Notaris A. Schaap publiek verkoopt» gesloten zijn. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP W A V 1 AntQ-Bos-Dieosteo floor de Langstraat. „Noord - West-Brabant." Doet Uw voordeel!! I Alle Bankzaken. komt aanstaanden Zondag in de FLORA i O S C O P E. Gemengd Nieuws. Buitenland. WAALWIJK Waterleiding-Maatschappij De Concurrent H. Jacobson. (Zie verder annonce Eerste Blad.) fldvertentiën, MIDDELKOOP veilen en verkoopen De kantoren van W. TIMMER MANS ZONEN en „NOORD- BRABAND" Mij van Verzekering op het Leven zullen Maandag a.S. wegens sterfgeval den geheelen dag AANGEBODEN: M. in 't Veld jdan den Rijwielhandel van Gorinehem en Omstreken OVERGEDAAN W. TIMMERMANS ZONEN GROOT DRAMA. NOTARIS te Capelle, 30213 zal op Woensdagen 31 Januari en 7 Februari 1923, telkens des avonds om 6 uur, ten herberge van JAN KLIS te Sprang, ten verzoeke van den heer A. VAN WIJLEN aldaar, in het openbaar KOOP 1. Onder Sprang, een best perceel weiland in de Dries- sen ten Z. der Spoorlijn, sectie A no. 309, groot 49 aren 60 centiaren. KOOP 2. Onder Sprang een dito s perceel bouwland, bekend als hooiland ten N. der Spoorlijn sectie A nr. 338, groot 59 aren. KOOP 3. Onder Besoijen, een best perceel weiland in de Meerdijksche Driessen, sectie C nr. 657, groot 88 aren 70 centiaren. Aanvaarding koopen 1 en 3 einde seizoen 1923, koop 2 bloot- schoof 1923. De verkooper betaalt voor huur- vergoeding met Kerstmis 1923 aan de respectievelijke koopers f 35.—, f 40.—, en f 60, terwijl hij de lasten over dit jaar voor zijne rekening houdt. te WAALWIJK, zal op Donderdag 1 Februari 1923, des voormiddags 9 uur precies ten huize en ten verzoeke van den Heer A. J de ROON te Capelle Den restant Inventaris zijner Boerderij waaronder 3 stamboekpaarden, groote Engelsche dorschmachine, (Ruston) electromotor E N. F. 8 P. K., Maaimachine (dunne en dikke vingerballen Cornick)schof- felmachine, aardappelploeg, aar dappelrooier, zaaimachine, culti vator, snijmachine, Rutsachploeg, Portugalploeg, 3 eggen, rolblok, stoomkoker, gierkist met pomp, 2 boerenwagens, 3 stortkarren, dresseerkar, dokterskarretje met Zomer- en Winterkap, arreslede met tuig, (Hollandsche sjees,) rijtuig- en landbouwtuigen, melk- gereedschap, voederbakken, vor ken, rijven, schoppen, rieken, zakken, ruim 100 M3 stalmest, gierput enz. Daarna gedeelte Huish. Inboedel, waaronder Salon-Ameublement bestaande uit notenhouten tafel 6 stoelen, canapé en spiegel, alles met groen trijp, brandkast, kasten, fornuis, kachels, diverse gordijnen, huis houdelijk gerief enz. Te bezichtigen daags voorden verkoop van nam. 2 tot 5 uur. Voorts zal publiek worden verkocht bij inzet op Dinsdag 30 Januari 1923 en bij toeslag op Dinsdag 6 Februari 1923 telkens om 7 uur desavondsten koifiehuize van L. van Dongen te Capelle Het Woonhuis van ge noemden Heer de Roon c.a. zijnde KOOP 1. Het zeer geriefelijk, wel doortimmerd woonhuis met schuur, erf en tuin te Capelle, Kad. Sectie H No. 593 met uit zondering van een Zuid Westelijk deel, groot ongeveer 23 aren 95 c.a., bevattende rechts 2 kamers en suite, gang. links 2 kamers, prov. kamertje, keuken, badkamerije, opkamer en boven 3 kamers met flinken zoldermet annexe groote schuur waarin stalling voor 20 stuks vee, paardenstalZomer huisje enz. KOOP 2. Arbeiderswoning niet koetshuis, erf en tuin, Sectie H. Nos. 425 en 426 met ged. 593, groot tezamen ong. 3,24 aren. Ged. in eigen gebruik en ged verhuurd aan P. van Raamsdonk voor f 2.— per week. Bij den toeslag komen de per ceelen in massa. 30207 Aanvaarding bij de betaling der koopsom op 20 MAART as. 30212 Hoogstam appel, peer, kers pruim vanaf f 1 00 1.75 per stuk Piramiden appel, peer, perzik, kers f 0.85 1 50 Leiboom peer en perzik, kers f 1 00 7.50 Zwarte en roode bessen (naar gelang aantal takken) vanaf fO.10 a 0.20 per stuk. Beuk (naar gelang hoogte) vanaf fl.00 8 50 per honderd. Ongesneden doorn naargelang hoogte vanaf f 1.00 a 8.50 p. honderd. Gesneden doorn f 5 00 a 8 50 p. Struikrozen in prachtsortiment vanaf f 0 10 a 0.25 per stuk. VRAAGT MIJN PRIJSCOURANT. 