Commanditaire Vennootschap „WAVI". - Waalwijk. DIENSTREGELING ingaande Vrijdag 1 December 1922. DIENSTREGELING ingaande Vrijdag 1 December 1922. Oertreit Waalwijk Markt Station Raalsiieoïel-Capelle Kaatsheuvel (Snoeren) Station Kaatsheuvel-Capelle Waalwijk Markt 25 cent per rit. Waalwijk. Waalwijk. Laatste Berichten. Binnenland. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. Door te adverteeren in dit blad, verwerft gij Cl een groote schat. Advertentien. Herdershonden Oertreii 's-Bosch DisMt Siaiion 1 Bank. Waalwijk Marlt 8," v.m. a 8,tfl vi 8,55 ft 9,50 v.m. 10," ïl 10,45 v.m. 20 1,35 n,m. 1,45 01 2,3001 6a 3,30 n 1 3,40 01 4,25 n 1 41 5,- 111 5,45 U. 3C n.m. 7,10 ni 7,55 Rl I 10,45 ni I 11,30 01 Vertrek Waalwijk Marl! 1 h 8,50 v.m. 11,45 IJL an 1,15 01 2,45 0.1. 5,-- 01. 7,--1.1. I Hl. flank. 's-Bosch Station 9,35 v.m. 12,30 u. 2,--11 3,30 U. 5,4511 7,45 n.m. I !,«M. 8,2511 1,25 n 4,30 0.1. 8,-- 0.1. 10,10 ïl 10,50 ïl 5,15 0.1. 9,-- v.m. 10,25 ïl 11,05 ïl 1,45 DJ. 4,50 0.1. 5,30 0.1. 8.20 0.1. 9,45 IJ. 10,30 ïl 11,10 ïl 1,55 DJ. 4,55 0.1. 6,05 01 820 0.1. 10." 7.01. 10,45 ïl 2,10 DJ. 5,10 01 O,20 0.1. 11,40 V.l. 2,25 DJ. 6,35 0.1. 8,40 01 Petroleum kachels. Petroleum lampen. Petroleum- machines. Gaslampen. Gascomforen. Kralen Randen. Messen. Scharen. Vorken. Lepels. All. pannen. All. keteltjes. Geëmailleerde Artikelen. Schaatsen. Monturen. Sleden. Droogrekjes. Strijkplanken. Strijkijzers. Broodplanken. Slijpplanken. Geldkistjes. Geldmandjes. Broodtrommels. Beschuit trommels. Proviand bussen. Stofblikken. Bedkruiken. Kinderdejeuner Familie schalen. Broodsnij machines. Kofiiemolens. J. Verhoeven Uniform Tarief: In aansluiting aan bovenstaand in gezonden stuk, onderteekend door mcnschen die bij de scholen wonen en toch zeker den toestand van voor heen en thans kennen, onzerzijds het volgende Het Ingezonden stak van >Een Reiziger4, voorkomende Ie ons oaramer van 1.1. Zaterdag heeft in Berkdijk nogal wat stof opgejaagd, speciaal omdat men daarin meent tc moeten zien een aanval, zii het gcrleplg, op het Bijzonder onderwas te dezer plaatse. Wij moeten eerlijk bekennen, cat wij deze conclusie van hieruit niet kunnen begrijpen, maar stellen er toch prijs op te verklaren, dat natuurlijk deze be doeling bi] ons absoluut niet daarin is gezien. Wij namen het alleen op, om dat de inzender, o.i. een zeer betrouw baar persoon, daarin uiting gaf aan iets wat hij meende goed te doen in het algemeen belang te publlceerer, opdat degenen die het aanging, daar mede hun voordeel zouden kunnen doen. Dit was de eeclge aanleiding tot op nemen, zonder meer, onze redactie treft dus in deze geen verwijt. Wij hebben ons tot den Inzender gewend en die heeft ons nogmaals verzekerd, dat bij bem in de verste verte niet do be doeling heeft voorgezeten Iemand of iets verdacht te maken, laat staan te beleedigeo. De inzender heeft het stuk Ingezonden, nadat iemand hem mede gedeeld had, wat bij had-ondervonden. Dat was de aanleiding, niets anders en hij meende daa mee iets te doen ten algemeenen nutte. Dat, achteraf gezien, de schoolcommissie met b ar voorzitter den ZeerEorw. Heer Pastoor aan het hoofd, de hoofden eu onderwijzers zich daardoor