DE ECHO VAN HET ZUIDEN Derde Blad fïieuws uit Reusden. Provinciaal Nieuws FRECO'S ZENUWHOOFDPIJNPOEDERS. FRECO'S ZENUWTABLETTEN. Nummer 92. Zaterdag 18 Nov.'22. MEDEDEELINGEN Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. wat oppervlakkige vreugde. In de kleine, eenvoudige dorpjes, stuurslid. Mej. G. v. d. Noord. Mej. H. v. d. Meijs. j ver gelegen van het stadsgewoel, kan J Gelieve uit elke parochie een naamj men nog de ware vreugde zien, daar door te halen, zoodat de naam der en in de kloosters staande in de een- I. Op het Bureau der Kamer ligt ter inzage eene lijst van te Tilburg woonachtige fl-sschentrekkers. II. Voorlooptge lijst van Jaaibeurzeo en Tentoonstelling in 1923 1. BIRMINGHAM. 9-17 Jan. Tentoon stelling van het Bakkers- en Ban ketbakkersbedrijf. 2. LEIPZIG. 3—16 Jan. Jaarbeurs van Lederwaren, borstels en geweven goeder-en. (Schlilerstrasse 3, Leip zig). 3. PARIJS. 2023 Januari. Tentoon stelling van Landbouwmachines. Grand Palais. (Rue Jean Goujon 8). 4. NIJMEGEN. 1618 Februari. Int. Pluimvee-tentoonstelling. (Poultry Asa. Nijmegen). 5. BRUSSEL. 25 Febr.—2 Maart. Tentoonstelling van Motorrijwie en, Rijwielen en aanverwante artikelen. (Rue de l'Enseignemen' 64B/usseI). 6. UTRECHT. Jaarbeurs 13-22 Maart. (Jaarbeursgebouw, Uirech 7. KEULEN. MaartApril. Ie Inter nationale Monsterjaarbeurs. 8. LEIPZIG. 4—10 Maart. Internatio nale Monsterjaarbeurs. (Messeamt, Markt 4, Leipzig). 9. MANNHEIM. Eind April Begin Mei. 3e Jaarbeurs van Uitvindingen en Nouveautés. (Rclchs vei band für das Etfinderwesen. Geschiifisstcllc K. 3, Mannheim). 10. BERLIJN. 515 April. Internatio nale Sportteotoons'.elling. (Pots- dammerstrasse 72-72a. Berlijn 58.) 11. BRUSSEL. 9—-25 April. 4e Ioter- nationale Jaarbeurs op het gebied van Handel. (Malson des Dues, Grand Place 19, Brussel- 12. GENT. 422 April. Internationale Landbou ween toonstelling. 13. FRANKFORT. 15-21 April. Jaar beurs. 14. ESSEN. Me!. Tentoonstelling van laboratorium- en Fabrieksinstal- latiëa. (Fachgruppe fur chemlschcn Apparateweseo inVereio Deutsche? Cbemlker). 15. LONDEN. September. Tentoon stelling op het gebied van Scheeps bouw, Locomotieven en Machines. 16. LYON. 115 October, Ioterna- tiocalo Jaarbeurs. (Hotel de Vllle, Lyon). (Wordt vervolgd). De Bureaux voor Inlichtingen zijn tusschen haakjes geplaatst. Waalwijk, 17 Nov. '22 Blijkens de uitlatingen in de Me morie van Antwoord en bij de alge- meene beschouwingen op de Staats begroting, valt er haast niets te verwachten voor de schoen- en leder industrie van de regeering. Van een Invoerverbod zal eerst dan pas sprake zijn als alle verdere hulpmiddelen uit geput zijn en dat is volgens de regee ring niet het geval I Staan deze indus- triën dus op de nominatie oin te moe ten verdwijnen Ook van het wetsontwerp Fleskens zien we niet veel komen, 't Is wel ergerlijk, waar detoestand zoo slecht is. Naar wij vernemen zal de Commissie van Overleg in de a.s. week vergaderen om te overwegen wat gedaan moet worden voor hulpverleening aan de schoen- en lederindustrie, na de uit latingen der regeering en fractieleiders in de Tweede Kamer. Naar de .Schoenindustrie" thans verneemt is het bericht omtrent En- gelsche export-premies onwaar. De Engelsche regeering verleent geen ex port-premies, aan geen enkele industrie en onder geen omstandigheden. Wij vestigen de aandacht der leden van den R.K. Vrouwenbond op de algemeene vergadering van 20 No vember e.k. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Zangnummers. 4. Lezing met lichtbeelden door den ZeerEerw. Heer van Schaik. 5. Verkiezing van drie bestuursleden wegens periodiek aftreden van Mej. de Graaff-van Bladel (stelt zich niet her kiesbaar), mej. M. Rubbens (herkies baar) en mej. G. v. d. Noord (her kiesbaar.) De candidatenlijst is als volgt Parochie St. Jan, vac. Secretaresse. Mej. M. Rubbens. Mej. J. van Loon. door U gekozene zichtbaar blijft. 6. Collecte ten bate van den nood in de Drentsche Venen. 7. Vervolg der lezing. 8. Komische voordracht. 9. Zangnummer. 10. Slotwoord. A.s. Woensdag 22 Nov. eerste lezing van den Apologetischen cursus door den weleerw. Pater Henricus Cap. OnderwerpChristus de Wereld figuur. De veonootschap »Wavi« heeft een nieuwen wagea in bedrijf gebrach', welke zeer la den smaak van het publiek vair. De bedoeling Is successievelijk alle busdiensten met dit type wagens uit *e voeren. Wij verwijzen aaar achterstaande advertentie, waarin >Wavi« mededeelt dat de dlenat WaalwijkKaatsheuvel- Dongen geheel gewijzigd wordt met ingang vaa Maandag 20 dezer, terwijl de dienst Wnalwijk's Boscb geheel onveranderd blijft, behoudens het lt- lasschen van een extra-bus op Zon en Feestdagen. De Directie der Flora-Bioscoop deelt ons mede dat de zes-weeksche seriefilm „De drie Musketiers" aan staanden Zaterdag 25 November aan vangt. Deze film moet wat opname, beelden, enscèneering, spel, enz, be treft, een der schitterendste zijn die hier te lande en in het buitenland ooit op 't doek werden gebracht. Wij vernamen dat in alle groote steden deze film door duizenden en duizenden werd bezocht en ook volgens de bladen had dit kunstwerk in den Bosch en Tilburg een reusachtig succes. Het handelt hier over een boeiend tijdperk uit de Fransche geschiedenis, genomen uit het werk van Dumas den tijd dus der Bastille enz. Deze cinema reproduc tie moet werkelijk op zeer hoog peil staan. Vanwege de daaraan verbonden groote kosten, zal elke week deze film twee dagen worden vertoond. Zaterdags om 8 uur en Zondags om 6 en 8 30 uur. De entrée-prijzen worden niet verhoogd. zaamheid, dikwijls verscholen achterr hooge boomen, heerscht de vreugde nog die de ware beteekenis van vreugde heeft. Spr. vergelijkt dan het leven in een dorp, waar de kinderen in de vrije natuur spelen en waar het familieleven nog vreugde schenkt, met dat van de stad waar de kinderen vaak in muffe, dompige krotten, waarin alles wordt verricht, den dag moeten doorbrengen en als ze 12 jaar zijn, de straat op gaan waar ze dan spoedig de bacil van het kwaad inademen. Familieleven, ze kennen het niet meer daar maar er wordtgewedijverdomde menschen vee vreugde te schenken, doch het zijn slechts surrogaten van vreugde, die de ontelbare bioscopen, tingel-tangels enz den menschen daar bieden. Spr. toont aan dat door den ver deelden arbeid, door de ommekeer in de sociale beweging, de ware vreugde is verdrongen en daarom is het de taak van allen deze weer zoo spoedig mogelijk terug te halen. Na aangehaald te hebben wat de verschillende schrijvers over de vreugde in het leven schrijven, eindigde Spr. zijne mooie lezing na allen nogmaals aangespoord te hebben het familieleven in eere te houden en te bevorderen. Een krachtig applaus had den Spr. als dank van de vele aanwezigen, die met aandacht de lezing hadden ge volgd, in