BËICiiPAM HET IÜIDEH. Tweede Blad. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws No. 89. Woensdag 8 Nov. 1922 Engeland beeft wederom 50 mil lioen dollar aaa de Ver. Staten betaald. Daltschlaod laat biljetten van 50.000 Mark drukken. De Belgische minister van oorlog heeft het ontwerp van de nieuwe leger- wet bij de Kamer ingediend. Wordt dit wet, dan zal België beschikken over Ten le een dekkingscorps van twee devisies ten 2e een eerste leger van ongeveer 225.000 man, gevormd door de vier jongste lichtingen; ten 3e een tweede leger van dttelfde sterkte, eveneens uit vier lichtingen gevormd ten 4o een aanvulliogsreserve voor belde legers van 25O0OO man beneden de 30 jaar, waarvan de helft volledig geoefend isde rest binnen enkele maanden af te excerceeren is ten 5e een landstorm van 250000 man, belast met de bewaking van de spoorwegverbindingen enz ten 6e een reserve van ongeveer 500000 man, ter mobilisatie in fabrieken en bedrijven. landsche klompenten aanzien van het mandenmakersbedrijf dat bij de thans veel gebruikte klstverpakklog en o.ra. als gevolg van de slechte oogsten in de laatste jaren In ongunstlgen toestand Is komen te verkeeren, werd de mogelijkheid besproken van Regee- rlngssteun voor den export, terwijl de hoepelindustrie op verlenging van den arbeidstijd aandrong. Het hoofdbestuur der Ned. Mij. de „Steenkoleninkoop", zoomede de opgeworpen vraag of in de gegeven omstandigheden ieder lid, dat uittreedt uit de Vakorganisatie, ook geroyeerd moet worden uit de Standsorganisatie, gaven aanleiding tot drukke en geani meerde gedachtenwisselingen, waarbij een der Nijmeegsche afgevaardigden den raad gaf en zulks in verband met de besprekingen omtrent 't Dagblad en 1 't Bondsblad of men zoo zachtjes aan Nijverheid en Hendel beeft aan niet een te veel kreeg van lectuur, nu Volgens „St. Christoffel" van 2 Nov 11. heeft deze vereeniging aan de Maatschappij tot exploitatie der Ned. Spoorwegen gevraagd voor den aanstaanden zomerdienst een 50-tal wijzigingen in de bestaande dienst regeling te brengen, welke, zonder in botsing te komen met de bezuinigings actie door kleine verschuivingen in aankomst of vertrekuren het aantal goede verbindingen belangrijk zal ver- grooten. Daarnaast werd aangedrongen op verlaging van het depot-bagage ver laging van het tarief van het rijwiel- vervoer, in 't bijzonder voor kleine afstanden waar deze niet overgeladen behoeven te worden, alsmede om in de spoorboekjes op te nemen welke treinen posttreinen zijn. Een inwilliging van deze wenschen zal niet alleen een handelsreizigers-, maar ook een publiek belang zijn, Naar men verneemt bestaat bij den heer B. v. Heek, oudsten firmant der firma Van Heek Co., te Enschedé, het voornemen de traditie der familie Van Heek getrouw, de stad Enschedé met een instelling van algemeen belang te verrijken, n 1. met een schilderijen museum tevens dienstbaar voor het onderbrengen van oudheden. Het gebouw zal nabij en grenzende aan het Volkspark, een geschenk van wijlen den heer H. J. v. Heek, verrijzen, terwijl het plan van den heer B. van Heek moet zijn de stichting over te dragen aan het Rijk. In de textielfabrieken is vaodaag aangeplakt, dat krachtens besluit van den bond van tex'ielondernemingen io en bulten Twenthe en de daarmede samenwerkende werkgeversverenigin gen de loonsverlaging is bepaald op 10 procent van alle tijd- en stukloonen, Ingaande 4 December. Het R. K. Verbond van Werk- gevers-vakvereenlgiugen heeft gisteren besloten zich terug te trekken uit den R. K. Centralen Raad van Bedrijven. De Minister van Landbouw heeft, in veeband met het voorkomen van mond- en klauwzeer met ingang van heden de rundvee-markten in de pro vincie Zuid-Holland geschorst. Het vroegere pantserdekschip •Noord-Brabant», dat bij de afvoering uit de sterkte van de vioot door hst Departement van Justitie werd aan gekocht, met het doel, het schip te laten ombouwen in een drijvend opvoe dingsgesticht, zal