par: Vtrsche Varkenskoppen net Kinnebak Afvallen 35 et. p. stuk Het groote Fransche Standplaats ANTONIUSPLEIN. TELEGRAM. -90 Uitslag Ravenswaaij s Wedstrijd. Gemengd Nieuws. Reclame. Advertentlën. Burgerlijken Stand J. SMULDERS, Notaris JANSEN komt met eigen automobielen (50 wagens), 150 personen, 50 edele Arabische ras-hengsten OPENINGSVOORSTELLING a.s. week op nader te bepaleu datum. Ingezonden Stukken. openbaar verkoopen Leest beschrijving van „2)e )Ceten des 2)oods" in dit nummer (Reel.) De voetbalvereniging „internos" geeft een Seriewedstrijd op 21 Mei a.s. (2en Pinksterdag), waarvoor een tweetal prachtige prijzen beschikbaar gesteld zijn, n.l. Ie prijs zilveren lauwerkrans en 2e prijs zilveren lauwertak. KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 1 moet Zondag haar derden kampioenswedstrijd spelen te Vught tegen „Vught" aldaar. Ofschoon tweemaal achtereen gewonnen is van Ooirle, moeten onze jongens toch geen illusies maken gemakkelijk van Vugh te zullen winnen. Ze weten nog van vroeger dat Vught steeds een zware partij gaf. Speelt Kaatsheuvel evenwe zooals destijds op 't B V V. terrein tegen W.S.C, of zooals op eigen terrein tegen Capelle. dan zijn we voor den uitslag niet bang. We kunnen echter de spe lers niet genoeg op het hart drukken niet te lang den bal bij zich te houden Combineeren en naar buiten spelen geeft Kaatsheuvel een gewonnen spel (Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Met belangstelling heb ik gelezen dat „Waalwijks Belang" een adres richtte aan den Minister inzake het behoud der Normaalschool en daarvoor adhaesie vroeg aan de Gemeentebe sturen in de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena e.m.a. Zeer zeker een prijzenswaardige daad en een her nieuwd bewijs van de bekende activiteit dezer vereeniging. Vergis ik me niet, dan heb ik in dertijd in Uw blad gelezen dat ook het Gemeentebestuur ten deze actief was Daaromtrent is echter weinig bekend en heeft ook in deze zaak het Dagelijksch bestuur voldoende en krachtige maatregelen getroffen Heeft men een adres gericht of heeft men den minister trachten te overtuigen, heeft men Kamerleden ervoor gespan nen, heeft men school autoriteiten in den arm genomen of heeft men 't maar gelaten bij een adresje of zich in slaap laten wiegen door de verklaringen van een schoolopziener of wat ook Neen, een krachtige schriftelijke en persoonlijke actie, met hulp van al de gemeenten die er mee gedupeerd zijn, ware vanaf den beginne nood zakelijk geweest. Dan zou er evengoed als voor Eindhoven e.a. kans van slagen zijn geweest. De inzet ware de moeite toch dubbel waard geweest en zoodoende ware misschien voorkomen dat thans werke lijkheid wordt, dat een opleidings instituut voor onderwijzers verloren gaat, dat zeker voor onze gemeente en ook voor de geheele streek in menig op zichtvan 't grootste belang is Temeer waar onze gemeente de meest krachtige argumenten tegenover andere voorge trokken plaatsen kon doen gelden Daarom betreur ik en velen met mij, wanneer 't waar is wat hier en daar gemompeld wordt, dat niet gedaan is wat kon en m.i. gedaan moest worden. Ook verwondert het mij zeer dat de gemeenteraad, die in dien tijd bijeen is geweest, B en W. niet over deze zaak heeft geïnterpelleerd Voor de plaatsruimte zeg ik U hartelijk dank. WAALWljKER. Kaatsheuvel 25 April 1923. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.pl. eenige plaatsruimte in Uw blad in antwoord met het schandelijke ingezonden stuk van H. j. Beekmans-Vromans, hetgeen eene aaneenschakeling van onwaarheden bevat. Beekmans zegt, mij tijdig besproken te hebben voor de verlossing zijner vrouw, doch iedereen weet en Beek mans weet dit persoonlijk van de vorige verlossingen zijner vrouw, dat bij mij geen verlossingen worden besproken, doch bij Dr. de Both, bij wien ik als verloskundige werkzaam ben. Dit heeft Beekmans niet gedaan. Beekmans beweert dat door mij op het meest noodige oogenblik hulp ge weigerd is. Dit is eene absolute on waarheid. Niettegenstaande Beekmans zich voor de verlossing zijner vrouw bij Dr. de Both niet had besproken en ik dus geen opdracht kon hebben zijne vrouw te helpen, ben ik des nachts op ver zoek van Beekmans direct naar zijn huis gegaan. Op mijne vraag wie zijn dokter was, kreeg ik ten antwoordDr. Heuber, waarop ik antwoordde, niet te kunnen begrijpen, dat hij mij dan voor de verlossing haalde. Hierop kreeg ik een zeer brutaal antwoord met de opmer king „of ik zijne vrouw wou helpen, graag of niet, anders ging hij naar Dr. Heuber, waarop ik zeide, dat hij zulks kon doen. Direct daarop vertrok Beekmans en nadat ik mij overtuigd had. dat bij vrouw Beekmans geen enkele bijzondere omstandigheid zich voordeed, zoodat van twee menschen- levens op het spel staan geen sprake is en directe hulp toen niet noodig was, ben ik gegaan. Ik kan het toch zeker niet helpen, dat de verlossing OverladenDirk Rijken oud 81 jaar, echtgenoot van M. BoezerClara Maria Ruysch, oud 51 jaar, echtgenoote van A. J. Verhoeven: Pieternella de Root) oud 77 j., weduwe van J. Werther; Johanna Adriana Rijken, oud 68 jaar, weduwe van B. van Pelt. HuwelUken. C. C. Barel, oud 27 jaar en C. Timmermans, oud 30 jaar; M. H. Blom, oud 28 jaar en L. de Jong oud 34 j. daarna zoo vlug en voorspoedig is A- A- Sogers en P. Werther. Johanna Ber- verloopen, waarop tijdens mijne aan- nardina, d.v. J. Faro en A. Brabers. wezigheid niets wees. Beekmans zelf heeft dus voorgeslagen Dr. Heuber te halen en eene groote onwaarheid is het, dat door mij hulp geweigerd is. Nog nooit heb ik, M. de R., in de ruim vijf jaren, dat ik hier werkzaam ben, aan wie ook, hulp geweigerd Integendeel heb ik meermalen verlos kundige hulp verleend, wanneer directe hulp noodig was, aan vrouwen, die bij Dr. Heuber besproken waren en deze niet spoedig aanwezig kon zijn. Ziedaar, M. de R., de ware toedracht der zaak en ik geloof, wanneer U vooraf eens inlichtingen had ingewon nen omtrent Beekmans en mij, dan zoudt U uwe kolommen niet open gesteld hebben voor een dusdanig stuk, dat geen andere strekking heeft dan een persoonlijke ongemotiveerde aanval op eene verloskundige, die de ver antwoordelijkheid van haar taak ten volle beseft, doch in hoofdzaak ge schreven is, het ligt er dik op, om reclame te maken voor Dr. Heuber. U dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, R. BOGAERT,. Verloskundige. „De Maandagmorgen" Zooals bekend mag worden geacht zal in den loop van Mei te 's-Bosch verschijnen „De Maandagmorgen", een geïllustreerde Maandagmorgen-uitgave. Door overeenkomst met de uitgeef ster kunnen de abonné's van ons blad zich als abonné aan ons bureau opge ven en zal bij genoegzame inschrijving, dit blad Maandagmorgen zeer vroeg reeds in Waalwijk door onze bemidde ling worden rondgebracht. Anders zal 298 men het blad veel later per post ont Hiermede berichten wij onze geachte afnemers de uitslag