fwo's Zennwhoofdpijttpoeders freco's Zennwtabletten BEKENDMAKING. SPORT, Kerknieuws. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand NIEUWSBLAD. „Het is een algemeen belang." op beroep schoolbouw R.K. Meisjesschool te Kaatsheuvel. g) Schrijven Ged. Staten in zake bezuiniging jaarwedden en presentie gelden. h) Adres J. C. Snoeren en P. Spran- gers inzake het toekennen van steun wegens nood in hunne gezinnen (voor besloten vergadering). 6. Bespreking werkverschaffing. 7. Bespreking concentratie bouw verenigingen. Rectificatie. Het zetduiveltje is Zaterdag koddig abuis geweest. Het laat den heer Tuerlings met zijn W. Leijten, W. Wyand en W. Kop de eerste prijzen op de pluimveetentoonstelling halen. Voor den kenner gansch onbe kende hoenderrassen. Wellicht heeft reeds iemand gedacht of ook in de hoenderwereld afzonderlijke namen aan de dieren gegeven worden, zooals in de honden- en kattenwereld. Zoover zijn we nog niet. Op een goed ingericht .bedrijf is alles evenals in de Staats- "pensionaten genummerd. Intusschen zullen wel velen begrepen hebben dat W. Leijten moet zijn Wit Leghorn. W. Wyand, Wit Wyandotte en W. Kop, Wit Orpington. Met betrekking tot het voorstel tot wijziging der legesverordening, moge worden opgemerkt, dat nu volgens de laatste ministrieele opvatting ook leges mogen worden gegeven voor het gebruik van kadastrale stukken, wordt voorgesteld voor deze raadpleging te heffen. a. 20 cent per 15 min. of minder voor zoover de bijstand van een ge meente-ambtenaar niet noodig is. b. f0.50 per 15 min. of minder voor zoover de bijstand van een gemeente ambtenaar wordt gevraagd. Geen leges zijn verschuldigd voor raadpleging der Kadastrale stukken ten behoeven van den Rijks of Provincia len dienst, ter uitvoering van de land- arbeiderswet, onovereenkomstig art. 15 der wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad no. 82) betrekkelijk de grondbelasting. Ter aanvulling van de bestaande regeling, moge, met het oog op een practische toepassing, verder nog wor den voorgesteld dat zal worden geheven voor nasporingen in het bevolkings register, per nasporing f0.25, voor verleening van buitenlandsche paspoorten f0.50. Zondag a s. speelt Quick I een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te gen den bekenden westelijken 2e klas- ser Unitas I uit Gorinchem, op het ter rein van Quick. Quick 11 speelde Zondag 24 De cember een competitiewedstrijd tegen Excelsior II uit Capelle, welke door Quick met 9—0 werd gewonnen. R. W. B.—Zaltbommel 2—1. De verwachting dat R. W. B. van Zaltbommel zou winnen, is wel uitge komen, doch dat dit zooveel moeite zou kosten, hadden we niet gedacht, want Zaltbommel speelde haar bekende fanatieke spel. Door tactisch spel was R. W. B. steeds in de meerderheid, doch er was geen doorkomen aan, ter wijl de Zaltbommel-keeper in laatste instantie er veel ballen heeft uitgehou den. Rust gaat in met 1—0 (uit penalty) voor Zaltbommel. Na de thee speelt R. W. B. beter en Henk maakt uit een strafschop schitterend gelijk, terwijl even later met een ver schot van den rechtshalf R. W. B. de leiding neemt. Een derde doelpunt wordt ongeldig verklaard. R. W. B. speelt het laatste gedeelte met 10 man, terwijl even te voren een ander R. W. B.-speler reeds was uitgevallen. De scheidsrechter was absoluut niet voor zijn taak berekend. Zulke scheidsrechters zijn geen waar borg voor een goed verloop. R. W. B. won ten slotte welverdiend met 2—1. Het viel op dat de R.W.B.- voorhoede veel en goed geschoten heeft. R. W. B. 3 deed ook goed werk en klopte Sprang 2 op eigen veld met 1—0. R. W. B. 2—H. E. C. 2 3-3. Vriend schappelijk 2e kerstdag. R.K. Voetbalbond afd. Langstraat. P. V. C.—Leonidas 0—2. Leonidas wordt zoo zachtjesaan ern stig candidaat voor het kampioenschap. D. F. C. II—Spartaan 31. Stand met de rust 1—0 voor de Spartaan. Door het enthousiast werken na de rust bekwam D. F. C. II deze overwinning. Te Mill (N.