gekrenkt zouden gevoe len, had hij niet vermoed, al geeft hij toe, dat bij ernstig nadenken hij de mogelijkheid had kunnen doorzien. En eu de aangehaalde feiten. Wij hebben ons de moeite getroost ter plaatse zelf eou onderzoek In te stellen en verschillende personen te spreken eo zijn tot de conclusie ge komen, dat de laatste jiren juist door het werken van het onderwijzend per- soneel der bijzondere jongens- en meisjesschool de toestand daar enorm is verbeterd. Wie daa-, zooals wil, den toestand van voor vele jaren heeft gekend, zal hartgrondig moeten er kennen, dat deze thaos hemelsbreed van toen verschilt en dat, zoo zeggen geestelijke en wereldlijke autoriteiten, is alleen te danken aan de onvermoeide pogingen va« de onderwijzers en zusters en wij zouden er niet gaarne aan mede- weiken, dat hetgeen wat hier is verricht, naar aanleiding van een feit van weinig beteekeols wordt verkleind, vernietigd of minder, dat e< slechts aan wordt geraakt. En al zou 't feit waar zijn, dat werkelijk een reiziger is lastiggevallen (waar gebeurt aulks niet door de jeugd) ééa zwaluw maakt nog geen zomer en om zulk een gebeurtenis mag men niet generaliseeren, waardoor bij het publiek zich mogelijk een verkeerde meeolng zou vestigen en waardoor diegenen, die juist zooveel gedaan hebben en doen niet alleen voor het onderwijs maar ook voor de opvoeding van het kind in Berkdijk misschien iD verdenking worden gebracht of hun eene tekort koming zou worden aangewreven. Daartegen wenschen wij zelf te pro testeeren en den inzender en zijn na volgers zij aangeraden ia het vervolg voorzichtiger te zijn en zich in dergelijke zaken te wenden tot degenen, die zoo- noodlg verbetering kunnen brengeo. Bestaat er slechts een kleine kans om het bijzonder onderwijs, dat er zooveel goeds deed, te benadeelen, dan houde men z'u uitingen in de pen omdat de mogelijkheid er Is, dat het signalecren van een vermeende fout, anderzijds veel grooter nadeel aanbrengt. Wij verklaren ons voorts gaarne be reid met autoriteiten saam te werken om hier de goede zaak zooveel mogelijk bevorderlijk te zijn. Redactie. Te Athene heeft de terechtstelling plaats gehad der gisteren wegens hoog verraad ter dood veroordeelde oud ministers. De Engelsche gezant, die tegen het vonnis had geprotesteerd, heeft onmiddellijk Athene verlaten. De Engelsche bladen spreken zich krachtig uit tegen de Grieksche von nissen. De Daily Express zegt van ochtend „Griekenland pretendeert, een beschaafde mogendheid te zijn. Als het dien status wenscht te behouden, zal het voor de laatste van haar revolu tionaire regeeringen noodig zijn, zeer zorgvuldig de wijze te bestudeeren, waarop andere geciviliseerde volken gewoon zijn, de zaken te leiden". De Evening News schrijft„Als de executies plaats grijpen, zal Engeland voelen, dat de Grieken zich hebben onteerd". Andere bladen spreken de meening uit. dat de actie der militaire extre misten waarschijnlijk ernstige gevolgen voor Griekenland zal hebben, aange zien deze erop berekend is, het niet alleen den moreelen, maar ook den financieelen steun der groote mogend heden te onttrekken. In de Zaterdag te Utrecht ge houden vergadering van den Bond van