mei 3 van der tinden. Notaris Middelkoop Notaris Middelkoop Jttertm tc Oirschot Mfddelltoop te Capelle k zijnjp weer! Cöwcnthat. Nieuws uit Kaatsheuvel Nieuws uit beusden. Kerknieuws. Marktberichten. Advertentiën. Gemengd Nieuws. C. Jacobs Zn. Notaris Rietra Overspanning. M. in 't Veld SPORT. RIJWIELEN. Gramaphoons en Pathéfoons. Verhuring: puik WeHand. publiek verhuren WEILAND WOONHUIS, verhuren z z 5 6 e e Diplome de Capacité pour vêtements d'Hommes et Dames. Hier is door de meeste grond eigenaars een verzoekschrift aan de Tweede Kamer gezonden om de huidige ontwerp-jachtwet niet aan te nemen. Men is bevreesd dat het tot afkoop van het jachtrecht zal leiden en daar wil men niet aan. Naar wij verhemen zal onze Kon. Erk. Harmonie .Concordia" deelnemen aan een groot Nationaal concours voor Muziek en Zangveteenigingen te Zeven bergen op Zondag 20 Mei e.k. en wel in de Hooge Eere afdeeling, met het verplichte nummer Ouverture van de Opera Tannhauser. Het is de eerste muziekvereen. welke in deze Hooge Eereafd. gaat. We wenschen Concordia het beste succes toe. Op Zondag 13 Mei e.k. zal zij een concert geven in den tuin der Kon. Harmonie te Tilburg, waar men een keurig programma kan wachten Trou wens laat dat maar over aan den instructeur, den weled. heer A. Roeien uit Breda. De gemeenteraad houdt Maandag om 10 uur eene openbare vergadering. Naar we uit betrouwbare brou ver nemen zat de heer H. v. d. Wildenberg zich niet meer beschikbaar stellen als lid van den gemeenteraad na afloop van de thans loopeode zittingsperiode. Men deelt ons mede, dat bij het bestuur der R.K. Kiesvereeniging; tot heden (Donderdag) reeds elf lijsten zijn aangevraagd voor candidaatstelling, hlervai zouden er o.a. vier voor aibel- derscandldaten, drie voormiddenstands- caadidaten en drie voor candidaten uit den Bergdijk. De Staatscourant bevat de statu ten van M. Zacht's Stoomschoenfabriek, Kaatsheuvel. De herijk der maten en gewichten zal du jaar voor deze gemeente plaats hebben te LoonopZand (gemeentelo kaal) op Dinsdag 20 Maart a,s. van lO'/s tot 12 en van 1 tot 3'/a uur te Kaatsheuvel (gymnastieklokaal open bare M U.L O. school op Woensdag 21 Maart van 101/a tot 12 en van 1 tot 3 uur voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der letters A. tot H op Donderdag 22 Maait op dezelfde uren voor de letters 1 tot T.op Vrij dag 23 Maart op dezelfde uren voor de letters U tot Z. KAATSHEUVEL. Naar wij verne men zal de heer C. Roestenberg, alhier, wethouder der gemeente Loon-op-Zand en vrijgestelde van den Ned. R.K. Le- derbewerkersbond een eventueele can- didatHur voor den gemeenteraad aan vaarden. Op de laatste bondsvergadering is nl. uitgemaakt, dat het verbod van vrijgestelden om tevens gemeenteraads lid te zijn alleen geldt voor zeer groote gemeente en dus hier niet. LOON-OP-ZAND-KAATSHEUVEL. Daar ook de gemeente Waalwijk, in navolging van deze gemeente, besloten heeft de huurcommissie met Ingang van 1 April a s. op te heffen, is door Burgemeester en Wethouders alhier aan het Gemeentebestuur van Tilburg verzocht nieuwe zaken, betreffende huuraangelegenheden in deze gemeente, aldaar te willen behandelen. Door het bestuur der R.K. jon gensschool te Berkdijk is aan den Raad dezer gemeente verzocht de thans in bruikleen afgestane school, in eigendom over te dragen. Eindelijk zijn de gewijzigde plannen voor den bouw eener nieuwe R. K. Meisjesschool te Loon-op Zand aan Burgemeester en Wethouders in gezonden. De benoodigde gelden zul len dus eerstdaags door den Raad disponibel moeten worden gesteld. Wegens gebrek aan plaatsruimte zal door den bouw dezer school, in een groote behoefte worden voorzien. Wegens het ophouden der