Vóór 25 jaren. Provinciaal Nieuws hevigen wind es golfslag te kampen. Een der Inzittenden begaf zich aan land, teneinde, per trein naar huls terug te keeren. Aan wal gekomen, bleef hij de boot eenlgen tijd nastaren en liep toen door. Hij ging nog eeaige metess voort, toen hij onzlende be merkte, dat de boot verdwenen was. Van de inzittenden was niets meer te bekennen. Later werden aan de Nootd- West kust van Walnr| Island de lijken van twee slachtoffers van dit ongeluk terug gevonden. Het lijk vod een derde slach'offer werd gevonden op een zandbank, aiet ver van de kus'. Een ander bootongeluk had nabij Huil plaats. Een echtpaar, dat een hulsboot op het L'ven kanaal bewoonde ging 's avonds ia eea klein boo'je u!t om te zeilen. E S ak een hevige wind vlaag op, die de boot deed omslaan. Man en vrouw verdwenen la de diep e. Mei—Juni 1898. De heer J. B, Timmermans Wzn. te Waalwijk werd benoemd tot lid der bijzondere commissie voor groep XIV der Wereldtentoonstelling 1900 te Parijs, speciaal voor klasse 88huiden en leder enz Verschillende buurtcommissies worden gevormd voor de Inhuldigings feesten. Er wordt concessie verleend aan de „Vicinaux" om de tram te leggen langs den Winterdijk 7 Juni werd met groote opgewekt heid gevierd het 25-jarig priesterfeest van Jud.Sprangers, pastoor te Waalwijk. Burgemeester van Grotenhuis wordt benoemd tot burgemeester van Gendringen. Waalwijk, 8 Juni 1923. - Bijzondere Algemeene Vergade ring der vereeniging Waalwijks Belang op Maandag 11 Juni, des avonds8'!, uur in „Musis Sacrum". Aan de orde 1. Opening en Notulen. 2. ingekomen stukken en mede- deelingen. 3. Jubileums-Feestelijkheden. 4. Rondvraag. Wij mogen vertrouwen dat zeer vele ieden deze vergadering zullen bijwo nen, waar het geldt de bespreking van 't voorloopig programma dat het be stuur heeft ontworpen voor de viering der a.s. Koninginnefeesten. Vooral af gevaardigden der vereenigingen, die bijna alle lid van W. B. zijn geworden, mogen niet ontbreken, want hunne hulp zal niet gemist kunnen worden bij de a.s, feesten. De kwitanties van W. B. zijn nu in hoofdzaak weer rond geweest en naar de penningmeester ons mededeelde, is, zooals gebruikelijk, door eenige personen hunne zeer lage contributie geweigerd daar staat echter tegenover dat een veel grooter aantal personen zich den laatsten tijd als lid opgaven en dus de vereeniging komen steunen, waartoe wij bij deze gaarne nog maals aansporen Het bestuur van „Waalwijks Belang" verzoekt ons mede te deelen dat na het verzenden van de oproe- pingskaarten nog is ingekomen een brief van het Gemeentebestuur van Waalwijk, waarbij aan W. B. advies wordt gevraagd omtrent het plan tot het verplaatsen der jaarmarkt van de Grootestraat naar de Stationstraat of Mr. van Coothstraat. Deze aangelegenheid zai alsnog een punt uitmaken van de agenda der algemeene vergadering op a s. Maandag in Musis, zoodat vooral winkeliers en neringdoenden zich kunnen uitspreken. Zij mogen dus wel present zijn. Het advies werd door 't Gemeente bestuur gevraagd aan „Waalwijks Belang" en „de Hanze". In de in de a.s week te houden gemeenteraadsvergadering zai o.m. aan de orde komen het verhuren van het gebouw der Rijksnormaalschool aan de stichting „Ons Middelbaar Onder wijs" en verbouwing van de school, terwijl ook eene hoogere subsidie zal worden voorgesteld. Verder een voor stel tot het in erfpacht geven van de vroegere openbare school te voorm. Baardwijk aan het Kerkbestuur aldaar en het instellen van een commissie voor georganiseerd overleg voor de dienstvoorwaarden van het gemeente- personeel. Zooals wij in een uitvoerige be schouwing in een onzer nummers hebben aangekondigd, herdacht onze oud-pastoor, de ZeerEerw. heer Jud. Sprangers, 1.1. Donderdag zijn gouden priester jubileum in 't St. Elisabeth- Gesticht