ACCUMULATOREN. Fa. Gebr. Boeren, - 's-Bosch. TH. KNEGTEL. Kermis. Kermis. Marktberichten. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws» Gemeenteraad. Het meest economische vervoermiddel. Goedkoopst adres voor Wijnen, Likeuren, enz. enz. Grooté sorteering Puddingsoorten Chocolade en Suikerwerken. Biscuit en Botergoed. Waalwijksche Koloniaalhandel Starter— en Verlichtingsbatterijen. „Exide" Agentschap. Gebruikt alleen Origineele „FORD"- Onderdeelen, welke steeds in voorraad zijn. J. VAN ENGELEN-STaAL. uitslag O0. Bij loting wonnen de Rood borstjes. Ook in den strijd S. V. V.—Rood borstjes bleef de stand een uurlang blank. Eerst na een verlenging van een kwartier telde de Roodborstjes een puntje uit een penalty, zoodat de fraaie beker naar 's Bosch en de zilveren lauwerkrans naar S. V. V. is verhuisd. Duivensport. WAALWIJK. Zondag hield de postduivenvereni gingDe jeugdige vliegers» een wed vlucht uit Roosendaal. De prijzen werden behaald als volgt: 1-6-9 Th. Trlmbacb, 2-7 v. d. Velden, 3-10-11 A. Verhoeven, 4-16 G. Sar», 5-17 A. v. Htlst, 8 v. Huleo, 12-13-14 G. de Graaff, 15 v. Veldhoven. KAATSHEUVEL De Reisduif hield bare wedvlucht gister van uit Lier (België) met jonge duiven. De prijzen werden behaald als volgtN. Srlders 1 7, F. van Onzen- oort 2 4, J. Kuijten 3. M. Coemans 5, P. f. Broekmans 6, P. Broekmans 8, A. van Tilborgh 9, le p'ijsduif op het hok 9-1712, laatste 9-43-44. Nog sneller van uit Wouw. los half el', le prijs 11-23-30, P. Roovers, 2e 11-23 30 P. Roover», 3e 11-26 30 A. de Hond, 4e 11-26 30, A, de Hond, 5e 11-29-20 H. Vleuten, le overduif Adrs. Veischu'en. KAATSHEUVEL. - De Getrouwe Duif hield Zondag 1 Juli een wedvlucht met jonge duiven van uit Turnhout. Uitslag1 J. van der Linden. 2. P. van Heesch. 3, 16, 21 P. van der Vel den. 4, 27 A. Pijnenburg, 5, 26 A. Snoeren. 6, 20 L. Mosselveld. 7, 10, 28 A. Snaphaan. 8, 11 J, de Wit. 9, 14 J. van Boxtel, 12, 24, 29 M. Zwaans, 13, 30 Jos. van den Assem, lü .T. Bergmans. 18 G. van der Velden. 19 P. Snoeren. 22, 23 Jos. Donders. 25 W. Rem meren. 27 T. de Beer. 31 Fr. Montee. „DE ZWALUW". SPRANG. De Postduivenvereeniging „De Zwa luw" alhier hield j.l. Zaterdag een wed vlucht met jonge duiven vanuit Baarle-Nas- sau. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs A. van Zeist, 2 en 7 Goedhart, 3, 4, 5 en 6 A. Spaijbroek. man de deur uit. Op straat gekomen sprak hij een agent aan, wien hij me dedeelde. dat hij zijn „kostjuffrouw" dood op den grond had gevonden. De agent ging met den man mede naar de Hoogkamersgang en trof daar inderdaad de vrouw stervend aan. Hij verzocht den man even mede naar het politiebureau te gaan en aan gezien het zaakje erg vreemd leek, werd de Commissaris van de Pieters- hal, de heer Heerema, gewaarschuwd, die met eenige rechercheurs een onder zoek instelde. In de kamer waar de vrouw met een wond aan het hoofd lag, werden bloed sporen waargenomen. De verklaringen van den ouden man, die maar volhield, dat hij de vrouw in dien toestand had gevonden, terwijl de buren verklaarden, dat er een hoog- loopende ruzie heeft plaats gehad gaven der politie aanleiding den 74-jarige N. te arresteeren. Het lijk werd ter schouwing naar het Binnengasthuis overgebracht. Het valt nog niet met zekerheid te zeggen op welke wijze de doodslag heeft plaats gegrepen. Tot dusver wer den nog geen moordwerktuigen ge vonden en onmogelijk is het niet, dat de vrouw door den man tijdens den twist tegen den grond werd geworpen, tengevolge waarvan een