OEECMHUB nun Tweede Blad Provinciaal Nieuws Gouden jubileum Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel. Onze gemeente vieit morgen een zeldzaam feest. Dan toch is hel 50 jaar geleden dat de „Koninklijke Stoom schoenenfabriek A. H. van Schijndel" werd opgericht. Eene bijzondere ge beurtenis voor den jubilaris, den heer A. H. van Schijndel Sr., voor de jubi- leerende firma, de directie, maar niet minder voor Waalwijk, voor de Waal- wijksche schoenindustrie, voor de Nederlandsche schoenindustrie in 't algemeen. In 1873 in een bescheiden huisje aan den Hoek opgericht, is ze door uit breiding in de jaren 1889, 1900,1903, 1910 en 1914 uitgedijd, zoo door om vang als fabrikaat, tot een der grootste van ons land, maar speciaal tot de eerste fabriek van luxe-schoeisel van Nederland, welker fabrikaat in Nederland en geheel Europa een bijzondere klank heeft, een roem, die haar stempelt tot eene wereldfirma op 't gebied van t fijnere schoenwerk. Aan de geschiedenis van dit roem ruchtig bedrijf mogen wij eenige bij zonderheden ontleenen Nadat de heer A. H. van Schijn del aan den z.g. werkstoel het schoen maken had geleerd, in den werkwinkel van Jan Brouwers, en de na-jaren van den Fransch-Duitschen oorlog veel en goed prijzig schoenwerk vroegen, vestigde hij zich te Waalwijk aan 't Hoekeinde als zelfstandig baas op 1 Februari 1873. De vette jaren waren spoedig voorbij en er werd veel Duitsch schoenwerk geimporteerd, De heer v. Schijndel deed niet mee in 't koor, dat schold op het „Moffenschoeisel" en dat verkondigde dat nooit het machinale, het handwerk zou verdringen, maar stak de hand in eigen boezem en trachtte een artikel te maken, dat kon wedijveren met het Duitsche fabrikaat, en zijn werk had spoedig een goede reputatie verworven, zoodat hij weldra de naam van „luxe-fabrikant" had. *In 1883 behaalde hij in Amsterdam zijn eerste bekroning. Ondertusschen waren er reeds enkele toe overgegaan hun bedrijf geheel of gedeeltelijk machinaal in te richten, want met belachelijk lage winsten werd verkocht en zoo hoopte men door grootere productie wat meer te verdienen en ook de „gedwongen winkelnering" deed de rest bij som migen. De heer van Schijndel echter hield vast aan prijzen, die tenminste eene behoorlijke winstmarge waarborgden en legde zich speciaal toe op mooie mo dellen, die hij met z'n personeel ont wierp. Gebrek aan ruimte noopte hem in 1889 zijn bedrijf van de Grootestraat over te brengen naar de spoorlijn te Waalwijk, op de plaats waar de funda menten waren gelegd vooreen fabriek van den heer v. d. Bergh (thans te 's Bosch), nadat eerst te vergeefs ge tracht was een combinatie te vormen tot verderopbouw dezer fabriek. De heer van Schijndel profiteerde van de gelegenheid en voltooide, zij het op bescheidener schaal, de plannen van zijn voorganger. Geregeld ging toen de zaak excel sior. Vrij spoedig werd een ander terrein gekocht, omdat hier geen ge legenheid voor uitbreiding was. In 1900 werd de nieuwe inrichting onder den naam van .jWaalwijksche Stoom schoenenfabriek A. H. van Schijndel" feestelijk ingewijd. Een groot stuk der wereldmarkt werd door hem thans veroverd, daarin bijgestaan door zijn wakkeren oudsten zoon Jan (f 1918) die een groot deel van Europa bereisde en met een ongekend succes. Het werk, onder den naam „Excelsior", „Kingal", „Rexal", „Omega", e.m.a. vond gretig soliede eerste-klasse af nemers. Ook volgde natuurlijk op de vette, wederom magere jaren, maar hij hield moedig stand en hield steeds fabrikaat en prijzen op peil. Hij behaalde de hoogste onderscheidingen in Waal wijk 1903, Weenen 1908, 's Graven- hage 1922. In 1906 kwam eene nieuwe uit breiding tot stand; in 1903 werd de fabriek door een drietal ministers be zocht, zoo ook meermalen door