Nieawjaarswenscben De prijs is 50 tent. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Nieuws uit Eeusden. Nieuws uit Kaatsheuvel In het nummer van 1 Januari bestaat wederom gelegenheid tot het plaatsen van aan vrienden, bekenden en clien tèle. Men weet dan zeker niemand in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving te vergeten. Dit is de goedkoopste en zekerste manier van Nieuwjaarwenschen. Administratie. Middelbaar Handelsonderwijs, houden de het verzoek f 50 per leerling sub sidie te willen verleenen. De Voorzitter zegt dat 3 leerlingen uit deze gemeente de Handelsdag school te Waalwijk bezoeken, doch Burg. en Weth. tot hun spijt moeten voorstellen afwijzend op het adres te beschikken aangezien de finantieele toestand van de gemeente geen uit gaven toestaan. De heer van Son acht het bestaan van {deze school ook voor deze ge meente van belang. Alleen omdat de nantieele toestand het absoluut niet oelaat, wil hij met het voorstel van Burg. en Weth. meegaan. DRUNEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 19 Dec. des avonds ten 6 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer C. van Huiten. Ongeveer kwart over zes uur opent de Voorzitter met den Chr. groet de vergaderingaanwezig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing, onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde; 1. Ingekomen stukken, a. Schrijven van Ged. Staten, hou dende de mededeeling. dat eenige aan slagen in den Hoofd. Omslag zijn gehandhaafd. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Schrijven van de gemeenteraad van Lisse, houdende het verzoek om ad- haesie te willen betuigen aan het ver zoek van den Heer Braat tot den Minister gericht, n.l. om den wettelijken tijd in 1923 te behouden aangezien het verzetten daarvan voor den land en tuinbouwer zeer nadeelig is. Op voorstel van Burg, en Weth wordt met algemeene stemmen beslo ten adhaesie te betuigen. Schrijven van den Gemeente-ont vanger houdende het verzoek om de vervaldagen voor den Hoofd. Omslag van de eerste 4 maanden van 1922 te stellen op 1 Februari en 1 Maart. De heer Bergmans meent dat daar tegen geen bezwaar kan bestaan indien rekening is gehouden met de verval dagen van de Rijksinkomsten-belasting De heer van Son beweert dat door deze regeling eenmaal te veel Hoofd Omslag is geheven. Nadat door den Voorzitter, Secretaris en den heer Bergmans er hem op is gewezen dat dit absoluut het geval niet is, wordt met algemeene stemmen besloten de vervaldagen vast te stellen als door den ontvanger is aangegeven. 2. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer A. Robbe. De heer Robbe wordt met algemeene stemmen herbenoemd. 3. Voorstel tot aanvraag van vrij stelling voor het geven van onderwijs in de gymnastiek voor de beide open bare scholen. De Voorzitter merkt op dat aan de scholen geen lokalen zijn verbonden, waarin dit onderwijs kan worden gegeven. Wordt met algemeene stemmen be sloten om vrijstelling te vragen. 4. Voorstel om gedurende 1923 de dagen van verhuringen en verpachtin gen in overleg met den Notaris door Burg. en Weth. vast te stellen. Aldus wordt besloten. 5. Verzoek van de vereeniging ons centen op de verschillende Rijksbelas tingen er nog een extra Hoofdelijken Omslag zal moeten worden geheven van f 27000. Dat heeft Burg. en Weth. doen besluiten voorloopig nog niet op het verzoek in te gaan en verder ook van alle kosten af te zien. De heer Bergmans kan zich ten volle met het gezegden van den heer van Halder vereenigen. Wordt vervolgd. De „Osservatore Romano" van gis teravond publiceert de eerste Pause lijke encycliek „Ubi Arcano Deï", -o .waarin Z. H. de Paus een plechtigen 5. Schrijven van het bestuur van den oep tot g0dsdienstigen en burger- R. K. Jongen Boerenstand houdende de j..ken vrede tot de gehee|e wereld richt. ,K Kof .n.w.of heeft I z H de paus