BE ECHO Villi HETZ1M Tweede Blad. Provinciaal Nieuws Nieuws uit Kaatsheuvel Letteren en Kunst. Waalwijk, 21 Maart. De heer J. Piek, leeraar aan de Rijksdagnormaalschool alhier, is be noemd tot directeur eener zelfde school te Zierikzee. De aangeboden gemeentebegroo- iing voor 1923 sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 467 685 29. Als vermoedelijk batig saldo van 1922, komt op de begrooting voor f 39.545.82. Voorgesteld wordt een Hoofdelijken Omslag te heffen van f 162.000 of f22 000 minder dan dit jaar. Het nadeelig saldo van voormalig Besoijen, nl. f 18.000, in hoofdzaak te wijten aan het bekende marken- verlies, is oorzaak dat de H. O. met nog geen grooter bedrag kan worden verminderd, waar f 7000 hiervan is gevonden geworden nit de gewone middelen in 1923 en f 11.000 door een leening moet worden gedekt. Voor de gasfabriek is een winst geraamd van f 7 385 10 voor het elec- triciteitsbedrijf een winst van f 3 701, voor het waterleidingbedrijf is noch winst, noch vërlies geraamd. Van de crisississchuld wordt afgelost f 38.500 zoodat daarmede de geheele crisis schuld van de gemeente Waalwijk (oud) is afgedaan. De uitgaven voor werkloozen be- loopen thans van 1 Juli 1922 (begin van de crisis) tot einde Februari 1923 totaal f 149352.17. De wachtgelduit keeringen bedroegen f 107,410,84. de steun voor georganiseerden f 8 932,42, die voor ongeorganiseerden f 16 861,11, en die voor werkverschaffing f 16,147,79. In deze opgaaf is niet begrepen de uitkeering uit de werkloozenkassen. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat is besloten een adres te richten tot de Eerste Kamer der Staten Generaal met verzoek den Zomertijd te handhaven Van de leden verklaarden zich de heeren M. A van Beurden te Kaats heuvel en B. Roza te Wijk tegen het verzenden van het adres. In de Maandagavond gehouden jaarvergadering van 't Operatiekamer fonds, wijdde de waarnemende voor zitter eenige hartelijke woorden aan de nagedachtenis van den overleden pre sident, den Weled. heer Phil. Tim mermans. De notulen werden goedgekeurd en ook de rekening van den penning meester, waaruit bleek dat na betaling van de complete installatie instrumenten voor de toekomstige operatiekamer, nog f5168 55 op nieuwe rekening ge bracht kon worden, buiten de f 1000 der gemeente en de toegezegde bij dragen van fabrikanten, werklieden- vereeniging enz. Bij de debatten die gevoerd werden over de totstandkoming der operatie kamer, deed het lid der commissie van toezicht, de ZeerEerw. heer pastoor Van Riel de mededeeling, dat Z.Eerw. met het Kerk- en Gasthuisbestuur had besproken de verbouwing van het huis voor besmettelijke zieken tot operatie kamer met toebehooren, zalen, kamers, keuken enz. Deze beide instellingen konden zich daarmee in princiep ver eenigen. Na de mededeeling van de zijde van 't bestuur, dat dit alle geldmiddelen, die aanwezig zijn en die door toe zeggingen gedurende jaren nog zullen inkomen, zullen worden beschikbaar gesteld tot bouw, inrichting, exploitatie enz. daarvan en dat de gemeente ver moedelijk rente en aflossing zal willen betalen zooals thans voor het huis voor besmettelijke zieken en de finan- cieele aangelegenheid en de verhou-1 dingen ampel waren besproken, zegde de ZeerEerw. heer pastoor toe deze aangelegenheid direct met het kerk bestuur te zullen bespreken, om dan ten allerspoedigste deskundige plannen te doen opmaken en eene instelling op te richten, die zooveel mogelijk voldoet aan de moderne eischen. Zeer zeker zal deze toezegging evenals door het Bestuur, door de ingezetenen van Waalwijk met groote blijdschap worden vernomen. Wij herinneren nogmaals aan de vergadering van Waalwijks Belang Wij hopen dat wederom velen zullen opkomende keuze van een waardig opvolger van den heer Ph. W. B. Timmermans als bestuurslid staat op de