Nieuws uit fieusden. Nieuws uit Kaatsheuvel Provinciaal flseuws 7. Een mol. 8. De dooier van een ei. 9. Hij vroeg mij om een boterham met kaas. 10 Een tafella. 11. Een beetje water en een stukje zeep. 12. Uitdrukkingen voor „in de be nauwdheid zitten" (hij zit in de rats in z'n stinkert, in z'n rikketik, in de piepzak, in de penarie, enz. Men wordt verzocht, op opvallende verschillen, met naburige dorpen met een enkel woord attent te maken. Ant woorden (met duidelijke vermelding van de plaats, waar de woorden worden gebruikt en verder van naam, adres, leeftijd, beroep en geboorteplaats van den dialectspreker) en van het blad waaruit de lijst met woorden is over genomen, worden gaarne voor 1 Juli ingewacht bijKloeke, Schotersingel Haarlem. De bedoeling is, dat 't materiaal voor alle provinciën, ook voor Friesland Noord- en Zuid-Holland wordt inge zonden. Men late zich niet weerhouden door het feit, dat de dialectwoorden vaak min of meer op de woorden der schrijftaal gelijken, immers ook dat te constateeren is juist van grootbelang. alleen enkele groot importeurs in staat de Hollandsche markt nog meer dan voorheen met leder uit den vreemde te overladen. Het is dan ook onmoge lijk langer op deze basis door te werken. De groote risico's aan het Looiersbedrijf verbonden en de zoo goed als absolute zekerheid van aan merkelijk verlies op het product zijn niet langer te dragen en zal ons indien geen Regeeringshulp opdaagt, nood gedwongen verplichten de fabrieken te sluiten Gistermiddag omstreeks half twee reed mej E. uit Kaatsheuvel per fiets in kalme vaart en in den goeden bocht den hoek Mr. v. Coothstraat—Groote Straat om, toen zij plotseling door een van den anderen kant aansnorrenden fietser werd aangereden met zulk een kracht dat zij op de trottoir terecht kwam met het ongelukkig gevolg dat haar beide polsen werden gebroken. Het is hier op dezen hoek steeds maar vooral nu er de schutting nog staat, zeer gevaarlijk Waalwijk, 16 Mei 1923. De commissie van advies inzake de Schoenenwet die Zaterdag j. 1 namens den Minister van Arbeid door den chef der Afdeeling Handel en Nij verheid is geïnstalleerd, heeft haar werkzaamheden direct aangevangen. De Waalwijksche Looiersvereeni ging van meening zijnde, dat de toe stand in de ledernijverheid onhoudbaar geworden is, besloot een krachtige actie te voeren tot verkrijging van Regeerings hulp want mocht deze onverhoopt niet worden geboden, dan zal dit noodge dwongen leiden tot algeheele stopzetting der lederindustrie. Een commissie werd benoemd die tot taak kreeg zich in verbinding te stellen met andere plaatselijke Looiers- vereenigingen en verder alle Leder- fabrieken in Nederland. Het volgende adres werd tot deze gericht L. S. Hiermede hebben wij de eer U te melden, dat de Waalwijksche Looiers- vereeniging, in vergadering bijeen op 9 Mei j.I. de meening toedraagt, dat de nood in de Lederindustrie dermate gestegen is, dat het onmogelijk is het bedrijf langer in gang te houden. De vergadering besloot daarom, den Hoofdbesturen van de R.K. Vereeniging van Ned. Lederfabrikanten en den Bond van Ned Lederfabrikanten de vraag te stellen of er uitzicht bestaat, dat de Regeering binnen afzienbaren tijd maat regelen tot hulpverleening zal treffen en tevens mee te deelen, dat, mocht onverhoopt de Regeering niet ingrijpen, de nood zal dwingen tot finale stop zetting der geheele Lederindustrie. Indien dit ook Uwe meening is en U bereid bent onze actie te steunen, verzoeken wij U beleefd een schrijven te richten tot het Hoofdbestuur van een der Bonden, waarin U doet uit komen, dat de toestand in de Leder industrie onhoudbaar geworden is en U genoodzaakt zult zijn het bedrijf