kondigt tevens Zijn mededeeling dat zij het initiatief heeft jenomen om eenige cursussen o.a. een in bemestingsleer, een in veekennis, en een in landbouwboekhouden te *aan geven. Aangezien de kosten daarvan de draagkracht der nog jeug dige vereeniging te boven gaan, ver zoeken zij om eenige subsidie. Voor den eersten cursus, die door den heer van'Rooij wordt gegeven, hebben zich reeds 17 leerlingen aangemeld, voor den tweeden cursus, die door den heer Hilwig te Heusden wordt gegeven 18 eerlingen en voor den derden cursus, die dooCden heer Pijnenburg wordt regeven hebben zich 14 leerlingen aangegeven. Burg. en Weth. stellen voor, alhoe wel ze wel van het nut van dergelijke cursussen overtuigd zijn, afwijzend te jeschikken. De heer van Son zou indien ieder een, dus ook niet-leden, aan deze cursussen kunnen deelnemen, toch wel eene subsidie willen geven. De heer Bergmans voelt veel voor bezuiniging. Dat neemt echter niet weg dat hij zeer nuttige instellingen, vooral als dit bedrag niet te hoog is, geen subsidie zou willen onthouden. De heer van Halderen zou, zoo zulks maar eenigszins mogelijk was, gaarne subsidie willen geven. Het staat bij ïem echter vast dat de finaniieele toestand zulks niet toelaat. De heer van de Wiel meent dat de lessen gratis worden gegeven, althans die in de landbouwboekhou ding zeker, zooals hij van den heer ijnenburg heeft vernomen. De Voorzitter meent dat de heer Hilwig door het Rijk betaald wordt en zoo dit is, zal ook de heer van iooij daarvan wel eenige vergoeding krijgen. Van Son. Mag iedereen, ook als hij geen lid is van de vereeniging, aan de cursussen deelnemen. Van Halder. Precies weten doe ik het niet, maar ik geloof van wel. Elshout. Ik zou het ook wel denken, voornemen aan om het oecumenisch Vaticaansch concilie voort te zetten. De Fransche kamer heeft een voorstel om den telefoondienst aan particulieren in exploitatie te geven met groote meerderheid verworpen. De Belgische kamer heeft met 89 tegen 83 stemmen en 7 onthoudin gen het wetsontwerp tot vervlaam- sching der Gentsche universiteit aan genomen. De Tweede Kamer heeft de Indische begrooting aangenomendie voor Suriname en Curasao werden van de agenda afgevoerd. Het wetsontwerp tot wijziging der L. O.-wet 1920 is aan genomen met 64 tegen 21 stemmen. De Tweede Kamer is uiteengegaan tot midden Februari. De Alg. Ned. Typografenbond heeft de voorgestelde collectieve ar- beids-overeenkomst voor de typografie verworpen de Ned. Christt, Grafische Bond nam ze aan. Het algemeen hoofdbestuur van de Federatie der Werkgeversorganisatie het Boekdrukkersbedrijf heeft te Amsterdam een langdurige vergadering gehouden ter bespreking van den toe stand, ontstaan door verwerping der C. A. O. door het congres van den Algemeenen Nederlandschen Typogra fenbond. Verstrekkende maatregelen, die een gevolg moeten zijn van deze situatie, werden voorbereid. Waalwijk, 27 December 1922. De bond voor handelsreizigers ,St. Cristophorus" heeft besloten zich met een krachtig adres te wenden tot de regeering, inzake de bescherming van de schoen- en confectiefabricage tegen de valuta-concurrentie, omdat want er zijn toch meer menschen die I zeer velen zijner leden in hun bestaan er belang in stellen. Muskens. Ik zou het verzoek nog eens aanhouden om een en ander eens te onderzoeken. Aldus wordt besloten. 