D[ MO HH Willi* Derde Blad. lDlul Provinciaal Nieuws Numm. 28. Zaterdag 31 Maart '23 Mededeelingen der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. Onze Kamer is toegetreden als lid der Vereeniging: .Bureau voor Handels inlichtingen" te Amsterdam. Al datgene, wat, betreft het bevorde ren van ieder geoorloofd Nederlandsch zakenbelang, hier te lande of in den vreemde, behoort tot hetarbeidsveld van het Bureau voor Handelsinlichtingen. Het lidmaatschap onzer Kamer geeft haar het recht de medewerking van het bureau in te roepen voor uitbrei ding van zaken, als a. het zoeken van een nieuw afzet gebied door aanwijzen van koopers, leveranciers, agenten in alle landen b. het opgeven van adressen in alle landen voor gewenschte grondstoffen, producten, bedrijfsinrichting, enz.; c. het aanwijzen van gewenschte handels- en of technische vertegen woordigingen d. inlichtingen betreffende tariefbe palingen, invoerrechten, handelsstatis- iek van alle landen e. opgaven voor vertalingen, ver scheping, verzending, verzekering, enz. enz. Voor werkzaamheden ten behoeve van de leden van het Bureau worden, met beperking van overschrijven, geen kosten berekend. Uitvoerig overschrijf- werk moet worden vergoed. Waarschijnlijk zijn eenige grootbe drijven binnen het gebied onzer Kamer reeds lid van de Vereeniging „Bureau voor Handelsinlichtingen". Door de toetreding onzer Kamer als lid dezer vereeniging kunnen nu ook de kleinere bedrijven, voor welke de contributie bezwaar oplevert, door bemiddeling van onze Kamer van de voorlichting op handelsgebied gebruik maken. Opgaven en inlichtingen, als hier boven" bedoeld onder letter a e, kun nen belanghebbenden dus aanvragen bij het Bureau onzer Kamer. Van 25 Augustus tot en met 9 Sep tember as. zal te Rotterdam eene Nationale Nijverheidstentoonstelling ge houden worden op initiatief der Ver eeniging „Nederlandsch Fabricaat", georganiseerd door het Bestuur der Afdeeling Rotterdam. Deze tentoonstelling heeft ten doel in den tijd van de herdenking van de 25- jarige Regeering van H.M. de Koningin meerdere bekendheid te geven aan de voortbrengselen der Vaderlandsche Nijverheid en een beeld te geven van de ontwikkeling der Nederlandsche Industrie in de laatste kwart eeuw. Tot het houden dezer tentoonstelling is de beschikking verkregen over het geheele Doelen Complex aan den Coolvest te Rotterdam terwijl wordt samengewerkt met het Comité ter her denking van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin In verband met de tijdsomstandig heden zijn de prijzen voor plaatsruimte zoo laag mogelijk gesteld, nl f 20, per vierk Meter in de groote zalen en f 15.— per vierk Meter in de kleine zalen. Hoewel eerst sedert korten tijd een aanvang is gemaakt met de verspreiding der gegevens, is reeds terstond groote belangstelling voor deze tentoonstelling getoond. Nadere inlichtingen worden verstrekt door bemiddeling onzer Kamer of rechtstreeks door de Secretarissen 's Gravenhage, Bezuidenhout 97 en Rotterdam, Schiedamsche Singel 33. De Heer Maxime Chausse te Mar seille (postbus 388) bericht ons, dat hij voornemens is midden April a.s. eene handelsreis te ondernemen naar Holland. Zij, die in Marseille een agentschap voor den verkoop der artikelen, die zij exporteeren, wenschen te vestigen of in deze plaats een agent willen aanstellen voor den aankoop van te importeeren artikelen, worden verzocht zich met den Heer Maxime Chausse in verbinding te stellen en is deze gaarne bereid belanghebbenden voor dat doel te bezoeken. Waalwijk, 31 Maart 1923. In ons vorig nummer hebben wij in 't kort medegedeeld dat Dinsdag avond de prijsuitdeeling en sluiting van den cursus op de teekenschool plaats had, welke ook door uitgenoo- digden werden bijgewoond. De heeren P. Verwiel en B, Timmermans-Ver