DTECHO VIN HET ZUIDEN. De Koottere Jtandetochool. Derde Blad. Nieuws uit Kaatsheuvel Provinciaal Nieuws Nunim. 45. Zaterdag 19 Mei '23. Onlangs werd in het „Tijdschrift van de Maatschappij van Nijverheid" de opmerking gemaakt, dat wij in Neder land niet erg gelukkig zijn met het geven van namen aan onderwijsinstel lingen voor de rijpere jeugd. Nemen we het woord „gymnasium". Bij de Grieken was het oorspronkelijk een „worstelperk", het Engelsche woord heeft ongeveer dezelfde betee- kenis en duidt „een zaal of gebouw voor lichamelijke oefening" aan. Aan het Grieksche gymnasium herinnert nog ons woord gymnastiek. Het Neder- landsche (en Duitsche) gymnasium is daarentegen een onderwijsinstelling, waar het onderricht in de Latijnsche en Grieksche taal en cultuur sterk op den voorgrond treedt en aan licha melijke oefening gewoonlijk zeer weinig wordt gedaan. De naam „Hoogere Burgerschool" is evenmin gelukkig gekozenhet woord zegt ons niets omtrent den aard van het onderwijs, dat daar gegeven wordt, drukt eigenlijk alleen uit, dat ze voor de kinderen der burgers („bourgeoisie") bestemd is, doch ook dit is niet meer waar, daar op de meeste plaatsen ook aan kinderen van onbemiddelde ouders de toegang wordt mogelijk gemaakt Na er geen „lagere" burgerscholen bestaan, is het predikaat „hoogere" eveneens minder juist. De Duitsche naam „Oberrealschule" is veel beterimmers, zooals wij nader zullen zien, vormen de „Realia", de „exacte wetenschappen", de „wis- en natuurkundige vakken" den grondslag van het leerplan dezer scholen. Tegen het woord „Hoogere Handels scholen" hebben meerdere onderwijs deskundigen eveneens ernstige bezwa ren, welke hoofdzakelijk hierop neer komen, dat de benaming den indruk zou kunnen geven dat we met Handels- pöiïscholen te doen zouden hebben, zooals de Duitsche „Höhere Handels- schule", waar de leerstof bijna uitslui tend beperkt wordt tot datgene, wat den koopman van onmiddellijk nut is. Het doel van de Nederlandsche Hoo gere Handelsscholen is daarentegen algemeene ontwikkeling en beschaving, met voortdurende inachtneming van de eisehen der praktijk. Hoogere Handelsscholen waren tot voor kort slechts in eenige grootere plaatsen in het Noorden te vinden. Allicht zutien dus meerdere lezers van dit blad met het leerplan dezer scholen minder goed op de hoogte zijn en waar nu, met ingang van 1 Sept. a.s. ook te Waalwijk een hoogere handelsschool wordt opgericht, meen ik, dat het wel gewenscht zou zijn, een korte beschou wing te geven over het karakter dezer school en de plaats, welke dit onder wijsinstituut in het kader van het Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs inneemt. Wat is „Middelbaar Onderwijs" Het antwoord op deze vraag is niet gemakkelijk te geven. We kunnen een voudig antwoorden: het is eentusschen- vorm tusschen lager en hooger onder wijs, maar deze definitie is weinig zeggend Thorbecke, de vader van de thans nog geldende wet op het M O. ontweek de moeilijkheid door in art. 1 van die wet te verklaren, dat „tot het M. O. worden gerekend te behooren alle vakken, welke volgens deze wet gegeven worden aan scholen waarover zij zich uitstrekt." In een mondelinge toelichting noemde hij als kenmerken 1. de bestemming van dit onderwijs (algemeene vorming van „die talrijke burgerij, die naar meerdere kennis en ontwikkeling streeft 2. de acte van bekwaamheid, die vereischt worden om Onderwijs te mogen geven aan zulke scholen (aca demische of middelbare bevoegdheid De tekst van het ontwerp-De Visser, dat over eenigen tijd door de Tweede Kamer in behandeling zal worden ge nomen, noemt evenmin een definitie, maar omschrijft