m M St. Nicilaas-AdwrtMitiiJ. Commanditaire Vennootschap „WAVI Waalwijk. DIENSTREGELING ingaande Woensdag 15 November 1922. Ml. UllMil H 10 4ï( lien liüsneml is) io,« vi )|2i|:io,5iv.«. 5a 4,- o.i. 4,io o.i. 4,55 BI 8,- «eB Dongen (Musis) Ml. MM IM it! .'s- 8,50 VI 9,35 VI Denkt il V.l. 8,5» vi 8,50 VI 10,45 VI 1:1,35 iij. li: 1,45 nifia 2,30 0.1. i: 1,20 ui i,4o ui 1,45 ni 2,35 n.m. 7,- 0.10. 3C| 7,10 LI. 7,55 0.01. 40 10 10,15 VI 11-- vi 11,15 v.i 11,40 vi 20 11,45 V.01 t12,30 VI 50 1,45 0.1. 2,15 0.01. 2,20 01. 30 3,- 3,4501 2,35 0.1. 3,20 01 3,20 0.10. 5C: 3,30 0.01 1: 3,35 0. 5," 01. 5,45 U. Ml 1 i Traject Waalwijk-'s-Bosch vv Prijs 60 cent per rit. Dongen—Kaatsheuvel v.v du houders er maar buiten, die Iaat u thuis. Voorzitter. U moet bij het onderwerp blijven. Segeren. Het gaat Voorzitter. Ik ontneem u het woord als ge niet bij het onderwerp blijft. Segeren. Daar wijk ik geen duim van af. Voor het schelften heeft die grond veel waarde. Als het uit den Blesbosch komt en het kan daar bij de Staatsspoor worden geschelft dan hebben ze het zoo heel Europa door. Voorzitter, 't Moet ia de vergade ring van het Dag. Bestuur.... Segeren. U moet daarover niet pra ten want In die vergadering heb ik niets te zeggen. Voorzitter. (J moet niet afwijken van de agenda. Segeren. Dat Is nou jammer dal ge boos wordt. Ge moet niet boos wor den mijnheer de Voorzitter, Ik word ook niet boos. Voorzitter. Ik wordt niet boos maar het gaat hier nu over het verleenen van een plaats voor het schelften. Zet u nu eens op een zakelijke maaier uiteen hoe aan die aanvraag tegemoet kan worden gekomen. Segeren. Die grond heeft daar groote waarde Voorzitter. Daar gaat het nu niet over. Het gaat nu alleen maar over het ln huur geven. Zet nu eens, zonder grooten omhaal uiteen, hoe daaraan ge volg kan worden gegevon. Segeren. Goed, maar u wordt boos, U wordt nog eens boos, ik begrip niet waarom U boos wordt en maar komt aandragen metje gaat buiten de orde en dan wordt U boos en wat schieten we daar nu mee op. Ik word ook niet boos. Voorzitter. Zeg nu eens duidelijk hoe U ln deze zal handelen. Segeren. Het grondbedrijf is goud waard en of U nu boos wordt of niet, het had goud op kunnen brengen. Voorzitter. Zegt U dan op welke manier. U zegt alles maar, maar geeft nooit aan op welke manier men Iets kan bereiken. Segeren. Ik zal maar niets meer zeg gen, want U wordt boos. Voorzitter. Nu maakt ge je weer heel gemakkelijk van de zaak af. Segeren. Neen, dan zal ik zwijgen als U boos wordt. Voorzitter. Wil je je nu zoo er uit zien te redden. Meijers. Zou U niet eerst cle punten van de agenda afwerken, dan kan Se- goren na afloop van de vergadering zoo hard en lang blijven praten als hi) wil en kunnen wfl naar huis gaan. Voorzitter. Dat is het beste. Dus we zullen het besluit maar verdagen. Scherp. U zal direct bij den Ont vanger lnformeeren om het zoo spoe dig mogelijk gedaan te krijgen dat Santbergen daar kan schelften. Aldus wordt besloten. 