hoofdwonde ontstond en een bloeduitstorting een einde maakte aan haar leven. De man blijft ontkennen, de vrouw van het leven te hebben beroofd. T. W. E. M. Het Is voor een wielerbaandirectie niet altijd een gemakkelijke taak een spannend programma samen en de geregelde bezoekers tevreden te stellen. Het programma, dat wij tegen Zondag 8 Juli ter Inzage ontvingen, heeft onze verwachtingen verre overtroffen. Het hoofdnummer wordt gevormd door een wedstrijd achter groote mo toren waarin niet mlndtr dan 5 stByers elkaar de overwinning zullen betwisten, n 1. Kuschkow (Dultschiand), J. van Rüyssevelt en L. Luyken (België), W. Paymans en G. van Leeuwen (Holland). Vijf stayers van ongeveer gelijke krachten tegelijk in de baan M -n kan dus van een feilen strijd verzekerd «ijn. De bijnummers bestaan uit motor races en koppelwedstrijd. De motor races gaan tusschen de renners Ham- mersfeld en van den Berg beiden geen onbekenden in de motorwereld, die ongetwijfeld voor de noodige spanning zullen zorg dragen. De koppelwedstrijd wordt verreden over een uur In 2 klas sementen, waaraan leden der Z.N.W.F. zullen deelnemen. Last not least zal de wereldberoemde harmonie der Firma Gouliry Baar uit 's-Bosch, bestaande uit 120 leden, de wedstrijden opluisteren. Zoowel sport- als muziekliefhebbers zullen dus van dit rijke program kuonen profiteered Wij stelien ons voor dezer dagen meer uitgebreid op een en ander terug te komen. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag speelde »Blel< tegen Ona te Tilburg een wedstrijd voor den N.- Brab. Korfbalbond. Niettegenstaande Ona goed partij gaf en hun spel soms eenlgszins wat ruw dreigde te wordes, wist Biel met 7—2 te winnen. De compositie stand in het Oostelljk-Dis- trict Is nu als volgt: gespeeld gewonnen gelijk verloren punten. B.L.E I. 3 3 - - 6 H.B.S. 3 2 1—5 O.N.A. 3 12 1 Juliana 3 3 0 Eierveiling Amsterdam. Amsterdam, 2 Juli 1923 Kipeieren Hoogste prijs f6.30. Middel prijs f 5.35. Laagste prijs f3.75. Eendeieren f 4.75—f 4.85. Aanvoer 135.000 stuks. Handel kalm. Veiling Drunen. Drunen, 3 Juli 1923. Erwten 22 cent per K.G. Peulen 29—33 Aardbeien 20—54'/, Kersen 37-56 I Een B.T.A.-telegram uit Boekarest meldt: Bij een trein-botsing tusscben Boe karest en Jassy zjjn 30 personen om het leven gekomen. Er zijn 50 gewonden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Een B. T. A.-telegram uit Brussel meldt d.d. gisteren De sneltrein BrusselBazel is beden- avond aan het station Genval bij Brussel op een stilstaanden personentrein geloopen. Een twaalftal reizigers van den aangere den trein werden gewond, twee ernstig. -In het gezin van den postbeambte van T. in de St. Maartenstraat te 's-Hertogen- boscli beeft zich gisteren een geval van ver giftiging voorgedaan na het gebruik van van Zondag overgeschoten soep, die in een omaille pan was bewaard. De man vertoon de vergiftigingsverschijnselen toen hij in den trein kwam waarop bij dienst moest doen en werd naar huis gebracht, waar men de vrouw en vier kinderen brakende en met hevige krampen vond. Zij werden aanstonds naar bet ziekenhuis vervoerd en daar door de doktoren behandeld, die geen ernstige ge volgen vreezen. De politie beeft de overblijfselen van bet maal en wat er bij de bereiding gebruikt werd, in beslag genomen. Omtrent bet vergiftigingsgeval in Den Bosch kan nader worden gemeld, dat de postbeambte van Tienen vandaag het zie kenhuis kon verlaten. De toestand van zijn oudsten zoon is ernstig, doch er is geen levensgevaar. De