Binnenland. Voor 25 Jaren. Provinciaal Nieuws. «onder ecnlg leedvérmaak, gefluisterd, dat waar de Inzinking van de Belgi sche franc, dank zij de Fransch— Belgische Roeibezettiog, met den dag meer naar de catastrofe helt,Jaspar en Theuais de aandacht der publieke opinie van hua ongelukkige politiek willen afleiden. Op 5 Maart j.l. heeft het aantal deelnemers aan de achtste Nederland- sche Jaarbeurs de 700 overschreden. Vorige beurs was het totaal aantal deelnemers 539. De dezen zomer tot 10 80 M. opgehoogde dijk van den Beerschen Overlaat is in den nacht van Dinsdag op Woensdag bij Gassel op twee plaat sen doorgebroken De weg Gassel— Beers staat reeds onder water. Verwacht wordt, dat de Elftweg, een gedeelte van den rijksweg Grave—'s Hertogen bosch onder water zal staan en dus alle verkeer over Grave gestremd zal zijn. Ingediend is een wetsontwerp, beoogende het toelatingsexamen tot de Koninklijke Militaire Academie te Breda te doen vervallen en alleen op het eindexamen H B.S. of gymnasium toe lating te geven. Door Ged. Staten van Gelderland is de beslissing verdaagd betreffende de oprichting der R. K. Universiteit te Nijmegen. Een technische herziening der salarisregeling bij het Nijverheidsonder wijs is in bewerking, welke spoedig zal verschijnen. Een wetsontwerp is gereed, strek kende tot verhooging der college-gelden aan de universiteiten. Op het einde van dit jaar zal het verleenen van premiën voor den woningbouw gestaakt worden. Bij het bestuur van „Recht en Orde" te Rotterdam is ter behandeling op de algemeene vergadering van Don derdag 22 Maart de navolgende motie ingediend „De R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde", in vergadering bijeen op Donderdag 22 Maart 1922, gehoord de besprekingen over de tabakswet en over de hieromtrent aan genomen motie in de Utrechtsche Kiesvereeniging op 24 Maart 1922, betuigt hare instemming met den inhoud dier motie, besluit deze instemming over te brengen aan het bestuur van den Al- gemeenen Bond van Rijkskieskringor- ganisaties in Nederland, en gaat over tot de orde van den dag. Maart—April 1898. Nabij het Waspiksche Veer werd een roeiboot door de Waalwijksche boot overvaren, waarbij 3 personen uit Raamsdonk verdronken. Het hotel Verwiel wordt aanbe steed. Laagste inschrijving f 22 683. Te Waalwijk wordt het initiatief genomen tot oprichting eener Neder- landsche Looiersvereeniging. Waalwijk, 9 Maart. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, te houden op Dinsdag 13 Maart 1923, des nam. 63U uur. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding der gemeenterekenin gen over 1921 van de oude gemeente Waalwijk en de voormalige gemeenten Baardwijk en Besoijen, en benoeming eener Commissie van Onderzoek. 3. Aanbieding der begrooting voor 1923 en benoeming van een Commissie van Onderzoek. 4. Voorstel tot het aanvragen van verhooging der Rijksvoorschotten voor den bouw van arbeiderswoningen. 5. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f190.000. -u,......., ie uopcu. uuien zijn 6. Wijziging van de verordening op bovengenoemd adres verkrijgbaar, levering van water ftaripfswiiTioin^ i- i bestuur e. een lid in de Teekenschoolcomm. Maandagavond houdt de kinder arts dr. Lamers uit 's Bosch, daartoe uitgenoodigd door het „Algemeen Groene Kruis" alhier, in de zaal van den heer D. van der Zaken, eene lezing over „De Kraamverpleging en Zuige lingenbescherming voorheen en thans" (met lichtbeelden). De lezing is op een uur gesteld dat men ze gemakkelijk kan bijwonen, j zoodat zeer zeker vele huismoeders tegenwoordig zullen zijn. Donderdag 8 Maart 1.1. was het 80 jaar geleden dat de Levensverzeke ring-Maatschappij „Noord-Braband" te Waalwijk werd opgericht. Hoewel begrijpelijk elke feestelijk heid thans