JfURGENS' FUNSTE MELANGE VERVANGT DE FUNSTE BOTER Advertentlen. hieuws uit beusden. IngezondenStukken SPORT. 1' Roestelberg, een oefening gehouden. De vreemde padvinders hebben van Zaterdag op Zondag in de openbare lagere school overnacht. De directie der W.A.V.I. houdt zich bezig met de samenstelling der Dienstregeling voor den nieuwen dienst Waalwijk-Kaatsheuvel-Tilburg v.v. die 15 December a s aanvangt. Degenen, die hieromtrent aanwij zingen willen geven of verlangens wenschen kenbaar te maken, kunnen zich wenden tot de directie Groote Straat 156. Wrj verwijzen naar achterstaande advertentie der W. A. V. I., waarin zij bekend maakt dat de dienst op Tilburg 15 Dec. a.s. aanvangt Op Zaterdag 9 Dec. en Maandag 11 Dec. zullen proef ritten op dit traject worden gehouden. De rijtijden dezer proefritten zijn als volgt Vertrek Waalwijk 2 uur n.m. Kaatsheuvel 2.15 u. n.m. Aankomst Tilburg Station 3 u. n.m. Vertrek Tilburg Rtche 6 45 u. n.m. Station 7 n.m. Aankomst Kaatsheuvel 7.45 u. n.m. Quick heeft het 1.1. Zondag in Zaltbommel niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 2—0 werd er verloren waarmede de kans op de eerste plaats verkeken is. Direct van den aftrap afmaakte Zaltbommel een doelpunt. Quick was hierdoor niet ontmoedigd, doch begon vurig aan te vallen, sporadisch kwam Zaltbommel over de helft, maar tot doelpunten kon Quick het niet bren gen. Daarvoor was hun doelman te subliem en ging er een bal buiten het bereik van den keeper, dan ketste die tegen lat of paal. Met 1—0 kwam de rust. Toen er wederom af was ge trapt breekt Zaltbommel door bij een kleine schermmutseling voor het Quick doel en Meeth wordt voor de tweede maal gepasseerd. Toen ging het wederom als voor de rust, een aanhoudend sterker zijn van Quick. Wat er ook geprobeerd werd Quick kon het net niet vinden en als de scheidsrechter inrukken blies had Quick een zeer onverdiende nederlaag te boeken. Quick heeft de laatste wed strijden veel onfortuin gehad, maar zooals Zondag, gaat alle grenzen te buiten. Doch Quickers den moed niet verloren en Zondag a.s. tegen N.O.A.D. met des te meer vuur gespeeld. Meï oen dikke nedcilaag 40 is R.W.B. van de Roodborstjes thuisge komen. R.W.B. speelt voor de mst tegen wind in en zijn de Roodb. steeds in de meerdeiheid. Uit een penaFy maken zij hun eerste doelpunt, terwij even latei, door een misverstand van den linksachter de R. den stand op 2 0 brengen. De R.W.B.-vooshoede werkt hard voor een tegeupunt, doch heeft veel last van den wind. Na de rust heeft R.W.B. den wind mee en is over 't geheel iets in de meerderheid. De voorhoede, goed gesteund door de middenlinie valt hardnekkig aan en speelt goed samen, doch bet noodlge schot ontbreekt geheel, waardoor vele kansen verloren gaan, terwijl een aan R.W.B. toegekende penally juist naast de paal werd geschoten. Het geluk is niet met R.W.Bterwijl tot overmaat van ramp een bal in eigen doel werd gewerkt door den linkshalf, (deze moe niet te ver naar achter komen). Uit een ver schot maken de R. hun 4e doel punt. R.W.B. speelde na de rost heel goed, de achterhoede met doelman niet zoo zeker als anders. Vooral de ballen tegen den wind ln meer achter laten gaan. De R.b. verdiende de overwinning volkomen doch 3—1 was rnlm voldoen de geweest. R.W.B. staat er momenteel niet gunstig voor, doch heeft nog 5 thuiswedstrijden en 1 uk- Scheidsrechter van Loon leidde goed R.W B.