4. Verhuring van het huls staande naast het Raadhuis met voorstel van B. en W. om het te repareeren en electrlsch licht daarin aan te brengen. De Voorzitter merkt op dat over de verhuring van het huls reeds een be spreking door den raad is gehouden en nn intusschen met den aanvrager Is onderhandeld over de hunrsom en over het beschikbaar stellen van enkele lokaliteiten aan de gemeente als deze blijken noodlg te zfln. In de gehouden bespreking is gezegd dat een huurwaar de van f 600 met uitzondering van de voorkamer en de zaal naast het raad huis en een kamer daar boven, niet te veel was. Wenscht hij dan nog een paar kamers er bij te hebben, dan moet hij f100 meer verwonen. Voor het aanleg gen van het electrlsch licht zal hij ook een huur hebben te betalen zooals dat gebruikelijk is en ook voor de water- leiding daar deze op dezelfde wijze wordt aangelegd. De huurder heeft te kennen gegeven hiermede in te stemmen* De voorkamer van deze zijde is In middels te huur gevraagd door den Rijksontvanger. We stellen voor deze kamer te verharen voor f 150 per jaar en dan een ingang daarvoor te laten maken ln het gangetje naast het raad huis. Do Voorzitter^ zegt verder dat bij verhuring eenige herstelling noodlg is en deelt mede dat de heer Scherp met den gemeente-opzichter de zaak heeft opgenomen en nu op schrift heeft ge bracht wat er aan het huls moet worden gedaan benevens wat dit alles sal kos ten. Segeren. Heeft huurder In de toekomst vrij licht en water. Voorzitter. Neen, die heeft gewoon per meterverbruik te betalen. Segeren, Het is een gemeentegebouw, daarom vraag ik het. Scherp. Het wordt toch niet voor gemeentedoel gebruikt. Segeren. Dat weet ik ook wel. Wat die kamer betreft om deze aan den Rijksontvanger te verharen, dat kan ik wel toestaan, maar het andere deel zou ik niet verharen want het huls is voor een ander doel gekocht en nu zou men het gaan verhuren, 't brengt geen cent rente op. Nu is het hul» voor de helft te duur gekocht, als voor het doel waar voor het is gekocht, f 1500 geeft men er leder jaar nu aan toe, f1500 wordt weggesmeten. Dat is het standpunt dat ik Inneem. Voorzitter. Dat is vreemd, want nog geen paar maanden geleden heeft de gemeente gelegenheid gehad om het huis voor hetzelfde bedrag over te doen en toen heeft u toch gestemd om het voor rekening van de gemeente te houden. Het huis leeg laten staan is niet in het voordeel van het huis, want 't is veel beter dat het eens op tijd wordt gelucht en verwarmd. Alle raadsleden zijn van oordeel geweest dat het beter is om het zoo maar te verhuren en welke grond ge nu hebt om het nog gedeeltelijk te laten leeg staan Is mij een raadsel. Segeren. Het heeft de stad f26.000 gekost en nu weer een goede f 1000 en wat krijgen we er voor rente van. Daar zit weer politiek achter. Ja zeker, er zit weer politiek in het werk. Voor de annexatie is het gekocht en dan tegen annexatie stemmen. Ik vraag is dit voorbeeldig, 't Wordt me zoo duidelijk. Als er nu nog eens annexatie komt zal men gewoon zeggen het huis is verhuurd. En de annexatie hangt nog in de lucht. Wat zal hier die belasting weer erg worden. Voorzitter. Blijft nu Segeren. U moet niet boos worden. Ik kom voor de belangen van de stad op en dat is wel noodig, 26.000 gulden. Het is nooit de bedoeling geweest het huis te gaan koopen om het te verhuren. Wat maakt men nu van zijn geld? Nog geen een percent. Het is treurig dat wij niet eens mogen weten hoe hoog dat huis is verassureerd dat heeft hij zoo maar met Scherp gedaan en voor hoeveel O, dat hoef Segeren en de Raad niet te weten, Ja, wordt nou maar niet boos. Voorzitter. Ik boos worden. Segeren ik verdedig