achterwege bleef, heeft toch het personeel uit piëteit voor zijn on- vergetelijken patroon den heer Ph. Timmermans, diens door den heer Th. van Delft prachtig geschilderd portret aan de directie aangeboden. De hoofd-agent van Noord Braband te Amsterdam bood onder hartelijke bewoordingen namens den buitendienst een prachtige foto van den heer Ph. Timmermans aan, vervaardigd op de kunst-ateliers der firma Ladé te Amster dam. Uit een en ander blijkt opnieuw hoe hartelijk de verhouding is tusschen de directie en de twee takken van dienst. De directie gaf harerzijds daaraan weer opnieuw uiting door f5000 toe te voegen aan het ondersteuningsfonds voor 't personeel. Wij feliciteeren „Noord-Braband" van harte op dezen heugelijken her denkingsdag en uiten de beste wen- schen voor haar groei en bloei in de toekomst. Door de Tweede Kamer is gisteren het wetsontwerp aangenomen tot ver- eeniging der gemeenten Genderen, Drongelen en Meeuwen onder den naam: gemeente Eethen. Wij herinneren aan de algemeene Jaarvergadering van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten op a.s. Maandag te Tilburg. De agenda bevat belangrijke punten, te weten keuze van een president, hoofdbestuurslid enz. en deze functies zijn in de tegenwoor dige omstandigheden en speciaal in deze vereeniging geen sinecure. Daar om moeten alle leden als één man opgaan, niet het minst omdat deze algemeene vergadering de laatste is die gepresideerd wordt door den heer B. Timmermans-Verschure, die zooals bekend is zich niet meer herkiesbaar stelt als voorzitter. Eene goed bezette vergadering, een groot ledental bij dit afscheid mag op zichzelf reeds als een hulde aan pre sident en bestuur worden beschouwd en dit is thans zeer zeker op z'n plaats. De leerlingen der Rijksvakschool alhier brachten 1.1. Maandag onder leiding van den heer Stütz een bezoek aan de wollenstoffenfabriek der firma Elias te Tilburgden volgenden dag bezochten zij de N. V. Lederfabriek „Oisterwijk" en de schoenfabrieken der firma's van der Heijden en van Iersei te Oisterwijk. Op Donderdag IS Maart e.k. zal de R K. Vrouwenbond eene algemeene ledenvergadering houden In de groote zaal van de R K. Werkliedenvereenlglng, 's avonds 7'/a uur. Als spreker zal optreden de weleerw. heer v. d. Heijden, kap. te Tilburg, met eene lezing met lichtbeelden over O. L. Vrouw. De Zangclub van den RK. Vrouwenbond zal hierbij enkele toepasselijke Maria-liederen voordragen. De prijzen, aangekocht voor de verloting die is toegestaan aan de Harmonie der R.K. Werkliedenvereeni- ging tot aankoop van een vaandel zijn geëxposeerd in de vitrine van het sigarenmagazijn H. Kosteren-Lagarde alhier Zeer zeker zullen velen een lotje van 50 cent koopen, om ertoe mede te werken dat deze sympathieke vereeni ging, die zooveel doet voor Waalwijk zelf. zoo spoedig mogelijk aan een vaandel te helpen. Loten zijn aan Wij vestigen nogmaals de aan dacht van werkeloozen op de districts arbeidsbeurs te 's Bosch, waarvan onze gemeente secretaris correspondent is en waar dus alle inlichtingen zijn te verkrijgen. Men zal goed doen telkens eens te gaan zien welke werkkrachten zooal gevraagd worden. Zoo zagen wij de lijsten der laatste dagen en daarop lazen we o.m. Een halfwas slager voor Enschedé, opzichters, machinisten, onderbazen enz. voor een kanaal nabij Brussel, mijnwerkers voor Charleroi, werkmees ter voor de smederij te Heerlen, een correspondent in Fransch, Duitsch en Engelsch, een dames-kleermaker voor den Bosch, plaatswerkersvoor Bergen- opzoom, een bankwerker voor Amster dam, een metaalschaver voor Bergen- opzoom, een koperslager voor Venraay, een bekwaam boerenknecht voor En schedé, een inspecteur voor een levens verzekering-Mij. te Rotterdam, timmer lieden voor timmerfabrieken