IttCMHylflB Flora Bioscope Waalwijk. 6 en 8 Pathé Revue 42. Path Journal 43. Dn man dia opge hangen weid. VrooH Fransje is verslaggever. Derde Blad. Provinciaal Nieuws Zorgt dat de Candida tuur KLIJBERG een goede plaats krijgt op de lijst. Op naar de Protest meeting in Den Haag. SPORT. Nummer 17. Zaterdag 17 Febr. 1923 Waalwijk, 16 Februari. Statenverkiezing. Zondag 18 Februari a s. heeft de stemming plaats in de R K. Kiesver eenigingen in den Kieskring Heusden Deze dag is van groote beteekenis voor het katholieke kiezerscorps van dit district, maar vooral voor onze gemeente. Dan toch wordt den katho Heken kiezers de macht in handen gelegd om te zorgen dat Waalwijk, de grootste industrieele gemeente in ons district, zijn afgevaardigde in de Staten herkrijgt, dat de groote fout eens be gaan, door dezen aan Waalwijk te ont nemen, wordt hersteld en dat de zetel zooveel jaren met groote eeré en groote verdiensten door een man van gezag als de heer J Bernard Timmermans Wzn., wederom terugkomt aan het nijvere Waalwijk en wordt ingenomen door een waardig plaatsvervanger, den heer K. W. KLIJBERG-PERNOT. Alle R. K. Kiezers van Waalwijk hebben dus ten deze een eereplicht te vervullen door le. absoluut zonder uitzondering te gaan stemmen en 2e in elk geval te stemmen op den heer Klijberg en zoodanig dat hij een goede plaats krijgt op de lijstdaaraan moet en zal Waalwijk de groote stoot geven. Iedereen kome dus stemmen en wete hoe hij moet stemmen. Wij behoeven over deze candidatuur voor de Waalwijkers en 't district niet veel te zeggen. Wat de heer Klijberg was op 't gebied der industrie, als voorzitter van de roemruchte industrie tentoonstelling en van den Schoen- fabrikantenbond, als wethouder, als voorzitter der R.K. Kiesvereeniging, als man staande in de volle actie, is voldoende bekend Daarom hebben wij ook alle vertrou wen in de andere afdeelingen die den heer Klijberg candideerden Ten overvloede mogen de leden der R K. Kiesvereeniging in dit district wel eens terdege overwegen hoe gewenschthetis, vooral in deze tijden, de vertegenwoor diging der industrie in de Staten aan te vullen en hier geldt het een in dustrieel op en top, van den eersten rang. Welaan dan R K. Kiezers, allen a s Zondag ter stembus en in elk geval uw stem uitgebracht op den heer E. W. KLIJBERG-PERNOT. Het geldt hier een vacature, een zetel die Waalwijk toekomt dus met E. W. Klijberg gestemd op Mr. Loeff en G. R. v. d. Ven, beiden af tredenden, die hun sporen in de Staten reeds hebben verdiend en voor wie aanbeveling overbodig mag heeten. Wij herinneren er aan dat de stem- bureaux te Waalwijk zijn geopend van 12—2 en van 4—5 en gevestigd zijn Voor de parochie St. Jan in 't lokaal van den Gildenbond voor hen wier namen beginnen met de letters A tot en met K. In de openbare school voor hen wier namen beginnen met de letters L tot en met Z. Voor de parochie St. Antonius in de R. K. Bewaarschool en voor de parochie van O. L. Vrouw (Besoijen) en St. Clemens (Baardwijk) ir. 'toude Raadhuis. De stemming voor de groslijst op Zondag 18 Febr. Allen, die lid zijn onzer R.K. Kies vereeniging zullen een oproepingskaart ontvangen hebben om te komen stemmen. Duidelijk staat daarop aangegeven hoe men stemmen moet. Er zijn vier candidaten, die alle een vierkant hokje vóór hun naam hebben n.l. Mr. P. H. Loeff, E. W. Klijberg. H. Snfjders. G, v. d. Ven. Hoe moet men nu stemmen Men zet in dat hokje, dus niet er vóór, of ook niet achter den naam, maar in het hokje een 1, een 2, een 3 of een 4. Den candidaat. dien