Buitenland. Binnenland. dat er zijn die om de 14 dagen een beest uitpondea, na gevoelen zij zich gedwongen op dit euvel, dat oneerlijke concurrentie is, te wijzen. Immers, door deze gelegenheidsslachters wordt alleen 's winters geslacht, als geen risico aan het vak is verbonden, doch zomers, wanneer men wekelijks van vijftien tot twintig gulden ijs noodig heeft, dan wordt door hen niet geslacht. Adressanten vragen zich af of door de gelegenheldsslachters wel evenredig hun Inkomen in de plaatselijke belasting wordt b^gedragen. Naar hunne meening wordt door zoo te handelen, in strijd met de wet gehandeld. Verschure. Hoeveel beesten mag men slachten. Voorzittter. Daar is niets van bepaald. Iets anders wordt het als een boer er een beroep van gaat maken, dan moet hij zich aan de Hinderwet houder», maar als een boer 1, 2 of 3 stuks vee ge durende den winter slacht, dan kan niet worden gezegd dat hij er een be roep van maakt. De heer Rijken wil erkennen dat er Iets inzit in hetgeen door adressanten wordt gezegd. Een bepaald bedrijf moet er niet van mogen worden gemaakt. Echter moet niet worden gezegd dat minderwaardig vee door de boeren wordt geslacht, er wordt zeker ook goed vee geslacht want zelf heeft hij gezien dat een boer niet meer dan f 123 voor een beest kon maken en het toen ging uitponden en er juist eens zooveel van maakte en nog een harte lijk brokje voor zichzelf overhield. Dat ze alleen slachten als er geen risico is, is ook weer waar, doch dat komt ook weer hierdoor dat de boer dan werk ge< noeg heeft en er nu bovendien over' vloed van vet vee is en zomers niet. De heer van den Wildenbarg meent dat er niet veel over behoeft te worden gesproken. Wordt door een boer om de 14 dagen geslacht, dan Is dit naar zijne overtuiging een bedrgf en moet derhalve dan ook aan alle voorschriften waaraan de slagers hebben te voldoen, °°n Wu"ie,,nVi^MBa I ,.^en 'ieer Snaphaan komt dit onge-1 wijzeres, houdende mededeeling, dat e heer Kijken wqst er op dat een I rijmd voor aangezien het Dag. Bestuur zij voor de meisjes vervolgonderwijs boer, als hy het vleesch voor f 1.tegen de meerderheid van den raad heeft gegeven. Aangezien zij met de verkoopt dat bij de slagers voor f 1.20 in. Hij kan zich voorstellen dat dan d. Schrijven van het bestuur van het St. Gerlachusgestlcht te Loonopzand inzake overgang schoolbestuur per 1 Januari a.s. op genoemd gestichts- bestuur. De Voorzitter zegt dat het bestuur altijd in handen van het Kerkbestuur is geweest doch dat het dit nu wenscht over te doen aan het bestuur van het St. Gerlachus-gesticht. Met algemeene stemmen wordt dit goedgevonden e, Verslag Commissie van Toezicht op L. O. in deze gemeente betreffende het Lager- en Vervolgonderwijs en be noeming van een lid wegens perio dieke aftreding De heer J. M. Brands wordt met algemeene stemmen herbenoemd. De heer De Wijs dringt er op aan dat aan enkele verzoeken van de Com missie van Toezicht op het Lager- Onderwijs zal worden voldaan. O.m is het hoog noodig dat aan de speelplaats van de school te Loon-op- Zand eene kleine verbetering wordt gebracht. Groote kosten behoeven daar niet te worden gemaakt, als maar wat beschutting wordt aangebracht, is in het hoogst noodige al voorzien. Ook zou hij gaarne zien dat aan de andere zaken van kleinen omvang spoedig aandacht werd geschonken. De Voorzitter zegt daarover tezullen spreken. De hees Rijken zegt tot zijn genoe gen te hebben vernomen dat de cir culaire over de slechte gewoonte van rooken door kinderen veel heeft ge holpen De Voorzitter geeft toe dat de cir culaire is ingeslaan. De onderwijzers en ouders, de laatste het meest, kun nen daar meer aan doen dan de politie. f Schrijven Raad van State inzake beroep schoolbouw R. K. Meisjes school te Kaatsheuvel. De heer Snaphaan vraagt wie er be last is met den Raad van State in te lichten. De -Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur daarmede is belast Deze moeten alle gegevens doorzenden. Daarna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 6. Bespreking werkverschaffing. 