DE ECHO VAN HET ZUIDEN- Buitenland. Binnenland. Povinciaal Nieuws No. 85. Woensdag 24 Oct. 1922. Donderdag a s. wordt het Engel sche parlement ontbonden. De candi- daatstelling voor de nieuwe verkiezin gen heett Zaterdag 4 November plaats de verkiezingen 15 November. De bij eenkomst van het nieuwe parlement is op 20 November vastgesteld. De conferenties te Berlijn tusschen Wirth en de partijleiders hebben gis teren niet tot een resultaat geleid en zullen vandaag worden voortgezet. Het heet, dat Wirth de Duitsche binnen- landsche politiek in nieuwe banen wil leiden, hetzij door het instellen van een grootere coalitie, hetzij door de vorming van een boven de partijen staand kabinet De socialisten van hun kant bereiden een politiek en econo misch program voor en stellen de aan vaarding daarvan als voorwaarde voor hun verder aanblijven aan de regeering. De Belgische minister van lands verdediging had in zijo ontwerp-legerwet willen voorstellen, dat zoons uit de burgcij reserve-officieren moesten war den. Daartegen is hevig geprotesteerd, zelfs in hst kabinet, zoodat Devèze genoegen heeft moeten nemen met tc bepalen, dat ia principe slechts zij reserve-officier zullen behoeven te wor den, die dat willen en dat pas in geval van een onvoldoend aantal de minister het verplicht zal stellen. Dc diensttijd in het ontwerp-Devèze isvoor den hulpdienst 8 maanden, voor de infanterie en de zware artillerie 10 maanden, voor de bijzondere wapens 12 maanden en voor de cavaHerie en de bereden artillerie 13 maanden, -- Juist op1 tijd heeft men een be raamden aanslag op den Duitschen rijkskanselier dr. Wirth ontdekt. De aangewezen dader is in arrest. Er loopen ook geruchten omtrent een complot tegen president Ebert. Het nieuwe Engelsche kabinet is vanavond saamgesteld. De voornaamste ministers zijn de volgendenBonar Law, eerste minister; burggraaf Cave, lord-kanselierlord Salisbury, lord- president van den Geheimen Raad en leider van regeeringspartij in het Hoo- gerhuis; Baldwin, kanselier van de schatkist; Bridgeman, minister van binnenlandsche zakende hertog van Devonshire, koloniën burggraaf Peel, minister voor Indië; lord Curzon, bui- tenlandsche zaken lord Derby, oorlog sir Philip Lloyd Greame, handelAme- ry. marinesir Arthur Boscawen, openbare gezondheid Sir Robert San ders, landbouw. In de gisterenmiddag gehouden zitting der Tweede Kamer werd de motie van Braambeek c.s. met betrek king tot wijziging van de arbeidsvoor waarden van het spoorwegpersoneel met 61 tegen 17 stemmen verworpen. De motie Oud betreffende de loon regeling van het spoorwegpersoneel werd verworpen met 58 tegen 20 stemmen. In de gisteren gehouden zitting van de Tweede Kamer is het wets ontwerp tot opheffing van het instituut der Kamers van Arbeid aangenomen. Alleen dit jaar werden tot en met Augustus ongeveer 100.000 000 Duit sche sigaren in ons land ingevoerd En nóg zijn zij peperduur Waalwijk, 24 October 1922. De gemeente-begrooting. In een vorig nummer hebben we eenige cijfers gegeven uit de gemeente- begrooting. Thans willen we een en ander ont- leenen aan de Memorie van Toelich ting, die zeer belangrijk is en waar voor we dan ook de speciale aan dacht te vragen. Alvorens daarmee aan te vangen, mogen we een woord van hulde brengen aan B. en W. voor het groote werk, en de manier waarop dit is ge schied. En begrooting en memorie zien er goed verzorgd uit. Als men dit werk ziet, kan men begrijpen dat het wat lang heeft geduurd, 't Is geen kleinigheid om rekeningen en begroo tingen van drie gemeenten geheel te doorworstelen, en hen om te werken tot een. De memorie van toelichting geeft het volgende overzicht van den alge- meenen toestand. Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden de ontwerp-begrooting 1922. De ontvangsten en uitgaven balancee- ren met een bedrag van f518.574.01 nadat voor Plaatselijke Inkomstenbe lasting is uitgetrokken een bedrag van f 184 000.—. Dit laatste cijfer is hoo- ger dan het totaal der op de begroo ting 1921 in de drie samengevoegde gemeenten uitgetrokken bedragen Voor ^alnij'k bedroeg dat cijfer in 1921 f 107.000.—, voor Baardwijk f20.000 en Besoijen f 17 000.—. totaal f 144.000,—. Door den Raad der voormalige gemeente Baardwijk was reeds de begrooting 1922 vastgesteld terwijl daarop aan Plaatselijke Inkom stenbelasting was uitgetrokken een be drag van f 21.553 09.een vermeer dering dus van f 1.553,09.—. Door het Bestuur der voormalige Besoijen is ons verstrekt een door dat Bestuur gemaakte ontwerp-begrooting 1922. waarin aan opbrengst Plaatselijke Inkomstenbelasting is geraamd f 34.000, een vermeerdering dus tegen 1921 van f 17.000.De kosten van het bij zonder lager onderwijs, die voor het eerst op de begrooting 1922 tot uit drukking komen, vorderen voor de drie gemeenten een meerdere uitgaaf van 19.000. In vergelijking met 1921 wordt dus aan Inkomstenbelasting voor de drie gemeenten voor 1922 f40 000.—meer uitgetrokken, hetgeen wordt veroor zaakt door de hoogere heffing ad f 17 000 in de voormalige gemeente Besoijen om hare begrooting 1922 sluitend te krijgen, f 1500voor de voormalige gemeente Baardwijk en f 19 000.voor bijzonder onderwijs, in totaal f 37 500.—. In tegenstelling met vorige jaren is daarenboven thans op de ontwerp-begrooting het ge raamde nadeelige saldo 1922 van het waterleidingbedrijf als uitgaaf opge nomen. ten bedrage van f 2.586.—. Afgezien van de meerdere uitgaven van lager onderwijs, zijn, voor wat be treft de gemeenten Waalwijk en Baard wijk, de gewoneuitgaven ongeveer gelijk gebleven met die van 1921. Waar door aanvullings- en navor deringskohieren de Hoofdelijke Omslag over 1921 en vorige jaren beduidend meer heeft opgebracht dan was ge raamd (het totaal bedrag der kohieren 1921 bedraagt ruim f 138.000.— ter wijl slechts f 107 000.—was geraamd) hebben wij overwogen of het mogelijk zou zijn een gedeelte van de daardoor verkregen overschotten aan te wenden tot vermindering der belasting. Hoe aantrekkelijk dit op het eerste gezicht ook schijnt, zijn wij toch teruggeko men van ons aa?ivankelijk voornemen om in dezen zin voorstellen te doen, omdat daardoor slechts een kunstma tige verlichting van den belastingdruk is bereikt, wat zich het volgend jaar onvoorwaardelijk moet wreken. Daarbij komt nog dat wij de overtuiging heb ben gekregen dat in bedrijfsuitkomsten 1921, die den grondslag vormen voor de berekening der belasting 1922, over het algemeen zeer zijn meegevallen en het belastbaar inkomen voor de be lastingheffing niet zoo heel veel isterug- geloopen. Daartegenover zal het be lastbaar inkomen voor de heffing in 1923 een veel ongunstiger cijfer geven en zullen de uitgaven op de begrooting 1923 aanmerkelijk moeten verminderen om te voorkomen, dat de belasting in dat jaar nog hooger moet worden opgevoerd. Wij zijn daarom van oordeel dat het verstandiger zal zijn, hetgeen zal vrij komen door batige saldi, extra af te lossen op crisisschuld waardoor de dienst 1923 zal worden ontlast met rente en aflossing voor die leeningen. Op de aangeboden begrooting is in ontvangst gebracht de uitkeering uit de opbrengst der Oorlogswinstbelas ting ten bedrage van f 51.328.— Dit bedrag zou geheel kunnen worden af gelost op crisisschuld. Echter is voor crisis-uitgaven, liquidatiesaldo levens- middelenbedrijf, uitgaven voor steun en wachtgeldregelingen, enz. (zie spe cificatie bij art. 21 van Hs. XVI der uitgaven) nog door leening te dekken een bedrag van f 29.909.82^ Het is wellicht voordeeliger voor dit bedrag niet te leenen, doch van de uitkeering O.W.