-juniors verloren te Waspik met 10. VLIJMEN. Aan het postkantoor Vlij men en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1922Ingelegd f 17551.04. Terugbetaald f 13689.61. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 6594 SPRANG. Onze dorpsgenoot de heer de L. ontkwam j.l. Maandagavond aan een groot gevaar. Toen hij n.I. per fiets van Waalwijk kwam en den Meer- dijk wilde oversteken, bemerkte hij niet door het felle licht van een hem tegemoet komende auto verblind dat juist de stoomtram van Waal wijk de bocht bij den Meerdijk inreed. Zijn toestand geheel bewust, daar hij nog geen halve meter meer van de locomotief verwijderd was, liet hij zich plotseling tegen den grond vallen, waardoor hij in den sloot terecht kwam. Wonder boven wonder kwam dhr. de L. met den schrik vrij. Bij den gemeente-veldwachter alhier werd aangifte gedaan van het vinden van een gouden ring en een kap van een rijtuiglantaarn. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand November voor de Rijkspostspaarbank Ingelegd f 3237.81 (46 inlagen) Terugbetaald f 3358.76 (25 terugbet). S.V.V. 1 speelde j.l. Zondag tegen W.S.C. II en won met 2-0. S.V.V. II speelde tegen Juliana II Waalwijk en won met 3—2. CAPELLE. Gedurende de afgeloo* pen maand werd in de Rijkspostspaar bank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 3280.en terugbetaald f 1987.77. Het aantal inlagen bedroeg 43, dat der terugbetalingen 13. Er werden 84 telegrammen behandeld, waarvan 35 verzonden en 49 ontvangen, terwijl 190 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 34 celgesprekken benevens 2 telefoonoproepberichten. A.s. Donderdag heeft de eind stemming plaats over het wetsontwerp tot vereeniglng dezer gemeente 'met de gemeenten Vrijhoeve-Capelle en Sprang. J.l. Zondag speelde,, her eerste elftal onzer voetbalvereenlglng Excelsior op het terrein aan de W. v.Gendsvaart een competitiematch voor de ^eerste klasse B. V. B. tegen Gudok II uit Til burg. Als om half drie scheidsrechter Slaats uit Waalwijk, die uitstekend heeft voldaan, beginnen blaast, stellen Ex celsior en Gudok, dat met tien man speelde, zich op. Excelsior heeft na vijf minuten spelens door toedoen van Rosenbrand reeds de leiding, 10. Even later maakt een der Gudok-spelers In het beruchte gebied hands. De strafschop, daarvoor toegekend, wordt door V. in het Tilburgsche doel ge schoten. Excelsior, dat voortdurend in de meerderheid is, weet voor de rust door Heintje den stand op 30 te brengen. Na de rust begint Gudok uit een ander vaatje te tappen en zweven de Tiiburgers onophoudelijk voor het Excelsior-doel. Excelsior zit van nu af geheel Ingesloten en slechts spora disch werken zij zich eens los. Aan bet kranige spel van den doelverdediger Tbijs is het te danken, dat ln den stand 3 0 geen verandering komt, zoodat Excelsior, als de scheidsrechter In rukken blaast, met 3—0 gewonnen beeft. Gudok had voor haar harde werken zeker een tegenpunt verdiend Het tweede elftal speelde voor de tweede klasse B V.B. tegen K.S.W. II uit Kaatsheuvel, welke wedstrijd door de geelzwarte reserves met 32 ge wonnen werd. DUSSEN. Zaterdagavond werd G. D. door een onbekend gebleven wielrijder aangereden waardoor hij tegen den grond werd geworpen. Behalve een bemodderd pak beliep hij eenige kwetsuren op aan zijn beenen, zoodat hij eenige dagen gedwonge'n rust zal moeten nemen. Wegens zijne benoeming te Nieuwland bij Gorinchem, hoopt de Eerw. heer Ds