tal van autoriteiten, professoren, studenten, enz. H. M. de Koningin verleende in 1909 het predicaat „Koninklijk" eene hooge en welverdiende onderscheiding voor dit in 1910 wederom aanzienlijk uitgebreid groot-bedrijf, en had de heer van Schijndel in dit jaar de hooge eer op de Tentoonstelling te Tilburg aan H. M. de Koningin een paar prach tige zilverbrocaat schoentjes voor Prinses Juliana te mogen aanbieden. In 1917 werd, de steeds in omvang toenemende zaak, in eene N.V. omgezet, waarbij de zoons, de heeren Jan, Bernard en Petrus als directeur en de heer A. H. van Schijndel Sr. als gedelegeerd commissaris fungeerden. onder de nieuwe directeuren wer gewerkt met een ijver, den vader waar dig, om dit roemrijk bedrijf steeds hooger op te voeren. De begin-oorlogsjaren brachten ook hier natuurlijk groote stagnatie in het bedrijf, maar ook dit herstelde zich vrij spoedig en ook belangrijke leerim- porten uit Amerika voor eigen gebruik en voor den handel, beïnvloedden den gang van zaken in dezen tijd niet ongunstig. De „Koninklijke" had zichbegin 1914 uitgebreid voor eene productie van 7.000 paar per week, maar inplaats van eene enorme opleving na den oorlog, zooals algemeen werd ver wacht, kreeg men na een korte op leving eene reactie, waarvan wij nog eiken dag de treurige gevolgen onder vinden. De jubilaris was 24 jaar een ijverig lid van den gemeenteraad, in welken tijd hij als echt patriot zeer veel voor Waalwijk deed, ook als lid der Kamer van Koophandel had hij groote verdien sten. Hij was voorts mede den grond legger der vakschool-idee, daar hij den eersten onderzoekings-tocht naar Wer- melskirchen meemaakte en daarvan rapport uitbracht. Maar ook beproevingen bleven hem niet gespaard. In 1918 ontviel hem door een noodlottig ongeval zijn be minden zoon Leo, die zoo bij uitstek veel beloofde voor de toekomst en eenige maanden later zijn oudsten zoon Jan, zijn rechterhand, mede' de man van het machinaal bedrijf en der uit breiding in zijn grooten omvang. In diens plaats werd toen gekozen als directeur de heer Antoon van Schijn del Jr. Ook op andere wijzen werden be proevingen niet onthouden, wij memo- reeren alleen de onzalige, langdurige staking, waaraan we bij deze gele genheid maar niet veel woorden meer zullen verspillen. De beproeving van thans, het werken met beperkt perso neel, het werken met beperkte capaciteit en daarom zeer beperkte productie, is niet de minste en is dan ook de eenige wanklank zouden we zeggen bij het zeldzame jubileum dat heden wordt gevierd. Na dit korte overzicht bieden wij denjubilaris, de directie, de jubilee- rende firma, het personeel en allen die aan deze zaak verbonden zijn van harte onze gelukwenschen namens onszelf, maar ook namens Waalwijk, namens de schoenindustrie van onze plaats en de schoenenbranche in 't algemeen. Speciale felicitatie aan den heer A. H. van Schijndel Sr., den stichter van dit belangrijke bedrijf, den grondlegger der „Koninklijke", welke een onverganke lijke roem is voor zijn eigen vakkennis wils- en werkkracht, maar ook voor Waalwijk en zijn industrie; de naam die onze plaats heeft als centrum der schoenfabricage. speciaal voor het fijnere genre, is voor een groot deel te danken aan deze fabriek en aan zijn grond vester, den heer A. H. van Schijndel, daarin bijgestaan door zijne zonen, de huidige directeuren en speciaal den helaas te vroeg ontslapen jan van Schijndel, de man van iniatief, van plicht en ijver, wiens lichtend voorbeeld onuitwisch- baar in aller dankbare herinnering blijft voortbestaan. Voor dit alles brengen wij den jubilaris hier openlijk hartelijk hulde, alsook voor hetgeen hij als echt, geboren Waalwijker in verschillende functies voor onze gemeente te zijner tijd was en heeft