Notaris JL Schaap Firma F. Odenkirchen HET ZUIDEN ACCUMULATOREN. Fa. Gebr. Boeren, - 's-Bosch. Gemengd Nieuws Ad verte ntien. t hooiland Bouwland NIEUWSBLAD. Nieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden Stukken hieuw; uit Eeusden. A. P. C. Roothaert Starter— en Verlichtingsbatterijen. SPORT. „Exide" Agentschap. Hoogste serie werd door den heer L. van Engelen behaald met 38 caram boles. Ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan heeft de Witte Bioscoop een groote kunstfilm, Jeanne d'Arc, de Maagd van Orleans, vertoond. Deze film, die werkelijk als een groote kunstfilm mag worden be schouwd, maakte door aankleeding, ensceneering en ontroerend spel diepen indruk op de vele bezoekers Zater dag, Zondag en Maandag was de zaal dan ook telkens geheel bezet en de bezoekers hebben volop genoten, want behalve de film gaf een Hongaarsch strijkje zeer aardige muziek. W.S.C. I won Zondag te Zalt- Bommel met 2—1. Een verslag ont vingen wij niet. Zondag 1.1. om 12 uur speelde Quick 2 tegen W. S. C. 2 een comp.- wedstrijd die door W.S.C. met 1—0 werd gewonnen. Voor de rust had W.S.C. het beste van het spel en wist dit in een doelpunt om te zetten. Een maal ontkwam het W S.C.-doel aan een zeker doelpunt als een hard schot tegen den onderkant van de lat komt. Na de rust pakte Quick veel beter aan en wist W.S.C. geruimen tijd ingeslo ten te houden. Doch doelpunten maken moet de Quick-voorhoede nog leeren. Geen enkel schot werd gelost dat kans op succes had. Zonder dat er verder gedoelpunt werd blies scheidsrechter de Winter inrukken en even later wordt door scheidsrechter v. Belkom het begin signaal gegeven voor den met zooveel belangstelling tegemoet gezienen wedstrijdQuick 1 contra Roodborstjes. Bij Quick is van Bladel wederom opgenomen, terwijl de opstelling eenig- zins gewijzigd is. Het begin is voor de Roodborstjes die fanatiek aanvallen doch door de verdediging gestuit worden. Dan gaat het op het Bossche doel af. In een korten speeltijd heeft Quick reeds drie corners genomen, doch alle zonder succes. De Quick- rechtsbuiten breekt eens door de ver dediging heen, doch op het juiste mo ment faalt zijn schot. Even later schiet v. d. Heuvel hard op doel doch de doelverdediger redt schitterend. De rooden beginnen harder te werken en verplaatsen het spel naar de Quick- helft. Eens denken we de Bosschena ren te zien doelpunten als een goede voorzet prachtig wordt ingekopt, doch Meeth staat op de juiste plaats en stopt schitterend. De Roodborstjes zijn geruimen tijd sterker doch tot doel punten kunnen zij het niet brengen Met blanco stand wordt rust aan gekondigd. Er is nauwelijks afgetrapt of Quick zit v/ederom voor het Bossche doel. Het is te zien dat zij er alles op zetten voor de overwinning. Doch de Roodb.- verdediging is ondoordringbaar. Hun doelverdediger, goed bijgestaan door vrouwe fortuna, werkt schitterend en maakt vele schoten onschadelijk. Van dicht bij moet hij twee harde schoten stoppen, wat hem goed afgaat. De Bosschenaren komen sporadisch over de helft en verder dan de backs bren gen zij het niet. Tegen het einde als de Roodborstjes doorbreken weet Meeth een bal niet goed weg te wer ken. De hierdoor ontstane freekick wordt echter weggewerkt. Na nog enkele Quick-aanvallen blaast de scheidsrechter inrukken, zonder dat een der partijen gedoelpunt heeft. R.W.B. 3 speelde tegen Leonidas op het R.W.B.