stil te leggen. De nood is tot het uiterste gestegen. Het is daarom van groot belang dat deze actie krachtig, scherp en met den meest mogelijken spoed gevoerd wordt. Wij verzoeken U daarom, indien U met ons streven accoord gaat, genoemd schrijven omgaand tot het Bondsbe- stuur te richten. Namens de Waalwijksche Looiersvereeniging, De Commissie, NORB. VAN LOON. ADR. JANSEN. CASPAR VAN DOOREN. NORB. GRAGTMANS. Waalwijk, 11 Mei 1923. In de vergadering der Waalwijk sche Looiersvereeniging gehouden op Maandag 14 Mei 1.1. werd besloten onderstaand adres te richten tot het Bestuur van de R K Vereeniging van Ned. Lederfabrikanten en den Bond van Ned. Lederfabrikanten: Aan het Bestuur van de R.K Ver eeniging van Ned Lederfabrikanten, Tilburg. Aan het Bestuur van den Bond van Ned. Lederfabrikanten, Mijne Heeren, Namens de bij de Waalwijksche Looiersvereeniging aangesloten Firma's Gragtmans Wiesman, C. G. Verwiel, J. van Dooren-de Greeff, N.V. P. van Loon GznG. van Loon, C. R. M. Ficq, G. Gompen, H. H. Jansen, Van Iersel-Witlox <Sc Co L. Mombers, Gebr Quirijns, N.V. Stoomlederfabriek „De Kroon", Jac. van Riel, N. V. voorheen R. Delhaye, moeten wij U tot onzen spijt melden, dat de toestand in de Ledernijverheid onhoudbaar geworden is. Door den grooten import van zool en overleder tegen prijzen gebaseerd op de lage wisselkoersen is de verkoop van het inheemsch fabrikaat niet alleen zeer moeilijk maar bijna tot nul gere duceerd terwijl de prijzen tot onder kostprijs zijn gedaald Ook de aanneming en in werking treding van het Schoenenwetje zal o.i. geen verbetering brengen, doch stelt izeer gevaarlijk en hoogst ge Wij zijn daarom zoo vrij U te ver- wenscht zou het zijn dat hier politie pWph hp spHp tot verkrijging van j toezicht is om 12 uur en half twee en tevens dat het publiek wat beter op Iet, rechts houdt en niet veelal als een razende den hoek omsnort. We kunnen er wel mee bijvoegen dat de Mr van beide voor wielrijders, motoren en auto's beschouwd wordt als een renbaan! zoeken de actie Regeeringshulp, reeds zoo krachtig door U gevoerd nog te verscherpen en zou het naar wij vernemen, door de geheele lederindustrie op prijs ge steld worden wanneer U in een ge combineerde vergadering der Lederfabrikantenbonden, deze zoudt willen inlichten of er uitzicht bestaat, dat er op korten termijn Regeerings- maatregelen kunnen worden verwacht, die den invoer van zool- en overleder zullen beperken. Hoogachtend, Namens de Waalwijksche Looiersvereeniging, (w.g.) JAC. GRAGTMANS, Voorzitter. (w.g.) H. VAN TUSSENBROEK Secretaris. Naar wij vernemen kan de uit breiding der afdeeling Schoenmakerij der Rijksvakschool alhier, met vier lo kalen, thans spoedig tegemoet worden gezien. Naar wij vernemen is de oude gashouder aangekocht door den heer F. van Oosterhout voor de som van f1800. Er zit ongeveer 60 000 K.G. plaat ijzer aan dezen gashouder, naar ons mededeelt. Tijdens zijn verblijf te Rome herdacht de ZeerEerw. heer Buijs, pastoor van de parochie H Maria On bevlekt Ontvangen, den dag waarop hij voor 12'/2 jaar door Z. D. H. den Bisschop werd benoemd tot adviseur van De Hanze. Het Bestuur heeft dezen dag niet onopgemerkt willen laten voorbijgaan en heeft den ZeerEerw. heer Buijs, naast de hartelijkste felicitaties, een stoffelijk blijk van waardeering geschonken in de vorm van een mooien Altaar-looper. Ongetwijfeld zal dit bewijs van hoog achting en waardeering voor den Ad viseur een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan en steeds zijn beste krachten te geven om de belangen van den middenstand zooveel mogelijk te bevorderen. - Onze oud-stadgenoot, de heer Jos Groenen, is voor de groote Con certen die in