te Grave. Voor ditmaal kunnen we dus vol staan, met den gouden jubilaris, mede uit naam zijner oud-parochianen har telijk te feliciteeren bij dit zeer zeld zame jubileum. Wij allen herinneren ons nog zoo gaarne zijn buitengewoon beminnelijk en joviaal karakter, zijn goed hart vooral voor de armen, de zorgen voor de opluistering van het Huis des Heeren en de kerkelijke plechtigheden, maar niet het minst zijne bijzondere en algemeen geroemde groote welsprekendheid. Wij bieden hem onze hartelijkste gelukwenschen aan én brengen hem dank en hulde voor het vele wat hij voor ons en onder ons deed, waaraan wij allen de beste en aangenaamste herinneringen bewaren. Naar wij vernemen heeft dezer dagen onze burgemeester een verga dering bijgewoond van Burgemeesters uit Limburg en Noord-Brabant te Eind hoven, om te komen tot gezamenlijke filmkeuring voor de zuidelijke pro vincies In de hoofdbestuursvergadering van den Ned. R.K. Bond van Schoen fabrikanten 11. Maandag te Tilburg ge houden werd groote teleurstelling ge uit over 't feit dat de Algemeene Maatregel van Bestuur tot uitvoering der Schoenenwet nog steeds op zich laat wachten. De commissie van ad vies heeft met grooten spoed gewerkt, maar de regeering blijft treuzelen. Besproken werd om weer een actie te beginnen ofwel opnieuw op spoed aan te dringen. Besloten werd aan de regeering een telegram te zenden waarin de groote teleurstelling wordt uitgesproken dat twee maanden na de aanneming de wet practisch nog niet in werking is getreden Door den lagen markenstand is de invoer weer zeer toegenomen. Het stopzetten van fabrie ken en de werkloosheid nemen l'oe en de schoenfabrieken zijn zeer gedupeerd door den onbelemmèrden valuta-import. Mocht hierop niet spoedig antwoord komen, dan zal eene commissie be staande uit de heeren Timmermans, van Beurden en Denteneer, den heer Heringa gaan spreken. Ook wordt gewezen op de funeste gevolgen als de wet 31 December af loopt, omdat dan alle voorjaarsorders naar buiten gaan. Besloten wordt om nog een facultatief examen voor de werkmeesters zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben als er voldoende deelnemers zijn. Als onpartijdig voorzitter voor het scheidsgerecht zal aan dc arbeiders organisatie worden voorgesteld, de heer Mr. G E. Pastoors te Tilburg. Tot leden van 't scheidsgerecht worden benoemd de heeren B Tim mermans, Waalwijk, A Hoogenbosch, Veldhoven, A. W. Roosen, Oisterwijk en C. Ligtenberg, Dongentot plaats vervangers de heeren A Schalken, Kaatsheuvel, A. Wiegerink, Groenlo, Chr. Maas, Loönopzand en A. Ligten berg, Dongen Tot leden van den Verzoeningsraad de heeren M. v. Beurden, Kaatsheuvel, J. C. Spapens, Waalwijk; als plaats vervangers de heeren L van der Horst, Kaatsheuvel en J. Groenen, Waalwijk. Een paar zaken inzake Collectief Contract worden naar den Verzoenings- raad verwezen en eenige zullen nader onder oogen worden gezien. Het punt „brengen van leder onderde Warenwet" wordt door den Bond voor loopig van de agenda afgevoerd. Inzake het werken op R. K, niet- verplichte feestdagen, zal de Bond zich vooralsnog van inmenging onthouden. De bespreking omtrent het expor teeren van schoenwerk door den heer Denteneer in de „Schoenindustrie" van 1 Juni behandeld, wordt aangehouden, Als men weet dat door het talmen der regeering nog voor millioenen Duitsche schoenen worden ingevoerd en groote werkeloosheid in deze streken weer een kwestie is van koiten tijd, dan is het toch wel meer dan erg, dat de voorzitter van eenë vereeniging als de A. R K. A. (Alg R K. Ambtenaren, vereeniging) de heer Freytag Drabbe in een openbaar congres te Maastricht 't volgende durft zeggen „Op de vergadering te Utrecht heeft spreker inzake het schoenenwetje uit drukkelijk verklaard, dat de A. R K. A. geen standpunt in kan