Nieuws uit Kaatsheuvel Ingezonden Stukken. Nieuws uit fteusden. Gemeenteraad. Gemengd Nieuws. Correspondentie. SPORT. De directie heeft van haar besluit op de navolgende wijze mededeeling gedaan aan de bij haar werkzaam zijnde personen „Aan onze werknemers". „Dank zij een onderhoud, dat de directie heden met den edelachtbaren heer burgemeester mocht hebben, kunnen wij tot ons genoegen mede- f deelen, dat voorloopig de ontslagaan zegging wordt ingetrokken. Wij stellen er prijs op u te verkla ren, dat in deze aangelegenheid den edelachtbaren heer burgemeester in het geheel geen schuld treft. Door een groot misverstand onzerzijds is het zoover gekomen en wij zijn over tuigd, dat wij den vollen steun van zijn edelachtbare hebben en dat de aangelegenheid tot de beste oplossing zal komen. Wij dringen er derhalve bij u op aan, de komende zaken kalm en rustig af te wachten en u te onthouden van alle actie of anderszins, tegen wien ook in de gemeente te ondernemen speciaal wijzen wij met nadruk op bovenstaande en gaan met vertrouwen de toekomst tegemoet". De Directie, (w.g.) A. L. BENOIT. CH. v. d. AA* (Huisgezin.) (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Kaatsheuvel, 19 Dec. 1922. Naar we vernemen is voor de Bossche Rechtbank Woensdag i.l. de kwestie navordering van beiasting be handeld. De Rechtbank heeft den aan geslagene in de navordering In 't gelijk gesteld en de navordering over de jaren die voorafgingen aan de inwerkingstel ling der gemeenteverordening omtrent die navordering ongeldig verklaard. De Eerste Kaatsheuvelscbe kana rie vereenlging hield Zondag 17 Dec. in het caié van den heer Jan v> Dun, een onderlinge tentoonstelling met zaogwedstrijd. De kwaliteit van de vogels was zeer goed en et werd door de jeugdige vereeniglng veel succes behaald. Als keurmeester fungeerde de heer Vpelaar uit Tilburg. Uitslag le klasse. 1. Th. Rijswijk, 2. G, deNiJs, 3. J. Brouwers, 4. J. Valk, 5. A. Verster, 6. M. Wlllems, 7. F. Oosterwaal, 8. Joh. v. Seters. Ue klasse. 1. G, de Nijs. 2. Tb. v. Rijswijk. 3. M. Wellens, 4. F. Ooster waal, 5. J. Brouwers, 6. C. Voogd, 7. J. v. Seters, A. Verster, 9. W. Net ten. Ille klasse. 1, 2. 3 M. Wellens, 4. Jac. Brouwers, 5. Th. van Rijswijk. Eerepr. voor de mooiste Holrol G. d. Nijs beste Knor M. Wellens Schokkel v. Rijswijk Holklingol J.v.,Seters Fluiter W. Netten meesterzanger G. d. Nijs K. S..W. I speelde Zondag tegen Gudok te Tilburg. Met 5-—0 werd des tijds Gudok huiswaarts gezonden toen de club bij K. S. W. op bezoek was. Zjjn nu de cijfers op 't Gudok terrein al niet zoo spiekend, toch leed Gudok een gevoelige nederlaag. Met 3—1 keerde K.S.W. I van 't natte veld huiswaarts. den heer Joh. Smit-Hessel- mans Is ais onderafdeeling van de Kon. Harm. Apollo een tooneelclub opgericht genaamd T. A. V. E. N. U. Het bestuur bestaat uit de hoeren Jos de Lange, Voorzitter en Regiseur, J. Schellekens Secretaris en R. Brent Penningmeester. Reeds is een stuk in studie genomen dat, zoo eenigszins mogelijk, reeds ia Januari voor 't voetlicht gebracht zal worden Het onderlinge concours van postduiven door de combinatie van Postduivenver. op 25 en 26 Dec. a.s. bij den heer Jan v. Dun te houden, belooft goed te zullen slagen. Meer dan 160 nummers zijn reeds ingeschre ven. We vernemen dat de beide keur meesters Gaspannl en v. Geloven uit Tilburg een collectie van hun hoogst bekroonde dieren ter opluistering zullen Inzenden. De dulvenllefhebbers znllën hier hun hart op kunnen halen. Mijnheer de Redacteur. In het kleine stukje van „Waalwijker" zit veel