R K. Kiesvereeniging in den Rijkskies kring Utrecht, is, naar wij in het Centrum lezen, een motie aangenomen, waarbij de R.K. Kamerfractie verzocht wordt, een voorstel tot herziening van de Tabakswet in te dienen, zoo dat in plaats van het banderollesysteem een heffing komt bij de bron. De directie der spoorwegen heeft in een bespreking met afgevaardigden der Kamers van Koophandel van Amers foort, Arnhem en Hilversum meege deeld, dat de gewenschte rechtsstreek- sche verbinding AmersfoortArnhem, door het leggen van een boog, Noord oostelijk van het kruispunt der lijnen Amersfoort—Kesteren en Utrecht—Arn hem, moet worden uitgesteld tot betere tijden. (Utr. Dgbl.) Aan het bericht vande Tijd, dat de minister van onderwijs reeds eenige dagen geregeld confereert met onder- wijsspecialisten der rechtsche partijen over het onderwerp van wet tot her ziening van de Lager Onderwijswet, voegt de Ned. toe, dat in deze confe renties ten aanzien van verschillende punten overeenstemming is bereikt. O.a. zijn maatregelen in uitzicht ge steld om tegemoet te komen aan de bezwaren van de bestaande dorps schooltjes. Verduistering te Tilburg! De 64-jarige kassier en commissionair in effecten te Tilburg, A. M. A. K., stond te Breda terecht, beklaagd, dat hjj zich weder rechtelijk heeft toegeëigend: lo. 5 obligaties 5% Nederland 1919 van 1000, hem toege zonden door Jan Kalff en Co.2o. een rece- pis 6% 1922 van 1000. dat hij had ontvan gen ter omwiseling in een definitieve obli gatie; 3o. 13 obligaties 7% H. IJ. S. M. van 1000, welke hij had ontvangen ter inwisse ling van 5J% obligaties; 4o. een obligatie 4% Roterdam 1913 van ƒ1000, die by had ontvangen om het aflossingsbedrag te innen. Beklaagde bekende volmondig. Het O. M. deed uitkomen, dat gehandeld is met misdadige roekeloosheid door specu laties, doch erkende het groote verschil tus- schen dezen beklaagde en den kassier te 'S: Gravenhage veroordeeld, daar l>y beklaag- de's woning alles wees op eenvoud, passend bij zijn financieelen toestand. Toen hij geen uitweg meer wist, vroeg hy zyn faillissement en gaf zich aan, gaf accuraat op van al zyn bezittingen. Eiscli9 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. H. A. Scheidelaar, uit Tilburg, zette uiteen, hoe beklaagde, die zelf 200.000 verloor, aan de nabestaanden van zyn overleden mede-vennoot, welke slechts 50 mille had ingebracht, de verzekering gaf ervoor te zullen zorgen, dat zy konden blij ven leven op den ouden voet. Toen daardoor geldgebrek ontstond gaf iemand hem den raad te speculeeren. Dertig jaar had hy zich daarbuiten gehouden. Hy verloor, en een schadepost van 90 mille door een fail lissement, het opvorderen van groote bedra gen tengevolge van de malaise, bracht hem ertoe effecten te verzilveren, eerst zyn eige ne, toen die van zyn familie en na veertig jaren arbeids vergreep hy zich. Er was voldoende actief om de effecten terug te geven, doch beklaagde kan niet langer meer tegen den stroom op en wierp zich aan de voeten der justitie. Mocht hetgeen pleiter vreest een of meer personen broodeloos ge maakt zijn, dan is de familie bereid daarin tegemoet te komen. Met aandrang vroeg plei ter om clementie. Drama op