DE ECHO VAN NET ZUIDEN St. Kjcolsas-AdvertentiBs. Tweede Blad. Provinciaal Nieuws Denkt Nieuws uit Kaatsheuvel IngezondenStukken. No. 95. Woensdag 29 Nov. 1922. WAALWIJK, 29 Nov. 1922. Schrijvende over Breda, Dongen enz. hebben wij vroeger gevraagd of het niet zeer gewenscht zou zijn dat ook in onzen Kieskring, met name in deze streek er een nauwer contact zou komen tusschen afgevaardigde en» kiezers. Gelukkig is hetgeen we toen zeer wenschelijk achtten reeds bereikt en hebben we dit zeer zeker te danken aan 't bestuur der R.K. Kiesvereni ging, speciaal aan zijnen ijvervollen voorzitter, den heer E. W. Klijberg- Pernot. Dr. Deckers heeft Vrijdag eene lezing gehouden voor de leden der Kies vereniging en Zaterdagmorgen ten raadhuize zitting gehouden ten einde iedereen in de gelegenheid te stellen hem te spreken. Vooral de voormannen in onze industrieën hebben hiervan gebruik gemaakt, om hem onze nooden nogmaals onder 't oog te brengen en van de noodzakelijkheid van regeerings hulp in deze benarde tijden te over tuigen. Ook anderen hadden met hem een onderhoud overzaken van algemeen en persoonlijk belang. Deze eerste zitting had een goed resultaat, maar wanneer deze zittingen zich herhalen en dat zullen ze, dan moeten er nog veel meer komen. De afgevaardigde zit voor ons allen, niet alleen voor Katholie ken, ook voor andersdenkenden, getui ge b.v. wat Dr. Deckers meermalen heeft verkregen voor de export-slachterijen in Oss. Ook van andere plaatsen moeten er komen. Zoo hadden wij wel ver wacht menschen uit onze omgeving, waar een annexatie dreigt, die men niet wenscht en dergelijke zaken meer. Ook is Dr. Deckers dan te spreken niet alleen voor zaken van algemeen, maar ook voor persoonlijke belangen. Nu weet men wat meer van een en ander en we hopen dat dit instituut meer en meer ingang zal vinden, dat zal voor vele algemeene, maar ook persoonlijke belangen van groot belang zijn in de toekomst. Zondag is dan de Noodkerk in gebruik genomen en we mogen gerust zeggen, dat deze noodkerk uitstekend voldoet. Het kerkbestuur heeft werkelijk alles gedaan om van deze noodkerk te maken, wat er van te maken is en ze zooveel mogelijk aan haar bestem ming te doen beantwoorden. De inwen dige ruimte, inrichting enz. mogen geroemd worden, maar ook het entou rage is werkelijk aardig opgeknapt, de wegen die erheen leiden zijn goed in orde, in 't kort alles is zoo gemaakt en ingericht, dat de bezwaren van een noodkerk vrijwel zijn opgeheven. Alleen zou het wenschelijk zijn dat voor den aanvang der H. Missen bij den hoofdingang een gangetje werd vrijgehouden. De menschen konden nu bijna niet door de bree'de schaar geloovigen achterin de kerk heenkomen Dit is misschien gemakkelijk te ver helpen. Ook wordt vanaf den nieuwen weg naar de Stationstraat, een weg gemaakt naar het kerkhof, waarlangs dan voort aan de teraarde-bestelling zal plaats hebben. Naar wij met groote belangstelling vernemen zal, als afscheid aan de oude kerk, a.s. Zondag voor dat het orgel verdwijnt een orgel-bespeling gegeven worden in de oude kerk van St. jan Baptist door den heer Jan van Leeuwen, organist en muziekleeraar te Tilburg, met medewerking van de heeren Mathieu Lejeune, bariton en Leo Ver schuren tenor, beiden te Tilburg. De entrée is slechts gesteld op 25 cent, terwijl de opbrengt geheel strekt ten bate van het Wit-Gele Kruis. De heer jos. Groenen zingt op het oogenblik met zeer veel succes te Weenen. Vandaar gaat hij naar Berlijn, om 18 December te Amsterdam te zingen. Zeer waarschijnlijk zal hij dan 20 December