bij Brussel, enz. m 1922 3881 ton tot een gezamelijke waarde van 14.296 gulden, de Duitsche invoer in dat jaar had een waarde van 9853 gulden, zoodat per paar deze gesteld kan worden op 3 gulden 20 ct., ofigeveef den halven prijs der Holland' sche schoenen. Zooals de Hollandsche bladen verklaren is de werkeloosheid in de Hollandsche schoenindustrie, tengevolge van de concurrentie van den billijken Duitschen schoen, ont zettend toegenomen, zoodat de Holland sche regeering tenslotte haar toevlucht heeft genomen tot een volslagen invoer verbod Dit besluit dringt de gerech tigde vraag naar voren, of in dit geva het Duitsche Buitenlandsche Hande kantoor in het vaststellen der minimum- uitvoerprijzen niet gefouteerd heeft. Het „Hbld." heeft in parlemen taire kringen eens geïnformeerd naar de houding van de Tweede Kamer tegenover het wetsontwerp tot beper king van den invoer van schoenwerk. Men verzekerde het blad daarbij, dat dit wetsontwerp een even groote kans Voorts is er bij aangegeven loon I va" v"werPing a's de Bioscoop, arbeidsomstandigheden, reisvergoeding verwachting is, dat de R.K. enz., zoodat het wel de moeite loont zullen vóorstemmen. de anti. op de hoogte te de levering van water (tariefswijziging) 7. Voorstel tot het huren van een perceel grasland onder Ammerzoden van het Rijk. 8. Voorstel tot uitbetaling der sala rissen aan de Secretarissen der opge heven huurcommissiën tot 1 Juli 1923. 9. Opheffing van de Commissiën tot wering van Schoolverzuim in de voor malige gemeenten Baardwijk en Be soijen en benoeming van een commissie voor de nieuwe gemeente. 10. Voorstel tot het instellen van eene commissie voor de lichamelijke opvoeding en vaststelling van eene verordening voor die commissie. 11. Voorstel tot het voor rekening der gemeente nemen van de kosten van uitbreiding der R K. Jongens school in voormalig Besoijen en van het aanschaffen van schoolmeubelen voor de St. Petrusschool. 12. Vaststelling eener verordening op de keuring van waren (vernieuwing). 13. Vaststelling eener verordening op de veemarkten. 14. Benoemingen: a. Commissie voor het Gas- Electri- citeits- en Waterleidingbedrijf; b. Commissie voor het Woning bedrijf c. een lid in het Burgerlijk Arm- bestuur d. een lid in het R. K. Oasthuis- In verband met de actie voor het behoud der Rijksdagnormaalschooi ver nemen wij dat het Dag Bestuur zich in verbinding heeft gesteld met de regeering om haar te overtuigen van de noodzakelijkheid van intrekking van 't besluit tot opheffing der schoolalhier. En zeer zeker heeft onze gemeente alle recht van spreken, waar zij voor eenige jaren een prachtige nieuwe school uitsluitend voor dit doel bouw de ten behoeve van deze streek, niet het minst ook voor *t Land van Heus- den en Altena, dat de beste verbinding heeft met Waalwijk. Dit is toch zeker niet gebeurd voor die paar jaren. Neen, dit gebouw is integendeel geschikt I voor uitbreiding der opleiding voor 't j onderwijs, voor een kweekschool. Daarvoor biedt zij een ruimte en in richting, die men elders tevergeefs zoekt, zeker niet in den Bosch. Zou deze actie ook anderzijds niet kunnen en moeten worden gesteund Voor den nieuwen cursus der thans plotseling opgeheven Rijksnor maalschool hadden zich tot dusverre aileen voor de normaalschool (buiten voorbereidende klas) 20 leerlingen aangemeld. De Geldersche Chroomleder- fabriek voorheen G. Reerink jzn. te Lochem, is thans stopgezet. Alle arbei- ders zijn ontslagen. zich voortdurend stellen. In vervolg op ons bericht omtrent de kermis kunnen wij nog mededeelen, dat een standplaats is toegewezen aan Van Bergen voor een stoomcaroussel en aan Janvier voor een Parachute Aréoplane. Maandag herdacht Dirk de Ronde dat hij 25 jaar in gemeente-dienst was Hij werd bij monde