide" Agentschap. Nieuws uit Kaatsheuvel. No. 84. Zaterdag 21 Oct. 1922. 45e Jaarg. Waalwijk, 20 October 1922. Van de 77 lotellogen uit deze gemeente zijn de de nummers 47 t.m. j zifter verdedigd. 77 vrij. Aangezien er ook enkele vrij stellingen zijn verleend moeien er in 't geheel 39 opkomen. Van 1 tot 5 November a.s. zal het restant der lichting 1922 uit deze ge meente worden Ingelijfd, zijnde de na volgende personen Uit voorm. Besoijen J. H. Blok (Bat. Wielrijders), A. Blok (17e R. I). Uit voorm. Baardwijk L. C. van Gelder en M. van Gelder (17e R. I.), uit Waalwijk j. C. Wijkmans en J A. Veraa (17e R 1.) en W. C. v. d. Brand (Reg. Jagers). Voor plaatsing aan de mijn •Hen drik' kwamen door bemiddeling van het Correspondentschap Waalwijk der Intercommunale Arbeidsbemiddeling (ad res gemeentesecretarie) in aanmerking L. v. d. Avoort, M. van Daelee, E. v. d. Gouw cn N. van Daelen. terwijl diverse aanvragen om werk nog in be handeling zijn. Tevens is bij het Correspondentschap een schrijven ingekomen van de N. V. Vereen. Ned. Rubberfabrieken te Doot- werth bij Oosterbeek, dat aldaar kunnon geplaatst worden machinezwikkers eci stlksiers. Het liefst groote gezinnen, waarvan de dochters stiksters zijn en waarvoor gezonde woningen beschikbaar worden gesteld. Het is niet noodlg dat de vader van zoo'n gezin een machlne- zwlkker is, hij kan toch in een winkel of anderszins geplaatst worden, maar vooral aan meisjes Is groote behoefte. Aanmelding ter secretarie. Met het oog op de heerschende wer keloosheid lijkt bet ons niet ondienstig op het bovenstaande de aandacht te vestigen. Gisterenavond hield ,de R.K. Kies- vereeniging eene bestuursvergadering, waarin besloten werd in de maand No vember eene algemeene vergadering te houden, waarvoor Dr. Deckers zich be reid verklaard heeft een spreekbeurt te vervullen. Men zal den spreker in over weging geven, nog eens kort en duidelijk uiteen te zetten waarom alle R.K. kiezers in eene R.K. Kiezersorganisatie vereenigd moeten zijn. alsook om den algemeenen crisis-toestand en de te nemen maatre gelen zoo mogelijk eens te belichten. Nog werd besproken het groote be- Jang dat er in gelegen zou zijn, als voor onze plaats een Tweede Kamerlid contact zou houden met de kiezers, zooals b.v. de heer Feber in den kies kring Breda dat doet door het houden van zittingen. Naar voren werd gebrachf een wij ziging aan te brengen in dat gedeelte van het reglement, wat de candidaat- stelling en stemming regelt, waarover men het na gedachtenwisseling algemeen eens was, dat in deze afgewacht moest worden, hetgeen de commissie uit den Alg. Bond van Rijkskieskringen, die thans benoemd is, in haar rapport zou neerleggen. De leden van den Alg. Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten zijn opge roepen ter Besloten wordt aan te vragen alleen uit te zonderen gummi schoenen, zwart en gekleurd chroomgelooid geitenleer, chróbmgelooid schapenleer en lak. Besproken wordt het verlof voor seizoen-overwerken en de mededeeling der arbeiders-organisatie, dat zij aan vaardt de verschuiving der prestatie regeling, gebasseerd op het daarin ge noemde richtloon. Het voor en tegen van 't collectief contract wordt be sproken en 't contract door den voor- Besloten wordt de algemeene verga dering voor te stellen uit het saldo van 1920 van het kindertoeslagfonds een zeker bedrag beschikbaar te stellen aan die arbeiders wier dienstverband is behouden, die lid zijn van de organisatie en werken bij leden van den Bond. Inzake het bewuste artikel in de «Lederbewerker" „De zorgen nemen toe" wordt besloten, dat het bestuur de bij de bonden betrokken adviseurs van een en ander in kennis zal stellen en zich zoo noodig zal wenden