Prima Cahiers Nieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden Stukken. Nieuws uit Beusden. Correspondentie. Gemengd Nieuws. Vaste Betrekkingen Advertentien. Ongelooflijk en toch waar v.Eijkelenburg. dansinrichtingen. Nu is alles goed verloopen, dank zij het tactvol optreden der politie. Verder werden tal van ingekomen stukken en voorstellen behandeld, o a. de onttrekking van een voetpad aan den publieken dienst, zulks op verzoek der lederfabriek „Oisterwijk". Een gemeen schappelijke regeling inzake de vleeschkeuringswet wordt aangenomen. Besloten wordt in overleg te.treden met de harmonie „Asterius" om hare kiosk over te nemen, daar deze haar gaat verkoopen en voorts eene nachte lijke telefonische verbinding met Tilburg aan te leggen en zulks op dringend verzoek van den gemeente-geneesheer. De heer Horvers vraagt of in de gemeente geen urinoirs geplaatstzouden kunnen worden. Burgemeester Verwiel antwoordt hierop dat de kosten hiervoor op 't oogenblik vrij hoog zijn en zegt nadere overweging toe SPRANO. Onze voetbalvereniging S.V.V speelde Zondag een Competitie wedstrijd voor den B V.B. tegen Quick II uit Waalwijk en wist welverdiend met 5_1 te winnen. CAPELLE. J.l. Zondag speelde het eerste elftal onzer voetbalvereniging Excelsior haar vierden competitiewed strijd voor de eerste klas B.V.B. tegen Korvel 1 uit Tilburg op het sportterrein alhier. Als om ruim twee uur scheids rechter Slaats uit Baardwijk beginnen blaast, stellen beide elftallen zich ge heel volledig op. Het is al spoedig .te zien, dat Korvel over een uitstekend elftal beschikt, doch dit neemt niet weg, dat Excelsior na tien minuten spelens door Heintje de leiding neemt 1—0. Het is echter van korten duur want na een minuut spelens is de stands reeds gelijk 1 1. Even later neemt Korvel de leiding, 2—1, welke zij tot de rust behoudt. Na de rust gaat Excelsior het heel wat ernstiger opnemen en er is dan ook nog geen vijf minuten gespeeldof van der Waals kopt zeer prachtig den gelijkmaker in het Tilburgsche doel 2-2. Als even later de buitenspeler den bal over de backs wipt, kogelt van der Waals on der oorverdoovend gejuich no. 3 in het vijandelijk doel, 32 Van nu af is Korvel een geslagen elftal en steeds in de minderheid. Als Cové daarna een hoekschop prachtig voor het doel plaatst is het alweer Van der Waals die den bal in het doel kopt. Stand 4—2. In dezen stand komt geen ver andering meer, zoodat Excelsior haar vierde overwinning welverdiend be haalde. J, WASPIK. Vorige week werd van den werf der N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. en A. Ruytenberg alhier met goed gevolg te water gelaten de stalen sleepkaan „Ideaal" groot ca. 550 ton, gebouwd voor den Heer H. Nuy te 's-Hertogenbosch. De kiel zal worden gelegd voor een Rijn Merweekanaal- schip van 1060 ton voor rekening van den heer J. A. Pols te Raamsdonk. WASPIK. Door de tooneelvereeni- ging „Entre-nous" is in studie geno men, behalve een operette „De gril van een Hertog", blijspel in 3 bedrijven. Op den scheepstimmerwerf van de firma Ruitenberg, die tot heden vergunning had om 10 uren per dag te werken, zijn deze weer tot 8'/auur teruggebracht wat voor het personeel een aanzienlijke loonsvermindering beteekent. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand October werd aan het Post kantoor alhier en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren ingelegd f 14898,33 en terugbetaald f 17889.81. Gedurende de maand October bedroeg de regenval alhier 26 m.M. Postcheque en Girodienst over October. Gestort op postrekeningen f 190993.31 Uitbetaald wegens cheques 75438.53 Bijgeschreven wegens stortingen f 106657.53 Bijgeschreven wegens overschrijvingen f 74250.49 /a Afgeschreven wegens overschrijvingen f 101715.22'/j wtjzeres aan de R. K. Meisjesschool op het Dorp, deze gemeente verlaten, om la gelflko betrekking te treden In Beek. In die twee jaren, dat zij zich hier geheel aan het onderwijs gaf, hebbea de ouders der schoolgaande kinderon haar leeren waardeereo als een bij uit nemendheid geschikte kracht voor onze meisjesschool. Velen, waaronder vooral haar leer- liegen zullen haar noode zien vertrek ken. De nieuwe stationchef de heer Mar tens uit Geffeu gekomen in de plaats van den heer Nootenboom, die met pensioen gaat, is in functie getreden' GEERTRUIDENBERG. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 8 Nov. des v.m. 10 uur. Verslag volgend nummer. DUSSEN Toen een sleepboot door den Maasmond passeerde gaf zij bij 't voorbijvaren der Dussensche havenen loswal een paar flinke stooten op de stoomfluit. Het paard van J. Leemans, gespannen voor een kar met pulp, verschrok daarvan en sloeg op hol. Het kwam in botsing met een kar op de brug over 't afwateringskanaaltje, waardoor de kar geheel verbrijzeld werd en van de leuning der brug de stukken afvlogen. Hier werkte het zich zelf vast zoodat het gegrepen kon worden. Voerman en paard hadden geen letsel. „Kunst en Vermaak" met haar drama „Robrecht van Vlaanderen" een schier ongekend succes inoogstte en dat het zangnummer, alsmede het voor deze gelegenheid bewerkte komisch duet „Zeg, weet jij het"? door de beide (ohns en het onberispelijke pianospel van den heer Chr Merkxjr,niet minder in den smaak vielen. Hadden de EdAchtb. heer Burge meester en de Eerw. Heeren Pastoor en Kapelaan zich gedrongen gevoeld uiting te geven aan hunne gewaarwor dingen, ook het publiek bleef niet achter en deed een paar malen een welgemeend„Lang zullen zij (de tooneellisten) leven hooren. HERPT. De installatie van den nieu wen Burgemeester, den EdelAchtb. heer H. J. van Eggelen, zal plaats hebben a.s. Donderdag-namiddag. Naar we vernemen beijvert ieder zich, om den blijden intocht zoo grandieus mogelijk te doen zijn. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Afgeschreven wegens cheques f 88672.92 De korfbalclub „Blei" speelde op haar terrein te Geertruidenberg Woens dag 1 Nov. een wedstrijd tegen „H. B. S." uit 's-Hertogenbosch. Beide clubs speelden met enkele invallers Als de scheidsrechter „beginnen" fluit, staat er een felle wind dwars over het veld, terwijl het terrein door den regen zeer glad is. Toch werd door beide ploegen hard gewerkt en hoewel Blei iels sterker was. mocht H. B. S. even voor de rust er in slagen te doelen. Terwijl met 1—0 gedraaid wordt, is het inmiddels gaan stortregenen en het veld zeer zwaar geworden. Door glad heid van den bal en van het veld is goed doelen en wegwerken dan ook vaak onmogelijk. Blei weet echter nog te doelen en voor den gelijkmaker te zorgen. Wanneer eindigen gefloten wordt is de stand 1—1. Graanbeurs Tarwe f 12 A f 12.50' Rogge f 11.—, Haver f 11.A f 11.50, Tarwestroo f 17.—Roggestroo f 22.— Hooi f 45.—. RAAMSDONK. Zaterdag a.s. wo.-dt op het Veer de paardenmarkt gehouden. Voor de aanvoerders der paa der zul len bij loting tien premlën, elk groot f 2 50, worden beschikbaar gesteld. Voo? elk paatd ontvangen zij een co. 1 Dec. gaat Mej. Wouters, onde Kaatsheuvel, 7 Nov. 1922 MOORD. Hedenavond omstreeks 8 uur deden in het Straatje geruchten de ronde als zou op den Heuvel bij het 2de Straatje een moord gebeurd zijn. Toen we op onderzoek uitgingen, bleek 't gerucht waarheid. Bij de Wed. B zaten de 18-jarige zoon vau Dirk Netten uit het bekende Cafétje in het 2de Straatje en de 19- jarlge v. WanrooiJ te buurten. Volgens verklaring, zonder voorafgaande