thans spoedig voor de nieuwe bestemming gereed zijn. Het plan is, de >Noord-Brabant> bij Maassluis op stroom te leggen. Door deze ligging In een druk bevaren water weg, hoopt men de jongens belangen voor de scheepvaart bij te brengen en hen door daarop betrekking hebbend onderwijs geschikt te maken, later io de scheepvaart hun brood te verdienen. Zondag heeft te1 Doorn de vol trekking van het huwelijk plaats gehad tusschen ex-keizer Wilhelm en prinses Hermine von Reuss. De burgemeester en secretaris der gemeente Doorn, voltrokken, in tegen woordigheid van de reeds door ons genoemde getuigen, het huwelijk. In de trouwkapel waren de familie leden en genoodigdea aanwezig. Na deze plechtigheid had de feest maaltijd plaats. Er was een zwerm van journalisten in Doorn neergestreken. Ze hadden echter geen succes. Maandagmiddag had wederom een der conferenties plaats welke door den Minister van Arbeid worden belegd ter bespreking van den toestand in de verschillende noodlijdende takken van nijverheid. Ditmaal waren hiertoe de belanghebbenden bij de klompen-, de manden- en de hoepelindustrie uitge noodigd. Ten behoeve van de klompen industrie, die zich gedurende den oorlog en ook kort daarna hier te lande zee heeft uitgebreid, werd gepleit voor de heffing van een invoerrecht op bulten voor de Tweede Kamer verzocht den zomer tijd te handhaven en den betrokken minister te verzoeken om Internationaal tot eenheid van de regeling te geraken. Het hoofdbestuur acht een uniform- regeling gewenscht niet alleen voor handelsbelangen (spoorwegen, poste ren en telegrafie) maar ook In het belang van den meieorologischen dienst van de veiligheid van de scheepvaart en het luchtverkeer. De regeering ontkent, dat in de nota betreffende den toestand van s lands financiën het tekort te gunstig zou zijn voorgesteld. Zij Is van oordcel, dat de raming der middelen met de noodlge voorzichtigheid is opgemaakt. Het perspectief van 37'/a millioen besparing, dat in de mlllloeoen-nota voorkomt, dient niet om den toestand gunstiger voor te stellen dan hij is, maar om dien in de toekomst gunstiger te maken. De Regeering gevoelt allerminst be hoefte het naakte feit tc verbloemen, dat er voor 1923 niet een sluitend budget zal zijn het Is een gevolg van den nood, waarin wij verkeeren en waarvoor onmiddelijk werkend ktuld niet gewassen Is, hoewel soms die voor stelling gewekt wordt ook door hen, die alle aangeboden kruid afwijzen. Maat zij gevoelt wel behoefte vast te leggen, dat het niet zoo blijven mag en con creet de lijn aan te geven, waarlang.' het In de naa9te toekomst veranderet moet. Dat is de beteekenis der perspectief- besparing. Zij is niet een >claim< maar een werkmethode. Zij biedt een >clalm4, waarvan de waa de niet valt te ontken nen. Het tekort van 5 millioen, dat naast de slechts In perspectief verkregen be sparingen, nog op de aanvaokelijk Inge diende begrooting was overgebleven, zal bij de Memories van Antwoord inzake de afzonderlijke hoofdstukken verdwijnen. Een zeer systematische uiteenzetting van de bezuinigingsplan nen dan reeds o.a. in de geopende perspectieven gegeven werd, is op het oogeoblik niet ooodig. Waalwijk, 7 Nov. '22 Wegens het groote getal muziek iefhebbers, dat as. Zondag zich naar s Bosch zal begeven, om de Sixtijnsche kapel te hooren zal de Liedertafel de gelegenheid om plaatsen te reserveeren voor het groot concert op 13 Nov. a.s open stellen op Zaterdag 11 Nov s avonds van 9 tot 10 uur ir. „Musis blijkens persberichten, de R.K. Vakbe weging ook aan alle leden der Vak bonden zal worden verstrekt. Bij de behandeling der begrooting bleken de Nijmeegsche afgevaardigden van meening te zijn, dat deze niet vol doende stond in het t'eeken van be zuiniging Deze hadden verwacht met het oog op het dalend ledental en daardoor verminderd Bondsinkomen, dat de gesalarieerde bestuurders en ambtenaren het goede voorbeeld zou den geven door vrijwillig een offer te brengen. De afdeeling