f MN» BH IM. Derde Blad. Provinciaal Nieuws. Numm. 40. Zaterdag 5 Mei '23. Het Jubileum. Met volkomen Instemming nemen vïij 't volgende alt het D. v. N. over. Ia de meeste plaatsen, steden en dorpen is na wel bepaald op welke dagen de feesten ter gelegenheid van het regeeriogsjublleum van H- M. de Koninging zullen worden gevierd. De voorbereidingen zijn in vollen gang en alles belooft een verloop te hebben als met de belangrBkheld van de te herdenken gebeurtenis overeen komt. }Bij alles zit voor, dat het niet wordt ein feesten zonder mee', of een feest vieren om het feesten alleen, Het heeft een dieper zin, dat overal |0 den lande het regeerings-jublleum wordt herdacht. Daar wordt weleeas gevraagd of tegenover zooveel, dat het gezag poogt onderste boven te gooien niet te wei- ig uiting wordt gegeven aan wat toch uep ln het Nederlandsche gemoed worteltde gehechtheid aan ons wet tig gezag, zooals het ln de persoon van H. M. Koningin Wilhelmloa is ver- «genwoordlgd. De vaderlsndsche gezindheid, de trouw aan ons Oranje Vorstenhuis leeft oog onverzwakt en vooral onvervalscht la ons Nederlandsche volk. Wie het anders mocht willen denken, hij kijkt teveel naar één kant. Hij ziet en vooral hfl hoort te veel enkel en alleen naar degenen, en naar de stroomingen, welke het grootste gerucht weten te maken en meenen daarmee alleea innerlijke kracht te kunnen demonstree- ren. Om dat nog eens ln herinnering te brengen en ook om dat nogeens te tonnen, tegelijk met de liefde tot onze regeereade wettige koningin, daacom Is het zoo goed, dat In oaze dagen van gezags-pessimisme de Nederland' sche koningstrouw nit heeler harte aij 't ten overvloede wordt kenbaar gemaakt, En ook uit dankbare erken telijkheid voor wat ons land in verge lijking met andere landen zoo gelukkig mocht worden bespaard. Dat vordert niet alleen meedoen met het feestelijk en dankbaar herdenken, maar ook medeleven ln de voorberei dingen welke aan die feesten moeten voorafgaan, en zonder welke zi] niet naar weusch, en naar waarde zullen kunnen slagen. Dat vraagt moreele en ook stoffe lijke steun en hulp. Moge zij ruimschoots gegeven wor den overal waar zij worden gevraagd. Mededeelingen der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. Uitvoer uit bezet Duitschland. De aandacht wordt er op gevestigd dat, hoewel de termijn van indiening der certificaten bij de bezettings-auto- riteiten op 1 Mei jl. was verstreken en dus geen nieuwe aanvragen in behan deling zouden kunnen worden genomen, het toegelaten is, in naar het oordeel onzer Kamer dringende gevallen tot nader bericht de behandeling der bij haar binnenkomende aanvragen voort gang te doen hebben. Hoewel het Dep. van Buitenlandsche Zaken bereid zal worden gevonden zooveel mogelijk te bevorderen, dat de alsnog af te geven certificaten nog door de bezettingsautoriteiten zullen worden aangenomen, kan van die zijde ter zake geenerlei zekerheid worden geboden. verklaren, dat hij geacht wil worden tegen het ontwerp te hebben gestemd, zulks te meer waar deze aangelegen heid reeds zoo ampel behandeld is. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zegt, dat er slechts heel weinig industrieën in ons land zijn, die bij een tijdelijk invoerverbod ge baat zijn. Daarin ligt dus reeds een beperking, die de vrees voor het hel lend vlak kan wegnemen. Bovendien is een invoerverbod een j zoo abnormale maatregel, dat hij altijd uitzondering zal moeten blijven Over iet gevaar van repressaille-maatregelen acht spr. het gewenscht zoo weinig mogelijk in het openbaar te spreken, -let wetsontwerp is echter reeds eenige maanden in het buitenland bekend en spr. heeft nog geen aanwijzingen ont vangen, dat repressaille-maatregelen te duchten zouden zijn. Overigens wordt de regeering door dit wetsontwerp niet aan een