-terrein 1 1 gelijk. R W.B. Ie en 2e combinatie brachten een bezoek aan Wilhelmina Kaatsheu vel. Na een geanimeerden wedstrijd won Wilhelmina met 1—0 Gooit geen goed geld weg naar een slecht artikel en PLAATST UWE ADVERTENTIES uitsluitend in bladen die werkelijk gelezen worden, dus in een SPRANG. A.s. Zondag des avonds 0msiag- 7'/2 uur vergadert de Raad in het openbaar De voornaamste punten van behandeling zijn o m. Gemeentebegroo- ting 1923; rekening over 1921 en begrootingen voor 1923 der Gods huizen verzoek der Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen om subsidie gemeenschappelijke regeling voor den veekring Heusdenbezwaarschriften Hoofd. Omslag en schoolgeldVast stelling kohier navordering Hoofd. 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier voor zijn gemeente op te treden Ds. G. H. de Jonge. De voetbalvereen. S.V.V. II speel de j.l. Zondag eene Comp. wedstrijd voor den B.V.B. tegen W.S.C. III uit Waalwijk. Uitslag 3—1 voor S.V.V. LOON-OP-ZAND. Gisteren werd er bij den heer G. Wijtvliet eer. mooi concert gegeven. De zaal was overvol, men moest zich zelfs met een staan plaats behelpen. De „Sophia's Vereeni ging- gaf prachtige nummers. Het blij spelletje „'t Sprekend portret van Oom Janus" liep flink van stapel, de heer Scheinemacher deed zich kennen als een uitstekend zanger, naar wien men met genoegen luistert. De president, de heer J. van den Heuvel, mocht dan ook terecht aan dezen en ook aan de acteurs en muzikanten een woord van lof toezwaaien. Het talrijke publiek ging hoogsttevreden huiswaarts. DONGEN. Joan Collette is onder auspiciën van de architecten Jos. en Pierre Cuypers bezig het groote pries terkoor van de nieuwe kerk aihier te beschilderen. VR1JH.-CAPELLE Over de maand October is bij de Rijkspostspaarbank alhieringelegd f5524.32 en terugbetaald f 1425. Door den rijksveldwachter de Ridder is tegen enkele jongens, die op de rijksbrievenbus klommen en deze erg beschadigden, proces verbaal op gemaakt. WASPIK. Voor de tijdelijke betrek king van le ambtenaar ter secretarie, hebben zich niet minder dan 56 soli- citanten aangemeld Keuze derhalve in overvloed. Ofschoon de prijzen der aardap pelen laag zijn, (beste soorten gelden f2.25 per H.L.) is er geen handel. Honderden H L. worden ingekuild, in afwachting van ruimeren omzet, of worden als veevoeder gebruikt. Trots ijverige nasporingen van rijks- en gemeentepolitie is het tot heden niet mogen gelukken den dader op te sporen van den vorige week voor het hotel van den heer J. T. gepleegden fietsendiefstal, ten nadeele van den heer J. N. De bietenopbrengst valt over 't geheel niet mee. Behalve nog een enkel klein perceeltje, dat nog gerooid moet worden, is de oogst geëindigd. De landbouwer G. van Dongen, teelde een knolraap van 14 en een kool HERPT. De Edelachtb. Heer Burge meester heeft welwillend aanvaard het Beschermheerschap der Harmonie De Eendracht", der Handboogschut terij „Ons Genoegen" en der Schuts St. Catharina". (Ajax), A. Groen, H. Tetzner (beiden Be Quick, Gr.) en K. J. Kaufmann (Achilles, Assen), Warburton, den trainer van H.V.V., is de verzorging van de ploeg wederom toevertrouwd. Donderdagmiddag a s. 5.20 vertrekt het Nederlandsch elftal uit Amsterdam, om Vrijdagochtend 11.10 in Bazel aan te komen, alwaar de lunch wordt ge bruikt. Op 5.45 is de aankomst in Bern bepaald, Zaterdag wordt o.m. een autorit gehouden in de omstreken van Bern en 's avonds heeft een ontvangst J van offcials en spelers ten huize van den Nederlandschen gezant jhr. mr. F. G. van Panhuijs, plaats. Het Nederlandsch elftal zal worden vergezeld door de heeren ir. J. W. Kips of C. A. W. Hirschman, resp. le en 2e voorzitter van den N.V.B.het bestuurslid, den heer E. M. Wiersema, den secretaris-penningmeester, den heer A. Staal, benevens de hoofd consul den heer L. Boeljon. - De pers roemt het