P. van Stein-Callenfels alhier Zondag 10 dezer zijn afscheid te prediken. Maandag werd hier voor het eerst door St. Nicolaas een bezoek gebracht aan de Bijzondere en Openbare Scholen. Aangezien door hem aan de vlijtige en oppassende kinderen mooie geschenken werden uitgedeeld, kan men begrijpen dat zijn bezoek op hoogen prijs werd gesteld. De heer W. Heijmans-Vinken, op wiens verzoek de H. Man uit Spanje is gekomen, heeft succes gehad en menig kind is hem dankbaar. De gevreesde ziekte onder de krulstaarten blijft hier, ondanks de genomen voorzorgsmaatregelen, maar aanhouden. Bij de arbeider S. v. d. B. stierven er dezer dagen weer twee vette varkens. De eerste winteruitvoering gege ven door de fanfare Wilhelmina is in alle opzichten geslaagd. Onder de muzieknummers muntte vooral uit Une Soirée D'Automne aux Ardennes van A. Govaert, en wat het komisch gedeelte betreft moet gezegd worden dat dit uitstekend was verzorgd. De humorist W. Kuijs uit Herpt heeft er slag van om het publiek te doen schudden van het lachen. Vooral met „Janus bij de mobilisatie" wist hij de lachspieren van het talrijk opgekomen publiek aanhoudend in beweging te brengen. RAAMSDONKSVEER. Het echt paar Laakbaar-Van Oudheusden vierde dezer dagen zijn 40-jarig huwelijksfeest. De vergadering van Het Groene Kruis, waar Dr. Kooien uit SchiJndel optrad, was zeer druk bezochtonge veer 250 personen waren aanwezig en luisterden met groote aandacht van het begin tot het einde. Ook de lichtbeelden vielen zeer in de smaak. Het was een zeer leerrijke propaganda-avocd. Gedurende de maand November passeerden ln het geheel 2291 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een totaal inhoud van 157760 ton de Rolbrue. Verkeerscijfers Postcheque en Girodienst kantoor Raamsdonksveer over November Gestort op postrekeningen f 183 646 90 Uitbetaald wegens cheques f 79 860 545 Bijgeschr. weg. stortingen f 124.214 11 overschrijv. f 96 448 96 Afgeschr. f173.590 885 cheques f 99.869.09 Tot Ouderliog der Ger. Ke.k werd in de vacature A. Zijlmaos gekozen de heer J. de Koning uit Geertruiden- berg. Tot Diaken der Ned. Herv. was gekozen de heer B. v. Achterborg en niet de heer D. Zijlmans TBz., zooals verkeerdelijk was bericht. De heer Calllber, Hoofd der Chr. school alhier, had, behoudtns nadere goedkeuring van het Schooltoezicht, een benoeming naar 's Gravenhage ontvangen. Gaarne deze promotie den heer Calllber gunnende, zou het de gansche Herv. Gemeente zeer gespeten hebben, als hij vertrokken zoo zijn. Tot aller blijdschap dan ook volgde een bedankje. Het personeel, dat ln hun Hoofd een zeer humaan patroon heeft, gevoelde zich gedrongen, als blijk van blijdschap dat de heer Calllber blijft, hem een aardig cadean aan te bieden. De leerlingen der M.U.L.O.- klassen schonken hem de Encyclopedie van Oosthoek ln 10 doelen. Als men nu nog weet, dat zeer, zeer velen uit de gemeente op andere wijze blijk gaven van hoogachting en waardeering van zijn arbeid, behoeft niet gezegd te worden dat het eventueel vertrek als een verlies voor de school en de gemeente zou zijn gevoeld. Heusden, 4 Dec. 1922. Beknopt verslag van de Gemeen teraadsvergadering van Maandagavond 8 uur. Met den Voorzitter waren alle leden aanwezig. De notulen der vorige open bare vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de verordening op het beheer van den keuringsdienst van vleesch etc. en een verzoekschrift van het Dag. bestuur