nCHmH HET lülfltN De gestolen Broche Tweede Blad. Buitenland. Binnenland. Nieuws uit Kaatsheuvel Marktberichten. Adverteert in dit Blad. FEUILLETON Nuhibi 37. Zaterdag; 28 April '23 De bezettting vanlhet Roergebied. De wereld zit nu dus^met de han den in den schoot en met de duimen te draaien, in afwachting wat^Duitsch- land doen zal na Curzons>edevoering afgekloven te hebben tot op de bot. De Rijksdag partijen vergaderen uur- in-uur-uit, oefenen alle een druk uit op de regeering, maar dat is dan ook alles wet men verneemt. Over het al gemeen schijnt men bevreesd te zijn, dat Duitschlands politieke rechten, hoe men zich5] ook wringe, in den knoei zullen komen,|enldat elk aanbod van Duitsche'zijde iri| waarheid hier op zal neerkomen, dat Frankrijk z|n opper- machtigen wil decreteert en dat Duitsch- land op alles ja en amen mag zeggen, zonder het Roergebied ontruimdjg Z1En een onontruimd Roergebied houdt in, dat de uitgewezenen uitgewezen blijven, dat de gestraften hun tijd moe ten uitzitten en dat tal van bedrijven, waaronder bijv. de spoorwegen, onder Fransch beheer zullen werken, hetgeen voor ten echt Duitsche gemoed móei- lijk te verstouwen is. De communisten blijven roerig. Tot tweemaal toe hebben zij getracht Katernberg binnen te dringen, doch de Katernbergers zelf zijn hun tegemoet getrokken en hebben, na een klein veldslagje, de communisten tot de overtuiging gebracht, dat men van hun vriendschappelijke bedoeling niet ge diend was Natuurlijk kostte het weer enkele dooden en gewonden. Mooi weer heeft vandaag de vol trekking van het huwelijk van den hertog van York met Lady Elizabeth Bowes-Lyon begunstigd. Een ontzag lijke volksmenigte was op de been langs den weg naar en van de abdij kerk van Westminster. Verscheidene regimenten infanterie en negenduizend politie-agenten bewaarden de orde langs den weg van den stoet die daverend werden toegejuicht. Bruid en Bruidegom vertrekken later op den dag naar een landhuis in Sur rey, waar zij het eerste gedeelte van hun wittebroodsweken zullen door brengen. De plvv. directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend 1. dat in verband met de ingebruik stellingvan postwisselstempelmachines, met ingang van 1 Mei a s met intrek king van de in gebruik zijnde, zullen worden uitgegeven nieuw model post wisselformulieren, bestaande uit drie deelen. te wetenhet lichaam, dat bij de uitbetaling door den postdienst wordt ingehouden, eene rechterstrook, strekkende den afzender tot bewijs van storting en eene linkerstrook, welke door den geadresseerde kan worden behouden. Bij de aanbieding ter verzending van het nieuw model postwissel op 'n i hulppostkantoor wordt evenwel, in I verband met de behandeling op het betrokken hoofdkantoor, de rechter strook niet als re?u afgegeven, doch wordt den afzender een uit een register ontleend ontvangbewijs overhandigd Buiten de dienstaanwijzingen behoo- ren alle gegevens voor den postwissel daarop door den afzender te worden gestelddesgewenscht kan daarbij de hulp van den postambtenaar worden ingeroepen Gedurende de maanden Mei en Juni a.s. zal gelegenhetd worden gegeven de nog voorradige postwisselformulie ren en verrekeningspostwissels, oud model, zonder kosten aan de kantoren tegen nieuwe om te ruilen. Te beginnen in het jaar 1923 komen telken jare slechts bij twee di visies dienstplichtigen behoorende tot die divisies, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Om het andere jaar, wisselen de vier divisies alzoo twee aan twee om. Hetzelfde geschiedt ten aanzien van de compagnie hospi taalsoldaten. In 1923 komen voor 20 dagen onder de wapenen de lichtingen 1918 en 1920 vermoedelijk in de maanden Augustus en September en wel die der ill en IV divisie. Tot de IV divisie behooren 2, 3, 6, 13, 14 en 17 reg Inf. en tot de IHe divisie behooren 5, 7, 16, 