Overledersniiiler Meisje Jtotaris Middelkoop Jaarlijksche iUgemeette Vergadering 3 a 4000 Voederbieten dragende Zeugen Nieuws uit fieusdeu. SPÖRf; Advertentiën. Ill HET ZUIDEN Groote Paardenmonstering op Woensdag 11 April a.s., Ingezonden Stukken gevraagd ARMBANDJE Bericht van Inzet f 3000.- f 1800.- Notaris Middelkoop Te koop: VERKOOPING veilen en verkoop en Tv. E. wTlrnJBÊRGG^RNOrs Dinsdag 1 Mei» P. Boezer, A. P. C. Roothaert standen onzer beide parochies, mogen we gerust zeggen dat onze R.K. Kiesver- eeniging een zeer goed werk gedaan heeft met ook voor den gemeenteraad met een candidatenlijst uit te komen. De onbehagelijke verdeeldheid bij de indiening der gemeenlijk te groote verscheidenheid van candidatenlijsten, met zijn nasleep van walgelijke pam fletten. zooals we dat voor een tiental jaren hier zagen, kan ons nu gevoeg lijk bespaard blijven. Zeker ook nu kunnen nog afzonderlijke lijsten komen buiten de R.K Kiesvereeniging, doch de wetenschap dat deze weinig kans op succes zullen hebben, zal al aan heel weinigen de lust geven zich op een lossen lijst te laten candidateeren. Men weet immers dat minstens 75 pCt. van de kiesdeeler bereikt moet worden om met een afzonderlijke lijst succes te hebben En waar dit 3/4 gedeelte nu niet zoo heel gemakkelijk te be reiken is, waar verreweg het grootste gedeelte der kiezers lid der R.K. Kies vereeniging is, die toch allicht wel een keuze zullen kunnen doen uit het zes tiental dat hun wordt voorgelegd, stellen we ons voor de verkiezingen dit jaar een uiterst kalm verloop zul len hebben, ledereen lette er slechts op dat hij zijn biljet niet ongeldig make door meer of minder dan negen candidaten te stemmen. Uit de 16 kieze men er 9 uit naar eigen oordeel en believe. Men is niet gehouden aan de eersten of laatsten, maar is volko men vrij. De volgorde waarop de can didaten op uw biljet voorkomen zegt niets, die is bij loting vastgesteld, leder wijze er 9 aan, die hij denkt 't best de gemeentebelangen zullen kunnen behartigen. Trouw dus allen Zondag tusschen 12 en 5 ter stembus, dan weet ge zoo goed als zeker reeds Zondagavond wie U zal vertegenwoor digen in den raad. Maandag tweede Paaschdag ging de 71-jarige v. d. R. naar zijn gehuwden zoon den boel eens opschep pen. Met enkele schoenmakersmessen gewapend trok hij er op uit De schoon dochter eerst goed met het mes be werkt, begon hij daarop de inmiddels toegeschotëb andere familieleden te be werken De geheele Telefoonstraat was weldra in rep en roer. De politie moest zich er mee komen bemoeien en heeft v. d. R. huiswaarts gebracht, nadat deze eerst ook weer door zijn zoon met een hamer bloe dend was neergeveld. Onze beide dokters De Both en Huiber moesten ter plaatse verschijnen om de gewonden in dezen familie twist te helpen. Heusden 5 April 1923. De R, K. Kiesvefeehigiog heefc bij stemming definitief de volgende Iris samengesteld1 L. de Mol (aftr.) 2 Hub. Verhoeven (aftr.); 3 Chr. de Jongh (aftr.)j 4 Ant. Cox5 F. Ver hoeven (aftr.); 6 P. Schmlehuie® 7 N. Vermeulen8 F. Schreuder ea 9 F. Klijn. No. 5 en 6 moesten wegens gelijk stemmental loten. De voorloopige candidatenlijst der Prot. Kiesvereeniging bevat de volgende namesA. de Haan (aft.)M. Uhl (aftr.); G. v. Everdtogen (aftr.); J. Rosa; K. Hoekstra Mej. de Haan Mr. Rut- teega E. A. de B uijaDr. J. Auer L. Majoor; H. v. Wrik en H v Benne- kum, terwijl het bestuur zal bestaac uit: J. OerleeaaasM. Uhl; J. Zonne veld (alien aftr.)A. J. Leenhouts en Mo. Ruitecgs De collecte voor het nationaal huldeblijk aan H. M. de Koningin zal plaats hebben a.s. Zaterdag vootmiddag door het Woensdag genoemde comité, waartoe ook behoort naast de genoemde heeren, de heer Joh, de Mol. Ds stemming voor den Gemeente raad zal plaats hebben 17 Me! e.k. Op het programma voor den tooneelavond in het Patronaatsgebouw op Zondag a.s., komen voor«Altisten* revue», kom. scèae en >Het lokaas», tooneelspel in 2 bedriiveo. WAALWIJK. Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op dat W.S.C. a. s. Zondag 8 April '23 haar laatste comp. wedstrijd zal spelen tegen Longa, volgens het ranglijstje de sterkste vereeniging uit haar afdeeling. Alhoewel Longa pas één wedstrijd heeft verloren en W S.C. reeds meerdere, gelooven wij niet dat het krachtsverschil bijster groot zal zijn. Wel leed W S.C te Tilburg een groote nederlaag tegen deze club maar thans, met het voordeel van eigen terrein en omgeving kunnen de Tilbur- gers op zwaren tegenstand rekenen en zullen zij, zoo zij overwinnen, de over winning niet cadeau krijgen. De W S. C is overtuigd, dat zij zich van het begin tot het einde moet geven en dit alles in aanmerking nemende, kun nen de talrijke bezoekers er op rekenen een werkelijk spannende wedstrijd te mogen aanschouwen. De wedstrijd vangt aan om half drie op het terrein Parallelweg. Nog deeien wij mede, dat het in de bedoeling der W.S.C. ligt op 29 April, 6, 10 en 13 Mei haar jaarlijksche Be kerwedstrijden te houden. H.E.C. Zondag 1.1. speelde een i combinatie van het le en 2e elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen Juliana te Baardwijk. Deze slappe ver tooning eindigde in een 3—2 over winning voor H E C. Het 3e elftal speelde voor de competitie tegen D.F. C. II te Drunen en verloor met 4—2. Morgen komen alle e ftallen weer in 't veld H E.C.l gaat de groote reis naar Weert aanvaarden om tegen Wil- helmina aldaar den strijd te aanvaarden voor de promotie naar de overgangs klasse. Weert is ons een totaal onbe kende, doch gezien hare prestaties in de competitie- en promotiewedstrijden, lang niet voor de poes. We zijn be nieuwd hoe de Waalwijkers zich zullen houden tegen de Limburgers H.E C II, dat door de overwinning op S. D. O. Helvoirt, thans de eerste plaats inneemt in hare afdeeling, krijgt hier om 2 uur Rada uit 's Bosch op bezoek. We verwachten dat de geel zwarte reserves al 't mogelijke zullen doen om zich op de eerste plaats te handhaven. De jongste H.E.C.-ers krijgen om 12 uur Vitesse II uit O'berg hier en moeten de Bergsche nederlaag maar eens goed zien te maken. Het kan jongens 8 April competitiewedstrijd R. W. B. 11Quick II. 2 uur terrein R.W.B. Kaatsheuvel. Oranje-Wit—Kaatsheuvel I Op den 2den Paaschdag speelde Oranje-Wit uit Tilburg een liefdadig heidswedstrijd tegen Kaatsheuvel l ter tegemoetkoming in de onkosten van den Wilhelmina-speler M. Musters, ontstaan uit de sleutelbeenbreuk op- geloopen in een vriendschappelijken wedstrijd met dezelfde club De Til- burgsche jongens kwamen heel sportief met een heeie club supporters afzetten. Om half vier stelden beide elftallen zich op. Er was matige belangstelling Ofschoon Oranje-Wit een goede partij gaf bleven onze jongens toch voort durend in de meerderheid. Verschil- lende wedstrijden gaf Kaatsheuvel zich veel beter als Maandag tegen Oranje- Wit. Er waren momenten dat èn samenspel èn zuiver schot ontbrak. Toch wist Kaatsheuvel zijn naam te redden door met 4—1 te winnen. De wedstrijd bracht ruim f50.— aan éntréegelden op. Zondag a s. speelt Wilhelmina 1 haar 1ste kampioenswedstrijd voor den B. V. B. tegen Goirle I op het T. W. E. M.-terrein aan de Goirlesche weg We wenschen onze kampioenen in dezen eersten wedstrijd voor de gouden medaille hetzelfde succes als ze gehad hebben in de competitie-wedstrijden van hare afdeeling. Zwerfvogels—Wilhelmina 1. Zaterdagmiddag waren de Zwerfvo gels, een combinatie van Willem II— Noad uit Tilburg, de gasten van Wil helmina. Niet minder dan vijf eerste klassers dezer beide clubs waren in 't elftal ingedeeld Kaatsheuvel had zich natuurlijk niet de illusie gevormd van deze sterke combinatie te kunnen win nen De krachtsverhouding was te verschillend om de kampioenen van de B. V. B. met uitsluitend goede N. V. B.