schure hadden bericht van verhinde ring gezonden. De Voorzitter der Teekenschool-com- missie, de Edelachtb. heer Th. de Sur- mont de Bas Smeele, opende de bij eenkomst met de volgende woorden Het is mij aangenaam U mede namens het bestuur der teekenschool welkom te mogen heeten. Ik doe dit met een gevoel van dank baarheid omdat U door groote opkomst blijk geeft van belangstelling in het teekenonderwijs. Die belangstelling e bben wij noodig. Wij hebben onder vonden dat met het groeien der belang stelling, ook het leerlingenaantal ver meerderde en het is een heugelijk feit dat meer en meer wordt ingezien, dat teekenonderwijs noodzakelijk is. Het aantal leerlingen bedroeg dezen cursus 115. een getal dat tot dusverre aan de school nimmer bereikt werd. Ik roep vooral den leerlingen een hartelijk welkom toe. Het is eigenlijk hun avond. Na een winter met ijver gewerkt te hebben, ziet gij nu dat tijdperk van studie afgesloten. Nu is het de tijd om een terugblik te werpen en zich af te vragenheb ik mijn tijd goed gebruikt, heb ik voldaan aan de verwachtingen. Ik wil het antwoord op die vragen vergemakkelijken door mede te deelen, dat gedrag en ijver der leer lingen over het algemeen zeer goed warenstraf behoefde slechts zelden gegeven te worden Velen onder U hebben niet opgezien tegen moeite en dikwijls zelfs groote inspanning om in de duistere, koude wintermaanden per fiets heen en weer te reizen. Eenigen moesten zelfs eiken avond een moeizame tocht ondernemen en zij hebben dit met moed en volhar ding gedaan. 't Is nu vooral een eere-avond voor hen die een prijs hebben behaald. Een woord van hulde komt hen toe. De strijd is zwaar geweest. Zij waren de besten onder de goeden. Aan hen komt de eereplaats toe. Mede namens het bestuur en ik durf wel zeggen namens alle hier aanwezigen wensch ik u hartelijk geluk. Het moet voor U en Uw ouders een groote voldoening zijn Uwe kunde en ijver te zien be kroond en deze erkenning daarvan op dezen, Uw eereavond, zal U aanmoe digen om ook in het latere leven steeds te trachten de besten te blijven. Het succes, dat de school heeft, is te danken aan den ijver en de ambitie van den Directeur en de leeraren, die met volle toewijding zich van hun taak hebben gekweten Hierbij wil ik in het bijzonder her denken den heer Froklage, die geduren de 25 jaren als Ieeraar aan deze teeken school is verbonden geweest, Hij heeft de moeilijke taak gehad de eerste grondslagen te leggen, waarop later moest worden voortgebovwd. lkwensch hem van harte geluk met dit jubileum en spreek de hoop uit, dat hij nog tal van jaren zijn werkkracht moge blijven geven aan deze school. Is teekenonderwijs noodzakelijk voor den technicus, voor sommigen zelfs onontbeerlijk, voor eenieder is het nut tig en noodig, want men bezit een hulpmiddel meer waardoor men zijn gedachten kan uitdrukken, zelfs beter en duidelijker dan door woord of schrift. Ik wil nog bijzonder wijzen op het groote genot, dat men in zijn later leven heeft indien men in zijn jeugd heeft leeren zien, indien men heeft leeren aanvoelen het subtiel spel der kleuren en der teere harmonie der lijnen. Hoe kan men dan niet genieten, evenals de dichter van „Gewijde Uren" van de ontroerende pracht der natuur als Wilde wolken jagen door de lucht of als men ziet in het latere uur Hoe stil die populieren-kruin, die donkere diepten tusschen boomen. Of als men voelt de desolatie van den winter Als het muschje wipt op het witte [kleed, en vraagt met schuwe blikken, of 'k niet wat voedsel voor haar [weet, daar valt niets meer te pikken." Het lijdt geen twijfel, als men teeken onderwijs heeft genoten, dan bekijkt men de dingen van een bijzondere zijde en dat juist verschaft zooveel vreugde Daarom ook kan ik niet ge noeg daartoe aanzetten en ik hoop dat men een ruim gebruik zal blijven maken van de teekenschool Dit zal niet alleen strekken tot nut, maar ook tot vreugde (Applaus). Daarna werden door hem de navol gen de prijzen met de gebruikelijke feli citatie uitgereikt le klasse le prijs J. Rozenbrand. diploma C. Kolsteren 2e klasse le prijs J. Couwenberg, (extra vermelding voor grooten ijver en goed gedrag.) 