18, 20 en 21 reg. inf. Van deze opkomst zijn uitgezonderd de adra. troepen wier eerste oefening langer dan 8'|a maand heeft geduurd. Voor de cavalerie is de opkomst der lichting bepaald op 13 dagen en niet zooals art. 3 der dienstplichtwet aan geeft 20 dagen. Een Internationaal Congres voor Ruadveeteelt wordt van 20 Aug tot 4 September in het Kurhaus te Sche- veningen gehouden. De volgende lan den hebben reeds officieel medewer king en vertegenwoordiging toegezegd België, Britsch-Indië, Bulgarije, Chili, Denemarken, Duitschland, Engeland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië. Luxemburg, Marroko, Mexico, Nw- Zeeland, N. Amerika, Noorwegen. Oos tenrijk, Paraguay, Roemenië, Tsjecho- Slowakije, Turkije, Venezuela, Zweden, en Zwitserland. Robbiaie, presidente de laassociazione Zootechnica di Como. Onze Landgenoot, de weleerw, pater Louis van Woesik, missionaris van de Congregatie der eerw. paters van de H.H. Harten, is benoemd tot professor in de Engelsche en Portu- geesche taal en letterkunde en tot substituut^leeraar voor Grieksch en Duitsch aan het officieel Staatscollege te Campinas (Brazilië.) Bij Kon. besluit is bepaald, dat in *1923 de vervroeging met een uur van *den wettellen tijd bedoeid in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 zal aanvangen den eersten juni. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft aan de Nederland sche Spoarwegboekhandel den verkoop van Gidsen voor Autobusdienstrege lingen verboden, met het oog op de concurrentie, die de autobussen den spoorwegen aandoen Als de Spoorwegen de tarieven ver lagen, bestrijden ze haar concurrenten veel beter. Aneta seint uit Weltevreden De landvoogd opent 5 Mei de radio verbinding Indië—Nederland met het afzenden van een telegram aan H M de Koningin. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de dienstplichtwet Het beoogt den duur der eerste oefening bij het wapen der cavalerie van IS maanden terug te brengen op 15, tot welke maatregel de regeering meent niet te moeten overgaan zonder dat j de in art. 32 der dienstplichtwet be paalde maximale duur voor de cavale rie vermindering heeft ondergaan. Be- j sparing f 150.000. Ter aanvulling van het bericht, dat voor de collectie runderen door de Vee-Export en Handelsvereeniging der leden van het Nederl. Rundvee Stam- I boek te 's-Gravenhage op de tentoon- stelling te Milaan ingezondsn, sen eerste pr^s en de Kampioensprijs werd behaald, zij medegedeeld, dat boven genoemde prijzen gelden voor elk der klasse oudere stieren en koeien. Bui ten deze prijzen werden aan de Export- vereeniging nog 2de, 3de, e» 4de prij zen toegekend. De geheele collectie ging over in handen van den Barone Paulo A. di DRONGELEN. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier werd be roepen de WelEerwaarde Heer J. J. van den Berg, candidaat tot den H. Dienst te Appingedam ELSHOUT. In 1922 werd uit ons dorp voor een bedrag van f 37022,61 aan groenten en fruit afgeleverd aan de Veiling-vereeniging „De Langstraat" te Drunen tegen f 40,005,46 in 1921. SPRANG-CAPELLE, (Voormalig Sprang.) As. Zondag des voorm.9.30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt Ds. G. H. de Jonge in de Geref. Kerk alhier in de Bediening des Woords voor te gaan. In de Ned. Herv, Kerk alhier hoopt a.s. Zondagmiddag 2 uur in de Bediening des Woords voor te gaan Ds. Louwe-Kooijmans van Waalwijk. De echtelieden Adriaan de Jong en Maria van Diemen hopen a. s. Woensdag 2 Mei den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in den echt werden verbonden. Voorzeker zal het op dien dag dezen oudjes aan belangstelling niet ont breken. VRI|HOEVE-CAPELLE. Geref kerk. A s. Zondagmorgen half tien en des 's middags half drie leesdienst. CAPELLE. -j.l Woensdagmiddag werden in de zaal van den heer L F. van Dongen alhier vanwege de Firma de Wed J. van Nelle voor de school kinderen uit deze gemeente gratis bioscoopvoorstellingen gegeven. De voordracht ter benoeming van een vierde leerkracht aan de O.L. school in de Kom alhier luidt als volgt: Mej. N. de Visser te Hooge- Zwaluwe, Mej Kraaij te Meerkerk en Mej. 