m.i. zeer duidelijk het doel a v. a. algemeene vorming van hen, die meer kennis behoeven dan het lager onderwijs geeft, doch geen bepaalde wetenschappelijke opleiding noodig hebben b. voorbereiding voor een bepaalde wetenschappelijke opleiding van hen. die zoodanige opleiding noodig hebben. We zien dus, dat het ontwerp-wet officieel vaststelt, dat middelbaar on derwijs «en tweevoudig karakter heeft eensdeels eindonderwijs, anderdeels voorbereiding voor hooger onderwijs. Een korte beschouwing over de ont wikkeling van het M. O hier te lande moge ter verduidelijking volgen. Welke inrichtingen van voortgezet onderwijs bestonden 1800? 1. kostscholen. 2. Fransche scholen. 3. Latijnsche scholen. De kostscholen van die dagen worden over het geheel ongunstig beoordeeld, al was de toestand ook niet zoo erbar melijk als op de Engelsche, welke door Charles Dickens zoo meesterlijk zijn geteekend. De Latijnsche scholen werden voor namelijk bezocht door hen, die later aan een universiteit wilden studeeren. Het onderwijs bestond bijna uitsluitend in Latijn en Grieksch. Op de Fransche scholen werd wat meer aan algemeene vorming gedaan. Sommige hadden een goeden naam en werden druk bezocht. Wel trad het onderwijs in het Fransch, volgens onze begrippen, veel te sterk op den voor grond, doch dit was overeenkomstig den geest van den tijd. Al deze scholen stonden echter niet onder toezicht van de Regeering, zoodat de waarborgen voor goed onderwijs ontbraken en het leerplan (als er een wasvan de eene school sterk afstak bij dat van «en andere. Geen wonder dus, dat de Fransche commissie, die na de inlijving bij Frankrijk het onderwijs hier te lande moest bestudeeren, van het middelbaar onderwijs (l'instruction secondaire) getuigde, dat het was „au-dessous de toute critique" (beneden alle kritiek.) Waalwijk, 18 Mei 1923. „De Schoenindustrie" geeft in een hoofdartikel zijn meening te kennen over de uitvoering der Schoenenwet en zegt o.m. Als vergelijkbare factor kunnen ge nomen worden de verkoopprijzen van 1913 en 1922, omdat van de pro ductiecijfers geen gebruik kan wor den gemaakt, omdat bij de statistie ken niet dezelfde methode is gevolgd, nl. zijn de cijfers niet genomen vol gens dezelfde fabrieksgroepeering. Wel kan voor de toepassing dezer methode als vergelijkbare factor wor den genomen de verkoopprijs. Door herleiding kan men de ver houding vinden tusschen den ver koopprijs 1913 en den verkoopprijs 1922-1923, en dan vindt men dat die prijs voor 1922-1923 ongeveer 2'/4 maal den prijs van 1913 is. De vergelijking wordt dan 2lU maal den import van 1913, is de normale import in vergelijking met import 1922. En met deze vergelijking komen wij aan eene verhouding als 1 4, zoodat de toelaatbare invoer zou moeten zijn '/4 gedeelte van den import 1922. Wij zijn het volkomen eens met het Vakblad voor de Schoenmakerij, dat tegenover den toegelaten import moet staan een aankoop van Hol- landsch fabrikaat, en aangenomen dat het in Nederland gefabriceerde plus het geimporteerde in 1922 on geveer gelijk is aan de behoefte, zou dan tegenover den invoer van dat '/4 kunnen worden voorgeschreven aankoop in Holland van het overige 3/4. of voor f 100.