van den Burge meester gecomplimenteerd namens B. en W. en hem een horloge met inscriptie aangeboden. Van het vaste gemeente- personeel ontving hij een mooie regu- lateurklok. Ook wij feliciteeren den jubilaris van harte met dit zilveren feest. Donderdagavond werd de reeks ontwikkelingsavonden der R K. Werk- liedenvereeniging voortgezet met eene lezing met lichtbeelden over „Den ster renhemel" door den ZeerEerw. heer v. Erp, pastoor der St. Clemens-parochie. Spreker begon met een en ander te verklaren omtrent het zonnestelsel, ten einde daarna beter de verschillende beelden daarop betrekking hebbende, te kunnen volgen. Hij toonde met enorme cijfers aan de grootte van de zon, vergeleken bij onze aarde, waar van men zich geen voorstelling maken kan. Hij noemde de verschillende pla neten, waaronder ook onze aarde, die zich alle in duizelingwekkende vaart om de zon voortbewegen. Aan de hand van verschillende fraaie lichtbeelden toonde hij voorts aan het ontstaan der tijdrekening, der vier jaargetijden, der maanveranderingen, enz Hij toonde voorts eenige afbeeldingen van sterren wachten, vanaf de oudste tot de meest modern ingerichte, met hunne reuzen kijkers. Wij zagen verder enkele foto's van de maan en de planeet Mars, waar op duidelijk was waar te nemen dat zich daarop bergen en dalen en zeeën bevinden, de mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten, dat deze ook bewoond zijn. Uit een en ander bleek wel dat ZEerw. een uitgebreide studie van dit onder werp had gemaakt. Hij sprak aan het slot de hoop uit dat deze lezing bij velen hunne kennis omtrent deze hemellichamen zou heb ben vermeerderd; hoe beter we de ontzaglijke grootheid der schepping kennen, hoe nietiger we ons zeiven achten en hoe meer we ons aangetrok- ken en afhankelijk gevoelen van den Schepper van dit alles. Vermelden we nog dat door den heer de Bont met accompagnement van den heer Verhoeven, eenige liederen ten gehoore werden gebracht, welke telkens een dankbaar applaus oogstten. Door den WelEerw. heer Bijnen werd deze leerzame avond met een dank woord tot den ZeerEerw. heer v. Erp, den zanger, den accompagnateur en de aanwezigen op de gebruikelijke wijze gesloten. Do Duitsche regeering heeft de uitvoerrechten op schoenen van 4 op 2 pCt. verlaagd 1 De prijzen der Duitsche schoenen kuonen dus weer wat lagerconcurreer daar maar tegen en toch mag er geen gedeeltelijk Invoerverbod komen „De Telegraaf" heeft hier een ijverig correspondent gekregen, den eenen dag is er iemand door een automobiel doodgereden, een anderen dag is er sprake van kindermoord. Allemaal fantaisie of schromelijk over dreven en toch vindt een en ander gretig overname Wij lezen in het Berliner Tage- blatt Waar zoo juist de Hollandsche regeering den invoer van Duitsche schoenwaren in Nederland heeft ver boden is het wel interessant eens vast te stellen, hoe hoog deze invoer tot dusverre liep. Het moet worden toegegeven dat de Duitsche schoen leveranties naar Holland in de laatste jaren buitengewoon zijn toegenomen en den invoer uit andere landen daar heen in omvang en beteekenis geheel hebben uitgeschakeld. Men vergelijke de volgende cijfers: 1922 1921 1920 Landen Ton Ton Ton Duitschland 8014 1252 295 Engeland 394 581 1003 Tjecho-Slaw. 256 37 De totaal-invoer bedroeg in 't jaar allen zullen vóorstemmen, de anti revolutionairen waarschijnlijk ook, a is de mogelijkheid niet uitgesloten, da er een enkel lid der laatstgenoemde fractie tegen is. De Chr. Hist fractie zal stellig verdeeld zijn. Er zijn we leden, die vóór het ontwerp zijn, maar er zijn er ook verscheidenen, die het krachtig zullen bestrijden. De soc. dem. waren aanvankelijk verdeeld, maar zijn na ernstig beraad tot overeenstemming gekomen, n.l. om tegen te stemmen. De fractie van den V. B. is in haar geheel tegen het ontwerpwat de vrijz.