met z'n vrouw te Waalwijk een Liederenavond geven. Van hier gaat hij naar Barcelona en Madrid. Bij het internationaal concours te Tilburg hebben de Waalwijksche Kegelaars zich kranig gehouden. Zon dagavond werd de corpswedstrijd ge sloten, met het resultaat dat Alle Negen I Waalwijk den len prijs behaalde met 276 punten en Hannibal 1 den lOden prijs met 261 punten. Op de Dames vrije baan staat mevr. van Zwol no. 2. op de vrije heerenbaan de heeren G. Verkade no. 1 en Bier- laagh no. 10. Op de personeele baan de heer Langermans no. 10. Maandagavond werd de zegevierende vereeniging „Alle Negen I" door den Waalwijkschen Kegelbond e." a. ge huldigd. Door den Voorzitter, den heer A. van Schijndel, werd er op gewezen, dat deze prestatie door alle hier gevestigde kegelclubs wordt gewaardeerdeen overwinning op 94 vereenigingen te behalen is van niet geringe beteekenis. Daarom boodt hij Alle Negen namens den Waalwijkschen Kegelbond een lau werkrans aan en sprak den wensch uit dat ze nog menigmaal zegevierend uit het strijdperk moge treden. De heer Pullens dankte namens Alle Negen voor de woorden van felicitatie, door den heer van Schijndel gesproken. De vennootschap „Wavi" zet den busdienst op Dongen gedurende de maand December stop wegens onvol doende vervoer en gaat den dienst Waalwijk—'s Bosch sterk uitbreiden Ook het traject Waalwijk—Kaatsheuvel wordt rijkelijk van bussen voorzien, zoodat er o.a. een formeelen dienst Kaatsheuvel —station Kaatsheuvel-Ca- pelle v.v. tot stand komt. Het zal nu in hoofdzaak van de inwoners van Kaatsheuvel afhangen, of deze diensten kunnen gehandhaafd worden. Zoodra „Wavi" nieuwe wagens ge reed heeft, worden de oude uit den dienst genomen en krijgt ook Kaats heuvel zijn eigen omnibus-wagen. De bestaande dienst Waalwijk—'s Bosch wordt, op enkele kleine veranderingen na, ongewijzigd gehandhaafd. Alleen worden er enkele bussen ingelascht De dienst Waalwijk—Tilburg v.v. zal op 15 December aanvangen. om Uw Het zangkoor van St. Jan Baptist vierde Donderdag het St. Ceciliafeest. Een uitstapje werd gemaakt naar Vught, waar een onderlinge biljartwedstrijd werd gehouden, terwijl de avond in het hotel Verwiel alhier werd doorge bracht met muziek en zang, afgewis seld door den gebruikelijken feestmaal tijd. Het Ceciliafeest weer ingevoerd als in vroeger tijd is dit jaar door het zangkoor van St. Clemens, waarbij de H.H. Geestelijken en Kerkbestuur uitgenoodigd waren, op zeer aan gename wijze gevierd. Des morgens ten 9 ure werd een plechtig gezongen H. Mis. opgedragen voor de overleden leden van voornoemd zangkoor, daarna kwam men bijeen in de feestzaal bij P. van Cromvoirt, waar men den morgen onder een zeer gezellig samenzijn doorbracht Om 2 uur des middags werd een foto geno men van het zangkoor als een aanden ken aan dezen heugelijken dag, hierna werden allen uitgenoodigd aan te zitten aan een feestelijken maaltijd Vooraleer te beginnen, nam de zeereerw. heer pastoor het woord en zei dat het hem goed deed dit feest voor een katholiek koorzanger zoo verheven, mee te kun nen vieren. Z.E.W. gaf hierbij de ver zekering dat hij alles zou doen om 't den zangers zoo aangenaam mogelijk te maken. Hierna lieten zich de opge brachte spijzen overheerlijk smaken, waarvoor den kok een warm woord van dank. Na het feestmaal werd een W. A V. I. tochtje gemaakt naar 's-Bosch, waarvan men des avonds om 8 uur van terugkeerde, toen werd het feest in alle vroolijkheid doorgezet; daar elk lid door zang of komische scène, iets ten beste gaf, waardoor wij een mooi varieerend