nemen, omdat de A. R. K. A. niet mag en kan doen aan politiek. Hij heeft zijn persoonlijke meening gegeven en houdt die ook hier vol, dal hij liever goedkoope schoenen heeft en de beschermende rechten den werklieden geen voordeel hebben gebracht. Juist op den dag, dat voor het noodwetje gedemonstreerd werd, lieten Nederlahdsche fabrikanten wagons met Duitsche schoenen lossen, welke ons straks als Nederlandsche aangeboden worden. Werkelijk een schandelijke beschul diging aan 't adres der fabrikanten, maar verantwoording behoeft hij er niet van te geven en er blijft ligt iets van hangen De heer Fleskens, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende vragen gesteld 1. Is het den Minister bekend, dat nog steeds groote hoeveelheden schoen werk, hoofdzakelijk uit landen met lage valuta, in ons land worden ingevoerd 2. Acht de Minister het niet aller noodzakelijkst om ten spoedigste die maatregelen te nemen, welke tot de noodige invoerbeperking leiden 3. Kan de Minister de redenen mee- deelen, waarom nog geen gebruik is gemaakt van de bevoegdheid, neerge legd in de Schoenenwet, om den invoer van schoenwerk te beperken 4. Kan de Minister toezeggen dat de daartoe noodige maatregelen ten spoedigste in werking zullen treden? Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Vereeniging „Spaarzaam heid", gevestigd in het Café van dhr. Ant. v. d. Pluijm alhier werd opge richt. Alsdan zal door dhr. C. v Kup alhier zijn 25 jarig-lustrum worden herdacht, als oprichter en lid van ge noemde Vereeniging. Door de Bouwvereeniging te voorm. Besoijen werd in de vacature van Penningmeester, ontstaan wegens vertrek van den heer W. v. d Meerakker voorzien dóór dé benoeming van den heer H. Both. Het onderzoek der groot-vérlof gangers der lichting 1910—1911 en 1912 (voormalige landweerlichting 1917 1918a en 19l8b) uit de gemeente Waalwijk zal plaats hebben a.s. Dinsdag om 9 uur voormiddag in een der lokalen van de openbare school, Stationstraat 24, alhier. Bij het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier zijn o.m aanvragen ingekomen voor 2 of 3 schoenstiksters tegen f16 per week te Utrecht, een schoenmaker te Mid delburg tegen f 23 gehuwden iets meer, twee glad makers te Schiedam en een bekwaam stanzer te Nijmegen. Aanmelding voor een en ander moet ten spoedigste geschieden ter secretarie alhier, Kamer No, 2. 7 Wij ontvingen 't nieuwste op 't gebied van reis-aankondiger 11I. de Nederlandsche Luchtreisgids, uitgege ven door de Koninklijke Luchtvaart- Maatschappij voor Nederland en.Kolo- niën. Het boekje bevat een geschiedenis van 't luchtverkeer, algemeene wenken voor passagiers, de tarieven, de dienst regeling, de luchtpost, speciale vluchten, recIamé-vluchten, - een afstandsiabel enz.voorts kaarten der luchtlijnen in Europa, afbeelding der kajuiten van de vlieghavens Schiphol en Waalhaven, werkelijk een zeer interressante reis gids. Wij vestigen gaarne de aandacht op achterstaande advertentie Waarbij wordt medegedeeld dat de van ouds bekende fotozaak van den heer Th. van Delft is overgedaan aan den vroe- geren bedrijfsleider den heer A. Oud- kerk, die ook zijn sporen op dit gebied reeds heeft verdiend en wien we gaarne al|e succes toewenschen. Ook ging de Jiandel in lijsten, enz. aan hem over. De groote grasverpachtingen die vorige week en heden werden gehouden hebben aanzienlijk lagere prijzen ge bracht dan 't vörige jaar. Aanstaanden Zondag des namid dags 2 uur hoopt Ds. Mülilnickel te voorm. Besoijen In de Bediening des Woords voor te gaan en des Maandags avonds daaraanvolgende te 7'/a uur Ds. Langhout uit Mijdrecht, beroepen Predikant te voórm Besoijen. Over de "Zwitsersche schoenin dustrie in 1922/i'bericht Reuters Trade Service uit Zurich: d.d. 28 Mei aan het „Vakbiad v. d. Schoenindustrie" De toestand der