Verrolfl Proriiiciaal Hieuws Nieuws uit Kaatsheuvel Kerknieuws. Gemengd Nieuws Marktberichten. Land- en tuinbouw hieuws uit fieusden. schuldigen zou kunnen leiden. Zoo werden o m. genomen dactylos- copische afdrukken van sporen, die op de betrokken terreinen en meube len werden aangetroffen. in weerwil van dit alles scheen het, alsof de inbrekers met verdubbelde brutaliteit en met verdubbeld succes hun onzalig beroep bleven uitoefenen. In den nacht van 12 op 13 October werd bijv. wederom ingebroken bij v. H., alwaar ruim f 1000 werden ont vreemd van 17 op 18 October in de R. K. Pastorie, waar de inbrekers door de bewoners werden verstoord en verjaagd. Doch dit alles kon er slechts toe bijdragen om onze ijverige politie tot nog grootere waakzaamheid en werk zaamheid te prikkelen. Van den beginne af had zij het oog op zekeren v. H., alhier gevestigd. Daar zijn tegenwoordig verblijf echter onbekend was, werd zijn signalement door het^geheele land verspreid en ook de omsingeling van den steen oven te Schijndel, in den nacht van 18 op 19 dezer, en de arrestatie van de 11 zwervers, die daar werden aan getroffen, hield daar verband mede. Het was evenwel bekend dat hij zich kortelings te Breda had opgehou den en er willicht spoedig opnieuw zou verschijnen. En dit is inderdaad het geval gebleken. Dezer dagen toch vervoegde zich bij de politie te Breda een zekere Bronk- horst. Hij had zich de weelde veroor loofd, een auto-tochtje te maken doch toen hij wilde betalen, bleek hem zijn portefeuille met een inhoud van f 800 te zijn ontrold. Hij verzocht den chauf feur, hem onmiddellijk naar het politie bureau te brengen, om van de beroo ving aangifte te doen, waaraan deze gaarne voldeed. De merkwaardige gelijkenis tusschen den beroofde en het signalement, dat de Vlijmensche politie van den van inbraak verdachten v. H., had gege ven, vlekte echter achterdocht en de politie te Breda achtte het dan ook noodig. hem voorloopig te detineeren. De politie uit Vlijmen werd terstond naar Breda geroepen en deze herkende hem inderdaad als den verdachte v. H. Thans vernemen wij, dat deze heeft bekend, den voormelden diefstal van ruim f 1000 te hebben bedreven. Dit is voor Vlijmen en omgeving eene zeer groote opluchting, die op de allereerste plaats aan de rustelooze en tactvolle naspeuringen van onze beide gemeente-veldwachters Rozen en Harks en mede aan den Rijksveldwachter te* danken is en wij brengen hun daar voor gaarne een woord van warme hulde en lof. SPRANG. Candidaat C. Severwijn van Dordrecht heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. J.l. Donderdagavond bemerkte voorbijgangers dat achter de woning van den slager H. alhier een hooiberg in brand stond. Gelukkig wist men hel vuur nog spoedig te blusschen. Men denkt aan kwaadwilligheid, daar Vrij dagmorgen lucifers naast den hooiberg werden gevonden. De politie stelt een onderzoek in. A.s. Zondag des namiddags 5.30 uur hoopt Ds. G. H. de jonge in de Geref. Kerk alhier voor zijn gemeente op te treden. De landbouwer de Roon toonde dezer dagen een door hem gerooide mangelwortel, welke het kolossale gewicht had van 14 pond. Voorzeker een zeldzaamheid. Onze voetbalvereeniging S.V.V. I speelde j.l. Zondag eene competitie wedstrijd voor den B.V.B, tegen Quick II te Waalwijk. Uitslag 3—3. Door het spelen met lucifers van twee vier-jarige kinderen geraakte Dinsdagmiddag brand in een hooiberg staande naast de woning van M. alhier. De brandweer was spoedig met de spuit ter plaatse. Door het flinke op treden wist men het vuur spoedig te blusschen. Gisterenavond werd in eene ver gadering in de Chr Volksbond alhier opgericht een Chr. Mannenkoor onder den naam „Volharding." Een 60-tal leden traden toe. Een definitief Bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren C. Klootwijk, VoorzitterC. v. Ingen, M. v. d. Maas. C. v. Heijst en J. Frings. Een reglement werd vastgesteld en besloten de repetitieavond vast te stellen op Woensdag. Tot Directeur werd benoemd de heer P. de Kort te Waalwijk. VR1JH.