uit- keeringen uit de Werkloozenkas, zijn de georganiseerde werklooze arbeiders in de schoen- en lederindustrie door de commissie wederom op de wegen te werk gesteld. Deze controlemaat regel heeft reeds tengevolge dat ver schillende werkloozen zich niet meer aanmelden. Heusden 8 Maart 1923. Maandag 12 Maart e.k. is de Cbr. jongelingsvereen. voornemens haar jaarvergadering te houden, ditmaal In de Bewaarschool. Als spreker treedt op de ZEerw. Heer Ds. H. Bogers uit Zoelen. Voor en na zullen de leden dpor eenlge nummers muziek en voor drachten een welkome afwisseling aan deze byeenkomst geven. De R K. Kiesvereeniging komt a-s. Zondag 6 uur n.m. bijeen met het oog op de a.s. Raadsverkiezing, ten einde candidaten aan te wijzen voor de groslijst. Bovendien moeten wegens periodieke aftreding drie leden gekozen worden in 't bestuur. Donderdagmorgen teekende de peilschaal aan de Maas 2.84 M. A. P., zoodat de wegen naar den loswal alle onder stonden. Dit is de derde maal in dit seizoen, dat de hooge water stand zooveel last veroorzaakt. Voetbal. WAALWIJK. H-E.C 3 speelde 14. Zondag tegen Roda te 's Bosch. Deze ontmoeting eindigde in een gelijk spel 22. A.s. Zondag krijgen zij D.F.C. uit Druneu Op bezoek. Wanneer er met het noodige enthousiasme gespeeld wordt, blijven de twee puntjes wel in Ws&lwijk* H.E.C.* ontvangt D.F.C.2 om 12 uur. De wedstrijd H.E C.'V F C. Vught, welke beslist over het kampioenschap in deze afdeeling, is vastgesteld op 18 Maart a.s. R.W.B. Voor 11 Maait is vast gesteld R.W.B.Longa. Niet minder dan zes maal Is Longa reeds met veel belangstelling verwacht, doch telkens werden de terreinen van de 3 plaatse lijke vereenigiogen afgekeurd. Hoewel het weer ooz nu weer heel slecht Is, zal toch getracht wordon het R.W.B.- terreln voor a.s. Zondag in bespeel baren toestand te brengen, zoodat Longa toch eindelijk eens op het tapfyt zal komen. Wat de wedstrijd betreft kunnen we er van overtuigd ziln dat deze uiterst spannend zal zijn. Longa heeft een prachtkans om kampioen te worden, doch Is bet nog niet en moet pertinent winnen, doch R.W B. speelde Indertijd te Tilburg 0—0 gelijk, wat ook nu best kan gebeuren. We krijgen dus 2 ploegen welke zich tot het uiter ste zullen Inspannenbovendien Is Longa nog niet bier ter plaatse geweest, zoodat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om het gevreesde Longa eens aan 'c werk te zien. Aanvang half drie, terrein R.W.B. Scheidsrechter Bruliemans. Indien de R.W.B.-vlag bij den heer J. v. Loon niet uitsteekt, gaat de wed strijd niet door. Een R.W.B.-comblnatie van le, 2e en 3e elftal was voor Brabantla, Waspik, een gemakkelijk partijtje en won met 7-0. Competitie B.V.B. R.W.B 3—Sprang1 12 uur. W.S.C 3—R.W.B3 12 uur ter rein W.S.C. In verband met den reeds aange- kondigden wedstrijd tusschen elftal A en B, publiceeren wij thans de op stelling van beide ploegen. A-elftal. H. Meeth H. v. d. Griendt F. Pullens A v. Hilst, P. Verhelst, J. Klerkx A. Zeckendorf. A. Hensen, J. v. Lier, J. v. d. Heuvel, J. Moonen, _o— J. v. Hilst, A. Vermeer, j. v. Bladel, P. v. Eethen, H. Blok M. Klijn, L. Moonen, Bonnink. J. Spijkerman, A. Brok. A. v. Draanen. B-elftal. Het A-elftal komt uit in bteuw wit shirts, terwijl het B-elftal degtelzwarl kleur zal dragen. Wij herinneren er nogmaals aan dat door het uitsteken der Waalv Ijk vlag bij den heer L. van Adelberg te ken- nen wordt gegeven dat de wedstrijd om 3 uur op het Quick-veld en door het uitsteken der W.S.C -vlag bij hotel Gerris deze op het W.S.C. veld zal gespeeld worden. Tevens wijzen we erop dat alleen werkende leden van beide vereenigin- geu op vertoon von hun lidmaatschap- kaart vrije toegang hebben en dus alle