SÈ ECHO V&ül TZÜ mi Buitenland, Nieuws uit Kaatsheuvel Binnenland. Nieuws uit Reusden. SPORT. Tweede Blad. Provinciaal Nieuws No. 57. Woensdag 4 Juli '23. Oudergewoonte zal ons blad in de a.s. Kermisweek slechts eenmaal verschijnen en wel Vrijdag 13 Juli a.s. Advertenties enz. worden in gewacht tot 9 uur. Maandagmiddag ten 4 uur had onder groote belangstelling in Hotel Verwiel de aanbesteding plaats der nieuwe kerk der parochie van St. Jan. De uitslag was als volgt: A. D. Hendrikx. Eindhoven f 358.600 M. Daamen, Terheijden f 316 000 H van Kessel, Nijmegen f 355 700 Bernsen en Braam f 370.000 Gebr. A. en W. Vervoort, Oss f 352.000 voorstellend: Theresia van het Kindje Jezus, onder een prachtigen witten hemel bezaaid met roode roosjes; verder: Hulde aan het Kindje Jezus, welke wagen eveneens kostelijk was versierd en een waarop Z.H. de Paus werd voorgesteld. De stoet werd verder geopend door Jeanne d'Arc te paard en werd opge luisterd door de Harmonie der Jongens congregatie te Drunen. De Eerw. heeren Geestelijken, de Zusters en de zelatricen. daartoe in Kaatsheuvel, 2 Juli 1923. N V. B. Brokx en Zn. f 343 400 G. de Bont, Nieuwkuijk f 372.000 F. Paes, Venlo f 390 000 Joh van Pelt, Tilbufg f 367.900 B. Spreeuwenberg, Venlo f 391.200 H. B. Martens, Oosterhout f 374 000 W. Theunissen en v. Saam beek, Heemstede f 336 900 F. v. d. Schoot, Tilburg f 370.000 Gebr. v. d. Putten, Heemstede f 338 100 Hurkens en v. d. Heijden, Vught f 359 600 C. J. Koeken, Tilburg f 385.600 Joh. v. d Schoot, f 399.450 Fa. Mol Mies Co., Breda f 382.120 C. A. Willemse, Vreeswijk Waalwijk, 3 juli 1923 N V. Nederland, Nijmegen Op uitnoodiging van den Edel- Fa- B. F. Weijers. Ti}^ur2 achtb. heer Burgemeester kwamen M- Bakkeren, Princenhage Dinsdagavond ten 7 30 uur ten raad- P Fransen v. Caem, huize eenige heeren bijeen ter vorming -r en"°R van een plaatselijk comité voor het F. J. Turenne, Ensch Nationaal Huldeblijk aan H. M. de j G. J. bluijmert, Koningin. Jac. v. Dun, 's Bosch Aan den oproep hadden gevolg ge- Fa. Heijmerink, Nijmegen geven De ZeerEerw. heer N van Riel. De WelEerw. heer Ds. Louwe Kooij- 346.200 374.960 364 800 364.200 399 950 363.700 362.900 358 000 348 000 359 500 392500 mans. De heer J Nieuwenhuijzen, Voorzit ter der Christelijke Fabrieks- en Trans portarbeiders. De heer J van der Geld, Voorzitter der R. K Werkliedenvereniging. De heer M A. van Liempt, Voor zitter van Waalwijks Belang. De heer J. P. P. Tielen, namens de plaatselijke pers. De heer Jac. Gragtmans, voorzitter der Leerlooiersvereeniging had bericht van verhindering gezonden, terwijl de afdeeling der Hanze bij vergissing niet was opgeroepen, (de Voorzitter der Hanze de heer C. van Zeist heeft in- tusschen het lidmaatschap aangenomen,) en de afd. Waalwijk van den R.K. Bond van Schoenfabrikanten niet was ver tegenwoordigd. De edelachtbare heer Burgemeester heette de heeren welkom, dankte hen voor hunne bereidwilligheid en gaf eene uiteenzetting van de plannen van het comité, n 1. 't schenken van een nationaal huldelijk, n.l. de restauratie van het koor in de kerk te Delft boven de graven der Oranje's en eenige al bums met schetsen door 150 Ned. schil ders uit verschillende deelen des lands. De bedoeling van 't plaatselijk comité is nu te bevorderen dat ook onze ge meente op waardige wijze aan deze huldiging deelneemt. Voor dit doel z^l een collecte door de geheele gemeente gehouden worden, die natuurlijk geheel staat buiten de collecte voor de plaatselijke feestelijk heden en zullen in de verschillende buurten dames worden uitgenoodigd zich hiermee te willen belasten. Deze collecten werden bepaald in de week van 29 Juli—-4 Augustus. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering onder dankzegging door den Voorzitter gesloten. Wij vertrouwen dat de dames die tot dit doei eene uitnoodiging ontvan gen, deze zeer zeker zullen aannemen en daardoor medewerken om te be reiken dat ook in deze Waalwijk een waardig figuur zal maken. J. H. v. Bouwhuizen, 'süosch L Raaymakers, Wouw P J. Vaesen, Vughf f 315 755 Fa Mol en Co., Oosterhout f 381.G00 Fa. B. en L. van Heesch, Tilburg f 398.000 Gunning aangehouden volgens be stek. De heer W. Klerks Chrzn. alhier legde met gunstig gevolg het eind examen gymnasium af. Dinsdag is door een landbouwer in de 2e Zeine in de daar te veld staande rogge, een partij kruideniers waren gevonden. Ook werden uit een sloot daar in de omgeving verschillende artikelen opgehaald. Vermoedelijk is een en ander af komstig van diefstal bij de firma Van Engelen-Staal. Begunstigd door goed weer heeft Zondagmiddag in de St. Clemens parochie alhier het jaarlijksch feest der H. Kindsheid plaats gehad. Pleegt men zich telken jare alle moeite te geven om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te vieren en om een fraaien optocht te organiseeren, ditmaal heeft men zich hiervoor wel bijzonder ingespannen. Reeds lang voor het tijdstip waarop de stoet zou uittrekken, was er onge kende drukte in onze parochie. Hon derden belangstellenden, veelal van buiten, hadden zich reeds bij de school of langs den weg opgesteld om den schitterenden stoet te zien voorbijgaan, die ditmaal wel bijzonder was verzorgd. Behalve de groepen die we er ge woonlijk in opmerkten, als zusterkens, missionarissen, chineezen enz., waren er ook een drietal prachtige wagens, MADE. Naar we vernemen heeft de heer T. P. Kools, hoofd der openbare lagere school alhier met ingang van 1 November a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Moge het den heer Kools, die zoo vele jaren zijn beste krachten gewijd heeft aan de belangen van onze jeugd, gegeven zijn nog vele, zeer vele jaren l doelman het veld veriaten wegens een op- van eene welverdiende rust te genieten. geioopen blessuur van een "'"5 Zondag werd door de rijwielclub, gevestigd bij den heer W. van Gils, alhier ten wedstrijd gehouden in ring steken en vogelpikwerpen waarvoor aardige prijzen waren uitgeloofd. Een en ander bracht heel wat menschen op de been. Met ing ng van 14 Juli a.s. wor den de afsluitboomen aan de over wegen va den spoorweg weggenomen. Dinsdag is ingesteld een autobus dienst (2 maal per dag) van Geertrui- denberg over Made, Den Hout, Ooster hout naar Breda heen en terug. Vrijdag had de brieven- en tele grambesteller D. J. Rop bij het opbergen van oud materieel heto geluk te vallen, met het gevolg dat een schouder gekneusd werd en genees- kundige hulp moest worden ingeroepen ADMINISTRATIE. j)e veischdkfechjke bomaanslag op het traject Dulsbrng—F.iemershsim zal nog laog de Belgische gemoederen in beroering houden en saoc'lea laten na- beven onder verschillende d istricten der DuStsche bewolking. Toen een trein sich Zaterdagavond op de Rtjüb.ug bewoad. ontplofte er een bom, die de baan ver nielde, een brugschiloWicht en rtegea zich In dsn trein bevindende soldaten doodde en het gansche verkeer ia de war bracht. Het was een trein met verlofgangers van 21 a 23 j?arde getroffenen behoorea tot het garnizoen van Namen. Drie disulc-ea hebben oogesblikkelilk strafmaatregelen gekre- ges, a.'