't Hoen uit Molenaarsgraaf. Volgens uitspraak van den Keu ringsraad in het eerste District te 's-Heitogenbosch werden van de 35 opgekomenen ter keuring, waaronder 2 der lichting 1923, uit de gemeente Sprang-Capelle, 13 afgekeurd, waarvan 12 voorgoed en 1 voorloopig. WASPIK. Voor dc as. veiki-ziug van lid vats den raad tn deze jjetneeme zijn een drietal iijsien gecombineerd, zoodat de candldatenlijsteo op de stena kaart bij lo'lng Zijn geptaaut ais volgt Lijst 1. J. Kamp, 2 G. Teunen, 3 Ver bonden lijsten, a. J. de Hond, b. A. Vloeimans, c. J. Smits en d E Rubbeos. 4. A Biokx Jze., 5. A. P/uijssers, 6 W. B. Verschu'en. -— Voor dets tuinbouw ziet het er niet gunstig uit. Door het slechte wser komt het zaad niet uit. Komt er niet spoedig warmte, dan zal er van de vroege groenten in den kouden grond weinig terecht komen. Door de nachtvorsten van Dins dag op Woensdag zijn op verschillen de plaatsen de aardappels afgevroren. Gelukkig stonden ze nog niet hoog boven den grond, zoodat de schade nog al niet groot zal zijn. De vroegst gezaaide suikerbieten komen reeds uit. De zaaitijd zal spoe dig geëindigd zijn en met het wieden dat vele banden werk verschaft, zal weldra begonnen worden. - Op ultnoodlglng van het bestuu' der Harmonie »De Eendracht* te R'veer, zal Waspik'* Manneokwartet op Zondag 28 April a.s. medewerken aan de uitvoering door bovengenoemde vereeniging te geven. Het kwartet zaï een viertal numme?s ten gehoore bren gen. Met den handel In oude aardap pelen wil het maar niet vlotten. Hon derden mudden liggen nog opgestapeld Er is echter geen vraag naar. Voor den geriogsten prijs kan mes ze niet kwijt, wat bij menschenheugenls niet gebeurd is. Osze geaeht# dorpsgenooteo, de dames J Brokx en J v. d. Rijken slaagden heden te Breda voor haar examen onderwijzeres. De eerste omr ring hare opleiding aan de R.K Kweekschool te E'ten, de laatste in Marienburg te Bosch Beiden en aa e fsmllle ons hartelijk proficiat. RAAMSDONKSVKER. Zondagmld- dag hoopt in de Ned. Herv. Kerk op 't Veer op te treden Ds. van de Vlagt uit Drunen, terwijl des morgens op 't Dorp leesdienst zal gehouden worden. Zaterdagavond houdt de We»k- tiedenvereenlglng alhier een gewone ledenvergadering. Van jagof S. w-rdeo donr een snto twee jachthonden overreden. Naar we vernamen is bet nummer der auto bekend. - De prijs der boter werd met 20 ceor per Kg. verlaagd co gebracht op f 1.05 het pond. --Den echtelieden Th. Emmen-vac Saters viel het groote voorrecht ten deel her» (rnudeo b'Ulloft te mogen vieren. Als naar gewoonte liet de Harmonie zich niet onbetuigd. - De verkoop van de Emmabloem Woensdag alhier gehouden, bracht niet minder dan ruim f 158 op. Wel een i nk bedrag. De Poatdulvenvcr. Prinses Juliana hield een wedvluch' uit Wemhout. Opgelaten om 10 kwam de eerste dull aan om 10 u 31 m 43 sec. De prijzen werden als voigt behaald le prijs L. van Scbijndel, 2e J. Oomeo, 3e L. van Diem, 4e en 5e W. Ruiters, nverdull L. van Diem. Alhoewel bijna alle fabrieken momenteel werk hebben, is het op de meeste plaatsen toch nog ver van de seizoendrukte die andere jaren tusschen 5aschen en Pinksteren heerscht. Slechts op enkele fabrieken wordt van over werk gesproken. Woensdagmiddag brandde de jroote boerderij „De Couwenberg" jelegen op de Efteling en bewoond door N van Noye geheel af. De brand s ontstaan in het bakhuisje. De hevige Zuid Westen wind en daarbij 't gebrek aan water in die streek maakte het Ijlusschingswerk onmogelijk. Het vee werd gered, de inboedel verbrandde bijna geheel, evenals al het hooi en stroo en de landbouwbenoodigdheden. Van de boerderij van v. N sloeg de brand over op het kleine boerderijtje van v d. Ven. Ook hier werd zoowat niets gered dan 't vee Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. In het benoemde comité voor de voorbereiding en uitvoering van de feestelijkheden ter gelegenheid vanlhet zilveren priesterfeest van den alom zoo hooggeachten heer pastoor (par. Berkdijk), hebben nog zitting genomen de heeren J. van der Linden, Geurts, N. van Belkom en H. van Bokstel. 