tot Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch. Toen 3 maanden geleden de Zeer Eerw. Heer van Berkel als opvolger van Kapelaan Nuijens zijn intrede deed in de parochie St Clemens, waren de ver wachtingen der parochianen, vooral van de zangers en muziekliefhebbers onder hen, zeer hoog gespannen. Men had immers voor zijn komst reeds hooren gewagen van zijn groote kennis en on- vermoeiden arbeid op het gebied van kerkmuziek speciaal den Gregoriaan- schen zang. Hij stond in het bisdom bekend als de groote promotor der Kerkkorenbonden. Reeds dadelijk na zijn komst bleek dat kapelaan van Berkel ten opzichte van de ontwikkeling der Liturgische kennis onder de parochianen groote plannen koesterde, plannen waar voor pessimisten de schouders ophaal den en beweerden dat zulks in Baard wijk een onbegonnen werk was. Meer en meer blijkt thans echter dat dezulken wat voorbarig geoordeeld hebben en de verwachtingen niet zijn teleurgesteld. Immers in die luttele weken heeft ka pelaan van Berkel reeds heel wat be reikt. Een koor bestaande uit jongens beneden de 12 jaar is door hem opge richt en deze dreumesen voeren de ver schillende gezangen der Gregoriaansche Mis al heel aardig uit. Een knapenkoor bestaande uit jongens boven de 12 jaar heeft het al reeds wat verder gebracht alsook de zangeressen van de Congre gatie. Het zangkoor is onder zijn leiding een geheel nieuwe manier van zingen gaan toepassen voor de verschillende kerkelijke gezangen, die aanvankelijk nogal critiek uitlokte, wat in hoofdzaak aan onbekendheid te wijten was, doch waarin ze steeds meer vorderingen ma ken. Het doel van een en ander is om de vaste Gregoriaansche misgezangen voortaan door alle geloovigen gezamen lijk te doen zingen en hun daardoor een meer daadwerkelijk aandeel te doen hebben in de plechtigheid van het H. Misoffer. Vermoedelijk zal hiermee bin nenkort een begin gemaakt worden en het is te verwachten dat deze nieuwe koers spoedig in de omliggende plaatsen navolging zal vinden. Naast den omvan- rijken arbeid die dit alles van Z.Ew. vordert, beijvert hij zich verder zeer voor de ontspanning der jeugd en mo gen wij de geruchten gelooven dan in- tresseert Z.Ew. zich zeer voor het op richten eener harmonieMocht zou volgens velen in de lijn der ver wachting liggen een nieuwe overwinning der Roodborstjes te voorspellen. Wij zÜn te dien opzichte echter niet te pes simistisch gestemd en meenen dat ver deeling der punten het resultaat zal zijn. Moge het publiek getuige zijn van een mooien wedstrijd, opdat het daardoor ruimschoots vergoeding krijgt voor de misselijke vertooning van Zondag 11. W.S C III gaat naar Sprang II. Gezien het succes in het vorig seizoen, ver wachten wij ook hier een overwinning der geel-zwarten. Zondag a.s. zal Quick 2 haar eersten competitiewedstrijd spelen tegen S.V.V. I uit Sprang We hebben de Quick-reser ves dit seizoen nog niet zien spelen, doch daar zij over een flink elftal be schikken, verwachten we een mooie wedstrijd. Aanvang 2 uur, terrein Quick. Quick 3, dat zich dit seizoen van t meente zijn aangewezen als haar beste zijde heeft leeren kennen, dienstplichtige M. Boeser, J. speelde Zondag 1.1. tegen Berkdijk 2 te Kaatsheuvel won Speciale vakkundige Reparatie-Inrichting. Laadstation. 