7. Bespreking concentratie bouw- vereenlgingen. DUSSEN. Openbare vergadering van den raac der gemeente op Donderdag 21 Dec des middags ten 3 uur Voorzitter Edelachtb, heerSnijders Ongeveer kwart over drie uur opent de Voorzitter de vergadering afwezig zijn de heeren Van Honsewijk en Van Krimpen. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderc goedgekeurd en vastgesteld, 1 Installatie van de nieuwe raads leden de heeren M. van der Pluijm en A, van der Pluijm, plaatsvervangers van de heeren L. van der Pluijm en Van Berkel. Nadat de heeren de bij de wet voor schreven eeden in handen van den Voorzitter hebben afgelegd, spreekt de Voorzitter den wensch uit dat het beiden gegeven mogen zijn nog lang tot veler voldoening in het belang van de gemeente te kunnen werkzaam zijn Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, waarin zij mededeeling doen dat de raad over de salarissen van den burgemeester Secretaris en Ontvanger, geen zeggings schap hebben waarom verzocht wordt daaromtrent geen besluiten te nemen b. Schrijven van Ged. Staten be treffende ambtswoningen van Burge meesters. Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten waarbij ze mededeelen dat de aanslagen van W. Wagemakers en Hermans te Hank, blijven gehandhaafd. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Schrijven van Mej. de Graaf onder- wordt verkocht, gretige afnemers vindt. Hij geeft toe dat het geen karakter van een vaste slachterij mag aannemen, doch het verbieden dat een boer een beestje van zichzelf slacht, moet niet mogelijk zijn, want ook een boer staat er voor dat hij op tijd z^n pacht moet betalen. De heer van denaWildenburg meent dat een boer die om de 14 dagen gaat slachten wel degelijk een bedrijf er van gaat maken, want dan moet bij ter markt om de beesten te koopen. De heer van Kuijk zegt dat er zich feiten hebben voorgedaan dat boeren expres naar de markt gingen in den Bosch om een beest te koopen om het dan na een dag of acht of veertien te gaan slachten. Dat moest niet mogen bestaan, wel als een boer zoo eens een enkele keer een beestje van zichzelf wil slachten. De Voorzitter kan zich met dit standpunt volkomen vereenigen. De heer van Lier Is eveneens van oordeel dat, zou om de 14 dagen door een boer worden geslacht, het dan het karakter van een bedrijf heeft aan genomen. De heer Verschure zou zelfs zeggen dat, als om de drie weken wordt ge slacht, dit eveneens dan nog als een bedrijf is aan te merken. Van Lier. Zoo gauw als een boer het geregeld achtereen gaat doen, dan is het een bedr^f. De heer van Amelsfoort zou willen bepalen hoeveel beesten geslacht mogen worden. De Voorzitter zegt dat dit niet mogelijk is. Hij geeft in overweging aan Burg. en Weth. over te laten om te bepalen wanneer het als een bedrit is te beschouwen. Vervolgens zou hij de boeren in overweging durven geven om vanwege den Boerenbond een slachthuis te laten bouwen, dan zijn ze van alles af. De heer van Amelsfoort denkt dat dit een te dure grappemakerij zal zijn. Voorzitter. Die slacht moet men dan laten betalen, dan wordt het gebouw vanzelfs betaald, Van Kuijk. Er zijn geen centen of ze zitten vast. Voorzitter. Men kan het geld toch bij een bank opnemen. Alles betaalt zichzelf, juist als by de keuring. Hierna wordt besloten een en ander aan Burg. en Weth. over te laten. c. Adres R.K. Mlddenstandsvereeni- ging De Hanze te Kaatsheuvel Inzake bonw R.K. Meisjesschool te Kaats heuvel. Adressanten wijzen er op dat wordt subsidie gegeven aan het Kerkbestuur voor het bouwen vao een nieuwe school, de gemeente in het bezit komt van zeer nuttige instellingen als een patronaat, een huishoudschool enz. Voorzitter. Ik stel voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. alles niet van een leien dakje zal gaan. De Voorzitter zegt dat men toch voor niets bevreesd behoeft te zijn. Het Dag. Bestuur moet de besluiten van den raad uitvoeren zonder meer en In deze heeft het Dag. Bestuur zelfs geen advies meer te geven of er wordt om geen opinie zelfs meer gevraagd. De heer Snaphaan zegt dat men het toch zal toegeven dat ais men iets moet gaan vertellen, het een geheel andere vorm kr^gt al naar gelang men voor of tegen een zaak is. De Voorzitter geeft zulks grif toe, maar zegt nog eens dat in deze absoluut niets is te verteilen. De heer Van Amelsfoort zegt dat de raadsleden scheef zijn voorgesteld Men heeft het laten uitkomen of wij hier allemaal met een liberalen geest zijn doordrongen. Voorzitter. Uwe opmerking heeft met deze zaak niets te maken. De heer Van den Wildenberg stelt zich de zaak zoo voorde heeren De Wijs, Snaphaan en Van Amelsfoort, die de commissie in deze vormen zetten hun bezwaren tegen het bouwen op papier en dat schrijven brengen ze bij het Dag. Bestuur, welke belast zijn met de doorzending, zonder meer. De Voorzitter zegt dat het zoo ge beurt en niet anders. De raad heeft besloten en nu hebben Burg. en Weth. het besluit uit te voeren. Het Dag. Bestuur geeft juist op wat de raad wenscht. Om advies wordt niet gevraagd De heer Van Amelsfoort was bang dat dit zou gebeuren, want dan zou het wel weer zijn gegaan als bij Ged. Staten. De Voorzitter zegt dat de heer Van Amelsfoort gerust kan zijn. g. Schrijven van Ged. Staten inzake bezuiniging jaarwedden en presentie gelden. Ged. Staten wijzen er in hun schrijven op dat de raad niet bevoegd is om de salarissen van Burgemeester, Secretaris en ontvanger te regelen, evenmin als de presentiegelden van de wethouders Wordt voor kennisgeving aangenomen. h. Adres J.C.Snoeren en P. Sprangers inzake het toekennen van steun wegens nood in hunne gezinnen. Adressanten zeggen absoluut tot heden allen steun te hebben moeten missen en nu de nood hoog U gestegen, wenden zij zich tot den raad om werk. Gaarne zijn ze bereid alle werkzaam heden te verrichten. De heer De Wijs verklaart zich voor het verstrekken van hulp. Dat menschen die in betere tijden een offer brengen om zooveel mogeiyk te voorzien In slechte dagen, het eerst worden ge holpen, daar is alles voor te zeggen. Om echter de anderen voor goed van steun te onthouden, daar kan hij zich niet mede vereenigen. Hij geeft echter in overweging dit adres te bespreken bjj punt 6 van de agenda, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Rijksvoorschriften niet bekend was, heeft zij, met goedkeuring van de Commissie van plaatselijk schooltoe zicht, de uren waarop onderwijs zou worden gegeven zoo geregeld, dat 150 lesuren zouden worden gegeven, echter zou daar de vacantie afgaan. De Voorzitter merkt op dat 150 volle lesuren moeten zijn gegeven eer het Rijk daarvoor eene uitkeering doet. Aangezien 't bij de bijzondere scholen ook zoo zal zijn geregeld, zou hij dit schrijven in handen van Burg. en Weth. willen stellen, teneinde eerst een nader onderzoek in te stellen. Van der Koppel. Hoeveel salaris krijgen ze per uur. Voorzitter. Zeker weet ik het zoo niet, ik meen van f 2, Wordt besloten het schrijven in handen te stellen van B. en W. Schrijven van 23 bewoners van De Kom, waarin wordt aangedrongen dat maatregelen zullen worden genomen die leiden tot verbetering van het drinkwater aldaar. De Voorzitter zegt dat tengevolge van de verlegging van den Maasmond op vele plaatsen het drinkwater is ontnomen. Het Rijk heeft zich nu ver plicht gevoelt teneinde weer in goed drinkwater te kunnen voorzien, daar voor een bedrag ter beschikking te stellen van f 50.000. In De Kom echter is de toestand zoo als deze nu is, altijd geweest en daarom kan niet bij het Rijk worden aangeklopt. Hij zou zeggen dat het adres thuis behoort