van onzen wedstrijd Wij hebben 't voor onze afnemers beter geoordeeld den wedstrijd in tweeën te splitsenéén voor Particulieren en één voor Winkeliers. Daardoor hebben wij het dubbele aantal prijzen beschikbaar gesteld, en voor alle deelnemers die geen prijs konden bemachtigen, een aardige surprise. De prijzen en surprises kunnen van 1 tot en met 10 MEI 1923 aan ons Kantoor (Hoogstraat, GOR1NCHEM) worden afgehaald, na 10 MEI zullen ze op aanvraag aan U worden opgezonden. No. 128 176 2e 192 3e 214 4e 77 5e 6e Wij behoeven op den ongemotiveer- den uitval aan ons adres door de ge achte inzendster niet veel te zeggen Waar wij geen enkel motief hadden te twijfelen aan de eerlijkheid van den inzender, die ons zelfs verklaarde het geschrevene ten allen tijde met twee getuigen te kunnen bevestigen en hij ten slotte door persoonlijke onder- teekening alle verantwoordelijkheid op zich nam, was er voor ons geen aan leiding zijn stuk te weigeren, waar het hier betreft een zoo groot algemeen belang, indien tenminste de meege deelde feiten conform de waarheid zijn Nu beiderzijds het tegenovergestelde wordt verklaard en 't hier geldt zulk een algemeen belang eenerzijds en een benadeeling van den goeden naam in 't andere geval, ware een onderzoek en uitspraak van bevoegde autoriteiten o.i. de juiste weg. Hoewel de onderteekenaar natuurlijk elke verantwoording draagt en wij ge heel buiten de zaak staan, hebben we, waar in dergelijke belangrijke aange- egenheid twee zulke tegenstrijdige ver- claringen der toedracht worden gegeven, ter plaatse zelf nog eens geïnfor meerd. Op de allereerste plaats hebben wij aan de baker, mej C. Valk, gevraagd of hetgeen Beekmans schreef op waar- ïeid berust. Wat Beekmans geschreven heeft wist ze niet. Alleen weet ze, dat de juffrouw er reeds was, toen zij kwam Ook heeft ze de juffrouw hooren zeggen, dat Beekmans maar naar Dr Heuber moest gaan Toen Beekmans zei zulks te zullen doen, is zij weg gegaan en daarna is Beekmans eerst naar Dr. Heuber gereden. Van andere bevoegde en betrouw bare zijde wordt ons medegedeeld, dat na een ingesteld onderzoek gecon cludeerd moet worden dat de feiten zich lebben toegedragen, zooals de juffrouw hierboven uiteenzet en dat aan hare waarheidsliefde niet behoeft te worden getwijfeld, daar een handelwijze als ïaar toegeschreven in bewust stuk van haar niet is te verwachten, waar zij nacht en dag voor rijk en arm gereed staat om hulp te bieden waar noodig s, en dat met kennis van zaken en een liefderijkheid, die algemeen wordt geroemd en waarvoor zij van elders de schitterendste aanbiedingen heeft ge- cregen, waarvoor haar inplaats van smaad, een openlijk woord van hulde en dank toekomt. Ook meenden velen onzer zegslieden dat achter deze zaak, een andere laatselijke kwestie, laat ons maar uidelijk zeggen „dokterskwestie" zit, waar wij natuurlijk geheel buiten wen- schen te blijven. RED vangen. Het blad zal bevatten Politiek hoofdartikel, Laatste Bin nen- en Buitenlandsche berichten en telegrammen, Uitgebreide Sportru- briek, (waarin ook de sport in het Zuiden een voorname plaats inneemt). Brieven uit de voornaamste steden in Europa, Maandagfilm, Lied van de week, Illustraties, enz. enz. De prijs is bij vooruitbetaling 0.75 j 133 per drie maanden, of 5 cent per keer. Men geve zich spoedig op. De Administratie. 