tour. L van Bladel h Zonen Credietvereeniging „DE HANZEBJlNr een net en solied persoon flONIG'S Maïzena Nieuws uit Fïeusden. Marktberichten. Marktberichten. Advertentiën. Belast zich met alle Beurs transactiën in Binnen- en Buitenland. Nieuws uit Kaatsheuvel SPORT. houden wordt 1b de Geref. Kek (Jee Heiost'aat) en aanvangt ten 2 nar, hoopt Ds. Akkerhuls van Maasslnis een op wekkende rede te honden getiteld »Het eene doen, en het andere niet Bataten». 'As.Zondag len Paaschdag des natn. ten 2 nor hoopt ln de Ned. Harv Kerk alhier op te treden Ds. Anker van 'a Gravenmoer. VRIJH -CAPELLE. Geref. Kerk. A.s. Zondag le Paaschdag des morgens half tien leesdienst en des avonds half zes D«. G. H. de Jonge. CAPELLE. De j.l 22 Maart vast gestelde kiezerslijst voor de gemeente Sprang-Capelle bevat 2497 kiezers. - De edelachtb heer Meijer, Burge meester der gemeente Sprang-Capclle is benoemd tot beschermheer van de gemengde zangvereeniglng »Het Roze knopje* alhier en heeft zich deze be noeming laten welgevallen. A.s. Zondag zal voor de Nei„ Herv. Gem. alhier optreden Ds. P. van Toorn te Rotterdam, des voorm. ten half tien uur en des nam. ten half drie uur. Woensdagmorgen kwam de raad dezer gemeente voor de laatste maal bijeen. Ongeveer kwart voor elf uur opende de Voorzitter, de Edelachtbare heer Meijer, de vergadering. Nadat de notulen der vorige ge houden vergadering waren voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vast gesteld, werden eenige Ingekomen stukken, waaronder o.m. een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over het afgeloopen jaar een besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring dat alhier de jaarmarkten worden afgeschaft en de goedkeuring van een geldleeningsbeslult, voor ken nlsgevlng aangenomen. Conform een voorstel van Burg. en Weth. werd besloten tot wijziging van de begrootlog voor het dienstjaar 1922 Daarna werd overgegaan tot onoe zoek der geloofsbrieven van den nieuwen raad voor de gemeente Sprang-Capelle Door de commissie van onderzoek werden de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevondeo, en tot toelating van alle leden besioten. Daarna werd de vergadering gesloten. Naar wij vernemen zal de nieuwe raad reeds Woensdag 11 April a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 31 Maait 1923, des namiddags ten half vijf ure. Aan de orde Is 1. Ingekomen stukken. 2. Adres van de Hanze, R. K. Ver eentglng van den Handeldrdvenden, Industtieelen Middenstand, houdende verzoek, om vliegende winkels uit de gemeente te weren. 3. Schrijven van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs ln deze gemeente, houdende verzoek, om een rookverbod voor kinderen ln te voeren. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot inwilliging van het verzoek der R. K. Werkliedenvereeni ging »St. Joseph» te Raamsdonksveer, om de kermis te doen samenvallen met die te Geertruidenberg. 5. Voorstel van Burg. en Weib., strekkende tot inwilliging verzoek a. van de R. K. Vereeniglng voor wijk verpleging »Het Wit-Gele K'uls» b. van het plaatselijk Comité der R. K. Vereeniglng tot bestriding der tuber culose «Herwonnen Levenskracht», om eene toelage uit de Gemeentekas. 6. Verordening op het geneeskucdlg schooltoezicht in deze gemeente. 7. Ontwerp-besluit tot vaststelling van het percentage, bedoeld in artikel 5 der verordening op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1923/1923. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot goedkeuring ontwerp overeenkomst met het Rijk Inzake verhooglng beschoeiing langs dn haven te Raamsdonk(dorp). 9. Benoeming van leden der Schat tingscommissie, bedoeld in artikel 57 der Wet op de Inkomstenbelasting 1914, wegens periodieke aftreding det heeren G. H. Slmonls, E. C. de Wit, D. Lank- huyzen en A. Dorrenboom. 10. Bezwaarschrift onderhoudsbe- lasting. De R. K. Tooneelvereeniglng »St. Bavo», te Raamsdonkdorp, zal op Maandag 2 en Woensdag 4 April een groote uitvoering geven ln de school der E.E. Zusters. Op het program komt o.a. voor: De vroolijke molenaarsknecht. De kiezentrekker en zijn slachtoffer. De erfprins, klucht in 3 bedrijven. Vader Kobus. Tot heil van het Vaderland. De lotellng. Mijn eerste kennismaking. De verloren hutssleutel of Laura maakt licht. De witkiel van het Staatsspoor no. 1. Door den agent Schampers is Donderdagmorgen op den openbaren weg onbeheerd aangetroffen, een zwart bont kalf, oud pl.m. 6 maanden. GEERTRUIDENBERG. Naar we vernemen zal het bestuur der gemengde zangvereeniging alhier het Initiatief nemen om de a.s. Koninginnendag feestelijk te herdenken. Heden hield de Mij. tot bevorde ring van Geertruidenbergs Belang een bestuursvergadering, waarin besloten werd volgende week een ledenver gadering te houden. Alhier arriveerde heden de Schouwburgtent, directeur de heer W. Veltman, van Amsterdam. Een vijftal dagen zal het gezelschap opvoeringen geven. WASPIK. Uitgelokt door het mooie weer, beginnen de boeren ook hun melkvee in de wei te brengen. Als April nu maar geen tegenvallertje wordt Met beloken Paschen, Zondag 8 April zal hier een missietentoonstelling worden gehouden. In de gister gehouden jaarverga dering van de stoomzuivelfabr. „Nooit Gedacht" werden de statuten behan deld en goedgekeurd. Besloten werd het bestuur met een tweetal leden uit te breiden. De candidaatstelling voor leden van den raad zal hier plaats hebben op Dinsdag 10 April. Het aantal kiezers in deze ge meente bedraagt voor de 2e Kamer 1606, voor de Prov. Staten 1594 en voor den Raad 1564. Bij de gister gehouden aanbeste ding van het verbouwen van een huis voor rekening van den heer C. van den Berg, architect de heer A. de Bruyn, werd ingeschreven als volgt: W. H. Schot, R'veer f 1899 Van Rooij, Dongen f 1859 A. de Graauw, Waspik f 1767 A. Roovers, f 1653 H. van Dongen, R'veer f 1645 C. Roovers, Waspik f 1625 Gebr. Boom, f 1610 J. v d. Broek f 1448 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Heden werd de nieuwe Christe lijke school op feestelijkewijze geopend. De kinderen voerden verschillende volksspelen uit en werden flink ont haald. RAAMSDONKSVEER. Zooals uit de in dit blad voorkomende advertentie blijkt, heeft de heer P. H. Kommers alhier zijne fabriek van cementwaren overgegeven aan zijn zoon Adriaan. Door noesten vlijt en helder inzicht heeft de heer P H. Kommers zijn zaak tot deze hoogte weten te brengen. Wij twijfelen er niet aan of onder de leiding van den heer A. Kommers, die als een goed vakman een groote reputatie heeft, zal de fabriek nog worden uitgebreid en aan nog meer menschen werk en daardoor brood verschaffen. Heusden 31 Maart 1923. De vierde April is hier vastge steld als biddag der Parochie voorde eeuwigdurende aanbidding van het H. Sacrament. De prijs der volle- en karnemelk