hier de belan gen van de stad. Nu kan men er f 1500 bij doen en het grondbedrijf? Het had een goudmijn kunnen zijn. En nu weer zoo'n ding daar. U kan het nooit bij de Regeering en de gemeente verantwoorden. U wordt weer boos. Dat moette niet doen. Als het 't mijn was geweest 't zou wel onteigend zijn geworden en dan was men voor f 10.000 klaar geweest. Neen, wij verprullen de boel. Scherp. Wat is nu in het voordeel. Het verhuren en er jaarlijks een 700 k 800 van zien te krijgen of leeg laten staan. Maar U zelf hebt in een café tegen het publiek gezegd dat ge zal zorgen dat het leeg blijft staan. U tracht de gemeente te benadeelen. Voorzitter. Ik wil U eens een een voudige vraag stellen. Als U voor Uw eigen bedrijf eens een plan gemaakt hebt, b.v. U hebt een koestal laten maken. Nu komt er door buitengewone omstandigheden iets dat ge het niet voor koestal kunt gebruiken zegt u dan dat staat er, laat maar staan, of ziet u het, door het aan iets anders zijn bestemming te geven, rendabel te ma ken. Zou u het leeg laten staan, om dat U het oorspronkelijk een andere bestemming had gegeven. Segeren. Weet je hoe de gemeente doet. Die koopt een paard voor f 500 en brengt het dan naar den slachter en verkoopt het dier voor f 100. Het is een lage politieke streek. Waarom moet het buiten den raad of den Wet houder om bij Scherp geassureerd worden zonder dat er iemand is die weet voor hoeveel en waarom moet eerst de tuin verwaarloosd worden en er door Scherp alles uitgehaald worden. Scherp. Je liegt tegen beter weten in, laaghartige. Voorzitter. U wijkt weer af van de agenda. Wij zullen maar door gaan, Tak. Ik wil toch eerst hier een alge meen protest laten hooren tegen het optreden van den heer Segeren. Die spreekt maar dat wij, de raad, de boel verprullen, de gemeente op kosten jagen enz. en hij is juist bezig met het te doen. De heer Segeren is belust op schan daal en daarom wil hij het huis leeg laten staan dan kan hij. althans dat denkt hij, bij iedere gelegenheid schan- daal maken. Hij roept nu hard van f 26.000 maar waar hij dat bedrag van daan haalt is mij een raadsel, want volgens mij is het f 20.000 en nu komt er iets bij van reparatie. Wordt het verhuurd, dan brengt het nog wel iets op. Dat alles ziet de heer Segeren zelf ook wel maar hij moet iets hebben waarover hij schandaal kan maken, waarmee hij kan sollen. Wordt dat huis verhuurd dan ziet hij zijn pas afgesneden worden en daarom moet het huis leeg blijven staan. Tegen dergelijk gedoe, mijnheer de Voorzitter, protesteer ik. Segeren. Ik wil den heer Tak afvra gen of hij zooveel belasting betaalt? O, dat geloof ik ook, dan kan hij ge makkelijk praten. Waar het huis voor gekocht is, dat was de opkomst van Geertruidenberg geweest, maar nu is het^te zwaar voor 2600 zielen, f 15.000, is niet te dragen. Het is verschrikkelijk. Dan in Waalwijk, daar worden ze heel wat beter ingelicht. Voorzitter. U moet de zaken eerst eens beter onderzoeken. Dat heb ik u nu al zoo dikwijls gezegd, maar u moet het nu toch eens werkelijk gaan doen. U noemt daar allemaal van die groote cijfers. Evengoed kan u nog meer zeggen. De rekening heeft ter visie gelegen en iedereen heeft gezien dat er geen kwestie van is van al wat de heer Segeren gelieft te zeggen. Segeren. U.... Voorzitter. U is nu al dikwijls ge noeg aan het woord geweest. Segeren. Zoo, dank je wel dan. Wordt besloten het huis te verhuren. Alleen de heer Segeren stemde tegen. 