program ten gehoore kregen dat zeer veel bijval had. Hierna vroeg de Directeur de heer j. de Kort het woordhij dankte uit aller naam de H.H. Geestelijken voor hunne belangstelling die zij betoond hadden om dit zoo schoone feest mee vieren en uitte hierbij den wensch dat dit nog meenig jaar in den zelfden geest zou herhaald worden, waarna door het zangkoor de H.H. Geestelijken een zij „Leven lang" werd toegezongen. Daarop nam de Weleerw. heer kape laan het woord en verklaarde dat het hem recht aangenaam was geweest dit heerlijke feest mee te maken, ik had er mij, zei Z. E. W. wel wat van voorgesteld maar niet datgene wat ik vandaag genoten heb ik hoop dan dat de zelfde geest als thans heerscht zal blijven voortbestaan, dan ligt er nog menig gezellig uur in de toe komst. Z.E.W. gaf nog enkele wenken over het Gregoriaansch, waardoor men door de goede uitvoering ervan aan zijne wenschen zou voldoen, waarna onder dank van de zangers afscheid werd genomen door de H.H. Geeste lijken waarna dit gezellig feest na een uurtje een einde nam. (Hsg) Dat de nog slechts kort bestaande St. Elisabethsvereeniging in de parochie van O. L. Vrouw reeds thans met succes in het belang van de armenzorg werk zaam is, blijkt wel uit het feit, dat in 1922 door deze vereeniging ten behoeve van de parochiale armen reeds voor een bedrag van ruim f 500 aan voeding werd verstrekt en een evengroot bedrag aan kleeding. Hulde komt dus toe zoowel aan het bestuur van St. Elisabeth als aan de milde gevers in de parochie, op wier bijdragen de vereeniging in hoofdzaak is aangewezen. Dezer dagen werd alhier in het café van J. van der Meijs, waar het schuttersgilde „St. Chrispijn" gevestigd is, een gewestelijke bond van schutters gilden opgericht. Als leden van dezen bond traden o.a. toe de vereenigingen Juliana uit Dongen, St. Jan Baptist uit Kaatsheuvel, Blasius uit Heusden, Juliana uit Vlijmen enz. Het bestuur werd gevormd door de heeren: H. van Woensel, Kaatsheuvel, voorzitter; M. L. Verhagen, Besoijen, vice-voorzitter Schrauwers, Kaatsheuvel. 1ste secre taris; Wouters. Tilburg, 2de secretaris en Van Buul Vlijmen, penningmeester. Het doel van den opgerichten bond is een onderling verband tot stand te brengen tusschen de gewestelijke schiet verenigingen door telken jare twee onderlinge schietwedstrijden te houden VLIJMEN. Met ingang van 3 Decem ber a.s. wordt de postbestelling alhier op Zondag opgeheven. Brieven en andeie stukken kunnen dan aan het kantoor worden afgehaald tusschen 8.— m. en 9.15 m. Voor het afhalen zijn geen kosten verschuldigd. SPRANG. Vergadering der A.-R. Kiesvereeniging „Sprang" op Donder dag a.s., des avonds 8 uur in den Christelijken Volksbond. Agenda 1. Opening, 2. Notulen, 3 Ingekomen stukken, 4. Verslag afgev. Chr. Volks bond. 5. Bespreking en vaststelling voorloopige groslijst Prov. Staten, 5 Onderwerp „'s Lands Weerbaarheid" door dhr. G. J. v. Willigenburg. Naar we vernemen zal de Chr Gem Zangvereeniging „Hallelujah" uit Capelle binnen enkele weken eene uitvoering geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. CAPELLE. In de j.l Vrijdagavond gehouden vergadering van de Capelsche ijsclub in het café van den heer L. F. v. Dongen werd door den penning meester rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek, dat de kas sloot met een voordeelig saldo van f 5,82. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren C. Vos-van Gent, VoorzitterA. E. Dekkers, vice-voor zitter W. v. Nieuwenhuyzen. secre taris-penningmeesterC. j. v. d. Hoek, W. M. de Bas, P. Stam. j. Michael en C. de Rooy Mzn., commissarissen. Toen de pontwachter van de W. j.l. Zondagmorgen in zijn stal kwam vond hij een zijner beste melkkoeien dood liggen. Voor genoemden man een groote schadepost. RAAMSDONKSVEER. Voor Haver en Roggestroo betaalt men hier f 25 f 27 per 500 Kg. en voor Tarwestroo f 20 en daarboven. Wel zijn deze prijzen de laatste weken flink omhoog geloopen. Tot Secretaris van de Onderlinge Veeverzekering werd gekozen dhr. J. B. Zijlmans en tot commissarissen de heeren F. v. d. Pluijm en H. Dank. Naar ons medegedeeld werd, komt dezer dagen een vertegenwoor diger van de Landbouw Onderlinge alhier spreken in openbare vergadering over Rijksongevallenverzekering voor land- en tuinbouw. De collecte, gehouden bij het bezoek Zondag 1.1. door St. Nicolaas gebracht aan 't Veer, bracht ongeveer f 200 gulden op. Tot Ouderling der Ned. Herv. Gemeente werd herkozen dhr. D. Lank- huijzen Gz. en tot Diaken de heer D. Zijlmans T.Bz. Vrijdag a.s. zal op uitnoodiging van het Groene Kruis alhier optreden de Zeergeleerde Heer Dr. Kooien uit Schijndel, met het onderwerp: De be strijding der Tuberculose, haar be smettelijkheid en haar genezing." Met lichtbeelden zal het een en ander worden verduidelijkt en toegelicht. Haver f 11.50 a f 12. Tarwe f 11.50 f 12. Erwten f 18 a f 20. Alles per 100 Kg. RAAMSDONK. Als correspondent der intercommunale arbeidsbemidde ling treedt voor deze Gemeente op H. J. Leijten, gemeente-ontvanger. De correspondent houdt zitting: "a. te Raamsdonkdorp, ten Gemeente huize, op Dinsdag, Woensdag en Za terdag, des voormiddags van 10 tot 11 uur. b. te Raamsdonksveer in een bkaal van de voormalige O. L School op het Heereplein, op Maandag, Donder dag en Vrijdag des namiddags van 2 tot 3 uur. Ieder kan zich doen inschrijven als werkzoekende, onverschillig of hij op het oogenblik der aanmelding al dan niet werkloos is. Het correspondentschap verleent zijn diensten ten behoeve der arbeidsbe middeling aan werkgevers en werk zoekenden kosteloos en staat in regel matige en snelle verbinding met de districtsarbeidsbeurs en de Centrale Rijksarbeidsbeurs. 's HERTOGENBOSCH. Op uitnoo diging der vereeniging Koninginnedag zijn de besturen van een 60-tal plaat selijke vereenigingen bijeen gekomen in verband met de plannen tot huldiging van de Koningin bij haar bezoek aan Brabants hoofdstad ter gelegenheid van Kaatsheuvel, 28 Nov. 1922. Naar wij vernemen wordt nu al sinds langen tijd door de gemeente wekelijks f 3250 aan de weikelooze arbeiders uitbetaald. Tegen een zestal melkverkoopers Is hier procesverbaal opgemaakt wegens het verkoopen van ondeugdelijke melk. Hsgsn. De Combinatie van Postduiven verenigingen, gevestigd bij den heer jan v. Dun, houdt met de a.s. Kerst dagen een onderlinge tentoonstelling. Als Keurmeesters zullen fuugeeren de neeren Caspanni, A. v. Geloven en Jac. Etjkens uit Tilburg. Zaterdagavond trad In Euphonia voor een goed bezette zaal bet viool- qnartet Chlebnaop. Reeds veel hebben we over dit beroemd Boheemsche tamiUcquartet gelezen, doch hetgeen ons vader Chlcbna -met zijne diic doch- ers te hooren gaf, gaat alle beschrijving e boven. Het is een kunstenaars-viertal iooals slechts het muzikale Bohemen ze ziet geboren worden. Vier genieën, die in hun muzikaal gevoelen zoo zijn neen gevloeid, dat men nu en dan moet toezien om te kunoen gelooven dat hier wezenlijk vier menschen ieder nun eigen l«strument besptleo. Behalve een onnavolgbaar technisch kunnen, dat 't viertal in staat stelt, de zwaarste we ken met een ongekunstelde eenvoud, waar men versteld van staat, te geven, oescbikt de familie Chlcbna over een muzikaal gevoel dat 'i publiek in ixiase orengt. De diepe cello-tonen, die vader Chlcbna aaa zija alt weet te ontlokken, treuren in waren weemoed de jubelende cadenzen, de duizelingwekkende dub- oelgrepeo, staecaiie en flageolet pas sages op bowonderingswaardige en tcmperamentsvolle wijze door de oudste jer Chlebna's aan hare sopraanviool getooverd, brengen den toehoorders in extase. 