agenda, ook de operatie kamer aangelegenheid is, zooals we elders schreven, in een uitstekend stadium gekomen en ook andere zaken zullen zeer zeker aan de orde komen. ie art]ven, aaar ztj aan van een ouiten- landsche concurrentie absoluut geen last meer zouden hebben. Ik maak er U er opmerkzaam op, dat deze heer M. Stibbe die het zoo voor den Hollandschen consument opneemt, niemand anders is dan de directeur der Salamander-Schoenen- Maatschappij, een Duitsche maatschap pij, die Duitsche schoenen invoert en hier in Holland Duitsche schoenen aan iet publiek verkoopt, voor prijzen die noch aan den heer Stibbe noch aan zijn Duitsche lastgevers windeieren zullen lebben gelegd of zullen leggen. Deze Salamandermaatschappij is aan gekleed in het kleed eener Hollandsche ^laamlooze Vennootschap. Van de wettelijke gastvrijheid van ons land om in een Hollandsch omhulsel, bui- tenlandsch kapitaal en buitenlandsche aandeelhouders met buitenlandsche oog merken hunne belangen aan ons Hol- andsch publiek aan te dienen, moest niet zoo brutaal door den heer Stibbe misbruik gemaakt worden. Had de heer Stibbe aan zijn artikeltje toegevoegd, dat hij uitsluitend voor de Duitsche Salamander schoenfabrieken de Hollandsche Salamanderwinkels ex ploiteert, dan zou het 't publiek allicht een beetje duidelijker zijn, waarom deze heer Stibbe de grenzen voor zijn Salamanderschoenen wil openhouden. De Salamanderschoenen zijn een Duitsch fabrikaat, al worden ze dan ook in Hollandsche winkels door den Amsterdamschen M. Stibbe verkocht voortvloeiende nadeeien zijn. De Commi«sa>U vso Politie te Kerkrade waarschuwt bel publiek tegen bet aanknoopen van relaties met de z.g. firma »Kunst Atelier Hollaodla*. Kerkrade, P >sf Haanrade 110*, welke sedert Juli 1922 is opgeheven. Gebleken is, dat een geweien reiziger dier fi ma, zekere F. Arnold, alsnog bestellingen voor genoemde fi ma aanneemt (vergrooten van photo's). I Overname in de dagbladen is ge- wenscht. Te Dordrecht in beslag genomen, als verdacht van misdrijf afkomstig, een gouden broche of rokspeld bezet met b'ljaoten en safleren. De O ficler van Justitie te Dordrecht vczoekt met een eventueele ver missing onmiddellijk te worden in kennis gesteld, Overneming In de nieuwsbladen is geweescht. In de N R'. Ct. van 18 dezer tracht de heer M. Sitbbe, de regeering en het publiek te overtuigen (1) dat een Invoerverbod op schoenen oveibodlg en ongewenscht Is. De heer B. Timmer mans-Ver schure beeft den beer S'tbbe van antwoord gediend en het volgende aan de N. Rt C'. opeezonden In Uw nummer van jl. Zondagochtend deelt de heer M. Stibbe mede. dat een invoerverbod voor schoenen alleen kan dienen om de Hollandsche Fabrikanten en importeurs in de gelegenheid te stellen hunne prijzen ongehinderd op De stroom adressen tegen het Schoenenwetje houdt aan. Het wetje zal vandaag of morgen in openbare behandeling komen in de Tweede Kamer. Heden overleed in den gezegen- den ouderdom van bijna 91 jaren Johannes van der Gouw, zijnde de nestor van voormalig Besoijen, die gedurende 50 jaren de functie van doodgraver vervuld heeft op de R. K. Begraafplaats. Van hem kan ook ge zegd worden Hij heeft zoovele braven, Zoo menig dierbaar vrind, Veel dooden daar begraven, Zoo menig "rouw en kind. Moge hij in vrede rusten. De oudste inwoner van voormalig Besoijen is nu P. van Geldrop. thans in het Gasthuis voor ouden van dagen te Waalwijk. Naar wij vernemen zal Dinsdag 27 dezer op de Teekenschool de prijsuitdeeling plaats hebben. Bij deze gelegenheid zal de Edel- achtb. heer Surmont de Bas Smeele. die Voorzitter van de Teekenschool- Commissie is, eene lezing houden met lichtbeelden over het oude Egypte. Dinsdagmiddag ongeveer half één uur brak brand uit ineen oude, onbe woonde woning, thans in gebruik ge nomen voor pakhuis door den heer Réthans en staande