— import f 300 aankoop in Holland. De consenten moeten alleen gege ven worden aan erkende importeurs en daarbij bedongen dat men het drievoud van het concent aankoopt in ons land. Het consent zou van korten duur moeten zijn en niet overdraagbaar. - Wij vernemen dat de Commissie welke ingevolge het Schoenenwetje is ingesteld om de regeering van Advies te dienen bij het vaststellen van de voorwaarden waarop, ingeval van in voerverbod van schoenwerk, beperkte invoer van schoenen zal worden toe gestaan, reeds met haar arbeid gereed is gekomen. Het gevolg van den vluggen arbeid der commissie is, dat reeds zeer spoedig de Algemeene Maatregel van Bestuur verwacht kan worden, waarbjj de invoer van schoenen zal worden verboden en de voorwaarden zullen worden vastgesteld, waarouder niet tegenstaande dit verbod schoenen zullen mogen worden ingevoerd. Naar we vernemen bestaat het uitzicht dat voor de industrieelen alhier een voordeelig tarief, een z.g. afloo pend tarief, bij de P N.E.M. zal worden verkregen. Zijn wij goed ingelicht, dan zal aan verbruikers van 25 30.000 K.W.U. reeds voor 10 cent per K.W.U. stroom worden verstrekt, voor de mindere ver bruikers naar rato. nomen en op het kantoor gebracht, alwaar spoedig geneeskundige hulp werd verleend. Deze achtte opname in het gasthuis noodzakelijk. Daar aangekomen kwam hij spoedig weer bij kennis en kon toen bij nader onderzoek worden geconstateerd dat hij een dijbeen heeft gebroken, terwijl hij aan hoofd en armen eenige kwets uren heeft bekomen waarvan die aan het hoofd vrij ernstig zijn. Heden was zijn toestand vrij gunstig. Onder de 19 nieuwe priesters, die Zaterdag 26 Mei door Mgr, Diepen zullen worden gewijd, behoort ook de eerw. heer W van Mierop alhier. Zondag 3 Juni zal ZEerw. de eerste plechtige H Mis in onze parochiekerk opdragen. Met genoegen hebben wij gezien dat nu ook op den hoek der Mr. van Coothstraat op de drukke uren een agent is geposteerd. Wij vertrouwen dat het publiek, voor welks veilig ver keer deze maatregel natuurlijk alleen is getroffen, zooveel mogelijk zal mee werken, speciaal betreft dit de wiel rijders door het met de hand aange ven der richting enz. In de Maandagavond gehouden algemeene vergadering van de R. K. Werkliedenvereeniging van de parochie St Clemens, werd o m. besloten het lid A. Lombarts, Hoofdbestuurslid en Penningmeester van den R.K. Leder bewerkersbond volgens art. 7 van de Statuten als lid te roijeeren. Door de Liedertafel „Tot Bloei i der Toonkunst" alhier, werd Donder dagavond ten huize van haar commis saris den heer W. van Heesch, ter gelegenheid van diens zilveren huwe lijksfeest, een serenade gebracht. De jubilaris liet deze attentie niet onbetuigd en bereidde den zangers een gulle ontvangst, terwijl hij hen tevens in de gelegenheid stelde den avond verder in hun verenigingslokaal ge noeglijk door te brengen. Dinsdag a s 22 Mei zullen de leden der Congregatie in de parochie van O L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen hare jaarlijksche bedevaart naar Elshout doen. Bij deze gelegenheid zullen de zangeressen om half 10 de H. Mis zingen. De heer Herman Verheijen te Dongen is benoemd als deskundig adviseur der sub-commissie uit den Nijverheidsrrad tot onderzoek van den toestand der lederindustrie. Vakbl. v/d. Schoenm. De heer N. Nieuwenhuijzen te 's-Bosch is benoemd tot directeur der N.V. Holland-Amerika Schoeuen-Mij te DoHgen, inplaats van den heer C. Schellekens Azn. wien op zijn verzoek door de Alg. vergadering van Aandeel houders eervol ontslag is verleend Dj. G. H. de Jonge hoopt voor te gaan. Alhier heeft zich eene Commissie gevormd tot het inzamelen van gelden voor het Nationaal Huldeblijk aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van haar 25-jarig RegeeriogsjubHeam, be staande uit de heeren C. G. H. H Meijer, Burgemeester, voorzitterW. Helmstng, secretaris Mlchaël, Penning meester G. J. Wllligenburg. H. Kerst, J. Gouda en G. Vos. Eenige dames werden reeds aange zocht den ingezetenen met inteeken- lijsten te bezoeken welke hiermede de volgende week een aanvang zullen maken. VRIJH.