't Geheel programma recenseren zou ons te ver voeren. Met een enkel woord moeten we echter nog relevee- ren van het gevoelvolle Kozakken- wiegelied Tschaikowsky en de. Herin neringsdroom van Labitsky. Hei Elegie (a ma Mère) van den heer Chlebna zelf en de sentimenteele Serenade van Tucelli oogstte wel het meest applaus. Een opmerking moet ons echter van 't hart. Waarom blijven die hinderlijke belangstellenden(?) die zelfs onder de meest gevoelvolle passage's hun on aangenaam en voor andere hoogst hinderlijk gebrom niet kunnen of wil len nalaten niet eenvoudig de zaal uit. De muziek schijnt hun zelt geen genot, maar ze gaan ook 't genot-van een ander verstoren. De tooneelclub van Euphonia trad Zondag andermaal met veel suc ces in de R. K. Gildenbond op. thans voor de leden van het Kruisverbond. Evenals in Euphonia was 't succes met het tooneelspel „De Vadervloek" reusachtig. De St. Nicolaasmarkt van heden is geheel in 't water gevallen. De kramerijen waren maar ten halve uit gepakt. De kijklust, maar vooral de kooplust was gering. Naar \vy vernemen is onze oud-dorps genoot de heer Joh. Visers, thans organist te Rotterdam, aangesteld tot leeraar in het schoenmaken voor de avondcursussen aan de ambachtsschool te Dordrecht. Voor een overvolle zaal werd Maandag avond door den WelEerw. Heer van Berkel in het Bondsgebouw van voorm. Baardwijk z\jn reeks lezingen met lichtbeelden over de liturgie voortgezet. Uitvoerig werd ditmaal behandeld het altaar en het tabernakel, het ontstaan daarvan en de geleidelijke ontwik keling tot op heden. Door het zangkoor als mede door een kwartet daaruit werden en kele nummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Het steeds drukker bezoek van deze avonden bewijst wel dat het streven van Kapelaan van Berkel zeer wordt gewaardeerd. Aan de veeartsenijkundige Hooge- scliool te Utrecht slaagde eervol de heer A. H. Mulders te Waalwijk (voorm. Baard wijk) voor de kennis van standen en gan gen van het paard, hoefkunde en hoef ziek ten, normaal en abnormaal hoefbeslag. De geslaagde is thans de tweede hoefsmid met Rijksdiploma in de Langstraat. Volgens kon. besluit van 28 Februari 1919 is de bezitter van dit diploma gerechtigd den titel van hoefsmid met Rijks diploma te voeren. Niet alleen in de parochie St. Clemens doch in de naburige parochies heerscht groo te belangstelling voor de nieuwe richting op het gebied van den kerkzang welke thans door kapelaan van Berkel in voormalig Baardwijk zal worden ingevoerd. Reeds hebben enkele repetities door de geheele parochie plaats gehad welke uitne mend zijn geslaagd. Er werd boven ver wachting goed gezongen, zeer gelijkmatig en beschaafd en wanneer den tweeden Zon dag van den advent, als voor het eerst de vaste misgezangen door alle parochianen worden medegezongen, allen op dezelfde manier zingen wordt het voorzeker een groot succes en zal deze nieuwe richting spoedig navolging vinden. Reeds thans moet het voor ZEerw. wel een groote voldoening zijn te constateereu dat door alle parochia nen zooveel belangstelling en ambitie voor dezen kerkzang