donateurs(trices) het gewone en treegeld zullen moeten voldoen. KAATSHEUVEL. Zoodag 11 Maart speelt Kaats heuvel 1 de laatste competitiewedstrijd voor de le klasse B.V.B. tegen Korvel1 Tilburg op eigen terrein. Waar Wilhelmina gedurende het ge- heele seizoen nog geen enkele wedstrijd verloren heeft en zelfs Zondag j.l. met 31 van Capelle wist te winnen, ge- looven we niet dat het onze club moeilijk zal vallen van Korvel te winnen. Toch is Korvel eene club van niet te onderschatten kracht. Zondag 4 Maart won ze nog met 80 van het veel verbeterde Tilburg2 Nu intusschen Wilhelmina bet kam pioenschap van den B.V.B., afdeeling Ba., ongeslagen op haar naam heeft, past het haar niet zich door een club, die altild nog eenlge trappen lager op 't ranglijstje staat dan Capelle, te laten kloppen. We verwachten dan ook van Wilhelmina niet alleen dat 'zij zich niet door Korvel zal laten slaan, maar zelfs dat zij met sprekende cijfers het on geslagen kampioenschap zal weten te handhaven. Kaatsheuvel komt met zijn sterkste opstelling uit n.l. Aarts, P. Kemmeren, P. d. Beer, J. Verhoeven, P. Dekkers, P. Drtessen, J. Mosselveld, C. v. Boxtel, A. Lugters, A. V. d. Assem, M. Musters. Korvel1 stelt op J. Cools, A. Cornellssen, N. Verhoekx, C. Huherman, A. Broeken, H. v. Hoof, P. Schuurkens, F. Beerens, B. v. Engeland, Th. Lauwer, F. v. d. Aa. Scheidsrechter: Vau Opheusden uit Tilburg. Met een weinig medewerking van 't weer, verwachten we weer hon derden supporters aan de lijnen. Kaatsheuvel 3 speelt Zondag voor de 2e klasse B V B. tegen Quick3 Waal wijk te Waalwijk. Als scheidsrechter zal alsdan de heer Treffers uit Capelle fungeeien. KAATSHEUVEL. De R.K.V.V. Excelsior alhier heeft een groote serie wedstrijd uitgeschre ven, waarvoor reeds vele clubs hunne medewerking beloofd hadden. Zondag a.s. zouden reeds zes clubs spelen. Jammer voor Excelsior heeft men niet voldoende rekening gehouden met de nog loopeode competitie wedstrijden van de B. V. B., waardoor reeds Zon dag drie ciubs verhinderd zijn op te romen. Zou Exclslor wellicht haar serie wedstrijden uitstellen, zoo was er meer kans van slagen. R. K. Voetbalbond Afd. Langstraat. P ogramma voor 11 Maart 1923. H.E.C3—D.F C.3. 12 uur. Hoen. SpartaanWaalwijk. 2 uur. Van Engelen. Ia verband met de nederlaag van Leonldas Waalwijk te Geertruldenberg ts de spanning in deze afdeeling zeer toegenomen. H.EC.' zal minstens op een puntje icsiag leggen, terwijl Leonldas zich wel herstellen zal van de vorige nederlaag. Wielrennen. De deelnemers aan den door de Residentie Rennersclub „Sparta" te den Haag georganiseerden betrouw- jaarheidsrit den Haag—Brussel, zullen Zondag om ongeveer 12.20 uur den overweg aan den Terheidenschen weg te Breda passeeren. De rit zal vervol gens gaan langs Delpratsingel, Wilhel- minasingel, Ginnikenweg, Ginniken, Ulvenhout, Strijbeek. De eerevoorzitler prins Albert de Ligue, gezant van België te den Haag zal waarschijnlijk per auto den tocht meemaken. Onder de deelnemers aan dezen rit jehoort o.m. de bekende rijder M. Peeters. A.s. Dinsdag 14 Maart zal in de parochie St. Jan, de eerste aanbid dingsdag plaats hebben, votlg jaar door Z.D.H. Mgr. van de Ven ingesteld als een aandenken aan het schitterend geslaagde eucharistisch congres te 's Bosch. Dit is het werk der altijd durende aanbidding, n.l. dat Jezus in Zijn H. Sacrament voortdurend zoowel bij dag en nacht plechtig bltjve uit gesteld over 't geheele diocees en daar steeds aanbidders vlnde. De kerk zal als op hoogste feest dagen worden versierd en verschillende kerkelijke plechtigheden zullen plaats hebben. De wensch van Mgr. Is tevens dat door het brengen van bloemen en kaarsen, tot hulde en