gedaan. monë^angênömëi^r^^rööt^nanr festeerende vergadering van belang hebbenden bij de Noord-Brabantsche nijverheid te Tilburg gehouden, en deze te zenden aan Z.Exc. de Minister van Binnenl. Zaken en aan Mgr. Nolens, voorzitter van de R. K. Kamerfractie. Wij herinneren er aan, dat openlijk feestbetoon, gezien de huidige omstan digheden, geheel achterwege blijft. Morgen ten 11 uur wordt eene receptie ten kantore gehouden, waar dus handels vrienden en belangstellenden gelegen heid vinden den jubilaris en de direc teuren te complimenteeren. Ten half tien uur zal de huldiging door het personeel plaats hebben Waalwijk, 31 Jan. 1923. Bij het dezer dagen gehouden examen voor Diploma naaien en knip pen volgens Fransche, Weener en Engelsche Coupe slaagden de dames J. van Muilekom, A. Dielissen, M. Mulders, A. de Leijer en A. van Drunen, welke een cursus volgden bij de Eerw. Zusters alhier. Zaterdagmiddag had in het patro naatsgebouw te Heusden, onder voor zitterschap van den heer Van Eggelen, een algemeene vergadering plaats van afgevaardigden van de R K. Kiesver- eenigingen in den Prov. Staten- kieskring Heusden. De vergadering betreurde het dat in den kring zoo weinig candidaten waren gesteld voor de a.s. verkiezing, zoodat mogelijk maar één plaatsvervangend lid zal overblijven. Bij loting werd de volgorde van de voorloopige groslijst, waarover Zondag 18 Febr. in de afdeelingen de stemming zal plaats hebben, als volgt opgemaakt: 1. Mr. P. H. Loeff te 's Bosch2. E. W. Klijberg te Waalwijk3. J. J. H. Snijders te Dussen en 4. G. R. v. d. Ven te Vlijmen. Na breedvoerige bespreking werd besloten van uit deze algemeene ver gadering adhaesie te betuigen aan de Hieronder deelen wij mede den voorloopigen uitslag van de stemmingen in de R. K. Kiesvereeniging in den Kieskring Tilburg. De vijf candidaten, die in rayon I (de stad Tilburg) de meeste stemmen krijgen, worden met de drie, die in de overige rayons de meeste stemmen halen, het eerst op de officieele lijst gebracht, de overige plaatsen worden dan achtereenvolgens toegewezen naar gelang van het aantal behaalde stem men, zonder dat daarbij gelet wordt in welk rayon zij gesteld zijn. De geheele uitslag is thans bekend op Molenschot na, dat echter een weinig beteekenend stembureau is en geen wijzigingen meer in onderstaanden stand zal brengen. De volgorde der groslijst wordt aldus 1. Mr. J. v. d. Mortel, Tilburg, aftr. 9658 st. 2. A. Th. v. Rijen, Tilburg, aftr. 8881 3. M. Willekens, Hilvarenbeek, aftr. 8423 4. H. W. J. Mol, Ginneken, aftr. 7117 5. H. Mannaerts, Tilburg 6847 6. H. J. v. Susante, Boxtel, aftr. 6608 7. K. de Beer, Tilburg 6573 8. W.J.Versteijnen, Udenhout 5079 9. J. v. Oudenhoven, Tilburg 5999 10. Dr. C. P. Hoek, Helvoirt, aftr. 4340 11. J. Hellemons, Boxtel, aftr. 4179 12. A. Verster, Gilze 4036 13. J. Verwiel, Oisterwijk 3520 14. J. v. Besouw, Kaatsheuvel 2938 15. Mej. M. v. Waesberghe, Tilburg 2901 16. A. P. C. Roothaert, Tilburg 2558 17. P. R. Reyne, Tilburg 2243 18. W. H. H. Diddens, Tilburg 2107 Zondag 28 Januari werd door de Eerste Langstraatsche Kanaria-vereeni- ging gevestigd bij den heer A. v. Vugt, Stationskoffiehuis een onderlinge wed strijd gehouden. De heer Jos. IJpelaar uit Tilburg was belast met de keuring der vogels. Aan dezen wedstrijd waren 10 prijzen verbonden. De keuring begon om half negen en duurde tot 12 uur, toen was de uitslag bekend. De keurmeester overhandigde ons zijne keuringslijsten en tot ons genoegen bleek dat het aantal punten door onze vogels behaald onze verwachting verre overtrof. De le prijs werd behaald door W. Raaijmakers met 75 punten, 2e pr. Jos. Verschuren 72 punten, 3e pr. Piet v. d. Pas 69 punten, 4e pr. C. v. d. Wiel 66 punten, 5e pr. G. Maas 63 punten, 6e pr. L de Kloe—Maas 63 punten 7e