wordt betoond door in zoo grooten getale 's avonds naar de repetities te komen en blijk te geven van hun ijver en goeden wil. Het knapenkoor dat nog zoo kort geleden door Z.Eerw. is opgericht is reeds een groot succes voor hem geworden. Ieder staat er over verwonderd hoe het hem mogelijk is geweest deze dreumesen in zoo'n korten tijd in die mate in den Gregoriaanschen en meer stemmigen kerkzang te bekwamen.Hoe wa ren wij allen niet onder den indruk toen 1.1. Zondag door dit knapenkoor met het zang koor de Hoogmis werd gezongen. Hoe brach ten deze heldere klare kinderstemmen ons in ontroering bij de „Gloria" en het „Sauc- tus" toen het ons leek of engelen den Aller- hoogsten een loflied toezongen, welke ont roering wel haar hoogtepunt bereikte toen voor en na de consecratie onverwachts het vierstemmige „Sacris solemnius" door het mannen- en knapenkoor gezamenlijk werd aangeheven. Wij zijn Z.Eerw. werkelijk veel verschuldigd voor zijn oiiVermoeid pogen tot grooteren luister bij den kerkelijken Eeredienst. Voor een nog niet half gevulde zaal trad Maandagavond professor Malini in „Musis" op, Evenals elders heeft hij zich ook hier doen kennen als een veelzijdig ont wikkeld kunstenaar en een zeer sympathie ke persoonlijkheid die werkelijk in zijn ex perimenten ongeëvenaard is. Hij bad voor zeker een uitgebreider -auditorium verdiend. Herhaaldelijk wist h ijde aanwezigen in be wondering te brengen over zijn verbluffende prestaties als tooverkunstenaar, jongleur, e.a. Hij lijkt ons wel de handigste gooche laar die wij ooit zagen. Met zijn suggestie- proeven had hij ook groot succes. Zoo kon hij U het gevoel geven dat uw arm afgesne den wordt en er werd geducht gelachen als de betrokken personen het uitschreeuwden van de pijn ofschoon er in werkelijkheid niets aan den arm gebeurde. Hij verzekerde verder dat iedereen telepaat was en ten be wijze hiervan liet hij een der aanwezigen een telepatisclie opdracht uitvoeren wat zeer goed gelukte. Hij bewees ook een mees ter te zijn in liet imiteeren van dieren- en vogelgeluiden. Aan het slot gaf hij nog een zeer amusant schimmenspel te zien, waarbij wederom zijn ongeevenaarde handigheid tot uiting kwam. Het geheele uitgebreide pro gramma was trouwens een groot succes voor hem. Malini heeft ook hier een goeden in druk achtergelaten. Andermaal heeft het zoo gunstig bekend geworden duo, de heeren van Engelen en Dlddea, een groote onder scheiding weten Ie behalen. Op den Zondag te Gestel (gemeente Eindhoven) gehouden sationalen duet- rlsten-wedstrHd, behaalden zij met groote meerderheid den publieksprijs. De andere prijzen wo den door de jury eerst later toegekend. Dat de werkeloosheid hier nog zeer bedroevend is, blijkt wel uit het feit dat van de 1900 werklieden, die in normale tij den op de fabrieken werkzaam zijn, er niet minder dan 1000 geheel of gedeeltelijk wer keloos zijn. Onder dit getal zyn ook de wachtgelders begrepen. De gemeente betaalt nu per week onge veer 1600 uit aau wachtgeld, 1000 aan werkverschaffing en ruim 800.aan steunregeling. Er zyn zelfs enkele weken geweest dat 1200 per week aan steunregeling is uit gegeven. Wij gelooveu dat deze cijfers wel aan- toonen dat de industrie hier in een nood toestand verkeert. In het hotel Gerris is gisteren een kegelclub opgericht onder den naam „Niet poedelen". Tot bestuursleden zyn gekozen de heeren W. Govaerts, A. Zijlmans, Th. Bakkers en J. van Mil, respectievelijk als Voorzitter, Secretaris, Penningmeester en Commissaris. Voor a.s. Zondag 3 Dec. 1922 zijn voor W.S C. de