absoluut invoerverbod ge bonden, zoodat zij bij ongewenschte jrijsst^ging haar maatregelen kan nemen. De beraadslaging wordt gesuten. Het wetsontwerp wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Tot hulpkeurmeester U den Keurlngskring Waalwijk is beioemd de heer Hesselmans te Kaatsheuvel. Door den heer Van Rijiewijk zijn aan den Minister van Finasci'tn de volgende vragen gestold Je. Kan de Minister mededeel® of onlangs een contract is afgesloten be- trefteede het looien van huiden tussihen of vanwege het Rijk eenerzijds er de firma Roes en Zn., te Delft, anderzijis 2e. Is de Minister bereid dat contact te publlceeren, of, zoo neen, ter v»ie te leggen voer de Kamerleden 39."° Zijn meerdere Nederlandscie looiers alvorens dit contract af te sluite», in de gelegenheid gesteld gewordta om kennis te nemen van den wens® der Regeering, om in loon te latei looien en hun condities op te geven Zoo ja, is het gesloten contract voot bet Rij* het voordeeligst f denken daar heen te gaan Beide plaatsen toch liggen een uur sporens van hier en dan gaat het niet aan de ongeregelde avondlessen daar te volgen Wanneer die reorganisatie aldaar haar beslag zal krijgen is nog niet bekend De minister heeft bevolen, dat de avond lessen daar voorloopig maar op den ouden voet moeten doorgaan, omdat het onmogelijk bleek op tijd klaar te zijn. Intusschen zijn de leerlingen te Winterswijk geheel van onderwijs ver stoken en de vraag is hoe lang zal dat duren. Deze maatregel wekt groote ontstemming bij de ouders en men vraagt zich af, waarom de minister de dagnormaallessen alhier niet heeft doen doorgaan tot alles voor de overplaatsing gereed was De leerlingen der opgeheven rijks normaallessen te Sneek, Dokkum en Franeker zullen over de normaalscholen te Buitenpost, Drachten en Heerenveen verdeeld worden, met invoering van j zoo noodig het beurzenstelsel. De school te Leeuwarden kan geen meer leerlingen plaatsen zij is geheel bezet. In verband mat de beslissing van den minister van onderwijs om te Drachten de rijks-dagnormaalschooi gevestigd te houden, hebben Gedepu teerde Staten thans goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad om van gemeentewege een schoolgebouw te stichten. Naar wij met genoegen vernemen heeft de Chr. Zangvereeniging „Halle lujah" alsnog besloten deel te nemen aan de uitvoering der Cantate ter ge legenheid van de a.s. Jubileumsfeesten alhier. Mochten er misschien zanglief hebbers zijn, niet aangesloten bij een der openbare gezelschappen en die gaarne aan de Cantate willen mede werken, zoo kunnen zij zich voor deelname bij een of andere vereeniging aanmelden bij den heer Jac. Sars, die deze aangelegenheid dan met de overige directeuren zal regelen. Morgen zal de R K. Werklieden 4e. Is de bezuinigingslnspectle over vereeniging een processie houden naar dit contract gehoofd es, zoo j», hseft Elshout. Om 5 uur 's morgens wordt zij van haar overtuiging doen blijken, jde stoet voor het Bondsgebouw op- Waalwijk, 5 Mei 1923 Het „Schoenenwetje" is gisteren zonder hoofdelijke stemming door de Eerste Kamer aangenomen. De wet is er dus en wij hebben alle reden te gelooven dat het nu meteen beetje vlugger tempo zal gaan dan tot dusverre. Zijn we goed ingelicht dan is de commissie van advies reeds ge heel voor mekaar en zijn ook denoodige regelingen voor uitzonderingen, con senten enz. geheel getroffen, zoodat spoedige inwerkingtreding kan worden tegemoet gezien. Moge het „Schoenenwetje" onze industrie ten zegen zijn Het wetsontwerp tot tijdelijke beperkingvan den invoer van schoen werk in de Eerste Kamer. De heer Schönfeldt (v.