. Duisburg, Mors en Crefeid. en de twintig voornaamste Duüschers zitten reeds in gijzeling. In Bslg is de woede over den aassiag groot, en het is inderdaad ook meer das wreed om niet te zeggen beestachtig, om een trein met naar huis gaande jonge sol daten te balages. Welke fouten de Belgen en de Franschea begaan mogen hebben in het Roergebied: dergelijke sabotage-aansiagen zijn van geen enkel punt uit goed te praten. Met gioote moeite wordt eu op die brug de Hochfelder Rijtsb ug, een soort vetkeer gehandhaafd. Buiten de dsfe zwaargestrafte districten, heeft de hoogs intergeallieerde Rtjolaedcommissie be paald voor hei gaasche Roesgebied en bet Rijnland, dat lo, van den 2den Juli af geen Du t- scher de grens tusschsa het bezette en het onbezette gebied mag over schrijden, uitgezonderd voor de man nen, die met de levensmlddeleuvoor- zlening belast zijn en ia zeer exceptio- neele gevallen. Minstens twee weken blijft deze maatregel van kracht en 2o, het veskeer in de omgeving van de plek des onhels is overdag aan ieder voertuig en 's nachts bovendien aan iedere voetganger verboden en 3o. alle csfé's theaters ea bioscopen moeten dicht. De Belgische bladen verlangen, dat er nog strengere maatregelen worden genomen, want dat men een dergelijk verlies van landszonen niet hard genoeg kan laten boeten. Nabij de Engeische zone aan de lijn DüreaTrier is ook een bom o- tplob zonder verder effect gelukkig. De Ec- gslsche politie heeft twee mannen kan nen vatten die uit Beieren gekomen waren met dynamiet. Van dsn hier boven eerstgenoemde» aaaslag heeft men niemand kunnen vinden als ver dachte. Doodgeschoten is er weer iemand te Recklinghausen, omdat er niet gehoorzaamd werd san dea roep van een scb ldwachL Na Schlageter en Gö ges en de zeven mannen te Maisz ?al het aantal terdoodveroordelingen wel aanmerke lijk grooter wordsn, als men wset, dat er reeds vijftien personen gevat zij», verdacht van sabotage tegen de spoor wegen. Maar da doodvonnissen konden hun doel weleees voorbijschieten dat er gestraft moet worden en vrees ingeboezemd voor eventueels herhalers, kan men van zekere standpunten uit billijken, doch dat met den dag twee volkeren verder uiteen worden gascheu*d dan zij reeds ware», en dat haat en woede hoogtij geaa vieren, is diep te betreuren es het gaat daar onvermijde lijk heen met Frank ijk en Duttschland. Algemeen hoopt men, dat de revisie van het doodvonnis der zeven veroor deelde mannen van Mainz eenlg gevolg mag hebben- stelling (blattco cedleten worden door ben nimmer verstrekt); 3o. dat zil eveos medewerken tot het bestrijden vaa den woningnood ea het verminderee an de werkloosheid la de bouwvakken 4o. dat ia de tegenwoordige tijdsom standigheden het aan'al credie'aa?.- vrsgen met solids dekkieg de hlcvoo beschikbare middelen zeer belaag-ol1* overtreffen en voorts door de déacfe der Hansebankea het aantal solide aanvragen nog weder zal toeormcn. De "bedoeling is, dat ter belegging was eea deel der gelden van den Post- cbèqua ea Girodienst en tegen behoor lijke rentevergoeding, de eoodlge mid delen beschikbaar gesteld worden, ten einde ia het algemeen belang aan de toenemende vraag staar credletea te kussen tegemoetkomen, daardoor tot vermindering van des woningnood mede te wesken en tegelijkertijd voor de solide credistBemers der Hanze- baakess de gelegesbsid te opaacv, een nieuw crsdiet te bekomen. bij toeval geen speciale uUnoodlging ontvingen, dan worden zij verzocht dU bericht als zoodanig te beschouwen. Dg