eerherstel, zoo veel mogelijk bijzonderen luister aan de plechtigheid worde bijgezet. Ook de parochianen van Sr. Jan zullen zich zeer zeker In geen enkel opzicht onbe tuigd laten. A.s. Zondag hoopt in de Herv. Kerk te voormalig Besoijen, in de Bediening des Woords voor te gaan Ds. L. Dierkens, voorheen predikant alhier, thans te Zuidland. De diensten beginnen des morgens 10 uur en n.m. 2.30 uur. Tevens collecte voor de Chr. school. In de vacature van Kerkvoogd, door het bedanken als zoodanig door M. Gouda, werd voorzien door de verkiezing van Adr. Vroom. Aanstaanden Maandag 12 Maart hoopt de Jongelings- en Knapenveree- niging hare jaarvergadering te houden in de Chr. Bewaarschool te voormalig Besoijen. Aanvang des avonds 7 uur. Waalwijk, 9 Maart 1923. Eieren6—8 cent. Varkens f 29—f 34. Handel druk. die per sledé te Riga uit Simbirsk zijn aangekomen, vertellen, dat een troep dier beesten onlangs een boer, zijn vrouw en twee kinderen, hun paarden en een varken, welke zij naar de markt brachten, hebben verslonden. De plaatselijke sowjet-mtiitle zendt patrouilles uit, bestaande uit drie sle den elk bewapend mot een machine geweer, om de wolven te bestrijden, daar de boeren bang zija hun dorpen te verlaten om voedsel naar de steden te brengen. In verband met het marktbezoek naar Zaltbommel rijden eenlge auto's uit Ammerzoden langs de verschillen de dorpen. Woensdagmiddag ging een auto uit de stad met passagiers voor Zuillchem en Brake!. Op den Gamer- schen dijk, by het uitwijken, sloeg de auto van een 10 M, hoogen dijk, kae- telde tweemaal om en kwam weder op de wielen telecht. Het bovendeel was geheel eo al vernield. De inzit tende passagiers kwamen er met lichte verwondingen en kneuzingen af. De Heer en Mevrouw J. VER- WIEL-de Greeff betuigen bij deze hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner dochter (Serda. Waalwijk Maart 1923 30437 Gfoota troepea wolven, sommige van ongeveer 50 beesten, maken hst district Simbirsk tn Zuid-Oost-Rusland onveilig en hebben dezen winter meer dan 20 personen opgegeten. Reizigers Heeren en Jongens f 45.- Dames f 52.50. is beslist het beste en goed koopste adres voor Enorme keuze in GRAMAPHOON- PLATEN ENORM is de vraag naar onze schitterende voorraad als gevolg van de buitengewone voordeelen welke wij bieden. Nergens zoo'n groote keuze en zulke scherp concurreerer.de prijzen. Aanbevelend, B e s o f] e n. A 305 b/d. Haven. te DUSSEN, zal te Waalwijk in Hotel VER- WIEL, Vrijdag 16 Maart 1923, voorm. 10'|2 uur Voor 2 jaren: Voor Mej. De Graaff te Drongelen aan de Eindstraat, Sectie A. 425, 426 en 427, groot 3.61 70 heet. 30434 L. h. C. Donken en H de Bodt. te CAPELLE, zal op Dinsdagen 13 en 20 Maart 1923, telkens des avonds om 6 uur ten herberge van L. F. VAN DONGEN te Capelle, ten verzoeke van de erven van den Heer G. M. VERHOEVEN te Capelle, in het openbaar veilen en verkoopen: EEN GROOT RUIM in de|j kom van Capellemet flinken tuin en erf, bevattende het woonhuis benedenvier groote kamers, opkamertje, keuken en groot achterhuisbov^n voorzolder met groote kamer en ruime achterzolder. Kadastraal bekend Capelle H nrs. 70, 71 en 72. groot 9 83 aren. Gedeeltelijk verhuurd aan W. van den Hoek |voor f 1,25 per week, overigens in eigen gebruik. Het gedeelte in eigen gebruik te aanvaarden vier weken na den toeslag, alswanneer tevens de kooppenningen moeten worden betaald. Bovenstaande huur komt eveneens van daf tijdstip af voor rekening en ter invordering van den kooper. 30416 te CAPELLE. 