het a s. seizoen in het Kurhaus te Scheveningen worden ge geven, als solist geëngageerd. Hedenmorgen heeft eene confe rentie plaats tusschen B. en W. en de P.N E.M. inzake de electriciteits- prijzen speciaal voor de industrie. Zaterdagnamiddag had de onder- handsche aanbesteding plaats van het bouwen van een klooster voor de Eerw. Broeders. Architect de heer Jos van Ree. Ingeschreven werd als volgt A. van Huiten Krol, Waalwijk f76.900 Rouwhuizen, 's Bosch f 75 600 Roovers, Waspik f 75.200 Wed. G van Huiten, Waalwijk f74.000 H, H. Martens, Oosterhout f73.174 G. de Bont, Nieuwkuik f70.511 WedA. Aarts& Zonen, Waalwijk f 70.380 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund Woensdag 16 Mei 's avonds om half acht zal in de Herv. Kerk van voormalig Besoijen optreden Ds. Mond Candidaat te 's Gravenhage. De huldiging die, zooals wij in ons vorig nummer mededeelden, door Waalwijks Belang in combinatie met de Liedertafel „Oefening en Vermaak" op Zondagmorgen in Musis was aan geboden aan de zegevierende zangge zelschappen in onze gemeente, is door onvoorziene omstandigheden niet door gegaan. Zeer zeker was dit eenerzijds wel te bejammeren omdat het o. i. eene meer spontane algemeene huldiging zou zijn geworden. Niettemin moet men de motieven respecteeren, wat ook het bestuur van Waalwijks Belang" heeft gedaan, door de Zanggezelschappen „Vooruitgang zij ons Doel" en „Hallelujah" in hun repitie-lokalente gaan complimenteeren De Voorzitter van W. B. feliciteerde beide vereenigingen met 't schitterend succes behaald op de concoursen te Sliedrecht en Zeist, wees op den ijver en de kennis der directeuren, op de groote ambitie der leden, stelde in 't licht den goeden invloed der kunst op 't volk, om ten slotte te doen uitkomen dat ook zij wederom glansrijk hadden medegewerkt om den grooten naam op muzikaal gebied, die onze gemeente heeft, nog meer te doen uitkomen in den vreemde. Hij bood den directeuren daarna als stoffelijke hulde een lauwer krans aan waarbij hij wees op den werk kring der vereeniging„W. B." dieniet alleen is voor 't stoffelijk- maar ook voor 't geestelijk belang en op de aan gename verstandhouding tusschen het oude en nieuwe Waalwijk. Na een dankwoord werden de be kroonde nummers gezongen, die schit terend werden gegeven. Zaterdagmiddag maakten de Vis schersclub „Vischlust" den aangekon digden rondgang door de gemeente. De harmonie van de R. K Werk liedenvereniging opende den stoet en bracht er met hare vroolijke toonen de stemming in. Daarna volgde he prachtige nieuwe vaandel van groen fluweel met goud bezet en dan kwamen de leden, de versierde hengel op den rug. De bloeiende vereeniging trok op haar vaandeltocht veel belangstelling Zaterdagnamiddag kwamen van de richting 's-Bosch twee mannen per fiets aangereden, toen een hunner ter hoogte van de woning van den heer W. v. d. Mee in voormalig Baardwijk door een van Waalwijk komenden fietser werd aangereden. De aangeredene ver weet den aanrijder en gaf hem te kennen dat hij beter uit zijn oogen moest kijken. Een paar werklieden van de Heemaf, uit Vlijmen afkomstig, mengden zich in den twist die intusschen was ont staan. Opeens, zonder dat iemand iets ge zien had, zag men dat bij den Vlijme- naar v. E. het bloed uit het hoofd gutste. De politie, inmiddels telefonisch ge waarschuwd, was aanstonds ter plaatse en bracht het geheele gezelschap naar het politie-bureau waar hun een ver. hoor werd afgenomen en waar aan v. E. geneeskundige hulp werd verleend Een van deaangeredenen.de Kaats- heuvelsche v. O. uit de Peperstraat, op wien direct het vermoeden viel dat hij den steek met een mes had toegebracht, was er tusschen uit ge trokken. De