-dem. zullen doen, is alleen nog niet bekend. Zoo zal het dus weer van de op komst der fracties en van het aantal Chr.-Hist., die tegen zijn, afhangen, hoe de stemming zal verloopen. Van andere zijde verneemt het blad, dat het wetsontwerp in d3 afdeelingen aan veel critiek is onderworpen, ook van de zijden van leden van rechts. De tegenstanders ontwikkelden voor namelijk het argument, dat er op het oogenblik in ons land bij de Neder- landsche schoenfabrikanten nog zoo'n groote voorraad schoenen ligt, dat dit wetsontwerp alleen maar den fabrikan ten de gelegenheid zou geven, dien voorraad op te ruimen, zonder dat men er zeker van kon zijn, dat zij ook de werkloozen weer aan den arbeid zul len brengen. In het licht van dit argu ment bezien zou het wetsontwerp dus niet eens de werkloosheid in de schoen industrie helpen bestrijden maar alleen leiden tot een financieel voordeel voor de fabrikanten WAARSCHUWING. Belangrijk voor den Handel. De Commissaris van Politie te Velsen waarschuwt dringend in het algemeen belang geene handelsrelaties aan te knoopen met C. GLASS, wonende in de afdeeling Santpoort-Rozensteijn, gemeente Velsen, N. ZOONT/ES, bakker en winkelier, wonende in de afdeeling Velseroord Kalverstraat, gemeente Velsen, alvorens inlichtingen te hebben ingewonnen bij den Commissaris van Politie voor noemd, Bureau van Politie te IJmuiden, gemeente Velsen. DRUNEN. De keuring der ingeschre venen der lichting 1924 zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk (O.L. School, Stationsstraat 24) op Woensdag 25 April a.s. des n.m. ten 1 uur. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk op Maandag 19 Maart a.s. des voorm. 10 uur. HEDIKHUIZEN. Vergadering van den raad dezer gemeente te Haarsteeg op Vrijdag 9 Maart des v.m. 10.30 uur. Aan de Orde 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming lid Armbestuur wegens overlijden van N. van Bijnen. 3. Aanvraag vrijstelling van de ver plichting tot het geven van onderwijs lichamelijke oefening. 4. Voorstel Electriclteltscommissle tot verlaging stroomprijs voor kracht en tot gedeeltelijke intrekking raads besluit van 4 Aug. '21 voor wat de aanwijzing van den spertijd betreft. 5. Bespreking welland-verpachting. 's BOSCH. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zou tot een provinciaal subsidie voor de Koninklijke School voor Kunst, Techniek en Ambacht dit jaar door Gedep. Staten niet worden medegewerkt. SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang). A.s. Dinsdagavond zal in de Chr. School alhier een ouderavond gehouden worden. Door het onderwijzend personeel zul len dien avond enkele onderwerpen worden behandeld, terwijl deze bijeen komst ook door zang en muziek zal worden opgeluisterd. Gedachtig aan de reeds vroeger gehoudene samen komsten, verwachten we dat vele ouders van schoolgaande kinderen en belang stellenden door hunnen tegenwoordig heid hunne belangstelling zullen toonen. CAPELLE. De voorjaarskeuring van sprlngstieren voor deze gemeente zal gehouden worden te Waalwijk op 19 Maart e.k. des voörmiddags 10 uur, De landbouwer A. V. op de Zandschel alhier vond een dezer dagen een beste kalfkoe dood In den stal. Voor genoemden landbouwer een reus* achtigen schadepost- Bij de j.l. Dinsdag gehouden zitting van het Centraal Stembureau voor deze gemeente werden de candi- datenlijsten voor de gemeenteraads verkiezing bij loting als volgt genum merd 1 H. J. Sprierlngs, 2 lijst Moonen, 3i lijst B. Verhoeven, 3b lijst G. J. v. Wllllgeeburg, 3c lijst J. v. d. Hoeven, 3d lijst H. Kerst, 4a lijst A. P. de B uflo, 4b Jac. Rijken, 5a lijst J. Michael en 5b l^st M. J. Rijken. Bij de j.l. Donderdag gehouden vergadering der Commissie tot wering van Schoolverzuim in deze gemeente werden de heeren W C. Treffers en Jac. van der Lely, respectievelijk her benoemd als voorzitter en secretaris van dit college. VRIJH.