achter diens winkel. In een oogenblik tijds stond het oude gebouw, dat vroeger dienst gedaan heeft als leerlooierij, in lichte laaie, zoodat aan redden niet viel te denken. De motorspuit was spoedig ter plaatse en wist te voorkomen dat de naast- staande stalling van den heer Govaerts mede een prooi van het vernielend element werd Assurantie dekt de schade. De 10e en laatste ontwikkelings avond van de propagandaclub Pius X zal Donderdagavond 22 Maart, des avonds ten half acht worden gehouden in de groote zaal van den R.K Werk- liedenvereeniging. Waar Kapelaan Hendrikx ons zal komen vertellen over „De Balling van Wieringen, over den voormaligen Duitschen Kroonprins en zijn rol in den wereldoorlog, lijkt ons de avond hoogst interessant te worden. Zaterdagvoormiddag kwamen twee meisjes per fiets vanuit Vlijmen nabij de Markt aangereden, toen plotseling een auto van den heer S te K. uit de Stationsstraat kwam. Of niet voldoende signaal is gegeven of dat het niet is gehoord, fiets en meisje werden gegrepen en een heel eind meegesleurd. De fiets werd ver brijzeld, terwijl het meisje onbegrijpelijk i»een ernstig kwetsuur bekwam. De auto kwam aan de overzijde tegen een boom terecht. Des middags kwam een auto daar ter plaatse uit den dam gereden en greep op straat een juist passeerenden fietser De fiets werd beschadigd en de berijder kwam met den schrik vrij Deze zelfde auto verloor Zondag op den weg Tilburg—Waalwijk een wie en hoewel de auto vol zat, bekwam hierbij niemand der inzittenden wonder boven wonder eenig letsel. Ook reed Zaterdag nog een jongen over een paar groote honden, zoodat hij kwam te vallen en zijn aangezicht deerlijk verwondde. 't Was dus wel een ongeluksdag 1.1. Zaterdag. Dinsdagmorgen zakte de 81-jarige v. E. alhier op straat plotseling ineen Door eenige omwonenden en voorbij gangers werd hij liefderijk opgenomen en verzorgd, tot de politie hem per brancard naar 't gasthuis bracht. 't Was een lichte aanval van beroerte de man is nu veel beter. Het facultatief stellen van den zomertijd wordt door Ged. Staten van Noord-Brabant ontraden. Het eindoordeel van Ged. Staten is dat de aan den zomertijd verbonden voordeelen grooter ïijn dan de daaruit SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang) J 1. Maandagavond trad in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor de Anti- Revolutionnaire Kiesvereeniging in openbare vergadering op den WelEd Heer W. Strijbis van den Haag. Voor zitter van den Chr Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders, met het onder werp „Onze Gemeentepolitiek". De Voorzitter, dhr. G van Wil ligenburg. opende deze vergadering op gebruikelijke wijze en sprak daarna ongeveer als volgt Geachte Vergadering Namens het Bestuur der A. R Kies vereeniging heet ik U hartelijk welkom inzonderheid heet ik welkom den heer Strijbis, die zoo bereid is dezen avond voor ons te spreken. Vrienden, wanneer we het gebeuren der laatste jaren nagaan, zien wij op maatschappelijk terrein sterk uiteen- Joopende toestanden. Hadden we eerst een tijd van grooten bloei en voor uitgang, thans hebben we een tijd van groote inzinking en achteruitgang. Maar deze toestanden hebben den mensch niet nader tot God gebracht. In den tijd van den bloei was de leus „eten, drinken en vroolijk zijn" en men vergat God, den gever van alle goede gaven en het ging de menschen als de torenbouwers van Babel weleer, God verstoorde hun werk. Zoo ook in onze dagen en er wordt niet aan gedacht dat Gods Woord zegt„Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijne gerechtigheid en al deze dingen zullen U worden toegeworpen" Voor onzen tijd geldt het woord van den ouden dag„Tot de Wet en tot de getuigenis, zoo zij niet spreken naar dit Woord, zij zullen geen dageraad hebben Dat geldt niet alleen voor de kerk en voor de