KM III Kl MM Tweede Blad. Provinciaal Mieuws Waalwijk, 2 Mei 1923 Aan de Universiteit te Amster dam slaagde voor het Latijnsch Aan vullingsexamen (nieuw Academisch Statuut) mej. M. van Mackelenbergh, leerares Engelsch aan de Handelsschool alhier. De heer J. J. van Mierlo, hoofd der O. L. School is benoemd tot hoofd eener Bijz R K. jongensschool te Eindhoven. De verkoop der Emma-bloem heeft in onze gemeente opgebracht de somma van f 209. Zeer zeker een mooi bedrag Op Maandag 28 Mei a.s. zullen de heer en mevrouw Charles Ficq de Ruyter hun 50-jarige Echtvereeniging herdenken. Het algemeen geachte gou den echtpaar mag zeer zeker op dezen bijzonderen jubileumsdag heel veel blijken van hartelijke belangstelling tegemoet zien. De leerlingtn der met 1 Mei op geheven rijksdagnormaalschool alhier zijn gisteren voor de eerste maal allen naar de school te 's-Bosch overgegaan. Een leerling uit Waspik is naar Don- gen. Eigenaardig is dat noch het gemeen tebestuur, noch „Waalwijks Belang" eenig antwoord op hun adres aan den Minister hebben ontvangen. Wij hebben reeds medegedeeld dat door W. B. een adres is gericht aan den minister van Onderwijs inzake behoud der normaalschool. De veree- niging kreeg bericht dat een adres van adhaesie aan den minister was ge zonden o m. nog door de gemeentebe sturen van Oudheusden c.a. Herpt c a Hedikhuizen, Heusden.Loonopzandc.a. en van de Chr. Hist. Kiesvereeniging te Waalwijk, de Anti Revolutionnaire Kiesvereeniging te Sprang en de afd. Langstraat van de Mij Tot Nut van 't Algemeen. In den dienst der lijn 'sBosch— Waalwijk—Lage Zwaluwe komt bij de nieuwe dienstregeling geen noemens waardige verandering. Naar wij vernemen ligt het in het plan der „Hanze", afdeeling Waal wijk, om ter gelegenheid van de a.s. Jubileumfeesten in overleg en samen werking met Waalwijks Belang een grootsche winkelweek in deze gemeen te te organiseeren, een plan dat zeer zeker toejuiching en aller medewerking verdient. Aan de door de Federatie van Diqcesane R.K. Volks- en Werklieden bonden in Nederland georganiseerde 10-daagsche reis naar de Eeuwige stad, nemen ook drie onzer ingezeten deel, nl. de heeren Jan Franssen, J. van der Geld en J van Huiten, die 4 Mei naar Rosendaal vertrekken om van daaruit de reis naar Rome te onder nemen. Naar wij uit goede bron vernemen worden, in verband met het nog steeds groote woningtekort doorhet Gemserite bestuur plannen voorbereid voor den verderen aanbouw van arbeiders woningen. Het ligt in de bedoeling de bouwklaar gemaakte terreinen aan de Besoijensche SteegHoek Parallelweg te bebouwen. Wij verwijzen nogmaals naar de advertentie in dit blad betreffende het groote circus Caroli, dat a.s. Vrijdag avond alhier z'n gala-openingsvoor- steilltfg.. geeft. Wij lazen "dwarover in de Bossche en Tilburgsche bladen-de prachtigste recensies en 't is wel iets bijzonders zeker dat een dergelijk circus met 15 clowns, 150 artisten en 50 Arabische hengsten ook Waalwijk bezoekt. Vooral de paarden-dressuur moet in dit circus schitterend zijn en ook op ander gebied heeft dit circus een wereld reputatie. Vrijdag komen de file van eigen auto's aan en dat zal reeds belang stelling trekken. Zaterdag- en Zondag middag ten 2 uur worden dezelfde uitvoeringen gegeven als 's avonds. De kinderen betalen dan half geld. De algemeene vergadering der N.V. E. W. Klijberg-Pernot's Stoom- schoenenfabriek heeft op voorstel van de directie besloten over 1922 bij het interrum dividend van 3 pCt. op ge wone en preferente aandeelen, een slot-dividend van 3 pCt. te voegen op de preferente aandeelen. In een gedeelte onzer oplaag konden wij de vorige maal nog iets opnemen omtrent de belangstelling voor den a.s cursus der Rijksvakschool. Deze mededeeling was niet geheel juist. Op 't oogenblik hebben zich voor