woor- deuwisseling giog N. naar buiten, ge volgd door v. W. Nog geen minuut ater lag N. met een diepe wor.de ir. de rechterborst tor aarde. Bt) de Wed. B. binnengedragen gaf hij terstond den geest. De dader was gevlucht. De ma- rechaussee's, de dokter en de pastoor waren terstond gewaarschuwd. De Zeer Eerw. heer Pastoor kwam te laar, wijl dokter Hucber den dood moest coc- stateercn. De marechaussée's onder lei ding van Opperwachtmeester Pieterse stelde direct een onderzoek naar den dader in. Hij werd gevonden ln de woning zijner ouders, gat zich gewillig over en bekende het feit te hebbeu gepleegd. Volgens zijn verklaring sloeg N. hem met een knuppel, die inmiddels op het terrein gevonden is, waarop v. W. zijn knipmes trok en N. oen diepen steek toebracht. Waarschijnlijk Is eea hartader doorgestoken en is de getrof fene aan inwendige verbloeding over leden. Ouder grooien toeloop van volk werd de dader naar de marechaussée- kazerne gevoerd en daar opgesloten. De getroffene ls naar het politiebureau opgebracht, waar waarschijnlijk morgen sectie op het lijk zal worden uitgeoefend. De gelroffeue staat beelcmaal niet on gunstig bekend. De naam vau den dader is miuder ongeropt. -- Zooals verwacht werd is NO AD 4 Zondag met de kous op den kop naar huis gezonden. Voortdurend was K. S. W. In de meerderheid en het is aan een gelukje te danken, dat N.O.A.D. nog een puatje In do wacht kon sleper?. Met 5—1 kwam het einde, waarmede Kaatsheuvel momenteel 18 goals vóór en slechts één pun'.jo tegen heeft. In de vergadering Zaterdagna middag in Hotel v. d. Assem door K. S. W. gehouden, werden wederom 8 nieuwe leden aangenomen. Blijft het ledental zoo toenemen en onder de leden de ambitie bewaard, dan lijdt 't geen twijfel of Wilhelmioa slaat dtt jaar een goed figuur. De centrale verwarming lu de openbare school in do Kom Is momen teel zooverre voltooid, dat de lokalen verwarmd kunnen worden. Het laat zich aanzien dat door deze veibetering een betere verdeellog der warmte is bereikt. Door het bestuur der Bouwver- eeniging alhier Is van den Minister een schrijven ontvanger-, dat de huur van een complex woningen andermaal moet verhoogd worden. Eo dat in een tijd, dat heï voor de meuschen bijna onmo galijk is de thans geldende huur bijeen te krijgen. In den Hsag schijnt «en van de toestanden van 't naakte leven geen denkbeeld te kunnen krijgen. St. Burcaucratius diende hoognoodlg eens bij St. Crlspijn om advies te gaan Het zangkoor der Parochiale Kerk zal evenals vroeger weer het Ceclllafeest vieren met muziek en zang. Door de leden zullen solo's, duo's, terzetten en quartetten gevormd worden om den 22 November-avond aangenaam vullen. Heusden, 6 Nov. 1922 Voor 't eerst werd Zondagavond de nieuwe tooneelzaal in het Patro naatsgebouw in gebruik genomen en ze was met het oog daarop in een feestzaal herschapen. Het programma uitvoerig bespreken, zou te ver voeren. Daarom zij in 'tkort vastgelegd, dat Geacht'. Redactie. Gelieve mij eene kleine plaatsruimte af te staan in Uw veel gelezen blad. B j voorbaat mijn dank. Met belangstelling heb ik Donderdag 26 October en ook 29 October de vergadering medegemaakt van de R.K. Middenstandsvereenlglng De Hanze. Daar ik van meeniug was dat een K&tholleke vereeniglog zich niet als vereealglng mocht begeveu op politiek terrein, doch nu Ik de ondervinding heb opgedaan dat dit wel gebeuren mag, getuigen de woorden van den Vooizltter (daar hij ln deze actie reeds een ver kiezingscampagne zie en ik mijn volste vertrouwen altijd meende te stellen in het Bestuur eo den Voorzitter, zoo wil Ik mij ou als lid der Hanze ook even op politiek terrein begeven. Na onze vergadering van Zondag 29 October