ontvangst te nemen. Een dubbelmannen-kwartet onder leiding van den heer F. van Os, bracht een drietal liederen ten gehoore, die zeer verdienstelijk werden uitgevoerd. De Eerw. adviseur bracht den zan gers dank en sprak den wensch uit dat ze hunne medewerking blijven verleenen. Don dei dag 23 Nov. wordt In den Gildenbond de tweede ontwikkeliags- avond grboudeu. Dan zal spreken castoor De Beer uit 's Bosch, over j»Het moderne en 'i christelijk huls- fcezlti*. Wij vestigen de aandacht op schteistaa de advertentie der R K. Kteavrrcenigiog. P. P. 8 cent, doos k 25 st. f 1.70. tegen Zenuw in de tanden, Zenuwkoorts, Zwa'e Zenuwhoofdpijn Per koker 60 cent. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. ,,^eokril'gbaar bij' Dr°gister'j «DE TOKO", Waalwijk en QEZ WAGEMA- KERS, Kaatsheuvel. 2 22603 - Weg£ns voortdurende ongesteld- Donderdagavond 23 November held van Ds. Japchen die het beroep a s om acht Godsdienstoefening naar de Herv Kerk alhier aangenomen in de Ned Herv. Kerk van Besoijen heeft, kon de bevestiging in het ambt j Alsdan zal optreden de heer Gordeau tot lieden niet plaats hebben. uit Amsterdam, daartoe uitgenoodigd Aan ZijnWeleerw, is nu door den door de Chr Jong Ver. „lmmanuel kerkeraad een rusttijd van drie maan- en Knapenvereenlging „]ozua". en ver een bedoeling van deze kerkdienst - Uit het verschenen verslag om-1 is o a. de onderlinge band tusschen trent den toestand en de exploitatie j de vereenigingen, ouders, kerk en ge- van de gemeente.gasfabriek, het elee- meente te versterken, triciteitsbedrijf en de waterleiding, ver- Moge deze avonddienst zich in een melden we dat de winst- en verlies-goede opkomst van ouden en jongen rekeningen over 1^21 respectievelijk verheugen en onder Gods Zegen slagen, sluiten met f 112 634.955 (voordeelig Het is Zondag a.s. voor voetbal saldo f 4834.02), f 61.282,435 (nadeelig minnend Waalwijk een belangrijke saldo f7588.80), f3l.700.575 (nadeelig dag W.SC. zal om 2.30 uur haar saldo f 9593 30). j plaatselijken concurrent Quick ontvan- Dver 1920 waren deze cijfers gen op haar terrein aan de Parallelweg. I I;? (winst f 17381.44*),Het is van algemeene bekendheid, '3 (verlies 7141.83), j dat dergelijke wedstrijden, wat spel- f 2808b 66 (verlies f 6755 93'|2. gehalte betreft, nu niet op een hoog De kostprijs per 100 M1 gas over peil staan. Een goede leiding kan hier- 1921 f 17.26 over 1920 f 16 85. Elec- aan echter veel verbeteren. Het doet triciteit per 100 K.W.U f 30.98 - f50 80. ons daarom genoegen te kunnen me- Water per 100 M3 f 21,39—f 19,78. dedeelen, dat de heer Matheijsen uit - Reeds eenigen tijd bemerkten wij I Tilburg dezen wedstrijd leidt. Hij zal dat in het pand van de heer E. P. van de teugels naar behooren weten strak Beijnen men bezig was met het ver- ite houden en elke overtreding straffen bouwen van den winkel, welke heden en ruw sPel tegengaan. Moge morgen werd heropend. Geprikkeld door onze het publiek getuige zijn van een fairen nieuwsgierigheid hebben wij daar een i wedstrijd, vrij van alle mogelijke on- kijkje genomen en zagen alras dat j aangenaamheden. We zien met span- deze zaak, een der oudste uit de Lang-ning den uitslag tegemoet. straat, zeer met haar tijd weet mede Het 3e elftal gaat naar R.W B. Ill te gaan en haar ouden roem als eerste om 2 uur. Hier kunnen we een gelijk klasse zaak weet te handhaven. Wij sPel verwachten, kunnen dan