22374 Tegenover 't Electriciteit. Station. Telef. No. 896. Van Algemeene Vergadering on laatste 00it werkelijkheid worden, Maandag 6 November, des namiddags Z0U v00rzeker een lang gekoester- ten 2 uur in voormalig Maison Boes te Tilburg. De intrede van Ds. J. Japchen te Besoijen is wegens ziekte uitgesteld moeten worden. Wanneer de intrede nu plaats vinden zal, is thans nog niet te zeggen. Zondag 22 October hoopt voor te gaan Ds. v. d. Anker van 's Gravemoer om 2 uur n.m. Wij verwijzen nogmaals naar de advertentie van W.A.V.I., waarin nog eenige veranderingen zijn aangebracht de extra-bus op Zaterdag is vervallen, terwijl Zondags slechts een extra-bus zal loopen. Ook staat nader aangegeven waar op verschillende plaatsen gestopt wordt. Men verzoekt ons voorts nog mede te deelen dat a.s. Zaterdagmiddag van 2'/a—4'/a uur met de autobus gratis proef gereden zal worden. Woensdagmorgen vertrekt een extra bus om 6>/a uur v m. van Waalwijk naar den Bosch vertrek van den Bosch naar Waalwijk om 7'/2 uur v.m. L.l. Dinsdag hield het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Schoen fabrikanten een vergadering te Tilburg Inzake de actie tot het verkrijgen van regeeringssteun voor de schoen- en lederindustrie kwam men tot de con- clussie, dat de heffing van een valuta- recht, dat de buitenlandsche kostprijs dusdanig verhoogt, dat de verkoops prijs van het buitenlandsche product in ons land gelijk komt met dien van ons eigen product, door de dagelijksche schommelingen der valuta, op zeer groote bezwaren zou stuiten. Men voelde meer voor het stopzetten der grenzen, vooral waar nu ook weer gevaar dreigt uit het Westen (Engeland) waar de Engelsche regeering export- credieten verleent en b.v. in den Haag reeds flinke contracten zijn afgesloten. De regeering heeft het in de hand steeds de grenzen weer open testellen als dat noodig mocht blijken, b.v. bij prijsopdrijving of i. d. den wensch van ieder Oud-Baardwijker in vervulling gaan. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer omtrent het valuta- verlies op marken, deelt men ons ver der nog mede en zulks om verkeerde conclusies te voorkomen, dat deze mar ken gekocht zijn door den Burgemees ter van Besoijen in overleg met B. en W. en waarop ook de goedkeuring van den gemeenteraad is verkregen/ Men zou anders misschien uit het bericht distilleeren, dat bedoeld was te zeggen dat de Burgemeester geheel op eigen geiegenheid in deze had gehandeld en dat is natuurlijk niet het geval. Niemand kon toendertijd trouwens voorzien dat het met den aankoop der tegels zoo zou loopen en de marken zoo zouden kelderen De strop is er overigens niet minder om. Ter voorkoming van misverstand verzoekt de Heer De Vries ons te mel den, dat hij zijn ingezonden stuk van Woensdag 11. niet in opdracht van of namens de Commissie van Toezicht op het L. O. plaatste, maar daarin zijn per soonlijke meening weergaf. Bij Kon. besluit van 17 dezer is, met ingang van 1 Januari aanG. Goos- sens, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in de in spectie Nijmegen. De N.V. Schoen- en Leder-Jaar beurs te Amsterdam houdt een buiten gewone, algemeene vergadering van aandeelhouders der vennootschap op Donderdag 26 October, des n m. 2 uur in het American Hotel aldaar. De agenda luidt: 1. Notulen, 2. In gekomen stukken, 3. Verkiezing van 2 bestuursleden, 4. Beslissing omtrent tijd stip en plaats van eventueel verder te houden beurzen en wat verder ter tafel gebracht zal worden. A. s. Zondag 2.30 uur komen de Roodborstjes bij W. S. C. op bezoek. Deze jongste 3e klassers behaalden reeds 3 overwinningen, resp. op Longa, Quick en N.O A.D III We kunnen derhalve een spannende strijd verwachten. Het met 6—1. Zondag om half een zal Quick 3 een vriendschap pelijke wedstrijd spelen tegen P.V.C. I uit voormalig Baardwijk. Zondag a.s. zal de voetbalvereen. Juliana haar derden thuiswedstrijd spelen voor de 1ste klasse B V.B. en zal als gast ontvangen het sterke Gudok II uit Tilburg. Gudok is een niet te onder schatten tegenstander, dus geel-zwarten Zondag wederom van het begin tot het eind gewerkt. Juliana komtmet dezelfde opstelling uit als j.l. Zondag