Ned. Elftal, zooals het Zondag in het Stadion tegen Go Ahead Deventer heeft gespeeld en 6—3 won. Alleen van Tilburg (doel) was zeer slecht. men mijden, verzoekt mea ous te rectificeereo, dat in 't Zaterdagnummer van de vorige week inzake do moord- van 7 pond gewicht, twee reusachtige lgchledcnis io >t 2de Straatje de naam exemplaren die veel bekijks hadden. RAAMSDONKSVEER. Op de paar- denmarkt waren alhier 62 paarden aangevoerd. De prijzen waren zeer laagvoor veulens van 50 tot 75 gld., voor 1'/a-jarigen tot f150; de aanvoer van biggen was gering; de prijzen liepen tot f20 voor een big van 6 weken oud. RAAMSDONK, 14 Nov. Op de laatst gehouden markt waren aangevoerd 120 paarden. De handel was vrij levendig. Ruim 70 gingen er van de hand. De prijzen van veulens varieerden tusschen f 180—f .60, van jonge paarden f240- f .15, van volwassen dieren f 500-350. In de Kerkstraat had een ongeval plaats, dat wonderlijk zonder ongeluk ken afliep. Terwijl de landbouwer G. met paard en kar een partij bieten vervoerde, geraakte er onverwachts een haak aan de kar los, waardoor deze kantelde en G. onder kar en bieten bedolven werd. Eenige ooggetuigen wisten hem spoedig uit zijn benarde positie te bevrijden, waardoor erger voorkomen werd. Aan zijn hoofd had G. eenige kneuzingen bekomen. In vele huisgezinnen liggen kin deren ziek aan mazelen. Dagelijks komen er nog nieuwe gevallen bij. De bewaarschool is dan ook uit voorzorgs maatregel al gesloten. Het Centrale Noodslachtgebouw is thans geheel geinstalleerd en in ge bruik genomen. Eenige runderen en varkens werden er al uitgeslacht. der Wed. de Beunts voorkwam. Dit moet natuurlijk zifo de Wed. de Benls, wonende in het 2de Straatje. Do Wed. of familie de Beunis uit de Qasthuisstr. heeft met heel de geschiedenis niets te maken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Heusden, 14 Nov. 1922. Doordat de Roomboterfabriek „St. Isidorius" uit Herpt hier concur reerend optreedt, is thans gezuiverde volle melk te bekomen k 14 cent per Liter aan huis. Blijkt de afname door 't publiek voldoende, zoo wordt hier mede doorgegaan, terwijl naast karne melk en boter dan eerlang ook karne melksche papwordtverkrijgbaar gesteld. Met ingang van 15 Nov. wordt de heer j. Valkenburg, maréchaussée, voor 4 maanden gedetacheerd bij den opleidingscursus voor Wachtmeester te Apeldoorn. Zondagmiddag speelde D. V. O. uit Vlijmen tegen Juliana, welke laatste gemakkelijk won met 8—1. Donderdagavond 16 Nov. om Sinds langen tijd werden telkens uit zendingen van en naar Den Haag win kelwaren vermist. Het heette dan dat een kist beschadigd was of dat er goederen over boord waren gevallen, wat ook werkelijk op motorbooten wel voorkomt. Omdat er echter steeds meer goe deren „over boord vielen", is de re cherche van den Rijswijkschen weg ver. leden week met een grondig onderzoek begonnen, voornamenlijk wel naar aan leiding van de vermissing van een kist Inhoudende pl.m. 7000 sigaren. Ho resultaat daarvan was, dat In de kajui van deo kapitein van eeo der motor- booten, den 51-jarlgen J. A. C. uit Amsterdam, 6 kistjes sigaren werden gevonden. De kapitein was zeer ver baasd dat die kistjes daar verborgen lagen in zijn kajuit. Ook bij den dek- knecht, dea 16-jarlgen P. L. W. werden gestolen goederen gevonden. Aanvan kelijk gaven deze twee personen elkao- der de schuld en omdat de recherche vermoedde, dat ten huize van beiden wel wat meer gevondea zou worden, toog de politle-inspecteur Donderdag naar Amsterdam. Werkelijk werden lo de woning van van den kapitein aan de Bilderdijksttaat en* in de woonschuit van de moeder van den dekknecht, eeo massa winkel waren gevonden, o.a. flssschen eau de cologne en kinawijn, 9 gros klossen garen, sigaretten, 5 K.G. rookvleesch. 