de nieuwe cursussen die met September beginnen, reeds 'aangemeld voor de machinale afd. schoenmakerij 9 en voor de looierij 4 leerlingen Eenige buitenlanders zijn hieronder. Maandag ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Juliana, wap perde van de openbare en eenige particuliere gebouwen de nationale driekleur. zonder tot bewustzijn gekomen te zijn, overleden. Zaterdag had de timmerman H. alhier in de timmerfabriek der fa. Wed. G P van Huiten, het ongeluk van een ladder naar beneden te vallen. Hij kwam zoo ongelukkig terecht dat z'n hoofd bloedig verwond en het schouderbeen gebroken werd. Naar we vernemen bestaan bij de directie van de lichtbedrijven plan nen om het raadhuis tijdens de jubileumfeesten geheel electrisch te verlichten. Duizenden en duizenden gekleurde electrische lampjes zullen worden aangebracht. In de heden gehouden vergade ring van de N V. Kon. Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel, werd besloten over het afgeloopen jaar geen dividend uit te keeren evenals het vorig jaar. In de gisteravond gehouden ver gadering van 't bestuur van Waalwijks Belang met de directeuren en voor zitters van de in onze gemeente be staande muziekgezelschappen werden besprekingen gehouden omtrent de uit te voeren cantate bij de a s Jubileum feesten. Met groote belangstelling bleek deze aangelegenheid in de verschillen de gezelschappen te zijn ontvangen en besloten werd ten spoedigste over te gaan tot het bestellen der partijen en 't aanvangen der repetities in de respectieve vereenigingen Het aantal executanten (zangeressen zangers, begeleiding) zal ongeveer 30C bedragen, dus belooft het heel wat. De bedoeling is de cantate op de Markt uit tevoeren, terwijl dhr.|Jac. Sars directeur van Oefening en Vermaak op algemeen verlangen der vergader den, zich bereid verklaarde de leiding der groote uitvoering op zich te nemen. Ook zal bij die gelegenheid door de beide mannenkoren gezamenlijk wor den uitgevoerd „Neerlands Heil" woorden van pastoor Sprangers, muziek van Richard Hol. Ir. deze bijeenkomst is nog ter sprake gekomen de oprichting eener eventueele Muziekschool, waarvan een kleine commissie de levensvatbaarheid en de eventueele inrichting zal ondèrzoeken Gisteren was het 25 jaar geleden dat professor Louis Bolk werd benoemc tot hoogleeraar in de ontleedkunde aan de universiteit te Amsterdam. i De dagbladen wijden belangrijke i beschouwingen aan zijn groote ver-1 diensten voor de medische wetenschap. De C. van P. te Delft geeft in overweging, alvorens in handelsrelatie te treden met de N. V. Woningbouw Onderneming „Ons Huis", gevestigd te 's Gravenhage, Rijswijkscheweg 259, welke N.V. zich ten doel stelt het bouwen, koopen en verhuren van woningen voor den middenstand, of met den directeur |oseph Brussie, bouwkundige, 42 jaar, wonende Kik kerstraat la te 'sHage, zich om in lichtingen te wenden tot de afdeeling recherche aan het bureau van politie te Delft. Overname van dit bericht in dag bladen is dringend gewer.scht. Vrouw D. die de vorige week van den zolder viel, is Zaterdagavond Door de slechte weersgesteldheid en het late uur hebben de luchtboden ons 1.1. Zondag in den steek gelaten en konden wij den uitslag van den zangwedstrijd niet bulletineeren op het uur dat wij hadden verwacht. De uitslag van 't concours mag het Gemengd Koor van Oefening en Ver maak zeer zeker voor de eerste maal tot tevredenheid stemmen, al hadden wij het natuurlijk liever hooger op 't lijstje gezien, waarbij ook de feest vreugde en de ontvangst naar rato zou zijn geweest In ieder geyal is een vierde prijs van de 11 deelnemende gezelschappen een heel mooie ver goeding voor den grooten ijver en studielust van directeur en leeraren, waarmede wij hen van harte feliciteeren. Aangaande het verloop van den