men het liefst gekozen ziet, geve men een 1, daardoor krijgt die de meeste punten, dien men daarna het zekerst wil ge kozen hebben, geeft men een 2 en zoo vervolgens 3 en 4 Maar alle vier de hokjes moet men invullen. Wie dat niet doet, wie b.v. maar één hokje zou invullen, maakt zijn stem ongeldig. Men behoeft echter niet in het eerste hokje 1 te zetten. Neen, men kan die 1 plaatsen in welk hokje, dat men wil. Doch de candidaat, die de meeste keeren een 1 krijgt, komt bovenaan te staan en heeft de meeste kans. Men vergete ook niet, dat alles af hangt van een trouwe opkomst. Met deze stemming voor de groslijst wordt veel, misschien, wel alles beslist. Niemand verzuitiie daarom, man noch vrouw, Zondag even naar zijn stem bureau te gaan. Mocht het zijn, dat een lid der Kiesvereeniging bij vergissing geen oproepingskaart ontvangen heeft, dan kan hij toch gaan stemmen. Aan 't stembureau wordt dan zijn kaart geschreven en krijgt hij een stembiljet met de vier namen erop, zooals hier boven is aangegeven. Niemand vergisse zich nu, niemand blijve thuis De Secretaris der R.K. Kiesvereen. van Waalwijk, H. A. W. SURIG. Door de afdeeling Waalwijk enz. van den Noord-Brab. Chr. Boerenbond werd Donderdagavond in het Bonds gebouw te voormalig Baardwijk een algemeene jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord richtte de voor zitter in het bijzonder een woord van welkom tot den ZEw heer Pastoor v. Erp die als nieuw geestelijk adviseur voor het eerst eene algemeene verga dering bijwoonde en beval de belangen van den Boerenbond bij ZEw. ter be hartiging aan. Hierna werd verslag uit gebracht over het afgeloopen vereeni- gingsjaar zoowel van den Boerenbond als van zijne instellingen als de paar denverzekering en de brandverzekering. De rekening van den Boerenbond sloot met een nadeelig saldo van f 88,03, door de Paardenverzekering was over 1922 ontvangen f 1441,62, uitgegeven f 1350,18 zoodat er een batig saldo was van f 91,14. Uit het verslag over de Brandassurantie bleek dat er in totaal 152 verzekerden waren voor een totaal bedrag van f 1023280.De hoogste verzekering was f 31100 de laagste beliep f 225.—Over 1922 was in totaal aan premie betaald f 1987 80. Alle verslagen werden door de verga dering goedgekeurd. Voorts werd medegedeeld dat door den kassier der Boerenleenbank den heer Jos Loeff tegen 1 Maart a.s. ont slag was aangevraagd. Ten slotte werd gesproken over de slachtveeverzekering en werden alle aanwezigen aangespoord tot bijwoning der algemeene kringvergadering welke a.s. Dinsdag in den Gildenbond te Waalwijk zal gehouden worden en waar gelegenheid zal zijn zich aan te melden voor de eigen slachtveever zekering. De eerste algemeene Jaarverga dering van de R K Kiesvereeniging, Donderdagavond ten half acht uur in het Bondsgebouw gehouden, was zeer slecht bezocht Toen de Voorzitter, de heer E Klij berg, de vergadering ongeveer 8 uur opende, waren zeer weinig leden aan wezig. Het spijt hem en het bestuur dat zoo weinige belangstellen wordt ge toond in de Kiesvereeniging. Die echter heden aanwezig zijn, mag hij begroeten als trouwe leden. Door den Secretaris den heer Surig wordt alsdan een breedvoerig jaarver- slag uitgebracht. Bereikt is, zoo zegt hij, wat men heeft beoogd. De weg naar de eenheid voor deze gemeente is door de Kiesvereeniging gebaand. Aan allen die daarvoor per soonlijke oflers hebben willen brengen, brengt hij hsrtelijk dank. Vervolgens memoreert hij wat de diverse sprekers op de gehouden ver gaderingen hebben gezegd en doet daarbij