6. Adres van vele belanghebbenden bij een harden weg naar de Zeek. Adressanten drukken er hun spijt over uit dat in een vorige vergadering afwijzend op hun verzoek is beschikt worden bedreigd door den malaise- toestand. Bovenstaand bericht lezen we in de bladen. Wij veronderstellen dat de Hooge Heeren in Den Haag zich ook van dezen noodkreet al heel weinig zullen aantrekken. Nu de bonden van fabrikanten, werk lieden, winkeliers enz. eendrachtig en dringen er nogmaals op aan alsnog ageeren bij regeering en Kamer, nu de te besluiten aldaar een harde weg te doen aanleggen. Burg. en Weth, stellen voor nog niet op het verzoek in te gaan en adressanten te berichten, dat wel zoo spoedig mogelijk daartoe zal worden overgegaan, zoodra de finantieele toestand het toelaat. De kosten voor de verharding van dezen weg zijn geraamd op f 3110 53*. Bovendien heeft het Dag. bestuur bij de belanghebbenden laten infor- meeren hoe deze over de voorpooting dachten. Velen willen dit recht af staan, eenige daarentegen weer niet en nu dient nog overwogen te worden of de gemeente dit zal nemen De heer van Son zegt dat er een ministers en ook zeer vele kamerleden zeggen overtuigd te zijn van den nood toestand, van de noodzakelijkheid van hulpverleening, nu de toestand in de be drijven hoe langer hoe erger wordt, nu gelooven de heeren het wel en gaan pl.m. 7 weken met vacantie en laten Gods water over Gods land loopen, of liever de Duitsche lawine hier bin nenstroomen, zoodat voor 1923 waar schijnlijk alles verloren is, gesteld het geval dat men in Februari nog lust gevoelt om de zaak weer op te pakken en af te doen, voor het te laat is of als het reeds te laat is. 't ls verschrik kelijk, ja haast misdadig, zouden we durven zeggen. De eerste opvoering van he groote behoefte bestaat aan een harden nieuwe dramatische werk „Hirtacus - =- «-~4,van kapelaan Ant. van Delft, heeft gis terenavond plaats gehad en is wederom, zoowel voor de Tooneelvereeniging D. V. S. V." en haar leider, als voor den schrijver van het werk, een groo succes geweest. Wij willen hier volstaan met slechts weg. Zes zeven jaar geleden is het de menschen al toegezegd en aange zien de prijs van f 3000 niet hooger is dan voor den oorlog en nu de kosten niet lager meer zullen worden, zou ik een harden weg laten aanleggen Het bedrag er voor kan worden ge leend, dus daar heeft men voorloopig eenige algemeene beschouwingen over geen betalen aan Spr. zou er maar zeker mee be ginnen wijl hij voor de gemeente voorloopig geen beterschap ziet. Er wordt wel gesproken dat de kas van de gemeente het niet toelaat, maar dan moet ook maar eens begonnen worden met het staken van die hooge salarissen. In den Haag roepen ze wel allemaal om bezuiniging maar van de traktamenten doen ze niets af. Ik be grijp wel, aldus spr., waarom dat ze dat niet doen. Zouden ze het doen, dan zouden ze bij hun eigen moeten beginnen en daar komt niets van. Daarom zou ik ook gerust maar be ginnen met het laten maken van een harden weg, anders komt soms van uitstel maar afstel. De heer van de Wiel kan zich heel goed met het voorstel van Burg. en Weth. vereenigen, want nu alles roept over zulk een hooge belasting zou hij geen f 3000 willen gaan uitgeven voor verharding van wegen. Daarbij komt deze eerste opvoering te geven en zul len er nader mogelijk nog wel op terugkomen. De verschillende rollen waren goed verdeeld, vooral de voornaamste rollen waren in goede handen. Op de eerste plaats noemen we hier M. Berkelmans, die als Hirtacus de hoofdrol had en uitmuntend speelde. Alleen moeten we hier opmerken en dit kan vaak van dilettanten gezegd worden, dat hij zich af en toe te veel door zijn spel liet meevoeren. Overigens moet gezegd dat hij deze moeilijke rol uitstekend ver tolkte. P. Hurkmans als apostel Mat- theus had ook een zware taak en bleek hiervoor een zeer geschikt persoon te zijn, hij vertoonde een geheel bij zijn rol passend, kalm spel. De ver tolking van den Koning door A. de Vaan, alsmede het spel van H. Slaats als Thecles verdienden voorts allen lof, kortom, alle spelers hebben zich geheel gegeven en bleken veel studie van hun rollen, hun uitspraak, voordracht, hou- nog dat alles over een jaar misschien ding enz. te hebben gemaakt, veel goedkooper zal zijn. Ook wat decoratie van het tooneel, De heer van Halder wijst er op, costuums, grimeering enz. betreft, bleek