-CAPELLE. Geref.Kerk. A.s. Zondagmorgen half tien zal voorgaan Ds. G. H. de Jonge en nam. half drie leesdlenst. A.s Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk van voormalig Besoijen in den Dienst des Woords voorgaan Ds. Jonker van Waspik Tevens hoopt Ds. Jonker op Maan dag 2en Pinksterdag des avonds ten 7 uur alhier op te treden. In de gisteravond gehouden ver gadering der bouwcommissie werden de vier gereed gekomen arbeiderswo ningen toegewezen en ook reeds een 5-tal van de 8 in aanbouw zijnde. Voorts werd besloten voorloopig 10 betere woningen te bouwen inplaats van 25 stuks en de overige ruimte in de Chrispijnstraat thans met nog 7 ar beiderswoningen te vullen. Natuurlijk voor zoover noodig, na goedkeuring van den raad. - Maandag 2en Pinksterdag, maan- delijksche repetitie der Liedertafel Oefening en Vermaak in Musis Sacrum, Aanvang 12 uur. Programma 1, a De Hebe uit de Taveerne, W. F. Cools b. De Deerne 2. a Viooltjes, Gem. Koor Löstr. b. In de Lentetijd, Gem. Koor F. Rseske. 3 Solvegs (Sopraansolo) E. Grieg. 4. Fröhlliches Rheinland, Heuser. Donderdagmiddag kwam de gas fitter L. die bezig was met eenige werkzaamheden aan den teamoveeren ouden gashouder, doordat de buikgordel brak, van een aanzienlijke hoogte te vallen. Geheel bewusteloos werd hij opge- - Maandag 2en Pinksterdag VOETBALWEDSTRIJD om het Kampioenschap van Nederland. WILLEM II-GO AHEAD. Aanvang 2\ uur. DRUNÈN. Ter gelegenheid van het 12'|1-jarlg beslaan der Gymnastlekver. >St. Hesman Jozef* zal in de maand Augustus alhier een groot sportfeest gehouden worden, waaraan verschillen de vereeniglngen zullen deelnemen. Het voorloopig programma is als volgt samengesteld 1. Marschwedstrijd, 2. 3 verplichte vrije oefeningen, 3. Keurturn en rek. brug en paard, 4. Pyramldes of groe pen, 3. Hiodernisbaan, 6. Hardloopen, 7. Polsstokhoog springen, 8. Los ver springen, 9. Touwtrekken. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het secretariaat van bovengenoemde ver- eenlging. De raad dezer gemeente zal op Vrijdag 18 Mei 1923 des o.m. ten 7l/s uur in openbare vergadering bQeen- komen. VLIJMEN. Woensdag had alhier de stemming plaats voor leden der ge meenteraad. De uitslag was als volgt Er werden uitgebracht 1693 stem men waarvan 13 van onwaarde. Lijst 1. P. Th. A. Prinsen, herkozen I lijst 2. G. J. P. van Heesbeen, herkozen J. S. van Wagenberg, gekozen L. J. Daelmans gekozenlijst 4. H. van Halder herkozen; lijst 5. M. H Boom, herkozen van den Udeohout, ge kozen lijst 6. J. van Helvoort, herko zen P. W, Buul, herkozen lijst 7. L. van de Griendt herkozen W. C. van Sprang, herkozen. HAARSTEEG. De uitslag der Don derdag alhier gehouden verkiezing voor leden van den gemeenteraad, welke eerst Zaterdag officieel zal worden bekend gemaakt, is, dat vermoedelijk gekozen zijn de heeren A. Dobbelsteen, D. van Hemert, A. v. Vrede (aftr.), W. v. d. Brand (aftr.), J. v Engelen, H. v. d. Heijden (aftr.) en Joh. Swinkels (aitr.). SPRANG-CAPELLE. (VoormaUg Sprang). A.s. Zondagavond ten 3,30 uur hoopt In de Geref. Kerk alhier in de bediening des Woords voor te gaan Ds. G. H. de Jonge. Op Maandae 2en Pinksterdag des voormiddags 9 30 uur zal in de Geref. Kerk alhier gecombi neerde dienst gehouden worden, waarla CAPELLE. Ons Muziekgezelschap >Kunst na Arbeid* zal a. s. Maandag onder leiding van haar directeur, den heer H. Christ, deelnemen aan het concours te Zevenbergen in de 4o af- deeling. We wenschen genoemde ver- eeniglng dien dag veel succes. Zekere v, R. In de Dreef alhier had een dezer dagen het ongeluk zijn band dermate te verwonden, dat ge neeskundige hulp moeit worden inge