2e prijs A. van Huiten. diploma J. van Engelen. A. Schoonen. 3e klasse 2e prijs A den Teuling diploma K Broumels A. de jong. C. Verhagen B. v. d Pennen. 4e klasse: le prijs Jac. Bergmans le Gerrit Hens le W. Klerkx diploma A. Raaijmakers, (gehoorzaamheid en ijver moeten beter zijn). 5e klasse2e prijs Th. Berkelmans 2e J. van Wees. Vervolgklasse2e pr. P. van Eeten Einddiploma voor 5-jarigen cursus Th. Berkelmans, M. de Wit. J. van Wees. Had de burgemeester 't vorig jaar een beschouwing gehouden over „oud- Rome", thans zou hij spreken over „oud-Egypte", het land wier geschie denis tot in de hooge oudheid terug- blinkt. Hij begon met een gedeelte te geven over de Egyptische geschiedenis tot ongeveer 500 j. v Chr., terwijl in het tweede gedeelte een kort overzicht werd gegeven van de geschiedenis der Egyptische beschaving, terwijl een en ander werd toegelicht door een serie prachtige lichtbeelden. Deze interessante verhandeling gaf den aanwezigen een duidelijk inzicht in de geschiedenis van dit oude volk, van het land zelf zijne bewoners, hun verblijf, de handel der Egyptenaren, hunne koningen, de gebruiken van dien tijd, enz. In het 2e gedeelte werd behandeld de godsdienst, wetenschap, kunst en cultuurgeschiedenis der Egyptenaren. De ambachten werden tot een hoogen graad van volkomenheid opgevoerd, de gewone handwerknijverheid en kunstnijverheid namen een hooge vlucht. De beschaving der Egyptenaren en de wijsheid hunner priesters stond in hoog aanzien, evenals de geschreven wetten van dien tijd, waarvan eenige voor beelden worden aangehaald. De oude Egyptenaren hadden goede eigen schappen, zij hadden veel eerbied voor ouders en bejaarde lieden, waren dank baar, vreedzaam en zeer op lichame lijke reinheid gesteld, daarentegen waren zij listig en bedriegelijk en ver achtten zij den vreemdeling zeer De vrouwen dreven handel, de mannen werkten in huis. Bij de Egyptenaren bestond een sterrendienst, waarmee gepaard ging een dierendienst. Zij brachten veel eerbeid aan de dieren, speciaal aan katten, de krokodil, de ibis en de heilige stier Apir. Zij geloofden aan het voortbestaan der ziel na den dood en namen ook de zielsverhuizing aan. De graven noemden zij eeuwige woningen, waarom deze indrukwekkend en prachtig werden gebouwd en zeer hecht saamgesteld, zoodat zij nu nog, 40 eeuwen later, den tijd trotseeren de lijken werden gebalsemd. De Egyptische taal is geheel verloren gegaan en de schilder- en bouwkunst stond lang niet zoo hoog als bij de Grieken. De obelisken werden gesticht ter eere der goden of tot sieraad aan den ingang des tempels, terwijl voorts een duidelijk idee werd gegeven van de samenstelling der bekende pyramiden, het Labyrinth, de grafsteden of cata comben van het oude Thebe. Daarna werden een groot aantal belangrijke beelden vertoond met daar bij verduidelijkenden uitleg. We noemen o m. de pyramiden, sphinxen, de ko ningsgraven bij de Thebe-tempels, de tempels van Karnak en Lusex, Anmon- tempels, Luxor, Thebe, Rammesseum, Medinêt Habe, Abydos, Chonstempel te Karnak, de tempels op de Nijleilan- den, Egyptische zuilen, beelden uit het praehistorische tijdperk, de Egyptische woning, meubelen, voorts het moderne Egypte en tot slot opgravingen uit de graftombe van Tut-Anch-Amon, waar over de laatste weken zooveel in de geheele wereldpers te doen is geweest en nog te doen is. Vooral over dit laatste werden zeer