12 pond boter, eieren, dtankglaasjes en meer. Ea deze ontdekking leidde mede tot de aanhouding van J. v. T. een 29- jarlge schipper van een platte schuit eveneens in dienst bij genoemde fi ma. Ook bij hem werden weer goederen, van diefstal afkomstig, in beslag geno men. En de 23 jarige dekknecht. Th de R., die meestentijds op de schuit woonde, moest toen ook gearresteerd worden, want ook hij wordt verdacht te hebben meegedaan aan het roof- compiot. Ten laatste heeft de recherche aan gehouden den 23-jarlgen schipper A, L., te Leldep, die ook verdacht wordt. Het vermoeden van de recherche is, dat er nog diverse andere schuldigen zijn, voornamenlijk helers van de ge stolen waren, die ze hielpen aan den man te brengen. Als oen staaltje met welke brutaliteit de dieven te werk gingen, kan wel gelden, dat ze in een keer eens 50 pond boter en een andere keer 35 pond rookvleesch meenamen. Hoewel de vijf aangehoudene eerst absoluut ontkenden, zijn zij thans allen door de rnavd gevallen. Zij zullen ter beschik king van de justitie worden gesteld. Donderdag 1.1. is in voorloopige hechtenis gesteld L. K, firmant van de Bankiersfi ma Kersteos en de Charro te Tilburg. L. K. was naar de officier van Justi tie te Breda ontboden voor de instruc tie in de bekende zaak, en is toen meteen in hechtenis gesteld ter zake vermoedelijk zich wederrechtel^k toe- eigenen van aan derden toebehooreode effecten4. Gistermorgen vroeg keerde een gezelschap per auto van Gronau naar Hengelo terug. Even over de grens reed de auto tegen een boom. Van de inzittenden werd de 40 jarige gehuwde machinist Aalders uit Enschede ernstig verwond; in hoogst zorgwekkenden toestand is hij in het ziekenhuis te Enschede opgenomen. De auto was geheel in elkaar gereden. Gisteravond is tengevolge van den mist een fietsrijder, de 28-jarige H. Dammers, uit Woldendorp, bij Hoogezand in aanraking gekomen met een auto en dermate verwond, dat hij spoedig daarna is bezweken. De auto kantelde door te ver uitwijken in een slootde vier inzittenden kwamen met een nat pak vrij. De 18-jarige electricien E. J. Botje, die Zaterdagnacht eenige her stellingen deed in een condenso- staande in het ketelhuis van de elec- trische centrale te Hengelo, en om te kunnen zien, een electrische lamp had meegenomen, is waarschijnlijk door den stroom gedood. Men vond hem dood in den condensor. Gisternacht is voor de derde maal binnen korten tijd ingebroken aan het station te Varsseveld. Uit de goederenloods zijn een baal koffie, een partij tapijtgoed en manufacturen ont vreemd. Vannacht is de 38-jarige G. K. te Haarlem in de Nieuwe Gracht ver dronken. De nieuwe enveloppen fabriek van de firma Buskens en van Gusselt aan den Krekevelderweg te Venlo, is gisterochtend tot den grond toe afge brand. De brand werd ontdekt door een politieagent, die echter, door een storing aan de telefoon, niet in staat was. onmiddelijk de brandweer te waar schuwen. Toen deze eindelijk ver scheen, was de fabriek niet meer te redden. Machines, voorraden gereed schappen enz. zijn totaal vernield. De schade is zeer groot, doch wordi door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Bergum (Fr) is de 14-jarige Auke Hooyinga door een vrachtauto overreden en gedood. Uit de Buitenvaart te Winschoten is het lijk opgehaald van T. G. sedert het laatst van October vermist. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kort stondige ziekte, ^voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in het St. Canisius-Ziekenhuis te Nij megen. onze goede broer, Zwager en Oom FRANS VERGEEST, in den ouderdom van 36 jaar. Familie VERGEEST. Waalwijk, 14 Nov. 1922. St. Antoniusstraat. 