-CAPELLE. Woensdagavond te 7 30 uur vergadering van den raad dezer gemeente. Agenda 1. Ingekomen stukken, 2. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1921. 3. Vaststelling gem, rekening inzake de opr. van een keuringsdienst voor vee en vleesch. 5. Vaststelling steunregeling, 6. Reclames Hoofd. Omslag. 7. Ontheffingen Hoofd. Omslag krachtens de wet van 20 Mei 1922 N. 300. CAPELLE. De Eerw, Heer G. C. Severijn te Dordrecht heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier bedankt. Jl. Zaterdag had de landbouwer A. T. bij het laden van stroo aan de ha ven alhier het ongeluk van een gela den kar te vallen. Behoudens een paar lichte kneuzingen. liep dit ongeval be trekkelijk goed af. Het hulppostkantoor alhier is voortaan des Zondags gesloten voor den post telegraaf- en telefoondienst. Op feestdagen voor den telegraaf- en telefoondienst, terwijl het des Zaterdags na zes uur, 's namiddags alleen ge opend is voor den telegraaf- en tele foondienst. A.s Vrijdag hoopt het echtpaar L. Groenewege op de Nieuwevaart alhier zijn gouden bruiloft te vieren. Voorzeker zal het dezen oudjes dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Nu de bietencampagne weer in vollen gang is, neemt het haven ver keer in onze gemeente reusachtig toe. Dagelijks komen schepen geladen met pulp de haven binnen en worden de bieten per scheepsgelegenheid vervoerd. WASPIK. Zondag jl. speelde „Bra- bantia" alhier, een competitie-wedstrijd tegen „Noad" uit Tilburg. Uitslag 5—0 in het voordeel van eerstgenoemde. Ingevolge de Hinderwet is aan de firma Boezer en Van Dongen, hooi perserij, alhier, vergunning verleend tot het plaatsen van een electromoter. Met den aanleg van het buizen net voor de waterleiding vordert men hier goed. Over een grooten afstand zijn de buizen reeds gelegd. RAAMSDONKSVEER.NieuweTarwe 11.50 a f 12; Rogge f 10.50; Haver f 10.50; Stroo f 20; Hooi f 40. Heusden, 24 Oct. 1922. Hier had Zondag een wedstrijd plaats tusschen Sparta uit Vlijmen en Juliana. Deze laatste won met 4-1. De Harmonie is voornemens om streeks half November in Concordia voor de honoraire leden een uitvoering te geven, waarbij de heer W. Kuys als karakterkomiek wordt uitgenoodigd om het programma wat afwisseling te verschaffen. Mej. C. H. is bij het afrijden van den Maasdijk een ernstig fietsongeval overkomen, waardoor zij een hersen schudding opliep. Hoewel een en ander zich eerst zorgwekkend deed aanzien, is de patiënte gelukkig aan de beter hand. De derde dag van het Eucharis tisch Congres heeft een even schitterend verloop gehad als de voorgaande dagen. Op de sectie vergaderingen werd het woord gevoerd door Mevr. Steenhoff- Smulders over het voorbeeld der moe der en de H. Eucharistie, door Prof. Groenen over de H. Eucharistie en christelijk huwelijk en door pastoor Lucassen over de vroegtijdige en veel vuldige H. Communie der kinderen. De kinderhulde, 's middags door de schoolkinderen gebracht aan het Aller heiligste in de verschillende kerken, was treffend. Om 2 uur werd door Mgr. Van Schaik gesproken speciaal voor de Kerkzangers over de H. Eucharistie, de bron der Kerkmuziek. Om halfvier hadden wederom sectie vergaderingen plaats, thans voor de mannen. In het St. Ignatiuscollege sprak Pater W. van Dijk over den „Eucharistischen Bond." In het St. Willibrorduspatronaat had een vergadering plaats onder leiding van den heer F. J. A. M. Wier- dels, wethouder van Amsterdam en waar de heer L. A. P. M. van den Broeke een rede hield over het onder werp „De Stille Omgang" blijve een stil