dat bij het opmaken van de begroo- deze uitvoering in alle opzichten uit- ting gezien is dat behalve de 50 op- stekend verzorgd, een en ander pastte zich geheel aan bij dit bijbelsch drama, waarvan wij inhoud, beteekenis, enz. vroeger hebben belicht. Wij verwachten na deze» eerste wel geslaagde uitvoering ook in de volgende uitvoeringen van dit grootsche werk een druk bezoek, hetwelk deze voor uitstrevende tooneelvereeniging ook ten volle verdient. Hedenavond ten 8 uur wordt in 't Hotel Verwiel door eenige Haagsche misici een intieme kunstavond gegeven voorde Heden der afd. Langstraat Tot Nut van 't Algemeen. Op 1 Januari 1923 hopen de vol gende beambten der Mij. Hollandsche- Buurtspoorwegen hun 25 jarig ambts- feest te herdenken, nl. L. van der Pas, conducteur, A. J. Zweers, machinist, J. Bouman, besteller en J. van Zeijlst, beambte. Dat het gegeven zij, dat deze trouwe beambten nog vele jaren hunne diensten met de meeste opgewektheid en plichtsbetrachting moge waarnemen, is de wensch van velen. —"Was hefteder jaar de gewoonte om het_kerstfeest door het zingen van enkele soli en koren op te luisteren, ditmaal is door de zangers van de parochie St. Clemens wel bijzondere studie hiervan gemaakto.a. werd een prachtige kerstcantate van Wierts uit gevoerd. De tenor soli werden zeer verdienstelijk gezongen door den heer Jac. Maas, die in zeer goeden vorm bleek te zijn. De bariton soli door den heer Boom waren, zooals we dat van hem gewend zijnuitnemend. Het geheele koor bleek tenslotte een ijverige studie van deze cantate te hebben gemaakt en zong zeer zuiver en gevoelvol. Het geheel maakte een machtigen indruk. Naar wij vernemen zal deze cantate nog tweemaal worden uitgevoerd, n.l. op Oudejaarsdag en Driekoningen. Verder voerde ook het knapenkoor met het zangkoor gezamelijk enkele meerstemmige kerstliederen uit en zong een meisjeskoor nog eenige nummers. Dat alles zoo keurig werd uitgevoerd en een dankbaar gehoor vond, is op de eerste plaats weer het resultaat van het onvermoeid pogen van kape laan v. Berkel. DRUNEN. Aan de voorbereidende militaire oefeningen, die wekelijks 2 maal in de Congregatiezalen gegeven worden door den Sergeant-Majoor instructeur Gerards en den sergeant van Steensel, worden door 33 jonge lingen deelgenomen. SPRANG. Dinsdagavond (2en Kerst dag) gaf 't Breda's CbHstelijk Gemengd Koor (Directeur Johan Adriaanse) in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier eene uitvoering, met medewerking van den heer J. P. Luteyo. Het kerkgebouw was tamelijk bezet, hoewel de vereeniging werkelijk eene grootere belangstelling verdiend had. Dat de belangstelling niet grooter was is wel hierom, dat deze vereeniging het vorig jaar met een zeer sobei program naar hier gekomen was. Al was ook nu het aantal nummers niei groot, de nummers op zichzelf waren werkelijk de belangstelling overwaard Het programma werd schitterend afgewerkt. Het groote koorwerk mei solo's en clavlerbegelelding >Welh nachts-Oratorium4 van H. F. Muller, overtrof de verwachting, al was deze niet gering geweest. Den directeur dezer vereeniging, de heer Johao Adriaanse, die het heeft aangedurfd om z o'n groot koorwerk uit te voeren, komt hiervoor in de eerste plaats den dank toe. >Weihnachts-Oratorlum« werd In 't Duitsch uitgevoerd, nadat de tekst vooraf in 't Hollandsch was vertaald. De orgelsolo's door den heer J. P. Luteyn werden ook op zeer verdienste lijke wijze ten gehoore gebrachtdit heeft ook zeer zeker bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. WtJ hopen dan ook en zeer zeker velen met ons dat wij deze ver eeniging niet voor het laatst hier heb ben gehoord. Jammer was het, dat dezen avond meerdere zanguitvoeringen plaats hadden. Dinsdagmiddag had het Kerstfeest plaats voor de kinderen der Geref. Zondagsschool alhier. Door lichte on gesteldheid was Ds. G. H. de