Varkensverkooping draêenfie Varkens. Schildir- en Behangerswerken. HET ZUIDEN Sport. Gemengd Nieuws. Advertentlën. Notaris Jansen, eenige Burgerlijken Stand I Beslist concurreerende C HOOFDPIJN h. Kotaris Canters verkoopen gr Schra/e eerkoopen: «F* E. ARLER, A, P. C. Roothaert recensie van den heer G. v. Imbeek in uw nummer van 1.1. Zaterdag ea me» Diet minder voldoening las tk »G*wijdc Ufen« van kapelaan Bijciec, soo smaak vol uitgegeven door de Waaiwijkschc Stoomdfukkerij Aatoon Tielen. Waarom ik hierop ierugkom Om den weasch uit ie sp>ekee dat deze vetzenbucdel isr banden kome van zeer velen, zeker vele Waalwijken, om den persoon van den dichter, maar op de eerste plaats om z'e werkA Verschaft den aandach»igen lezer beslist hoogst genot* en stemmingsvolle aren. 't Moet ons allen een eer zijn, zulk een hoog* voelend man ia ons midden te hebben ea een voldoening moet het voor hem zijn, z'n eerste bundel in handen te weten van heel, heel vele Waalwiikers. Daartoe deze kielne aanspo ing. X. Men schrijft uit Hamburg aan het „Rott. Nbl" Onze in Hamburg gevestigde land genoot, de bariton Jozef Groenen, die sedert eenige jaren tot de allerbeste krachten van de Opera alhier behoorde, gaat naar Weenen, het beloofde land voor alle operazangers. Hij is daar voorloopig voor drie jaar aan het Staatstheater onder schitterende voor waarden verbonden en zal zijn enga gement het volgend seizoen aanvaarden. Hoe groot dit verlies voor het opera ensemble te Hamburg is, dat met hem een van de mooiste stemmen aan Weenen moet afstaan, blijkt uit het feit, dat de directie een contract met den kunstenaar afsloot, waardoor hij verplicht wordt, ook na zijn vertrek, jaarlijks nog eenige malen hier te gas- teeren Jozef Groenen heeft, behalve in Weenen, in den laatsten tijd ook in Spanje buitengewoon groot succes gehad en einde dezer maand zai hij voor de tweede keer naar Spanje vertrekken, om in de voornaamste steden nogmaals in eenige zijner beste rollen op te treden. Tour door Brabant. Zooals reeds vroeger aangekondigd, wordt bovenstaande Tour georgani seerd door de T. W. C. „Velox", en is. naar wij vernemen, de datum, waar op deze rit plaats heeft, vastgesteld op Zondag 8 April a s. De start vindt plaats om lOuurv.m. op den Moergestelsche weg. Verzamel plaats der deelnemers in het clublokaal, Monumentstraat 14, te Tilburg. De inschrijving is vanaf heden open gesteld voor Amateurs en Nieuwelingen, den eerste moeten voorzien zijn van een rijbewijs, de[laatsten van een startkaart, welke beide moeten aangevraagd wor den bij den N.W B., Donkersteeg 9, Leiden. Aanmelding voor deelname moet schriftelijk of persoonlijk geschieden bij den Penningmeester der T. W. C. „Velox", Monumentstraat 14, Tilburg, terwijl het inleggeld ad f 1.75, zoowel voor Amateur of Nieuweling, bij de inschrijving moet vergezeld gaan De route is ais volgt Tilburg, Moergestel, Oirschot, Best, Eindhoven, Geldrop, Helmond, Den Bosch, Waalwijk, Geertruidenberg, Zevenbergen, Oud-Gastel, Roosendaal, Breda. Tilburg, „Eindstreep op de T.W.EM.". Afstand circa 210 KM. De jury bestaat uit de volgende heeren F. D. Schreinemachter, Tilburg, Voor zitter-KamprechterF. Schreinemacher, Tilburg, lidC. C. de Koning Zeven bergen, lid H. Dekkers, Breda, lid P. T. de Jong, Leiden, Tijdwaarnemer M. van Beurden, Starter. Voor deze Tour zijn o.a beschikbaar gesteld de volgende prijzen een Herta- race-rijwiel, zilverenbeker, meerdere tubes Lauwerkransen, Lauwertakken, medailles, vele sportartikelen etc Neder landsch ElftalWtlunt II. Io ese uitverkocht S action