Son had voorgesteld, de vacantietoeslag voor ambtenaren en cantoorpersoneel af te schaffen. De afgevaardigde van Son kon niet mede gaan met het ongunstig praeadvies van 't bestuur en verdedigde het voorstel, dat bestreden werd door afgevaardig den van Eindhoven, Tilburg en Heeze, welke laatste van het bestuur gaarne zou vernemen of wanneer deze meende, dat de tijd daartoe gekomen was, ook zou komen met salarisvermindering. De voorzitter bestreed namens het bestuur het amendement Son en de Nijmeegsche meeningen, wees er op dat de begrooting niets anders bevatte dan noodzakelijke uitgaven, slechts op de 4 posten subsidies te zamen f 300.— groot zou bezuinigd kunnen worden, vestigde de aandacht er op, dat in de vorige vergadering het Bestuur, ondanks oppositie van verschillende afdeelingen, aanmerkelijke bezuinigingen had weten door te voeren door een ontstane va cature onder de ambtenaren niet aan te vullen en een nieuwe ambtenaar niet aan te stellen, daardoor waren op deze begrooting twee ambtenaren be zuinigd. Het amendement Son werd door hem eveneens bestreden, wijl men den tijd nog niet gekomen achtte om hetzij direct of indirect op ambtenaars salarissen te verminderen en zulks te meer niet. wijl onze salarissen altijd ten achter gestaan hebben en nog staan bij de salarissen van verreweg de meeste organisaties. Het voorstel Son werd verworpen met 9 stemmen voor, 99 tegen en 3 blanco Het jaarverslag zal dit jaar niet gratis worden verstrekt aan de leden, doch daarvoor een kleine bijdrage van b.v. 5 cent worden gevraagd. Het bestuur kreeg maentiging ten dienste van het Secretariaat van den arbeid zich de medewerking van een rechtsgeleerde te verzekeren waarvoor een crediet werd verleend. De begrooting werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 44.860. Een voorstel tot herziening van het huish. Reglement waarbij de boete voor het niet bijwonen der centrale Raads- Sacrum". Wij vestigen hierbij nogmaals nei n'ei .ü,lwü,,c" u" """a* 7;^ de aandacht op het werkelijk mooie vergadering werd verhoogd met f2.50 jrogramma dat op dit Concert zal uit gevoerd worden. Behalve de keur van iederen door Mej. Koekoek, welke wij n ons blad reeds bespraken, geeft de Liedertafel zelve de beste nummers van haar repertoire, terwijl het ge mengd koor, dat op 't oogenblik uit circa 60 leden bestaat, drie mooie nieuwe nummers zal uitvoeren, waar onder „De Star van C. van der Linden. Dit nummer alleen is reeds een bezoek aan het concert overwaard. Zaterdag 4 Nov. werd de Cen trale Raadsvergadering van den Bos- schen Dioc. Werkliedenb. gehouden in het Bondsgebouw te Waalwijk. In zijn openingsrede schetste de voorzitter, de heer v. Rijen de tegenwoordige tijdsomstandigheden bezien uit organi satorisch standpunt, betreurde dat zoo veel arbeiders de Vakbeweging slechts beschouwen als het kanaal om meer loon, werkloozenuitkeering en steun bedragen toegevoerd te krijgen en nu de Vakorganisatie hen geen oogenblik- kelijk tastbaar voordeel biedt, haar in den steek laten en deze verzwakt juist nu zij komt te staan voor den strijd tegen verslechtering van arbeidsvoor waarden. Van den terugloop der Vak organisatie voelt ook de Standsorgani satie den terugslag. Spr. bepleitte verder het zoeken van meer contact met de leden door huis bezoek, diverse cursussen, praatavon den, Bondsblad en de verschillende instellingen der Standsorganisatie, als Spaarkas, Levensverzekering, e.a. Ook werd de propaganda voor het Dagblad „De Volkskrant" dringend aanbevolen. Een lans werd gebroken voor krachtige medewerking der plaatselijke besturen met de Bondsleiding en wijdde de voorzitter nog uit over de gewijzigde Kringindeeling. Verschillende mededeelingen werden vervolgens gedaan betreffende verlaging kosten Bondsorgaan, de te organiseeren Tweedaagsche cursussen der Federatie welke voor dit Bisdom zullen gehouden worden te 's Bosch, Eindhoven en Nij megen, het houden van Kringvergade ringen, het