maatschappelijke toestanden, maar dat geldt ook voor het staatkundig leven, opdat daar erkend worde dat God de bron is van alle gezag en alzoo geregeerd worde naar Zijne or dinantiën. opdat dit moge medewerken iot heil van land en volk. Dat de A. R. Partij daar naar handelt zal de heer Strijbis U aantoonendaar- oe geef ik hem het woord. De heer Strijbis begint zijne rede met de aanwezigen te wijzen op de ernstige dagen die wij beleven. Aan de eene zijde dringt het ongeloof al driester naar voren, aan de andere zijde laat een geest van verslapping en moedeloosheid zich onder de Chris tenen zien Spr. wijst verder op het al meer naar voren treden van het ongeloof en zegt dat men in Rusland zelfs een standbeeld durft oprichten voorjadas Iskariot. Hij wijst op Duitsch- and, waar geleerde mannen opstaan, die wenschen dat bepalingen in de wetgeving worden opgenomen, waar door de doctoren de macht wordt ge geven om ouden van dagen, onnutte menschen voor de maatschappij, door een zeker medicijn te dooden. Nog meerdere beelden haalt spr aan waar door hij aantoont dat het ongeloof meer en meer naar voren treedt. Kon men daar tegenover stellen in de Christelijke kringen een groot enthousiasme in het opkomen voor de eere Gods op het terrein van staat en maatschappij, dan moest men nog zeggen, het was te verwachten dat er zou komen strijd tusschen geloof en ongeloof Doch er heerscht geestelijke inzin king in de kringen van ons Christelijk volk. Het is, zegt spr.. niet alleen een tijd van malaise op economisch gebied, doch er heerscht ook geestelijke malaise. God alleen kan ons helpen uit dezen moeilijken tijd. doch God is een ja- loersch God, Die wil er om gebeden zijn. In den weg der bekeering alleen is er maar redding voor ons geschokt volkerenleven Ook in de Gemeentepolitiek, zegt spr. verder, moeten wij hebben prin cipieele politiek Alle absolute gezag berust in handen van onzen God, die is de Bron van alle gezag. De overheid is voor allen arbeid tegenover God verantwoording schul dig voor hun doen en laten Zij moet de ordinantiën Gods uitvoeren. Het is een moeilijke wensch Gods en toch moet zij die vervullen. Daarom hebben wij, zegt spr., als we onze stem uit brengen, te vragen of die hun knieën buigen voor God den Heere. Er moet tusschen leer en leven geen verschil zijn. Menigeen ziet naar het leven van den Christen en dan keeren zij zich af. Er bestaat een groot ver schil tusschen theorie en practijk. Wjj hebben overal het Koninkrijk Gods op te eischen. Er zijn menschen, aldus spr., die politiek en sociaal dood zijn, die zich met maatschappelijk en staatkundig leven niet bemoeien Het is de eer van Groen van Prin- sterer, dat hij in het Christelijke volk het politieke leven heeft gewekt. Hierna ligt spr. achtereenvolgens de verschillende punten van het Program van Actie der A. R. Partij voor de as. gemeenteraadsverkiezingen toe en wijst op de noodzakelijkheid van de uit voering der verschillende wenschen in het program neergelegd. Spr. komt hierbij ook, tot slot, aan het punt waarin gesproken wordt over de fi nanciën. Er moet worden bezuinigd, overal waarop dit kan, niet eenzijdig. De belastingschroef is te vast aange draaid. De belasting moet minder worden in dezen tijd van loonsver mindering Het aanwezige publiek had den ge- achten spreker van het begin tot het einde met gespannen aandacht gevolgd. De Voorzitter der A. R. Kiesvereeni ging brengt hierna de heer Strijbis dank voor zijne schoone rede en het aanwezige publiek voor hunne opkomst. Spr. spoort aan goed toe te zien op wie men zijn stem uitbrengt. De vergadering wordt hierna ge sloten en dhr. Strijbis gaat voor in Dankgebed. WASPIK. Op Woensdag 28 Maart a.s. sal tn de Harmoniezaal een ver plichte jaarvergadering worden gehou dea voor de leden der stoomzuivelfabr »NooU Gedacht*. Aan de orde