IDC1 Gesloten j)c Rooij-Bottrgottjcn. Verloren Scbafeelarmbant I- en r bekwame Stiksters en Vaklieden Aanbes[edind. worden aanbesteed W. TimeiM en Zonen Nieuws uit Reusden. kerknieuws. PENSION. HEVEA-DORP. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. het bouwen van een Pakhuis Adverlentlën. gaat niet door. Bekendmaking joor ambitie, studielust en goede leiding ook op ander terrein weet te presteeren. Wie had durven vermoeden, toen er sprake was van de oprichting van een strijk-orkestje, dat men het in zoo korten tijd reeds gebracht zou hebben tot eene vereeniging van een 30 leden, die het thans reeds aandur ven eene uitvoering te geven, met een programma dat er zijn mag. En we vernamen van tot oordeelen bevoegde personen, dat zal blijken dat de pres taties dezer jeugdige vereeniging er eveneens zijn mogen We vertrouwen dan ook dat velen zullen komen luisteren naar de eerste pogingen van ons strijk-orkest, dat men zal toonen op prijs te stellen wat Waalwijk ook op dit gebied presteert en tevens dat men met zijn tegen woordigheid een bewijs wil geven dat men deze vereeniging in haar werkelijk zeer verdienstelijk werk moreel en finantieel wil steunen en dat men haar gaarne helpt op den weg die omhoog voert. Wij allen herinneren ons nog zoo gaarne de mooie strijk avonden van 't 7e tijdens de mobilisatie, welnu werk er aan mee dat ons orkest dit keurkorps in de toekomst zooveel mo gelijk nabij kan komen, toont uwe waardeering voor den grooten ijver, den durt van leden, bestuur en niet 't minst van den bekwamea directeur den heer Busch. De plaatsen zijn zeer billijk, waar voor we verwijzen naar de advertentie. Het matinee Zondagmorgen in „Musis" gegeven door de heeren Jan Verhoeven en [os. Wilmont. heeft het succes gekend, wat we er van hebben voorspeld, zoowel wat de belangstel ling als het gebodene betreft. De zaal was goed bezet en degenen die opge komen waren, hebben genoten van het mooie en krachtige geluid van onzen bariton den heer Jos. Wilmont en het zeer kunstvaardige spel van den heer Jan Verhoeven, zoodat beiden een buitengewoon succes hebben te boeken en een herhaling van zulk een morgen zal velen zeer aangenaam zijn. Ook het volksmatinée der Lieder tafel op tweeden Paaschdag had meer dan gewone belangstelling en ook hier stond de uitvoering der verschil lende nummers op hoog peil. Een en ander bracht een aangename afwisse ling in deze dagen, nu ook des avonds de' beide bioscopen inwoners en vreemdelingen een goed programma voorzetten. Wij hebben gaarne gevolg gege ven aan de speciale uitnoodiging van de directie der „Witte Bioscoop" om een dezer feestdagen eens een uitvoe ring bij te wonen en eens een kijkje te nemen in de zaal Wat deze laatste betreft, constateerden we dat de ver anderingen die zijn aangebracht, wer kelijk groote verbeteringen zijn. Door gordijnen tusschen de pilaren hééft men middenin een kleinere en gezellige ruimte geschapen, zoodat men er veel huiselijker zit dan vroeger, 't Geheel ziet nu veel prettiger aan en zooals we bemerkten, heeft het publiek thans weinig last van den rook, die door den electrischen ventilator direct wordt af gevoerd. De Deelden waren werkelijk duidelijk zoodat ook het toestel eens ter dege onderhanden schijnt genomen te zijn en de keuze van 't hoofdnummer was voor deze nagen al zeer gelukkig Het publiek scheen het op prijs te stellen dat men ook in Waalwijk het bekende „Jochie", de 6 jarige Jackie Coogan eens in zijn film „My Boy" kon zien Men had daarvan reeds zooveel gehoord en gelezen, men zag hem natuurlijk ook eens graag voor zich 't Was dan ook een interressante film. De uitvoering, die wij bijwoonden was druk bezocht en welverzorgd ook wat de piano muziek betreft en we gelooven dat de directie, die ons verzekerde alles te zullen in 't werk stellen om mooie films te geven en zooveel mogelijk aan de eischen des tijds wat films, inrich ting, enz. betreft, te blijven voldoen, tevreden