had Zondegoilddaf de oefenwedstrijd plaats vac het Nederlacdsch Elftal tegen het Tilburgsche Willem II. Het Nederlandsch Elftal had Brok man (Ajax) ais invaller voor Buitenweg. De O atijeploeg wint den toss en kiest den wind mee. Voor half time blijken de partijen uitstekend tegen elkaar opgewassen. De belde voorhoe des komen eenige malen gevaarlijk opzetten, maar zoowel v. d. Poel als Mathtjzen ztjn steeds op huts post ea verrichten nu en dan schitterend werk. Beide partijen worden erg gehardicapt door den stevlgen wind. Bulder en Roetert geven verscheidene harde schoten op doel, maar Msthijzen weet ze steeds te houden. Nadat er een half uur gespeeld Is trapt Roetert vla de paal den bal to het doel (l0). Willem II komt nu eenige malen flink opzetten en vijf minuten later zorgt Engel met een mooi schot voor den gelijkmaker (l—1). Rust gaat in met gelijken stand. Na de rust Is de wind nog la hevig heid toegenomen. Beide psrtijen pres- iceren niet veel meer, maar de wind heeft daar veel schuld aan. Van der Kluft brengt door zijn mis sen eenige malen het Nederlandsche doei In gevaar. Bulder geeft nog een enkel hard schot op doel, maar zooder resultaat. Kort voor het einde verlaat Brokman het veld. Denis gaat op zijn plaats spelen, terwijl Roetert Denis plaats inneemt. Het einde komt zonder verandetipg in den stand van het spel. Van het Nederlandsch Elftal leverde de halflinle het beste werk. Vooral Kuipers en vae Lfnge gaven goed spel. D) doelman v. d. Poel heeft den herlen middag schitterend gewerkt en bink In de O atsje-ploeg op zijn plaats te zijn De achterspelers bleken het zwakst te zijn. Zoowel Deels als v. d. Kluft misten nu en dan gevaarlijk en waren dikwijls onzeker. Wat de voorhoede betreft, gaf Roe tert vóó halftime uitstekend spel, maar daarna zakte hit af. Buide 's schot was nu en dan uitstekend. Ook Sfgmond wetkte dikwijls aardig, maar zijn spel kwam niet tot zijn recht doordat de linkervleugel weinig te doen kreeg Brokman ea G ossjohaa presteerden het minst in de voorhoede. In Willem II blonken uit de doelman Mathtjzea en de achterspeler Stevens, die den geheeles wedstrijd keurig werkten. Willem II heeit het niet tot een over winning kunnen brengen- Toch heeft dezen wedstrijd menlgen Westelijken chau lafst doen Inzien dat de samen stelling van dit heterogeen Nederlandsch elfral met zijn 7 Westelijke spelers inderdaad prulleeweik van de N.E.C. is geweert. Het verwonderde ons geenszins dat de nationale ploeg er zoo weinig van terecbtbrBcbr, dat met schrik gedacht wordt aan de komst der Franschen. Met schande wordt de NEC alilchr wijzer. QUICK Zondag 1.1. speelde Quick tegen R W B.2eeo rcmpetble-wecistrijd, welke In een 52 overwinning voor Qu'ck eindigde. Quick3 verloor van W.SC.3 met 5—1. Zondag as. staat voor Quick1 de belangrijke N.V B.-wedstrila op het program tegen WilbGmiiia 3 uit 's Bosch op het terrein te Waalwrk. RW.B. Weer heeft R.W.B., dat niet zoo goed op dreef was als vorige week, met 10 het onderspit moeten delven. Aanstonds sa het begin zijn de Roodborstjes met den wind in de rug In de meerderheid, doch kunnen niet door onze verdedig eg komen. Btj een aanval van R.W B. komt da rechts binnen tot 3 M vrij voor het doel, doch zijn schot faalt en de kans van den wedstrijd is verkeken. Roodbora-jes blijven ia de meerderheid, doch kunnen het eet niet vinden, totdat men een rffectba! wil wegwerken doch jammerlijk In eigen doel draait en de Roodborstjes leiden dus zeer fortuinlijk. Na de rust heeft R W.B. de wind mee ea de partijen wegen nu tegen elkaar