schoenindustrie is verleden jaar belangrijk verbeterd, zoodat ongevëer 10.000 arbeiders werk vonden gedurende gemiddeld 52 uren per week Rond 5.500 000 paar schoe nen werden gefabriceerd tegen slechts 4 millioen in 1921. De uitvoer steeg van 637 500 tot 953 000 K.G. In de eerste drie maanden van 1923 is de uitvoer nog weer grooter dan in 1922, namelijk 191.000 KG, ter waarde van 7.815.000 francs. De grootste afnemer was Groot-Britannië met 3 723.000 francs Op den feestdag van het H. Hart werd door de leerlingen der Meisjes scholen alhier een schitterende bloe menhulde gebracht bij het H. Hart- monument op het plein voor de St. Antoniuskerk. Nadat des morgens allen ter H Tafel waren genaderd, verzamelden zij zich te circa 10 uur op de binnenplaats der Zusterschool, alwaar een keurig met bloemen versierd H. Hartbeeld prijkte en waar gezamenlijk enkele liederen gezongen en gebeden verricht werden. Daarna trokken zij in processie naar de St, Antoniusstraat. Het was werkelijk een aardige aanblik deze lange stoet van meisjes, de meesten in witte kleedjes, ieder voorzien van een bloemruikertje en verder afgewis seld met vaantjes, beelden en guir landes. Nadat de stoet zich om het H. Hart beeld had opgesteld werd door de jongejuftrouw Marie Smulders met heldere, welluidende stem een akte opgezegd, waarna door den Z.Eerw. Heer Pastoor Kuijpers eene toespraak gehouden werd, waarin hij wees op de plechtigheid van het oogenblik waarop de kinderen uit deze gemeente mede uit naam harer ouders en kennissen wederom eene grootsche bloemenhulde kwamen brengen en zich opnieuw kwamen toewijden aan het Godde lijk Hart. In ordelijke rij naderden de kinderen hierna het monument en legden leder haar bloemruiker aan het voetstuk, het welk dra onder den bloemenschat be dekt was. Onder het zingen van ver schillende liederen trok men daarna naar de kerk van den H Antonius waar opnieuw de toewijding aan het H. Hart geschieden zou. Gisteravond had zooais wij vroeger mededeelden de plechtigheid voor de parochie plaats, n.l. ten half acht plech tig Lóf en daarna de vernieu wing der akte van toewijding voor het H. Hart-monumenter was een zeer groote deelname uit degeheele parochie. Een schat van prachtige bloemen sierde het beèicT Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomecv omtrent de na volgende gevonden voorwerpen een damesrok een nikkelen horloge ketting; een randmes (schoenmak-n een dsmes-paiapluie een dames-h^ 1»- kettkg; een lederen mulikuit (hond); een zadelkussen (rijwiel)een bruin- lederen damestasch met inbond (sleutels, geld, enz.)een gouden broche een ring met sleutels een bivakmuts een peteen rozenkrans in étuieen gouden dasspeld een b ileen koperen ring met sleutels; eea bouquet kunstbloemen een mondstuk van een muziekinstru ment; twee kwatijes. ELSHOUT. In de op heden gehouden vergadering van stemgerechtigde Inge landen van het waterschap „de Polder van Oudheusden en Elshout" werd be sloten de jaarwedde van den Secretaris- Penningmeester met f 150,— te ver minderen. Tevens werd besloten op de ambtenaren in dienst van het Water schap 87a pCt. pensioens bijdragen te verhalen. Op bezuiniging van arbeids loon in bijzonderheid bij polderbode en vast aangestelde arbeider werd aangedrongen. Aan het bestuur werd machtiging gegeven tot uitvoering van werken in eigen beheer. HEDIKHUIZEN. Vergadering van den >aad dezer gemeente (te Haarsteeg) op Vrijdag 8 Juni n.m. 2 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van het RK Parochiaal Kerkbestuur te Haarsteeg om een voor schot op de gemeentelijke vergoediêg, overeenkomstig art. 101 der L. O.-wet voor de Bijz. Lagere Jongensschool te Haarsteeg, voor het dienstjaar 1923. 