tegen Bra- bantia. Er wordt wederom een span nende wedstrijd verwacht, die menig voetballiefhebber naar het Juliana-terrein zal doen optrekken. Aanvang van den wedstrijd 2 uur. R W.B. speelt a.s. Zondag 22 Oc tober haar 3en uitwedstrijd tegen Zalt Bommel, op het terrein aldaar. R.W.B heett daar reeds 2 keer met 1—0 ver loren, zoodat het steeds een dubbeltje op zijn kant is geweest. Zalt-Bommel is vooral op eigen veld een zeer taaie partij en is het heel moeilijk daar een overwinning te behalen. Onze spelers zullen echter trachten met de overwin ning naar huis te komener is, nu de spanning van de plaatselijke ontmoeting weer geweken is, voor de R.W.B. spe lers gelegenheid wat op verhaal te komen, zoodat er Zondag wat geruster gespeeld zal worden. Afrit half twaalf met de W.A-V.l.-Bus. De supporters welke de spelers per fiets vergezellen, zullen ook om dien tijd vertrekken. R. W.B. 3 gaat tegen Berkdijk 2 haar ge luk beproeven op het terrein aldaa r. DRUNEN. Den heer A. v. d. Wiel, directeur der fruit- en groeateovclling alhier is met ingang van heden benoemd tot lid der Gezondheidscommissie zete lende te Heusden, vacature J. A. J. van Heijst, oud-burgemeester van het voor malige Baardwijk. k Uit het lottagsreglster dezer ge meente blijkt dat de personen met het lotingnummer 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12. 14, 15, 16 en 17 aangewezen zijn ais Gewoon Dienstplichtige en de rest is bestemd als Buitengewoon Dienstplichtige. Bij M. V. alhier werd een savoye kool gestoken die het kolosale gewicht t-ad van 18 pond. As Zondag D.F.C. I—T.O P. I uit 's Bosch voor de competitie. Wij zijn benieuwd hoc D F.C. zich met haar nieuwe opste ling zal houden. Aan spanning zai het niet ontbreken. Aanvang 1 uur. VLIJMEN. Dinsdag hebben dieven hun slag weer willen slaan, daar zij des nachts io de R. K. pastorie hebben ingebroken. Tot heden hebben de heeren geestelijken nog niets vermist. Daar hier de nachtveiligheidsdienst door slechts een persoon waargenomen wordt, zou het zeer gewenscht zijn dat de overheid uit Vlijmen maatregelen nam om den nachtveiligheidsdieost te verdubbelen. Dinsdag heeft de werkman J. P. het ongeluk gehad bij het werken zijn teen af te kappen, hij was werkzaam te 's Bosch, vanwaar hij per rijtuig naar Vlijmen vervoerd moest worden. SPRANG. A.s. Zondag hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden den WelEd. Heer Hagen, godsdienst onderwijzer te Capelle a/d IJsel. Voor de Geref. Zend. Vereen, alhier hoopt op a.s. Maandag 23 Oct. des avonds 7.30 uur in de Geref. Kerk op te treden den WelEd. Heer Raden S. Nimpoena van Java (Ned.-Ind.), tijde lijk hier te lande vertoevende, met het onderwerp: „Hoe kan de Zending den Javaan bereiken." J.l. Dinsdagavond werd in den Chr. Volksbond alhier het zaaltje voor ont- spanningsgelegenjieid geopend. De be langstelling was zoo groot dat allen niet binnen konden en velen zich naar huis moesten begeven. Met ingang van 1 November hoopt het Bestuur ook de Bibliotheek voor het publiek open te stellen. Onze voetbalvereeniging S. V. V. gaat a.s. Zondag naar Waalwijk om eene competitiewedstrijd te spelen tegen Quick II voor den B. V. B. VRIJHOEVE-CAPELLE. Geref. Kerk Zondagmorgen half tien Leesdienst en Zondagavond half zes Ds. G. H. de Jonge. CAPELLE. Het aantal leerlingen voor vervolgonderwijs bedraagt in deze ge meente 27, waarvan 15 aan de school in de Kom en 12 aan de school in de Nieuwstraat. Het aandeel in de lichting 1923 bedraagt voor deze gemeente zeven dienstplichtigen. lichting 1923 dezer ge- ewoon Ven, C. Sterrenburg, J. v. Pas, M. Mouthaan, C. Kommers en W. de Haas en tot buitengewoon dienstplichtige M. v. Peer, D. J. v. Helden. D. Konings. M. Ros, L. Verduyn, M H. Sprangers, N. T. Waarts en J. Sterrenburg. A.s. Zondag zal voor de Ned. Herv. Gemeente alhier optreden Ds. J. van de Graaff uit Raamsdonk. J.l. Zondag speelde het eerste elftal onzer voetbalvereeniging Excelsior een competitiematch voor de eerste klasse B. V. B. tegen Gudok II te Tilburg, welke wedstrijd door Excelsior gewon nen werd met 1—0. s GREV.