gebed. In de St. Jozefgezellen III sprak dr. Th. Vlaar over „de H. Eucharistie en karaktervorming." Een hoogst belang rijke vergadering in „Geloof en Weten schap" sloot de rij der sectievergade ringen. Den heer A. Laudy sprak over „Eucharistische beschaving." In de groote Avondvergadering las Mgr. Bosman een telegram van den H. Vader voor. De heer Poelhekke sprak over de H. Eucharistie en Kunst. Zondag hadden in alle kerken plech tigheden plaats. Omstreeks drie uur vertrok van het IJsclubterrein eene geweldige stoet waarin meer dan 250 vaandels werden meegevoerd. In het Stadion, waar vele hoogge plaatste personen, zoowel kerkelijke als burgerlijke, tegenwoordig waren, werd voor de prelaten gedefileerd wat een schitteren schouwspel opleverde. Daarna werd door verschillende sprekers het woord gevoerd o.a. door pater van Dijk, pater Quirinus, pater Boromeus de Greeve, kapelaan Wennen, de heeren Mr. dr. Jan van Best, Mr. Bomans, G. van Lingen en J. Smit. Na de redevoeringen werd door Mgr. Callier de pauselijke zegen gegeven. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft nog benoemd tot pastoor te Vlierden den Z.Eerw. heer H. Gijzeis tot pastoor te Duizel den WelEerw. heer J. W. M. van Moorsel (abusieve lijk hebben wij gemeld te Vlierden tot kapelaan te Eindhoven (H. Petrus) den WelEerw. Heer A. de Vries; tot kapelaan te Goirle den WelEerw. heer H. J. Smits tot kapelaan te Druten den WelEerw. heer J. L. M. Mandos en tot kapelaan te Made den WelEerw. heer F. A. M. Clercx, priester van het seminarie. Apostolaat der Rutheensche Missie onder bescherming van den H. Jozef Patroon der H. Kerk. Doel Hereeniging van Rusland en de andere Slavische volken, met de Roomsche Kerk, Verplichtingen der leden I. Eiken dag bidden één Wees Gegroet met het schietgebed: „H. Jozef, Pa troon der H. Kerk, bid vóór de Rut heensche Missie". II. Elke week eene bijdrage geven van 2 cent voor de behoeften dezerMissie. Voordeelen voor de leden I. Voor elk Wees Gegroet met het schietgebed „H. Jozef, Patroon der H. Kerk. bid voor de Rutheensche Missie", telkens 300 dagen aflaat, toepasselijk op de zielen des Vage- vuurs. (Benedictus XV. 20Nov. 1921) II. Elk jaar. op het Beschermfeest van St. Jozef, eene plechtige H. Mis, voor de Jever.de en overleden leden van dit 'Apostolaat. Goedgekeurd en ten zeerste aanbevo len door H.H. D D. Hoogwaardig heden, den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland. AdresKeizersgracht 13, Amsterdam. Postcheque No. 75647. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 23 Oct. 1922. Kipeieren Hoogste prijs f 14 15. Middel prijs f 13.25. Laagste prijs f 10.50. Aanvoer 37.614 stuks. Handel matig. De verschillende vakvereenigingen in onze gemeente hebben vanwege den burgemeester vragenlijsten ontvangen inzake de classificatie dezer gemeente. In de gisteren te Tilburg gehouden vergadering van de commissie van overleg inzake den import van schoenen en leder, is besloten aan den minister te vragen algeheele stopzetting van den invoer van schoenen en leder, met uit zondering van die soorten, die in ons land niet voldoende vervaardigd wor den en die wij vroeger hebben op- genoemd. De j.l. Zondag aangekondigde competitie-wedstrijd Juliana contra Gudok Tilburg ging niet door wegens het wegblijven van den scheidsrechter, en werd er vriendschappelijk gespeeld onder leiding van een Gudok-suporter. Reeds spoedig weet Gudok uit een pinalty de leiding te nemen, doch na mooi samenspel is het de linksbuiten van Juliana die even voor rust den stand gelijk maakt 11. Na de rust zet Juliana er alles op en brengt de Gudok-achterhoede in het nauw. De Gudok-back bewerkt het leder tot drie maal toe met de hand, maar onze Gudokman liet maar doorspelen, on danks het protest der beide grenswach ters. Juliana