van de vereeniging „Ons Middelbaar Onderwijs" waarin voor de Mid. Han delsschool te Waalwijk een subsidie gevraagd wordt van f50 per leerling, die uit onze gemeente gebruikt maakt van die inrichting. Hoewel er thans maar één leerling die school bezoekt, werd conform 't voorstel B. en W. afwijzend beschikt met het oog op aanvragen onderwijsinrichtingen elders. Hierna ging men ovet tot de benoe ming van een regent der Godshuizen wegens periodieke aftreding van den Heer G. van Everdingen, die met 6 stemmen tegen 1 blanco werd herbe noemd, mede op de voordracht stond de heer J. Sonneveld. Wethouder van Everdingen verklaar de gaarne de benoeming te aanvaarden en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Tot lid der Schoolcommissie werd met alg. stemmen herbenoemd Mr. C. W. van Ommeren. Ingevolge de gewijzigde Leerplicht wet treden 1 jan alle leden der Com missie van Wering van Schoolverzuim af. Deze n.I.G. G. Caspaij. W Hilwig, H. Verhoeven, A. Verschuren en W. van Wijnen werden met alg. stemmen herkozen. Hierna ging men over tot het vast stellen van de Gemeentebegrooting over 1923. Op verzoek van den Voor zitter werd door de Commissie van Onderzoek rapport uitgebracht en wel door het lid Uhl. Alstoen vernamen we, dat de Hoofd Omslag geraamd is op f 20000 en dat de Comm. zich met de begrooting wel kon vereenigen. Alleen werd een inlichting gevraagd omtrent Art. I (kosten van openb. werken) naar aanleiding van den post van f 7000, uitgetrokken voor een Gemeente-architect, waarop de Voorz. antwoordde, dat hij dien post wenschte te handhaven, voor 't geval dat de aanstelling van een nieuwen titularis noodig mocht blijken, hoewel het thans nog niet in de bedoeling lag er een te benoemen. Bij hoofdstuk XIII uitgaven voor pensioenen voor 't personeel in dienst der gemeente (f 2247.50 f 3.75) werd gevraagd, wat B. en W. dachten te doen, als 't Rijk besluit het pensioen op zijn ambtenaren in totaal 8'/j procent te verhalen. Hierop kon de Voorz. niets met zekerheid zeggen, daar dat punt bij B. en W. niet ter sprake was gekomen, doch dat de Raad te allen tijde alsnog een besluit kon nemen. Naar aanleiding van den post voor de Huurcommissie ad f500, waarin Heusden naar rato moet bijdragen zei de Voorz. dat B. en W. aan Ged. Staten hebben voorgesteld, die com missie, voor zoover de stad betreft, op te heffen.. Wat in andere gemeenten geschieden zal wist hij niet, doch hij wenschte wel verlof te geven zoo noodig hier te vergaderen Ook was hem bekend, dat o.a. aan Herpt van wege de Ged St. zelf een voorstel gekomen was tot opheffing. De Voorzitter licht vervolgens nog toe waar het batig slot der vorige be- grooting zal belanden, o.a. gedeeltelijk bij een buitengewone aflossing van f 3100. Voorts deelde de Voorz. mede, dat nog een post betreffende de rente eener geldleening bij de Godshuizen ad f 2000 abusievelijk was buiten aan merking gebleven, wat hierbij geredres seerd werd waarna de begrooting met alg. stemmen werd goedgekeurd. Bij de rondvraag kwamen de leden De Haan en Uhl nog terug op de kwaliteit van het gas, die bepaald niet voldoende werd genoemd. HieromtrenJ werd besloten dat B. en W. te gelegener tijd een deskundige om advies zullen vragen, waarop de vergadering gesloten werd. Dezer dagen raakte zekere W., werkzaam op den zandzuiger in de Maas, te water. Hoewel de man reeds een paar malen onder was geweest, gelukte het toch hem op den