is Woensdag verlaagd en gebracht resp. op 12 en 5 cent per Liter. Bij het zoontje van den heer W. is deze week roodvonk geconstateerd. Dat het bij dit ééne geval blijve Achteraf blijkt, naar we verne men, dat de heer G. van Everdingen teruggekomen is op zijn plan, om geen mandaat voor den Gemeenteraad te aanvaarden. In de slagerij van de fa. Reas prijkte deze week een rund van 996 jond schoon gewichtwerkelijk een jrachtexemplaar Op de Woensdagavond gehouden vergadering van bestuursleden der diverse standorganisties en de beide harmoniën om te komen tot de samen stelling van een comité tot viering van den nationale feestdag bij gelegenheid van 't regeerings.jubilé onzer geëerbie digde Koningin, is men nog niet tot een definitieve keuze gekomen. Op voorstel van eenige aanwezigen zal jinnenkort een vergadering worden Jijeengeroepen van de verschillende "iefhebberij-gezclschappen om hieruit een comité saenen te stellen. Bij 't voetballen in de Telefoon straat kwam de 11 jarige Th P. te vallen, met het gevolg dat hij zijn pols brak. Willem IIEngelsche Corinthlms. De Zuldeiilke Kampioenen ontvangen a.s. weeïg Woensdag op haar terrein aan den Hoevenschen weg te Tilburg de Eogelsche Corinthians. Deze wed strijd wordt gespeeld te 5 uur onder leiding van den heer W. S. Boas. In de Eogelsche vereeniglng >The Cortnt- ïtans* kunnen alleen uitkomen de jeste spelers uit al de Amateur-clubs, uit geheel Engeland, zoodat we hier met recht van de bloem van de Engel sche voetballers kunnen spreken. Toen vorig jaar de Corinthians ons land be zochten, en zonder merkbare inspan ning het Groniugsche Be- Quick met 51 sloegen, vraten de duizenden die naar het Be- Quick terrein getogen waren om deze amateurs te zien voet ballen enthousiast over hetgeen ze te aanschouwen k regen en ging er door de geheele Hederiandscbe pers een roep over het keurige spel dezer En- gelschen, die het voetbal speelden in hoogste perfec tie. Dit jaar zuil en de Engelschen tegen de Zuidelijke kampioenen in Tilburg komen spelenen wel a.s. Woensdag April des n amiddags te 5 uur. Een prachtige gele penheid voor de Brabant- sche Voetbalei athouslasten om met het spel van deze Engelsche Amateu'S eens kennis te maken, eu hen aan het werk te zien tegen het momenteel in zoo uitstekende vorm spelende Wil lem II. Wg zijn werkelijk benieuwd hoe de Tilburgers zich tegen deze tegenstan ders zullen houden, ofschoon wg over tuigd zijn, dat Willem II, zoo niet het sterkste, dan toch een der sterkste clubelftallen van ons land Is. Het aanvangsuur 5 uur is zeer ge schikt gesteld daar men zich dan na den middag gemakkelijk naar Tilburg kan begeven. De Corinthians nemsn met de Paaschdagen in Brussel deel aan het voetbal-tournool waarin ook de Roode Duivels (het Belgische Elf a') uitkomen. Zij arriveeren Woensdag te circa 12 uur in Ttlburg, spelen te 5 uur tegen Willem II, en vertrekken Donderdag naar den Haag waar ze Zaterdag tegen de Nederlandsche Studenten spelen In Amsterdam heeft 8 April de ont moeting plaats tegen de Zwaluwen (het Nederlandsche Elftal) terwijl ze tot slot van den toer ln Rotterdam op het Sparta terrein tegen het Rotter- damsch elftal zullen uitkomen op 10 April. WAALWIJK Quick I Contra B V.V. II 's Bosch. Voor tweeden Paaschdag is Quick er in geslaagd beslag te kunnen leggen op het sterke B V V. uit 's Bosch, spe lende in de Zuid 2de klas N.V.B. Het is