dat inziende, laat den moed zakken en heeft Gudok geen moeite voor het einde den stand op 4—1 te brengen. Juliana 11 speelde in Kaatsheuvel tegen Excelsior en won verdiend met 3-0. Staking van betaling te Tilburg. Men meldt uit Tilburg: De firma Kerstens en de Charro, kassiers, bankiers en commissionnairs in effecten te Tilburg, heeft gisteren morgen haar betalingen gestaakt en faillissement aangevraagd. De officier van justitie uit Breda en de commissaris van politie alhier, stel den ten kantore een onderzoek in. Tot curator zal benoemd worden mr. G; E. Passtoors te Tilburg. Zonder geld geen aardappelen Maar ge krijgt de aardappelen toch voor nietszult ge het R.K. Huisves- tings-Comité tegenwerpen. Ge hebt gelijk We krijgen de aardappelen voor niets en veel ookDe vorige week hebben we de verzending verantwoord van ruim een millioen K.G en zeiden we dat we met 't tweede millioen bezig waren. Welnu, we zijn al een eind over de twee millioen heen en steve nen op het derde millioen aanWeet ge wat dat beteekent Dat de ooeren van hun voorraden, berekend tegen den laagsten marktprijs, voor f 50,000 a f 60.000 zoo maar voor de noodlijden den in de Centrale Rijken hebben af gestaan. Daarenboven gaven ze nog éen paar duizend gulden in geld en stelden eenige honderden plaatsen be schikbaar voor het opnemen van kin deren. En toch herhalen we zonder geld geen aardappelenWant het is niet genoeg dat we de beschikking over de aardappelen hebben, we moeten ze ook kunnen verzenden Onze kas is bijna leeg We kunnen die vrachtkosten niet meer dragen en als de Katholie ken van ons land niet helpen, zouden wij verplicht zijn om tot de boeren te zeggen behoudt uw aardappelen, want we hebben geen geld om ze te ver zenden. En van de boeren het geld er nog bij te vragen zou al te veel ge vergd zijn. Maar we zijn overtuigd, dat de Katholieken van ons land helpen zullen. Er wordt door die aardappelen verzending zooveel goed gedaan Nu stroomen de dankbetuigingen al binnen en er blijkt duidelijk uit, dat de gave der Nederlandsche boeren voor velen de redding van den ondergang heeft beteekend. Ge weet het adresR K. Huisvestings Comité 's-Hertogenbosch (gironummer 54348). Elke gift zal in dank worden aanvaard. Perscommissie R.K Huisvestings-Comité Waarschuwing. Het R. K. Huisvestings-Comité ont ving mededeeling van den Nederland- schen Consul-generaal te Boedapest, dat kinderen uit Holland ongestempelde lOOOKronen-biljetten derOostenrijksch- Hongaarsche Bank medebrengen, die op de volgende wijze in het bezit der kinderen komen Vreemdelingen loopen de Hollandsche dorpen af om de fa milies, waar Hongaarsche kinderen zijn opgenomen, deze b nkbiljetten te koop aan te bieden onder voorgeven, dat de kinderen, resp hun families, op deze wijze goedkoop Hongaarsch geld kun nen bekomen. Hier wordt blijkbaar mis bruik gemaakt door gewetenlooze per sonen van de onwetendheid der een voudige plattelandsbewoners. Men heeft de menschen voor elk duizend Kronen- biljet acht Hollandsche guldens laten betalenMen zij op zijn hoede Een gift van de Negers. Hoever de actie van het Ned. R. K Huisvestings-Comité voor de Centrale Rijken bekend is en sympathie vindt, moge blijken uit de mededeeling, dat het Comité dezer dagen door tusschen- komst van den ZeerEerw. heer Pastoor Van Aken te Beek-Ubbergen een bedrag van f 25 en 14810 Mark ontving, door den Z.Eerw. heer Langewerf, Missio naris van Mill Hill, voor het comité gecollecteerd onder zijn parochianen, de Maori's inboorlingen in het midden van Nieuw Zeeland Wat iedere maand te doen geeft. De Heer A. v. Lamoeo heef la etin tuio eea koolraap gerooid welke het respectable gewicht had var 10 K.G. en waarvan de omtrek 98 c.M Is. In verband met den moord op den 50-jarigen landbouwer M. C. te Kleingenhout, gemeente