5. Ingekomen stukken. a. Onbewoonbaarverklaring van een huis in eigendom toebehoorend aan Kloe. Aangezien het huis niet meer in be woonbaren toestand is te brengen en de Gezondheidscommissie daarom ad viseert het onbewoonbaar te verklaren, wordt daartoe met algemeene stemmen besloten. b. Een schrijven van het bestuur der Teekenschool, houdende het verzoek om een voorschot van f 200 ofwel of de gemeente borg wil blijven, teneinde een lokaal in de oude kazerne voor leslokaal in te richten, wordt aange houden tot een volgende vergadering. Wordt besloten een schrijven van de P.N.E.M. betreffende het verleenen van een schadevergoeding, in geheim comité te behandelen. De heer Segeren zegt dat in een vorige vergadering het besluit genomen is om een tweede transformatorhuisje te plaatsen. Gaarne zou hij zien dat de verordening nu ook wordt gewijzigd dat zou zoowel in het voordeel van de gemeente en industrie als in dat van de Centrale zijn. Op vele plaatsen is de verordening gewijzigd en daar krij gen ze nu minder stroomverlies ook. Die uitgaven, aldus gaat dhr. Segeren voort, is onbillijk, dat is nog veel er ger dan het geld weggooien. Ik kan het volkomen verdedigen dat het voor de gemeente en de Centrale beter is als de verordening wordt gewijzigd. Doet men dat niet dan is het beter de kachel er mee aan te steken met dat geld. Het zou zeer jammer zijn als het besluit om een tweede transformator huisje te bouwen, werd uitgevoerd, want het is in het nadeel van de ge meente, de Centrale en de industrie. Waar goede verordeningen zijn is alles goed. Voorzitter. De heer Segeren ontdekt hoe langer hoe meer goudmijnen voor de gemeente. Ik heb het u al meer gezegd, zet nu alies eens op papier en laat dan eens cijfers zien om te kun nen begrijpen wat u wenscht. Nu praat u veel en niemand begrijpt wat u wil, niemand wordt er ook maar iets wijzer van. Zet u nu eens op papier wat u wenschelijk acht, dat is ook gebruikelijk. Wie weet welke voordeelen voor de gemeente nog zijn weggelegd als u alles eens op papier zet, wat u nu eigenlijk wil. Men kan nooit weten. De verordening van hier is opgesteld door de P.N.E.M. en is precies eender zooals die aan alle gemeenten is aan geboden. Dus wij hebben nog niet zoo'n verkeerden zet gedaan. Weet u het echter te verbeteren en zoo dat het winst afwerpt voor de gemeente, goed, zet u het maar op papier, wij zullen dan zien. Maar ais door u wartaal wordt ge sproken, zoodat niemand u begrijpt, dan is het onmogelijk om daar op in te gaan. Segeren. Hoeveel besluiten zijn er niet die toch niet worden uitgevoerd. Geertruidenberg is de duurste plaats, hoewel het de voordeeligste moest zijn. Er is reserve genoeg, maar er is geen medewerking. Ik heb geen plan om het op papier te zetten. Eindhoven, Arnhem, Zutphen en nog zooveel meer plaatsen hebben de verordeningen al gewijzigd en varen er goed bij. Als nu de ambte naar van het bedrijf hier eens een verordening bij een van die plaatsen aanvroeg, dan kon die in de vergade ring van Burg. en Weth. eens worden behandeld. Maar neen, onze gemeente blijft er bij, en dat is niet goed. Wij hebben toen die verordening goed gekeurd, omdat we toen nog niet beter