22701 te WAALWIJK, zal op Vrijdag 24 Nov 1922, voormiddags om 10 uur in Hotel VERW1EL te Waalwijk PUBLIEK VERPACHTEN: te Baardwijk, groot 0,96.30 H,A. te Drongelen, groot 64 aren. Beide voor 4 jaren, van 1923 t./m. 1926. Zie biljetten. 22682 Opticien. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOQENBOSCK Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rbchthoudbrs, Platvoetzolbn etc. Spreekdag alle Dinsdagen. Stoom-biljartfabriek TILBURG. Naar de „Sportkr." verneemt heeft de N.E C. besloten het Neder- landsche elftal, zooals Zondag samen gesteld, te handhaven, met dien ver stande, dat het nu ook vaststaat dat Hordijk a.s. Zondag in Bern speelt. H' Steeman zal als aanvoerder optreden. De volgende reserve-spelers zullen de ploeg vergezellen J. de Boer Jr. Speciale vakkundige Reparatie-Inrichting. Laadstatlon. 22374 Electricitett. Tegenover 't Station. Tele!. No 896. Maandagavond werd dooi- den W.Herw. Heer van Berkel kapelaan van St. Clemens voor een overvolle zaal zflu reeks lezingen met lichtbeelden over de Liturgie, voortge zet. Ditmaal werden in hoofdzaak de lig ging, bouw en inrichting der kerken behan deld en de symbolische beteekenis van een en ander. Een reeks beelden van de prach tigste en beroemdste kerken der aarde wer den vertoond waarbij telkens een duideiyke verklaring volgde van hun bouwstyi, hun merkwaardigste beeldhouwwerken, enz. Het zangkoor luisterde dien avond weder om op. door een paar koi*en ten beste te geven. Aan het slot van den avond hield de heer Jos. van Heyst nog een korte toespraak, waarin hij namens allen Kapelaan van Ber kel hartelijk dankte voor de leerzame en genotvolle avonden die hij hun bood, waar mede hü voorzeker de gevoelens van alle aanwezigen vertolkte. Het concert dor Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" in voormalig Baard wijk mag wederom in alle opzichten ge slaagd lieeten. De verschillende koren wer den zeer goed gezongen vooral „De Deerne" van Cools dat nog zoo kort in studie is, werd op uitnemende wtjze uitgevoerd. De humoristen Didden en van Engelen hadden met hunne verschillende voordrachten een reuzen-succeseen paar oudere nummers, die reeds te vaak gehoord waren, uitgezon derd, vielen alle nummers zeer in den smaak. Wy willen hier vooral noemen ,,De Samenzweerders" en „Na het. nachtfuifje". De bariton-solo „Si vous l'avez compris" werd door den heer Boom zeer verdiensteiyk ten gelioore gebracht en oogstte een warm applaus. Het geheel was een zeer amusan te avond. Met een dergeiyk programma hoeft de Liedertafel steeds het meeste suc ces. Zondag j.l. speelde de voetbalvereen. Juliana een competitlewedstryd voor de le klasse B. V. B. tegen Achilles te Tilburg. Juliana verschynt met twee invallers. Reeds spoedig weet de midhalf van JuliiymAzyn club de leiding te geven en nog vooreer rust weet de linksbuiten na een prachtig samen spel het tweede doelpunt te forceereu. Na rust is Juliana byna steeds in de meerderheid en weet de linksbinnen nog driemaal het Achilles-doel te doorboren. Uit een strafschop weet Tilburg cindeiyk onhoudbaar te doelpunten en als scheids rechter Dielisen die goed leidde, einde fluit, heeft Juliana welverdiend met 51 gewon nen. Kaatsheuvel, 14 Nov. 1922. Voor het examen van vooige- oefendheld voor den militairen dienst slaagde alhier 13 van de 15 geëxami neerde?» n.l. de heeren J. v. B;u'den, J. Haoff, O. Snoeren, L. KleiJn, P. Boom, de Biouwer, A, v. d. Assem, L. Kleijseo, A. Maat, J. Brekelmaos. C. v. d. Mortel, P. v. d. Velden