zangwedstrijd te Amsterdam op Zondag j.l meldt men ons van bevoegde zijde het volgende De belangstelling voor dit concours was zeer levendig. De groote zaal van het Concertgebouw was beneden en boven goed bezet, Er werd door de 11 deelnemende vereenigingen over 't geheel uitmuntend gezongen, wat wel blijkt uit het feit, dat de Jury het reeds vrij groot aantal prijzen nog met een j tweetal vermeerderde. Het verplichte I koor „Mei", van Den Hertog, werd door het Gemengd Koor van Oefening en Vermaak in één woord schitterend vertolkt Het applaus was dan ook overweldigend en Waalwijk werd door schier alle toehoorders boven aan de lijst geplaatst. Doch wat op de repetities nog nooit gebeurd was, geschiedde juist nu. Het noodlot wilde, dat de sopranen het koor naar keuze„Droome-vrouwe, kom van Oilman, onzeker en te laag inzetten. Wel herstelde men zich spoedig en slaagde er zelfs in den toon van lieverleden iets op te drijven, doch het geheel was en bleef te laag, waardoor de uitvoering aan glans en gloed inboette. Nochtans verwierf ook dit nummer een luid applaus en bleef Oefening en Vermaak bij de „vox populi" zweven tusschen den 2en en 3en prijs. De |ury echter, die in deze afdeeling al een bijzonder moeilijke taak te vervullen had, kende haar met 4 tegen 1 stemmen den 4en prijs B toe Ook op dezen wedstrijd zag men weer vreemde dingen geschieden. Bij den ingang der zaal werden in kwis- tigen overvloed biljetten uitgedeeld, inhoudende een heftig protest tegen die vereenigingen, welke haar gelederen weer met gehuurde solisten, kwartetten en dubbel kwartetten versterkt hadden, n de zaal zelve werd aan ieder, die iet hooren wilde, ronduit gezegd „Zingt zoo mooi als ge wilt, de le prijs blijft toch in Amsterdam". Toen het „A Capella-koor Mozart", dat vooral zijn koor naar keuze prachtig gezongen had, zich den len prijs hoorde toe- cennen, weerklonk van verschillende zijden een luid geroep van: „Eerste jrijs aan de geleende krachten Wij zullen op deze manifestatiën niet verder ingaan, zij zijn alleen be wijzen, hoe moeilijk, ondoenbaar zelfs, het is, alle misbruiken te voorkomen en het een ieder naar den zin te maken. Met dat al kan Waalwijk tevreden zijn. 't Is waar, het zag vier vereeni gingen boven zich geplaatst, doch het 'iet er niet minder dan zes beneden zich. En dit mag voor een gezelschap, dat voor de eerste maal optrad en nog wel tegen tien reeds bekroonde con currenten, een mooie prestatie heeten. Een welverdiende hulde dus aan den bekwamen directeur, den heer J. Sars en zijne wakkere schare! De volledige uitslag der derde af deeling was le prijsA Capella-koor Mozart, Amsterdam, met 4 tegen 1 st. 2e prijsZang en Vriendschap, Amsterdam, met 3 tegen 2 st. 3e prijsExcelsior, Koog a/d Zaan, met 4 tegen 1 st. 4e prijs AKoorvereen. „Bergen Bergen (N.-H.), met 3 tegen 2 st. 4e prijs BOefening en Vermaak, Waalwijk, met 4 tegen 1 st. 5e prijs ADoor Onthouding Sterk, Krommenie, met 4 tegen 1 st. 5e prijs BDaniël de Lange, Koog a/d Zaan, met 3 tegen 2 st 6e prijs A: Oefening baart Kunst, Nieuwendam. 6e prijs B Weesper Gemengd Koor, Weesp. Gisterenavond ongeveer kwart over negen uur ontstond brand in de meubelwerkplaats van den heer P. de Bakker, alhier. In een oogwenk stond het geheele achtergebouw in lichte laaie, zoodat aan redden niet viel te denken. De brandweer van voormalig Be soijen was spoedig ter plaatse, doch kon, doordat de slangen sprongen niet direct water geven. Echter wist men dit euvel spoedig te verhelpen en kon men daarna met twee stralen het vuur aantasten. De motorspuit kwam laat en was ook niet spoedig in werking; nadat alles echter in orde was werd een enorme watermassa op het vuur ge worpen zoodat gevaar dat hei aange bouwde voorhuis en het naast staande met riet gedekte pand, zouden