op. Onze bard werkende mldhalf wordt zoodanig geblesseerd dat hij niet verder mee kan spelen, waardoor R.W.B. nu en strop heeft. Ds reservespeler doet wat hij kan, doch kan de midhatf na'uu lijk niet vervangen. Er wordt niettemin nog bard gewerkt om gelijk te maken en de Roodborstjes moeten meermalen door uittrappen redden. Vermeidlng verdient nog een schot van de Roodbors'jes tegen een paal en een schot van R.W.B dat juist over dan hoek van bet doel ging. R.W B. heeft weer eens te meer door pech verloren. Doordat ock N O.A D. ver loor heeft R.W.B. nog een kans hooger te komen. Q.tck2—R.WB 3 5-2. R WB.3—Waspik3 3-0. H E.C. Onder zeer groote belang stelling bad Zondag de kampioens wedstrijd H.E.C.—V.F.C., Vught, plaats. Dat de strijd spannend zou worden, daarvan was eenieder overtuigd, en de verwachtingen zijn niet teleurgesteld geworden, ofschoon de sterke wind wel afbreuk deed aan bet spel, AU omstreeks half drie scheidsrechter Walters beginnen fluit, stelt H.E.C. zich als volgt op tegenover een volledig V F.C. M. Verhuist, A. Trommelen, M. v. d. Schans, Adr. v. d. Wiel, J, Bergmans, Ant. v. d. Wiel, Th. v, d. Wiel, J. Verhoofstadt, M. Verdonk, H. de Vries J. de Werdt, Al aanstonds blijkt dat beide ver- eeniging vast besloten zijn te winnen. De partijen zijn aan elkaar gewaagd, met H E.C. een weinig sterker. Het combineeren vlot goed, de achterhoede Is in den beginne tamelijk onzeker, doch hersteld zich gelukkig spoedig De eerste aanval komt van de H.E C.- voo'hoede, waar de rechtsbuiten een goed schot lost, dat sollede gestopt wordt.Dan zijn beide doelen om beurten In gevaar, en eens denken we Vught de hiding te zien nemen, doch 't harde schot ketst tegen den paai. Oogen- blikkelijk daarop U da bal weer aan de overzijde, waar 't V.F.C.-doel een even gevaarlijk moment beleeft, maar door onforiuln blijft ook bier 't ver- dlende doelpunt uit. Eindelijk weet de H.E C.-rechtblnnen den bal voor doel te krijges en met een kalm schot den Vught-doelman 't nakijken te geven. De tegenpartij stelt dan alles in't werk om gelijk te maken en in deze periode zlea we den H.E.C.-keepar door tijdig uitloopen eea zeker doelpunt voor komen. Rust gaat in met 10 voor H.E.C. Het publiek is verre van geru't op de overwinning, vooral wijl V.F.C. ou eenigszins voordeel van den wind zrijgt. De H.E C.-jongens denken er echter anders over es pakken stevig aan. Een strafschop ontstaat op *t Vught- doel, doch deze wordt niet becuL Dan volgt weer eea doorbraak der H.E.C.- Kooshoede, en weer is het de waiet- vlugge rechtsbinnen, die met een fraai •chot dca stand op 2 0 brengt. Kort daarop verricht ook de rechtsbuiten goed we.k door prachtig voor goal te geven, waar de ceetervccr zonder fou» oo. 3 deponeert. Nu wordt 't V.F.C toch wel wat te machtig. Geweldig komt' haar voorhoede thsns opzetten en als dan voor 't H.E C.-doel een penally ontstaat, wordt deze onhoud baar ingeschoten. Met H.E C. is 't au vrijwel gedaan. Vught is de laatsie 10 minuten veruit iu de meerderheid. Waarschijnlijk hebben onze jongens In 'i begin te veel van bun krachten ge vergd, want allen beginnen tcekenen van vermoeidheid te toonen, waarvan de tegenpartij profiteert, als uit een voorzet van links, de centervoor onhoud baar ineens inschiet. Dit was zeker een prachtig doelpunt. Verandering komi niet meer ia den stand en als de scheidsrechter, die correct leidde, einde fluit, hebben de H E.C.