pr. Jos Sleenhof 60 punten, 8e pr Jan ten Haaff 60 punten, 9e pr. A. Klerks 54 punten, 10 pr. A. Pijnen burg 51 punten. Het slot van dezen wedstrijd eindigde met eene feestvergadering om 7 uur, waarbij vele vrouwen der leden tegen woordig waren, den heelen avond was de vreugde niet van de lucht, geen wanklank werd gehoord en ieder keerde hoogst voldaan huiswaarts. Een woord van dank mag niet ont houden worden aan den heer Jan Marks voor den prachtigen prijs voor deze gelegenheid geschonken ook aan den heer A. van Vugt, die geen moeite ontzag om het ons zoo gezellig mogelijk te maken. Moge onze vereeniging op den in geslagen weg voortgaan, dan zijn wij er van overtuigd dat onze vereeniging zal groeien en bloeien. De „Gemaskerde Aviateur", de 2-weeksche seriefilm, die de twee laatste Zondagen inde „Flora-Bioscoop' is gegaan, is niet zonder reden me eenigen ophef aangekondigd. De film heeft in elk opzicht de zeer talrijke bezoekers zeer voldaan, zoodat men werkelijk als gewoonlijk in de „Flora een gezellige avond passeerde, waartoe ook het bij-programma niet weinig bijdroeg. Donderdagavohd ten 7'/a uurza door de tooneelclub D. V. S. V. van de R. K. W. V. met medewerking van de Harmonie en het duo van Engelen en Didden een uitvoering worden ge geven voor leden en donateurs. Opgevoerd zal worden „De Roover hoofdman" blijspel in een bedrijf, waarmede de club a s Zondag aan het tooneelconcours te Nijmegen zal deel nemen. _êt geheel biedt een drama, da overal in het land volle zalen heeft getrokken en wij kunnen dan ook niet anders dan elkeen ten zeerste aanbe velen dit werk te gaan zien. Zondagavond gaf de Meisjes- propaganda-club te voormalig Baard wijk in het bondsgebouw aldaar eene welgeslaagde tooneeluitvoering. Nog zelden hebben wij deze tooneelveree- niging zoo goed voor den dag zien komen als ditmaal. Alle spelers zonder uitzondering, waren bijzonder goed in vorm en wisten het boeiende drama in 4 bedrijven „Het offer van een Missie-zuster" op werkelijk uitnemende wijze te vertolken, waardoor het een diepen indruk op de aanwezigen maakte. Ooe het „Meilied" van Ph, Loots, dat vooraf werd gezongen vond een mooie vertolking en veel bijval. Aan het slot bracht de WelEerw. heer Van Berkel dank aan de propa- gandaclub en betuigde zijn bijzondere tevredenheid over het keurige spel, tevens dankte hij de leiders dezer vereeniging, de heeren C. Mol en F. Schilders, die zooveel tot het welslagen hebben bijgedragen. Een welsontwerp is ingediend tot vereeniging van de gemeenten Gende- ren, Drongelen en Meeuwen onder den naamEethen. Wij ontleenen daaraan 't volgende Artikel 1. Laatstleden Zondag ging in de Witte Bioscoop de film „Legende van Oberammergau". Bij niemand die leest of hoort van de Passiespelen van Oberammergau zal wel de gedachte opkomen, dat eene tragedie als vertoond in deze film, aanleiding is geweest tot het instellen dezer wereldvermaarde passiespelen. Waarlijk de Directie der Witte Bioscoop heeft goed gedaan deze geschiedenis eens nader te belichten. Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. wordt gegeven de prachtfilm„He Leven van Johan en Cornelis de Witt". Deze fifm geeft niet een aaneen schakeling van geschiedkundige feiten, doch zij gunt ons ook eenen blik in het intieme leven van beide beroemde personen. 1. De gemeenten Genderen, Dron gelen en Meeuwen worden vereenigd. 2. De vereenigde gemeente draagt den naam van Eethen. 3. De vereeniging komt tot stand met ingang van 1 Mei 1923. Artikel 2. 1. Alle bezittingen, lasten, rechten en verplichtingen der opgeheven ge meenten gaan over op de vereenigde gemeente Eethen, zonder dat daarvoor een nadere akte gevorderd wordt. 2. Voor zoover ovetschrijving in de openbare registers krachtens of in verband met deze wet noodig mocht zijn, zal die geschieden krachtens deze wet. Artikel 3. 