30203 MARTIN PRINSEN, Boom- en Rozenkweekerijen, GEMERT. Telefoon 31. i 30167 Aanbevelend, Mr. Metselaar. Sprang. BESTE en GOEDKOOPSTE VERBINDINGEN. W a a 1 w ij kD en Bosch, W a a 1 w ij kK aatsheuvel Tilburg, W a a 1 w ij kD o n g e n. Steunt in Uw eigen belang onze onderneming. >2862 DE DIRECTIE Voorschriften voor het maken van binnenleidingen (leidingen in 'de huizen) zijn tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar aan het Kantoor te Oudenbosch. Binnenleidingen mogen uitsluitend gemaakt worden door in stallateurs wier firmanaam is ingeschreven in het daartoe bestemde register ten Kantore der Waterleiding-Maatschappij. 30214 Wijnen, likeuren, Boerenjongens, ^ort, Koekjes, Koek enz, enz. Prijzen zeer concurreer end. Aanbevelend, 22915 Besoijensche Steeg WAALWIJK. Hiermede bericht ik op heden mijn Grossierszaak te GORINCHEM te hebben 30197 aan de Firma W. J. JUNCKER Co Grossiers in Rijwielen, Auto- en Motorartikelen. Hoofdkantoor te Arnhem. Als vertegenwoordiger blijf ik aan de Zaak te Gorinehem verbonden en vertrouw de zeer aangename relaties met U allen te kunnen voortzetten. Hoogachtend, KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN. WAALWIJK. KANTOOR-UREN 9—5 uur. 's ZATERDAGS 9—1 uur. 20413 doen, want de levenswijze, onder alle stan den is veel te hoog opgevoerd en moet nu meer naar den soberen kant worden ge bracht, er moet weer komen een werkelijke lust tot en naar arbeid. Gaarne wil hij in dit alles een voorbeeld zijn. Voorts verklaart hij nog gaarne dat het zijn voortdurend streven zal zijn om leder inwoner zonder uitzondering, dat recht te geven wat hem volgens staats- en gemeente wetten toekomt. Maar waar rechten bestaan zijn ook plichten en hij durft vertrouwen dat allen steeds hun plicht tegenover de gemeenschap zullen vervullen. Na openlijk de hulp van God te hebben afgesmeekt, hoopt hij, met de medewerking van allen, ook die van geestelijke autoritei ten, lang in het belang van de gemeente Drunen werkzaam te mogen zijn. Een geweldig applaus waaraan schier geen einde scheen te komen, steeg uit de menigte, die ademloos stil de rede van den jongen burgemeester had aangehoord op. Hierna formeerde de stoet zich weer en werd naar de Kattesteeg gereden. Bij de woning van den WelEd. Heer Canters werd halt gehouden om de gelukwenschen van Z.Ed. in ontvangst te nemen, benevens een prachtig bouquet aangeboden door de jonge juffrouw Canters. De Burgemeester dankte voor deze atten tie. Daarna werd teruggereden naar het raadhuis alwaar de stoet werd ontbonden. De Burgemeester met de raadsleden en ge- tneente-ambtenaren brachten nog een be zoek aan de Torenstraat en Wolfshoek. Na afloop daarvan werd door den burge meester receptie gehouden waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Behalve door notabelen en ingezetenen namen hieraan deel de besturen van den N. C. B., het polderbestuur, het bestuur der veillngvereeniging ,,de Langstraat", de Wo- ningbouw-vereenlging, bestuur van het Wit Gele Kruis, bestuur der Ned. Herv. Kerk enz. Door de Veilingsvereeniging was den bur gemeester een prachtige bloemenmand aan geboden. Aan het einde van ons verslag wenschen wij burgemeester Loeff toe dat het hem ge geven moge zijn lange jaren aan het hoofd van Drunen te staan opdat onder zijn be stuur Drunen moge groeien en bloeien. Caste op te volgen. Ze zfln er zich echter van bewust, dat zij te dezer zake volkomen in overeenstemming met de bepalingen van de wapenstllstands-overeenkomSt, vredes verdrag enz. handelen. Ze weten ook, dat de bescherming van de eer, het geweten en de persoonlijke vrijheid en eigendom van de burgerlijke bevolking in tijden van bezetting als een door het volkenrecht voorgeschreven beginsel erkend wordt en dat hun houding ook overeenstemt met de Fransche lands wetten. Het bevel der Duitsche autoriteiten is voor de vertegenwoordigers der mijnen een geval van force majeure, een geval, dat ook volgens Fransch recht iedere persoonlijke verantwoordelijkheid uitsluit. Bovendien zouden ze in den tegenwoor- digen toestand door te leveren aan Frank rijk en België formeel maatregelen steunen tegen onze eigen Duitsche regeering. Niemand kan echter