Kon. Harmonie Apollo zal Zondag morgen een concert geven op de Markt. Be grijpelijkerwijze zal het de harmonie niet aan belangstelling ontbreken als het weer mede werken wil. De R. K. Gymnastiek-Vereeniging „K. G. V." vierde Zondag een groote sportdag. Nadat 's morgens de jongens van K.G.V. allen ter H. Tafel waren genaderd had om 12 uur de plechtige vaandelwijding plaats van het nieuwe vaan van onze kranige Tur- - ners. Onze HoogEerw. heer Pastoor Mgr. Staat gesteld door de milde gitten uer y-gi^er Spraij een gloedvolle vaandelrede uit woorden „In hoe de club om haar Ia de heden gehouden cfedlteures- vergaderieg der Haozebank te Utrecht waren op één sa alle crediteuren voor het verzoek van het verlecuen van surséance van betaling. De rechtbank zal later haar beslissing nemen. Naar het Haagsche Correspon- dentiebureau verneemt, hebben de directies der Centrale C'edietbank, Credlet-Hypotheekbaek, belden te *s Gravenhage, en Provinciale C-edlet- en Spaarbank te Schiedam, zich tot de regeering gewend met het verzoek, een deel der gelden van den Post- cbèque en Giro-dienst of andere geiden te harer beschikking te stellen. Zij gronden hun verzoek hierop lo. dat ook zij het bedrijf aitoefenen van het verstrekken van bouwcrediefen en andere credieten, eveneens aan den middenstand, zonder zich te bemoeien met eenige politieke of kerkelijke kleur; 2o. dat haar bedrijven zijn gezond en in oeconomisch opricht het algemeen belang dienend, wijl zij immers daar mede eensdeels bevorderen den nieuwen bouw van huizen en anderdeels den middenstand steunen, zij het dan ook uitsluitend tegen voldoende zekerheids Steeds meer en meer komt er belangstelling voor de a.s. feestelijk heden. Oi/eral in de buurten heeft men commissies gevormd of vergadert men voor dit doel. Zoo hedenavond In de baurt Hoek bij den heer Ant. v. Berkel, Donderdagavond voor de buurt St. Antonius-parochie bil den heer Jan Franssen. Wij sporen alle ingezetenen aan daar zeker tegenwoordig te zijn. Ia de buurt MarktHaven zijn ge- j kozen de heerenGerard Verwiel, Voorzitter; J. van Eilkelenburg,Secre- I *arisEug. de Greeffj Penningmeester; Henri Aarts, Jac. Spijkerman, Nic. van Dongen en Willem Hens. De buurtcommissia Mr. Van Cooth- straat en Burgemeester van der Klokken- laan bestaat uit de heerenNorbert Gragtmans, VoorzitterC. van der Hoeven, SecretarisA. G. Laarakker, PenningmeesterA. Fsoklage, C. Spa pens, P. van Ree Jr. en P. van Vugt Zondagmiddag werd een druk be zochte vergadering gehouden, uitge schreven door de buurt Ma> ktNoord- B aband, ter bespreking van een reuzen- propaganda-tocht voor de feestelijk heden door de Langstraat en omgeving Dit plan werd gaarne door de vel schillende comiié's aanvaard, alsook het idéé om zoo mogelijk te komen tot een historische?! optocht. Wij vestigen ten slotte de aandacht op de vergadering die Donderdagavond in Hotel Verwiel zal worden gehouden en waartoe alle buurtcommlssies en ver- eeraigingen zullen worden uitgenoodigd Deze vergadering gaat uit van het Bestuur van W. B. ea het comité voor den optocht en beoogt de onderlinge bespreking van de plannen enz., voor den optocht enz., zoodat het geraden Is dat alle genoodigden tegenwoordig zijn. Mochten ei vereenlgingen zijn, die Aaa het derde Bondsfsest van den R. K. Gymnastiek- es Athletlek- bond »St. Jozef* werd deelgenomen door de navolgende gymnastlekvereesi gingen uit onze gemeente: Waalwijksche Gymnastiek-Vereeni- gissg* Door Eendracht Sterk*. (Aspiranten van 1618 j iar). »Sport Staalt