kan zijn met deze eerste uit voeringen na de reorganisatie, wat wij haar ook gaarne voor de toekomst toewenschen, De verloting ten behoeve van een vaandel voor de harmonie der R K Werkliedenvereenigingzal plaatshebben op Zaterdag 7 April a s des namid dags ten 4' |2 uur in den Gildenbond. Voor een talrijke opkomst van leden, donateurs en geintroduceerden, gaf de tooneelvereeniging en harmonie van de R K W.V. een goed geslaagde uitvoering. Met een flinke marsch zette de har monie den avond in, gevolgd door een tweetal nummers, waarvan het laatste ons echter weinig kon bekooren. De klucht „De Doodenrit" bracht al direct de lachspieren in beweging en kregen deze geen tijd tot stilstand meer zoolang het drietal, wat dit nummer vertolkte, op de planken was. Het blijspel in twee bedrijven „De Klopgeesten" had niet minder succes. Ook een prachtnummer om het ver makelijke ten top te voeren. Alle rollen waren bij personen die er voor geknipt waren en de vertolking was uitstekend Als a.s. Zaterdag hetzelfde programma voor het publiek wordt gegeven met nog een blijspel erbij, mag echter wel beter op tijd begonnen en een meer sluitende opvolging van sommige num mers plaats hebben. :oóp begint dan ten uur aan het loket. Donderdag 5 April des avonds 8 uur zal in de Kegelbaan van hotel Gerris alhier de tweede ontmoeting plaats hebben van den Waalwijkschen en den Bosschen Kegelbond. Het Waalwijksche tiental is samen gesteld als volgt G. Verkade, Jac. Spijkerman, H. Aarts, J. Kools. A. v. d. Broek, F. Pulles H. v Huiten, Ant. Pijnenburg, J. Massuger en E. Hauck. Wij wenschen het tiental, dat nogal wat goed te maken doch nu het voor deel van eigen banen heeft, goed succes Aan belangstelling zal het wel niet ontbreken. DRUNEN. De verpachting van staan plaatsen voor de a s. kermis bracht ruim f 1400 op. De tooneelver. van het jongens patronaat gaf gisterenavond een wel geslaagde uitvoering Opgevoerd werd het tooneelspel in 3 bedrijven „de Hellas". Het geheel werd prachtig vertolkt Ook het blijspel in 3 bedrijven „Peer van Zundert" vond veel bijval De heer A. Willemse alhier be haalde op de j 1. met Paschen te Utrecht gehouden tentoonstelling met zijn Holl Herder (teef) den len prijs in de jeugdklasse, den 2en in de Open klasse en nog een speciale prijs. Een prachtig resultaat. De prijs der boter is alhier ver laagd met f0 30 en gebracht van f 2.50 op f 2 20 de K G. N1EUWKU1JK Op Vrijdag 6 April a.s. zal door den heer v. Roosmalen in de zaal van den heer A Merkx een lezing worden gehouden over fruitteelt. Voor de leden van den boerenbond en R K. Jonge Boerenstand is deze lezing gratis toegankelijk. De verkoop van het Emma- bloempje Zondag j.l. alhier gehouden bracht f 36,32'op. Volgens de nieuw vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente zijn er thans 725 kiezers voor de 2e Kamer, 722 voor de Prov. Staten en 701 voor den Gemeenteraad. De keuring voor de dienstplichtigen van de lichting 1924 dezer gemeente, zal plaats hebben op 4 Mei as. te 's Bosch SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang.) De jongedames J. L. Vosjd., D. M Vosjd. en E Vos Dd. slaagden dezer dagen voor 't toelatings examen le klas der Rijks Normaalschool te 's Hertogenbosch. Geslaagden gefeliciteerd. Het 5-jarig zoontje van V. alhier had gisteren het ongeluk te vallen en kwam met een arm in een waschketel met heet water terecht, waardoor het ernstige brandwonden aan dit lichaams deel bekwam. VRIJ HOE VE-CAPELLE He» fan farecorps albter gaf Diasdag 27 en Woensdag 28 Maart nog eene uitroe- ring in de zaal vaa den beer Treffers, dsn leo dag voor leden en donateurs, den 2en dag voor elet-leden. Het program werd vlug en goed afgewe'kt, de komische scèaes hadden veel bijvai, vooral »De terugkomst van den pieiziertrein uit Amsterdam». Den len avond was de zaai goed half bezet, den 2«n avond vrij goed, temeer daar wat door de vingers werd gezien met de onstrée-prüzen. Om als naar gewoonte een volle zaal te hebben was het wel wat laat in 't voo'jaar, maar Strena en publiek kunnen over de uitvoeringen tevreden zijn. De jonge dame Willems slaagde voor het toehtiagsex imsa voor de Rijksnormaalschool te 's Bosch. Door het mooie, vroege voorjaars weer verlokt, loopt er reeds veel vee lo het land. 