oorzaak van bet vergiftigingsgeval in de Adelaarstraat te Utrecht, waarbij 2 kinderen om bet leven zijn gekomen, moet vermoedelijk gezocht worden in de werking van giftgas. Men beeft n.l. in bet bloed van de slachtoffers sporen van kool-monoxyde gevonden. De beide kinderen en de vader en moeder sliepen in een klein vertrekje, waar een klein gaspitje heeft gebrand. Mo gelijk is de vlam, daar bet lichtje heel laag was gedraaid, naar binnen geslagen en heeft zich koolmonoxyde ontwikkeld. Het onderzoek wordt voortgezet. Bij de Gooiscbe Bank te Bussum zijn malversaties aan het licht gekomen. Tegen den bankbeambte H„ wonende in 't gebouw der bank aan het Wilhelminaplantsoen, is rechtsingang verleend. Het bedrag der mal versaties zou pl.m. 10,000 bedragen. Het handelsverdrag met Tsjecho-Slowakije. Men meldt uit Praag: De Senaat heeft de ratificeering van het handelsverdrag met Nederland van de agenda afgevoerd in verband met de in Nederland daartegen geopperde bezwaren, hoewel de commissies er voor waren. Nader seint men uit Praag: De bladen zijn ten aanzien van de verdaging van de ratificatie van het handelsverdrag gereserveerd. Bohemia spreekt van een dreigenden handels- oorlog met Nederland. De onafhanke lijke Tribuna verdedigt de verdaging en hoopt dat de Nederlandsche indu strie zich ondertusschen bezinnen zal. Daartoe zal de draconische en gecom pliceerde maatregel ten aanzien van de beperking van den invoer van schoenwerk helpen. Wat vandaag voor de schoenen geldt zal morgen een andere industrie verlangen. Een derge lijke politiek van bescherming voert zichzelf ad absurdum. Zondagmiddag is de 70-jarige juffrouw R, die met een 74-jarigen man in de z.g. Hoogkamersgang aan den O.Z. Achterburgwal te Amsterdam -woont, gewelddadig om het leven ge bracht. De man had in den vroegen morgen, omstreeks half vier.de woning verlaten met het doel te gaan visschen. Hij schijnt echter in verschillende café's te zijn terechtgekomen. Toen hij om ongeveer drie uur in den middag thuis kwam, bleek hij niet al te frischmeer te zijn. Er is toen tusschen den half dronken man en de oude vrouw ruzie ontstaan, welke slechts kort duurde. Even later werd het stil en ging de KAATSHEUVEL. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 30 Juni des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Van Besouw. Oageveer 10 uur opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig zijn alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Onderzoek geloofsbrieven nienw gekozen raadsleden. De Voorzitter benoemt tot leden van de Commissie van Oaderzoek de heeren Rijken, Roestenburg en van den Wildenberg en schorst tijdens het onderzoek de vergadering. Na heropening deelt de heer Rijken mede dat de Commissie de stukken heeft onderzocht en in orde bevonden en mitsdien voorstelt tot toelating te besluiten, Met algemeene stemmen wordt daar toe besloten. 2. Benoeming van een Hoofd der Openbare Lagere School te Loonschen Ddk, Op de voordracht zijn geplaatst de heeren A van Oversteeg te Loonschen Dijk, A. F. Geene te Ammerzoden en j. P. Peeters te Eerbeek. De inspecteur van het onderwijs schrijft dat de heer van Oversteeg als zijnde de meest geschikte candidaat voor eene benoeming in aanmerking komt. Van Amelsfoort. Blijft de echt- genoote van den heer van Oversteeg, die thans ook onderwijzeres Is aan die school, in functie. Voorzitter. Dat is iets waarover wij dadeh'k na de benoeming zullen spreken. Van Amelsfoort. Beter is het dat daar