politie wist hem echter op de Burgemeester van der Klokkenlaan nog te arresteeren. Hij ontkende echter alles en werd daarom des avonds weer op vrije voeten gesteld evenals de overige twistzoekers. Zondag werd v. O. weer in Kaats heuvel gearresteerd en naar hier over gebracht en aan een streng verhoor onderworpen, met het resultaat dat hij bekende den messteek te hebben toe gebracht Zijn mes had men Zaterdags direct reeds in de Putstraat gevonden. Tegen het Vlijmensche drietal, dat een beetje te diep in het glas had gekeken, werd procesverbaal opge maakt wegens orde-verstoring Volgens de 15 Mei van kracht geworden kiezerlijst bedraagt het aantal kiezers voor deze gemeenteVoor de Tweede Kamer 4483, voor de Prov. Staten 4453 en voor den Gemeente raad 4368. In de niet druk bezochte alge meene vergadering der Lederbewerkers- afdeeling, Maandagavond gehouden, zijn tot bestuursleden gekozen de heerenF d'Alleu, P. van Brunschot, N. van Gorcum, C. v. d. Meijdenberg, Adr Stokwielder, C. v. d. Velden en Aug v. d. Broek. Tot voorzitter werd met zoo goed als algemeene stemmen gekozen de heer N van Gorcum, die deze benoe ming echter niet aanvaardde. Na alge- meenen aandrang om het acht dagen in beraad te houden, stemde hij hierin toe Gisternamiddag viel in de Mr. van Coothstraat een uit Kaatsheuvel komende jongen van zijn fiets met het gevolg dat hij met zijn hoofd op den trottoirband terecht kwam en bewuste loos bleef liggen. Nadat hij in het kantoor van den heer v. Z. was binnengedragen, kwam hij spoedig bij en kon zijn weg weer vervolgen. Zondag heeft het concours van het Kruisbooggezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraatalhier,plaatsgehad en ondanks het zeer slechte weer was er nog een flinke deelname van Zestallen uit geheel den Kring aanwezig om elkaar de prachtige prijzen te bekampen, welke voor dit concours waren uitgeloofd. Er heerschte dan ook heel den dag een aangename en broederlijke stem ming onder de deelnemers en mag dit concours ondanks het ongunstige weer in alle opzichten geslaagd heeten. De Korpsprijzen werden behaald door: le Zestallen. „De Eendracht", Waalwijk le prijs met 119 punten. De Heidebloem", Schijndel 2e prijs met 117 punten. „De Jonge Batavieren", Nieuwkuijk 3e prijs met 111 punten Rozenjacht", Vlijmen 4e prijs met 106 punten. „Oefening baart Kunst, Orthen 5e prijs met 106 punten. 2e Zestallen. „De Heidebloem", Schijndel le prijs met 97 punten „De Jonge Batavieren", Nieuwkuijk 2e prijs met 94 punten. „Rozenjacht", Vlijmen 3e prijs met 93 punten. Het Koningskruis werd behaald door den heer J v. d Hoven van „De Eendracht" met 22 punten. De Personeele prijzen door Aug. v. Bladel, Waalwijk le prijs met 23 punten. C Schellekens, Schijndel 2e prijs met 23 punten N Janssen, Waalwijk 3e prijs met 22 punten. cent per Liter verlaegd ec gebracht op twaalf cent. De prijzen «as het vee, vooral van melkvee, zijn zeer hoog en loopen voor vaarzen tot f 400. Ook voor paarden besteedt men haoge p;ijzes. De handel is echter fliuw. Mat hst feest van Pinksteren zullen er weer drie H H. Missen worden gelezen en wei om 7 uur, half negen en om 10 uur, waarvan de laatste een gezongen. De prijs van het graan Is weer dalende. Voor rogge en tarwe wordt rcsp. f 11.50 en f 12.50 besteed, alles psr 100 K G. De boeren willen voor dien pr^s «jet graag verkoopen. - Hat kruisbooggezelschap Willem Teil* gevestigd bij de» heer G Boom, W. v d. Ven, Viijmen 4e prijs met caEn Zondag 13 Mei deel aan het 22 punten. DRUNEN Op de Intern. Hoaden- tentooEstelllog der Kyaologec-Veree- oiglng te Rotterdam gehouden behaalde de heer A. Willemse met zijn Hol!. Herder den len prijs in de opess-, 'imiïe- en