droge te krijgen, zoodat hij met den schrik vrij kwam, hetzelfde had ook plaats Zon dagavond om 11 uur. Van de uitvoering die de Heus- densche Harmonie haren leden aanbood, kan gezegd worden, dat duidelijk bleek, dat de leiding bij haren directeur, den Heer Van Berkel, in goede handen is. Het concert voldeed in ieder opzicht, terwijl de komische voordrachten van den bekenden humorist, den heer W. Kuijs, als gewoonlijk mede uitbundig succes inoogstten. De vette varkens worden hier verhandeld voor 60 cent per pond schoon gewichtde prijs is dus ietwat in de dalende lijn. HERPT. Nadat de schoolkinderen des morgens te communie geweest waren, had Vrijdag om 10 uur de in zegening plaats van de R. K. School, die voor deze gelegenheid aardig ver sierd was, terwijl tevens de intronisatie geschiedde van het H. Hart. Vele no tabelen maakten gebruik van de uit- noodiging ter bijwoning, de Heer Schoolopziener en de Heer Burge meester hadden kennis gegeven van verhindering, en werden door den Z.E. Heer Pastoor evenals de kinderen en onderwijzers hartelijk toegesproken. Na afloop werd de jeugd op versna peringen onthaald nu dat had ze voor haar aardige liederen .4dan ook wel verdiend. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) DUSSEN. 5-12 '22. Mijnheer de Redacteur vergun me een klein plaatsje in Uw geëerd blad. Ik las Donderdag 29 Nov. alweer voor de zooveelste maal een inge zonden stuk over sommige leden van de Fanfare „Wilhelmina" in Uw veel gelezen blad. Het 25-jarig bestaan van de Fanfare, vergezeld met den geheelen dag feesten ten genoegen van de ledén en notabelen van Dussen, waar^'ze hartelijk 'werden ontvangen zat den schrijver zeker i nog verkeerd in zijn knookenhij had zeker zelf graag hoofd van 't gezelschap willen zijn, doch dat-zal niet gemakkelijk of zelfs nooit gebeuren. Ik begrijp met mijn>dom verstand wel dat er nog veel door zulke zon derlingen op 't gezelschap zal worden gevit, altijd natuurlijk van den donkeren kant Zulke lui moeten beschouwd worden, als sommige ((boeren „Vee" onder hunnen stapel hebben loopen, die niet willen^ groeien, doch altijd in den reep staan Je bijten, die noemt men zooals de'-^volksmond luidt Kribbenbijters Ik ben Woensdag op de uitvoering van genoemd gezelschap geweest en heb me goed geamuseerd. De voor drachten van den beroemden Humorist W. Kuijs uit Herpt werden op meester lijke wijze uitgevoerd en brachten dikwijls de lachspieren ,in beweging. Ook de muziek werd keurig ge speeld, vooral de fantaisie „Une Soirée D'Automnejj Aux^;Ardennes" van A. Govaert een zwaar stuk werd goed geblazen, de fantaisie „La Straniéra" van Bellini, wat heel moeilijk is, was flink ingestudeerd, er werd heel wat meer.'gepresteerd dan enkele maanden voorheen. De Heeren muzikanten mogen hun' ouden Directeur den heer E. Vingerhoets wel dankbaar zijn, dat hij niet aan de Staatsgreep op 't gebied van muziek Js Jen prooi gevallen, want dan zou het gezelschap [niet op pijl zijn gekomen waarop het thans staat. Ook hier het spreekwoord niet te ver geefs „Schoenmaker blijf bij je leest" Mijnheer de Redacteur bij voorbaat mijn' dank. KEES. De uitslag van den vrije-baan- wedstrijd, uitgeschreven door de kegel club Houd z' er op, te Tilburg, isJ. Paaymans 43J. v, Beurden 43Gor- dijn, Dordrecht, 43H. Dröge 42A. Meelis 41Clifford, Amsterdam, 41 Niemann, Amsterdam, 41Jongen 41 K. Jansen 41H. v. Beurden 41 G. Verkade, Waalwijk, 41Mol Mies, Breda, 40; dr. Wildershoven, Heerlen, 40B. Menheere 40 P. Hornman 40; Nikkel, Utrecht, 40; Trimbos,'s Bosch 40; Oudenhuizen, Breda. 