-d.) ontwikkelt verschillende bezwaren tegen het wets ontwerp en sluit zich aan bij het adres van de Amsterdamsche Kamer van Koophandel. Verder gewaagt spr. van de gevaren van repressaille maatregelen, die aan maatregelen als deze verbonden zijn Het wetsontwerp zal bovendien zijn doel missen, omdat er niet meer door zal worden gefabriceerd. Alleen de bestaande voorraden tegen dat het voor het Rijk de voot deeHgste gelegenheid biedt om leder vaa la- heemsch fabricaat aaa te schaffen f 5e. Heeft de bezulnigiagsinspectle zich bij haar taak door een onpartijdig persoon of lichaam laten voorlichten f 6e. Heeft de Minister of zijn gemach tigde, gebruik gemaakt van den Rijks voorlichtingsdienst ten bate der leder industrie te Waalwijk? In ons vorig nummer hebben we medegedeeld dat de leerlingen der Rijksdagnormaalschool van hier naar den Bosch zijn overgegaan. Gisteren werden op last van den Inspecteur Mr. Baron Van Voorst tot Voorst te 's Bosch een aantal banken van hier weggehaald voor de school te 's Bosch, die behalve ingericht ook niet gehuis vest blijkt voor een zoo groot aantal leerlingen. Men moet zich toch wel ergeren aan 't feit, hoe onder een mom van bezui niging de belangen van 't onderwijs en ook die der werkelijke bezuiniging zoo met voeten worden getreden. Men heelt voor eenige jaren Waalwijk als centrum-plaats aangewezen, men hief verschillende normaalscholen op en vestigde hier een dagnormaalschool en liet de gemeente een prachtig ruim schoolgebouw zetten 1 Nu plotseling is deze gunstige ligging blijkbaar weg, wordt de school opgeheven, zet men een prachtig ruim modern gebouw leeg en laat den Bosch bestaan, waar men alleen beschikt over een slechte school met ais 't ware kamertjes, om zeker eerlaug aldaar een nieuwe te bouwen Men verandert de school te Breda in een dagnormaalschool, heft de school te Eindhoven op, maar her- roept dit besluit en sticht ook daar een dagnormaalschool, alles vanwege de bezuiniging. Men zendt de jongens naar den Bosch en geeft hen een tege moetkoming voor reis- en verblijfkosten, terwijl directeur en leeraren te Waalwijk thans op 4 Mei nogrondloopen, zonderte weten wat of waarheen. Men let niet op de argumenten van het Gemeentebestuur van Waalwfjk, van een tiental gemeentebesturen uit den omtrek, van de vereeniging „Waal- wijks Belang" en andere vereenigingen. Men verwaardigt zich zelfs geen ant woord, men houdt zich stil in den Haag en gaat in den Bosch en Breda maar door! Wij vragen nogmaals is het niet ergerlijk hoe met de belangen van t onderwijs wordt omgesprongen, onder 't mom van bezuiniging die het tegen- dael van bezuiniging is. Welke invloeden zijn hier toch in t spel, zouden we durven vragen Hoe ook op andere wijze met de normaalscholen en met de belangen der leerlingen wordt omgesprongen moge blijken uit de volgende berichten Men meldt uit Winterswijk Krachtens ontvangen bericht van de betrokken autoriteiten moet het onder- wijs van dc dagnormaallcsscn alhier ontwerp te zullen vragen, doch wil geacht worden te hebben tegengestemd. De heer Smeenge (v.b.) acht het niet noodig een rede tegen dit ontwerp te houden, aangezien er geen verdere sprekers zijn ingeschreven. Waar de tijd dringt wil spr. volstaan met te zonder "dat de leerlingen nog weten onder welke voorwaarden of tegemoet komingen of zelfs wanneer zij naar een andere inrichting kunnen overgaan. De normaallessen te Zutfen en Doe- tinchem moeten eerst nog in dagnor maallessen veranderd worden, aleer leerlingen van hier er aan kunnen gesteld en kaarten uitgereikt voor een plaats in de kerk te Elshout, gedurende le H. Mis van half zeven. Ook niet-bonds-leden kunnen mee pan en betalen 5 cent voor de kaarten. De stoet zal bestaan uit het Vaandel, buidjes met bloemen, die voor het Mria-beeld in den Elshout worden nergelegd, voorts vrouwelijke leden, he vaandel der Lederbewerkers, de hamonie en de mannelijke deelnemers. )e H. Mis wordt opgedragen door de Eerw. adviseur, die eene