-spelers te vergelijken Toch wist Wilhelmina het eerste doelpuntje te maken. De sterke voorhoede der Zwerf vogels was dit een beetje te stug. In prachtig samenspel wisten de Zwerf vogels het reeds voor rust tot 4—1 te brengen, Na de thee speelde Kaats heuvel iets sterker als voor rust, toch wisten de Tilburgers nog vijfmaal te scoren, terwijl Wilhelmina nog twee maal de Tilburgsche keeper wist te verschalken, zoodat de eindstand kwam met 9—3 't Was een leerzame wed strijd voor Kaatsheuvel I. Willem II—Engelsche Corinthians 51. De Engelschen, die het in België niet tot een overwinning konden bren gen, werden gisteren ook door W. 2 met cijfers geklopt. De overwinning was zeker verdiend, maar een uitslag 42 zou de verhouding beter weerge geven hebben. We kunnen niet zeggen dat de Engelschen ons in alle opzich ten meegevallen zijn. Zij toonden zich allen volkomen meester over den bal, speelden een prachtig kort samenspel, maar hun schieten was slecht. Daarbij ontbrak het hun vaak aan enthousias me. De achterhoede was bet zwakste gedeelte, Howard Baker liep meermalen gevaarlijk ver uit en ook in de tweede j helft bleek hij niet zoo betrouwbaar j meer. Bower was beter dan Morrison j wiens ondoordacht terugspelen oorzaak was van 2 doelpunten. De middenlinie was in haar geheel goed, zoowel het verdedigen als het steunen der voor hoede liet niets te wenschen over. De voorhoede speelde zooals gezegd, een subliem kort spel dat echter te ver doorgevoerd werd en daarom en mede door het slechte schieten geen resultaat opleverde. Het was zeer zeker een groote fout om, toen bleek, dat met dit korte spel tegen de enthousiaste W. 2 verdediging geen succes was te behalen, niet tot een open spel over te gaan Het elftal was een goed slui tend geheel, dat werkelijk mooi, maar geen productief werk deed. Toch heb ben de W. 2ers nog wel wat kunnen leeren De Zuidelijke kampioenen speelden een zeer goeden wedstrijd, speciaal de achterhoede toonde wat ze waard was. Stevens was de ster van het veld, gedurende den geheelen wedstrijd was hij voor de Corinthians het groote struikelblok. De leden van de Nederl Elftalcommissie, die aanwezig waren behoeven zich inderdaad niet meer te bedenken wie er tegen de Belgen naast Denis moet spelen. Dat de 7000 toeschouwers plezier hadden in een zoo onverwachte victo rie spreekt vanzelf. De N.V B. was vertegenwoordigd door de heeren Hirschman, Boeljon en mr. Arts. Over het verloop het volgende Om vijf uur stellen de elftallen zich als volgt op Eng. CorinthiansHoward Baker, doelBower en Morrison, achter Foster, Patchitt en Forsyth, midden Nicholas, Douthwaite, Dubuis Hovell en Williams voor Willem II Mathijssen, doelStevens en Mertens, achter; Schollaert, Mom- mers en Jole, midden Engel, Ohering, van Son, Horsten en Noltée. voor. Scheidsrechter is de heer Th. van Zwieteren uit Rotterdam, wiens leiding niet onberispelijk was Mcmmers wint den toss en Dubuis trapt af met den wind in den rug en de hinderlijke zon in het gezicht. Het is een zeer vlug begin met wederzijdsche aanvallen. De eerste corner op het W. 2 doel werkt Jole weg. Een voorzet van van Son kopt Engel voor de voeten van Horsten die gemakkelijk inschiet (1—0). Dan is het de beurt aan de Corinthians, doch Jole onderdrukt den aanval. Als de achterhoede der gasten te ver opge drongen is, zet Noltée goed voor, Jos van Son doelpunt in een moeilijke positie (2—0). Er is dan 20 minuten gespeeld. Nadat Mathijsen een lastig schot van Foster gekeerd heett leveren twee corners op het Engelsche doel geen resultaat op. Dan komen de Corinthians opzetten, doch de Tilburg sche verdediging laat hen geen oogen- blik om te schieten. Met den stand 2—0 wordt gedraaid. Direct na