waars en ik meende enbedoelde met hetgeen ik schreef, het alge meen belang te dienen. Ik blijf er bij dat ik en zeer velen „die correcte klee ding opmerking" een reuzen-flauwiteit vinden waarvan ik niet begrijp dat ze deze drie namen als onderteekening kan dragen. Dat ik op een toevalligheid meende te moeten wijzen, behoeft absoluut niet als iets persoonlijks te worden aange merkt, ik blijf er bij dat ik goed doe, den raadsleden toe te roepen Waal wij kers let op uw saack Volkomen stem ik. ten siotte in met de opmerking uwer redactie omtrent 't operatie-fonds en twijfel er niet aan of deze post zal in z'n geheel als door B. en W. voorgesteld, gehand haafd blijven. X. Geachte Redactie. Als inzender van het stukje „Een Wavi-reiziger" wil ik nog even op merken, dat ik het geheel eens ben met het onderschrift van Uwe Redactie. Ik had mij in de eerste plaats tot de Directie van de Wavi gewend met mijn reclame. Tot mijn leedwezen ont ving ik daarop eerst Vrijdagavond 9 uur een antwoord, dat mij volkomen tevreden stelde. Het wis toen echter te laat om U nog te verzoeken het stukje niet te plaatsen, wat ik anders zeer zeker gedaan zou hebben. Overigens ben ik van meening, dat de Wavi voorziet in een groote be hoefte vooral voor Kaatsheuvel en dat alle begin moeielijk is. EEN WAVI-REIZIGER. Heusden, 19 Dec. 1922. Het ligt in de bedoeling de ver ordening omtrent den vleescbkeurlags- dienst voor Heusden en bijbehoorende gemeenten met 1 Jan. e.k. in werking te doen treden. Tot bnlsbezoekster van de T.B.C.- patienten is door het Groene Krais met Ingang van 1 Jap. e.k. aangewezen mej. M. de Haan. De bestaande vacature van secr.- pennlngm. bij de bibliotheek van het Nut is aangevuld door de benoeming van mej. J. N. S. Kramer, terwijl de heer A. Boor benoemd la tot lid dier commissie. BH besluit van den heer Com missaris der koningla Is de Edelachtb. heer H. J. van Eggelen herbenoemd tet secr. dor Gezondheidscommissie. Zondag had de opdracht plaats van nieuwe leder Ier Congregatie vau O. L. Yruuw. Bij die gelegenheid weid de zilveren medaille van 25-jarig tronw lidmaatschap uitgereikt aan mej. M. v. evenmin als het verheffend werkt op den functionnaris zelve. Uw Correspondent gaat weer verder en jammert dat na dit incident elke beslissing van den heer v. R. protest uitlokte, wederom van dat vermaledij de publiek. Het spijt ons voor de waarheids liefde van uw Correspondent te moeten verklaren, dat ook dit een onjuistheid is, (de hoeveelste Het publiek bleef verder kalm, daar het geen motieven meer had om te protesteeren De heer van R. scheen nl tot het heugelijk inzicht te zijn gekomen, dat een scheidsrech ter onpartijdig moet beslissen en dit verklaart de verdere correcte houding van de toeschouwers. Wij willen hiermede eindigen, maar wenschen tot slot uw Correspondent nog een of liever twee vragen te doen le. Zou het geen aanbeveling ver dienen, ook al voor een goede verstand houding tusschen twee naburige clubs een relaas over een gespeelden wedstrijd onpartijdig en zonder veelal onjuiste hatelijkheden te geven, 2e Zou het verder ook niet goed zijn, voortaan vlak voor een te spelen wedstrijd, stukjes over het spel van den te ontmoeten tegenstander, waarin uitdrukkingen als „ruw spel" voorkomen, weg te laten. (Zie Echo 9 Dec.) Een en ander werkt provoceerend op de hartochten zoowei van spelers als van publiek. U, M. de R. dankend voor de plaat sing. Hoogachtend Een sportliefhebber die bij den wedstrijd Excelsior— Wilhelmina aanwezig was Capelle, l7-l2-'22. M. de R. Het zij mij vergund, naar aanleiding van het bericht in uw blad van 16 Dec. over den wedstrijd Excelsior— Wilhelmina door uw correspondent te Kaatsheuvel, eenige onjuistheden in genoemd schrijven recht te zetten. Wij zullen beginnen met het tweede doelpunt, vanwaar ook uw correspon dent zijn jammerklachten begint te slaken. Door verschillende toeschouwers is geconstateerd dat bij dit doelpunt de bal door een der W.