-jocgens ge wonnen met 32, daarmee beslag leggende op 't kampioenschap der 2e klasse R. K. Ned. Voetbalbond. Voorzeker een kranige prestatie, air men weet dat H E.C. pas voor 't eerste jaar In deze klas uitkomt. Alle spelers hebben zonder uitzoodeiing hard ge werkt om dezen eereiiul te behalen, en daarvoor allen lof.Zonderde overigen te ca te spreken, mogen we wel een extra pluimpje uitreiken aan den tech's binnen, den Benjamin van 't elftal, dl» vandaag wel de beste speler der twee ploegen was. Ook Vuph; heeft eea zeet goeden Indruk In Waalwijk ach er gelaten, terwijl 't geheel een k&lm en aangenaam verloop had. Do 2o elftaliers hadden van te voren reeds aan huts makkers van 't eerste t goede voorbeeld gegeven, door me 10 te wlonen van Quick 3 uit 's Bosch. S. V. V. II—Juliana II 1—4. Zondag j 1. om 12 uur speelde Juliana II tegen S V. V. II te Sprang voor de competitie. Rust gaat in met blanken stand. Na de rust neemt Sprang de leiding, doch heeft er niet lang plezier van want, enkele minuten later weet de linksbuiten van Juliana den stand op gelijken voet te brengen. De onzen komen er steeds beter in en na com binatie-spel weet de mid voor den stand op 2—1 te brengen. Dan komen de S V.V.ers verwoed opzetten, maar de juliana doelman hield op solitde wijze zijn doel schoon. Als er nog twaalf minuten te spelen is weet de Juliana-linksbuiten het S V.V.-doel nog tweemaal te doorboren en heeft Juliana een welverdiende 4—1 overwinning binnen. Om 3 uur speelde een Juliana- combinatie een oefenwedstrijd tegen een Veteranen elftal van „Kunst en Kracht". Ofschoon de Juliana jongens sterk in de meerderheid waren werden de puntjes vriendschappelijk verdeeld 3-3. DRUNEN. D.F C. beeft Zondag wederom kranig wek geleverd door met 20 van V F.C. 2, Vnehf, te wlonen. Vooral voor de rust speelde D F.C. een pracht wedstrijd en kon Vught met wiad mee niet over de hebt komen. Na de rust werd het eea saaie vertooning, waar schijnlijk door bet tocb zeker zijn van de overwinning Nu volgehouden es a.s. Zondag wederom een overwinning op TOP. uit 's Bosch behaald, die eveneens in D-'udcd zal komen speten. KAATSHEUVEL. Zondag a.s. 25 Maart speelt Kaats heuvel I een vrieudscbappelijken wed strijd tegen W. S. C. uit Waalwijk op het prachMge nieuwe B. V. V.-tcrrelo aan de Kruisstraat. Bij eenigszins gunstig weder verwachten we voor deze ontmoeting veel belangstelling. Zondag 18 Maart speelde D.E V.O ulr 's Bosch vrieadschappelijk teg< n B.V V, op 't B V.V.-terrein. Met 10 wii-eti de Bosschenaren van B.V.V. te Johannes Petrus Josephus z.v. Jacobus Pt trus Coomans en Adriana Gerdina Jansen. Adriana Lucia d v. Martinus Damen en Lucia van Boxtel. Godefridus Cornelis Johannes z.v. Johannes Jacobs en Hendrika Pieternella Emmers. Elisabeth Maria Dymphena d.v. Johannes Dominicus Eugenius van den Heuvel en Petronella Agatha Maria v. d. Meeren. OVERLIJDEN: Adriana Brands echtge noote van Adrianus Brands oud 54 j. Maria Blom echtgenoote van Jan Pomper oud 62 j Een levenloos aangegeven kind. Over een reisje in hef bezette gebied schrijft een stadgenoot aan de N R. Ct Bij navraag hier ter stede had ik gehoord, dat de verbindingen Simpel veld en Heerlen met Aken hersteld waren doch toen ik te Heerlen kwam vernam ik, dat de dienst via Herzogen ralh Aken sedert eenige dagen reeds stop gezet was. Van Heerlen werd hier in echter voorzien door eenige auto ondernemers, zoodat ik van daar mijn reis naar Aken kon vervolgen. Opont houd gaf dit onderweg niet, daar de Belgische douanen, bij het passeeren der Duitsche grens, zich niet verwaar digden buitenhuis te komen, doch van daar uit door hanrtwenken te kennen geven, dat men verder kon rijden. In Aken vond ik alles als