neb ik de vrijheid gcuomen om een vaa de schoolcommissle-ledeo, door den Gemeenteraad benoemd, op te moeken om over deze zaak inlich tingen te bekomen. Mij Is toen gebleken da* datgene, wat dn Voorzitter heeft besproken om trent den schoolbouw, totaal In strijd h met de Inllchtingeo, mij door dat com missielid verstrekt, getuige het volgende Bij de eerste aanvraag van het Kerk bestuur is aaa de gemeente aangevraagd een veertlenklasslge school, zegge 14 klassen. Daarop ls door den Gemeenteraad afwijzend beschikt. Nadien ls Ingekomen een verzoek om eea negeoklassige school, waar wederom door den Ge meenteraad afwijzend ls op beschikt. En wederom voor de derde maal is het Kerkbestuur teruggekomen en aan gevraagd een zevenkiassfge 9chooi. Iutusschen hebben Burgemeester en Wethouders een conferentie gehad met het Kerkbestuur. Toen de zeveuklassige school In der, Gemeenteraad behandeld werd, heeft de Voorzitter medegedeeld dat het Keikbestuur vooralsnog geen mede werking zou verleenen aan het ln dieo tusschentijd ingekomen verzoek vau de bewoners vau de Telefoonstraat, pl.m. 600 in getal, om daar een kleinere school te bouwen, waar deze menschen volgens de schoolwet ten volle recht op hadden. De Gemeenteraad, de toestand der gemeente Inziende, kon zich niet ver- eeuigen met het bouwen van een nieuwe zevenklassige school, uit welke bc- spreklagen voortvloeide de benoeming eecer commissie, die met B. en W. in oveileg zouden treden mei het Kerk» jestuur. Enkele dagen nadien werd door het Dagelijksch Bestuur der gemeente eene vergadering uitgeschreven aangaande de schoolkwestie. Tot groote verwondering der com missie was op die vergadering niet tegenwoordig het Kerkbestuur, doch wel de WelEd. heer Van der G<aaf, Inspecteur vaa het Lager Ondetwij?. Alhoewel de commissie de opmerking maakte dat het Kerkbestuur niet ver tegenwoordigd was, zijn zij toch ln besprekingen gegaan met den beer Van der Graaf. Uit deze besprekiugea bleek ook, dat bovengenoemde heer niet9 anders wenschle als het bouwen eener nieuwe school. Door een der commissieleden werd toen het voorstel gedaan, om daar waar het Kerkbestuur de nieuwe schoo wenschte ie plaatsen, vooiloopig drie lokalen te bouwen, om aadlac, waaneer de gemeente la eene belere fioaaclecie •:oe tand zou zijn gekomen, hei verdere der school te voltooien. (Mij dunkt een prachtig voorstel van de commissie.) De heer Van der Graaf wilde echter van dat alles niets wetea en sprak zich zoodanig uit dat, wanneer de Gemeente- raad tot dit plan zou overgaan, hij zijne medewerking daaraan niet zou ver leenen en wel op grond hiervan, dat de schoolwet elscht dat bet onderwijs gegeven wordt lo ééa gebouw. Dus geachte Voorzitter, Uwe uil- spraken omtrent de bezuiniging van het Ke:kbesiuur zijn evenzeer ln strijd met de schoolwet, ais die der commissie. Daar het Kerkbestuur een zeveuklassige school wil bouwen met gebruikmaking van twee lokalen der oude school en dit ook ia strijd is met de schoolwet. Op diezelfde vergadering verklaarde te de heer Van der Graaf dat bet bouwen van een zeveuklassige school f 70.000 zou kosten. Ook ls op dia vergadering besloten dat de commissie zelfstandig eene vergadericg zou aauvragea met het Kerkbestuurdat is gebeurd door een der commissieleden, w Ike persoon lijk een onderhoud heefi aangevraagd aan den secretaris van het Kerkbestuur, den heer H. de Bresser, welke daarop als antwoord gaf dat de besprekiugen op die vergadering met het Kerkbestuur toch geen resultaten zouden opleveren. Dus geachte Voorzitter der Hanze, heeft de commissie in dezo niet den rechten weg bewandeld U zie?, geacht Bestuur, uit al deze gegevens blijkt en komt het mij voor, dat 't