si|n Wijziging der Statuten en Rekening en Verantwoording van den pennlngmees ter Het personeel der drijfrlemenfa- briek van den heer Th. Haagen heeft aanzegging gekregen dat h?t werk zal worden stopgezet op Zaterdag 24 Mrart a.s. Een tiental werklieden worden hierdoor weikloos. Btj de publieke aanbesteding van het afbreken en weder opbouwen van een pakhuis voor rekening van den heer M. van Dingen, architect de heer A. de Bruin, werd Ingeschreven ats volgt J. v. d. Broek, Waspik f 3628. A Roovers, f 33<8. Gebr. Boom f 3253 C. Roovers f 3250 A. de Graauw f 2857. P. de Graauw f 2850. Het werk werd aan den laagsten inschrijver gedund. Bi) de openbare verhuring van bouw-, hooi- en welland onder Waspik en Dussen voor den Algem. Arme en de Herv. Kerk van Waspik werden voor bouw- en welland hooge, voor hooiland lagere prijzen besteed. De verhurlrg van bouw- en hooiland van het Ouae M»a»je tot den Kanaaldijk loopt van 1924 rot en met '28 (5 jaa>) huurprijs van I 100 tot f 180 per H.A De verhu'ieg van hooiland over het Diep voor 2 jare», 1923 en '24, huur prijs f 50 tot f 70 per H.A., welland 150 tot f 200 per HA. Door de Centrale Su'ker Mtj. waren de bietenprijzen voor 15 Maart vastgesteld bü levering len termijn tot 13 Oer. op 117.50 en bij 2-n termHo rot 17 Nov. op f lrt.— de 1000 K.G. Thans zHn deze verhoogd met f 0 50 per 1000 K.G. en gebracht op fl8«n f 16 50, De prils voor leve lag 3so termtjo, dus na 17 Nov. Is bepaald op f 12 per f1000 K.G. Door Belgische beestenkooplleden werden na afloop der hier gehouden veemarkt aan het station 18 stuks vee geladen, welke bier vóó en op de markt waren aangekocht. Na de markt hier zoo'n gunstig verloop beeft, waren ele boeren van meening, dat meerdere markten, vooral In het voorjaar, zeer geweescht zouden zijn. DRONGELEN. Openbare vergade ring vau den raad dezer gemeente op Woensdag 21 Maart '23 dns n.m. 3 u. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvrage verkoop gemeente- eigendommeo. 3. Advies verkoop eigendommen Bu'gerlijk A'mbestuur. NIEUWKU1JK. Naar men ons van welbevoegde zijde mededeelt, wenscht het raadslid A. v. Steensel voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen niet meer in aanmerking te komen. Door de R. K. Tooneelvereeniging Kunst na Arbeid" zal gedurende de a.s. Paaschdagen alhier eene groote uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden het drama „De Kerkver- volger" ën het blijspel „Brugwachter en barbier". Ongetwijfeld staat voor velen weder om een genotvollen avond te wachten. Op de gehouden vergadering van den R. K. Jongen Boerenstand alhier werden de werkzaamheden op 't proef veld bij aanbesteding onder de leden gegund aan het lid Van Buul. Door de Billartclub „Oefening en Vermaak", gevestigd in het café van den heer G. de Bont werd gisteren avond haar jaailljksche algemeene ledenvergadering gehouden. De secre taris der vereeniging de heer G. Pulles gaf een keurig verslag over het afge- loopen jaar. Wegens omstandigheden wenschte de heer Pulles niet meer als lid der club erkend te worden en werd in zijn plaats tot secretaris benoemd de heer A. v. Spijk. Men besloot de gewone wekelijksche oefeningen voor- loopig niet meer te houden. OISTERWIJK. Zaterdagavond liep het Biljart-Concours der Ver. Zanzibar al hier schitterend ten einde. Er is veel deelname geweest uit geheel den omtrek en zeer goed spel gegeven door de verschillende korpsen. De Eere prijs hiervoor door den heer E K. Michels Zoon nog disponibel gesteld werd behaald door de Bredasche Biljart Ver eeniging gevestigd in Café Restaurant „De Schuur". De Eerste prijs, door de Tilburgsche Biljart Ver. Onder Ons gevestigd bij den heer Jos van Blerk. De Tweede prijs, door de Biljart Ver. Bill Queu te Helvoirl gevestigd bij den heer A. van Schijndel. De Derde prijs door de Waalwijk- sche Biljart