nu eerst over wordt gesproken, want dat kan van invloed op de stem ming zijn. Voorzitter. Dat is iets dat daar geheel buiten staat. Van Amelsfoort. Dat kan een over wegend bezwaar zijn en bij de benoe ming heel wat gewicht in de schaal leggen. Voorzitter. Laat mij dan zeggen dat U gekust kan zijn. Verder kan ik de zaak niet vooruit ioopen. Van Amelsfoort. Voor mij staat zoo iets in zeer nauw vetband met de stemming. Voorzitter. Ik heb gezegd dat U gerust kan zijn, De heer van Oversteeg wordt hierna met op een na algemeene stemmen benoemd, terwijl een stem in blanco was nltgebracht. Voorzitter. Nu kan ik de heeren mededeelen dat van M*j. Duchateau een schrijven Is ingekomeo waarin zij mededeelt dat zij bij eene eventueele benoeming van haar echtgenoot tot hoofd dezer school ontslag vraagt als onderwijzeres met ingang van 1 Sept. Voorzitter, Burg. en Weth. stellen voor haar bet gevraagde ontslag eervol te verieenen op een nader vast te stellen datum. Daartoe wordt besloten. 3. Ontslag-aanvrage van den heer B. H. van Rooi) als hoofd der M U L. O. School alhier met logarg van 15 Aug. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te veileenen op een nader door ons vast te stellen datum. Daartoe wordt besloten. Voorzitter. Dan is gisteren nog een verzoek Ingekomen van den heer Stokkermans, onderwijzer aan de Open bare School alhier, houdende het ver zoek hem wegens zijne benoeming tot onderwijzer aan de R.K. S\ Wille- brordusschool te Tilburg met ingang van 1 Sept. ontslag te willen verieenen. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor ook op dit verzoek in te gaan en het ontslag te verleeaen op een nader vast te stellen datum. Daaitoe wordt besloten. 4. Voorstel beplanting Melkdijk. (Aan gehouden van de vorige vergadering) Voorzitter. De commissie die is aangewezen om ter plaatse een onder zoek in te stellen, zal wel van haar bevindingen rapport willen uitbrengen. De heer Rijken zegt dat het der Commissie al aanstonds is opgevallen dat de weg daar zeer smal is en daarom is het wenschelijk dat de Maatschappij Noord-B aband In over- weging wordt gegeven alles zoo te regelen dat de aangelanden geen schade ondervinden. Wat betreft de hel op de Bernscbe, hoef Is 'n mooi werk, vooral ook met het oog op ds werkverschaffing. Bovendien verkrijgt men daar aan den ingang van dien weg een mooi perceel grond. De Voorzitter zegt dat aangeland is Le Mlre. De heer Rijken meent dat het afstaan van bet plantrecht voor de gemeente geen schade Is, integendeel, men krijgt er mooie wegen door. De heer van Lier vraagt of niet iets is afgeweken met het eerste verzoek, want volgens den opzichter zou men iet nu beplanten vanaf den Melkdijk naar het Hoekske, vandaar naar den Roestelberg en dan daar bij Lucas van der Ka en niet daar tegenover, wat ook aanvankelijk de bedoeling was. Voorts wijst spr. erop dat op den Melkdijk opgaande boomen staan en van de Melkdijk naar het Hoekske loofhout. Wie dat hakt weet hij niet, of de gemeente het doet of niet doet Is hem onbekend, doch in ieder geval zou hij dat niet aan de heeren Tim mermans afstaan, wel de opgaande boomen. Van Amelsfoott. Meer wordt door de Maatschappij ook niet gevraagd. De Voorzitter zal een en ander de Maatschappij mededeelen en wijst er dan nog op dat het alles voor goed eigendom blijft van de Maatschappij. Van Lier. Ik zou er toch ook de bepaling bijmaken, dat geen wegen mogen worden afgesloten. Voorzitter. Dat kan nooit, want het Is een openbare weg. Rijken. Als