30417 zal in het openbaar A. Voor het Burgerlijk Armbe stuur van Waspik e. a Diverse perceelen Hooi-, Bouw- en Weiland onder Waspik en Dussen, op Donderdag 15 Maart 1923, des nam. om vier uur, ten her- berge van Mej. A. M. de BONT te Waspik. B. Voor de Hervormde Kerk van Waspik Diverse perceelen over het Diep, alsmede een Buitendel tegenover Klaas- sen, op Vrijdag 16 Maart 1923, des nam. om vier uur ten herberge van de Gez. PtfUIJSSERS te Waspik. Breeder bij biljetten. 30440 NOTARISSEN en zullen op Maandagen 19 en 26 Maart, telkens des avonds om 6 uur bij inzet ten herberge van Mej. A. M. de BONT en bij toeslag ten herberge van ANT. PwUIJSSERS te Waspik, ten ver zoeke van de erven van Mej P. C. de Bont, in het openbaar veilen en verkoopen Onder WASPIK Koop 1. WEILAND EN BOSCH te Bovenkerk Binnen, aan de Vest, Sectie D Nrs. 485 en 486, groot 1,03.10 H.A. Tot Kerstmis 1923 in huur bij F. de Bont voor f35 p. j. Koop 2. EEN BLOK en DIJK- EIND, gedeeltelijk gescheurd. Sectie G. Nrs. 247 en 248, groot 1,12 H.A In huur geweest bij W. Zijlmans Bz.te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Koop 3. EEN BIJSTER tegen over het Station, Sectie F. Nrs. 789 en 931, groot 66,20 aren. In huur bij J C A. de Bont tot en met 1923 voor f 145.- p. j. Koop 4. EEN PERCEELTJE BOUWLAND achter denGantel Sectie B. Nrs. 171 en 563, groot 24.70 aren. In huur bij F. de Bont tot stoppelbloot 1923 voor f 10 p. j. Onder DUSSEN. Koop 5 EEN PERCEELTJE BOUWLAND in den Zijlmans- polder Sectie M. Nr. 262, groot 39,40 aren. In huur tot en met 1924 bij W. Koops te Dussen voor f50.- p j. Opgemelde huren komen met de lasten voor rekening der koo- pers van 1 JAN. 1923 af. 30441 o a co u o o te 3 a a 4j Onze Hollandsche Gramophoon- platen van f 1.50, f 1 80 en f 2 00. Onze 30 c.M. platen van f2.25, f2.50, f 2 75 Kees Pruisen Henriette Davids met Het Offer en Noodrem f 1.80. Renati met Hufsje op de Heide k f 1.80 Trios uit Faust, Car men, Tanhauser, Frei- schüts, de Parelvis- schers enz. Gramophoons en Pathéfoons vanaf f 20.— Violen, Stokken, Kis ten, Snaren, Harmoni ca's, Cithers, Mando lines. 30443 Grootestraat, Hoek Putstraat, WAALWIJK. Gebruikt 304™ Freco's Zenuwtabletten. Prijs per koker 45 cent- 30167 Aanbevelend, Mr. Metselaar. Sprang. Kaatsheuvel, 9 Maait 19 d3. Auto-ongeval Toen een der vrachtauto's van de firma A. v. Eek, te Zevenbergen, Zaterdag Zeven- bergschen Hoek passeerde, sloeg opeens het vliegwiel stuk. Een gedeelte hiervan door boorde een dikke ijzeren pantserplaat en vloog tegen de borst van den knecht K., die naast den chauffeur zat. Onmiddellijk raakte ook de auto in brand. IC. liep daarbij ook brandwonden aan de band op. De chauf feur S. ondervond geen letsel, maar K. ver loor het bewustzijn. Men slaagde er in het graan van den wagen te lossen. Het voorge deelte der auto verbrandde totaal. Het ben zine-reservoir bleef gespaard, anders zou de schade veel grooter zijn geweest. Gisternacht is bij Winterswijk weel een brutale inbraak gepleegd. Bij den land bouwer D. Op Helders In de buurtschap Huppel, werd de deur met geweld verbrij zeld en een paar gemaskerde kerels kwamen binnen. De boer wist zich aanvankelijk te gen hen te verweren, doch toen er een derde kerel kwam, die hem een dolkmes op de borst zette, gaf hij het op. De boer en zijn huisgenooten werden gebonden, de kasten werden opgebroken en alle geld, ongeveer 400.werd daaruit gehaald. Ook werden er fietsen meegenomen. Waarschijnlijk had den de indringers buiten nog helpers staan men zag om de woning herhaaldelijk het licht van dievenlantaarns schemeren. In het grensplaatsje Dingen nabij Ter spel (Gr.) is Maandag de 30-jarige dochter van den heer Peters, die zich te dicht bij de kachel bevond, in brand geraakt, 's Avonds is zij aan de gevolgen overleden. V (ft 95 a V •m Potten.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7