duidelijke foto's met uitvoerige toelichting gegeven, wat natuurlijk ieders groote belang stelling trok. De geachte spreker, die zijne toe hoorders geruimen tijd zeer interessant en leerzaam wist bezig te houden, be sloot zijne lezing met 't navolgende Tot slot zou ik U willen doen terug denken naar de overblijfselen uit het eeuwige Pharonenland. Indien men die overblijfselen beziet van al deze groot- sche scheppingen, van deze pracht en heerlijkheid der kunst, welke na meer dan drie duizend jaren, nog heden een diepen indruk verwekken, gaat een helder licht op over tijden, waar van de jaarboeken zwijgen, of spreken van duistere of barbaarsche eeuwen. Hier wordt veel wat men verre buiten de grenzen van Egypte, van zijn vroe gere heerlijkheid, de veroveringen zijner koningen, de pracht van zijn eeredienst, verhaalde, bevestigd. De wijze van geschiedschrijven door beeld- en schilderwerk is zeker zoo volkomen niet als die van onze dagen, doch zij heeft haar doel. om de groote daden der vaderen aanschouwelijk voor te stellen en in het geheugen te be waren, voortreffelijk bereikt." Werkelijk een woord van lof mag aan den geachten inleider niet ont houden worden voor zijne belangrijke en goed doorwerkte lezing, die met de mooi gekozen beelden voor eenieder een zeer leerzame avond vormde, al liet de attentie van de jeugd wel eens wat te wenschen, wat hinder gaf voor het verder luistergrage publiek, In de gisterenavond gehouden Bestuursvergadering van „Waalwijks Belang" was een schrijven ingekomen van den heer B. Timmermans-Verschure dat hij gaarne ingevolge 't vertrouwen der vergadering zou zitting nemen in 't bestuur van „W. B.", maar daarin geen leidende functie kon aanvaarden. Het bestuur is thans samengesteld als volgt M. A. J. van Liempt, Voorzitter. H. Wiesman, Vice-Voorzitter. Jan Tielen, le Secretaris Norb. van Loon, Penningmeester. H van Tussenbroek, 2e Secretaris Henri Hoffmans, A. H. van Schijndel Jr., B. Timmermans-Verschure en G. Verkade, Commissarissen. Door den secretaris werden ont werpen voorgelegd aan 't bestuur, van brieven, te zenden aan den Gemeente raad betreffende bijdrage van f 1000 aan 't operatiefonds op de begrooting van 1923, van een verzoek tot 't ver zetten der kermis, een adres inzake de Normaalschool aan de regeering. Verder werden plannen besproken betreffende het houden van een festival, hét uit voeren eener Jubileum-cantate, feesten der Koningin, zweminrichting enz. 't Kerkklokje van deze week be vat als extra bijlage een mooie teekening van mej. Elsa Rubbens, speciaal ge- teekend voor 't Kerkklokje Kapelaan Bijnen geeft daaronder een mooi Paaschvers en in 't blaadje zelf een korte beschrijving van de bedoeling dezer beteekenisvolle teekening van moderne opvatting Het geheel vormt weer een aardig nummer en met genoegen mogen we constateeren dat het „Kerkklokje" groeit en bloeit en werkelijk groote waar deering ondervindt. Het wordt zeer veel gelezen, is dan ook uitnemend van inhoud, levert voor 't huisgezin veel gemak en zal daar beslist heel veel goeds bewerken Wij hoorden zelfs dat een man van gezag op dit terrein, als zijne meening te kennen had gegeven, dat onder de weekblaadjes ons „Kerkklokje" het beste was. Zeer zeker een mooi brevet 1 Door den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, is een uitvoerige circulaire gericht tot den Ned. R K. Lederbewetketsbond, en aan verschil lende gemeentebesturen waar genoem de bond leden tel', met vermelding dat vanaf 2 April 1923 gedurende 1923 geen ul>kec«iogen uit de werkioozenkas meer mogen worden verstrekt, zulks naar aanleiding van het bericht van het bestuur van genoemde kas aan den minister, dat met 200 pCt. subsidie de kas nog niet zou kunnen (nnctloneeren De contributies moeten echter door de leden