-belasting een gelijk bedrag te bestemmen tot dekking dier uitgaven. Van de uitkeering ad f 51.328.—blijft dan nog voor extra-aflossing be schikbaar f 21.418 18 De crisisschuld bedroeg voor de gemeente Waalwijk (oude toestand) op 1 Januari 1922 f 58.340.75. Als verplichte aflossing is op de begrooting 1922 uitgetrokken f 20.000.zoodat de restant-crisis schuld op 31 December zou zijn f 38340.75. Van de uitkeering uit de O. W -belasting blijft beschikbaar f 21.418.18 zoodat de geheele crisis schuld zal zijn afgelost wanneer be halve gemeld bedrag van het vermoe delijk batig saldo 1921 nog f 16 922.57 wordt beschikbaar gesteld. Door deze extra-aflossing zal de begrooting 1923 worden ontlast met f 23.000 voor rente en aflossing. Het restant der crisisschuld bedraagt einde 1922 voor de voormalige ge meente Baardwijk f 21.400.— en voor de voormalige gemeente Besoijen f 10.900.—. Van deze laatste crisis schuld kan f 8000.— a 7% niet ver vroegd worden afgelost, zoodat van de beide voormalige gemeenten nog af- Iosbare crisisschuld einde 1922 resteert f 24.300Mocht na het opmaken der rekening 1921 blijken dat het saldo van dien dienst, gevoegd bij die der vorige dienstjaren, daartoe ruimte geeft, wat mag worden verwacht, dan zullen wij U voorstellen ook deze crisisschuld nog extra af te lossen, waarmede de dienst 1923 nog eens zou kunnen worden ontlast met f 12.902 50, aan rente en aflossing, makende met het hierboven genoemde bedrag voor de gemeente Waalwijk (oude toestand) een verlichting der lasten op den dienst van 1923 in totaal van f 35.902.50 De uitgaafposten zijn zoo zuinig mogelijk geraamdenkele zijn kunnen worden verminderd. Besparing van eenige beteek^nis is daarmede echter niet verkregen. Door overneming van Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 26 October. personeel van de voormalige gemeen ten Baardwijk en Besoijen, is over compleet ontstaan aan secretarie- en politiepersoneel. Het is echter niet mogelijk de overtollige ambtenaren te ontslaan zonder dat de verplichting ontstaat tot uitkeering van wachtgeld gedurende 10 jaren. Het ligt in de be doeling, vacaturen niet aan te vullen tot het aantal is gedaald tot dat van vóór de samenvoeging, wat voor het secretariepersoneel 5 bedroeg, en voor het politiepersoneel 8 (bij de over name waren er 12, op het einde van 1922 zullen er nog 10 zijn). Ten slotte nog eenige cijfers Jaarwedde burgemeester Waalwijk f4250.—. Jaarwedde Secretaris 3750 Wethouders 487.50. Secr. voormalig Besoijen en Baardwijk 1552.50. Jaarwedde Ontvanger Waalwijk 2292 50 (Hieruit ook te betalen de voormaligefunctionarissenvan Baardwijk en Besoijen) Ambtenaren Secretarie Waalwijk 8696.-. Ambtenaren voormalig B. en B. 2927 06. Ambtenaar Burg. Stand 700.—. 2 Plaatsvervangers 120. Controleur financiën 2191 70. jaarwedde Inspecteur politie 2900.— Jaarwedde Gem-Opzichter 2900.—. Salaris Directie Electriciteit 1675.—. Waterleiding 1005 Gasbedrijf 4020.—. Administratie Gas-, Water en Electriciteit 7600.—. o.m. Salaris boekhouder 3000.—. Salaris Administrateur Wo ningbedrijf 250.—. Salaris Secretaris w 300.—. Hoofd der O L. School 4000.— Krankzinnigenverpleging 11278.30. Specialistische hulp aan onvermogende kinderen 1000.—. Kosten verzekering tegen werkloosheid 4300.—. Jaarwedde en kosten beheer gemeente-eigendommen 1400.—. Wachlgelden 5549.795 Hieronder voor den secr. der Huurcommissie Besoijen (5 jaar 2400.—. Bijslag op pensioenen 1911.60 Belooning aan den ambt. die de pensioenen uitbetaalt 50.