ten 1ste half begonnen werk ls met het bouwen van een zeveuklassige school, daar het overduidelijk blijkt da-, het Kerkbesmur zelve leziet dat dez- niet groot genoeg is en bijgevolg moet zije een negenklasslge school J ten 2de, uit de begrootlog van den heer Van der Graaf blijkt ook, wanneer een negenklassige school komen moet, dat deze volgens zijn eigen verklaring zal kosten f 90.000. Na dit alles is de commissie gaan beraadslagen en heeft plannen beraamd om de oude school te vergrootea ec zoodanig te wijzigen, dat zij aan de schoolwet voldoet. Ook hierla is zij, althans volgens mijue meenlcg, volkomen geslaagd en beloopen de kosten daarvan ongeveer f 20.000. Door deze verbouwing wordt bet terrein, waarover zooveel gesproken en geschreven ls, wanneer het Kerkbestuur zulks niet wensebt, niet in gebruik ge nomen,* daar men, even zoo goed als op andere piaa-sen, hier met eene verdieping wetkeu kan. En nu, geachte Voorzitter, zullen wij eens gaan rekenen, maar vooralsnog moet ik Uwe berekening kinderwerk uocmen, daar U beweert dat eene ge meente als de onze eene geldleeniog sluiter» kan tegen 5 pO. 's jaats. Wanneer wij nu eens nagaan dat de laatste leeningen der gemeente altijd de 7 pCt. bereikt hebben. De nieuwe school (voltooid) kost ons dan f90.000, eeoe reute daarvan tegen 7 pCt. Is i 6300, laat ons nemen de eerste jaren eene aflossing van f5000, dan komt men alzoo tot een bedrag van f 11.300. De verbouwing der oude school kost volgens de door mij Ingewonnen in lichtingen nihil. Do intrest der geschatte oude school kost de gemeente jaarlijks f 1245, het bouwen der nltuwe school kost de gemeente elk jaar ongeveer f 11.300, dus een verschil van ruim f 10.000 of per week f 200. Eu nu, geachte Voorzitter, wie zal dat betalen (zoete lieve Gerritjc)? Laat ons nu toch niet rekenen als onzen bekwamen Gemeente-Ontvanger. Wanneer wij den toestand van bedeu bekijken, valt wellicht de hoele ai bei dende klasse de volgende jaren bulten de belasting. De gjoot-bedtijven klagen steen en Deeo, dus blijven er per slot van rekening alleen wij Middenstanders over om belasting te betalen. Et» wanneer wij nu, geachte Voor zitter, bet cijfer vau onzen knappen Gemeente-Oatvacger nemen en wij plaatsen de uul, welke hij voor zijn cijfer heeft geplaatst, er achter, dan neem ik het risico nog aiet over om datgene wat er nog meer aan belasting zal moeten betaald worden voor het bouwen van een heele nieuwe school. Dus geachte Voorzluer, Bestuur en leden, hieruit moet U volgens mijne meening voldoende blijken, dat de door U ingewonnen inlichtingen en uitspraken te eeozijdlg zijn geweest en ik hoop dat èu Bestuur èn leden onzer Haoze vereeniging, wanneer er ln de toekomst nog meer over politieke zaken zal ge sproken worden, U voliedig maar niet te eenzijdig zult laten inlichten, cm onzen Middenstand niet verder den weg van belasting op te voeren, die toch al zoo zwaar op onze schouders diukt. Een trouw lid der Hanze. Is dit sportief? Een en ander ter beoordeeling van voetballiefhebbers. Neen Qulckers zoo moet ge het niet aanleggen. Of zijt ge nu reeds bang voor Uw ondergang. Reeds vanaf de comblneerlcg van H.E.C. hebt ge door allerlei middelen geprobeerd haar tegen te werken en tot oodergaog te doemen. Ea wat hebt ge ermee bereikt P Ondanks alles g-oeit en bloeit en spel en ver- eeoigingsleven der R. K. V. V. H.E C. Dat hsar spelkwali?elt omhoog gaat blijkt U ieder jaar uit het feit dat H.E.C. elke nieuw? competitie in eea hoogete afdeeilng uitgekomen Is. Dat zijn resul taten waarop iedere veteeDlglng met recht groot kan gaan, En als de leden van Quick dan eens een wedstrijd bijwonen op het H.E.C. terrein, moeten zij dan zoo hun