organiseeren van apologe tische en politieke cursussen, waarvoor schema's zullen worden verstrekt. De aandacht werd gevestigd op de ver slagen van Federatie en Centrale Zie kenkas. Deze mededeelingen en voora werd aangenomen. De afdeelingen Waalwijk en Helmond ladden voorgesteld in plaats van twee slechts één Centrale Raadsvergadering te houden, terwijl Eindhoven een andere verdeeling der stemmen wenschte. Een usschenvoorstel van het bestuur waar bij getracht werd aan de drie voor stellen tegemoet te komen, kon echter lindhoven niet bevredigen. Na eenige *edachtenwisseling besloot men in de volgende vergaderinghierop naderterug te komen, wijl Eindhoven toezegde met een gewijzigd voorstel te komen. Wegens het vergevorderde uur kon het concept-Samenwerking met Boeren bond niet meer behandeld worden. In princiep werd deze Samenwerking goedgekeurd, terwijl men in de Kring vergaderingen hierop nader zal terug komen De vergadering werd bijgewoond door 114 afgevaardigden. De bussen op a s. Zondag naar 's Bosch (Sixtijnsche kapel) zijn geheel uitverkocht. Ter voorkoming van abbui- zen deelen wij nog mede, dat één der 3 bussen te 8.30 v.m. van Kaatsheuvel zal vertrekken, terwijl 2 bussen te 9. uur v.m, precies en de derde bus te 9.30 uur v.m. precies van Waalwijk zal vertrekken. De bus voor de Qorinchemsche paardenmarkt, rijdt over Sprang. Vrij- hoeve-Capelle, Capelle naar Gorinchem vertrekt om half zeven uit Waalwijk. Naar wij verder vernemen zijn bij de directie der Wavi plannen in be werking om een auto-bus dienst Waal wijk—Kaatsheuvel—Tilburg VV in te richten, welke dienst zal aanvangen op Woensdag 15 November a.s. De vennootschap „Wavi" ver zoekt ons, de aandacht te vestigen op achterstaande advertentie, betreffende extrabussen op Zon- en Feestdagen. Deze bus vertrekt te Waalwijk te 5. uur om in 's Bosch aansluiting te geven op treinen naar Utrecht, Nijmegen, Eindhoven en Roosendaal. De^terugrit van 's Bosch is gesteld op 10,45 daar 1145 te laat is gebleken het en aantal reizigers der avondtreinen in 's Bosch op Zondagen te gering is om daarvoor althans gedurende het winterseizoen een extra bus te laten loopen. Zaterdag 18 November a.s. zal 't Waalwijks Dubbel Gemengd Kwartet „Speranza" onder leidiug van den Heer |ac. Sars aan 't Groot Nationaal Zang Concours te Schiedam deelnemen, uit geschreven door de Mannenzangver eeniging «Inter Nos". Directeur W. F. Kools. Van dit Kwartet samengesteld uit de volgende Zangers en Zangerressen, Sopranen Jo en Stanz Sars, Alten, Jo de Vries, ei G. v. d. Meijdenberg, Tenoren C. de Bont en Ant. v. Bladel Bassen, Ant. Kooien en Ant. v, d. Meij denberg, kan dan ook wel wat verwacht worden. Zij zullen mededin gen in de le Afd. de te zingen num mers zijn: 1. Fliefflodderke, van Wierts. 2. Se renade van een Landknecht van Or lando di Lasso. Wij twijfelen niet of Speranza zal ook weer te Schiedam den goeden naam van de Waalwijksche Zangers hoog houden. Wij kunnen hier nog aan toevoegen dat de concurrentie niet groot is, maar toch zwaar, O.a. Dubbel Gemengd Kwart. „Utrechf" behaalde den laatste n tijd te Alkmaar le Afd. le prijs, le Eereprijs en publieksprijs Arnhem, le Afd. le prijs en Eereprijs; Haarlem le Afd. 3e prijs; Delft, le Afd. le prijs en Eereprijs; Amsterdam, le Afd. 2e prijs; de te zingen nummers van dit Kwartet zijn. Flieffodderke van Wierts. 2. Wiegeliedje van Brahms. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, betreffende de komst van het „Amsterdamsche Schouwtooneer onder direcie van Vincent Berghegge in de groote zaal van de R.K. Werkliedenvereniging op Dinsdag 14 November as. Speciaal ter gelegenheid van t Eucharistisch congres in den Bosch worden in dit diocees eenige opvoeringen gegeven van het „Somtijds zijn droomen open baringen Gods" van don Pedro Calde- ron de la Barca en vertaald door Mgr Callier, een stuk dat volgens de recen sies iets grootsch en verheffends te genieten geeft zullen! optreden behalve Vincent Berghegge, die de rol van Joseph vervult, de dames Rina Göthe, Betty Hooy, Corry Roosendaal. Jeanne Verkade en de heeren Jan Boezer, Joh. te Wechel, Huib. Orizand, Cor Tepe, Louis Oorthuijs, Jan de Bruijn e.a. De décors zijn speciaal vervaardigd door firma Beijne, costuums van het huis Helsloot en kapwerk van het huis Michels. In het volgend nummer komen we op 't stuk zelf terug. la verband met het behandelde ia de laatste raadsvergadering inzake werkverschaffing en steunverleening, kunnen wij mededeelen, dat geen Rijks- steun kan worden verleend voor die werkverschaffingen, waaraan ook andere dan steunbehoevende wcrkloozen wor den te werk gesteld. Werkverschaffing door de gemeente mag alleen bedoeld zijn als een beteren vo»m van steun verleening. Met dit beginsel acht de regeering in strijd, elke tewerkstelling van wetktoozec, die niet reeds in de termen zouden vallen voor uitkeering. Zooals wij hebben aangekondigd heeft de R. K. Werkliedenvereeniging haar Patroonsfeest op de gebruikelijke wijze gevierd. Zondagmorgen werd voor de leden ten 7 uur eene H. Mis opgedragen in de parochiekerk van St Jan, waaronder eene generale H. Communie Voor de eerste maal werd door alle aanwezigen na 't Evangelie, het „Credo" gezamenlijk gezongen, wat een heel plechtige indruk maakte. Des avonds ten 6 uur werd eene feestvergadering gehouden, waar de eerw. adviseur het woord voerde en harmonie en tooneelvereeniging hare medewerking verleenden. We behoeven niet te zeggen dat de zaal overbezet was en men zich uitstekend amuseerde. Jammer dat de opvoering van het tooneelstuk „De Mexicaansche zilver mijn of speculatie-koorts" afgebroken moest worden, omdat de vertolker van den hoofdrol plotseling zoo ongesteld werd, dat hij niet meer door kon-spelen. De oorzaak hiervan bleek te zijn de rook die in dikke wolken in de zaal, maar nog erger op het tooneel hing. Nu, 't is voor het publiek, maar speciaal voor de spelers wel wat al te erg en maatregelen ten deze zullen noodig zijn. Maandagavond werd hetzelfde pro gramma voor het publiek en tegen entreé gegeven en zeer velen hebben er van geprofiteerd. De zaal was vol en de aanwezigen hebben van 't pro gramma van harmonie en tooneelgezel- schap volop genoten. De muziekver- eeniging deed zich natuurlijk van hare beste zijde kennen en ook de tooneel vereeniging handhaafde haar ouden roem. „De Mexicaansche zilvermijn" liep in elk opzicht vlot van stapel en 't blijspel gaf meermalen gelegenheid tot smakelijk lachen. „Bertus Riem" was z'n ongesteldheid van den vorigen avond weer geheel vergeten, maar ook 't publiek had leering getrokken uit 't voorgevallene. De overige spelers waren elk in hun rol goed. zoodat het een in elk opzicht aangename avond was, waarop de vereenigingen, die meer en meer waardeering ondervinden, trotsch mogen zijn. Voor de leden zal hij. nogmaals herhaald worden. Vanaf Vrijdag sal in do Wiite Bioscoop de groote kunstfilm »Jeace D'arc4 vertoond worden, We achten het een gelukkige keuze van de directie het leven van de beroemde »Maagd van Orleans4, die door alle eeuwen heen een voorbeeld van heldenmoed en eenvoudige plichtsbetrachting zal blijven, eens op het doek te brengen. De geheele pers heeft den film be grijpelijk zeer toegejuicht zoo lozen wi) la de Maasbode Er i9 gegrepen naar Iets grootsch en het Is bereikt. Men 9taat versteld van de ma9sa-regle van de verzorging der C09tuums en van de fotografle- 1 techniek, die hier noodig zijn geweest. Deze film beschouwen wij na den film Christus als het grootste kunstwerk ooit verschenen.4 Wij behoeven hier weinig aan toe te voegen en twijfelen niet of de directie zal met dit werk volle zalen trekken. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen naar achterstaande advertentie Wegens ongeldigheid van het laagste inschrijvingsbiljet zal eene her besteding der 15 arbeiderswoningen alhier plaats hebben. In den nacht van Maandag op Dinsdag is tegen een 9-tal jongelui uit Waalwijk en Kaatsheuvel proces verbaal opgemaakt wegens burenge rucht. Zaterdagavond vernielden 'a paar dronken personen eenige ruiten In het café v. d. M. alhierze kregen daarna tuzie en 'c mes werd getrokken. De marechaussée en gemeente-pohtie waren spoedig ter plaatse en arresteerden de twee vechtlustige vernielers, die hun straf wel nlst znilen ontgaan. De kaarten voor 't Eucharistisch congres, zoowel als voor de Sixtijnsche kapel zijn geheel uitverkocht. Kerstgave voor de Noodlijdenden in d» Centrale Landen. Wederom nadert het schoone Kerst feest een feest zoo bij uitstek ge ëigend om goed te doen. Van oudsher is het Kerstkindje in die heerlijke dagen vreugde en blijdschap komen brengen ook In de armste woningen. Op de eerste plaats geestelijke vreugde, omdat Christus geboorte het begin was van üet groote veriosslngs- en reddings werk. Die vreugde weerspiegelde zich ook in feesten van stoflelijken aard en Uoeveelen grijpen het Kerstfeest aan, om aau hunne minder bedeelde even- menschen een weinig af te staan van betgeen zij misschieu niet te veel heb ben, doch dat zij uit ilefdo tot het Goddelijk Kerstkind gaarne willen mis sen om ook anderen te doen deelen in de vreugde, die zij ia die dagen zelve zullen genieten. Behoort gij ook tot dezen, die het heerlijke Kerstfeest wil len vieren door een daad van Christe lijke naastenliefde Denkt dan ook aan uwe noodlijdende geloofsgenooten in de Centrale landen. Ginds kunt gij een Gode welgevallig reddingswerk verrichten. Ook daar zal steaks geestelijke vreugde zijn, wanneer in de Kerken 't Engelen lied zal weerklinken Eere aan God in den hooge I Vrede op aaide aan de men schen van goeden wil 1 Voor hen, die zoo ounoemenhjk veel lijden door oor zaken, waaraan zij zeiven niet mede schuldig zijn, klinkt dit lied als een schoone belofte. Een belofte van uit komst in dezen moeilijken tijd, een be lofte van hulp In hun kommervolle omstandigheden. Gij, Katholieken, zijt mede geroepen, die bolofte te vervullen. Gij kunt me dehelpen door een kleine gave duizen den van den stoffeltjken en, misschica ook als gevolg daarvan van den gees telijken onderging te redden. Gij weet hoezeer hulp giads nog noodig is. Wij behoeven U het leed, dat daar geleden wordt, niet meer te schetsen. Gij kent dat uit eigen aanschouwing of vernam net vau Uwe familieleden en vrienden, uit brieven, uit dagbladberichten. Gij kent den nood en zult dus hclpeo. Gij zult mede trachten om een zonuestraal- •je te brengen in het droef bestaan van zoovele duizenden nwer geloofsgenoo ten. Hoe gij dat doen kunt? Door Uwe Kerstgaven in geld of natura op te zenden aan ons Commlié (magazijn: Zuid-Willemsvaart 127, 's Heriogen- boscb). Wij zullen ze verzenden aan hen, die er het meest behoefte aan hebben. Ook de plaatselijke Comités nemen Uwe gaven gaarne in ontvangst. Ned. R. K. Huisvesting9 Comité. 's-Hertogeobosch. November 1922. NIEUWKU1JK. Het bestuur van de Hanze van Nieuwkuijk, Vlijmen en Haarsteeg heeft besloten wederom een boekhoudcursus te geven. Als leeraren zijn aangesteld de heeren Prinsen te Haarsteeg en Duyx te Vught. Naar wij vernemen besloot de gemeenteraad in zijn jongst gehouden vergadering eerstdaags tot den bijbouw der O. L. School over te gaan. Verschillende mandenmakers hier hebben deze week wederom gedaan gekregen. Voor velen ziet het er, in in deze industrie werkzaam zijnde, met het oog op den komenden winter treurig uit. OISTERWIJK In de 3 Nov. onder voorzitterschap van burgemeester Ver- wiel gehouden raadsvergadering stelde de heer Horvers de vraag of aan de caféhouders gedurende de kermis geen verlof kan worden gegeven om in hunne lokalen te laten dansen De Voorzitter achtte dit niet mogelijk daar hij dan niet de verantwoordelijk heid voor den goeden gang van zaken tijdens de kermis op zich kon nemen. De gemeente-politie is niet talrijk genoeg om toezicht te houden op alle

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5