-spelers uit de handen van den doelverdediger werd geslagen en daarna in het doel werd geplaatst. Twee Excelsiorspelers appe leerden hierover bij den scheidsrechter, dat zij hem lastig vielen is een onjuist heid. Kenmerkend voor de mentaliteit van den heer van Riel en voor de zekerheidwaarmede hij zijn beslissingen gaf, is het feit dat hij het doelpunt toen annuleerdeEen goed scheids rechter geeft zijn beslissingen zonder zich te laten beïnvloeden door appelee ren van publiek of spelers. Een besliste onjuistheid en tegelijk een minne insinuatie schrijft uw Cor respondent, wanneer hij beweert, dat het publiek den scheidsrechter met messen te lijf wilde. Dit is ten eenen- male onjuist. Dat de houding van het publiek aanvankelijk correct was, blijkt uit het feit dat tegen het eerste doel punt van die zijde niet geprotesteerd werd, hoewel de toekenning van den penalty, welke tot deze goal voerde, op zijn minst genomen dubieus was. Toen de beslissing van den heer v. Riel aangaande het 2e doelpunt volgde, kon het geen verwondering wekken, dat het publiek een ontevreden houding aannam. Wij gelooven niet, dat het publiek in de woonplaats van uw Corespon dent zich bij een degelijk irriteerend optreden van een scheidsrechter zou kalm houden, maar misschien bestaat het publiek bij de Wilhelmina wedstrij den alleen uit zachtzinnigen, maar misschien ook niet! Uw Correspondent gaat verder en beweert dat de heer v. R. bij 't toe kennen van een penalty, andermaal moest zwichten voor 't protest van het publiek, Arme heer v. R., zou het in gemoede niet beter voor U zijn Zon- dag's middag veilig thuis te blijven zitten, inplaats van het veege lijf ge vaar te laten loopen van de zijde van publiek. En het is voor het door uw Corres pondent zoo verachte publiek, een weinig verheffend schouwspel als het een scheidsrechter t e Tk e n m a 1 e gegeven beslissingen ziet intrekken, WASPIK. Openbare vergadering van dén raad dezer gemeente op Vrijdag 15 December des middags ten 3 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Dekkers. Ongeveer 3 uur opent de Voorzitter de vergadering afwezig zijn de heeren Teunen en Ruijtenberg, terwijl er twee vacatures zijn. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Schrijven van de Handelsschool te Waalwijk, houdende het verzoek haar een jaarlijksche bijdrage te willen verleenen van f50 per jaar en per leerling voor de jaren 1921 en 1922. Adressanten wijzen er in hun uit voerige memorie op. dat van uit deze gemeente vier leerlingen de school hebben bezocht Gewezen wordt er verder nog in de memorie van toelichting, dat de jongens daar worden opgeleid voor handel,1 kantoor enz. Pruyssers. De subsidie is nogal hoog. De Hond. Wat wordt in andere gemeenten gedaan Voorzitter. Dat zou ik U niet kun nen zeggen. Rubbens. Als men zijn kinderen naar school wil doen, dan moeten de belanghebbenden daarvoor zelf betalen. Dat moet men hier ook maar doen. Men moet maar hooger schoolgeld gaan heffen. Voorzitter. De gemeente Waalwijk zelf geeft reeds f6000 als bijdrage in de totstandhouding van de school, terwijl de leerlingen meest van de buitengemeenten komen. Het komt mij voor dat