-CAPELLE. Beroepen bij d® Ned. Herv. Kerk alhier dea WelEerw. heer G. Severeijn, candidaat Dordrecht. te WASPIK. Zondag a.9. zal alhier een competitiewedstrijd gespeeld worden tusschen >Brabantia> en >Noad> uit Tilburg. Aanvang 2 uur. Thans Is men ook hier druk bezig de bulzen te leggen voor de waterleiding, wat een heele bedrijvigheid te weeg brengt. Waren er nog steeds inwoners die aan de mogelijkheid van een water leiding in deze gemeente geen geloof konden hechten, thans worden zij hiervan toch zeker overtuigd. Donderdag j.l. deden alhier een groot aantal kinderen, na daartoe door de Eerw. Zusters waardig te zija voor bereid, In allen eenvoud hunne eerste H. Communie. RAAMSDONKSVEER. In verband met het weldra 75-jarig bestaan van de harmooie »De Eendracht» werd in een vergadeilDg van leden en belangstellen den een voorlooplge commissie gekozen, die een en ander nader zal regelen. Deze bestaat uit de heeren E. de Wit, lob. de Kleijn, Dr. Lip9, C. v. Bavel en J. P. Elemans. Bij landbouwer C. v. St. moest het cadaver van een rund, dat aan miltvuur gestorven was, onder politietoezicht ver brand worden. De werkman W. Pr. kwam met een zijner duimen dusdanig tus9cben een takel, dat hij zich onder genees kundige hulp moest stellen. Wegens vacaturebeurt zal de ZEeiw. heer Ds. D. v. d. Graaf Zondag alleen des namiddags voor zijn gemeente op treden en wel op 't Veer, terwijl deo voormiddags op 't Dorp leestdlenst zal gehouden worden. Zaterdagavond houdt de R. K. Werkliedenvereenlgiog een vergadering, waar onder meer een voorzitter zal ge kozen worden, rekening en verantwoor ding van de Steenkolencommissie zal geschieden, terwijl bespreking over cieuwo steenkolenbestelllng zal plaats hebben. v. T., al roeiend met een bootje, geraakte met een zijner duimen bekneld tusschen staaldraad en bootje met het gevolg dat dit lichaamsdeel afgesneden werd. Maandagavond begint in de Chr. School op 't Veer de cursus voor Vervolg onderwijs. DUSSEN. Toen Dingeman de Rooy Hzn. Dinsdagmiddag op het veld aan het aardappelenrooien was bleef hij na het eten van een boterham plotseling dood. Voorwaar een droevig einde. Naar wij vernemen zal de fanfare „Wilhelmina" haar 25-jarig bestaan op 14 Nov. a.s. feestelijk gedenken. Doordat de paarden, gespannen voor een mestwagen van Jac. Verhoe ven schrokken, sloegen zij op hol. Verhoeven wist nog van den wagen te springen en kwam er zonder eenig letsel af. De paarden liepen echter door naar huis en vernielden onderweg o.a. de electrische leiding bij Pols doordat ze in volle vaart tegen een lichtpaal reden. Een bewijs van de geringe waarde der aardappelen is wel, dat men hier aardappelen kan, gaan rooien, welke men dan behouden mag voor V/2 cent per kilo. Kaatsheuvel, 20 Oct. 1922. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de landbouwer H. IJpelaar in het Loonsch Hoekje op zijn akker aldaar een knolraap teelde van niet minder dan 15 pond, met den respec tabelen omvang van 0.90 M. Hedenmorgen ontstond bij den heer W, Snoeren In de Markstraat een begin van brand aan den schoorsteen mantel. Met enkele emmers water werd men het vuur meester. Uit het verslag van het Plaatselijk Comité voor Herwonnen Levenskracht blijkt, dat momenteel twee kinderen In sanatoria geplaatst zijn, nl. een jongen in Berg en B"»sch te Apeldoorn en een meisje in de