worden aangetast, niet meer bestond. Biunen een goed uur was de brand dan ook gebluscht De werkplaats is geheel uitgebrand met al wat zich daarin bevond. Naar wij vernemen dekt assurantie de schade. Een enorme menschenmassa was bij den brand aanwezig, die tot in verre omgeving was te zien. De Schoen- en Lederindustrie. Men achitjf. aan da Msb. uit Waalwijk Va® de eerste kan gezegd worden dat werkelijk aenlge opluehting in dsn ge- drukten bsdrijfstoestand is ingetreden. Slsds kort voor Paschen, feet begin van wel het guastigste seizoen voor deze Industrie, «ij» geleidelik de meeste fabrieken <?p gang geraakt, met als gevolg dat ook het grootste gedeelte der vele werklooze arbeiders wederom hua oude plaatsen heeft kun nen innemen. Meardare fabrieken ma kes ook gebruik van de gunstige be- paÜDgen der Arbeidswet, om in de seisoen-periode (PaschenPioksterecv de daarvoor toegestane us en voor over werk te benutten. Ia warkgeverskrlngen heeft mes ook voor 'i na-seizoen wel eenig vertrouwen ia de toekomst, ea men verwacht een gunstigen invloed van de inwerkingtreding van 'i Schoen- watje. Men is echter pessimistisch ge stemd over den datum vaa opheffing, 1 JanuaH 1924, die in het najaar va® 1923, wanneer gewoonlijk de voo>jsa'- orders reeds besteld wordes de Hol- landsche schoeuwinkeHers alsdan zeer zeker een gereserveerde houding zal doea aannemen, betreffende hua be stellingen. Dit zou beslist een laterea datum moeten zija, om ia het najaar weer niet lts dezelfde ellendige mUère te vallen van bet gepasseerde na- en voorjaar. Ia do leder-iadustrie kan mea niet zulke opbeurende klanken opvangen als bij eerstgenoemde, ais het ware hare zusternijvsrheld. De gedrukte be- drijfstoestaod neemt gaandeweg toe. Er is totaal geen afzet.'Eenige fabrie ken hebben de laatste weken een loons verlaging toegepast. Een voor do arbeiders nog ergere maatregel Is het ontslag dat op een der grootste fabris- ken »De Am$tel« Zaterdag aan een 30-tal gezellen wegens slapte is aange zegd. Het vooruitzicht wordt voer dezen tak van bedrijf, zoo nauw ver want aan de schoenindustrie steeds duisterder. Komt er dan ook voor de leerfabrieken niet spoedig hulp, zoo als de tijdelijke lavoerbelemmerleg die, zoo&ls vertrouwd wordt, aan de schoenindustrie hulp zal brengen, dan gaat het den weg van den ondergang met ras«che schreden op. t Het wetsontwerp betreffende de tijdelijke crisisbelasting op sigaren en schoeisel, welke in de plaats treedt voor de invoerregeling voor die artike len van 192?, is thans definitief door de Deensche Volksvertegenwoordiging aangenomen Voor den invoer van schoenen en sigaren zijn derhalve in Denemarken geen invoervergunningen meer noodig. In het thans aangenomen wetsont werp is met betrekking tot de nieuwe invoerrechten het navolgende bepaald. In den tijd van 1 April 1923 tot 30 Juni 1923, deze beide dagen inbegre pen, wordt het invoerrecht op de na te noemen soorten schoeisel en deelen van schoeisel als volgt bepaald a. van schoeisel met bovenwerk, waarin zijde aanwezig is (No. 164 in de douanewet van 5 Mei 1908) Kr. 4 per Kg. 15 pCt. ad valorum b van al het schoeisel, vallende onder No. 236 van vorengenoemde wet (met uitzondering van schoeisel met houten zolen), benevens van al het schoeisel, vallende onder No. 157 der zelfde wet, wanneer het in verbin ding is met leeren of rubberzolen (met uitzondering van overschoenen), zoo mede van genaaide bovendeden van wollen stoffen Kr. 4 per Kg. 7'/j pCt. ad valorum c. van schoeisel met rubberzolen en bovenwerk van ongeverfde plantaardige stof, zoomede van genaaide bovendee- len en zoodanige stof Kr. 1.25 per Kg. d. van alle andere schoeisel dan het bovengenoemde met rubberzolen en bovenwerk van manufacturen; benevens van alle onder No. 238 van vorenge noemde wet vallende