gedwongen worden tegen zijn vaderland te handelen en eerlooze daden te stellen. De toestand is onveranderd. Nieuwe troepen zijn niet aangekomen. Een militaire bezetting van de mijnen en industrie-wer ken heeft op het oogenblik nog niet plaats gehad. Ook de werklieden blijven weigeren. Aan de Roer zijn de Franschen met bun requisltie van kolen uit aken, die langs den Rijn verzonden zouden worden, begonnen. De mark blijft kelderen, zoodat het koopen van Engelsche kolen met Duitsck geld steeds moeilijker zal worden. De gevolgen van de actie der geallieerden In het Roer-gebied zullen na verloop van eenige weken duide lijker aan den dag komen en eerst dan kan blijken, of er nog een zekere evenwichtstoe stand te bereiken Is dan wel een steeds ver der afglijden van Duitschland naar de oeco- nomische ontreddering. De Times heeft een bericht uit Riga, dat de Sowjet-regeering een aantal roode lich tingen op zou roepen om zoo noodig Duitsch land te helpen. Wij vermoeden dat het dan een indirecte hulp zou zijn, b.v. door een aanval op Polen. Lang geleden hebben wij eens de mogelijkheid geopperd, dat een be weging in het Westen In het Oosten weieens een onaangenamen terugslag voor de gealli eerden zou kunnen hebben. Denkelijk heb ben wij voorloopig echter met Russische dreigementen te doen, want in het voorjaar zijn de beruchte wegen in Polen en West- Rusland volstrekt ongeschikt voor alle mi litaire bewegingen. De vertegenwoordigers van de mijnen in het Roergebied, die gisteren te Dusseldorf vergaderden, hebben vandaag aan de bezet- tings-autoriteiten een door allen ondertee kend schrijven gericht, waarin o.a. gewezen wordt op de door 't vredesverdrag erkende souvereiniteit van het Duitsche volk. De Duitsche wet blijft derhalve van kracht en ieder Duitscher heeft zich aan die wet te onderwerpen. Op grond van dezen rechtstoestand heeft 13 dezer een aantal mijn-vertegenwoordi gers tegenover Ooste verklaard, dat zij al leen dan brandstoffen zullen leveren, als de rtjkskolencommissaris geen tegenbevel geeft. Ze hebben zich dus niet onvoorwaardelijk tot levering van kolen enz. bereid verklaard. Nu heeft inderdaad1 de rflkskolencommis- saris uitdrukkelijk deze leveranties aan Frankrijk en België verboden en dus is het den Duitsehers niet mogelijk bet bevel van Enkele dagen wisselt het station voor draadlooze telegrafie te Kootwijk (P. C. G.) proefseinen met het station te Bandoeng (P. K. X.) De gebezigde lengten zijn 7500 M. en 12.500 M. Betalingen gestaakt. Men meldt uit Veendam aan de Tel.: De kassiersfirma Everts en Hazewtnkel te Veendam heeft hare betalingen gestaakt. De eenige aandeelhouder de heer J. J. Ha- zewinkel, is voor een paar dagen op reis ge gaan. Hfl is administrateur van de bouw- vereeniging, die 298 woningen exploiteert en kassier van het ziekenfonds en een groot aantal kleinere spaarders. De voortvluchtige kassier Hazewinkel heeft zich waarschijnlijk in Stavoren ver dronken. Een tragisch ongeluk heeft gisteren te Huil plaats gehad. Een vrouw, die zich met haar baby op het trottoir in een der stra ten bevond, zag plotseling een auto de voet straat oprijden, van welk voertuig de rem men, naar achteraf bleek, weigerden. De bestuurder schreeuwde haar nog toe, zich uit de voeten te maken, maar het was reeds te laat. Instinctmatig hief de vrouw haar kind in de hobgte en, met den rug tegen den muur van een huis geleund,, wachtte zij den zeke ren dood1 af. De móeder werd tussehen muur en auto verpletterd, maar het kind werd gered. De heer A. H., directeur van de Neder- landsche fabriek van piano's en harmoni ums, die een filiaal te Weener in Oost- Friesland heeft, Is door de rechtbank te Aurich, prov. Hannover, tot 9 maanden ge vangenisstraf en 10 millioen mark boete ver oordeeld wegens ontduiking van de controle op den Duitschen buitenlandschen handel. De politie te Renswoude heeft de onge huwde moeder M. de V. aldaar gearresteerd en ter beschikking der Utrechtsche justitie gesteld, wegens moord op haar kindje, dat zjj in de fortgraeht te Buurtsteeg had ver dronken. Putten. 80311

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7