—. Uitgaven door buitenge wone ontvangsten te dekken 29909.82. Deze post omvat het vol gende a Tekort op de Marken rekening der voormalige ge meente Besoijen 11.483.92. b. Nagekomen vordering v/h Erdeka op de voormalige gemeente Baardwijk 5.011.96. Deze post dient verder tot dekking van de volgende reeds gedane crisisuitgaven, welke nog niet geheel door leeningen zijn gedekt, nl. c. voor het Levensmidde- lenbedrijf 2534,33. d. crisispersoneel politie en secretarie 2581.515 e. Kosten der Huurcommissie 1852.195 f. Kosten van wachtgeld en steunregelingen 6445.90. Naar wij vernemen zullen de werkzaamheden bij de gemeentelijke werkverschaffing Vrijdag a.s. beginnen. De regeling der werkverschaffing op de bouwhoeven „Fellenoord" onder de gemeente Drunen en „Roestelberg" onder gemeente Loonopzand door de gemeente Waalwijk, is als volgt: Werktijd. De werktijd is voor de werklieden van des voormiddags 7'/2 uur tot 11'/a uur en des namiddags van 12'/2 tot 4'|2 uur. Des Zaterdags wordt van7'|a uur tot 's middags 12 uur gewerkt. De arbeiders moeten tijdig op het werk aanwezig zijn en gedurende de vastgestelde uren werken. Hieruit volgt dat zij niet later aanvangen of vroeger eindigen mogen, dan bepaald is of nader bepaald zal worden. Loonregeling. Het te verrichten werk zal zooveel mogelijk als accoordwerk uitgevoerd worden. Daartoe zal aanbesteding door de ambtenaren van de Nederlandsche Heide Maatschappij plaats hebben. De prijzen zullen gebaseerd zijn op een uurloon van 36 centen voor de werk loozen die lid zijn van een door Rijk en gemeente gesubsidieerde werkloo- zenkas en 33 cent voor hen die geen lid zijn, terwijl de tewerkgestelden gedurende de eerste acht dagen zullen werken tegrn een loon per uur van resp, 30 en 27 cent. Bovendien zal een kindertoeslag worden betaald van 50 centen per week en per kind, voor elk kind tot aan het veertiende levensjaar, mits dit kind niets verdient. Ploegstelsel. De arbeiders vormen, zoo mogelijk, ploegen, die gezamenlijk een bepaalde hoeveelheid werk aannemen. Deze ploegen zullen niet grooter mogen zijn dan 12 personen en niet minder dan vier man sterk zijn. Loonbetaling. Het loon wordt 's Zaterdagsmiddags ten raadhuize uitbetaald. Werkweek. De werkweek loopt van Zaterdag morgen tot Vrijdagavond. Gereedschap. De werklieden moeten zelf voor hun gereedschap zorgen. De kosten voor het aanschaffen van dit gereedschap kunnen in hoogstens vijf termijnen van het loon worden ingehouden. Sterken drank. Het is den arbeiders op straffe van ontslag verboden sterken drank bij zich te hebben, deze te gebruiken of aan anderen toe te dienen. Feestdagen. Voor het niet-werken op de Christe lijke Feestdagen of op dagen die als feestdag worden gevierd, ontvangen de werklieden een vergoeding gelijk staande met een dagloon. On ge vallen verzekering De arbeiders zijn tegen de geldelijke gevolgen van bedrijfsongevallen ver zekerd. Van een ongeval moet onmiddellijk aangifte gedaan worden bij den ambte naar van de Ned. Heide-Maatschappij. Ziekte. In geval van ziekte zal 70 pCt. van het loon ad 30 resp 27 cent per uur uitbetaald worden. Hiervoor moet de ziekte vastgesteld zijn door den gemeente-geneesheer alhier, die daarvan een verklaring uit reikt, welke moet worden overgelegd aan den ambtenaar van de Ned. Heide- Maatschappij. Regendagen. Indien tengevolge van weersinvloeden langer dan drie achtereenvolgende uren niet gewerkt kan worden (dit te bepalen door den leider van het werk) wordt over den tijd, dat dientengevolge niet gearbeid is, aan den arbeider 70 pCt. van het uurloon uitbetaald met dienver- stande, dat over de eerste drie regen uren volledig uurloon uitbetaald wordt. Verplichtingen. Wanneer een particulier-werkgever arbeidskrachten vraagt, kunnen van gemeentewege (via de Gem -.Arbeids beurs) daarvoor arbeiders, die aan de werkverschafling arbeiden, aangewezen worden. De particuliere werkgever is ver plicht