het voor deze gemeente een groot belang is dat de ouders hun kinderen daar van een dergelijk onder wijs kunnen laten profiteeren. School geld, dat spreekt vanzelf, moeten ze al betalen, doch het geven van dergelijk onderwijs kost heel veel en daarom wordt deze bijdrage gevraagd. De Hond. Het komt mij voor dat het zeker van zulk een groot belang is als het oprichten van een teeken- school hier. De Voorzitter wijst er nog op dat het volgen van deze school gelijke rechten geeft als 3-jarige H.B.S. Rijken. Van wie gaat het initiatief uit? Voorzitter. Het bestuur zetelt, naar ik meen, te Tilburg Dr. Möller is Voorzitter. Rijken. Als ge de memorie van toe lichting hoort voorlezen, zou men zeggen dat het allemaal apostelen zijn daar, maar dat neem ik voor mij niet zoo gauw meer aan. Hier ter plaatse wordt ook een handelscursus gegeven en nou zal ik niet beweren dat deze zooveel presteert, maar voor beginnelingen, voor den doorsnee-middenstander is het goed en die verder wil studeeren, moet daar zelf maar wat voor opofferen. Men moet niet voor alles hier maar kunnen komen aankloppen. De Hond. Zouden er hier in de gemeente niet veel meer belang hebben aan dergelijk onderwijs dan aan de teekenschool. Rubbens. Dat zal lang niet zooveel kosten. De Hond. Dat zal toch f 500 gaan kosten. Rubbens. f 200 maar. De Hond. Er is toch gezegd dat de kosten geraamd zijn op f400. Rubbens. Ja, maar daar komen dan ook de subsidie van Rijk en Provincie voor. De Hond. Ik zeg nog eens, aan goed handelsonderwijs is meer be hoefte dan aan teekenen en daarom begrijp ik niet dat men wel voor de teekenschool subsidie wil geven en niet voor een dergelijke school. Ik zeg dat niet omdat ik tegen de teekenschool ben, absoluut niet, want ik neb er voor gestemd, maar ik zeg het omdat het bij mij vaststaat dat het voor deze gemeente van een zeer groot belang is, wanneer van een dergelijk onderwijs kan worden geprofiteerd Voorzitter. Ik wil ook nog even opmerken dat het onderwijs dat hier op de Hanzecursus wordt gegeven, niet kan worden vergeleken met dat van de Handelsschool. Daar toch heb ben de lessen een geheelen dag plaats en bij de Hanzecursus slechts eenige uren in de week. Heeft men de Handels school doorloopen, dan kan men altijd in de maatschappij een eervolle be trekking krijgen. Rijken. Ik heb die opmerking niet zoo gemaakt. Ik heb gezegd dat voor een beginneling en een gewonen middenstander het onderwijs hier vol doende is en voor verder studeerenden wij niet kunnen blijven zorgen. Met 4 tegen 3 stemmen wordt be sloten geen subsidie te verleenen. Voor het verleenen van subsidie stemden de heeren Nollen, De Hond en Vloemans. Tegen de heeren Rub bens, Kamp, Pruyssers en Rijken. 2. Schrijven van de Gezondheids commissie, houdende de mededeeling, dat de indertijd onbewoonbaar ver klaarde woning van Kuijten. door aan gebrachte verbetering weer in bewoon baren toestand is gebracht. Wordt besloten het genomen raads besluit in te trekken. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat laagste inschrijver is van de be schoeiing aan de Vrouwkensvaartsche Haven De Grauw. Volgens de des kundige Roovers, verdient het aan beveling aan den bovenkant een ijzeren balk te laten bevestigen. Wordt besloten het werk te gunnen aan De Grauw voor de som van f 761.50. Aan Roovers zal voor zijn moeiten 5 pCt. worden gegeven. De Voorzitter deelt hierna nog mede, dat de Commissie van de Vee- en Vleeschkeuringswet voorstelt een wijzi ging in de verordening te brengen. Zooals de verordening nu luidt moet voor een paard net zoo veel worden betaald als voor een veulen, wat niet billijk kan worden genoemd. Daarom stelt de commissie voor, voor het keuren van een paard f 7.50 te rekenen en voor een veulen f3.