vooral uitkomen wat door een der sprekers zoo waar is gezegd n 1. dat het zoo broodnoodig is, dat in de Kamer zitting hebben flinke industriee- len, mannen van de practijk. Ware dat geweest, de ministers en andere afge vaardigden zouden van de werkelijke toestanden beter op de hoogte zijn Het aantal leden bedraagt thans ruim 1700. (Het verslag wordt nader in z'n igeheel opgenomen.) De Voorzitter dankt den secretaris voor zijn keurig uitgebreid jaarverslag waaruit men kan zien dat de Kies vereeniging zich in het afgeloopen jaar nogal heeft geroerd. Spreekbeurten hebben vervuld de WelEerw heer Nuijens. Dhr. Krijgsman, Wolf en Dec kers en mede door hunne gloedvolle woorden hebben zich velen als lid van de Kiesvereeniging opgegeven. Uit het door den penningmeester uitgebrachte verslag bleek, dat de in komsten hebben bedragen f 367.51 en de uitgaven f 347 53, zoodat er een batig saldo is van f 19.98 Echter zijn nadien nog rekeningen ingekomen ten bedrage van f 62 72, zoodat er een nadeelig slot is van f 42 74. Een commissie, die de boeken en bescheiden onderzocht, verklaarde, dat alles keurig in orde was bevonden. Vervolgens deelde de Voorzitter nog mede dat Zondag a.s. de verkiezing voor de groslijst zal plaats hebben. Na gewezen te hebben hoe moet worden gestemd en op enkele vragen geantwoord te hebben, verkreeg de heer Surig het woord. In welgekozen woorden wees hij er op hoe noodzakelijk het is dat Waal wijk een zetel verkrijgt. Hij raadde daarom aan ditmaal niet naar den Voorzitter te luisteren doch er voor zorg te dragen dat hij hier „no. 1 uit de bus komt". De heer Klijberg zegt dat men hem daarmede geen pleizier doet. Een man als Mr Loeff, reeds lange jaren een sieraad van de Provinciale Staten, be hoort no. 1 te staan. De heer Surig zegt dat we abso luut niets op Mr Loeff tegen hebben, integendeel, allen respecteeren hem ten zeerste, maar omdat men er veilig van overtuigd kan zijn, dat deze door het geheele district stemmen genoeg zal verkrijgen, zou hij gaarne zien dat Waalwijk er zorg voor draagt, dat de heer Klijberg een mooie plaats op de ranglijst bekomt. Nadat nog eenige gestelde vragen zijn beantwoord, sluit de Voorzitter de vergadering. Ie mand, die een thermometer in koker beeft gevonden waarin staa' Zuster Wichers, heeft dezen op he> politiebureau gedeponeerd, alwaar de eigenaar dezen kan komen halen. Naar wij vernemen heeft be bekende Technische en Electro-Ts-ch- nische Installatie-Bureau van de fi ma Borstrok-Stoop te Oosterhout, eer filiaal gevestigd in de Besoijensche Steeg no. 68. Toen de agent van politie K. Woensdagnacht op surveillance was, werd hij door een motorrijder gewaar schuwd, dat een man op het fietspad lug, bi) meende zelfs dat hij dood was, In elk geval lag de man er zeer gevaar- Utk. Met den agent der wacht ging bil er aanstonds heen en vood dwars op het fietspad een man liggen, stom dronken. De man werd mede naar 't bureau genomen om uit te rusten en een verbaal te ontvaogeo. Hit bleek met z'n schip in Rotterdam 'e liggen, was in deze omgeving op familiebezoek geweest en aan den rol geraakd HQ mag blij ziin, 't er nog zoo te -irbb-n afgeb ach' 1 De vrijwillige Bossche Burger wacht zal dit jaar. op 6, 10, 12, 13, 19, 20, 26, en 27 Mei, een grooten nationalen schietwedstrijd geven voor Burgerwacht, Schietvereeniging en Landstorm. De wedstrijd, waarvoor een keur van prijzen wordt beschik baar gesteld, wordt gehouden, op de riant gelegen schietbanen in de onmid- Diversen Actueel. delijke nabijheid van de stad. Naar wij