't Is te hopen dat er geen tegenvaller komt, daar dit voor dc maand April wel eenigszins te duchten staat. WASPIK. Op de scheepstimmerwerf der firma P. Ruitenberg ziju de uur- loonen met 10 pO. verlaagd. Door den minister is echter goedgevonden vanaf 1 April tot 1 Ocober 10 uren per dag te late» werken. Hie door blijven de daglooneo gedurende den zomer ongeveer dezelfde. Op den len Paaschdag voerde het R. K. Zangkoor op verdienS'eltike wijze de M'» van den Weenschen componist Gödle uit. De hee» L- van Ierse! vooral, die de verschillende solo's zong, wist met zijn machtig bariton-geluid de godsdienstige stem ming in niet geringe mate te ver- hoogen. Met Beloken Paschen zal de ZeetEerw. heer N. Langerwetf, mis slonnaMs in Nteuw-Zeclaad, in alle H H. Missen een Missiepreek houden. Met het zaaien der su'kerbieten is men thans dtuk in de weer. Het aantal bunders, dat hiervoor geb utkt wordt, zal dit jaar grooter zijn dan het vorig jaar, terwijl er minder aardappels worden gepoot. De lage aardappelprijs zal hieraan wel niet vreemd zijn. BOXTEL, 27 Maari Bij het gehou den eindexamen der R K. Landbouw school alhier slaagden de volgende leerlingen J. Frederix, Afferden (L.)A. de Wilt, Herpt; P Selfen. Haps;J.v d. Oever, RavensteinJ. Kroft, Ter AarJ. Het- tings, BolswardM v. d Berg, Vol- kel; J. Bonekamp, ScharsterbrugM. Sleutjes, Den Dungen; K. Swinkels, jeaenroae w. aen uuae vïïg J Spierts, Terwinselen, C. Poelmans, Demen; J. Galama; na discussie H Couvee, Nijmegen M. van Mensvoort, Tilburg; B. Wiegman, Overvoen Van de 1ste naar de 2de klas be vorderd werden H. Verbakei, LieshoutP Verhoeven, UdenhoutJ. Spierings, Nistelrode F van de Pas, BerkelA. Kloppenburg, Nijmegen; J. Vermeer, Haren; J. Bie- mans, ErpG. Jonkers, LottumM v. d Sande. BoxtelJ Eisen, Veldhoven j. Delissen, Erp P. van Zutven. Veghel; J Ydema. Greonterp A. Ypma, Sand- firden G. Smits, Nistelrode; W. Ber- tens, Udenhout; M. Michiels-van Kes- senich, Roermond B. van der Heijden, Nistelrode; C Luske. Nijmegen M. van der Ven. 's BoschH. Verheijen, Batavia; F. Peijnenburg, Boxtel. GEERTRU1DENBERG. Naar men ons mededeelt wenscht de Heer C. Scherp niet meer in aanmerking te komen voor Gemeenteraadslid. Donderdagavond vergaderen de Protestanten in de zaal van Mej. de Wed Santbergen Onderwerp De komende Raadsverkiezing Gisterenavond werd zekere R zoodanig mishandeld, dat Dr. Berke- steijn verband moest leggen _üdër öustwoïde is Zondag- nacht een arbeider aangevallen en in den rug gestoken, zoodat voor zijn leven gevreesd wordt Opname in het Groninger ziekenhuis bleek nood zakelijk. Maandagavond is te Zuidbroek de majoor der rijksveldwacht, M. Alting, aldaar, door baldadigen uit Muntendam gemolesteerd en door messteken verwond waarbij hij boven dien nog een zijner beenen brak. Heden is A. naar Groningen vervoerd. Vijf belhamers zijn gearresteerd. Men meldt uit Oirschot Zondagmiddag ongeveer half drie waren de Gebrs Corn, en Frans van der Schoot zich aan het gereedmaken voor het Lof. Corndie echter reeds klaar was, poetste nog even wat op aan een jachtgeweer Toen hij dit weder weg wilde zetten in de kast, ging het schot hagel, waarmede het geweer geladen was, plotseling af met het ongelukkig gevolg dat de hagel door de wang en de tong in het hoofd van Frans drong. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. De spoedig gehaalde geneesheer D. H. Lobach oordeelde toediening der laatste H.H. Sacramenten noodzakelijk. Gistermid dag was de getroffene nog steeds in levensgevaar. (Prov Ct Heusden 3 April 1923. Het Comité voor het nationaal huldeblijk bestaat uit de heeren van Eggelen Srvan Ommeren, Uhl en Hub. Verhoeven en heeft zich voor gesteld a.s. Zaterdag een collecte te houden. In de zaal Concordia wordt 12 April een concert georganiseerd door Mevr. Lamers ('s Bosch), waarvan de opbrengst dient, om later de school kinderen een feestje aan te bieden. De heer B. Baaijens, brieven besteller, is belast met de waarneming van het Post- en Telefoonkantoor te Veen. -r- De jaarlijksche tentoonstelling op de teekenschool zal plaats hebben a.s. Zaterdag en Zondagmiddag7 en 8 April Een zoontje van den heer A. had het ongeluk van de trap te vallen en brak daarbij den arm. Z.D.H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot conrector van de Bisschoppelijke Kweekschool voor R.K. Onderwijzers te 's Hertogenbosch den wèleerw heer L. J de Rooij, tot kape laan te 's Hertogenbosch (St. Jacob) de weleerw heer J. J. C A. Bijnen, tot kapelaan te 's-Hertogenbosch (St. Petrus) den eerw. heer H Th. van Wagenberg. ZD.H. de Bisschop van's-Hertogen- bosch heeft aan den Zeereerw. heer M. C. Nabuurs eervol ontslag verleend als Hoofdinspecteur van het R K. Lager Onderwijs en als Geestelijk Adviseur van den R K. Onderwijzersbond in het Bisdom van 's Bosch en heeft als zoodanig benoemd den Zeereerw. heer P Goorts, Rector der Bisschoppelijke Kweekschool voor R.K. Onderwijzers verder heeft ZD.H. benoemd tot Inspecteur van het R K Lager Onder wijs in de Dekenaten 's-Hertogenbosch, Heusden en Zaltbommel de Weleerw heer L. J. de Rooij, conrector der Bissch. Kweekschool te 's Hertogen bosch tot Directeur der Aarts* ereeni- ging der Eeuwigdurende Aanbidding en Liefdewerk der arme Kerken den Hoogeerw. heer Dr J. Maas, Deken en Pastoor te Eindhoventot Geestelijk Adviseur van de R.K. Vereeniging van Rijksveldwachters te Eindhoven den weleerw. heer W. v d. Wee, kapelaan te Eindhoven Stratum. In aansluiting op ons vorig be richt kunnen wij nog melden dat het ijken en herijken van maten en ge wichten zal plaats hebben als volgt Op 5 April van 9'/,—12 en van 14 voor de inwoners van Waalwijk wier namen beginnen met de letters A tot E Op 6 April op dezelfde uren voor inwoners van Waalwijk wier namen beginnen met de letters F tot L Op 7 April van 9 1 uur voor de inwoners van voormalig Baardwijk Op 9 April van 9—12 en van 1 4 uur voor inwoners uit voorm. Besoijen en Drongeien. Op 10 April van 9'/212 en van 1_4 uur voor inwoners van Waalwijk wier namen beginnen met de letters M tot S en op 11 April op dezelfde uren voor de letters T t/m Z. Voor alien heeft het ijken plaats in de openbare school te Waalwijk, Stationstraat. Op uitnoodiging van het bestuur van Katholiek Leven te Oss, waarvan de WelEerw. heer kapelaan Nuijens adviseur is, hebben een 8-tal onzer zangers 1.1. Zondag voor deze vereeni ging eene uitvoering gegeven en daarbij veel succes geoogst Vooral de heer Boom oogstte met zijn solo's telkens enormen bijval en. moest nog verschil lende nummers als toegift ten beste geven. Vooral met „Les Rammeaux" en „Hemelhuis" had hij veel succes. Door het gezelschap werden verder verschillende dubbel kwartetten, duet ten en comische scènes uitgevoerd waarvan vooral „De Trouwlustigen" en de spectakel-scène„De laatste repetitie op den vooravond van de eerste Serenade" bijzonder in den smaak vielen. Bewees eenerzijds het luid applaus na elk nummer dat het talrijk publiek over de prestaties van het gezelschap zeer tevreden was, ook de zangers zelf zijn allen vol lof over de gulle ontvangst welke hun in Oss is ten deel gevallen. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig en geduldig lijden onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- én Grootmoeder ADRIANA DE ROOIJ in den ouderdom van ruim 51 jaar. 30577 Uit aller naam P C. DE ROOIJ. Kaatsheuvel. 2 April 1923 Hooge Zandschel 227 D. Morgen (Donderdag) wegens sterfgeval. 