worden doorbetaald, waarop dan door rijk en gemeente 100 pC-, subsidie verleend wordt. (Werkeloos heidsbeslult 1917). Met ingang van den datum van 2 April treedt deze steunverleenlng in werking, en verleeaen de gemeente besturen aan werkelooze leden der kas steun naar de behoefte, terwijl het rijk van dezen steun 50 pCt. aan de gemeen te restitueert. Het aantal ultkeerlngsdagea bedraagt 60, de reeds lts 1923 genoten dagen worden la mindering gebracht. Als max'mum-uitkeeiiogsbedragen zijn vastgesteld Voor gehuwden en kostwinners In de le, 2e en 3e gemeenteklasse resp. 15.112 50, f 10.—. Voor onge- buwden aiet Inwonend f 10.50, f9.-—, f6 90. Voor ongehuwden wei Inwonend f 6 60, 16.—f 5 10. Oagehuwden inwo nend beneden 18 jaar f 3 60, f 3 f2.40, BoVeodien omvangen gehuwden en kostwinners voor elk kind beneden 16 jaa', tot een max mum van 10, in de gemeente derr ie, 2« en 3e klasse resp. f 1.50, f 1 35 en f 0.50 per week. Uitvoerige bepalingen zijn hierbij omschreven betreffende het vaststellen der ultkeeringsbedragen, het Instellen en de werking vaa steuncomité'», de verrekening der rijksbijdrage, enz. Wij vernemen nog, dat de kas van den R.K, Lederbewerkersbond tot op beden de eenige Is, waarop de z.g. regeling C. is toegepast. Nogmaals vestigen wij de aandacht van h«t kunstminnend publiek op het Mattnée dat le» Paaschdag ten 12 uar In Musis Sacrum door de heeren Jan Verhoeven en Jos Wilmont wordt gegeven. Het programma is een volle zaal waardig. De Inspecteur van politie waar schuwt het publiek van Waalwijk en omstreken voor de prakrijker» van een 16-jatigen venter in kaas e» eieren De jongen stelt zich eerst op de hoogte of buurman of buurvtouw thuis Is en zegt dan dat dezes kaas besteld hebben met verzoek ze bij den buur af te willen geven en te vragen of dezen ze maar even wil voor schieten. Later blijkt dat van het verhaal niets waar is. Men zij dus voorzichtig In het café »Belle»,*u.:» van den heer Ho'tzer-Passier Is opgericht en gevestigd »De Waalwijkscha Plulmvee- vereeniging» met aanvankelijk 13 leden. Het doel is gezamenl jken inkoop van voeder en het bevorderen van de pluimveeteelt. Maandag 2en Paaschdag maande- iijksche repetitie der hedert&fel »Oefe- ntng en Vermaak» in Musis Sacrum. Aanvang 12 uur. Programma ad libiium. Maandag 9 April zal de lieder tafel «Oefening en Vermaak» de tij harer wiateruitvoeringen sluiten. Verschillende groote koorwerken zullen worden uitgevoerd, terwijl ook het Gemengd Koor de (.wee nummers zal ten gthoore brengen, waarmede het zal ten strijde trekken naar het groot Internationaal concours te Amsterdam Maandag 2en Paaschdag zal de Sociëteit »T.A.V.» een groot bal geven in Musis Sacrum onder leiding van het gunstig bekende Strijk-Easemble van den Akker, ter herdenking van haar 2-jarig bestaan. Gezien de goede regeling en het aangenaam verloop der vorige T.A.V.- bals, twijfelen wij niet, of ook dltmaa staat den dansliefhebbers wederom een gezellige avond te wachten. Toegang alleen door introductie van bestuur en leden. Door den kerkeraad te voormalig Besoijea is tot herder en ieeraar beroepen Du. J. M. va» Paddenburgh, te Elspect op de Veluwe. Wij hebbes Indertfjd medegedeeld dat de bouw-commissle voorstelt 25 middettstandswonlngcn te bouwen waar aan steeds groote behoefte bestaat. Reeds tal van aanvragen zijn daarvoor ogekometidaarom raden wij gegadig den aan zich zoo spoedig mogelijk bij de commissie op te geven om in aanmerking te komen voor een der overb'tjveade. Aan dhr. C. J.J. Mahieu alhier is een getUigschdft uitgereikt dat hij het timmeren aan de Dagnijverheidsschool te Tilburg met zeer goeden uitslag heeft gevolgd. Gisteravond had in de achterzaal van Hoel Verwiel een druk bezochte vergadering piaats ven 't departement Langstraat van 't