vernemen zal de Eerw. Broedir-Overste, hoofd van 't broeder huis alhier, onze gemeente wederom gaan verlaten, om evenals zijn voorgan ger, zijne krachten aan 't onderwijs in Oost-Indië te wijden In de korte jaren dat broeder-overste in onze gemeente vertoefde, deed hij zich kennen als een sympathiek man, een uitstekend bestuurder en onder wijzer, wiens heengaan voor 't huis en de St. Petrusschool zeer zeker een groot verlies mag heeten. Morgen Zondagmiddag ten 2 uur zal de Bond van Kruisbooggezeischap- pen „D. V. S. V." (kring 's Bosch) hare Jaarvergadering houden in het café van den heer A. van Vugt, Burgemeester v. d. Klokkenlaan alhier. A.s. Zondag des n^fn 2 uur hoopt in de Bediening des Woords te voor malig Besoijen voor te gaan Ds. van der Vlucht uit Drunen. Mej. A. C. H. van Kampen, on derwijzeres aan de Chr. School te voormalig Besoijen, is als zoodanig benoemd aan de Chr School te Heerlen, welke benoeming door haar is aange nomen. DRUNEN. In de gisteren gehouden vergadering van Commissarisen var. de N. V. Elshout-Van Gorcum's Stoom- schoenenfabriek werd tot Directeur benoemd, zulks in de plaats van den heer Van den Wildenberg, die als zoodanig ontslag had aangevraagd, de heer A P. van Huiten. Met algemeene stemmen werd de heer Van den Wildenberg gekozen tot gedelegeerd commissaris. Dank werd hem bovendien gebracht voor de moeilijke reorganisatie die hij in de fabriek heeft weten te brengen. LOONOPZAND. Het mocht de. oolnte gelukken ia den nacht va. Maandag op Dinsdag een 4-ial opg - choten jongens te snappen, die zicr' in wijk Molenstraat schuldie maakier aan verregaande baldadigheid, o m. boomen dwars over den weg leggeo, fl.sscben op den weg stuk goo»ec -n dergelijke lieflijkheden meer. Z allen hebben proces-verbaal gek'egei, hoewel een of meer eerst wtlden be kennen toen ze den volgenden dat een tijdje btj de politie hadden door Don de. dagavoud l* te UJeuOou eene zeer druk bezochte p»otestve'- gadetinggehouden van groodeigenaren, crelegen binnen het nieuw ontworpen waterschap »De Leij*. Besloten werti ten sterkste bij P ovtoclale S'aten aan te dringen om het ontworpeo plan niet •e doen doorgaan, daar de financieel» lasten hieraan verbonden totaal over bodig zijn, daar zulk waterschap geer doel beeft, integendeel, dat de gronden er zelfs zeer groote schade van zouden ondervinden. Men zag hier wel persoonlijke be langen achter, die met kracht moeten worden tegengewerkt. SPRANG-CAPELLE. (Voorm. Sprang) Een aulo welke in onze gemeente moest uitwijken voor een wagen met boomen beladen, reed tegen een langs den weg staanden boom. De treeplank en een spatbord werden beschadigd. Na eenig oponthoud kon men z'n weg vervolgen Hedenavond houdt de A.R. Kies vereeniging .Sprang" eene vergadering in het Volksgebouw. Aan de orde Bespreking verbinding lijsten en verdere actie. CAPELLE Bij de op,heden plaats gehad hebbende candidaatstelling voor leden van den Raad der gemeente Sprang Capelle werden de volgende heeren candidaat gesteld B. Verhoeven, J. van Beek, L. A. Rijken, J. Nieuwenhuijzen. R. J. van Drongelen, W. J. van Campen. Jacobus Rijken. H. J. Spierings. Joh van der Hoeven, Adrianus Ros, Adr. van der Hoeven, Joh. Lankhuij zen Adr. Jac Verhoeven, Teunis Groen. M. J. Rijken, R. Middelkoop, A. M. Verheijden. A. P. de Bruijn, J. Oerlemans, G.J. HOOFDNUMMER: 5 DEELEN. Heijmans, C. de Rooij.^J. W. van Oosterhout. H. Kerst, J. H. Spierings, W. Kuijpers, K. Alblas, Jac de Jong. G Koenen. G. J. van^Willigenburg, M. Zwart, J. de Bie. C. Timmermans, J. van Drongelen. J Michaël, A L. Sneep, S Y. Oerle mans, A. A. Moonen, J. F. Koole. VR1JH.