40; M. Rib- bens 39Frankenhuis. Enschede, 39. Zonder plaatsvermelding is Tilburg. Qndergeteekende betuigt zijn harielijken dank voorde directe uitbetaling van den prijs van f 1000, gevallen op Serie 407 No. 37 van de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank. W. BOGAERT, Waalwijk. *".n -jrcnr/ rata* O.zoo Lekker P/üy Waalwijk 8 u. am. Tarief 50 cent per rit. Bespreekt uwe plaatsen. Gisteren overleed in het St. Theresia*- gesticht alhier de Eerw. Zuster Walthera, in de wereld inej. A. de Haan geboren al hier, in den ouderdom van 67 jaren. De overledene gaf vroeger les in de nut tige handwerken en zorgde tot heden met de meeste zorg voor de kleeding noodig voor den optocht van de H. Kindsheid. De by de Waalwykers bekende en geachte Zuster Rosalia, is opnieuw voorzien van de H. Sacramenten en naar wy vernemen kan ieder oogenblik het einde van dit zoo wei- besteedde leven worden verwacht. Naar wy vernemen kan de herbeste ding van de 15 arbeiderswoningen binnen enkele dagen worden tegemoet gezien. In de plannen zyn eenige wijzigingen gebracht, die eenige bezuiniging tengevolge hebben. Donderdag, 7 December, des voormid dags ten half tien uur, zal in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging eene groo te algemeene vergadering plaats hebben van den Kring Langstraat van den Ned. Chr. Roerenbond. In deze vergadering zal de Eerw. heer Rector van Kessel, adviseur van den N. C. B. eene lezing houden over de jonge boeren stand en de lieer van Haaren, algemeen secretaris zal spreken over de Land- en Tuinbouwongevallenwet en Vleeschkeurings- wet. Verder zal naar wy vernemen, ook ge sproken worden over Landbouwscholen. De Boerenbond wenscht, indien met den Minis ter overeengekomen kan worden, in deze provincie nog drie landbouwcholen op te richten, waarvan een te Waalwijk. In verband met dit laatste brengen wy in herinnering diit voor een paar jaar door Waalwyks Belang reeds pogingen zyn aan gewend om een Land- en Tuinbouwschool alhier gevestigd te krijgen en daartoe met land- en tuinbouw-autoriteiten afgevaar digden van den desbetreffenden minister besprekingen zyn gehouden. Door de tijds omstandigheden moest deze aangelegenheid vooralsnog blijven rusten. Het is W. fc>. C. Zondag wel op afdoen de wijze gelukt zich meester te toonen van een barer ernstigste mede-candidaten voor het kampioen-schap. Met de nieuwe midden voor was het aanvals-quintet nieuw leven ingeblazen en het moet tot zijn eer gezegd, blijft men zoo spelen, dan kunnen we met een gerust hart de toekomst tegemoet zien. De half-linie, vormde wat men noemt, de schakel tusselien verdediging en voorhoede. Haar taak, niet alleen als verdedigende, maar ook als steunende linie heeft zij naar behooren vervuld, terwijl de achterhoede, met doelman incluis, als van ouds, het hun ne er toe bijdroegen om de overwinning te bereiken. Als de heer Stabel beginnen blaast zyn beide elftallen volledig en opent W. S. C. onmiddellijk het offensief met een hard schot van Vermeer tegen den paal. De Wil- helmiua-backs zuiveren het terrein en zet ten hun voorhoede aan tot den aanval, wel ke in IVS. C.'s verdediging haar meerdere moet erkennen. De aanvallen van W. S. C. worden talrijk en gevaarlijk en als circa 10 minuten gespeeld is zet Blok voor en de