volgende wed strijden vastgesteld W.S.C. I—Wilhelmlna II. 2 uur. Sprang IW S.C. II. 2 uur. Langstraters IW.S.C III. 2 uur. WASPIK. Een paar ingezetenen ontvingen dezer dagen weer brieven van Spaansclie schat gravers. Gelukkig worden dergelijke berich ten naar de papiermand of de kachel verwe zen. Men blyve echter op zflu hoede. Zondag verschafte Druneu's-patronnat ons een genotvolle avond. Het aangename werd hier aan liet nuttige gepaard. Opge voerd werdenDe geheimen der II. Mis, die op waardige en waarltyk kunstvolle wijze werden uitgebeeld en welker geheimen en beteekenis ons duidelijk voor oogen werden gesteld. De verschillende figuren als Chris tus, de Onwetendheid, de Wijsheid enz. werden allen onverbeterlijk voorgesteld, terwijl de zang, onder de bekwame leiding van den Weleerw. Heer Welting, kapelaan te Drunen, op buitengewoon verdienstelijke wijze werd uitgevoerd. Voor de met kenners- hand aangebrachte grimeering liad de heer Scheefhals uit 's Bosch gezorgd, wien hier voor een woord van welverdienden lof niet mag onthouden worden. Het was Wns- piks pastoor, den ZeerEerw. Heer Huibers dan ook aan te zien, dat de woorden" van lof en dank, welke hij tot allen, die hadden meegewerkt richtte liem uit 't hart waren gegrepen en 't was hem een \Vaar genoegen, zich de tolk te mogen noemen van de tal rijke aanwezigen, toen hij Drunen's patro naat en zyn leidsman Kapelaan Welting, hartelijk feliciteerde met deze kunstvolle op voering. Jammer, dat de Harmoniezaal te klein bleek om alle lielangstellenden, waar van velen zich met een staanplaats moesten behelpen, te bevatten, terwijl velen nog bui ten moesten blijven, die hierdoor veel ge mist hebben. De prijs der melk is hier met 2 cent per Liter verhoogd en gebracht op 14 cent. haar regeerlngsjublleum. Naar de burge- mees'er mededeelde is de verwachting, dat H. M. andcrhalven dag of twee dagen hier ter stede zal vertoeven. Bij hare aankomst zal baar een bloemen hulde worden gebracht door de school kinderen, die langs den weg zullen worden opgesteld. Dienzelfden middag zal de provinciale huldiging plaats hebben, waarover reeds met vertegen woordigers van andere gemeenten Is geconfereerd. Het plan is 's avonds een iichtstoet en een zangersfeest te houden. De volgende dag is bestemd «oor een huldiging door Den Bosch. De heer Herman Moerkerk beeft daar voor ecu allegorischen en humorls- tischeo kleurenstoet oa'worpeu. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Berkdijk, 26 Nov. '22. Ondergeteekenden, alien wonende ia de onmiddellijke nabijheid der belde Btjz. Scholen verklaren volgaarne, dat zij van de kloderen dier scholen nimmer last cf bloder ondervinden dat zij nog nooit hebben geconsta teerd, dat de schoolgaandejcugd voorbij gangers, inwoners zoowel als vreemde lingen, najouwt, bespot, met steenijes, hout enz. gooit dat de kinderen op een kalme en bedaarde wijze, io rijen van 2, begeleid door den klasseonderwijzer of de onder- wijzere?, de schoolpoort verlaten, terwijl Hoold steeds bijuitgaan der klassen buiten de poort staat en de kinderen nakijkt en dadelijk naar huls zendt dat zij met klem protesteeren tegen het lage eu leugenachtige ingezonden stuk in >De Echo van het Zuiden», geplaatst door een zich noemendo >Een Reiziger», in welks stuk men op een laaghartige wijze een blaam tracht te werpen op 't onderwijzend personeel en de schoolgaande kinderen. Dankend voor de plaatsruimte, JOH. HAMERS. TH. DIRKSEN. W. V KUIJK. G GOMMERS. P. WAGEMAKERS A. V. BOXTEL.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 5