1. De candidaatstelling endeeven- tueele stemming voor de verkiezing van de leden van den Raad der vereenigde gemeente geschieden op de dagen, door jedeputeerde Staten vag Noordbrabant e bepalen. 2. Tot deelneming aan deze verkie zing zijn bevoegd de personen, voor comende op de volgens artikel 4 dezer wet geldende lijsten van kiezers voor den Gemeenteraad. 3. De Raad van de opgeheven gemeente Genderen benoemt het hoofd stembureau en de stembureaux voor deze verkiezing, nadat, zoo noodig door dienzelfden Raad artikel 31, 3de id, der Kieswet is toegepast, en onder zoekt de geloofsbrieven der leden van den Raad der vereenigde gemeente Eethen. 4. De dag der eerste vergadering van den Raad der vereenigde gemeente wordt bepaald door Gedeputeerde Staten van Noordbrabant. 5. Met afwijking in zoover van hei bepaalde in de artikelen 27 en 80 der Grondwet, hebben de leden van den nieuw-gekozen Raad en de door dien Raad te kiezen wethouders zitting uiterlijk tot den eersten Dinsdag van September 1927. Artikel 9. 1. Voor den burgemeester en de ambtenaren van een der opgeheven gemeenten wordt bij benoeming in de vereenigde gemeente voor de regeling van hun wedde in diensttijd in aan merking genomen, in gelijke betrekking in een der opgeheven gemeente vervuld. 2. Aan den burgemeester en de vaste ambtenaren van een der opge heven gemeenten, die tengevolge van de vereeniging worden ontslagen, wordt ten laste van de vereenigde gemeente een wachtgeld verleend uiterlijk tot 1 Mei 1933 dan wel tot het tijdstip, waarop hun pensioengerechtigheid in treedt dit laatste, indien zij na 1 Me 1933 pensioengerechtigd worden en zi op 1 Mei 1923 den leeftijd van vijftig jaar bereikt hebben. 3. Het wachtgeld wordt verleenc tot het bedrag, gelijk aan de wedde o de som der wedden, welke zij in hun opgeheven betrekking of betrekkingen laatstelijk vóór 1 Mei 1923 hebben genoten, en wel voor hen, wier wedde door of vanwege het bestuur van een der opgeheven gemeenten werd ge regeld, volgens de op 1 Mei 1922 geldende wedderegeling. Onder wedd$ wordt verstaan de bezoldiging per jaar, verhoogd met genoten kindertoeslag, met dien verstande, dat het wachtgelc verminderd wordt op gelijke wijze, als de kindertoeslag zou afnemen, indien de betrokkenen in dienst zouden zijn gebleven. 4. Wordt bij of na het ingaan van het wachtgeld pensioen wegens de opgeheven betrekking of betrekkingen toegekend, dan wordt het wachtgeld met het bedrag van dat pensioen ver minderd. 5. Het wachtgeld wordt genoten, totdat zij een financieel gelijkwaardige andere openbare ambtelijke betrekking zullen hebben aanvaard, met dien ver stande. dat bij aanvaarding van een minder bezoldigde betrekking het wacht geld met het bedrag van die bezoldiging zal worden verminderd. an dê Memorie van is 't volgende ontleend De gemeenten Genderen en Meeuwen, in het Noorden der provincie Noord brabant en nabij de Bergsche Maas gelegen, bestaan uit verschillende zeer kleine dorpen, ol. Gend'eren uit Gen deren, Eethen, Heesbeen en Doeveren Meeuwen uit Meeuwen en Babyloniëa- broek. Tusschen deze ligt Drongelen. Op 1 Janukri 1923 telden de drie gemeenten samen een bevolking van 2265 inwoners (G 1073, Dr. 383, M. 807). Zij beslaan een oppervlakte van 3700 H.A. (G. 1705, M. 3101, Dr. 694). Eenzelfde persoon is burgemeester van de drie gemeenten en bovendien se cretaris van Genderen. Aard en opvattingen der Ingezetenen zijn zoo goed als geiijk. De Raden der drié gemeenten spra ken zich uit vóór de vereenigingde commissie uit de ingezetenen van Gen deren eveneens. De commissie uit de ingezetenen van Meeuwen heeft zich tegen de ver eeniging uitgesproken, voornamelijk omdat zij de te verkrijgen