Spieren*. (Aspiranten beneden 16 jaar.) Ia den optocht, maakten onze Waal wijksche turners in hunne heldere costuums een schitterend figuur. Doch de prijsultdeeling getuigde evenzeer van innerlijke kracht en geoefendheid De W. G V. maakte het mooiste figuur, want het behsalde als korpspri' lo den Vieikamp (1. Vrije oelenlnge in standen; 2. B ugoefeniag 3 Paard oefening; 4 Schotsche hoogtesproog; het hoogste aantal punten en verwierf daardoor den lsten prijs en Eerrpsijs. In den personeels» wedstrijd Kogel- stootea bekwam Toon Snijders des lsten prijs met eea worp van 9.24 M. eu Jan van Lier veroverde den 2de» parochianen, hebben werkelijk eer van hun werk gehad. Nadat de stoet ontbonden was, werd door de harmonie nog een wandeling gemaakt door onze parochie, waarbij bij de pastorie en bij het gemeente raadslid den heer Jac. Oomens eene Serenade werd gebracht. Ook in v.m. Baardwijk is dit jaar weer volop gelegenheid zich met cermis te amuseeren. Zondagvoormiddag wordtin het café ^v&n den heer W. van Helvoirt een matinée gegeven door de harmonie de Volharding" uit Drunen. Wij twij felen er niet aan of dit matinée, dat dit jaar voor het eerst gegeven wordt zal veel belangstelling trekken en dat men er zal kunnen genieten daarvoor is de goede reputatie van de harmonie de Volharding ons een waarborg. 's Maandagsmorgens geeft de lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst" in het café van den heer P. van Crom- voirt haar bekend matinée, waarvoor ze het alom zoo gunstig bekend staande duo Damme uit Breda heeft geënga geerd dat met een geheel nieuw repertoire komt. De liedertafel heeft ook een aardig programma opgesteld, waarop o a aan iet slot een nieuwe „Zangersmarsch voorkomt welke zeer zeker bij het publiek zal inslaan. De zaal zal als gewoonlijk wel weer te klein blijken en de stemming niets te wenschen overlaten. Overigens is de geheele week in beide genoemde café's gelegenheid tot dansen. Heden werd de zomerzitting der Prov. Staten geopend met eene rede van den Commissaris der Koningin, die hulde brengende aan de 18 Sta tenleden die tengevolge van de ge houden verkiezingen niet meer in de vergadering terugkeeren, daarbij bij zonder memoreerde den heer Aarden, die gedurende veertig jaren lid der Staten was, zich steeds geheel gaf aan de hem toevertrouwde belangen en vooral als lid van de bijzondere com missie voor de waterschappen zich naar aanleiding van de signo vinces". Hij prees roomsch zijn in samenstelling en in daden en om de leuze die bij haar voorzit: „God voor alles!" Na de wijding van het prach tige dr'apeau sprak de leider van K. G. V. een woord van dank en opwekking en de Voorzitter der vereeniging de heer H. de .Tong een dankwoord aan de tegenwoordigen hijzonder den HoogÈerw. heer Pastoor en alle milde belangstellenden uit Kaatsheuvel die de vereeniging in staat gesteld hebben om dit mooi kunststuk te laten vervaardi gen. Na het zingen van een vaandelmarseh ging de stoet voorop 't groen-rood-groene vaandel onder de opgewekte marschen van de harmonie van het Kon. Muziekgezel schap „Euphonia" een kleine rondwande ling door de gemeente maken. Tegen 6 uur begon de groote uitvoering op de speelplaats der o.l. school. Er was zeer veel publiek dat met belangstelling de verschillende werkzaamheden van de leden van IC. G. V. en hunner aspiranten volgden. Ieder heeft kunnen constateeren dat on ze turners onder goede leiding staan en on der deze leiding reeds ver ontwikkeld zijn. Een 15 tal nummers werden afgewerkt, welke alle even