Jonge, predikant alhier, verhinderd deze samen komst te lelden, diens plaats werd in genomen door zijn vader Ds. H. G. de Jonge, Geref. Pred. te 's Gravemoer. Zijne Eerwaarde opende deze samen komst met het laten zingen De Lof zang van Zacbarias vers 1, waarna hij voorging In Gebed. Hierna hield hij een Kerstvertelling en stelde den kinderen vragen, welke uitstekend door de kinderen beantwoord werden. Door de kinderen werden Kerst liederen gezongen en eenige gedichten voorgedragen. Ondertusschen werden versnaperingen uitgedeeld en boekjes. Aan het slot bracht de leider der Zondagsschool, de heer Klootwijk, dank aan allen die tot bet welslagen van deze samenkomst hadden medegewerkt, waarna hij met Dankgebed sloot De belangstelling was groot, zoodat deze Kerstfeestviering bijzonder ge slaagd mag heeten. WASPIK. Onze zeer geachte dorps genoot, de heer A. Maas, Hoofd der R. K. Jongensschool, te Breukelen. De school verliest in haar eene goede leerkracht. J.l. Vrijdag maakte een militaire vliegmachine, bi) gebrek aan benzine, j eene noodlanding. Honderden menschen j verdroegen zich op de plaats der lan ding. Na een uur oponthoud ongeveer i kon de reis worden voortgezet. Onze j dorpsgenoot de beer C. Neggens,^postbode alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Werkendam en Breda, naar keuze.^ .Vermoedelijk zal hij Breda aannemen. DRONGELEN. Tot onze spijt kun nen wij ditmaal geen verslag geven van dexlaatste raadsvergadering. Aan- gezien we op dien dag vijf raadsver- 1 gaderlngen haddenjbij te wonen, kon een onzer verslaggevers niet persoon lijk ter vergadering zijn. Wij hadden echter hoop een verslag, zij het^be» koopt, te kuonen geven. Dit is ons^1' echter niet mogen gelukken. Wij ver- 1 trouwen dat onze lezers ditmaal zullen excuseeren. Een volgende maal hopen we weer op onze post te zijn. LOONOPZAND. Door het R. K. Kerkbestuur alhier ls het bestuur van de bijzondere meisjesschool der Eerw, Zusters overgedragen aan het bestuur van het >St. Gerlacbus-gestlcht4, met ingang van 1 Januari 1923. Het bestek en de teekening der nieuwe bijzondere school zijn door het Gemeentebestuur aan het Bestuur van het >St. Gerlachus-gesticbt* terugge zonden, dewijl het bonwen naar dit plan te duur uitkomt. De inrichting moet vereenvoudigd worden. Heusden, 22 Dec. 1922. De vroegmis met Kerstmis werd opgeluisterd door een cantate uitge voerd door het Zangkoor en een paar toepasselijke liederen door eenige kna pen der R. K. school. Een en ander j voldeed goed, Door den heer Opperwachtmeester der Marechaussee, K. Hoekstra, is tegen 1 Jan. eervol ontslag uit den dienst aangevraagd. Juliana speelde hier Zondag tegen Excelsior uit Kaatsheuvelde laatste won met 4—0. Om te komen tot een autobus dienst door het Land van Heusden van Sleeuwijk te beginnen over Heusden en Haarsteeg naar 's Bosch heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren Kantonrechter Mr. C. W. van Ommeren, de Burgemeesters van Dus- sen en Meeuwen en den wethouder van Buuren van Meeuwen. Voor een te houden vergadering zijn de burge meesters der betrokken gemeenten uit- Kaatsheuvel, 27 Dec. 1922. De combinatie van Postduiven verenigingen, gevestigd bij den heer jan v. Dun, hield met de beide Kerst- dagen een onderlinge tentoonstelling die reusachtig geslaagd mag heeten. Ruim 150 duiven ingezonden en de keurmeesters, de heeren Caspanny en v. Geloven uit Tilburg, hadden een heusch niet gemakkelijke taak. (De uitslag der bekroningen komt in 't volgend nummer). K. S. W. I heeft de feestdagen benut om zich te oefenen. Zondag was Oranje Wit uit Tilburg op bezoek. Deze sterke B. V, B. Ie klasse moest echter de meerderheid van K. S. W, erkennen en kon met 1—0 huiswaarts De wedstrijd had een zeer vriendschap pelijk verloop. Op den 2e Kerstdag was het Heuvel I die ons met een bezoek kwam ver eeren. Hoe hard de club ook werkte, toch moest ook zij erkennen dat K. S. W. niet voor de poes is. Met 4—1 kwam 't einde ten voordeele der gasten, ofschoon moet toegegeven, dat Heuvel best een paar penalty's had kunnen probeeren, die hoogst vriendschappelijk werden neven geschoten. Gemeenteraadsvergadering op Woensdag 27 Dec. 10 uur v.m. Agenda 1. Voorloopige vaststelling gemeen terekening over 't dientsjaar 1921. 