Nut van 't Algemeen. Deze vergadering was uitgeschreven om plannen te bespreken om te komen tot oprichting van een Neutrale schooi voor M.U.L.O. dat wil zeggen een vervolgklasse die aansluit bij het gewone openbaar lager onderwijs. Na eene zaakrijke bespreking werd het bestuur gemachtigd de eerste stappen, noodig voor de oprichting, te doen. Naar wij vernemen zuilen alle pogin gen worden aangewend om bij den aanvang van het nieuwe leerjaar gereed te zijn. Oak kinderen uit de omgeving zullen van dit voortgezet onderwijs kunne-», profiteeren. Door de RK. Tooneelvereeni- ging »Door Vriendschap Saam Ver bonden», onder-afdeellng van de R.K, Werkliedenvereniging zal, met mede werking van de harmonie, op Dinsdag 3 April, des avonds ten half acht een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zullen o.m. worden »De Doodenrlt», kluchtige spotternfi in een bedrijf, «Klopgeesten of de Spiritistische Seance», een blijspel in 2 bedrijven en het te Nijmegen bekroonde blijspel »De Rooverhoofdman of ten tooneel- uitvoeiing te Wiemansdorp. Bovendien zullen door de harmonie eenige mooie nummers worden uit gevoerd, zoodat een hoogst genotvolle avond den leden staat te wachten. Zondag len Paaschdag hoopt Ds. Muhlnickel in de Herv. Kerk te voor malig Besoijen inde Bediening des Woords voor te gaan. Aanvang des namiddags 2 uur. Maandag 2en Paaschdag des avonds 7 uur hoopt Ds. Jonkers uit Waspik voor de Gemeente op te treden. De Gemengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel" zal op Zondag 8 April des avonds ten 7 uur in de Nederl. Herv. Kerk een groot Concert geven. Onder leiding van den bekwamen directeur den heer J. H. Nelis, is er ijverig gerepeteerd, zoodat den velen vocale muziekliefhebbers een genot vollen avond staat te wachten. Dc bekende Bossche Burgerwacht heeft, voor de maand Met een natio- nalen schiedwedstnjd georganiseerd, waaraan wel geen der nog bestaande burgerwachten zal ontbreken. Er Is een eere-coml'é benoemd uit vele vooraanstaande Bosschenarener is een wedstrijd-ju»y en een regeliogs- commissie. Des Zaterdags wordt er geschoten van 26 en des Zondags van 11—7. Leden der Bossche Burgerwacht dingen in geen enkel* afdeeling mede naar de prtizen van dezen wedstrijd. WOENSDAG 4 APRIL Internationale Voetbalwedstrijd Aanvang 5 uur. DRUNEN. Hat herijken van maten en gewichten zal dit jaar voor deze gemeente plaats hebben op het jongens- patronaat op 12 April a.s. van des n.m. 1—3l/a aur en op 13 April van des v.m. 912 en des n m. van 1—4 uar. (Vol gens het alphabet.) De premiekeuring van sprlng- stieren voor deze gemeente zal dit jaar plaats hebben te Waalwijk op 24 April a.s. des n.m. ten 3 ure. De tooneelver. van het jongens- patronaat zal op den Sen Paaschdag een uitvoering geven voor de mannen en a.s. Dinsdag voor de vrouwen en meisjes. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in 3 bedrijven >De Hellas». VLIJMEN. Als een bijzondere zeld zaamheid mag worden medegedeeld, dat in den tuin van den heer A- van RavensteijnEekels alhier op 26 dezer twee kilo asperges werden gestoken, wat voorzeker aan de warme dagen, welke wij thans hebben, is toe te schrijven. SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang.) A.s. Zondag len Paaschdag des voo?m. 9.30 nnr hoopt in de Gernf. Kerk alhier op te tredea Ds, G. H. de Jonge. Tevens hoopt Z^ne Eerw. op Maandag 2en Paaschdag des voorts. 9.30 uur voor de Gecomb. Geref, Kerken van Sprang en Vrijh.-Capelle in het Kerkgebouw te Sprang in den Dienst des Woords voor te gaan. De Afd. Noord-Brabant ea Lim burg van den Ned. Bond van Jonge- liDgsvereenigingen op G. G houdt a.s. Maandag 2en Paaschdag haar Jaarver gadering te Den Bosch. In de middagvergadering, welke ge-

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9