keurig gegeven werden. Zoo wel de vrije- en ordeoefeningen der jeugdige turners, als het brug- en rekwerk der oude ren deed ons de beste verwachtingen voor de toekomst van deze vereeniging scheppen. De heer .T. ICleijn is met ingang van 1 Juli 1.1. overgeplaatst als onderwijzer van de O. L. school te Loon-op-Zand naar de O. L. school te Kaatsheuvel. De heer .Tos. Seller is door B. en TV. benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O. Ij. School te Loon-op-Zand. De heer J. Maaskant hoofd der bijzon dere school aan den Loonschen dijk is be noemd tot Hoofd eener Bijzondere school te Vpel doorn. De heer ten Asbroek onderwijzer aan de R. IC. Jongensschool te Berkdijk is be noemd tot onderwijzer aan een R. IC. Jon gensschool te Utrecht. H'-usd'-fi, 2 Juli 1923 Toen de Heer IC. Zaterdagmorgen de Herptsche poort uitreed, liep van achter een kaf pardoes een negenjarig meisje, dat naar school ging voor zijn auto met het noodlot tig gevolg, dat het werd overreden en nage noeg op slag dood was. Den heer K. die on verwijld een dokter haalde, wiens hulp evenwel overbodig bleek, treft, naar men verzekert hoegenaamd geen schuld. In de Maas maakten de visschers uit Woudrichem deze week een steur buit van 150 pond, terwijl men ons mededeelde, dat het Op de scheepswerf werd te water ge laten met goed gevolg de' stalen sleepboot no. 25, gebouwd voor buitenlandsche reke ning. Het vaartuig, metende 21 M., bij 5 en 3 M., wordt geheel lip to date ingericht en o.iii. voorzien van stoomstuurmachine, elec- trisch licht etc. Dultschen driesprong ijs bil «3ea 10 58 M). De vereeniging »Door Eendracht Stek* verwierf den lsten prijs in dec Driekamp (l. Vrije oefenineen ie stan den 2 Brugoefenlng3. Loop-sluit- slui'sprong). De jongste clnb »Spo?t Staalt Spie ren* had minder geluk, daar zij in den hierboven genoemden Driekamp twee sprongen maakte, die wegens ongelijk sluiten werden geannuleerd. Niettegen staande kwam zij nog mooi uit met den 2dea prijs. Bovendien behaalden die vurige klanten des 2den prijs in den Groepsoelloop 75M (6 deelnemers). Had de W. G. V. verleden jaar met den 2den prijs het naktiken van »S'. Christoforus* ui: Rotterdam (met lx/2 punt verschlthans Het zij deze ver eeniging achter zich met een verschil van 5 punten. Een der juryleden feliciteerde o.a. den leider en betuigde zijn spijt, dat voor de vereenlgingen buiten het Bis dom Breda geen beker was beschikbaar gesteld, aangezien de W. G. V. die dan ook nog ia de wacht had kunnen slepen, wegens het behalen van het hoogste aantal punten in alle af- deelingen. een nog grootere, hoewel men hem in werkelijk verdienstelijk maakte Spreker 1 net had, bijtijds wist te ontkomen zeide verderHet doet mij oprecht1 - leed, dat ik omtrent den gang van zaken in de provincie geen opwekkend beeld kan schilderen, het gaat velen helaas niet goed. Meer dan eenig ander deel van ons vaderland lijdt ons in. dustrieele Noord-Brabant door de ma laise, steeds moeilijker wordt het voor velen hunne bedrijven in gang te houden. De slapte in zaken en de daaruit voortspruitende werkloosheid hebben ongekende afmetingen aange nomen en het ergste is wel, dat het einde van die algemeene inzinking nog niet te voorzien is. De wetgevende macht zag zich genoodzaakt de meest bedreigde industrieën door wettelijke bepalingen te hulp te komen. In het belang van den middenstand nam de Tweede Kamer nog juist een voorstel van de regeering aan. Het Wilhelmina kanaal waarvan terecht zulke hooge verwachtingen werden gekoesterd is voor