wisten. Ik kan bewijzen dat het in het belang van de gemeente, de centrale en de industrie is. Er komt dan*-meer verdeeldheid. Niemand vroeg om een tweede transformatorhuisje en toch werd er maar toe besloten. Is de gemeente gegarandeerd dat ze zooveel meer afname krijgt. Ik heb geen plan om alles op papier te zetten. Wat heb ik daar aan. Alles wordt hier toch afgebroken. Dat zou net zijn of ik boven aan een schoor steen van 20 M. hoog aan het bouwen ben en de raad bezig is van ondere aan de fundamenten te knauwen. Neen, dank je wel, ik zet het niet op papier, dat ben ik als wethouder niet verplicht. Onze verordening deugt niet. Laat onze technische ambtenaar een gewijzigde verordening aanvragen. Dat is in het belang van de gemeente. Op papier zetten, jawel, wat zou ik daar aan hebben. Neen hoor. ik doe het niet en zwijgen doe ik ook niet. Zoo maar weer een f 10.000 gulden gaan weggooien zonder dat men voor iets gegarandeerd is. Er zit iets in. Het is weer een spel, ik zie het wel. 't Is treurig. Het moet maar direct voor mijnheer Timmermans behandeld wor den. Moet Burg. en Weth. nou maar uitvoeren wat de heer Timmermans wil. Het is allemaal weggegooid geld. Voorzitter. Ik moet werkelijk beken nen dat u nu eens een verstandige zet doet door te zeggen dat u niets op papier brengt. Ik vermoed anders dat er zooiets heel aardig uit zou zien. De heer Segeren wil de verordening gelijkluidend zien met die van Arnhem Zutphen, Eindhoven, maar hij vergeet dat daar voor den oorlog al een Cen trale was dus dat daar alles veel goed- kooper kan zijn doordat de aanlegkos- ten niet in die mate drukken en ook moet hij toch bedenken dat dergelijke plaatsen heel wat meer stroom afnemen dan wij en het dus van zelf al heel wat goedkooper hebben. Tak. De heer Segeren heeft toch mijn nieuwsgierigheid opgewekt en daarom zou ik hem willen verzoeken om eens aan te geven hoe men heeft te handelen om zoo goedkoop stroom te leveren. Ik zou hem dat nu niet op papier laten zetten maar het ons direct maar eens laten vertellen. Segeren. Als de Voorzitter stroom afneemt voor 15 cent, dus 10 cent minder dan een ander, dan juich ik het toe. Voorzitter. We worden niet wijzer. Daarna gaat de raad over in geheim comité. om Uw (via Sprang, Vrijhoeven) via Besoijen Vaartkant (vil VrijhomD, Capelle, Waspik, 's-Gravenmoer) vi Niet op Zon- en Feestdagen. Op deze dagen loopen alléén bus la. 1b en lc3b,3c en 3d; 6b en een extra-bus van sBosch naar Waalwij 10.45 n.m. te 's Bosch [Vischmarkt] vertrekt ~A Sé Uniform tarief voor eind- als tusschenliggende plaatsenM Kaatsheuvel—Waalwijk VV 40 ti Kaarten bij voorverkoop gekocht, geven recht op een gereserveerde plaats. - Kaarten kunnen in elke plaats in het aangewezen café besteld worden. Voor telefonische bestellingWAALWIJK No. 152. De bussen stoppen op verzoek langs den weg tot het uit- en inlaten van reizigers. De bussen loopen te 's Bosch en Waalwijk op treinaansluitingen en wachten aldaar op aankomende correspondeerende trei e t-v i u:: „«ïJoanriQ doolnamp nn aanvraoc. i (via Besoijen) ■j[| (via Besoijen) (via 's-Gravenmoer, Waspik, Capelle, Vrijhoeven) (vla Vrijhoeven, Sprang) via Besoijen) t, welke te DE DIRECTIE. AUTO BliS DlENST 's-Bosch-Waalwi-Kaalsheuvel-Dongen v.v. I) H I

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2