een ieder gerust aanraden 19 Nov. sijd voor R.W B. drie daar ook eens een kijkje te nemen. competitiewedstrijden vastgesteld. De ruime sorteering in Chocolade en R.W.B. 1 moet naar Tilburg bij Suikerwerken van eerste klasse fabri-N O.A.D.3 te gast. Dit is de eerste katen zullen elkeen ongetwijfeld zijn wedstiijd tegen de spofpaikmenscbeo gading doen vinden. Donderdagavond ten kwart over welke de laatste plaats van d© rang lijst innemen. N.O.A.D. zal hier bl.Jk- 7 uur had in de groote zaal van den '°aar niet erg op gesteld zijn en zal R.K. Werkliedenbond de opening trachten door R.W.B. te klopper, van plaats van den te houden Wintercursus De zaal was flink bezet en onder de aanwezigen merkten wij o. m. op den heer Burgemeester. De Eerw. heer L. Bijnen, adviseur van de R.K. Werkliedenvereeniging opende den cursus zelf met een mooie, van diepe studie getuigende rede. Hij had voor dezen avond tot zijn onder werp gekozen „Vreugde in 't Leven" Men moest, waarschuwde hij al aan stonds, niet verwachten eenige pretjes te zullen hooren, maar hij wilde aan- toonen dat de ware, de eenige vreugde, de vreugde die den mensch tot een hooger doel leidt, bij de meeste men schen zoekraakt. Reeds voor 10 jaar geleden, schreef Mgr. von Ketler, bisschop in Duitsch- land een boekje waarin hij er in zijn Parochie St. Antonius, vac. bestuurs-j voorwoord op wees, dat de kinderen nu om vreugde roepen en het in den Mej. Coehorst-Horsten. hedendaagschen tijd zoover is geko- de fatale plaals af te kornet». Of R.W.B. *!ch echter zooder meer zal laten ver slaan Is niet denkbaar, toch z&l er hard gewerkt moeten worden om dit te voo'komea. N.O.A.D. heeft reeds voor meer verrassingen gezorgd. We mogen van de nationaal gestreepten verwachten dat zij zich tot laatste seconde van don strijd geheel zullen geven. Wanneer er gespeeld wordt als tegen Quick, moet er succes komen. Do kwaliteiten zija e? wel, aao U dus om dit te toonen. R.W.B, 2 «peelt tegen Wilhclmlna 2 op bet terrein te Kaatsheuvel R.W.B. 3 spetlt tegen W S C.3 voor de 3e klas B.V.B. op het R.W.B.-terreln. Vanwege het ministerie van wa terstaat is aanbesteed het onderhoud van de rijksrivierwerken van de Maas en afgedamde Maas (ged. Well-Wou- perceelen in massa de heer M. Vissers, te Drunen, met f 48,248. Op de Qorinchemsche paarden markt waren aangevoerd 1543 stuks. Men besteedde voor luxe paarden f 450—550, werkpaarden f 200—350, 2'/? jarige paarden f 200—275. 1 Va- jarige paarden f 100—175, veulens f 60-140, hitten f 150-325. SPRANG. Naar men ons mededeelt, zal a,s. Zondag in do Ned. Herv. Kerk alhier, niet zooals was bekend gemaakt op'reden Ds. Kraaij van Gorinchem, maat Candidaat J. van Amstel van Zeist. Oaze voeibalvereen. S.V.V. I zal a.9. Zondag eene corap. wedstrijd spe len voor dra B.V B. tegen Exselsior II te Capelle. Oaze dorpsgenoot Denis Tiaa- mcimans slaagde dezer dagen tc Rot terdam voor 't txamea Mfichlaeschril- ver. Geslaagde gefilclteerd Voor examen van voorgeoe fendheid voor den militairen dienst slaagde onze dorpsgenoot A. Maat. VRIJH.-CAPELLE. Geref. Kerk a s. Zondagmorgen half Hen Ds. G, H. de Jonge en 'smiddag half drie leesdienst CAPELLE. Do htrschattlng van de Paarden der Voreeoigiog van Paarden- houders »ONS BELANG*, gevestigd ie Capelle zal op Donderdag 23 No vember 1922 plaats hebben te Sprang Van 8.30 (ot 9 30 Oostzijde Moleu- bosch. Van 9 30 tot 10.30 Westzijde Molen bosch. Aan de Loooscbendijkeche Keik: Van 1 tot 2 uur Vrijhoeven en Hooge- vaart. Van 2 tot 3 uur de overige wijkeo. WASPIK. Op Vrijdag 17 Nov. a.s. sal de Raad eene openb. vergadering houden des n m. 3 uur. Aan de orde zijn 1. Mcdedeelicgen. 