de aftrap passeert Nicho las Stevens op hardhandige wijze en maakt een tegenpunt 2 1. Een gevaarlijk schot van Hovell weet Mathijsen meesterlijk te keeren Als de Engelsche achterhoede weer te ver opgedrongen is gaat van Son er met den bal van door en W. 2 leidt met 3 1. Twee minuten daarna speelt Moris- son op doel terug, als hij een aanval van Ghering onderbreekt en Howard Baker laat den bal in het doel schieten (4—1) Willem 2 is dan in den aanval Engel maakt 5 minuten later uit een voorzet van rechts no. 5 (5—1). Er is dan nog een kwartier te spelen, beide partijen verslappen, Jole valt uit en keert niet meer terug. Toer door Brabant. Op deu vooravond van den Grooten dag, waarop deze rit zal worden ver reden, zal het onze abonnés wel iute- resseeren nog een en ander van dezen Tour te vernemen. Het zal dan allen wel bekend zijn dat de „Tour door Brabant" is geor ganiseerd door de Tilburgsche Wieler club „Velox" en het is voor deze wie lerclub, die uog slechts vijf maanden bestaat eeu waar genoegen te mogen constateeren, dat zoowel in als buiten Tilburg de belangstelling zeer groot is. Het aantal inschrijvingen bedraagt pl.m. 100, waaronder dertig Amateurs en is bierbij het keur van renners ver tegenwoordigd o.a. de Kampioen van den weg, de Nederlandsche TTurrecord- houder en andere. Des morgens om negen uur is het vei'zamelen in bet Clublokaal Café Schuurmans Tilbui'g, en wordt, daar vertrokken om half tien. De renners worden gevolgd door 20 Automobielen en een escorte van Mo torrijders van de Motorclub „Bra bant", die bet wel de moeite waard vinden bet verloop van dezen mooien rit te volgen. Voor den doorgang in de groote Ste den van Brabant wordt medewerking verleend van de zich daar gevestigde wielerclubs respectievelijk Sportver- eenigingen, welke zich dan tevens be lasten met de stempel-controle. Verschillende Gemeenten hebben toezegging gedaan voor medewerking aan eene ordelijke regeling. Verwacht wordt dat de renners zul len aankomen tusschen vijf en zes uur n.m. op de T.W.E.M., alwaar de eind streep plaats vindt. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Waaiwylt, 7 April '23. Mijnheer de Redacteur. Sta mij toe eene kleine plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, waarvoorbij voorbaat dank Ia Uw nummer van j.l. Woensdag, iss ik onder «Provinciaal Nienws» het verslag der ullvoerteg van de Octrpan- ningsvereaisigiiigeo Harmonie- eo Too- neelvereeniglng der R.K. Werklieden- vereenlging. Doo- den inzender van het verslag werd een oordeel geveld over een der nummers muziek, en Het in zijn verslag uitkomen dat één der nummers ons niet kon bekoren. Dat het den bewusten inzender niet kan bekoren is heusch niet kwalijk te nemen, wöl deze absoluut en ook niet het minst iets van muziek afweet. Ik hoop dan ook waoneer bij gelegen heid wederom een uitvoering wordt gegeven en de harmonie hare mede werking daarbij zal hebben te verleeoen, de iazender zich eerst eens een weinig cal doen onderrichten in muzlek-theorie, zoodat dan misschien door hem een oo'deel over muziek kan worden geveld. U, M. de R,, nogmaals dank voor de verleende plaatsru'm'e. Een uitvoering-bezoeker. Etn uitvoering-bezoeker zendt ons bovenstaand Ingezonden stuk, om mede te deden dat de berichtgever in ons votlg nummer, die schreaf dat een der nummers van 't pi-og.smma der har monie htm m nder bekoren kou, absoluut niets van muziek af weet. Nog al erg penant, zouden we zeggen. Heel mooi, als tneu verslag geeft of een bericht va» een uitvoering, zou me», nog niet eens mogen zeggen dat een enkel nummer je niet zoozeer be vat» Doet men dat, da» weet men cr niets van, dan moet me» zich eerst laten onderrichten In muziek-thaorie enz. Wij zoude» den inzender willen aanrader», alvorens te schrijven, eens te overwegen of zlcb te laten onder- j tichten, welke vrijheid de redactie va» een blad dan wel heeft, of zij een oordeel mag hebben als een ander of niet P De harmonie overigens is wel over tuigd as onze belangstelling en goede gez ndheld RED. Op een eerste klas Schoen fabriek worden voor direct een bekwame, vlugge en een vlug net voor de Stikkerij. 