170 7e 147 8e 173 9e 189 10e 259 11e 12e In een kolenmijn nabij LIaneily heeft een ernstig ongeluk plaats gehad Toen des morgens de nachtploeg na volbrachten arbeid naar boven werd gebracht, brak de koppeling der trams, waardoor deze langs de helling terug liepen. Er zijn 5 dooden en 20 gewon den Het Australische stoomschip Port Victor, heeft, gehoor gevende aan draadlooze hulpseinen van het Portu- geesche stoomschip Mossamedus, dat aan de kust van Zuidwest Afrika nabij de kaap Feio was gestrand, de Mossa- medes verlaten gevonden en taal noch teeken vernomen van de 237 passagiers en leden van de bemanning. Er zijn geen booten opgepikt. De Port Victor blijft zoeken. No. 30 DE E1NDEL00ZE TAAK VAN VROUWEN. Gemiddeld werkt eeu huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen, is slechts een onder breking van haar nooit eindigende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaams organen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urine- stoornissen, zenuwachtigheid, prikkel baarheid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, moedeloosheid, bloedarmoe de. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ontspanning buitenshuis. Voor kom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, waterzucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pil len u nu helpen. Wacht niet. tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leefwijze aan en ver trouw het herstellende werk aan Fos ter's Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en dro- gistzaken a f 175 per doos. 30719 28 WEDSTRIJD VOOR PARTICULIEREN. Ie prijs. Een Damesfiets met lantaarn, J Donkersloot, Groot* Ammers (Gelkenes), 1365 punten Een Heerenfiets met lantaarn, H Vos Azn., Veen No 34, 1250 punten Een Heerenfiets zonder lantaarn, Mej. B. van Andel, per adres M. Boelen, Woudrichem B 16, 720 punten. Een Waschmachine, S. van Bennekom, Boven-Har- dinxveld No 20, 675 punten. Een zilveren Heerenhorloge, G. Crielaart, Andel Boven de Zwaan, 639 punten Een zilveren Dameshorloge, C. Donker, Hellouw (de Steeg), 586 punten Een Electr Strijkijzer, compleet, met snoer en stekker, Mej. A Sterk, Spijk, 576 punten. Een paar Voetbalschoenen, J. Hoornstra, Gorinchem Nonnenveld 452, 542 punten Een houten Tabakspijp in étui, J. van Rijswijk, Aalburg, visscher, 529 punten Een Tafelzeil, A Faassen, Raamsdonk (Dorp), 500 punten. Een barnsteenen Sigarenpijpje in étui, J Heinemans, Vuren, 437 punten. Een lederen Voetbal, P. van der Meijden, Herwijnen. 430 punten. WEDSTRIJD VOOR WINKELIERS. Ie prijs. Een Damesfiets met lantaarn, J. Koppelaar, Gies- sendam C 334, 1440 punten Een Heerenfiets met lantaarn, Weduwe Swets, Schelluinen, 1200 punten, Een Heerenfiets zonder lantaarn, G. de Feijter, Andel, 1172 punten. Een Waschmachine, M. M. Hakkert, Hellouw, 1050 punten. Een zilveren Heerenhorloge, D. C. v d. Rijken, Waspik, 1004 punten. Een zilveren Dameshorloge, A, Toom, Groot-Ammers, 1003 punten. Een Electrisch Strijkijzer, compleet, met snoer en stekker, Mej J A. Duijzer, Sleeuwijk, 1000 punten. Een paar Voetbalschoenen, J. Bras, Werkendam, 910 punten. Een houten Tabakspijp in étui, Wed. Hommel, 's Grevelduin-Capelle, 850 punten. Een Tafelzeil, D van Horsen, Hellouw, 750 punten. Een barnsteenen Sigarenpijpje in étui. Gebr. Satter, Haaften, 687 punten. Een lederen Voetbal, Mej. N. Rietveld, Nieuwpoort, 675 punten. DE PREMIE-PRIJZEN zijn aan de volgende personen toegekend Een Klok geschonken door de Fa. Ph. v. Wijk, Hoogstraat Gorinchem. aan No. 163. Mej. R. de Boon, Hovenierstraat 418, Gorinchem