Ver. gevestigd bij den heer A. van Berkel. De Vierde prijs door de Eerste Moer- gestelsche Biljart Ver. gevestig bij den heer L. van Bommel „Hotel de Zwaan". De Vijfde prijs door de Biljart Ver. Oefening Baart Kunst gevestigd bij den heer H de Haas te Tilburg. Zesde prijs door de Biljart Ver. Ons Genoegen gevestigd bij den heer Kemperman te Waalwijk Elk was zeer tevreden over de zeer prachtige prijzen en medailles geleverd door de firma van Alphen te Breda, terwijl het Weener Biljart hier voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld door de firma E K. Michels Zoon aan de hoogst mogelijke eischen meer dan voldeed en zullen deze 1ste Klasse Biljarts na eenige bekendheid met de voortreffelijke kwaliteit een sieraad vormen in iedere biljartzaal. Bandca ramboles en Barrakconcours eindigt Maandag 26 Maart. De heeren P. Verschuren en A. de Kort hadden de verklaring om zich geen candidaat te stellen buiten de kiesver eeniging en om genoegen te nemen met de plaats door de stemming in de kiesvereeniging aangewezen niet getee- kend, omdat deze heeren zich beslist als candidaat wilden terugtrekken. De uitslag der loting was: 1. C. Roestenberg. 2 A. Snaphaan, 3 J. de Wijs, 4 A. Vrinten, 5 M. van Beurden 6 C. van Dongen, 7 G. Wijdemans, 8 v. Amelsfoort, 9 L v. d. Hoven, 10 H. de Bresser, 11 J. van Rooij, 12 P van Gastel, 13 A. IJpelaar, 14 W. van Kuijk, 15 A. van Bokstel, 16 P. Eibers. Zondag 8 April zal in 4 verschil lende stembureaux over deze candi- daten gestemd wordeu. Ieder kiezer van de R K. Kiesvereeniging is ver- plicht hieruit negen personen te stem men, niet meer of niet minder. Daar de R.K. Kiesvereeniging momenteel plm. 1300 leden telt en de candidaten- lijst is samengesteld uit menschen van allen rang en stand en van iedere rich- iing zal het niemand moeilijk vallen om hieruit een keuze van negen te maken. Woensdag, Donderdag en Vrijdag is wederom gelegenheid maten en ge wichten te doen ijken in 't Gymnastiek lokaal der openbare school. Op het annoncebord bij het politiebureau staan de juiste uren aangegeven voor ieder die verplicht is voorwerpen ter ijking aan te bieden. Een vertegenwoordiger van de P.N.E.M zal Donderdag ten raadhuize een conferentie houden met verschil lende schoenfabrikanten, die bij de Electrische Centrale zijn aangesloten, ten einde tot prijsverlaging voor stroom en kracht te geraken. GEWIJDE UREN. Door Lambert Bijaen, Pr. Het HulsgezD schrijft o.m. Zoo juist verscheen deze bundei poëzie van den jongen priesterdichter Lambert Btjnen. Met blijheid mogen wö ze begroeten deze zuivere ont boezemingen eener diep-getooade ziel. Deze -ycnpathleke buodel in eene samrnvatucg van verzen, ontstaan in ds wijdlngvrolie uren van een priester leven. Zij zijn gesproten uit een geestelijke zielscmotio of uit natuur lijke ontroering, doch steeds aange voeld als een gave Gods. Het Is ons eene genieting, met den dlchter-zelf ais te mogen herleven deze uren, geboren uit de verecolglng van Gad en zijn gewijden zanger. We treden mede in die stilte, om er In de gelcU erde sfeer als de fijnheid, de eenvoud en zuivere gedachten aan te voelen, die ons op de eerste plaats dezen bundel zoo bekoorlijk maken. Zet geest en hart open, om er te ont vangen de weldoende puurheid dezer zangendat zij herboren worden tn u en uw eigen woord worden, grlijk ze leven ontvlogen uit de ziel van den dichter zelve. Dan zullen wa erken nen moeten, hoe goed het Is neer te zi'ten in de rust eener God-gewijde ziel. Deze gedich'je» moeten ons ver» heffen, het kan niet anders. Geachte Redactie. Met groote belangstelling las ik de Kaatsbeuvei, 20 Maa t 1923. In de bestuursvergadering der R.K. Kiesvereeniging alhier is gisteren de groslijst bij loting vastgesteld voor de a.s. gemeente-raadsverkiezingen.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5