—. Verder stelt de commissie nog voor om voor het uit nood geslacht vee dat wordt afgekeurd, slechts de helft in rekening te brengen. De heer Rubbens zou, als een stuk vee is afgekeurd, heelemaal niets in rekening willen zien gebracht, wijl men dan toch al schade genoeg heeft. De heer Rijken zou gaarne willen vernemen hoe het staat met het uit ponden. De Voorzitter zegt daarover in de commissie te hebben gesproken en nu is het uitponden toegestaan in zooverre dat eenieder die dat gewoon is geweest te doen, een beest per jaar mag uit ponden. Bovendien is de huisslachting geheel vrij. De Hond. En die vroeger gewoon waren meer beesten te slachten. Rijken. Zoo'n commissie maakt in breuk op recht. Ze komen in botsing met de wet. Voorzitter. Waarom komen ze in strijd met de wet. Kent U een bepaling opnoemen die in strijd met de wet handeld Rijken. U beweert dat de wet het slachten niet toelaat en nu geeft de commissie het recht eens per jaar te mogen slachten. De Voorzitter zet hierna uiteen dat krachtens de verordening, vastgesteld door den raad dezer en andere aan gesloten gemeenten, in overleg met den hoofdinspecteur deze maatregelen zijn genomen. De heer De Hond begrijpt de wet eveneens niet goed. Waarom mag b.v. in Wagenberg iedereen nog maar z'n gang gaan en hier niet. De Voorzitter antwoordt, wijl men daar nog niet met de verordening ge reed is gekomen. Ook in Capelle is de verordening nog niet van kracht. De heer Rijken meent dat men de verordening te veel naar willekeur kan vaststellen. Deze moest over het ge- heele land gelijkluidend zijn. De Hond. Men kan nu in Capelle slachten en hier uitponden. 1 Voorzitter. Dan moet het vleesch zijn goedgekeurd. 1 De Hond. Dat kan men in Capelle 1 toch ook laten keuren. Voorzitter. In onze verordening staat dat niemand tenzij hij slager is, zoo veel vleesch in voorraad mag hebben. De Voorzitter wijst er verder nog op dat men de belangen van de slagers ook niet buiten beschouwing mogen laten Iedereen moet zoo maar niet kunnen slachten. Rijken. Dan vraag ik of er geen andere winkels mogen bijkomen. Er zijn meer boeren die er hard voor zitten dan slachters. Voorzitter, 't Is toch alles eenmaal zelf door den raad zoo vastgesteld. Rijken. Duidelijk is dat de wet te veel afhankelijk wordt gesteld aan een persoon. De Hond. De heele zaak is maar weer dat wij moeten betalen. Maar enfin, iedere inwoner mag eenmaal per jaar slachten, als men dat maar weet. Hierna wordt de vergadering gesloten. Yockoff, de beruchte beul van de sowjets, heeft, na twee jaren lang voor ophanger der Russische sowjet-regee- ring gespeeld te hebben en het ge bracht te hebben tot het respectabele aantal van 2000 slachtoffers eindelijk de hand aan zichzelf geslagen, Zijn opvolger js alweer benoemd en zal met frisschen moed de zaak voortzetten. Louis Bouwmeester en Het Gou den Kalf Naar men aan het N. v.d. D. bericht, zal de heer Louis Bouwmeester een landhuis te Hilverum betrekken, dat in op dracht van de Rotterdamsche Han dels en Landbouwbank onder archi tectuur van de firma Geldmaker en Gulden voor hem gebouwd wordt op een terrein aan den Eikbosscherweg in de omgeving van de Hoogt van 't Kruis. Een automobiel komende uit de richting Jutfaas, bestuutd door een chauffeur, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, is tegne een aan den kanaal kant staanden tele graafpaal