's HERTOGENBOSCH 25 April '23 Op de markt van heden waren aange voerd 2285 stuks 1221 stuks hoornvee. 750 biggen. 109 zeugen. 205 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f325—f410 p stuk. Kalfvaarzen van f 250—f 380 p stuk Magere ossen en koeien van f 190— f285 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f0 65 per pond. 2e kw f 0.55 p. p. Pinken van f115—f175 per stuk. Zeugen van f 130—f 200 per stuk. Biggen van f 4.-f4,25 per week. Schapen van f 20—f 45 per stuk. Weilammeren van f 8—f 14 p stuk. Kalfvee flauw, overigens prijshou dend. Waalwijk, 26 April 1923. Eieren 56 cent. Varkens f 28—f 36. Handel druk. van „De Beho ven het Zuiien". NOVELLE VAN reinhold ortmann. 18) i f Wordt vervolgd). t Het maximum bedrag, dat persoonlijk als betaalmiddel uit Duitschland in bet reisverkeer mag worden meegenomen, 'is verhoogd tot 600.000 Mark. De Vlootwet Blijkens het rapport der Vlootwetcommis sie is deze Staatscommissie van oordeel, dat aan de verdere ten uitvoerlegging van de vlootplannen niet valt te ontkomen en dat de Regeering niet mag aarzelen te doen wat in haar vermogen is om de aanneming en dadelijke uitvoering van de Vlootwet te verzekeren. Over de afgeloopen week. eindigende 20 April zijn in Nederland uitgesproken 73 faillissementen tegen 32 faillissementen in dezelfde week van liet vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 20 April 1923 1301 fail lissementen tegen 811 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. Kaatsheuvel. 28 April 1923. VRIJ NAAR HET DUITSCH. Een oogenblik voelde Rudolf zieli zwak worden. IIli dacht aan de armoede der beide dames en ook hieraan, dat htj feitelijk geen recht had op haar beslissing vooruit te loo- pen. Maar zjjn besluiteloosheid duurde nauwe lijks langer dan een seconde. Zooals hij Gre ta Wlllisen kende, was hij zeker van haar antwoord, dat '/,ij dezen ellendeling op zijn beleedigend aanbod zou geven. Hij kreeg een gevoel, alsof hij zich schuldig' maakte aan een grove beleediging van het edele, hoog staande meisje, toen hij door zijn aarzelend gedrag eenigszins den schijn opwekte, dat hij haar tot zulk een smadelijke gedachte in staat geacht had. „Ten aanzien van juffrouw Wlllisen neem ik de geheele verantwoordelijkheid van mijn handelwijze op mij", verklaarde hij. „Ik ben er zeker van. dat ik haar voile instemming heb". Nu eerst scheen de heer van Ranten de wanhopige ernst van zfjn toestand volko men helder te beseffen en hij liet nu ook het masker van spotachtige overmoedigheid vallen, zoals reeds eerder dat van brutalen hoogmoed. De trotsche aristocraat, die een kwartier geleden Rudolfs kamer was bin nengekomen, was veranderd in een volko men geknakten zondaar, die deemoedig om genade smeekte. Vol afkeer en diepe ver achting wendde Rudolf zich van hem af. ,U hebt mijn laatste woord gehoord," ver klaarde ht). „Baat ons dit even doelloos als onaangenaam onderhoud toch beëindigen." Van Ranten richtte zich op. Zijn gezicht was aschvaal en zijn schouders beefden. „Goed dan," antwoordde hij. „Ik zal mij naar uw wenschen schikken. Maar een uit stel van vier en twintig uur mag u mij toch niet weigeren. Ik beloof u, dat ik my ge durende dezen tijd niet van hier zal verwij deren". „En wat voor voordeel verwacht u voor u van dit uitstel?" „Voor mij niets. Maar ik heb een