Beek, is door de politie te Maastricht aangehouden de 25-jariga Maria W., het meisje van den 29-jarige landbouwer J. J. uit Klinge, die C. met een revolverschot heeft gedood. Hef meisle was bij den aanslag te genwoordig. Zij wordt heden voor't verder onder zoek naar Beek overgebracht De eigen- lijke dader is nog steeds voortvluchtig. Onder zeer groote deelneming heeft Maandag te Beek de teraardebestelling van C. plaats gehad. De geheele bur gerwacht, waarvan de vermoorde lid was, nam aan de begrafenis deel. De recherche to Leiden heef' drie wiokeljuff'ouwen gearresteerd, die ten nadeele van den winkelier in dames- aiodeartlkelen A. zich aan diefs al van winkelgoederen tot een vrij aanzienlijk bedrag hebben schuldig gemaakt Ia de bierbrouwerij De gekroonde Bel te Oosteihout waren vanoacht twee mannen binnengeslopen. De wacht kreeg hen in de gaten, sloot de voordeur be hoedzaam af en haaide den meester knecht en den bedrijfsleider. Alle deu ren van de Fabriek werden gesloten, en de Inbrekers, zlende.dat zij geblok keerd waren, gaven zich aan de politie over. Een ruit van het kantoor hadden zij stuk geslagen. Te M?ppel zijn gisternacht de woningen van L. fruithandelaar, en P. schoenwinkelier, in de Groote Oever straat, afgebrand. P. was niet verzekerd. Oorzaak onbekend. Te Harkema Opeinde (Fr)is gis ternacht de woning van T. B. geheel afgebrand- Er is nier® gered. Als ver dacht den brand te hebben gesticht is aangehouden de 52 jarige zwervér S. H. aldaar. Zondagmiddag heeft de heer De Rooy, uit Leiden, die met zijn echi- eenoote op een motorrijwiel langs den Rijksstraatweg reed, bij Eindegeest een 5-jarig knaapje Corn. Vermeulen aan gereden. Doordat de motorbestuurder te sterk wilde remmen, viel de vrouw van het duozadel en kreeg een ernstige ver wonding aan een der beenen. Het kind kreeg zware verwondingen aan het hoofd. B?lden werden per auto naar Hópital Wallon vervoerd. Blijkens een mededeeling van den Commissaris van Politie te Haarlem, had Willem Walbr-ch', stoker op het 9toom»cbip >Cornelis>, die de eeoige overlevende van het in de Oostzee vergane stoomschip Is, dit stoomschip -óór het vertrek uit Ulenborg verlaten, zoodat hij niet bij de ramp tegen woordig is geweest. De kapitein van een Dultsche hout boot, die de vorige week dezelfde route maakte, welke ook de >Cornelis> had moeten afleggen, kwam ons vertellen wat naar zija meening de oorzaak was vanden ramp aandit vaartuig overkomen. Deze gezagvoerder kapitein Preu- sehofc van do >Elbing VIII» was met zijn schip op weg van Kemisln in Finland naar Amsterdam. Zondagmor gen bevond hij zich ter hoogte van de Alandseilanden. De schepen, die naar of van het Noorden van Finland varen, moeten daar het vaarwater passeereo, dat zich bevindt tusschen de Zweedscbe kust en de Alandseilanden. Zij richten bij nacht hua koers naar de seinen van de licht schepen van Grundhallen en Storbrotten. Het eerste is het lichtschip op de Zweed- sche kust, het tweede het Finsche licht schip aan de zijde van de Alands eilanden. De seinen van het Zweedscbe Hchf- «chlp zijn In den loop van dit jaar gewijzigd. Zil zijn nu bijoa gelijk aat die van het Floscbe. Beide geven wit Icht. Het aantal lichtseinen Is hetzelfde Slechts in deu tijdsduur is eeoig ver schik Verschillende schepen hadden, volgens den kapitein, de seinen der beide lichtschepen al eens verwisseld. Zondagmorgen, toen het nog schemer de het was tegen achten zag de kapitein van de >Elbing> een groote houtbooti die tusschen de rotsen op de Zweedscbe kust verdwaald was er die naar het 9cbeen in Noord-Oostelnke richting weer eeo ruimer vaarwate» trachtte te bereiken. (2e helft van October). Nadruk verboden. Veel wintergroen is reeds gezaaid. Hoe het zich zal houden, hangt veel af van de voorzorgen en