30579 Waalwijk. in de Grootestraat, een smal gouden 30574 Tegen goede belooning terug te bezorgen Bureau van dit Blad. JUFFROUW, h. b b h. h. zoekt met volledig pension, van 's Maandags tot Vrijdags, liefst in Kaatsheuvel 305j^ Brieven met volledige inlichtin gen worden ingewacht onder No. 14 bureau van dit blad HEVEA-FABRIF.KEN bij Arnhem vragen voor de af- deeling Cres-sc hoeis e I, voor spoedige indiensttreding een alleszins bekwaam De politierechter te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen ;hr. 1 A. R., te 's Graveland, die op 28 Oct. j.l. een gelen herdershond met een schot hagel dood schoot Mr. Wiarda achtte het ten laste ge legde, in verband ook met deskundige verklaringen, wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde beklaagde wegens het opzettelijk en wederrechte lijk dooden van een dier aan- een ander toebehoorend tot een geldboete van f 300, te vervangen door 14 dagen hechtenis. De eisch was 6 weken ge vangenisstraf. De heer L. H. reed Zaterdag middag per motor op den weg 's Bosch-Grave. Onder Hintham pas seerde een voermanskar. op hetzelfde oogenblik kwam de 15 jarige zoon van den voerman J. W op de fiets achter de kar uit, waardoor eene botsing ontstond De heer H. viel van den motor en bekwam lichte kwet suren de jongen bleef bewusteloos liggen en werd door den heer H per auto naar het ziekenhuis te Oss ge bracht, waar hij 's avonds reeds over leed. Den motorrijder treft geen schuld Zondagmiddag is de 38 jarige Jos Stevens, uit Limmel, amanuensis aan de H.B S. te Maastricht, bij de grens te Smeermaes in de Maas ver dronken, vermoedelijk doordat hij door een in de weide loopend paard in het water werd getrapt. Heden is zijn lijk opgehaald. Hij had de fiets nog in zijn handen geklemd. Het lijk is naar Calvarifinberg overgebracht. Het voorloopig verslag van de Eerste Kamer nopens het initiatief- voorstel-Braat tot niet-invoering van den zomertijd is verschenen. De alge- meene strekking ervan is afwijzend. Bij eventueele verwerping verwacht de Kamer van de regeering een modus vivendi. Het voornemen bestaat weldra een wetsontweip tot intrekking van verschillende crisiswetten aanhangig te maken. Turkije heeft de uitnoodiging aanvaard tot een nieuwe conferentie te Lausanne. De sowjetregeering heeft mgr. Boedkiewitsi laten fusileeren. Eer. diplomatiek geschil tusschen Rusland en Engeland is ontstaan naar aanleiding van Engeland's tusschen- komst ten voordeele van mgr. Boed- kiewitsj en aartsbisschop Zepijak. Het plan voor den „bloktrein" Parijs—Brussel, welke het traject in 3 uur 35 zal afleggen, is er thans door. Met 1 Juni begint de trein te rijden Aanvangssalaris f 225 per maand. Ook kunnen nog eenige GEZINNEN met geplaatst worden. Gezonde woningen dis ponibel. 30582 Zich persoonlijk te vervoegen Zondag van 9 11 uur bij de Firma HOOIJMAIJER te Waalwijk I Besoijen Op DONDERDAG 12 APRIL a.s. des nam. om 3 uur in het Café van den Heer A J HÜLTZER te Waalwijk, Besoijensche Steeg zal namens J. de Jong te Waspik op een terrein gelegen in de Besoijensche Steeg. Bestek en teekening ligt in het voornoemd Café. Inlichtingen te bekomen bij den bouwkundige C. ROOVERS te Waspik. Tevens TE KOOP aan het- zel'de adres het beslaande pakhuis met pannen ge dekt. 30575 GETROUWD: 3. ft. van Lierop, Arts 30576 en Louisa ftubbens. De Heer en Mevrouw VAN LIEROP-Rubbens betuigen hier mede hun hartelijken dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk. 4 April 1923 De aangekondigde aan besteding van den atbraak van Woonhuis en pakhuis van den heer B TIMMERMANS- Verschure te Waalwijk 3C580 ingevolge Wetboek van Koophandel. De ondergeteekende JUDOCUS TIMMERMANS Willemzoon en WILLEM TIMMERMANS kassiers wonende te Waalwijk en aldaar handelende onder de firma berichten dat de heer Mr. JOANNES BERNARDUSJOSEP- HUS TIMMERMANS, advocaat en procureur wonende teWaalwijk van 1 April 1923 als mede firmant in genoemde firma is opgenomen en met dezelfde bevoegdheden als ondergeteeken- den. 30581 jUDOCUS TIMMERMANS Wz. WILLEM TIMMERMANS.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3