2 Adres Hanze tot oprichten van con teekencuisus. 3. Reclame H. O. 4. Heistelling beschoeiing Vrouw- keosvaartsche haven- Tot tijdelijk ambtenaar ter secre tarie is benoemd de Heer Driesseo, thans te Teterlngen. Dc mazelen hebben hare lotrede !n onze gemeente gedaan. Tot heden zijn zij niet van gevaarlijken aard. Op Zondag 19 Nov. a.s, zal Gu- dok 2 uit Tüburg hier een Compositie wedstrijd spelen tegca >Brabantia> Waspik. Nu Waspik ook in het net vao den Auto-dienst »de Wavl> is opge nomen, is hierdoor eene gemakkelijkere veibindiog met Kaatsheuvel en vooral met Dongen, tot stand gekomen. RAAMSDONKSVEER. De Nat. Chr. Werkl. Bood hoopt Zaterdag de leden vergadering te houden op het gewone uur in de Chr. School op Veer. Tot gemachtigde vao het Kies college der Ned. Herv. Gemeenie wer den gekozen de heer J. P. Elemans met 57, A. P. Calliber met 58, G. J Knaap met 108 ca C. Soeep met 111 stemmen. Zondag zal voor de Herv. Gem. des morgens op 't Do'p en des namid dags op 'c Veer optredeo de ZeerEerw. Heer Ds. J. v. d. Graaf. Tot lid aan het Bestuur van de Provinciale Vereenlglcg >Het Groene K*uls* werd gekozen dhr. Mr. M. A. de Roon van R'vecr. De prijs der boter werd dezer dagen wederom veilftagd en gebracht op f 1 25 per pond. De Uitvoering door de Toooeel- vereeeiglog Kuost na Arbeid, ondcaf- deeliag van de R.K. Werkliedenver eeniging zal Zondag en Maandag a.s., alsmede volgenden Zond&g plaats hebben. Door de Chr. Hist.klesvcreeniglng werdtn op de voorlooplge groslijst P.-ov. Staten Candidaten geplaatst de heerea K. Tlminers Klundert, V. Tuijl, v. Serooskeike Heeze, A. J. LankhuiJ- zeu, J. P. v. Dongen-Torman, L, P. Dubbelman en P- A. v. Dongen allen van Rsamsdonk. Oaze dorpsgenoot, dhr. A. Konings Dz. slaagde Zaterdag 1.1. voor het on derwijzersexamen. Geslaagde en familie proficiat. RAAMSDONK. De prijs der melk Is alhier met 2 cent per Liter verhoogd en aizoo gebracht op 14 cent per Liter, De mazelen blijven nogal in ern- drichem), de Bergsche Maas, het Heu- j st,g® raat® heerscheo, reeds een kind densche kanaal en den Amer gedu- is ®r aao bezweken. - -- - oBrende het jaar 1923, in 2 perc., resp. j Jan. 1923 vangt weer een nieuwe Mej. van Hoofd-v. d. Pennen. men dat de ouderen antwoorden dat geraamd op f 16,000 en f 31,000. Het cursus aan, voor den Vrijwilllgen Laod- rarochie O. L. Vrouw, vac. be- er geen vreugde meer is, alleen slechts laagst heeft ingeschreven voor de beide storm, mot 70 oefeningsweken van uur. Woensdag, 15 Nov. kan men zich van 2 tot 8 uur n.m. aanmelden bij den sergeant Instructeur Geeraerts, in de Jongensschool. DUSSEN. Ie don nacht van Dinsdag op Woensdag had de arbeider A. v. d. P. werkzaam aan de papleifabiiek »De Maasmond*, het ongeluk met zijn hand tusschen een machine te geraken, met het ongelukkig gevolg dat drie vingers geheel werden verpletterd. A. v. d. S. moest zich aanstonds onder geneeskundige behandeling stellen en zal een gedwongen rust moeten nemen. Dezer dagen had de koe van den veehandelaar A. de B. een kalfje ge kregen en moeder ea dochter waren gezond cn wel uit de welde thuis ge komen. Er kwam een kooper voor do