30601 Adres bureau van dit blad. Een bloedkoralen 30594 met gouden slot Tegen belooning terug te be zorgen aan't Bureau van dit Blad te C a p e 11 e, bericht dat thans in bod staan A. Het huis met looierij, erf en tuin van den Heer C H. Schenkels te Waspik op B Het huis met tuin van den Heer L. C. Kamp te Waspik op TOESLAG van (iet vermelde sub A ten herbergé van Mej. de Wed. GIJSMAN te Waspik 10 April 1923 des nm 6 uur en van het vermelde sub B ten herberge van Mej. de Wed A, KAMP te Waspik 11 April 1923 des n m. 6 uur. 30602 Op DINSDAGEN 17 en 24 April 1923, telkens des avonds om 6 uur ten herberge van L. F VAN DONGEN te Capelle, zal aldaar, ten verzoeke van de familie HU1JSMAN, in het openbaar onder CAPELLE Koop 1.. Eene gunstig aan de Heistraat gelegen boerderij, be staande in een ruim huis met groote schuur met erf, tuin en bouwland, kadastraal bekend Sectie E nrs. 1684 huis, schuur en erf, groot 11,20 aren, 1735 bouwland, groot 6.85 aren en 412 bouwland groot 47.40 aren samen groot 65 aren 45 centiaren. AanvaardenHet kadastrale nummer 412, zijnde de akker strekkende naar den Loonschen- dijk met Kerstmis 1923het overige bij de betaling der koop penningen. Koop 2. Een perceel bouwland in de Lange akkers kadastraal bekend Sectie F nrs. 264 groot 85.10 aren en 265 groot 14,80 arengeheel groot 99 aren 90 centiaren. 30605 In huur tot Kerstmis 1923, ge deeltelijk bij A Snijders voor f 107 en gedeeltelijk bij de weduwe Sulsters voor f 8 80. Koop 3. Een perceel bouwland aan de Hoogevaart kadastraal bekend nr. 870 bouwland, groot 49 aren 70 centiaren. In huur tot en met 1927 bij Angen. van der Schans en wel over het jaar 1923 voor t 60 en over de overige jaren voor f 50 p. j Betaling der kooppenningen vier weken na den toeslag. Stoomschoenfabriek „Hollandia", WAALWIJK. M. van der Hammen Waalwijk. 30596 van AANDEELHOUDERS te houden ten kantore der Vennootschap op des n.m. ten 2'|2 uur 3G606 AAN DE ORDE Punten volgens Art. 28 der Statnten. Aandeelhouders die deze ver gadering wenschen bij te wonen behooren hunne aandeelen uiterlijk 26 APRIL gedeponeerd te hebben ten kantore der Vennootschap. bij J. VOS Drongelen (Tol.) 30598 van een partij te Waalwijk op DONDERDAG 12 APRIL (Groote Markt) bij Cafe SUISSE. 30603 Capelle. Stoom bil jartfabrlek TILBURG VOOR HET BUITENLAND, van Hengsten, Ruins en Merries van 1—8 jaar, Zwaar Belgisch, GeRruisd en Luxe ras Paarden voor te brengen aan het RAADHUIS, waar geen Raad huis is aan de KERK, op de navolgende uren 12.10 Genderen, Boterfabriek. 12.30 Meeuwen. 12.50 Dussen. 1.10 Almkerk. 1 30 Woudrichem. 1.50 Sleeuwijk. Café Sprengers. 2.10 Werkendam. 2.30 Nieuwendijk, Café v. d. Heuvel. 2 50 Hank, Café v. d. Pluijm. 3.20 Rakmsdonksveer, Café de Rijer. 3.40 Made, Café v Dongen. 4.— Wagenberg, Café Wijnen. 4.20 Hooge-Zwaluwe. 4.40 Lage Zwaluwe. 5.Moerdijk Café v. Kinderen. 5.20 Zevenbergsche Hoek. 5.40 De drie Hoefijzers 6 Zevenbergen. 7.- 7.20 7 40 8 - 8.20 840 8 50 9.05 9.20 9.35 9.50 10 - 10 20 10.40 11.— 11.15 1135 11.50 Teteringsche dijk Tramstation. Gilze, Café Kuijpers. Rijen, P. v. Wesel 's-Gravemoer Waspik, Café A Pruijssers. Capelle, v d Haart. Sprang, J Klis. Waalwijk. Baardwijk. Drunen. Nieuwkuik. Vlijmen, Café v. Wordragen. 's Hertogenbosch, Café J. Geerts. Hedel. Ammerzoden Wijk. Andel. Babiloniënbroek, Café Vlot. 30600 B. TIMMERMANS, Commissionnair in Paarden, CAPFI.LF.. Nteuwpvaart. V-ew imw oirnUiohlo(ifZ« hillartt

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10