-CAPELLE. As. Zondag vm. half tien zal in de Geref. Kerk alhier optreden Ds. G. H. de Jonge, 'des avonds half zes in de Geref. Kerk te Sprang. Aanvankelijk was medegedeeld, dat er leesdienst zou gehouden worden, doch hierin is verandering gekomen. Waalwijk. Was de belangstelling voer het kampioenschap in de Zuid. 3de klas verdwenen omdat men van oordeel was dat Longa dit zou worden, thans nu de Roodb. er in geslaagd zijn Longa te verslaan is de spanning in hooge mate gestegen En het is daarom dat de wedstrijd van a s Zondag tusschen Quick en Longa van groot belang is voor het kampioenschap. Wint Quick- dan komen de Roodb. er het beste voor te staan, wat voor Longa reden genoeg is zich Zondag geheel te geven om haar leidende positie te behouden. In Waalwijk bestaat voor dezen wed strijd een ongekende belangstelling en druk worden de kansen besproken wie er zal winnen. Quick beschikt over een goed elftal, doch daar tegenover staat Longa met een verdediging die zijn weerga in de 3de klas niet heeft. We zijn er vast van overtuigd dat het een vinnige strijd zal worden met spannende spelmomenten. Naast de vele Longa-supporters, verwachten we een record Waalwijkers om van dezen wedstrijd getuige te zijn, want het is de eerste maal in dit seizoen dat we Longa in Waalwijk krijgen Het publiek wordt verzocht zich niet met scheids rechterlijke beslissingen te bemoeien, hoedubieusdezeook moge zijn, want men herinnert zich nog den wedstrijd tegen L.S.V. het vorige seizoen, toen om een kleine hilariteit van het publiek de wedstrijd gestaakt werd en thans staat de wedstrijd tegen Longa onder leiding van denzelfden scheidsrechter. Aanvang half drie terrein Quick. Quick II speelt op het W S.C terrein tegen W.S.C. II. 18 Februari moet gespeeld worden R.W.B. II—Sprang I. Hoewel Sprang vrij zeker kampioen is. zal zij toch haar ongeslagen record willen handhaven voor R.W.B. 11 een mooie gelegenheid om dit te breken, doch dan zal er heel wat beter gespeeld moeten worden dan gepasseerden Zondag. Deze wedstrijd kan nog wel een bezoek waard zijn. Aanvang 2 uur terrein R.W.B. R W.B. 3 gaat voor de3de klas naar Juliana 2 te Baardwijk Programma 18 Februari R. K. Voetbalbond Afd. Langstraat. Spartaan—Baard wij k. van Engelen. Een overwinning der thuisclub. Vitesse II—Leonidas Waalwijk, Zijl mans. Een zware strijd. De kans is groot dat Leonidas hier weer twee punten moet achterlaten. Sprang. Onze voetbalvereniging S.V.V. I speelt a.s. Zondag haar laatste comp. match voor den B.V.B. tegen R W.B. II te Waalwijk. Zaterdagmiddag speelt „Internos" alhier eene vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen Leonidas uit Waalwijk. Drunen. Aanstaanden Zondag krijgt D.F.C. wederom een wedstrijd en wel tegen Geel-Zwart II, thuis. Laten de pijl en boogmenschen nu eens zorgen dat de overwinning in Drunen blijft. '.Kaatsheuvel. Zondag 18 Februari komt de gr ote dag voor K.S.W. Het sterke Capelle zal op het K.S.W. terrein haar laatsten competitiewedstrijd komen spe len in de le klasse B.V.B Zooals we in 't nummer van Zondag meldden is de veel besproken wedstrQd Capelle— Kaatsheuvel met 4—2 aan Kaatsheuvel toegewezen. Nog is er echter voor Capelle kans kampioen van de afdee ling te worden Begrijpelijk zal Capelle er alles op zetten om Zondag in Kaats heuvel te winnen En onze KSW 'ers weten dat ze het forsche spel van Fransje en het zwartje. Zondag IB Feb t»h'arh

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9