2. Aanbieding gemeentebegroting dienstjaar 1923. 3. Voorstel wijziging verordening tot heffing van secretarieleges met he: oog raadpleging der kadastrale stukken 4. Voorstel vaststelling verordening) op den keuringdienst van vee en vleesch. 5. Ingekomen stukken, a.) Kon. Besl. betreffende vrijstelling van keuring voor huisslachtingen b) Adres slagers in deze gemeente verzoekende maatregelen te willen nemen om het geregeld slachten dooi boeren zonder bedrijfsvergunning te voorkomen. Adres R. K. Middenstandsvereem- ging „de Hanze" te Kaatsheuvel i[ zake bouw R. K. Meisjesschool t Kaatsheuvel. d) Schrijven bestuur St. Gerlachu gesticht LoonopZand in zake overgan schoolbestuur per 1 Jan. a.s. op gr noemd gestichtsbestuur e) Verslag Commissie van Toezi slaagde dezer I 0p l. O. in deze gemeente betreffen dagen voor zijn examen P (handels- Lager en Vervolgonderwijs enfó rekenen). noeming van een lid wegens peru Mej- Anna van Daal, onderwijzeres dieke aftreding, aan de R. K, Jongensschool, ls benoemd f) Schrijven Raad van Staten in in kunnen komen, want dikwijls heeft men het kunnen zien dat hun direct het vertrou wen werd geschonken om lid van den raad te worden en andere hooge ambten worden gegeven. Ook de heer Roggeveen zal daar niet over hebben te klagen want niet zoo dra toch was hy lid van dit college of hfl werd aangewezen om in verschillende com missies zitting te nemen. Uit dit alles bltfkt dus genoeg dat men in Waalwflk de men schen die zich hier komen vestigen nergens wenscht buiten te houden. Het spijt hem 't te moeten zeggen, dat meermalen gebleken is dat personen die hier kwamen wonen niet altijd die belangstelling voor de ge meente hadden als wel noodig was en mocht worden verwacht. Spr. wil daarmede niet zeggen dat dit het geval is met den heer Roggeveen, alleen acht hy het jammer dat de eer van den burgemeester en daarmede die van de gemeente, is aangetast door de commissie. De Voorzitter sluit hierna de discussie over deze aangelegenheid. Bö hoofdstuk II art. 1 wordt door den heer Roggeveen opgemerkt dat voor de kos ten van toezicht op de invordering van de plaatselijke belastingen aan jaarwedden wordt uitgegeven 2321.70. Aangezien de controle op de belasting niet meer noodig is zou het z.i. goed zijn indien Burg. en Weth. met het opmaken van de begrooting voor 1923 daarmede rekening hielden. Het niet meer noodig zijn van dezen ambtenaar is niet het gevolg van de vereeniging van gemeenten. De Voorzitter wijst er op dat hy is be noemd als ambtenaar ter Secretarie. Bö hoofdstuk IV art. 8 uitgaven ter zake van de burgerwacht te BesotJen 100. merkt de heer van Driel op dat deze al in zeer langen tijd geen teekenen van leven meer heeft gegeven. Hij als bestuurslid daarvan zijnde heeft zeker al in geen jaar een convocatiebiljet ontvangen voor een vergadering en hy kan dan ook niet begry- pen aan wien dat geld is uitgegeven. De Voorzitter weet wel dat 't is gegeven voor het prysschieten. Later is gezegd dat er evenals hier maar een rustende burger wacht van moet worden gemaakt, dan komen er voor de gemeente geen kosten meer op. De heer van Driel kan het niet begrypen dat 100.aan een vereeniging wordt ge geven waarvan hy zeker weet dat ze geen enkele oefening heeft geggven. De Voorzitter merkt op dat het bedrag door het gemeentebestuur van voormalig Besoyen is gevoteerd. (Wordt vervolgd) J IHon miloicp. genoodigd.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 2