-Br.) is in den ouder dom van 70 jaar, na meermalen voor zien te zijn van de H H. Sacramenten der Stervenden, overleden de Z.E. heer J. van Oort, pastoor aldaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken wij een plaatsje in Uw veelgelezen blad om antwoord te kunnen geven op het in de Echo v. h. Zuiden van 23 Dec. 1.1. voor komende Ingezonden stuk uit Waspik geteekend „Een inwoner". Den inzender van bovengenoemd stuk willen wij het volgende in over- weging geven. Houdt U er een andere meening op na dan wij. Goed. Wilt U die meening ingang doen vinden volg dan een andere weg. Met een hekelend onge- teekend ingezonden stuk bereikt men niets. Dit brengt wel vrijving, doch geen verbetering. Komt loyaal de zaak met ons bespreken en Uw handelwijze verdedigen. Wij zullen ons niet onbe tuigd laten. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte blijven wij Met hoogachting, E. J. RUBBENS, D. C. v. D. RIJKEN, I. I. KAMP, A. PRU1JSSEN. Dusse», Dec. 1922. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn welgemeenden dank. In uw blad van Woensdag 13 Dec. do. 99, komt weer een ingezonden stukje voor van Opmerker II, over de Fanfare >W>Ihelmlna« te Dusien, hij zet daarin nogmaals uiteen, hoe feeste lijk (zonder stemmlog) het 23-jarig be staan van het gezelschap is gevierd en er bovendien nog wanklanken gemaakt zijn, maar vergeet natuurlijk te zeggen, dat het gezelschap een zwaren dag heeft gehad, het heeft van voorm. 9 tot nam. 47a uur door het Dorp ge marcheerd en bijna onophoudelijk muziek gemaakt, zoodat de stemming 's avonds, zooals ledereen zal begrijpen behalve de Opmerker, niet meer ten volle tot uiting kwam, doch over fees ten gesproken, er hebben hier wel meer feesten plaats gehad, waar geen stemming was, zelfs niet al was er een ceremoniemeester aangesteld. Wat nu betreft de wanklanken die zouden ge maakt zijn, schijnen alleen te bestaan in het donkere brein van den Opmerker. Verder zegt de Opmerker, dat de thans heerschende Bestuursleden, niet de gewenschte zijn in het belang der zaak en toch hebben die ongewenschte leden gezorgd dat de Fanfare, na ruim 25 jaren nog bestaat ondanks aanhou dende tegenwerking van verschillende zijden. Da Opmerker maakt zich verder boos over het woordje .kribbenbijter* en zegt dat die Kees de grootste krib benbijter is, die, onder-directeur en zelfs werkende leden er afgebeten heeft, ach, Opmerker, wij weten wel beter, 't Is de Opmerber en consorten die het werkend lid er afgelokt hebben en de onder-directeur beet er zichzelf af. Ook kan de Opmerker onzen direc teur niet met rust laten, omdat hij in de 25 jaren maar een half jaar heeft geschitterd door afwezigheid, daarvoor waren bijzondere redenen aanwezig. Dan zegt Opmerker tot de geachte leden, wie zal tenslotte de kastanjes uit het vuur halen. Niemand jawel dat zal Kees wel doen hoor. Tenslotte wil de Opmerker een dege lijker, krachtiger en up to date muzi kaal Bestuur hebben om de vereenigiDg steeds tot meer bloei te brengen. Na, is schoon gezegd als het gemeend was, doch ik twijfel niet of de bedoeling is, de vereeniging en vooral de con servatieve Bestuursleden, die niet met den tijd meegaan, te laten bloeien tol ze dood zijn. KEES II n Malle toestanden Onder bovenstaande motto las Ik dezer dagen in een der dagbladen, hoe met ons Nederlandsch, vooral op het gebied van muziek, zoowel met solisten op elk gebied, als met de composities en dan vanzelf met onze Hollandsche taal, een verkeerde taktiek wordt ge volgd. En dan vanzelf komt bij ons de vraag, zondigen ook wij niet op dit zelfde gebied, wordt ook hier In ons Waalwijk niet afgeweken van den gul den middenweg. Natuurlijk, niemand zal het wraken, dat de grooten uit alle landen hier optreden, dat er werken worden gegeven van buitenlandsche meesters. Integendeel, dat is noodig en dat schaadt geen enkel Ned. belang, dat doet geen enkel Nederlander kwaad. Maar wel worden Ned. belangen ge schaad en wel worden