voorheen; van neerslachtigheid en opgewonden heid der bevolking was nergens meer sprake; 't eenige wat opviel was, ver geleken bij mijn vorig oponthoud in October, de enorme prijsverhooging van alle in de winkels geprijsde arti kelen Waar men toen sigaren kocht voor 80 tot 150 Mark, moest men ze nu betalen met 800 tot 1500, dus het tienvoudige hetzelfde was met cigaret- ten 't geval. Van restaurant Germania en International nam ik spijskaarten mede, waar de diverse gerechten ge prijsd staan van vier tot negen duizend mark, een glas bier kostte er 800 Mark. De hotels zijn grootendeels door Belgische soldaten bezet, zoodat er voor logies voor vreemdelingen weinig kamers beschikbaar zijn, waarover de hotelier slecht te spreken is. Voor logies en ontbijt met thee, 't ontbijt bestaande uit brood en boter, betaalde ik dertigduizend mark; eieren waren niet te krijgen. De spoorverbin dingen zijn zeer slecht en gevaarlijk geworden nu de Belgen de exploitatie hebben overgenomen. Er wordt maar weinig meer per trein gereisd, meer met autobussen. Ik ging met dit ver voermiddel naar Keulen en terug voor den vrachtprijs van tachtigduizend mark. Deze bussen zijn goed ingericht, doch worden wel eens te vol geladen. Onderweg passeert men meermalen dorpen waar zwarten kwartier hebben en onder Jiilich komt men een vliegkamp voorbij, waar de Marokkaansche schild wachten, door kleeding in schaaps vachten, meer op beren dan op men schen gelijken. Door het ongeluk achtervolgd J. C., uit Silvolde (Gelderland), maakte een uitstapje per rijwiel naar Bocholt Op den weg van Dinxperlo naar Bochoit, werd hij aangeiand en werd hem zijn rijwiel en bovenkleeding met hoed door drie personen ontnomen. Nadat hij zich aan zijn aanranders had ontrukt, Keerde hij naar Holland terug, doch werd aan de grens door de po litie aangehouden, die meende, dat hij een ontvluchte inbreker was, omdat hjj ongekleed werd aangetroffen. Na zijn onschuld te hebben bewezen, werd hij vrijgelaten, doch geraakte op weg naar Silvolde in een diepe sloot, waaruit hij met levensgevaar werd ge red. Naar wij vernemen wordt door de regeering ernstig overwogen eene wijziging te brengen in de Tabakswe in dien zin. dat alleen de kistjes ge- banderolleerd zullen moeten worden en niet meer de losse sigaren. op Vrijdag 23 Maart 1923, v.m. 10 uur zal op de Markt te WAALWIJK, namens P BOESER te Capelle Betaaldag 1 Oct. 1923, mits soliede borgstelling met 10 pCt. opgeldbij contante betaling korting. 30400 Volgens de wet van 1880 wordt voor het in werking brengen van een openbaar middel van vervoer van per sonen en goederen geen voorafgaande vergunning gevorderd. De dienst mag evenwei niet aanvangen, alvorens de rij of vaartuigen door of vanwege het bestuur der gemeente, waar het hoofd kantoor der onderneming is gevestigd met het oog op de veiligheid der rei zigers zijn goedgekeurd. Nu den laatsten tijd alom automo biel omnibusdiensten in exploitatie worden gebracht, waarbij met eene keuring door de gemeentelijke overheid wordt volstaan, is bij den Minister van Waterstaat de vraag ter sprake gebracht of het, om deze keuring op genoegzaam deskundige wijze te bewerkstelligen, geen aanbeveling zou verdienen, haar van Rijkswege te doen plaats hebben zulks wijl wellicht niet alle gemeente besturen wien het aangaat, de beschik king hebben over voldoende technisch onderlegde adviseurs De Minister vraagt thans over deze aangelegenheid het oordeel van Ged. Staten der Provinciën en van de ge meentebesturen, m prijzen. St. Antoniusstraat 52 WAALWIJK, 30457 