deelen van schoeisel, zoomede van genaaide bovendeelen en andere manufacturen dan zijden of wollen stoffen of de sub c. genoemde plantaardige stoffen Kr. 2 per Kg. Indien aan zekere voorwaarden met betrekking tot beperking van de te maken winst, verlaging van loonen en vermeerdering van arbeidsuren van de schoenen- en sigarenindustrie zal zijn voldaan, blijven voor het artikel schoe nen bovengenoemde invoerrechten to1 October 1923 van kracht. Onder dezelfde voorwaarden wordt het invoerrecht van de bovengenoemde soorten schoeisel en deelen van schoei sel daarna tot en met 30 Juni 1925 als volgt bepaald van het onder a genoemde schoeise Kr 1,50 per Kg. 4-15 pCt. ad valorum van het onder b genoemde schoeise en deelen van schoeisel Kr. 1.50 per Kg. 7'i2 pCt. ad valorem; van het onder c genoemde schoeise en deelen van schoeisel 7o öre per Kg. van net onder d genoemde schoeisel en deelen van schoeisel Kr. 1 per Kg. DRUNEN. Zondag hield de P.D.V. Vliegende Vrienden» gevestigd In het Cïié Elshout eene wedvlucht van uit Lier. Afstand 74 K.M. alwaar de duiven door den coavoyeur van denTilburg- schen Bond, vermoedelijk om 8 uur in vrijheid werden gesteld. De eerste prijsdulf werd geconsta teerd om 9—2—20, de laatste prijs winnende duif om 9—49—7. De prijzen werden behaald als volgt le en 2a pr. H. Bergmass-Vrijhoe- vc», 3e, 5e en 7e pr. Th. Elshout Adr.zn-, 4e es 8e pr. H. Ravensteijo, O- p?. J. vaa Giersbergen, 10e prijs P. Pelders, Konings Poule H. Berg mans Vrijhoeves. De prijs der boter aas de Coöp. Eerste Langstraatscke Steomzulvel- fabriek alhier is gesteld op f 1,80 per kg. Heden is het 40 jaren dat de haar K. v. d. Linden als onderwijzer aan de O. L. Scfeool alhier is werk zaam geweest. Voorzeker zal dezen dag niet oaopg£»$rkt voorbijgaan. Den jubilaris ooie hartelijke gelukwenschen DRUNEN, 29 April. Hedenmiddag had in het café van den heer M. Vis sers het m.i. veel ie weinig bekend gemaakt matinee plaats. Niettegen staande dit feit was de zaal zeer goed bezet. Dit matinée werd gegeven door het kwartet, dat Zondag 15 April 1.1. op zoo schitterende wijze in Bergen-op- Zoom uit het strijdperk trad en den tweeden prijs behaalde (de hoogste die werd toegekend.) De nummers werden heden door het viertal dan ook zeer prachtig uitgevoerd en dat het publiek genoot, getuigde wel het zeer hartelijk en langdurig applaus. Bij deze gelegenheid had zich de heer Vergeest, violist uit Waalwijk, belangeloos disponibel gesteld om dit matinée mede op te luisteren. Door zijn zeer zuiver spel, begeleid door den jongenheer Verhoeven op de piano, wist hij het publiek zoo te boeien, dat na elk nummer het daverend applaus bewees, hoe men zulk een spel waar deerde Ook het spel van den jongenheer Verhoeven die zijne studies onder goede leiding maakt, want waar men aandurft de Trouvère op de piano te begeleiden en dat voor een 13-jarigen knaap, moet men wel een degelijke leiding hebben. Ook het duet, gezongen door de Gebrs. Ypelaar oogstte veel bijval. Het werd dan ook keurig gezongen. Spoedig hopen we weer eens op zoo'n matinée te worden verrast. Prov. Ct. Gemeente een plaatselijk comité ge vormd voor gelden verzameling voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van haar 25-jarlg re- geerings-jublleum, Het Coml'é bestaat uit Edelachtb. Heer Van Llempt, Vooi- zitterA, Willem?, Secretaris-Penning meester, Eerw. Heer J. Wiilems, J. Muskets?, J. van Loon, H. Brok, C. Jozen, J. A. Klijn, G. Piron en J.Bax. De Heer P. van Loon alhier werd met ongeveer algemeene stemmen herbenoemd als lid van den Raad van 'oezicht op de Boerenleenbank te 3,usen. ELSHOUT. Er heeft zich in deze NIEU WKUIK. Zondag j.l. hield de postduivenvereniging »G.V V.» een wedvlucht vanuit Haile (België) afstand 127 K.M. D# duiven werden om 8 uur In