Boschschool te Venlo. Aan huisverpleging werd ruim f 100.aan melk en eieren gespendeerd. In de week van 23—29 October zal alhier 't eximeo afgenomen worden voor die voorgeoefenden, die in aan merking willen komen voor verkorten diensttijd als miliciens. In verband met de in ontwerp zijnde nieuwe clasificatie der gemeente met het oog op de bezuiniging, zullen er ook in onze gemeente pogingen wor den aangewend door de verschillende ambtenaren om niet in een lagere klas te worden gerangschikt en zoo mogelijk evenaU haar zustergemeenten Waalwijk en Dongen in de 2e klasse te worden geplaatst. De bekende vlekziekte, die ont zaglijk veel kwaad gedaan heeft in den omtrek en ook in deze gemeente, is thans zoo goed als geweken. Slechts sporadisch komen nog hier en daar ge vallen voor. Voor a.s. Zondag is 'c programma van onze voetbalclub K. S. W. Korvel IK. S. W. In Tilburg. K. S. W. II is vrij. Als onze jongens spelen zooals den vorigeo Zondag kunnen ze met gerust hart den strijd tegen Korvel I aanbinden. Het programma voor de Demon stratie met Politiehonden te geven door de Eerste Kaatsheuvelsche Politiehon denclub is als volgt samengesteld I. Bewaken van het rijwiel. Een zwijntjesjager poogt een rijwiel te stelen, dat door een hond bewaakt wordt. Hij gebruikt alle mogelijke trucs om den hond af te leiden, echter zonder eenig succes. II. Volgen rechts en links aan den voetvolgen aan 't rijwiel, vooruitzenden en afleggen. III. Revieren van voorwerpen en per sonen bi) een gefingeerde berooving van een koopman. De hond zoekt de door den roover weggeworpen voorwerpen en daarna den roover zelf. Hij apporteert een ontvreemde portefeuille, dlo de roover ongemerkt laat vallen. Hij belet den roover een poging tot vluchten en verdedigt zijn meester tegen een aanval van den bandiet. IV. Vooruitzenden van den hond, afleggen en voedsel weigeren. V. Stellen van een vluchtenden In breker, die betrapt is bij zijn werk In een kassierskantoor. De inbreker 9chiet op den toeschieteaden hond met zijn revolver en begint daarna met hem een gevecht, doch wordt overmand door het woedende dier. Volgt verder transport van den arrestant. VI. Sptlngnummer. VII. Speurdien9t van den hond naar een door een Café-houder buitengesme- ten woesteling, die elders zijn roes ligt uit te slapen. De ontwakende dronkaard slaat met een bijl op den hond in, doch delft het onderspit en wordt onder be waking van den hond opgebracht. VIII. Stellen van een zwijntjesjager, die op een onbeheerd staand rijwiel wegvlucht. De politiehond achterhaalt hem en trekt hem van de fiets, bewaakt hem en levert hem over aan den poli tieman IX. Stellen van een strooper, die door een jachtopziener in 't veld in jagende houding wordt aangetroffen. Hij werpt het geweer weg en vluchtde hond haalt hem in en val aan ondanks 't gooien en slaan van den strooper. Als zijn meester den arrestant overneemt zoekt en apporteert de hond het geweer en staat bij in het transport. X. Het revieren (opsporen) van een uit een Kassierskantoor weggevoerde en op een eenzame plaats opengebroken brandkast. Nadat de hond hieraan lucht heeft heeft gekregen ontdekt hij in een verdacht huis de inbrekers. Na een ver woed gevecht worden belde inbrekers met een café-dame met behulp van nog een tweetal honden gearresteerd en op gebracht. Heusden, 20 Oct. 1922. Te Roermond slaagde voor de akte vrije- en orde-oefeningen Mej. C. Geene. Bij onze brigade maréchaussée is overgeplaatst van Willemstad de heer J. v. d. Hout, maréchaussée. Het contingent door deze gemeente te leveren voor de gewone militie (lich ting 1923) is bepaald op negen. In de vergadering der Harmon'0 j. v. d.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9