3. Bespreking hooiiandverpachtlng 4. Aangehouden voorstel van het lid Winkel tot verhooging kindertoeslag voor werkloozeo. EETHEN. Bij dé op Woensdag jl in deze gemeente gehouden candidaat- stelling voor leden van den gemeente raad zijn de volgende negen lijsten ingeleverd 1. Een lijst Babyloniënbroekbe vattende de namen der volgende per sonen. Adriaan Straver Wzn. (aftr.) en Adriaan Vos Czn, (aftr.) beiden te Babyloniënbroek. 2 Een lijst van de Neutrale Kies- vereeniging te Drongeien C. C. Nieuw koop, (aftr.) C. M. Donken, C. van Gammeren (aftr J. A. van Campen (aftr,) enj de Raad, allen te Drongeien. 3 Een lijst van de Antirev. Kiesver. te GenderenG van der Beejc (aftr) te Genderen, A. Kuypers te Heesbeen, J. van den Heuvel Hzn. (aftr.)te Gen deren, J- A Verdoorn te Eetlien, J B Meiresonne te Genderen en C Klein te Genderen. 4. Een lijst van dé Antirev Kiesver. te Drongeien J. A. van der Schans (aitr.), j van der Stelt (aftr) K. Tref fers, (aftrAdrs de Haan, IV). de Haan, G, Vos en J. G van Wijk allen te Drongeien. 5. Een lijst van de antirev Kiesver. te Meeuwen en Babyloniënbroek: Willem Lankhaar Czn. te Babyloniën- broek (aftr.) P Scherf te Meeuwen, T van Rijsbergen (aftrte Babyloniën broek, C de Graaf te Meeuwen, G, Boom te Babyloniënbroek, J. Donker sloot te Meeuwen en M. Kuckuch te Babyloniënbroek. 6. Een lijst uit GenderenE. van der Beek te Genderen. 7. Een lijst der Neutrale Kiesver. „Algemeen Belang" te Genderen: J P. Smits (aftr.) te Eethen, J Brou wers te Heesbeen, C. van der Kolk te Genderen en L. L. Colijn te Doeveren. 8. Een lijst uit GenderenW. G. J. Branderhort (aftr,) te Eethen, E. Boll te Genderen en G. Vos Gzn. te Gen deren 9. Een lijst uit MeeuwenD. van Buuren (aftr.) en A. L. de Graaff (aftr beiden te Meeuwen. SPRANG-CAPELLE (Voormalig Sprang). A s Zondagavond 5.30 uur hoopt Ds. G. H. de Jonge in de Geref. Kerk alhier voor zijne gemeente op te treden. Vergadering van de „Hulpkas" verbonden aan de Afd. Sprang van „Patrimonium" op a.s. Zaterdagavond ten 7 uur. VRIJH.-CAPELLE A s. Zondag des voormiddags 9 30 uur hoopt in de Geref Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. G. H. de Jonge. VRIJHOOEVE-CAPELLE. God uren de de maand Mei werd op het hulppostkantoor In de Rijkspostspaarbank ingelegd 3074 én terugbetaald 951. Door de vereeniging der gemeenten is in het café van den heer J. Treffers vergun ning verleend voor den verkoop van alco holhoudende dranken, 't geen voorheen niet kon daar toen het maximum aantal vergun ningen bereikt was. Vorige week Vrfldag verloor de Korf balclub „Juliana tegen „Biel" uit Geertrui- denberg met 3—5. Bil den laatsten wedstrijd van de Korfbalclub verstuikte Mejuffrouw V. O. D. haar voet, zoodat deze den eersten tijd genoodzaakt is buiten spel te blijven. CAPELLE. Gedurende de afgeloopen maand werd op de Rijkspostspaar bank aan het Hulppostkantoor alhier ingelegd f 1181,41 en terugbetaald f5008.—. Het aantal inlagen bedroeg 40, dat der terugbetalingen 28. Er werden 82 telegrammen behandeld, waarvan 49 verzonden en 33 ontvangen, terwijl 158 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 15 celgesprekken benevens 3 telefoonoproepberlchten. A s. Zondag zal voor de Ned, Herv. gem. alhier optreden Ds. A. Meijers, des voorm. ten half tien uur en des namiddags ten half drie uur. Ons muziekgezelschap Kunst na Arbeid heeft besloten deel te nemen aan het in Augustus a.s. te houden concours te Raamsdonksveer. WASPIK. Met den bietenteelt ziet het et nog steeds treurig uit. Door de voortdurende koude en regen willen ze niet groeien, zoodat een slechte oogst te wachten staat. In den lederhandel komt meer leven. Bij iets stijgende prijzen, komt er in goede kwaliteit zoolleer grooten omzet. Doordat er meer vraag komt naar oude aardappelen, zijn de prijzen gestegen tot f 3 per H.L. Ook in de nieuwe komt reeds handel. Men be steedt 24 cent per K.G. Bij de