maatregelen, door den ver bouwer genomen, al is het waar, dat hij over 't geheel weinig kan doen, om zijn ge wassen tegen de lage temperaturen te be schermen. Vooral wintervaste variëteiten moeten verbouwd wordensterke planten zijn beter tegen de koude bestand dan zwakke. Eind October begin November is het de tijd om de mangelwortels te oogsten, 't Is niet goed de bladeren eerstaf te pluk ken, de groei der knollen wordt hierdoor gestuit, alleen bij grooten voedernood is het te verdedigen. Voor men de wortels naar de bewaarplaats brengt, ontdoet men ze niet alleen van het loof, maar tevens van het allerbovenste deel van den loofkop. Het loof kan men versch voederen of (en) in kuilen veelal laat men wat niet versch kan worden opgevoerd, op het land achter en bouwt het onder. Inkuilen, met ander groen voer, is het beste. De koolrapen worden door de najaarsnachtvorsten niet geschaad en laat men dus zoolang mogelijk groeien; men kan ze derhalve oogsten na de mangels en de gele wortels. Ook van de koolraap moet men niet dan in hoogen nood 't loof te vroeg afplukken. Dit loof is voedzaam, smaakt t vee goed en is dan ook een goed veevoer, waarvan men echter niet te veel mag geven. De koolraap zelf is voor rnensch en dier ge schikt; lang duren kan zij niet, derhalve moet zij eerder dan mangels en gele wortels worden opgevoerderd. Als de spurrie, welke in vele streken goed is gelukt, op is bij velen is dit eind Octo ber wel al het geval dan komen de herfst- knollen aan de beurt. Hiermee kan men, als de winter niet te vroeg invalt en te streng optreedt, voortgaan tot het eind van 't voor jaar of soms nog langer. Wie dan nog een voorraad mangels kan aanspreken, welke hem den winter goeddeels doorhelpt, mag zich gelukkig achten. Hij bespaart zich dan veel geld, dat hij anders voor krachtvoer '(„tien spul") moet uitgeven. Zij, die Sloorzaad, dat is verpoot winterkoolzaad verbouwen (in den Gelderschen Achterhoek en in Brabant b.v. geschiedt dit nog) kun nen nu, of in de volgende maand het land daartoe spitten of ploegen, nadat men het te voren zwaar bemest heeft. Uit 't kweek bed, begin Augustus aangelegd in den moes tuin of op een stuk roggeland, neemt men de planten voorzichtig op en zet ze ter plaatse op afstand van 25 bij 10 cM. In het vroege voorjaar zaait men er wortelen on der. In den moestuin. De eene groente na de andex-e wordt nu nog geoogst. Bieten, wortelen, schorsenee- ren bewaart men in den kelder of in ton nen of kisten in zand. De kelder moet droog zijn. Ook kunnen ze worden ingekuild: een voet diep in den grond, flink in 't witte zand, stroo of een mat er overheen en wor den met gewone aarde opgehoogd bolrond, opdat het water afloopt. Bij strenge vorst behoorlijk met loof dekken. Bind bij droog weer de groote andijvie- struiken op, ze lijden dan niet zoo spoedig van de vorst. De kleintjes kunt ge, als ge een bak hebt, onder het glas bewaren, vlak tegen elkaar met de worteltjes eventjes in den grond. Af en toe luchtenGaat 't meer vriezen, dan 's nachts den bak afsluiten en vorstvrij houden. Hebt ge nog spinazie in uw hof, leg er dan wat droge bladeren op, ze heeft dan niet zooveel van de vorst en scherpe wind te lijden; beukenbladeren zijn licht, druk ken dus niet zwaar en zijn daarom het best. Huismoeders denkt er omdeze maand is zeer geschikt om Hyacinten op glazen te zetten. Afgestorven bol- en knolgewassen moet ge uit de potten nemen, schoonmaken en droog bewaren. Groote kamerplanten in kuipen die een vorstje van een paar gra den kunnen verdragen, laat ge tot 't laatst dezer maand buiten; zet ze dan in een luch- tigen kelder of in den gang, als ze niet in den weg staan, of breng ze bij gemis aan behoorlijke ruimte, naar een vertrouwden kweeker.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6