Ned. kunste naars benadeeld, door steeds buitenlan ders te nemen, en al ons Hollandscb te vergeten. Dat zijn malle toestanden omdat we daarmee een stuk van onze eigen cnituur kapot maken. Ligt het niet op den weg van allen er toe mede te werken, dat element In eigen land te versterken, te zorgen dat onze kunstenaars de producten van eigen bodem niet steeds vergeten Ziet eens het programma van het laatste concert door Jos Groenen gegeven is het niet dleptreurig Hij Is toch Hollander 1 Wij beschermen onze nijverheid, wij propa- geeren voor Ned, Fabrikaat. Dat is prachtig, vaderlandslievend en ook verstandig. Ligt het dan niet op ons aller weg, zooveel In ons vermogen is, ook op muzikaal gebied hieraan mede te werken Moge deze paar regelen er toe bedragen om In ons Waalwijk het concerteeren te voeren in de goede richting, dit is dat ons Nederlnndsch niet wordt vergeten. JAC. SARS. Menheer de Redacteur van den Echo van het Zuie. Ajag ik ook is wè in de kraant schrijve, 't is veur 't algemeen belang, want 'tgoat over de cente. Es 't vergoadering is gewiest of es er zoo wè bezunders in de kraant stoat, dan zitte w'er bij Pietere of bij Maxe nog al is over te klasjeneere en nou mee Korsmis hamme net goeie tijd en nou zlnne we we mosten er toch is over in de kraant schrijve, want 't lopt te erg en toen hebbe we 'n redactie commissie benoemd en dè ben Ikke. 'K hèd mèr op z'n Wolks gedaon dan stoat 't er krek zoo es we 't zegge en de leeje van de road, woar 't veur ies zijn toch bekaantallemoal Wolks een es er al eene bij ies, die te groot ies om 't te willen verstoan dan iest nog nie erg, want die weet 't toch dè hedde wel gezien toen meej die menege en meej die hingste en alle- moal in 't belang van Wolk, mer poli tiek ies er ok bij, reg ik hoe was t toen er de wethauwers uit geknoeid mosten worden, zoo achter om uitgeknoeid mer 't ies nie gelukt. Mer 'k zeg mer Wolkse leeje van de Road hauw z'in de goate. Mer ze moste nou onderhaand ies wè goan bezuinige, 't lekt op niks't ies verschrikkelijk zoo veul geld es'talle- maol kost. Doar hedde nou de werkelooze, best oan't werk zette dè mos, loat ze oan de wegen of de kaoi werreke mer nou hebbe me ze doar werechtig vur duzende guldens gekocht doar ze zoo wè niks op kanne loate werke, 't ies er glad neffe'k had me nog 's loate uitlegge deur iemand die 't goed wiest en om dè we toch tijd genog had, zijn w' is noa de Roestelberg gegoan. Wè kwoaje ekkers en 'n kwoaj huis, wè motte ze doar nou mee doen veur de werkelooze? dè stukske haaij dè ter bij ies, ies al bekaanst om. Toen zijn we noar de Fellenoord getrokke, we ware verdwoald, 'ties wijthur. We kwame doar zoo'n menneke tegen en we vroegen noar 't goed van Wolk, hij begos te lache. Lemier iest er 't best mee, zin ie, 't ies verschrikke lijk duur en om te bosse is er bekaanst niks bij en de's nog verdild koaj ook es 't 'n bietje wil waaie goat gelijk onder den duin daor es ze die boskes weg- hakke die Wolkse heere van de road hebbe derne strop oan zo groot.... ik zei mer nie zegge wet ie zin. En dan mot te dè huis en die schuur doar zien, wè dè zei koste veur dè 't gerepereerd ies en wij motte mer legge. Ik geleuf es 't over der ège cente gegoan hai dè ze der eerst nog wel is overzoue gedocht hebbe, en esz'er zelf gin verstaand van hebbe, woarom er dan eerst nie ies mee aander meense over geproat; nou hebbe ze gelukkig, veur 't werk, de Heide Moatschappij, in den erm genome, mer ze hadde motte proate veur dè ze kochtemer neeje. sommigte waren er fel op net es 'n keind en de andere geleufde 't wel en wij koste mer weer legge. En hoe is 't meej de gemeente ambtenaars en gemeentewerklieden, doar motte heelemoal aafblijve, alle andere meense hebbe veul en veul minder, mer doar maag niks aaf. 