bij den Zuid-Hollandschen polder. De heer Middelkoop meent dat vol doende verbetering kan worden aan gebracht door het aanbrengen van eene kleine wijziging. De heer v. d. Koppel wijst er op dat het water vroeger daar altijd goed is geweest, doch de bewoners zelf zijn oorzaak dat het niet zoo goed meer is. De heer van der Pluijm beaamt zulks. De menschen gooien alle vuil in den sloot. Van der Koppel. En mest- en vuil- nisputten leggen ze aan den slootkant. De heer van Drunen zou toch gaarne zien dat verbetering in dien toestand werd gebracht. Thans is die onhoud baar. De Voorzitter zegt dat het eenigste wat door de gemeente kan worden gedaan is, om heit adres door te zen den naar het bestuur van den polder. De heer Middelkoop wil met de polder een regeling zien te treffen. De heer van Drunen meent dat de gemeente in ieder geval voor behoor lijk drinkwater moet zorgen. Van der Koppel. Het eenigste is, dat de raad adhaesie betuigt aan dit adres, want komen die menschen zelf bij het bestuur van den polder met het verzoek aan, dan wordt er niets gedaan. Wordt besloten het adres door te zenden. Vervolgens, deelt de Voorzitter mede, dat het Dag Bestuur al geruimen tijd in correspondentie is met de P.N.E.M. Uit de voorlezing van eenige brieven blijkt, dat door de P.N.E.M. alleen voor meters ruim f 4000 te veel in rekening is gebracht. Uit alles blijkt dat de P.N E.M. absoluut niet weet hoeveel meters hier nu nog zijn en dat de administratie van een en ander veel te wenschen overlaat, zoodat Burg. en Weth, steeds op hun qui vive moeten zijn. Echter heeft hij alle hoop dat onder leiding van dezen directeur alles in orde zal komen. 3. Benoeming van een lid in de commissie van plaatselijk schooltoe zicht. wegens periodieke aftreding van den heer j. v. d. Steen. Deze wordt herkozen. Schrijven van Ged. Staten houdende eenige opmerkingen op de rekening. Deze zijn echter allen van administra tieven aard. Daarna sluiting Frankrijk en Engeland zijn het voor de zooveelste maal oneens en het heette Woensdag te Parijs zelfs, dat Frankrijk z'n eigen weg zou gaan, en z'n eigen maatregelen zou nemen om z'n „recht" te verkrijgen. De Fransche plannen botsen vierkant tegen de Engelsche inzichten. Het Britsche plan tot regeling van de Duitsche schadevergoeding en de geallieerde schulden bevat een mora torium van vier jaar voor Duitschland, hetwelk na verloop van dien termijn gedurende de eerste daaropvolgende vier jaren twee milliard, de daarop volgende twee jaar 2.5 milliard en vervolgens elk jaar 3.5 milliard goud mark zal hebben te betalen of zooveel minder als door een onpartijdig gerecht zal worden bepaald, doch in elk geval niet minder dan 2.5 milliard. Engeland laat daarbij zijn oude standpunt gelden. Het wil zelfs offers brengen, om alles maar in het goede spoor te brengen, wat ook het belang der geallieerden is. Frankrijk denkt alleen aan zich zelf en maalt er niet om wie er in een Duitschen ondergang worden meegesleept. Frankrijk blijft volledige betaling eischen al of niet mogelijk en eischt onderpanden. Foch heeft de bezettingsplannen voor Essen en Bochum en een deel van het Roergebied reeds in optima forma ge reed, terwijl ook een douane linie slechts op uitvoering wacht. De Franschen hebben dan ook het Engelsche voorstel verworpen. Volgens $e laatste berichten mag verwacht worden, dat de geallieerden als vrij van elkander, hun eigen weg zullen gaan. Frankrijk en België dan in ieder geval samen Bonar Law heeft aan Poincaré die de Engelsche plannen alreeds ver ward met die van Duitschen oorsprong nog toegevoegd „Of gij onderpanden neemt met ons of zonder ons, gij zult een slechte politiek bedrijven. Want het weinige, dat de onderpanden zullen opleveren zal nog te zwaar zijn in de komende periode Gij zult met een mager heden de toekomst ruïneeren. Gij zult eindi gen met uw schuldenaar te verpletteren