een paar maanden geopend maar desondanks zijn voor velen, voor zeer velen, de vooruitzichten meer dan zorgelijk. Moge hun energie hen staande houden Gewagende van het a.s. regeeringsjHbileum van H. M. de Koningin herdacht spr. met groote dankbaarheid wat zij in die 25 jaren voor ons land is geweest en uitte hij de hoop dat God H M. nog lange jaren voor het Nederlandsche volk moge sparen. QUICK—THE BOYS 3—0 Het is Zondag 1.1. aan Quick gelukt een flinke overwinning te behalen. Gezien dat Quick reeds verschillende weken rust had, hadden wij niet verwacht haar in vorm te zien. Doch de spelers dachten er anders over en speelden als ging het voor de competitie. Als de scheidsrechter voor opstellen blaast verschijnt het Boys XI-tal met een flinke ploeg die direct indruk maakt. Quick heeft enkele nieuwe spelers en een andere opstelling als waarmede zij den laatsten tijd gespeeld heeft. Direct is het een wedstrijd vol spanning en beide XI-tal- len spannen zich om het hardst in om te doelpunten. Alhoewel hiertoe van weerszij den gelegenheid is, worden die kansen niet benut en met blanco stand is het rusten. Direct hierna gaat Quick ten aanval over en geducht wórdt het Boys-doel bestookt. Na een kwartier spelens neemt de Quick- mid-voor met een goed schot de leiding. Een korten tijd na dien weet van der Griendt nog twee maal te doelpunten waar mede de stand op 30 kwam. Hoe hard de Boys ook zwoegen een ver diend tegenpunt voor hen-bleef uit en zon der verandering kwam liet einde. Zondag j.l. nam het Juliana zomer- elftal „de Zwervers" met een zwak ploegje, waarin slechts drié eerste elftal-spelers, deel aan de Bekerwedstrijden te Kaatsheu vel en speelden tegen Excelsior uitslag 1-1. Daarna speelden onze reserves tegen Til- burgia uit Tilburg, voor de Juliana-jongens een sterke tegenstander daar Tilburgia met zeven eerste elftal-spelers verscheen. Voor de rust waren de Tilburgers in de meerderheid en wisten twee buitenspel doelpunten te maken. Ofschoon Tilburgia zelf beweerde dat het geen zuivere punten waren, werden ze door den scheidsrechter, die niet de minste kijk op het spel had, toegekend. Even daarna moet de Juliana- Abormeert op en Adverteert in )yDE ECHO VAN HET ZUIDEN", het meest gelezen blad in de Lang straat en Omgeving* Excelsior-speler, invaller van Tilburgia, die niet kon nalaten even na te trappen. Na de rust is Tilburgia totaal ingesloten en menig schot gaat naast of over de paal maar de reserves weten het niet tot doel punten te brengen, een plotselinge door braak van Tilburgia bezorgt haar 't derde maar zuivere doelpunt. De Tilburgia-jongens zijn heel sportieve lui en speelden niet het minste ruwe spel. Juliana won den derden prijs een bronzen voetballer. SERIEWEDSTRIJDEN KAATSHEUVEL. Zondag gaf Kaatsheuvel op haar terrein achter het raadhuis haar tweede afdeeling Serie-bekerwedstrijden, 't Weer was uitste kend. Veel publiek was er niet aan de lijnen, wat hoofdzakelijk moet toegeschreven wor den aan het samenvallen van deze groote seriewedstrijden met de luisterljke gymnas- tiekfeesten die R. K. G. Kaatsheuvel vierde. Onder scheidsrechter Stabel stelde zieli om twee uur S. V. V. Sprang op tegen een combinatie van Kaatsheuvel II III. T. O. V. uit Loon op Zand was niet opge komen. Met 3—3 eindigde deze wedstrijd, zoodat sportief S. V. V. als winnaar mocht optre den. Hierna kwamen de Roodborstjes II uit den Bosch tegen B. V. V. Kaatsheuvel. Ook na een kwartier verlenging bleef de

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5