predicatie hodt over de H. Maagd, waarna de H. Communie wordt uitgereikt en ook woden gezamenlijk eenige liederen gezangen. Ei wordt natuurlijk op groote deel- nemtg, ware devotie en ieders mede- werkig tot ordelijk en stichtend verlop gerekend. .1. Zondag ba haalde het Kiuts- booggzelschap »Nooit Gedacht» met eea zeta!, waarvan er vier uit 't tweede zestai, >p het Bondsconcours te Vacht den 6a prijs, eea prachtig verguld zilvcrenmedaille. Door bovengenoemde "vereeniging wordt ox 10 en 13 Mei a.s. een gröot Ktiagcofcou'S gegeven, hetgeen naar we vernenen zich weer ln een groote deelnamtvaK'utsbooggezelschappen uit den ontrek en ver daar bulten zal kunnen vtheugen. Deze efeeclglsg pas een jaar ge leden wer opgericht, durft bet aan om grootewedstrijdeu te organlseeren en gezien 'e groote belangstelling van haar zusterereenigiogec verleden jaar getoond bijhaar concours mogen we verondersteen dat dit jeugdig ge zelschap zar gezien en bemind is onder haar nede-gezelschappen, daar ze vol lof uren over de regeling en het verloopran het vorige concours. Ook nu Qrven we de verzekering te geven datlies in de finesses zal zijn zoowel wat d regeling als de prijzen betreft, welkeaatste waaronder prach tige Beker, .auwerkracs, Draagme- dallles en nogtal van fraaie medailles, in één woord chitterend zijn te noe men en vooi belangstellenden a.s. Zondag ln het Clublokaal, bij den heer J. van HelvoirtCafé Putstraa', zullen zijn te bezlchtign. We wensche de vereeniging veel succes met haanoncours en hopen dat het weer ook dsrtoe zal medewerken, dan kan het ïtbliek weer van een spannenden staf genieten onder de deelnemers vandezen edelen tak van sport. Nog zij vermei dat op beide dagen het concours on 12 uur een aanvang zal nemen en wedt door »Nooit Ge dacht» verzocht at de vereenigingen uit den omtrek om opdea eersten dag deel te nemen voor sn goeden regel en gang van het colours. De algemete vergadering van den Bosschen Dio, Mariabond wordt Maandag 16 Me in Lohengrin te 's Bosch gehouden Om 10 uur draat de Z Eerw. heer N. v. Riel, adviser en pastoor van Waalwijk eene H Mis op in de Kathedraal, waaronsr het zangkoor der Maria vereenigit; te St. Oedenrode liturgische gezangensal uitvoeren. Om 11 uur begint de veradering Verschillende voostellen staan op de agenda. Inleiding! nullen worden gehouden door den Z Eerw. heer L Simonis, directeur van Sobriëtas, over „Het kort program van Sobriëtas", door Mevrouw M Graat-Hermans over het onderwerp „Op welke wijze kunnen wij vrouwen en meisjes weren uit de herberg", door den Z Eerw. Pater Ar- senius O C, alhier over „Drankbe strijding en verdieping van het geestelijk leven". Prov. Ct. Circus Caroli heeft z'n tent dan in onze gemeente opgeslagen en de bijzonder vlugge manier waarop het optrekken der groote tent geschiedde, de drukte rondom, trok aller belang stelling Vanavond gaat de groote openings-voorstelling, die zeer zeker een druk bezoek zal trekken. Afgaan de op de programma's, den roep dien het circus van andere plaatsen is voor afgegaan, twijfelen we er niet aan of we krijgen werkelijk iets zeer bijzonders te genieten in deze wereld-circus. De prachtige paardendressuur en de mooie variété-nummers, willen ondanks al het andere gedoe in deze tijden er wel in, men houdt over 't algemeen van een circus, dat zal ook hier wel weer blijken, wat wij de ondernemende directie gaarne toewenschen In ons volgend nummer geven wij eene bespreking. De stoomschoenfabriek „Elveka" werd gisteren aangekocht door den heer Antoon Treffers voor een bedrag van f 18000 in opdracht van de „Gel- dersche Credietvereeniging", terwijl de machines zijn overgegaan in handen van den heer C. Th. van der Heijden, handel in schoenmachines alhier. Naar we vernemen is gedurende de eerste vier maanden van dit jaar aan