J^ndergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het aannemen van te DRUNEN, zal bij inzet op Woensdag 28 Maart 1923 n m. 5 uur ter herberge van THEODORUSELS HOUT te Drunen en bij toeslag op Woensdag 11 April 1923 n.m 5 uur ter herberge van MARTINUS VISSERS te Drunen Voor de Erven Franciscus Robben- Dieden Onder de Gemeente Drunen EERSTE KOOP. Een huis met tuin (tot aan de heg) gelegen langs de groote straat sectie A Nr. 2221 groot 17,40 aren. TWEEDE KOOP. Een perceel bouwland groot ongeveer 42 aren ten noorden van den eersten koop, vanaf den tuin tot den Richtpad, zijnde een zuidelijk gedeelte van sectie A Nr. 481 groot voor het geheel 96,60 aren DERDE KOOP. Massa van den eersten en tweeden koop. VIERDE KOOP. Een perceel bouwland groot ongeveer 55 aren ten noorden van den tweeden koop, van den Richt pad tot den Noulandschen pad, zijnde een noordelijk gedeelte van sectie A Nr 481 groot voor het geheel 96 60 aren. VIJFDE KOOP. Een perceel bouwland, in de Middelste Vennen, sectie C Nrs. 807 en 761, samen groot 35,60 aren. ZESDE KOOP. Een perceel bouwland, op Huiten in de Middelste Vennen, sectie C Nrs. 124 en 125, samen groot 67,60 aren. ZEVENDE KOOP. Eén perceel bouwland, op de Braken achter het erf van Cornelis Koks, groot ongeveer 28 aren, van den eersten tot den tweeden Richt pad zijnde een zuidelijk ge deelte van sectie A Nr. 2199 groot voor het geheel55,l0aren. ACHTSTE KOOP. Een perceel bouwland, op de Braken ten Noorden van den zevenden koop, groot ongeveer 29 aren van den tweeden Richtpad tot den Noulandschen pad, zijnde een noordelijk gedeelte van sectie A Nr. 2199 groot voor het geheel 55,10 aren. LEGENDE KOOP Een perceel bouwland op de Braken, achter de kinderen Robben, sectie A Nr. 1733 groot 24.40 aren TIENDE KOOP. Een heierf, ter hoogte van het postkantoor over het kanaal, grenzende aan de Bossche baan sectie D Nr. 155 groot 57,60 aren. LFDE KOOP. Een heierf groot ongeveer 45 aren gelegen achter Mevrouw Wed Jos. Loeff, vanaf de Bossche baan lot de Duinen zijnde een Zuid Westelijk ge deelte van sectie D Nr. 858 groot voor het geheel 3,30,00 H. A, De eerste, tiende en elfde koop cunnen terstond na betaling der kooppenningen worden aanvaard. Van den tweeden en vijfden koop kan het onbezaaide gedeelte terstond worden aanvaard na be taling der kooppenningen, de rest stoppelploot 1923. Van den vierden koop kan de zuidelijke helft terstond worden aanvaard na betaling der koop penningen, de noordelijke helft is in huur bij Laur vanHerptCornzn. te Elshout tot 11 November 1923. De zesde en achtste koop zijn in huur bij de erven Peter van de Wiel, Kuiksche Heide, tot 11 November 1923. De zevende koop is in huur bij de Wed. Ant. van de Wiel- van der Meijden tot 11 November 1923. De negende koop is in huur bij de Wed Petrus Verschuren te Drunen tot 11 November 1923. Bij afzonderlijke gunning van koopen een §n twee krijgt koop twee recht van weg over koop een naar de straat. Huren en lasten over 1923 voor de verkoopers. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. 30479 KAATSHEUVEL. GEBOORTENGornelis Petrus Josephus z.v. Gerardus Josephus Ligtenbergen Johanna Elisabeth IJpelaar. Jozef z.v. Gerardus Klijn en Adriana Gommers. Adrianus Stoom biljartfabriek TILBURG. mm otrwUcklooee kilfartt, wl-nsii wordt spoedig verdreven door enkele MUMHARDT'5 M HOOFDPIJH-TABLETTEH M HH Per koker 60ct. ||||B|F TOeV öij fipofk en Drogn/m. Waegl ve«»i flUNHARDES want dit zijn deeckfr Gesprongen handen, Springende lippen. SSL Oeó^u/A

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6