haat koelen door die fraaie uitdsukklngen als »Scbup ze maar kenz. Aan u voetballiefhebbers het antwoord op mijn vraag>Mag zulk een vereenlging ge steund worden En gij ledeo vao H.E.C. .sluit U vaster aaneen. Laat U niet afschrikken door zulke tegenwerking. Laat U niet ontmoedigen door dergelijke praktijken. Beoefent de wate eerlijke Roomsche voetbalsport. Spoor uwe makkers en vrlecdon aaa om zich tot werkend lid of donateur te laten inschrijven. En gij Voetballlefhebbers(s,.eis) vsn Waalwijk en omstreken steunt deze jon- g- vereeniglog, welke toch reeds met zoo.'ele moeilijkheden te kampen heeft door het bijwonen harer wedstrijden opdat deze vetcenigiag welke eenieders sympathie geniet, voort mag blijven bloeienen gij met trotsch op onze eeolge Roomsch-Katb. V. V. kuut neerzien. U mijnheer de redacteur nogmaals dankend voor deverleende plaatsruimte. EEN SUPPORTER. Verschillende berichten en Inge zonden Stukken in 't volgend nummer. Berichten werden ons zelfs nog na den middag voor dit nummer bezorgd. RED. Vijf meisjes zijn er gedood en S0 liggen met zware brandwonden ln een hospitaal en een nog onbekend groepje is als vermist opgegeven, ten gevolge van een brand in een borduur- atelier in de l3de straat te New-York Zaterdag 1.1. De oorzaak van den brand Is onbe kend. Vlak na het uitbreken, hoorde men een aantal ontploffingen. De meisjes, die op de derde en vierde verdiepingen zaten, zagen zich eiken uitgang versperd door vuur. In haar doodsnood gaven zij zich over aan een radelooze paniek. Bij den officier van justitie te Maastricht heeft zich Zaterdag aange meld, de advocaat-procuieur aldaar rar. P. O. die mededceUng deed dat, hij als curator in faillissement geld ver duisterd had. mr. O. die voor eenlge tijd zelf failleerde Is In de trafgevan- genls te Maastricht opgesloten. Naar verluidt moet het verduisterdo bedrag fi 55 000 bedragen. Te Eindhoven ls door onbekende oorzaak brand ontstaan In de sigaren» fabriek van de firma Meijer Blohmhof. In minder dan geen tijd stond de ge- heele fabriek in lichte laaie. Het geheele gebouw alsmede de inboedel zijn een prooi der vlammen geworden. Alleen de kantoorboeken konden in veiligheid gebracht worden. Ingezonden Mededeelingen. bij Rijk en Gemeente. Leeftijd 18—35 'aar. Opleiding in korten tijd._ Gratis nlichtingen onder No. H. V. 539 Alg. Adv. Bureau D. Y. ALTA, Groningen. 22410 Mijnheer de Redacteur. Gaarne had ik voor onderstaande regelen een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Zaterdag 4 Novrmbe: heeft dc R. K V. V. H.E.C. haar vernieuwd terrein geopend met een amlcalenwedstrijd te gen W. S. C alhier. Dat er le de R K. Vereealglng goede krachtan schuilen bewijst wel de uitslag 3—1 tn het voordeel van H.E C. Dat heeft ze reeds meermalen bewezen, zoo ook j.l. Zon dag door van Tilburgla met 2—1 tc winnen. Eea bewijs dat er In de jot gens die het Roomsche voetbal in eere hou den ambitie zit om zich op te werken tot cec der vooraanstaand* verecnigin- gen van Waalwijk. Doch dit schijnt hare zustervereni ging »Qulck« jaloers te maken, ten minste zoo laten leden en zelfs nog wel van het bestuur dier vereenlging zich uit door de gezegdes als »we zullen ze zoo b3rd tegen werken als we kun nen* en wat thans reeds duidelijk ge bleken ls, daar ze bij eiken wedstrijd welke H.E.C. gespeeld heeft de leden der bezoekende partij alsmede den scheidsrechter opgehitst hebben tot protest tegen ongerechtigde spelers waarmade H.E.C. volgens hen zou zij uitgekomen. ivoor te be- 22570 Zijn goed met inkt schrijven. Boekhandel van WAALWIJ K. Voor Waspik bil Wed. de Bont. Voor Sprang bij J. Genuït. 6 20 Cent.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6