werkgelegenheid voor minstens één volle week te garandeeren. De aangewezen arbeiders zijn ge. houden aan deze opdracht te voldoen. Hernieuwde tewerkstelling. Na afloop van zulke werkzaamheden kan de arbeider op zijn verzoek weder aan de werkverschaffing tewerkgesteld worden. Ontslag. Bij weigering om een aangeboden' werkgelegenheid bij particulieren te aanvaarden, volgt ontslag. Beroep. Betreffende ontslag staat beroep open bij de Plaatselijke Commissie. Wij kunnen thans mededeelen dat de Comm. Venn. W.A.V.l. ook Kaatsheuvel in hare route heeft opgenomen. De bedoeling is een auto bus te Kaatsheuvel te stationneeren. De reisroute naar Kaatsheuvel zal loopen als volgt Markt Waalwijk—Besoijen - Parallel weg—station Waalwijk—St. Antonius- straat—langs Watertoren—Sprang— Vrijhoeve-Capelle—Kaatsheuvel. Kaatsheuvel-Waalwijk dezelfde route in omgekeerde richting De bussen loopen op de trein- aansluitingen te Waalwijk en te's Bosch. Daar de wagens overal stoppen zal deze dienst voor de inwoners der diverse plaatsen een groot gemak zijn. Zondag 22 Oct. hield de Eerste Langstraatsche Kanarie-vereeniging bij den heer A. v, Vugt, Stations-Koffiehuis alhier in de Achterzaal haar eersten Cur sus in den Kanariezang en het daaraan verbonden puntenstelsel, onder leiding van den Heer Jos. IJpelaar keurmeester te Tilburg. Deze Cursus is uitmuntend geslaagd en was voor ieder lid leer zaam. Jammer echter dat er om dezen tijd nog zoo weinig doorzingende vogels zijn. De volgende Cursus zal gehouden worden den laatsten Zondag van November met het oog daarop dat er dan een grooter aantal vogels zijn zal. Met ingang van 1 November is benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te G'berg, J. O Wolthuis, thans commies-titulair bij den post- en telegraafdienst. Verplaatst de cmt. H. M. Scholte van 's-Bosch (tkt.) naar Waalwijkde ktb. 2e kl. H. H. Kanters van Heusden naar Uden. W. S. C.—Roodborstjes 01. Het Is W.S.C. niet mogen gelukken hair leidende positie te behouden. Na een spannenden wedstrijd moest zij in de Bossche club baar meerdere erken nen, hoewel bij een weinig meer ge luk, de stand zeker ten voordeele van W S.C. zou zijn uitgevallen. Laat ons direct zeggen dat W.S.C., vooral haar voorhoede een «off-day» bad. Het verband was ver te zoeken en de aan vallen waren futloos. Als scheidsrech ter van Loon heeft laten aftrappen, heeft de Bossche club het voordeel van den wind en is direct in den aan val, welke onderschept wordt door van Dranen, die de vele schoten, mees terlijk verwerkt. De bal belandt bil den W.S.C.- rechtsbulten, deze geeft prachtig voor doel, waar mid-voor en rechtsbinnen elkaar in den weg loopen en de kans onbenut blijft. Het spel wordt dan hoofdzakelijk op het middenveld ge speeld waar de beide halflinies hun beste krachten ontplooien. De uitvallen der Roodborstjes, die daarna volgen, worden hoofdzakelijk geleid door den rechtsbuiten, welke vele zeer gevaar lijke schoten lost. Enkele corners wor den gcforcerd tegen W.S.C. Ze leve ren echter geen resultaat op. Ia eeu periode van overwicht der Bosschena ren wordt het W.S.C-doel dikwijls aogstig-dtcht genaderd, maar keeper cn backs weten alle onheil te voor komen. Rust breekt aan met bianco-stand. Na de rust is W.S.C. met nieuwen moed bezield. Onmiddellijk bedreigt zij het vijandelijk doel en de Rood borstjes moeteu alles in het werk stellen om doelpunten te voorkomen. Hun spil en backs spelen een mooie partij. Een pracbtsch >t van den W. S. C.