'K wil nie zegge, doar hedde nou den Burgemister, de Secretaris en misschien nog 'n poar die motte 'n goei seloaris hebbemer dan moste ze der nie alle baontjes bij hebbeze kanne deze tijd toch goed gebruike, ik geleuf de's toen is bepoald, mer jawel, de's alweer lang vergete. Ze kange 't me kwoalijk neme es ze wille mèr noar ons gedachte hedde b.v. oan de Gasfebriek en gemeente werken en nog andere. Moste die der seloarisse nou nie ies herzien worre 'tZijn goeije boantjes die oons veul cente koste. Neme we nou is de voerlui, de stroatvegers, de wegwerkers, de gemeentesjouwers, der zijn nog 'n poar echte niksdoeners onder die mer in 't kaasje zijn, al die manne verdiene toch oan den dag van vandoag veuls te veulge mot mer is goan infermeere wè vandoag betoald wordt veur meense Ingezonden Mededeeilngen. OCHTENOVOER Verkrijgbaar in elke prima zaak. r J. BEEKMAN, Gorinchem. Grossiers 3 I. BAX, Woudrichem. die goed wille werke en 't kan ook, hoeveul ies 't toch nie minder es in de mobilisatie en goa mer is zien in al de ploatse in 't rond wet er verdiend wordt en woarom nou de gemeente Wolk alleen aanders? En dan moste ze die leste bouwerij ook mer ies uitstelle, wè me dè 'n geld kost, 'k geleuf nerreges zoo veul es hier, dè wordt ne laast post die nie te droagen is en in 't kort kome er 'n partij huize leeg, let er op. En de pelitie 'k wil van der werke niks zegge es ze 't doen zoo es ies veurgeschreve'k geleuf ze zijn nou mee 'n man of negevroeger ham me de veldwachter "zie je weet je„ en die sloeg oe ne keer zoer es ie 't laand en ou haij, mer 't ging toch ook goed en 't koste 'n bietje. 'k zin 'k zou niks van 't werk van de pelitie zegge mer sommigte dingen doar kan ik nie oan. Den tram b.v. die loate ze mer krek doen wè't ie wil; der mot ne jonge veur loope, dan kan ie nie te hard rije, moar jaweles de l tram stil stoat dan lopt de jonge al op 'n drafke noar de volgende halt, dan kan de tram rije en stoome en bloake zoo hard en zoo veul es ie wil en de pelitie die kekt er nie noar, mer pakt gaauw ne jonge die 'n poar K.M. te hard fietst. Dè doar wè aachter mot zitte dè kan nie aanders; doar moste ze den burgemister in de road is over interpeleere, dè's tegenswoordig de mode, mer dan motte ze der ège nie mee 'n klutje in 't riet loate sture. En dan de werkelooze, der zijn er verschaaije bij die 't nie zuke om te goan spoaje, mer wel trekke en dan mer 'n briefke van den docter, mijn dunkt zoo'n briefke most zeker alle weke deur den docter motte vernieuwd worre en zoue de docters dan nie wè strenger kanne zijn't ies toch veul gezonder 'n bietje noar de haaij te goan werke, dan 'n heelen dag op den hoek van de Mert op de stoep te stoan èremoei lije, redeneere en pruime en de meense nie deur loate en die verbij kome op der schoene sprietse, doar most de pelitie toch ook wel is noar kijke. En es er op den hoek verbij de Putsticht, gin moatregels worre genome mee den tram, dan komt vandoag of mèrege 'n groot ongeluk, dè hedde in veurege week weer gezien mee die auto en es 't ongeluk der leej, dan ies den Burgemister es hoofd van de pelitie, nie vrij te proate. En nou hebbe ze die mooie boome van de Station stroat ook nog goan verkoope. 't Is meer dan erg, hadde de manne die ze veur 25 of dertig joar terug geplaant hebbe, nie veur der ège mer veur oons, dan zoveul minder verstaand es gullie Ze begonne nou mooi te worre en nou motte ze der uit, 't mos nie mage bestoan. Zoo mer in eens 't werk van 30 joar weg. 't Is al weer de lust om wè aanders. wè nieuws; der zei wel road gevroagd zijn oan menheer den boomleverancier die stoat veur zen zoak; deruit, de ziekte komt in al die soort boome, mooie nieuwe bomkes plaante dan kan de z'er over 25 joar weer uitgooie. Maar ik had het mer 'n poar joar aaf- gezien meej die ziekte, ze waren toch bekaand allemoal nog goed en we hebbe 'n poar extra drooge zomers gehad en de griep ies toch ook wel voorbij gegoan. Ge zult 's wè moois zien, es ze der uit zijn krek de febriek van ven schendels en 't oud huis van Fraans Baaijems en veur de rest zijn 't allemoal huskes die oan 'n erm durp doen dijnke lk zei