steun uitgekeerd de som van f 10776,31. Aan georganiseerden is een bedrag van 1 5406.10 en aan ongeorganiseerden een bedrag van f 5370,21 uitgekeerd Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de Reclame-Marktdag te 's-Bosch, ge organiseerd door den Kooplieden- en Marktkramersbond „Door vereeniging Verbetering". Nog kwamen bij W.B. bericht van adhaesie-betuiging inzake de Rijks dagnormaalschool in van de gemeente besturen van Waalwijk en Woudrichem. Zondag a s. des nam. 2 uur hoopt Ds Mühlnickel te voormalig Besoijen in de Bediening des Woords voor te gaan, tevens Bediening van den H. Doop, terwijl op Donderdag (Hemel vaartsdag), des avonds om 7 uur, Ds Jonkers uit Waspik voor de gemeente hoopt op te treden. In de dezer dagen gehouden ver gadering van aandeelhouders der Ned. Schoenindustrie v.h. Gebr. Hoogen- bosch werden de balans en de winst en verliesrekening goedgekeurd. Het winstsaldo over 1922 ad f46 281 57, werd afgeschreven op het verliessaldo over 1921, waardoor dit teruggebracht werd tot f 19 004.34'/j. Tot commissaris werd benoemd de heer J. A. Hoogenbosch te Den Helder. In de 26 dezer gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders der Delftsche Leerlooierij en Drijfrie- menfabriek v.h. Alex Adam te Delft, werd besloten over het afgeloopen boekjaar geen dividend uit te keeren en 't voordeelig salo der winst- en verliesreking ad f 5.923 over te schrij ven op de nieuwe rekening. De heer mr. L, j Piemp v. Duiveland werd als commissaris herkozen. Aandeelen dezer onderneming wer den op 30 April ter beurze verhandeld tot 33 pCt., vorige koers was 25. had de bakker Th. van der Geld al hier ergen plaag van ratten. Zoo nu en dan werd er wel eens een gevan gen door middel van een klem, doch hoe meer men er ving, des te meer schenen er voor in de plaats te komen. Het werd den laatsten tijd zoo erg dat ze zich op klaar lichten dag vertoonden en een gestorven kip welke in het achterhuis was neergelegd, gehèel had den opgevreten. Toen dan hedenmor gen wederom een der ratten door het achterhuis liep, zag de bakker ze toevallig in een gat onder de plavuizen verdwijnen en zou men er jacht op gaan maken. Hoe groot was echter hun schrik toen men bij het oplichten der plavuizen de ratten bij tientallen zag te voorschijn komen. Als curiositeit kan hier gemeld worden dat met be hulp van een hond, die er alleen on geveer 50 dood beet, in een uur tijds niet minder dan 120 ratten werden gevangen. Er werden nog verschillen de nesten met jongen aangetroffen. Niettegenstaande de groote opruiming vreest men nog niet geheel en al van deze lastige dieren te zijn bevrijd. Bij de gehouden aanbesteding voor de opslagplaats van de veiling- vereeniging „de Langstraat" werd dit aan de laagste inschrijvers B. van En gelen en Toon van der Aa gegund voor den prijs van t 0.265 per 100 Kg Het rijden werd voor den prijs van 13 cent gegund aan Van Dord te Elshout. Op Zondag a s. zal door de Harmonie „de Eendracht" een muzikale wandeling worden gemaakt door het dorp. VLIJMEN. Zondag 6 Mei a s. zal het Kruisbooggezelschap „de Vooruitgang", gevestigd in café ,'t Centrum" alhier, haar aangekondigd groot kringconcours houden, waarvoor de volgend# prijzen zijn beschikbaar gssteld: Voor le zestallen, le pr. Prachtig zilveren Beker. 2e pr. 3e pr. 4e pr. 5e pr. 6e pr. 7e pr. 8e pr. Lauwerkrans. Medaille. „De Maandagmorgen' wordt aan huis bezorgd (in de kom der gemeente) bij diegenen, die zich voor 3 maanden abonneeren (vooruit betaling f 0 75 Losse nummers zijn 's Maandags 's morgens vanaf 8 uur aan ons bureau verkrijgbaar a 5 cent. De Administratie ELSHOUT. Zondag 29 April had de jaarvergadering plaats van het Wit-Gele Kruis alhier. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat door de Eerw. Zuster Wijkverpleegster niét minder dan 2286 bezoeken waren afgelegd. Het aantal bezoeken aan het wijklokaal bedroeg 1338 De rekening sloot met een nadeelig saldo van f 14.265. Van het hoofdbestuur was een subsidie ontvangen van f 50. De aftredende be stuursleden de heeren A Klijn, A. v. Sluisveld en A. Wiilems werden bij acclamatie herbenoemd. Het bestuur werd gemachtigd, het bijwonen der algemeene vergadering verplichtend te stellen op boete van 25 cent. Door besturen van verschillende processies en andere vereenigingen is het verzoek gedaan om in de maand Mei met hun vereeniging naar dit genade oord te kunnen komen. Zondag a.s. zal om half 7 een H. Mis worden opgedragen voor de pel grims uit Waalwijk en om half elf voor de processie van Tilburg. De geldenverzameling voor het Nationaal huldeblijk aan H.M. de Koningin heeft alhier opgebracht een bedrag van f 73.16. NIEUWKUIK, Sinds geruimen tijd Koningskruis. Rozenprljs. r.. Eereteeken, Voor 2e en meerdere zestallen, le pr. Prachtig zilveren Lauwertak. 2e pr. Medaille. 3e pr. Terwijl 't gezelschap dat de meest» zestallen medebrengt, een extra medaille ontvangt. De tuin waarin het concours gehou den wordt, is rondom afgesloten, zoo dat de schutters tegen alle wind be schut zijn. Reeds hebben verschillende gezel schappen bericht gezonden dat ze aan dit concours met een of meer zestallen zullen deelnemen, zoodat men verwacht dat het dien dag een heele drukte zal zijn. Moge het weder dien dag maar meewerken. Het bestuur zal zorg dragen dat het ieder zoo aangenaam mogelijk zal worden gemaakt en elk gezelschap op tijd zal kunnen vertrekken. Het concours begint des middags om 12 uur en eindigt om 7 uur. Het inleggeld bedraagt voor le zes tallen f 2,50, voor 2e zestallen f 2.— en voor meerdere zestallen f 1.50. VLIJMEN. Aan het postkantoor Vlijmen es da daaronder ressorteeren- de hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1923 ingelegdf20862.08 en terugbetaald f 25818.41. Hst laatste door dat kaetoor uitgegeven boekje draagt het numm?r 6646. Hedenmiddag werden wij opge schrikt door het luiden der brandklok ken. Het huls van F. van Heivoort stond ln volle vlam en lag in zeer korten tijd geheel in asch Twee var kens kwamen ln de vlammen om. Niets kon gered worden. Vrouw en kinderen moesten spoedig het huls verlaten. Daar de wind guo9tlg was kon men den brand tot dit pand beperken. De brandweer was dadelijk bii de hand. Assurantie dekt heel laag de schade. Oorzaak onbekend. HAARSTEEG, Tot onderwijzer aan de bijzondere R. K, Jongensschool (vierde leerkracht) is door bet kerkbe stuur benoemd de heer W. Heesbeet», ihant ln gelijke betrekking te Vlijmen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sorassg.) Onder enorme belangstelling van familie, vrienden en bekenden, herdachten j.h Woe sdag de echtelieden Adrlaan de Jong en Maria van Diemeo den dag waarop zij voor 50 jaren ln den echt werden verbonden. Ook wij feliclteeren dit echtpaar hartelijk met dit gouden feest en wenschen hun nog vele jaren leven en gezondheid toe, opdat zij ook eenmaal hun diamanten huwelijksfeest mogen vieren. Daartoe door het jublleerende echt paar in de gelegenheid gesteld, vierden de jongelui In de buurt gisteravond feest in de zaal van den Chr. Volksbond. Naar wij vernemen hoopt Ds. Wolthers van Kamperveen op Zondag 13 Mei a.s. zija Intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Men schrijft ons In de Woensdag j.l. gehouden ver gadering van den raad der gemeente, werd met algemeene stemmen vernie tigd het besluit van den raad der voormalige gemeente Capelie, waarbij deze weigerde gelden beschikbaar te stollen voor de sdchting van een Bijzondere Christelijke School. In deze zelfde vergadering besloot si X UOI, VUU« IHUIgV-U £jIa* --

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9