roepen. Deze constateerde bloedver giftiging. WASPIK. Onder leiding van den ZeerEerw. heer pastoor trok de pro- ceesle van Scberpenheuvel Woensdag naar Elshout. Trots het slechte weer, nam een groot aantal pelgrims aan deze bedevaart deel. Na een voorspoedige rets keerden de ZeerEerw. heer A. Langerwerf en de heer en mevrouw van Son van hunnen pelgrimstocht naar Rome terug Zij waren hoogst voldaan en roemden vooral de voortreffelijke diensten, welke ZEm. Kardinaal van Rossum hun te Rome bewezen had. Door het slechte weer is de stand dersulkerbteten minder geworden Indien guurheid en koude niet spoedig verdwijnen, belooft dit gewas een slechten oogst. i Onze geachte dorpsgenoot, de Eerw. heer G. van Aalst, die op 26 Mei a.s. tot priester gewijd hoopt se worden, zal op H. Sacramentsdag, 31 Mei, zijne eerste H. Mis opdragen in de kapel van het Seminarie te Haaren en op Zondag 3 Juni in de parochie kerk te Waspik. Bij de heden gehouden stemming voor leden van den Raad werden uit gebracht 1220 stemmen, van onwaarde 28. De stemmen werden behaald ais volgt Aantal uitgeb. stemmen L^st 1. Kamp, J. J. 103 2. Teunen, G. P. 64 3a. Hond de, J. 33 3b. Vloemans A. G. 80 3c. Smits, J. H. 94 Verschure, A. Azn. 7 Rekkers, L. Czn. Dongen van, C. Thz. 2 Kuijteo, J. Lzn. Boom, P. 2 td Rubbens, E. J. 133 4. Brokx, A. P. 186 5. Pruijssers, A. Azn. 120 Ruitenberg, J. Pm. 88 Pruijsen, W. C. Jzn. 8 Janson, H. Lzn. Pas van, G. 3 6. Verschurep, W. B. 75 Rijken van der, D. C. 31 Langerwerf, B. Th. J. 23 Ztjlmacs, G. W, 7 Poppe, G. A. 18 Wit de, W. E. 11 Zijimans, W. Wzo. 4 Klazen, W C. 16 Kamp, A. J 67 Lips, C. 2 Gekozen zijn J. J. Kamp (aftr E. Rubbeas (aftr J. Smits, A. Vloe mans (aftr.)Ant. Brokx A. P.uijssens aftr.J. Ruitenberg, W. B. Verschuren, A. Kamp. Vermoedelijk gekozen D. van der Rijken en J. de Hond (aftr.) Kerk leesdlenst worden gehouden, ter wijl des namiddags op 'c Dorp zal op treden de ZeerEerw- Heer Ds. v. d Vlucht uit Drunen. GEERTRUIDENBERG. Bij de heden, gehouden stemming voor den gemeente raad werden gekozen de heeren C. Tak, (aftr) R.K., A. Allard (aftr.) R K., P. Smolders (aftr,) R.K., A. Segeren (aftr.) R.K., C. Jansea R.K., J. Sassen R.K., M. Timmermans (aftr.) Vr^r. Ui'gebracht zijn 1030 9temmen, waar van 29 ongeldige. De R.K. lijst behaalde 812 st. Vrflz. 114. Chr. Hist. 93, De Chr. Hlst. verkregen geen zetel. MADE EN DRIMMELEN. 16 Mei. _n de op heden plaats gehad hebbende zitting van het Centraal Stembureau zijn benoemd verklaard tot leden van den gemeenteraad op 14 Mei j.l. ge kozen de beeren A. van Beek, W. Diepstraten, H. Ligt voet, C. Norbart. J. van der Reijt, C. Roeien, J. Se geren Wz., A. A. van der Sluijs, P. Stijnls en J. van der Veeken. OISTERWIJK. De voorlooplge offi- cleele uislag der op Woensdag 16 Mei gehouden stemming is als volgt Lijst I, S. D. A. P. W. Boons 67. Lijst II, R. K. Bezulnlgingspartij M. G. Canters, oud-secretaris der gemeente Oi9terwijk 247. L'Jst III, R.K. KiesvereeniglngC. Verhoeven Wzn. 564; A. W. M. Roos- sen 30 M. H. P. Klutjtmans 29 Chr. J. van der Aa 101; G. Horvers 29 v. d. Wiel 17; H. W, Zwerts 49; W. de Bakker Cz. 9Fr. J. de Jong 13 A. J. C. v. d. Eisen 25 ;H. C F. Moe- renberg 44 C. H. v. d. Wiel 63 S. M. M. Kuijpers 23 A. A. v, d. Heijden 27 Adr. v. d. Wiel 113; J. van Dorst 24. Lijst IV, Protestaotsche lijst1. J. M. v. d Heijden 275 en lijst IV, Pro- testantsche lijst 2 E. J. Vehhuijzen 30, van onwaarde 27 stemmen. Uitgebrachte stemmen 1846. Alge meene klesdeeler 165'/u< Zetels 11, BERGEN-OP-ZOOM. In den nieu wen gemeenteraad zijn gekozen de heeren J. P. Asselbergs Chrn. (aftr.), A. van Hasselt (ahr.), H. P. M. Ver- linden (-f r. weth Eug. Kiepe (aftr.), L. B. Franken (aftr.), P. Daverveldt (aftr.), H. Walder (aftr.), Ph. Lauret (aftr.), D. Schcffelaar (aftr.), A. Vriens (aftr.), P. W. van Dort (aftrJ. Assel- bergs Pzn-, Hub. Beckers, J. van As, Th. Boschmao, A. juten en M. Verbiest* De raad bestaat tbans uit 12 r.