-linksbuiten scheert de lat. Enkele corners worden genomen, evenwel zonder succes. Een schot van den W. S.C, rechtsbinnen gaat naast en een ander kan de Bossche doeimaa slechts vallend keeten. Het geluk is niet met de thuisclub. De uitvallen der Rood borstjes zijn uiterst gevaarlijk. Van Draanen is safe. Bij een der aanvallen wordt de linksbuitens ongeoorloofd gehinderd, waarvoor een strafschop gegeven wordt. De rechtsbinnen der Roodbors'jes geeft zjjn club hieiult de leiding: W.S.C. valt verwoed aan. De vootzeUen van Zeckeudoif worden niet benut. De Bossche club verdedigt met alle macht. Een zuivere penalty ont gaat den scheidsrechter, waardoor de Kans om gelijk te maken verloren gaat. Kort hierna is het einde en boekt W. S.C. haar eerste nederlaag. W.S.C. 3 won haar eersten wedstrijd te Sprang. Voor as. Zondag luidt het program N.O A.D. 3W.S.C. te Tilburg. W.S C. IIKaatsheuvel II 2 uur te Waalwijk; W.S.C. IIIBerkdijk II 12 uur te Waalwijk. De eerste competitie wedstrijd van Quick 2 tegen S.V.V. is in een 3—3 gelijk spel geëindigd, Na den wedstrijd protesteerde S.V.V. wegens het niet toekennen van een penalty. Deze werd alsnog reglementair genomen en in een doelpunt omgezet. Niettegenstaande blijft de uitslag 3—3 daar er van een penalty geen sprake was, volgens verklaring van den scheidsrechter. In een heel aardig gespeelden wed strijd wist Quick 3 van P.V.C. met 1—0 te winnen. Zondag a.s. moet Quick 1 naar R.W.B. Wederom moeten we een neder laag voor R.W.B. noteeren R.W.B. is met een 2—1 nederlaag uit Bommel naar huis gekomen; wel is Z.-B $en zeer hard werkende ploeg, echter had Zondag best gewonnen kunnen worden. Hoewel de midhalf nog niet in staat was om mede te spelen kan dit toch geen reden zijn voor deze nederlaag, te meer nog daar ook Z.-B niet vol ledig was Indien onze voorhoede zoo blijft spe len als in Z.-B zullen er niet veel doel punten gemaakt worden, dit moet ver anderen en moet een beter geheel worden, het kan niet van 2 spelers komen, doch alle 5 moeten tot het einde toe volhouden en veel meer schieten. Dat kort passeeren is wel mooi doch, men komt er niet door, dat is nu in alle wedstrijden reeds geble ken. R W B. heeft tegen het 2e doel punt protest aangeteekend, aangezien de bal achter het net lag en toch toe gekend werd. De W A.V.I bus kunnen we voor dergelijke toeren ten zeerste aanbevelen loopt prachiig. 5'/2 pCt. Obligatieleening 's-Hertogen bosch 1922. Naar wij vernemen worden de in schrijvingen op bovengenoemde leening ten volle toegewezen deze is nagenoeg volteekend DRUNEN. Zondag jl. verloor D.F.C. 1 haar 2en comp.-wedstrijd tegen T.O. P. 1 uit 's-Bosch met 1 0. D.F.C. 1 speelde slecht. Het 2e was beter op dreef en wist D.V.O. 1 uit Vlijmen met 5—1 te kloppen. Reeds wordt aan een 46 tal uit getrokken werkloozen door het ge meentebestuur werk verschaft, welke meest schoenmakers zijn. Het gaat in de schoenindustrie nog steeds niet beter. De tooneelver. van het jongens patronaat alhier is uitgenoodigd om in het patronaatsgebouw te Waspik een uitvoering te komen geven. En wel een voor de mannen en een voor de vrouwen De vereeniging heeft de uit- noodiging aangenomen. VLIJMEN. Men meldt uit Vlijmen, d d. 21 Oct. aan de Prov. Ct. Sinds de mobilisatie heeft het rustige, gemoedelijke Brabant veel van zijn reputatie ingeboet. Daarvan getuigen de vele gevallen van inbraak en diefstal, die zich sinds dien op het platteland onophoudelijk voordoen. Den laatsten tijd schijnt Vlijmen en omgeving door een bende tot operatie terrein te zijn gekozen. In korten tijd toch kwamen alhier niet minder dan 4 gevallen van inbraak voor, en dit was nog te bedenkelijker, dewijl het zich liet aanzien, dat de schuldigen vrij zouden uitgaan. Dit liet zich zoo aanzien zeggen wij doch slechts voor den oningewijde. Immers in alle stilte werd door onze ijverige gemeente-politie rusteloos ge zocht en gespeurd en niets werd er verzuimd, wat tot ontdekking van de

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5