de eerste maal in dit seizoen dat Quick tegen een Zuid. 2de klasser speelt, zoodat haar taak is ook 2de klas spel te spelen om een behoorlijk figuur te slaan. Wat B.V V. betreft, deze vereeniging is iri Waalwijk goed bekend om haar prachtig combinatiespel Het vorige seizoen, toen ze nog in de 3de klas speelde, kenmerkte haar wedstrijden tegen de Waalwijksche N V.B. clubs zich steeds in overwinningen. Sinds dien zijn de Bosschenaren sterk vooruit gegaan, wat ze 2den Paaschdag wel zuilen toonen daar zij volledig naar Quick komen. De liefhebbers van goed voetbalspel raden wij daarom aan dezen wedstrijd bij te wonen want sporadisch krijgen we een 2de klasser in Waalwijk. Aanvang half drie WASPIK. De door Brabantia alhier uitge schreven bekerwedstrijden zullen ge speeld worden als volgt 2den Paaschdag: 2.30-3 30 „H.W.C.' Dordrecht- „Exelsior"Capelle. 3.30-4 30 „R.W.B." Besoijen-„S. V. V." Sprang. 8 April 2.30--3.30 „Vitesse II" Geertruiden berg—„Brabantia II" Waspik, (om her inneringsmedaille). 3 30—4.30 „Hercules" Oosterhout— „Brabantia I" Waspik. 15 April Finale. Aanvang 2 uur. KAATSHEUVEL. We krijgen met de a s. Paasch dagen voetbal te genieten, zooals we zelden te genieten gehad hebben. Op Paasch-Zaterdag dus a s Zaterdag 31 Mrt om 3 uur n m. komt een combinatie Willem II—Noad uit Til burg waarin niet minder dan vier 1ste klassers van Willem II, de inter nationaal H v Tilburg uit Noad uit komen De opstelling van dit vriend schapselftal is Bertens (Noad 2) Beerens (Noad 2), Boes (Veter., Schenkels (Veter), Jole (Willem II) v. d. Ven (Willem II 3) C Mathijsen (Willem II 1), C. Horsten (Willem II1), H v Tilburg (Noad I), L Gehring (Willem II 1) F v. d Ven (Willem II 3). Kaatsheuvel I vleit zich natuurlijk niet het van deze sterke combinatie te kunnen winnen, doch dat dit elftal het Wilhelmina-elftal waardig kent partij' te komen geven zegt reeds vol doende, dat de krachten van de Kaats- heuvelsche ploeg niet gering geschat worden. En dat Tilburg niet naar hier komt zonder onze krachten te kennen, weet ieder, die er mee bekend is. dat het eerste elftal van Kaatsheuvel gedurende het geheele seizoen ge traind is door de oud internationaal H v Tilburg Voor sportliefhebbers van Kaatsheuvel en omstreken is 't Zaterdag dus een dag om te profi- teeren. Op den 2den Paaschdag om 3'/» uur namiddag speelt Oranje-Wit uit Tilburg op 't terrein achter 't raadhuis een vriendschappelijken wedstrijd tegen Kaatsheuvel I. Zooals iedereen zich nog wel zal herinneren liep de heer M Musters in de match destijds door Oranje Wit tegen Kaatsheuvel I ge speeld een sleutelbeenbreuk op die den jongen niet alleen niet meer in staat stelde gedurende weken te spelen, doch meteen oorzaak was, dat Musters zijne gewone werkzaamheden niet kon verrichten. Om de onkosten van dokters- en 't verder gemis van arbeidsloon te kunnen dekken, was Oranje Wit zoo sportief om direct toezegging te doen op een dag door Kaatsheuvel te bepalen, een liefdadigheidswedstrijd te spelen waar van de opbrengst Musters zou ten goede komen. Daar 't hoogstwaarschijnlijk vanwege de kampioenswedstrijden van den BVB den 2en Paaschdag de eenigste dag is, dat Kaatsheuvel I voorloopig vrij is, is deze dag, voor dezen wed strijd gekozen. 