kind en" slechts terwille van dit arme, ongeluk kige kind verneder ik mij voor u voor dit laatste verzoek. Mijn Lili moet onder de schuld van haar vader tenminste niet zwaar der lijden, dan strikt noodzakelijk ts. Ik zal haar naar Parijs zenden, waar zij, naar ik hoop, bij een mij bevriende familie gastvrij zal worden opgenomen. Op hetzelfde oogen- blik, dat ik mijn schriftelijke bekentenis van mijn schuld aan u overdraag, en waar door Lili's getuigenis dus overbodig wordt, zal zij van hier vertrekken. Maar ik zal I haar dan waarschijnlijk nooit terugzien. En als er ook nog maar een heel klein beetje gevoel van menschelijkheid in u is overge bleven, dan kunt u een wanhopigen vader deze laatste vier-en-twlntig uur niet weige ren, die hij nog zoo graag te zamen met zijn kind zou doorbrengen." Tranen schenen zijn stem te verstikken, en hij pinkte schijnbaar een traan weg. Het was volgens Rudolfs innerlijke overtuiging slechts comedie, die hij daar voor hem speelde, maar hij was toch niet standvastig genoeg, hem de vervulling van zijn wensch te weigeren. „Dus tot morgen danzei hij. „Ik zal u hier tot morgenvroeg 9 uur verwachten." „En u zult voor dat tijdstip geen stap pen tegen mij ondernemen?" „Neen, ik zal tot op dat uur niemand me dedeeling doen, van hetgeen ik weet, opdat uw bekentenis in de oogen der rechters ge heel als vrijwillig zal worden beschouwd. Maar ik geef u mijn eerewoord, dat ik mij met den laatsten slag van negenen van iede re verbintenis bevrijd zal gevoelen en zon der pardon de noodige maatregelen tegen 11 zal nemen, indien u mij soms tevergeefs op uw komst zou laten wachten." ,,ïk zal komen verlaat u daarop. Rn u hebt mij anders niets meer te zeggen?" „Neen, niet dat ik weet." Ook ook geen boodschap voor mijn dochter?" „Neen. mijnheer van Ranten niets ,Dan mag ik zeker wel afscheid nemen. Tot ziens dus tot over vier-en-twintig uur Goeden morgen „Goeden morgen Van Ranten draaide zich om om te ver trekken, maar hij bleef nog eenige seconden aarzelend op den drempel staan, voor hij de kamer werkelijk verliet. Nog tot op het allerlaatste oogenblik scheen hij op een ver andering in Rudolfs houding gehoopt te hebben. En toen hij zich in zijn verwachting bedrogen zag, toen de jonge rechtsgeleerde hem integendeel den rug toekeerde als een afgescheepten bedelaartoen vertrok zijn lijkbleek gelaat zich tot een werkelijk drei gende uitdrukking van woede. In zijn oogen flikkerde het als in de onheilspellende oogen van een roofdier, dat zich tot den sprong gereed maakt. Maar hij sprak geen woord meer, en ver licht ademhalend hoorde Rudolf, hoe de deur zich achter den vertrekkenden van Ranten sloot. „Bij alles wat u heilig is, bezweer ik u mij hedenavond een kort onderhoud op de plaats waar wij elkander gisteravond hebben ont moet, toe te staan. Ik kan u geen geschikter plaats voorstellen, omdat noch mijn vader noch iemand anders daarvan iets mag weten. Om deze reden verzoek ik u ook geen ant woord te zenden. Ik zal er om zeven uur zijn en geduldig wachten, tot u verschijnt. U kunt wegens mijn dwaze houding van gisteren onmogelijk zoo boos op mj| zijn, dat u uiD tevergeefs zou laten wachten. Oordeel u wegens dezen brief niet slecht over mfl en wees ervan verzekerd, dat ik er slechts na zwaren strijd toe gekomen beu, hem te schrijven. Indien u ooit een beetje vriend schap voor ml) hebt gevoeld, zult u nu ten minste bereid zijn, naar mij te luisteren. v66r u mij veracht. Uw ongelukkige LILI YAN RANTEN." Dat was de inhoud van een ongetwijfeld in grootb haast en opwinding geschreven briefje, dat Rudolf op de tafel van zijn kamer vond, toen hij tegen vijf uur des avonds van een wandeling thuiskwam. Een pijnlijker verrassiiig, dan deze brief voor hem beteekende, had men nauwelijks kun nen bereiden, en zijn eerste ingeving was dan ook, dat hij