Nat. Fokkersklasse. Da heer B. Vissers met z'n Hoi!. Herder den 2en prijs in de Jcugdklasse. De beide mallsee's welke gisteren werden gegeven en wel de een door de harmonie van het jongenspatronaat met medewerking der tooneeivereen. en de andere door die der Volharding met medewesking van het bekende duo Damme uit Breda, mogen In alle opzichten goed geslaagd heeten. De verzorging der programma's liet niets te wenschee over en alles werd tot in de puntjes afgewerkt. Door de harmonie de Volharding* zal a.s. Zondag om 12 uur 'smiddags een voklsmatiréi gegeven worden. NIEUWKUIK. Zondag jl. is de processie der H. Familie alhier onder leiding van haren Directeur den Wel- Eerw. Heer Kapelaan en onder bege leiding der Harmonie ter bedevaart naar Elshout geweest. De processie is in alle opzichten uitstekend geslaagd, ongeveer 12 uur arriveerde men weder om in Nieuwkuik alwaar na aankomst voor de Kerk de ontbinding plaats had. Bij verschillende tuinders alhier is in de kruisbessen de zoo gevreesde rupsenplaag gekomen van de z g. trek- maai. Zij vreten als 't ware de bosschen totaal kaal. Tot behoud wordt bij de meeste tuinders het middel toegepast van inspuiten met parijsgroen. SPRANG-CAPELLE. Vm. Sprang. Ds. J. C. Wolthers, overgekomen van Kamperveen, deed Zondag jl., na des voormiddags door Ds. A. Meijers van Capellc, met een predikatie naar aan leiding van Joh. 1 29 b: >Zle het Lam Gods, dat de zonde der weieid wegneemt*, in het ambt te zijn beves tigd, des namiddags zijn intrede bij de Ned. Herv. Ketk alhier, met de woorden van den Apostel Paulus, uit 1 Cor. 5 19 en 20. Na de gebruikelijke toespraken werd Z.Eerw. toegesproken door den consu lent, Ds. L. P. Louwe-Kooijmkas van Waalwijk. Op verzoek van dezen werd door de gemeente haar nieuwen leeraar Ps. 21 6 toegezoegeo. In weerwil van de minder gunstige weersgesteldheid was belde maten het iuime kerkgebouw geheel gevuld CAPELLE. Op het j.I. Donderdag te Ginneken gehouden Internationaal concours behaalde onze gemengde zangvereenlging »Het Rozeknopje* la deafdcelieg uitmuntendheid dea eersten prijs met 150 punten. Onze dorpsgenoot, de heer A Christ, Directeur van het muziekgezel schap Euterpe* en de zangvereeeigicg ïxcelsior uit 's Gravenmoer, behaaide op het te Dlnteloord gehouden concours met het muziekgezelschap den tweeden prijs in de tweede afdeeling en met de zangvereenlging den derden prijs In de derde afdeeling, terwijl hem door de ju y in de tweede afdeeling den Direc- teursprijs werd toegekend. Oudergewoonte maakte ons muziekgezelschap Kunst na Arbeid op Hemelvaartsdag in den vroegen morgen een muzikale wandeling. Ondanks het vroege uur maakten zeer velen den tocht mee. Vorige week stierf bij den heer A> L. Sneep alhier een zijner beste koeien aan het miltvuur Het cadaver werd osder politietoezicht begraven. Onze dorpsgenoot, de heer J. Lackhuijzen, procuratiehouder der firma Oeilemans en Zonen gaat een admi nistratiekantoor openen, ter behandeling van assurantiën, landbonwaangelegen- heden, belastingzaken, enz. Bij de gehouden aanbesteding van het glas- en verfwerk van twee woningen voor den heer C. Michael werd als volgt ingeschreven J. Kiaasen te Sprang voor f317; C. Oo9tdijk te Vrijhoeve-Capclie voor f305: en Wed. J. J. van der Waals te Capelle voor f 290. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Ooze vroegere dorpsgenoot, de beer C. van Beek, behaalde op het te Krallngsche Veer gehouden concours met een zangvereenlging uit Charlols den eersten prijs Is de eerste afdeeling en met een zangvereniging uit Kra llngsche Veer den eersten prijs io de afdeeling Uitmuntendheid. WASPIK. Ofschoon de prijs der boter stjjgt, is die der meik met twee concours te Oosteshout ea behaalde den 2en ea 5en Rozeaprijs, zijnde een grooten lauwerkrans ee een prachtig, verguld zilverea medaille. De stemgerechtigden Ingelanden in dea Groot-Waspikschea en Raams- donkschen Binaon-Buitendijkschea en Overdiepschcu polder zuilen op Maan dag 28 Mei B.m. om 3 uur bij mej. M. de Bont alhier een vergadering houden. Onderwerpen ter bespreking 1. Rekening over 1921'22. 2 Begrooting 1923—'24. 3. Mededeeiiug van het bestuur, be treffende het niet uitvoeren van het besluit tot aanleg van de percenten Buitendijks, door weigering van inge land. Behandeling van wat in deze ta doen staat. RAAMSDONKSVEER. Naar wij vernamen hoopt Doaderdag, des avonds 7 uur voor de Ned. Herv. Gemeente op te treden in de kerk op 't Veer de beroepen predikant Ds. den Oudsten van Diatelooid. Mej. J. Nollen werd benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool op 't Veer. De knecht van den landbouwer v. St. ging gras maaien, hij zsg het kind van zijn baas niet is hst gras liggen ea sloeg de zeis tegen het hoofd. Een gapende woade vertoonde zich, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Heusden, 15 Mei 1923. Wederom heeft onze harmonie den ijver en toewijding harer leden en niet minder van haren bekwamen leider, den heer Van Berkel uit Ammerzoden, met succes bekroond gezien. Ze be haalde n.l. in het concours te Arkel met 21 punten meer dan werden ver- eischt den len prijs in de 3e afdeeling. Tot directeur der R. K. Fanfare is benoemd de heer W. van Heivoort te Nieuwkuijk, directeur der harmonie „Concordia" te Vlijmen. Bij gelegenheid van kermis hield de scherpschuttersvereeniging „St Bla- sius" een onderlingen wedstrijd, waar bij de vogel werd afgeschoten door de leden J v. d. Stroom en J. v. d Oever, terwijl door ieder der overige leden ook nog een prijs werd bemachtigd. De kermis is er weer geweest en door samenwerking van malaise en ongunstig weer was zij slapper dan ooit. De houders van dansgelegenheden hadden echter reden tot tevredenheid. Van ernstige ordeverstoringen werd gelukkig als gewoonlijk niet gehoord. De maréchaussée Valkenburg is met ingang van 16 Mei verplaatst van deze brigade naar die te Moerdijk. Kaatsheuvel, 15 Mei 1923. Donderdag 17 Mei a.s. zal in onze gemeente de stemming plaats hebben voor den gemeenteraad. De lijsten van candidaten in de volgorde der nummers en letters zooals die door het lot zijn aangewezen zijnNo. 1 C. Roestenberg K., J. C. de Wijs K.,. A. Snaphaan K., A. M. J. Vrinten2. P. Michael K.3a. M. W. j. M. Swa- gemakers K.3b. L. J.. v. d. Horst K. 4. A. M. Rijken K.5. M. van Rooij Lo.Z.6. H. van Rooij K.; 7. A. IJpe- laar K.8. M A. v. Beurden K., J. v. Rooij Wzn. K., J. J. van Amelsfoort K., H. de Bresser K., G. C Wijdemans K., W. N. van Kuijk K., P. W. C. Eibers KP. J. v. Gastel K., L. v. d. Hoven K. en A. van Boxtel K.9 M.J. Snoe ren, J. van Lier, C. F. Verschure, B. Dankers, G. J. S. Nijkamp en L. M. ljpelaar (allen L.o.Z.)10 W. F. P. Brok K. K. is Kaatsheuvel, L. o. Z. is Loon- op-Zand. Door de afdeeling Kaatsheuvel van de R.K. Schoenfabrikantenbond is bij de Dir. der Post, Tel. en T. een verzoekschrift ingediend, om te ver krijgen dat de wijk Loon-op-Zand ten opzichte van Kaatsheuvel en omgekeerd voortaan onder locaal verkeer begrepen wordt, evenals dit geldt voor andere wijken van dezelfde plaats. Een ander verzoekschrift is ingediend om de telefoonverbindingen met Til burg voortaan rechtstreeks te verkrijgen en niet zooals heden over 't kantoor Waalwijk, wat natuurlijk zeer omslach tig en tijdroovend is. Bij een val van de fiets door aanrijding brak Mej. E. alhier heden

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2