er mèr me ophouwe, mer een ding mot ik nog zegge de 'k nie begrijp hoe sommigte leeje van de road es ze meej oons zitte te proate al zukke verkeerdigheje aafkeure en es ze in de road zitte dan zegge ze niks en es ze soms wè zegge dan zitte ze direct in den hoek; dan meej alleman mer goeje vrindjes blijve. Misschien de't 'n bietje helpt, 'k schreeft om dè 't wezenlijk te gek lopt ge mot doar boven toch is uit 'n anderen bril goan kijke en wakker blijve. Bezuinige, nieuitstellen, aandersloopt 't mis mee oons Wolk veur joare, misschien veur aaltijd. Ikke, uit de Redactie kemissie. Informeert U eens naar den prijs eener advertentie in „Het Kerkklokje". Deze is zeer laag voor een abonne- ments-advertentie van 1 jaar. Men heeft reeds vakjes van f 12.50 en f25 voor een geheel jaar. De gewone regelprijs is 10 cent. De Administratie. P. P. 8 cent, doos 25 st. i 1.70. tegen Zenuw in de tanden. Zenuw koorts, Zware Zenuwhoofdpijn. Per koker 60 cent. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Verkrijgb. bij Drogisterij „De Toko" Waalwijk en Gez. Wagemakers, Kaats heuvel. 2 22603 Gooit geen goed geld weg naar een slecht artikel en PLAATST UWE ADVERTENTIES uitsluitend in bladen die werkelijk gelezen worden, dus in een De Algemeene Coöp. Landbouvv-Maatschappij „GROOT NEDERLAND" te 's-Gravenhage, Groot-Hertoginnelaan 159, welke reeds alle rang2n en standen der samenleving onder hare deelnemers in de bekende Premieleening ten bate van den Neder land schen Bodem vertegenwoordigt, stelt er piijs op bekend te laten maken, hoevelen er naast het eigen Belang ook het Algemeen Belang willen dienen. Zij stelt de volgende PRIJSVRAAG ter beantwoording en noodigt iedereen uit tot deelname. VRAAG. 1. tfoeveel van de bekende premie-Obligaties groot f1,25 zullen er op 20 Januari verkocht zijn? 2- "Wat is het eigenlijke doel der instelling (breed omschreven.) Als belooning voor tijd en moeite voor het oplossen van dit vraagstuk stelt „GROOT NEDERLAND" beschikbaar a. voor de juiste oplosser een belooning van I 500. b. voor de 10 daaropvolgende oplossers ieder I 100. c. voor de 25 daaropvolgende oplossers ieder f 25.— Ieder bezitter eener Premie-Obligatie kan mededingen en wordt uitgenoodigd. zijn oplossing in te zenden voor 15 januari a.s. met toezending van gefrankeerd couvert met adresvoor antwoord en- onder vermelding van Serie en No. der Obligatie en waar men deze gekocht heeft. De Commissie van Controle zal bestaan uit drie Notarissen, uit verschillende stand plaatsen terwijl het rapport der commissie voor ieder deelnemer verder ter inzage zal liggen. Zoolang de voorraad strekt zijn gezegelde Obligaties, voor slechts fl.25 deelnemende aan 5 premie-trekkingen met totaal 2000 premiën, Hoofdpremie 120.000 In contanten, verkrijgbaar door storting per postwissel of per Giro (Haag 74310) aan het Hoofdkantoor te 's Gravenhage, en bij alle medewerkers. Zend spoedig postwissel en koopt bij onze Agenten en dingt mede. 229^1 .Ti» 22882 CAPELLE. Burgerlijke Stnml over November 1922. Alberdina Pieternella, d. v. P. Wagemakers Geboorten. Melchior Hubertus Jacobus, z. v. C. M. J. Langerwerf en C. M. Meeös. en J. Christ. Johannes Peter, z. van A. van Tilborgh en G. de Jong. Hendrika, d. van G. Rosenbrand en J. Wynbelt. Maria d. v. G. Verhagen en J. Ockers Susanna, d. van A. Konings en J. v. Campen. Jacoba Adrin- na dochter van p. Rflken en C. P. van Seist. Huwelijken. W. van Drongelen oud 31 j. en A. M. Helden oud 26 j. Overlijden. W. A. Konings, oud 3 mnd. d. v. A. Konings en H. J. Ockers. J. v. d Hoven oud 44 j. echtgenoot van C. Klootwflk. A. A. Verheyden oud 55 j. echtgenoote van T. den Hollander. M. Hommel, oud 73 j. echt- genot van A. Klootwyk. G. M. Verhoeven, oud 72 j. echtgenoot van A. M. van der Lin den. Maria Spieriugs, oud 64 j. weduwe van H. de Rooy. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN VH! Hoadenl (inldeii Bcloonlna.

Echo van het Zuiden | 1922 | | pagina 3