de Pier te Scheveningen. Een dame uit den Haag liep inet haar man, die sinds Mei op Oud-Rozenburg ver pleegd wordt, maar die Zondag een dagje thuis mocht doorbrengen, op de Pier te wan delen. Plotseling viel de man aan het einde van de Pier over de leuning in zee. De golven dreven hem tegen het Ijzerwerk, waaraan hij zich vastgreep. Toen riep hy om hulp. Met groote moeite sloegen eenige toeschou wers toen een paar planken met een koe voet los en de 56-jarig G. P. Itoukema klau terde door het gat omlaag langs de staven en stangen en kwam zoo by den man. De zee was woest. Metershooge golven sloegen over drenkeling en redder heen. Angstig was het om te zien hoe beiden nu en dan onder de brekers bedolven wa ren. Roukeuia deed alle moeite om den dren keling omhoog te krygen. Maar zelf had hy alle moeite om zich tegen de aanbruisende watermassa's te verdedigen. Lang hield liy den stryd vol. Toen sloeg een groote breker den drenkeling los en sleurde bem mee in de diepte. Zijn lyk is nog niet teruggevonden. Uit den Ouden IJsel bij Doetin- chem is gistermorgen opgehaald het lijk van den 42-jarigen smid S. aldaar. De man is vermoedelijk door de duis ternis te water geraakt. Hij laat een vrouw en twee kinderen na WASPIK. Burgerl. .Stand over October 1922. Geboorten. Gertrudis Petronella Maria d. van J. Verschuren-Dirix. Aruoldus Hendri- kus z. van C. de Hond-Tabbers. Richardua, Hubertus z. van J. van Dougen-Montens. Cornèlis zoon van M. van Beveren-van Dyk. Petronella Maria d. v. J. C. Ivools-Heesters. Huwelijksaangiften. C., van Eersel j.m. 19 jaren en W. van Eersel j. d. 20 jaren. P. J. van Rijnberk j. m. 24 jaren en G. J. Hooymayers j. d. 26 jaren. L. J. G. Hooy- mayers j. m. 24 jaren en C. P. Kerkhof j.d. 22 jaren. Iluwelyken. B. II. Hooymaayers j. m. 28 j. en H. M. Verschuren j. d. 29 j. J. J. L. van Iersel j. in. 28 jaren en A. M. Coesmans j. d. 26 jaren. J. C. Bastiaanse j. m. 29 j, en C. J. M. van Iersel j. d. 26 jaren. C. van Eersel j. m. 19 jaren en W. van Eersel j. d. 20 jaren Overlijden. Rosewiua Timmermans, oud 86 jaren, echtg. van A. C. van Mierlo. Johan nes de Graaf oud 82 jaren, wed. S. P. van der Bell. JONGE HOLLANDSCHE TE KOOP van bekroonde ouders bij Slager, BAARDWIJK. 22779 Rh 13 LI 111 JU UU Ju Rechtstr. Markt, Uniform tarief voor eind- CA als tusschenliggende plaatsen: h# vitte De bussen loopen te 's-Bosch op treinaansluitingen en wachten aldaar op aankomende correspondeerende treinen. Via Besoijen, Sprang, Vrijhoeven. Via Vrijhoeven, Sprang, Besotjen. (Station 8.30) (Via Besoijen-Spraug' Vaartkant) (Via Vaartkant-Sprang- Besoijen). Deze dienstregeling geldt voorloopig alleen op werkdagen. Tot nader bericht wordt op Zon- en Feestdagen NIET gereden, uitgezonderd de laatste bus van Waalwijk naar Kaatsheuvel en terug, welke ook op Zondag rijdt. Ijzerhandel RUIME KEUZE 22777 Verkoop-bureau van plaatskaartenWaalwijk, Grootestraat 125, Telefoon 116. Kantoor Directie: Waalwijk, Grootestraat 156, Telefoon 152. DE DIRECTIE. Ijzerhandel AUTO-BUSDIENST 's-Bosch-WaalwijK eo oa om Bk C3> AUTO-BUS-DIENST Waalwijk-Kaatsheuvel v.v. I. C. Mortier, ST. L C. Mortier,

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6