vrijheid gesteld. Hoewel het de eerste julteclaedsche wedvlucht was kwamen de duiven vroeg op het hok. Do eerste duif werd geconstateerd om 9 27.47. De laatste ofwel 2le prijswinnende duif om 9.40,6. De prijzen werden als volgt behaaldA. Brok 1, 3, 7, 8, 19. W. van Faller 2, 18. C. Coolea 4,14. A. Samuels 5, 20, 2l. A. van Spijk 6, 9, 11, 12, 17. J. v. d. Aa 10. A. v. Steensel-van Loon 13. M. Elshout 15. Tb. van Eethen 16. Poulprtjzen van 25 csnt: A. van Spijk 1, 2. A. van Steensel-van Loon 3. Th. van Eethen 4. W. van Faller 5. K ïniugspoulen A. Brok 1, 3. W. van Falier 2. Vrijdag a.s. inzetten voor Mons. Door de strenge nachtvorsten der gepasseerde week zijn alhier bij ver schillende tulndors de kruisbessen bevroren. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Benoemd tot le onderwijzer aan de Libanonschool te Rotterdam de heer W. Halmslng, onderwijzer aen de Chr. School alhier. Datarn van indiensttreding 1 Sept. a.s. Is de maand Maart 1923 werd aan het Hulpposskaotoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 3466.44 (45 inlagen) terugbetaald f 2201.13 (31 terugbet.) en ia de maand April 1923 Ingelegd f5905.55 (51 inlagen) terugbetaald f 2201.13 (31 terugbet.) De Postduivenvareenlgiag Lucht vaart», gevestigd bij den heer H. v. Heeseb,Sprangsche Vaart, hield j.l. Zondag eene wedvlucht vanuit Hall. De prijzen werden behaald als volgt le sa 4e pr. H. v. Hsesch, 2e en 9e pr- C. Moorval, 3e, 5e, 6s en 7epr.J. van Constanje, 8e pr. C. van Rooij. Alhier werd opgericht eene post duivenvereniging »De Zwaluw» met aanvankelijk 10 leden. De vluchten zullen Zaterdags gehouden worden. CAPELLE. DeCh'. Zangvereniging Hallelujah» hoopt dit jiar deel te nemen aan het in Augustus te houden concours te Sleeuwijk. Onze voormalige predikanf, Ds. J. H. Koster, thans te Wouterswoude heeft een beroep uatvangen naar de Nsd Herv. gemeente te Montfoort. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang—Capelle op Woens dag 2 Mei a.s. des namiddags te 4 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming Ambtenaren van de Burgerlijken Stand. v 3. Benoeming van leden der scha tingscommissie. 4. Benoeming van een onderwijs ras aan de O. L. school in de K te Capelle. 5. Vaststelling verordeningen, re gelende de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der perso neel belasting. WASPIK. De Raad dezer gemeente zal op Vrijdag 4 Mei des nam. 4 uur een openbare vergadering houden. Aan de orde 1. Mededeelingen. 2. Advies wedde gemeenteontvanger. 3. Verhooging subsidie teekenschool. 4. Adres Boerenbond om aansluiting bij den veekring. 5. Wijziging verordening op de keurloonen voor vee en vleesch. 6. Wijziging der begrooting 1922-'23. 7. Benoeming ambtenaar Burg. stand. 8. Bespreking steunregeling aan werkloozen. WASPIK. De postdnlven-vereenlglng «De Reisduif», gevestigd bij de® heer Chr. vaa Dongen, hield gister haar wedvlucht uit Hal (België) vla L B. De prijzen werden behaald als volgt P, J. Broekman 1 en 6, M. Coes- mans 25,P. Broekmans 3—811 12 Jac. v. d. Berg 4, H. IJpelaar 7, F. Berkelmans 9, A. van Tilborgh 10. Van de duiven ts 8 uur losgelaten kwam de eerste hier aan om 9 uur, 18 min. au 40 sec. De laatste om 9—44—52. In een gister gehouden alge meene vergadering van het «W.G.K werd tot bestuurslid gekozen, de Heer B. van Schijndel. Op ultnoodlglng van het Bestuur der Harmonie «De Eendracht» te Raamsdonksveer, nam Wasplks Man- neakwartet gister deel aan de uitvoe ring dcor bovengenoemde vereeniging gegeven. De verschillende nummers, door het kwartet ten gehoore gebracht, werden uitbundig toegejuicht. De prijs der boter Is dalende en teruggebracht tot f 1.05 per pond. De handel in paarden is op 't oogenblik levendig. De prjjzen zijn 1 i

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5