opgereden, waardoor de wagen gedeeltelijk werd vernield. De chauffeur kwam met den schrik vrij en werd terzake openbare dronken schap door Rijkspolitie naar de politie post aan de Tolsteegbarrière overge bracht.' Naar verluidt is een juffrouw, die even eens in de auto zat en na het ongeluk te voet den weg naar Utrecht heeft voortgezet, eveneens wegens dronkenschap aangehouden. Het toeval, dat de wagen tegen een telegraafpaal is gereaen, is oorzaaK, dat de chauffeur en de vrouw er het leven hebben afgebracht, want anders waren zij met auto en al het Merwede- kanaal ingereden. Verschillende Raadsverslagen e. a. moeten tot een volgend nummer wachten. Red. Marktbericht. RAAMSDONKSVEER. Rogge 10 k f 10.50; Haver 11.50 k f 12.— Erwten f 19 A 20Tarwe f 11 a 12; Hooi f 45. Het abonnementental van ons blad is de laatste dagen weer met zeer vele uitgebreid. Adverteerders denkt toch aan de waarde voor Uwe reclame van dit blad dat in Waalwijk en de Langstraat steeds meer gelezen wordt. Administratie. HEBT U UW N1EUWJAARS- ADVERTENTIE AL INGEZONDEN? ZOO NEEN. DOE HET DAN DADELIJK! Bokhoven, Ook de roomboeren hebben thans den prijs der volle melk verlaagd soodat uniform 13 cont per L. wordt betaald. De heer H. A. v. d. Pol slaagde voor het examen boekhouden, afgeno men vanwege de Ver. van Leeraren. OUDHEUSDEN. In het jachtveld van den heer V. ontdekten de opzich ter B. de M. en de rijksveldwachter F. van Zaterdag op Zondag enkele stroo- pers met een lichtbak. Een dezer laatstee heeft blijkbaar een schot gelost althans de vergezellende politiehond werd gewond, Een der stroopers Is opgebracht naar Waalwijk, terwijl de aedere ontkwamen. Daar toezicht niet afdoende blijkt, zal worden overgegaan tot het plaatsen van voetangels en alarmbommen. De 25-jarige arbeider Postmus, die gis teren bezig was bij de dorschmacliiue op het erf van mej. Tilma, te Bedum, is door een drijfriem gegrepen en gedood. UITSLAGEN. Onderstaande uitslagen werden Zondag geboekt. Westelijke afdeelimg le klasse. H. B. S.Sparta 1O U. V. V.—H. V. V. 0—3 R. C. HFejjenoord 13 V O. C.Quick O—l Overgangsklasse. Hilversum'V. U. C. 50 StormvogelsO. D. S. 12 ExcelsiorH. F. C. 16 Oostelijke afdeeling. le klasse. Ensch. BoysTbeole 2—0 HeraclesQuick 30 U. D.—Go Ahead 1—3 Be QuickEnschede 13 Zuidelijke afdeeling le klasse. P. S. V.— Willem II 1—2 VelocitasN. A. C. 15 NoadM. V. V. O—O 2e klasse. Willem II 2Roosendaal 04 N. A. C.II 't Zesde 3—2 MiddelburgVlissingen 31 BredaVelocitas II 100 Alia neeNoad II 30 De Valk— V. V. V. 0—2 HelmondT. S. V. 01 T. A. O.— B. V. V. II 2—1 V. O. S—'t Tweede 1—0 JulianaM. Z. M 00 A. T. C.—O. N. S. 2—3 ScharnRoermondia 01 Se klasse. Dosko IIGoes 72 B. O. Z.Walcheren 20 T. S. C.—Tilburg 11—0 't Zesde II—Volt O—l Roosendaal IINac III 1 1 Noad IIIRoodborstjes 12 Willem II 3— Eindhoven 0—6 P. S. V. IIIHelmond II 10 O. N. S. IISchaesberg 10 M. V. V. III—Vaals 0—2 Volharding—A. T. S. I O—l Maastricht—Juliana II 3—1 Noordelijke afdeeUng Ir klasse. Velocitas—Friesland *0—0 W. V. V.Be Quick 47 VeendamUpright 0 AlcidesAchilles 11 Friesland niet opgekomen. R. K. Voetbalbond Afd. Langstraat. Leonidas ID. F. C. II. 31. Beide partijen wegen vrij goed tegen elkaar op. Ja zelfs D. F. C. II was in bet veld iets sterker, doch samenspel en vooral schot ontbrak. De linkervleugel van Leoni das was bijzonder actief. Spartaan P. V. C. I*. V. C. is niet opgekomen. Hoe zit dat P. V. C'ers. Is geen verklaring aanwezig dan is dit een papieren overwinning met 5o vopr Spartaan, Vlijmen.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 6