't Bestuur van Kaatsheuvel is er van overtuigd dat de vele voetbalenthousi asten uit onze plaats en omgeving, zoo sportief zullen zijn als Oranje Wit en dezen wedstrijd tegen de sterke Tilburgsche club bij zullen wonen. De werkende leden zijn zoo kameraadschappelijk reeds vooraf zoo veel mogelijk propaganda te maken voor dezen wedstrijd. T.W.E.M Op den 2den Paaschdag (Maandag 2 April a.s.) zullen de liefhebbers van de wielersport kunnen profiteeren van het keurig programma, dat hun door de T.W.E.M. zal worden geboden. De weersgesteldheid is nog te onbetrouw baar om nu reeds dure motorraces in uitzicht te kunnen stellen doch het gemis van het zenuwspannend motoren geronk zal ruimschoots worden vergoed door de rustige, met zorg gekozen nummers, welke amateurs en profs ten beste zullen gevensprintwedstrijden, inhaalraces, koppelwedstrijden enz. Aanvang 's middags om half drie De prijzen zijn buitengewoon laag gesteld, omdat niemand ter wille van te hooge kosten zich het genot van mooie wielerwedstrijden zou behoeven te ontzeggen Voor kinderen zonder geleide zijn plaatsen op de met dubbele balustra de afgesloten kindertribune beschik baar. De ruimte, vroeger geheel door den eersten rang ingenomen, is nu in tweeën verdeeld en gedeeltelijk voor den tweeden rang beschikbaar gesteld, zoodat men nu voor geringen prijs een zitplaats kan hebben. Het bestuur van de T.W E M. rekent op een druk bezoek, nu de prijzen der plaatsen zoo extra laag zijn gesteld. 's HERTOGENBOSCH z8 Maart '23 Op de markt van heden waren aan voerd2133 stuks 1339 stuks hoornvee. 630 biggen. 129 zeugen. 35 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f345—f425 p stuk. Kalfvaarzen van f 275—f 410 p stuk Magere ossen en koeien van f 175 f 255 per stuk. Vette ossen en koeten le kwaliteit f0 57* per pond 2e kw f0,50 p p. Pinken van f 110—f160 per stuk. Zeugen van f 130—f 185 per stuk. Biggen van f 3 75—f4 per week. Schapen van f 20—f 40 per stuk. Lammeren van f20—f30 per stuk Ruime aanvoer, handel goed. Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 26 Maart 1923 Kipeieren Hoogste prijs f 6 75. Middel prijs f5.50. Laagste prijs f 4.75. Eendeieren f 7.25. Aanvoer 350.000 stuks. Handel matig. Waalwijk, 30 Maart 1923. Eieren5—6 cent. Varkens f 30—f 36. Handel druk. Besluit nooit tot aanleg ot verandering van uw tuin alvorens tcekening en prijsopgaaf ge vraagd te hebben aan: 20654 Bloemisten. WAALWIJK, Volgestort kapitaal en reserven f 4.822.800.— Bccreditieven, telegrafische uitbetalingen en Uitgebreiden ^ncassodienst over de geheele wereld. %eiscred'etbrieven en verzekering reisbagage. Inlichtingen worden U gaarne zonder eenige verplichting Uwer zijds verstrekt door onze Bijbanken te "WAALWIJK en KAATS HEUVEL, alsmede hare correspondentschappen te DRUNEN en WASPIK. 30553 Door R K finantieele onderneming wordt GEVRAAGD voor WAALWIJK en Omstreken tegen hooge provisie. Personen met veel vrijen tijd gelieve te schrijven onder No der advertentie aan het Bureau van dit Blad. 30570 Vraagt ze Uw Winkelier 60 EIGEN KANTOREN 30498 KAPITAAL EN RESERVE 19.060.000. WAALWIJK, GROOTESTRAAT. Ki- «li-u 3t M<h t i9^3 en vele andere gerechten worden nergens lekkerder mee bereid dan met Honig's Maïzena, onovertroffen in zuiverheid en smaak. Voortreffelijk als bindmiddel voor tallooze gerechten. De spijzen worden smakelijker en voedzamer met Honig's Maïzena. Alleen echt indien het pakje onder en boven van een sluitzegel is voorzien. e^StSe

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10