en A. v. Laarhoven. Van de 4 uit Loon-op- Zand alhier geëxamlneerden slaagden twee heeren. Door eenige heeren alhier Is hot plan opgevat eea auto-omnlbus-dlenst in te richten op 't station Kaatsheuvel, Capelle, Tilburg ea Dosgec. In een circulaire geven zij bekendheid aan de zaak en trachten belangstelling voor de affaire te wekken. Wij zijn er allen van overtuigd, dat een dienst op 't station Kaatsheuvel-Capelie en ook op Tilburg en Dongen alle reden van be staan heeft en hopen daarom dat de voorloopige uitvoerders mlldan steun mogeo genieten bij alle belangstellen den en voorspoedig in hun plan mogen slagen. Maandagavond hield >Euphonia» de jaarhjksche ledenvergadering. Meer dan 60 stemgerechtigde leden warert tegenwoordig. Na een openingswoord door den voorzitter bracht de secretaris nauwkeurig verslag uit over 't afge- loopen boekjaar waaruit bleek dat de kas met een batig saldo van f 121.— sloot (vorig jaar f 72.De heer W. v. d. Wee werd met algemeene stem- tot secretaris herkozen. Ia plaats den heer L. v. OomvoUt werd gekozen de heer v. Gastel. Uitgeloot werden de volgende aaadeelen107, 139, 176, 177 van 125.— in de des tijds aangegane geldleenlng, welke aan deden direct uLbetaalbaar zijn. K. S. W. speelde Zondag een ericndschsppclijke match tegen R.W.B, uit Waalwijk. KS.W. liet zich niet in zijn goeden vorm zie». Met veel moePe werd met 1—0 gewonnen. Om onaangenaamheden te ver witten tf£iO een voorbaat Mijnheer do Redacteur. Gaarne zag ik voor onderstaande plaatsje in Uw blad verleend. By injin dank. Met belangstelling, heb ik in Uw blad van Woensdag 8 Nov., bet schryven van een H. E. C.-supporter, tegen het aanmatigende optreden van Quick-zyde gelezen Tenvolle, kan ook ik my met supporters meening vereenigen, n.l. dat de vooruitgang der R. K. V. V. H. E. C., Quick, of tenminste verschillende leden hiervan, een doorn in het oog is. Gezegden, volgens supporter, als: „wy zullen H. E. C. zooveel moge- iyk tegenwerken en dito andere uitdrukkin gen zeggen meer dan genoeg en z.yn toch zeker niet geschikt, om de sympathie van het publiek, welke den laatsten tyd voor Quick toch al niet te sterk meer is, nog te verlioogen. Denkt Quick zóó de vriendscliappeiyke verhouding tusschen plaatselyke clubs te be vorderen? Zyn dit manieren, om de goede verstandhouding te bewaren? Dat zy hierin n voorbeeld neme aan de vereeniging W. S. C. die er heel wat sportiever manie ren op na houdt, en dit niet by woorden laat, maar by gelegenheid ook toont. Als ik Quick een bescheiden raad mag geven, laten dan de leden zich, inplaats van met een andere, zich met hun eigen vereeni ging bemoeien dan zal 't hun elftal, dat tegenwoordig als „droog zand" aan elkaar schijnt te hangen, misschen wat ten goede komen. Dat Quick merkt dat zy door zóö te handelen, van de vier plaatselyke clubs steeds meer op den achtergrond raakt, mag voor haar nog geen reden zyn, om tegen H. E. C. zulk een standpunt in te nemen. Dat in deze, de vereeniging H. E. C. heel wat prettiger aandoet, staat buiten twyfel! Deze jongens, die trots alle tegenwerking en met eigen geringe middelen, van een on beduidend clubje tot de hoogte van thans zyn gevorderd en die ieders sympathie ge nieten, voor hen neem ik rnyn petje af hee ren van Quick. Dat gy ook aan deze jongens een voorbeeld neme. Een trouw bezoeker der H. E. C. wedstryden. Ia aansluiting met de reeds ge melde arresstaties van schippers en dckknechten van de firma Varenkamp expediteur te Den Haag, vernemen wij bet volgende Neem onze geruitchlooze biljart».

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6