debutant P. van Eeten gééft met een prach tige kopbal den Bosschen doelman het na kijken. Na den aftrap ontwikkelt zich een vlot spel. Aan beide kanten worden enkele cor ners genomen, zonder succes 'voor een der partijen. WS. C. dringt Wilhelmina op haar helft terug en de Bosschenaren moeten alles in het werk stellen om doelDunten te voor komen. In een hachelijk moment voor hun doel bewerkt een der achterspelers den bal binnen het strafschopgebied met de hand. De scheidsrechter laat een penalty nemen welke door Blok in een doelpunt, wordt om gezet. Wilhelmina beseft, dat zy hard en vinnig moet werken om te winnen en sluit J,V' #S' een w"le geheel in» dat veel moeite heeft zich aan die beklemming te ontwor stelen. De ceuterhalf weet bet spel met een lange trap naar den vleugel weder te openen. De rechterwing weet een corner te forceeren, waaruit het 3e doelpunt voor W. S. C. ter wereld komt. Wilhelmina zwoegt hard om den achterstand te verkleinen en als rust aanbreekt leidt W. S.C. met 3—0. 4 Na rust pakken beide partijen flink aan. ooral de Wilhelmina linksbuiten en mid den-voor scheppen gevaarlijke momenten voor het W. S. C. doel, waar backs en kee per alle ballen retourneeren. Een laag schot kan van Draanen vallend en ten koste van een corner nog redden. Als een Bossche linksbuiten eens mooi voorzet begrijpen onze backs elkaar niet, zoodat de Bossche rech tervleugelman met een kalm schot de eer van zijn club kon redden en van Draanen laat visschen. W. S. C. verslapt en Wilhel mina wordt meester van het terrein. Hunne aanvallen worden echter niet afgewerkt of door de W. S. C. verdediging of buitenspel onderbroken. W. S. C. herstelt zich weer. Herhaaldelijk bedreigen onze vlugge vleu- gelmenschen het Wilhelmina-doel. Veel aan vallen stranden op offside. En als dan Blok den bal mooi toegespeeld krijgt van den mid den-voor, rent hij langs de lijn, om met een prachtschot, dat doel treft te besluiten, waardoor hij den stand tot 4—1 opvoert. Wilhelmina is geenszins ontmoedigd en valt steeds stevig aan. Ze kan echter in den stand geen verandering meer brengen en als het einde daar is heeft Wilhelmina haar le nederlaag te boeken en W. S. C. verdiend gewonnen. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Maandag-avond gehouden spoed- eiscliende vergadering van den gemeente raad is o.m. besloten om op het verzoek van de gemeente Loon op Zand om toelating van kinderen uit die gemeente op de openbare school afwyzend te beschikken. Inzake de vereeniging van de gemeenten werd besloten een adres te richten aan de leden der Tweede Kamer. Een uitvoerig ver slag komt in het volgend nummer. Zondag speelde de voetbalvereeniging Juliana een wedstrijd voor de competitie le klasse B. V. B. tegen Achilles uit Tilburg. Juliana is het eerst in den aanval en ua eenige minuten spelens is het de linksbin nen die onhoudbaar weet te doelpunten. Achilles valt fanatiek aan maar vindt een struikelblok in dë keurig verdedigende half linie en bacs. Voor dat de rust ingaat brengt Juliana's midvoor den stand op 20. Na rust is Achilles een tijdje sterker en weet door mooi samenspel onhoudbaar te doelpunten. Juliana komt dan overdonderend opzetten en als er vier minuten gespeeld is weten onze jongens het Achilles doel drie- niual te doorboren. Als de scheidsrechter einde blaast, heeft Juliana welverdiend ge-, wonnen met 61.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3