koe, nl. A. v. H. Men kreeg accoord met conditie direct te leveren. Maar ten slotte werd besloten het beest wat op verhaal te laten komen en ze des anderendaags te levereo. Zoo gezegd zoo gedaan. Toen de B. des avonds In den stal kwam kijken, kwam bij iot de ontdekking dat de verkochte koe intusschen moeder was geworden van nog een kalfje! Ra, ra, aao wlea be hoort dit beestje TILBURG. Uit het verschonen ver— slag der gas- en electrlclteltsfab lek blijkt, dat de gasfabriek met een gas- prijs yan 8 cent per M3 (de laagste die bekend Is) over 1921 een netto wlsst heeft gemaakt van 177.224 91 de electriciteitfifabrlek met een licht- tarlef van 25 cent per K.W.U., k-acht- tarlef 16 cent en industrletarief van 3.29 cent maakte een wlait vao 877.400. We komen hierop nader terug. Heusden, 16 Nov. 1922. Openbare raadsvergadering van Donderdagavond 16 Nov. om7'/2n.m. Met den Voorzitter waren alle leden aanwezig. De notulen bleken na lezing als gewoon uitstekend in orde. Hierna werd de Voorzitter namens den Raad door den wethouder van Everdingen gelukgewenscht met zijn benoeming tot burgemeester van het nabije Herpt en Berne, voor welke attentie hartelijk werd dankgezegd. Ingekomen was een besluit van Ged. Staten, waarbij de gemeenterekening over 1921 werd goedgekeurd en vast gesteld op aan inkomsten f 73781.68. aan uitgaven f66773.78. alzoo meteen batig slot van f 7007.90. Tevens keurden Ged. Staten goed de in de vorige vergadering voorgestelde verordening op de keuring van vee en vleesch, waarbij een opmerking van den heer Imspecteur om ter gelegenertijd de bepaling omtrent het z.g uithallen te wijzigen. Vervolgens werd de gemeentebegro ting aangeboden over 1923 en met goedvinden van den Raad benoemde de Voorzitter de navolgende commissie om de begrooting na te gaan, n.l. de leden de Mol, Uhl en Hub. Verhoeven. Evenzoo werden de rekeningen over 1921 der Godshuizen aangeboden, waarvoor door den Voorzitter tot com missie van onderzoek werden aan gewezen de ledende Haan, de Mol en Hub. Verhoeven. Op 't verzoek van de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlem om subsidie werd afwijzend beschikt. De gemeenschappelijke regeling voor den veekring Heusden c.a., die om dc 10 jaar moet worden herzien, werd in beginsel aangenomen in afwachting van de vereischte machtiging van Ged. Staten. Op de vraag van het lid de Haan, hoeveel Heusden moet bijdragen aan de wedde ad f 300 van den dieren arts, antwoordde de Voorzitter, dat dat aandeel bedraagt f31.25 en dat de andere gemeenten bijdragen naar rato van het aantal stuks vee. Goedgekeurd werd, dat het finantieel beheer met betrekking tot den vleesch- en veekeuringsdienst als een commer cieel bedrijf zou behandeld worden, waarna voorlezing werd gedaan van de verordening op 't beheer van dien dienst. Bij de rondvraag uitte wethouder van Everdingen een klacht over het gas, dat in den laatsten tijd een zeer onaangename lucht verspreidt. De Voor zitter zeide er reeds op te hebben gewezen en dat hij verwacht, dat spoedig afdoende maatregelen worden genomen. Hierna ging men over in geheime vergadering ter behandeling van be zwaarschriften betrekkelijk Hoofdelijken Omslag en schoolgeldheffing, alsmede tot vaststelling van het kohier tot navordering van Hoofd. Omslag. Als voornaamste uit de jongste VAN DE ,.0£ DBIE MUSKETIERS" KONEN.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 9