niet naar het rendez-vous mocht gaan, hoe smeekend ook Lili's verzoek altijd luidde. In het gunstigste geval zou 't stellig niets anders dan een uur van de bitterste kwelling zjjn, die haar en hem wachtte, indien hij aan haar wensch vol deed. Bovendien gevoelde hij in zijn hart Iets als bange vrees, dat het wel eens met al zjjn met moeite bevochte standvastigheid gedaan zou kunnen zijn, wanneer liD nog eenmaal onder de betoovering van haar ver leidelijke schoonheid geraakte, onder die be toovering, waarvan hij de gevaarlijke macht nu langzamerhand had leereu kennen. Hfl ging naar het raam en keek naar de bergwand omhoog, waar in de bijna ondoor dringbare bosschen Lili's „sprookjesslot verborgen lag. Maar hij zag niets, want de lucht had zich met donkere wolken bedekt, rondom de rotstoppen verdrongen zich de grijze wolkenmassa's. Tot beneden op de berghellingen golfden en wiegden de grau we nevelen. Alle kleur en vroolijkheld scheen uit het gister nog zoo heerlijk schitterende landschap verdwenen. En terwijl hij vzoo in droeve stemming op dezen somberen regendag naar bulten staar de, voelde Rudolf zich meer en meer aange- I grepen door een diep, smartelijk medelijden met het arme, jonge wezen, dat daar boven tevergeefs op hem zou moeten wachten. Duidelijk meende hij haar voor zich te zien tusschen de koude, naakte rotsen, hl den grauwen, ondoordringbaren nevel, hoe zij het eene kwartier na het andere met angstig kloppend hart en in bange spanning in de eenzaamheid naar ieder geluid luiste rende, 'dat de komst van een menschelijk wezen scheen te verraden. En hU voelde een stekende pijn. toen hij zich voorstelde, hoe zij eindelijk teleurgesteld en wanhopig' in regen en duisternis weer zou afdalen naar het dal, vervuld met een gevoel van de diepste verachting voor den man, die haar gisteren in warme bewoordingen van zijn hartstochtelijk verlangen naar haar had gesproken, terwijl hij thans doof gebleven was voor haar smeekbede, voor haar vurig' sten wensch, haar ingegeven door haar arm hulploos gefolterd hart. Neen, zoo moest het niet zijnHy kon haar niet helpen, kon het verschrikkelijke niet van haar afwentelen, dat het noodlot van een onverbiddelijke gerechtigheid, niet zfln wil, voor haar had voorbeschikt, maar hy behoefde haar daarom toch niet in dwa ling te laten verkeeren omtrent zijn men schelijkheid en zjjn innige deelneming. Niet de schande van haar vader, maar de pfln van het nuttelooze wachten tenminste kon hij haar besparen. En het moest waarlijk toch al heel treurig met hem gesteld ztjn, indien hij ondanks het heldere bewustzijn van zijn plicht voor de verleiding zou be zwijken, die haar oogen, haar stem, haar heele bekoorlijke wezen tot nog toe voor hem beteekend hadden. Toen tegen zes uur van den toren van het kerkje het avondklokje luidde, bevond hij zich reeds op weg. En het was maar goed, dat by zoo vroegtydig op pad was gegaan, want de nevelen, die steeds dichter en lager neerdaalden, maakten slechts heel langzaam klimmen mogeiyk op de door de vochtigheid glad en glibberig geworden rotssteenen. Hy had moeite om de plaats terug te vin den, waar hy gisteren zoo onzacht uit zyn korte roes was opgeschrikt, maar toen hy het plekje gevonden had, zag hy, dat Lili toch nog stipter geweest was dan hy. Zij leunde tegen den ingang van de kleine rots grot, bleek, bevend en met natte haren. Een vermoeid glimlachje gleed over haar gelaat, toen zy op hem toetrad. ,Ik wist wel, dat u zoudt komen. Maar ik ben nu in uiv oogen een slecht, afkeu renswaardig schepsel niet waar?" „Neen, stellig niet. juffrouw vau Ranten I En u kunt er van op aan, dat ik zeer geluk kig zou zyn, nis ik u myn diensten ter be schikking zou kunnen stellen, of u op de een of andere wyze van nul zou kunnen zyn." 1

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5