-CAPELLE. Geref. Kerk. A.s. Zondagmorgen half tien Ds G. H. de Jonge en 's middags half drie leesdienst. WASPIK. Do 18 jarige werkman Qulrijns kreeg op de scheepstimmer werf der fa. Ruitenberg alhier een plaat op zijn been, met het gevolg, dat dit gebroken werd. Voor het toelatings-examen der R K Kweekschool te 's Bosch, slaagde onze dorpsgenoot W. Baaten, leerling der R.K. jongensschool, hoofd de heer A. Maas. De Waspiksche Biljartclub, ge vestigd bij mej. de wed. Gijsman alhier, nam deel aan het concours, gehouden bij den heer W. de Rijer te R'veer en behaalde In de 2e afd. den 3den prijs. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 9 Maart des o.m. 4 uur. Aan de Oide 1. Vaststelling van het salaris van den ambtenaar ter secretarie. 2. Wijziging Instructie van den ge meenteontvanger en van den ambtenaar ter secretarie. RAAMSDONKSVEER. Zondag zai er in de Ned. Herv. Kerk op 't Veer eesdienst zijn, terwijl des namiddags op 't Dorp de ZeerEerw. Heer Ds. Anker uit 's Gravenmoer hoopt op te treden. Zaterdagavond houdt de Werk- iedenbond in de School op 't Veer een ledenvergadering. Op de gehouden Jaarvergadering van de C. H. Kiesver. alhier werden de Heeren Netten en Sneep met alge meene stemmen herkozen als Bestuurs lid, terwijl wegens uitbreiding van het Bestuur nog gekozen werden dhren J, Faro Az. en L, v. d. Waals. De scholier A. V. had het onge luk zoo te vallen, dat zijn been dus danig bezeerd was, dat inroeping van geneeskundige hulp noodzakelijk was. Met goed gevolg liep van de werf der N. V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg te water de motorboot «Onderneming* groot circa 130 ton voor rekening van den heer J. Norbart te Made, waarin geplaatst zal worden een 40 Pk Deutz Brons motor tevens werd te water gelaten een sleepboot, genaamd Teuntje ge bouwd voor de heeren Gebr. van Strlen alhier waarin geplaatst zal worden een machine installatie van 60 I Pk. Naar wij vernamen werd de bouw van de R. K. Kerk te Philippine, Zeeuwsch-Vlaanderen, opgedragen aan de heeren Weterlngs en Mertens te Raamsdonksveer. Eindstand van het biljartconcours gegeven door de biljartclub «Houdt ze bijeen» gevestigd In het Hotel de Refier te R'veer. Korpswedstrijden Eere-Afdeellng ie pr. Krijt op Tijd te Gtlze 82 punten. 2e pr. «Oosterhout* te Oosteihout 66 p. Ie Afdeeling le pr. O.K. K. te Ooster hout 68 p. 2epr. O. T. B. U te Ooster hout 60 p. 3e pr. 't Gaat met een houtje te Oosterhout 54 p. le pr. «Oosterhout* le Oosterhout 51 p, 2e pr. O, K. K. te Ooster hout 19 p. 3e pr. Krijt op Tfld te Waspik 38 p. Personeelwedstrijd le prijs Leon Loots te Baarle-Nassau 53 p. 2e pr, Antoon Snels te Dongen 46 p. 3e pr. H. Donkers de Visser te Oosterhout 35 p. RAAMSDONK. De keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienst- plicht der lichting 1924 zal zitting houden in het Henricusgebouw te Raamsdonksveer. Voor jongelingen uit deze gemeente 7 en 8, voor 's Grave- moer 8, voor Dongen 9, voor Waspik 14 Mei. In 't café wed. K. ontstond woordenwisseling tusschen eenige herbergbezoekers. De twist liep zoo hoog dat men elkaar te lijf ging en een hunner daarbij verwondingen be kwam. Daar de politie spoedig ter plaatse was, werden ernstiger dingen voorkomen. Met de werkzaamheden aan de betonschoeiing langs de haven op het Dorp is een aanvang genomen. De rijweg langs de kade is afgesloten voor het verkeer. §LOONOPZAND. Aan den heer Jac. Schoenmakers alhier is door de Aca demie Nationale de Coupe te Brussel directeur J, B. Mulder, toegekend het

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6