Een Wringer, geschonken door de Fa 1 C. Mortier <Sc Zn, Hoogstraat Gorinchem, aan 214, S v. Bennekom, Boven-Hardinxveld No. 20, Een Electrische Ganglamp, geschonken door de Fa. G. J. Tukker. Langendijk, Gorcum, aan No. 369 C. P Verheul, Wal, Gorinchem, Een Servies, geschonken door de Fa. Wed Geermans Zn Hoog straat Gorinchem, aan No. 119, P. de Goey, Keizerstraat 185, Gorinchem. Een Tafelkleed, geschonken door den Heer J. Buisman, Gasthuis straat. Gorinchem, aan No 245, C. Prinsen, Dussen C 215. Een Theekieedje, geschonken door den Heer J. Buisman, Gasthuis straat, Gorinchem, aan No. 340, H de Boer, Ameide, Achtergracht. Een Bioemtafelkleedje geschonken door den Heer J Buisman, Gast huisstraat, Gorcum, aan No 310 Jac. H Vos, Capelle, Landbouwer. Een Bioemtafelkleedje, geschonken door den Heer J. Buisman, Gast huisstraat, Gorcum aan No. 269, T. v. Sintannaland, Papendrecht, Veerstoep. Drie Bloemenvaaskleedjes, geschonken door den Heer J. Buisman. Gasthuisstraat, Gorcum, aan No. 42, A Mayers, Kaatsheuvel Rechtv. Een Kinderstoeltje, geschonken door den Heer H. Huismans, Arkel- straat, Gorinchem aan No. 6, C. Verduin, 's Greveld. Cap., Heistraat. Bewaar zorgvuldig uw Handelsmerken van onze Cadeanx-Artikeien U j kan binnen afzienbaren tijd weer een geheel nieuwe attractie verwachten. De bovenbedoelde attractie zal In de verschillende Bladen nader I worden toegelicht Wij vertrouwen, dat de afgeloopen wedstrijd naar het genoegen van onze verbruikers is afgewikkeld, WIJ en WIJ ALLEEN komen telkens met wat nieuws. 161 2e 127 3e 85 4e 16 5e 258 6e 171 7e 233 8e 288 9e 362 10e 322 11e 249 12e 30716 Aanbevelend, NV v.h M RAVENSWAAIJ ZONEN. A J. RAVENSWAAIJ. Directeur. HAAMSDONK. Burg. Stand van 7 tot en met 20 April. Geboren. P. zoon van P. C. Ztjlmans- an Stien. dochter van A. D. van Don- gen-Spierlngs. A. E. dochter van H. A. Boelaars van Dongen. P. A. dochter van J. Marcellissen-de Wit. Huw.-aang. P. J. Snijders oud 24 jaar en J. A. van Loon 21 jaar. J. R. de Bont 29 jaar en A. O. Zijlmans 24 jaar. H. Schipperen 25 jaar en J. J. M. van Sclijjn- del 23 jaar. A. J. Fens, 24 jaar eD A. M. i Soeters 39 jaar. J. van Gtls 33 jaar en A. C. Riool 39 jaar. P. H. Broeders 20 jaar en A. H. Joore 25 jaar. H. de Laat 20 j. j en A. C. van Tilborg 18 jaar. Huwelijken: O. f'. Timmers 28 j. en M. .1. Rtjken 20 jaar. J. A. Heere 34 j. en I). M. van der Plas 27 jaar A. J. van Vugt 26 jaar en A. J. E. B. Wierckx 30 j. L. van Gaans 28 jaar en H. C. van Glls 23 jaar. OverledenE. M. Simonis 8 jaar. J. A. Jansen 16 jaar. H. .T. de Wit 79 jaar. - O. H. M. van Uyen 2 jaar. CAPELLE. Burgerl. Stand over Maart 1923. Geboorten. Adriana d. v. M. Wagema- kers en A. HoefnagelDirkje Maria. d. v. A. G. Splerings en H. C. de Bruin; Hen- drikus zoon van A. Verduyn en P. van der WielWillemina, dochter van J. H. van de Geer en A. M. van BeestElisabeth, d. v. 20 cent per pond, 30 cent per pond. Vooruitbestelling gewenscht. Stationstraat 30718 W A A L W IJ K. te Waalwijk, zal namens zijn principaal in het café KLIS te Sprang bij inzet en toeslag op Dinsdagen 8 en 22 Mei 1923, 's avonds 7 uur in het onder WAALWIJK Een huis waarin café met daar- aangrenzend bouwland en tuin achter de 2e Zeine nabij de grens van Sprang, kadaster Sectie B nos 311, 312, 313 en 314 te zamen groot 19.70 are. Aanvaarding bij de betaling der koopsom. 30716 30717 ciacos CABOU naar WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 10