wordt gevraagd dat de aangrenzende eigenaars geen schade wordt aangericht, dan is het m.l. voldoende. Van L'er. Ik heb niet den tijd gehad om het te ooderzoeken maar daar vanaf het Hoeksk- tot aan den Roestelberg, is daar niet een strook grond dat buiten den weg is f Ik zou het bij den weg voegen. Ik geef Burg. en Weth. in overweging daar eens een onderzoek naar te doen instellen De Bresser. Ik geloof dat het daar allemaal eigendom is van de heeren Van Scbijndel. Van Lier. Dat geioof ik niet en daarom is het zaak een en ander eens te laten onderzoeken. De Voorzitter zegt zulks toe. Daarna wordt besloten het gevraagde plantrecht te verieenen. 5. Vaststelling keurlooeen. De heffing bedraagt voor het keuren van a. een eenhoevig dier van een Jaar en ouder f 7. b. een eenhoevig dier jonger dan een jaar f 3. c. een rund (uitgezonderd een kalf) f6. d. een kalf f 3. e. een nuchter kalf f 2. f. een varken f 3. g. een schaap f 1 50. h. een geit f 1. 2. Indien het slachtdier of vleesch wordt afgekeurd, is slechts verschul digd voor a. een eenhoevig dier van een jaar of ouder f 2.35. b. een eenhoevig dier jonger dan een jaar fl. c. een rund (uitgezonderd kalf) f2. d. een kalf f 1. e. een nuchter kalf f0.65. f. een varken f 1. g. een schaap f0.50. h. een geit f0.35. De Voorzitter zegt dat deze prijzen wel wat hoog zijn doch wijst erop dat het bij bet begin, bij het opzetten van een bedrijf, beter is de prijzen wat booger te nemen. Blijkt dan later dat de prijzen wat kunnen worden verlaagd dan kan daar direct toe worden over gegaan. Bovendien zijn deze prijzen door den K'iag vastgesteld en alhoewel het nu door den Raad moet worden vastgesteld is het toch zaak dat ze zoo worden vastgesteld opdat ze uniform zijn. Rijken. Ik zou er liever de helft afdoen. Voorzitter. Dat kan nog altijd worden gedaan. Een volgend jaar zal men daar ook wel toe overgaan. Van den Wildenberg. Ik zou het dan nu maar wat minder doen en een volgend jaar wat meer, want 00 het oogenblik is de toestand wel zoo slecht als het maar kan. (Wordt vervolgd.) Speciale vakkundige Reparatie-Inrichting. Laadstation. 22374 Electriciteit. Tegenover »l Station. Telei. No. 896. LEVERING UIT VOORRAAD. Sedan 4 portieren Fi. 2325.— Sedan 2 portieren Chassis Truck Truck met starter Runahout Touring Coupé Tractor 2065.- M 965. 1120,- 1285— 1335,- 1385,- 1815,- 1490. IMPORTEUR: 30288 Telefoon 528. TILBURG. Telegr. KNEOTELGARAGE. Heuvel 44. ZIET ONZE PRIJZEN. Braambessensap Roode Bessenwijn Frambozenwijn Witte Bessenwijn Kersenwijn Meiwijn Bisschopwijn Roode en Witte Samos St. Julien St. Estèphe Vintro Tinto Medoc Zoete Schillen Half en Half per fl. 0 80 0.65 Curacao 0.75 0.75 0 65 075 0 75 1.00 1.15 1.15 1.00 - 100 2 80 150 per '|2 fl. 0.80 per fl. 1.50 per '|a fl. 0.80 Boerenjongens liters pot f 1.75 'I» - 0.95 Boerenmeisjes 1 70 7» 0.95 Prima Roode en Witte Port per fl. 1.25 Ago-Port, Roode en Witte „1.60 per '|a 0.90 Advocaat le soort per 2,50 per '|2 1.30 Vino Vermouth litersfl. 1.00 Anisette Pepermunt per fl. 1.50 per '|2 fl. 0.80 per fl 1.50 per '|2 fl. 0 80 Extra aanbieding Roode en Witte Port 95 ct. p. II. Limonade-siropen C. P. Rania I fl- aan scherp concurreeren- de prijzen. Frambozen Grenadine Sinaasappel Citroen Prima Limonette. Extra goedkoop. Frambozen Sinaasappel Citroen Grenadine Per'1, fl 0.52'j 0.28 Beneden alle concurrentie. Beleefd aanbevelend, Grootestraat No. 187 Stationstraat 94. Teleioon No. 71. |2 n

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6