-k., 1 a.-r„ 1 v. b1 v d. en 2 s. d. ELSHOUT. De uitslag van de Donderdag gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad is als volgtGekozen zijn de beerenJ. G- Kleije, C. Brok, W. Klijn, F. Leijteo, Th. van Grevenbroek, L. van Herpt en P. de Root]. Niet gekozen ziin de heer P. Voor- braak, C. v. d. Sanden, F. v. Bladel en M. Timmermans. Volgt onze pasbegotrnen prachtige Feuilleton VERLOREN SPEL' RAAMSDONKSVEER. Dhr. A. P Cailiber, Hoofd der Chr. School voor Lager en Meer uitgebreid onderwijs ontving een benoeming als Hoofd eener School voor Lager en Ulo te Utrecht. Waar bet getal sollicitanten naar die betrekking groot wa9, is het zeker voor dhr. Cailiber een prachtige benoeming. De school zal in bem verliezen een degelijk onderwijzer en de onderwijzers een zeer humaan Hoofd. Tot Secretaris-Penningmeester van i de Waag Gemeentebelang werd be- 1 noemd dhr. Joh. Laokhuijzen en tot Voorzitter werd herkozen dhr. J. R. v. Wageningen. De jongeheer de B. wilde een eksternest uithalen, viel uit den boom en bezeerde zich zeer aan hoofd en beenen. Van den visscher B. werd de pa ling alt do kar ontvreemd. Zeer zeker niet prettig voor den eigenaar. Op een der scheepswerven alhier hakte een der timmerlui zich met den dissel in het been, zoodat geneeskundige hnlp moest worden ingeroepen. Den len Pinksterdag zal des morgens op 't Veer in dc Ned. Herv, DUSSEN. I)e uitslag der gemeenteraads verkiezing is als volgt Stemmen. Lijst 1. O. van der Koppel 110 W. D. Middelkoop 58 A. van Krimpen 25 D. de Graaff 6 L. Hoevenaars 5 Lijst 2.A. Berm 106 Lijst 3: J. C. van Dijk 128 J. M. v. d. Oord 28 O. van Olst 18 Lijst 5: L. van Drunen 138 A. van Dijk 8 J. Verdwijn 1 Lijst 6: J. Leemans 66 J. van Balkom 101 ,r. A. P. van der PUUjm 30 Lijst 7. F. A. van der Pluijni 117 A. A. H. van Honsewijk 36 J. van Steen 84 A. J. M. van Steen 4 A. A. Verhoeven 18 Lijst 8M. van der Plijm 142 F. J. Herman 02 A. van der Plutim 29 GEKOZEN: 1. J. van Balkom (aftr.); 2 A. Berm3. J. C. van Dijk4. L. van Drunen (aftr.) 5. P. J. Herman6. G. van der Koppel (aftr.); 7. J. Leemans (aftr.): 8 W. D. Middelkoop (aftr.); 9. F. A. van der Pluijm (aftr.); 10. M. van der Plutjm (aftr.) 11. 3. van Steen (aftr.). Kaatsheuvel, 19 Mei 1923. Door den raad dezer gemeente zal op Zaterdag 19 Mei a.s. des voor middags ten 10 ure, een openbare vergadering worden gehouden, ter be handeling van 1. Aanbieding gemeenteverslag en verslag woningwet. 2. Voorstel beroep Inzake procedure- navordering. 3 Schrijven van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk om verlenging van den werktijd van het personeel tn gemeentedienst. 4. Adres van het Nederlandsch Olym pisch Comité om subsidie voor de tn 1924 te Parijs te houden olympische 9pelen. 5. Adres van den Bond tegen het vloeken van Gods heiligen Naam, om deswege een verbodsregeling in het leven te roepen. 6. Adres van het bestuur van de vereeniging Volksonderwijs», afdeeling Sprang-Capelle en omstreken, verzoe kende een bepaling in het leven te willen roepen, waarbij de politie wordt gemachtigd om kinderen, die tijdens schooltijd op straat mochten z^n, naar de school te brengen. 7. Adres A, Zwaans te Berkdijk in zake ontruiming van zfln woning en verlof tot afbraak. 8. Adres A. van Oversteeg en onej.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 9