Woensdag gebonden publieke aanbesteding van een woon huis voor rekening van den heer A. Kamp Lzn., (architect de heer A. de B uijn) werd ingeschreven als volgt: J, v. d. Broek, Waspik f5996 Adr. A Koenen, Dongen f 5947 G. v. Dongen, Raamsdonk f 5840 W. H. Schot, Raamsdonksveer f5470 P. de Graauw, Waspik f5210 A. Roovers, Waspik f5120 H. A. v. Dongen, R'veef f 5170 J. Bax, Raamsdonksveer f 5090 C. Roovers, Waspik f4785 C. Savelkónls, Waspik f 4750 Gebr. Boom, Waspik f 4700 Het werk werd aan den laags en inschrijver gegund, GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den raad dezer ge meente op Vr^dag 8 Juni v.m. 9'/3 uur. Aan de orde 1. Bespreking geldleenlng. 2. Bespreking werkloosheid, 3. Besluit tot het inbrengen van gron den in het grondbedrijf. 4 Besluit verkoop grond, 5. B-spreking wijziging Politie-ver ordening. 6. Wijziging gemcente-begrootlng 1923. 7. Aanbieding verslag toestand ge meente 1922. 8. Idgekomen stukken, 9. Reclames belastingen, r De tegelfabriek van den heer P. Kommers zal worden verplaatst naar de nieuwe spoorbaven. Tevens zal de fabriek worden uitgebreid. De jaarlQksche processie naar Den Brielle zal voor hier en omliggencje plaatsen per s.s. Thor IX gehouden worden op Donderdag 14 Juni a.s. Zaterdagavond za! er in de zaal van Mf j. de Wed. Krols een vergade ring worden gehouden door het bestuur van de Mij. tot bevordering van Geer- truldcnbergs Belang met de bestoren van de andere vereenigingen ter bespre king «Jubileumfeesten Met Ingang van heden is h»t zwembasis weder geopend. GEERTRUIDENBERG. In de heden morgen gehouden Raadsvergadering deelde de Voorzitter mede, dat hij aan H. M. de Koningin met ingang van 15 Augustus a.s. eervol ontslag hesft aangevraagd als Burgemeester dezer gemeente. RAAMSDONK. Vergadering van den Gemeenteraad alhier, op Zaterdag 9 Juni 1923, des namiddags ten zes ure. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslagen: a, van den toestand der Gemeente. b. van hetgeen met betrekking tot de verbetering der volkshuisvesting is verricht. 3 Ontwerp-besluit tot vaststelling van het bedrag der gemeentelijke ver goeding, bedoeld in art. 101 der Lager- Onderwijswet 1920, voor het jaar 1922. 4. Ontwerp-besluit tot vaststelling van het voorschot op voorschreven gemeentelijke vergoeding voor het jaar 1923. 5. Schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende bedenkingen tegen de ver ordening tot wijziging der Verkeers- verordening. 6. Vaststelling van het primitief kohier der straatbelasting. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot inwilliging verzoek van het Bestuur der Chr. School voor L. en M U.L.O., om de benoodigde gelden voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot inwilliging verzoek van Nic van Dongen en W. J. Vissers, om aankoop van eene strook grond. 9. Ontwerp-besluit tot het aangaan eener rekening-courant-overeenkomst met S. D Lankhuyzen Co's Bank. 10. Ontwerp besluit tot wijziging der Gemeente begrooting dienst 1923. 11. Bezwaarschriften tegen aanslag vergunningsrecht Drankwet. RAAMSDONKSVEER. Tot Bestuurslid van de Coöperatieve Boerenleenbank werd herkozen dhr. A. J. Lankhuyzen en tot lid van den Raad van Toezicht dhr. C. M. Sagt terwjjl in de vacature, ontstaan door het bedanken van dhr. F. A. van Seters, werd gekozen dhr. M. Konings. Tot plaatsvervangende B e s t u ui' si e da n '<\v e r - den herkozen dhr. en A. J. Konings «ui J- van Woerden. Zondag zal er in de Ned. Herv. Kerk alleen des middags dienst zijn en wel op 't Veer, alwaar hoopt op te treden de Z.Eerw. Heer Ds. Anker uit 's Gravenmoer. Dinsdag en Woensdag maakte de le den van de Jonge meisjeskrans een uitstap je naar Arnhem en omgeving. Was de eer ste dag goed, jammer dat het den tweeden

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6