De internationale toestand is wel uiterst critiek. LONDEN, 4 januari. De confe rentie te Parijs is vanavond om half zeven geëindigd. Het bleek onmogelijk iet verschil van meening te over bruggen. Voordat hij de conferentie verliet, heeft Bonar Law zijn warme vriend schap uitgedrukt jegens het Fransche volk en Poincaré van zijn kant heeft een soortgelijke vriendschapsbetuiging tot Engeland gericht. De Engelsche delegatie verlaat Parijs morgenmiddag om 12 uur. De conferentie te Lausanne zal ook weldra zonder resultaat uiteen spatten. Er dreigt in België eene ministe- riecle crisis in verband met de Gent- sche Hoogeschool-kwestie. Naar vernomen wordt, ligt het in de bedoeling van de regeering binnenkort over te gaan tot ofheffing AAN DB ORDE MEEUWEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden den 22 Dec 1922. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig de heeren W. Dankbaar en F. K ijsbergen. Voorzitter Edelachtb. heer D. F. Brune Secretaris: WelEd. heer P. W. Sprong. 1. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld 2. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken le een brief van Ged. Staten houdende mededeeling dat de gemeentebesturen zich te onthouden hebben van het nemen van be sluiten tot verlaging van salarissen van Burgemeester. Secretaris, Ontvaijger en Wethouders. 2e. een procesverbaal van kasopnemin bij den Gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat boeken en kas in orde zijn bevonden. Woi'den aangenomen voor kennisgeving. 3. Aan de orde wordt gesteld de Begroo ting 1923 die in ontvangst en uitgaaf is geraamd op 25346.794. (Eenige posten zijn geraamd als volgtBatig slot 1921 op 1452.191. Hoofd. Omslag 3000.belas ting op bonden .300.straatbelasting 500.opcenten op vermogens en rijksin komstenbelasting 2800.Uitkeeringen van het Rijk en anderen 14213. Uitgaven: Algemeen bestuur, gedrukte stukken, bijdrage kosten kiesverriehtingen enz. 5548.Politie, brandweer en straat verlichting 1340.—. Volksgezondheid 175 Onderhoud wegen 10Ö0.Jaarwedden onderwijzend personeel 10600.Vervolg onderwijs 700.Onderhoud schoolloka len, schoolbehoeften enz. 1660.Totaal onderwijs 12960.Kosten verpleging krankzinigeu 1200.Rente geldleeningen 121.— Aflossing 850.Verzekering tegen ongevallen en pensioneering 839.— Onvoorziene uitgaven 692.— Distributie schuld bedraagt nog 1300. Geldleeping klok nog 900. De Commissie van onderzoek deelt bij monde van den heer v. d. Beek op de desbe treffende vraag van den Voorzitter mede, dat hun de post van 1000.voor gemeen tewegen te weinig voorkomt en stelt mits dien voor dien post te brengen op 1500, en het bedrag van den Hoofd. Omslag met 500.te verhoogen. Verder meent de commissie te moeten voorstellen de pensioensbijdragen op de Ambtenaren te verhalen. Op de vraag van den Voorzitter hoeveel men op de Ambte naren denkt te verbalen, antwoordt het lid van den Beek, „zooveel mogelijk". Het lid de Graaff meent dat met de pen sioensbijdragen de wegen verbeterd kunnen worden. Wordt met algemeene stemmen aangeno-"' men. De Voorzitter stelt voor in verband hier mede de post onvoorziene uitgaven te ver hoogen met 425.ten einde niet te kort te komen ingeval Ged. Staten het pensioens- verhaal niet goedkeuren. Van Buuren meent dat alleen de Raad daarover beeft te beslissen en Ged. Staten daar niets mee te maken hebben. Hij zegt niet voor verhooging van belasting- te zijn doch zon liefst zoo weinig mogelijk belas ting heffen. De Voorzitter vraagt of dat de 425. dan nog bij den post onderhoud wegen ge bracht moet worden. Hierdoor zal dan de Hoofd. Omslag van f 3000.op 3500 gebracht worden en de post onderhoud wegen op 1925.—. Vari Buuren zou het bedrag van den H. Omslag willen houden op 3000.— Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten den Hoofd. Omslag op 3500.en den post onderhoud wegen op 1925.te bepalen. Een der leden zegt daarop de hoop gekoes terd te hebben dat de Commissie over nog mdere bezuinigingsposten zou gesproken hebben. Op de begrooting staat n.l. een post van 1200.— voor verpleging van krank zinnigen. Hij weet dat door de familie Pruis- sen, alhoewel daartoe zeer goed in staat, niets in die kosten wordt bijgedragen en het eheel en al ten laste der gemeente doen komen. Daarenboven heeft de patient zelf ook nog eenig bezit uit onverdeelden boedel. Verschillende leden oordeelen die zaak niet in orde. Na een breedvoerige bespreking daarvan, vraagt de Voorzitter of dat nog iemand iets voor de vergadering heeft en zoo niet dan heeft hij zelf nog een mede deeling te doen. Hp deelt daarop mede. dat naar aanlei ding van een verslag in de courant van de laatste raadsvergadering alhier, hij een be zoek heeft ontvangen van den Directeur der P. N. E. M„ waarbij ook de heer van Bun- en is tegenwoordig geweest. Daarbij is ter sprake gekomen de al of niet toepassing der boete voor de firma van Boxtel. Deze firma heeft hier inlichtingen gegeven welke niet geheel juist zijn en daarom correctie behoeven. Voorgesteld is dat de P.N.E.M. een 10000 Volt spannings- stroom zou gezet hebben op een kabel die nog warm aangegoten was, wat. zeer gevaar lijk zou geweest zijn. De Directeur verklaart evenwel dat de warme moffen 6 uur en 4 uur aan de koude lucht zijn blootgesteld geweest, wat voldoende was. Hij kan hier voor instaan, aangezien hij persoonlijk ver schillende dergelijke werken heeft uitge voerd. Voorts betreurde de Directeur het abuis met de klokjes. De betrokken ambtenaren hebben daarvoor de noodige standjes gehad. Wie maakt evenwel niet eens een abuis. Een ieder zal toch moeten toestemmen dat dit dan ook bij de P. N. E. M. kan voorkomen. Dergelijke abuizen moeten even wei niet overdreven worden. Zij zullen door de P. N. E. M. lot een minimum beperkt worden. ei schrikkelijk heeft het den Directeur gehinderd, dat er gesproken was van een wanbeheer. Hij meende daar werkelijk tegen te moeten opkomen. Om een dergelijke uit spraak te doen zou men toch eigenlijk ge heel in de zaken moeten inzitten, en is dus zoo maar niet te zeggen van eeu bedrijf ais de P. N. E. M. Wat de rekeningen van de P. N. E. M. betreft, die worden overal zoo ontvangen als hier. Het onderschrift „zonder tegenbe richt zal deze rekening op die of die datum betaald worden", houdt slechts de bedoeling in, het gemeentebestuur mededeeling te doen van de betaling, niet dat het Gemeentebe stuur alsnog de cijfers zou moeten contro leeren, want dat doet de P. N. E. M. Een paar keeren per jaar wordt de boekhouding- door een rijks-accountant opgenomen, die daarover altijd zeer te v red en is en zijn compliment maakt over de nauwkeurige boekhouding. Verder was, zegt de Directeur, het Gemeentebestuur vrij het administratief en technisch beheer al of niet aan de P. N. E. M. op te dragen. In beginsel had de P. N. E. M. het beheer liever niet dan wel. wapt zij moet daarvoor ambtenaren aan stellen enz. 1 hans zal men zich aan het contract te ho.uden hebben. Mede heeft de Directeur het niet kunnen verklaren waarom de P. N. E. M. zoo wordt afgekamd. De P. N. E. M. is tocli eigenlijk de zaak der gemeente. Met groote woorden heeft men hier alle fouten in het daglicht geplaatst/Verschillende ge meenten zouden daardoor huiverig kunnen orden om aan te sluiten. Hoe meer gemeen ten aansluiten, hoe voordeeliger ook voor deze gemeente. Men moet de P. N. E. M. als een eigen zaak beschouwen. Van Buuren zelf heeft tijdens het onder houd met den Directeur verklaard, dat h(j blij was eens persoonlijk met den Directeur fe kunnen spreken, waardoor dan óok veel voor hem is verduidelijkt is geworden. Spreker meent daarom dat verschillende harde woorden aan de P. N. E. M. gericht kunnen worden teruggenomen.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6