besparing en bezuiniging niet van voldoende be- teckenis achtte. Ook meende zij, dat de afstand van de woningen der inge zetenen tot de secretarie te groot zou wordee. Naar de meening van ondergetee- senden, in overeenstemming met Ge deputeerde Staten van Noordbrabant, zal de vereeniging van drie zóó kleine gemeenten wél belangrijke besparing van geld en arbeid opleveren. Wanneer de secretarie der vereenigde gemeente wordt gevestigd te Eethen welk dorp ongeveer in het midden ge legen is, zal de afstand van de secre tarie tot de meeste woningen aanmer kelijk minder bedragen dan in andere gemeenten van gelijke en grootere op pervlakte. De commissie uit de ingezetenen van Drongelen verklaarde zich ook tegen de vereeniging. Uit haar besprekingen is gebleken, dat dit geschied is wijl men in het algemeen geen onmiddel lijke voordeelen in de vereeniging zag. Oadergeteekenden meenen evenwel met den Raad, dat de vereeniging aan stonds ook voor de gemeente zelve voordeelen door besparing op bestuurs posten, zal medebrengen. De te kennen gegeven bezwaren zijn niet van principieelen aard en naar de meening van ondergeteekenden niet van voldoende beteekenis tegenover het algemeen belang, dat aan de sa menvoeging verbonden is uit hoofde van bezuiniging, van vereenvoudiging der drie administraties en bestoren en van de economischs en sociale ver zorging der betrokken gemeenten. Het eerste moge blijken uit het feit, dat volgens schatting op de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ont vangers en ambtenaren van den Bur gerlijken Stand een bedrag van f7685 en op presentiegelden, drukwerk en reis- en verblijfkosten, pl.m. f 1200 per jaar zal worden bespaard. Ook voor de provincie zal op den duur de ver eeniging een bezuiniging blijkeo, wijl een gemeente van pl.m. 2000 zielen weinig meer dan een derde zal vor deren van de moeite, den arbeid en de kosten, welke aan drie gemeenten worden besteed (o.a. bemoeiingen met begrooling, rekening, belastingen, po litieverordeningen, onderwijszaken, enz.) Voor het Rijk kan eveneens deze be sparing van eenige beteekenis worden genoemd. De finantieele toestand der drie ge meenten is ongeveer dezelfde. De drie betrokken gemeentebesturen hebben zelf voorgesteld den naam Eethen als gemeentenaam aan te wijzen. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 30 Januari 1923, des nam. ten 61/» ure. Te behandelen onderwerpen: a. Gemeenschappelijke regeling vee kring Heusden. b. Wijziging verordening vleesch- keuringswet. c. Benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. d. Aangehouden adres van het be stuur van den Jongen Boerenstand alhier om subsidie, met voorstel van Burg. en Weth. e. Vaststelling bijfrage der vergoe ding ingevolge art. 101 der L.O.W. voor het Bijzonder Onderwijs. g. Vaststelling begrooting dienst jaar 1923. SPRANG-CAPELLE (Voormalig Sprang). J.l. Zaterdag kwam de »Hulp- kas«, verbonden aan Patrimonium alhier in Jaarvergadering bijeen. De Voor zitter opent op gebruikelijke wijze de vergadering en spreekt hierna een kort openingswoord uit, waarin hij zegt dat de >Hulpkas« met blijdschap op het afgeioopen jaar mag terugzien en dat wij daarvoor Hem, die ons dit afge ioopen jaar alles schonk moeten danken. Hij spreekt verder den wensch uit, dat de Heere ook dit jaar ons allen moge zegenen en dat wjj ook alles van Hem mogen verwachten. De Secr. las hierna de notulen en bracht zijn jaarverslag uit, tevens de Penningmeester, waaruit bleek dat in het afgeioopen jaar aan zieken was uitgekeerd een bedrag van f 330.58. Het ledental was thans gestegen tot 72. Hierna had de Bestuursverkiezing plaats. Aftredende bestuursleden waren C. Bogers en W. M. Genuït. Gekozen

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5