Hotel Verwiel. BONDSGEBOUW 1$ kooien Rogge en 3 koonen Haver, I BEZOEKT LUNCHROOM prima gerookte hammen en schouders. H. Kolsteren La Garde. R IJ WIEL E N. Bonafide en Balfour Marktberichten. P.W. H. Verwiel. Notaris Canters verpachten Notaris Canters verkoopen Advertentiën Notaris Canters Notaris Canters Gemengd Nieuws. le"iecn 2 E T s v pi mot. HET ZUIDEN Dagelijks versclte GEBAKJES verkrijgbaar. Caté-Restaurant. f 3500,- jNotaris Middelkoop publiek verkoopen; Notaris VAN HAM publiek verkoopen: A. P. C. Roothaert SPORT. Hendrik van Loon. RIJWIELEN. prijs 157,50. B. v. d. Linden, Magazijn „De Schollenbrug", Amsterdam. 's HERTOGENBOSCH, 4 Juli *23 Op de markt van heden waren aan gevoerd1157 stuks. 81 kalveren. 629 stuks hoornvee. 553 biggen. 40 zeugen. 35 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt Kaltkoeien van f290-r-f400 p stak Kalfvaarzen van f 225—f 375 p stuk Magere ossen en koeien van f 175— f 275 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0.60 per pond. 2e kw. f 0,52 p. p. Pinken van f 120—f 165 per stuk. Zeugen van f 100—f 135 per stuk. Biggen van f2.25—f2.75 per week Schapen van f 18—f25 per stuk. Lammeren van f 10—f 15 per stuk. Korte aanvoer, handel traag. WAALWIJK, 6 Juli 1923 Eieren6—7 cent. Varkens f 15—f 23. Veiling Drunen. Drunen, 3 Juli 1923. Erwten 18—22 cent per K.G. Peulen 12'/2—23 Spitskool 7'/» cent per stuk Aardbeien ll'/a—27 pond Roode bessen 15—16 Kersen 25—30 Tuinboonen 14—18 cent per K.G. om daar het sterke Nas I in een vriendschappelijken wedstrijd te gaan bekampen. Dat dit geen gemakkelijke partij zal zijn is te begrijpen, daar Nas een der sterkste ploegen is uit den lste klasse Utrechtschen voetbalbond. Nas is een vereeniging met honderd twintig leden, en komt met zes elftal len uit in de competities. Nas heeft reeds tweemaal tegen den westelijken tweede klasser „Voorwaarts" gespeeld, de eerste maal eindigde de wedstrijd in een gelijk spel 11, ter wijl de tweede maal slechts met 1—0 werd verloren Dus Juliana-spelers geeft u van het begin tot het einde toe ge heel, zoodat ge behoorlijk partij kunt geven aan de Zeistenaren. Er wordt om 2 uur gespeeld. Ver trek per Wavi 9.30 uur. R.W.B. Tenslotte is de finale om den R.W.B. Zilveren Bal dan toch gespeeld. S.V.W. bleek ook nu weer een zeer sterke vereeniging, en won van H E.C met 8—1. H.E.C. was echter niet compleet. Duivensport. DRUNEN. J.l. Zondag hield de P. V. „Vlie gende Vrienden" gevestigd op het jongenspatronaat een wedvlucht met jonge duiven vanuit Lier (België). De duiven werden vermoedelijk om 8 uur in vrijheid gesteld De eerste duif arriveerde om 9.10.24 uur. De prijzen werden behaald als volgtle, 9e, 14e en 17e pr. J. Schapendonk2e, 5e en 16e prijs J. v. d. Steen; 3, 4, 7.8,10 en 12e pr. A. v d Veer; 6 en 18e Klomp; lie pr. J. Brandes; 15e pr. L. van Drunen; 13e pr, P. van Dom melen. Zondag a s. houdt de bovengenoemde P. V. een wedvlucht met jonge duiven uit Schaarbeek. Maandag a.s. inkorven voor Bordeaux SPRANG De postduivenvereeniging „De Zwaluw" alhier houdt a.s. Zaterdag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roosendaal. Duivensport. NIEUWKUIJK. Zondag j.l. hield de postduivenver eeniging „G.V.V." een wedvlucht met jonge duiven vanuit Eindhoven. De prijzen werden behaald alsvolgt A. van Steensel J, 12. C. Coolen 2, 11, A. van Spijk 3, 4, 6, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 25, Th. van Ethen 5, 13, 21, 23, J. van der Aa 7, W. van Falier 10, 22, P. de Bont 18, 19, M. Elshout 20, N Merks 24, Koningspoule A. van Steensel 1, W. van Falier 2, A. van Spijk 3. Eerstget. A. van Steensel. Zaterdag a.s. inzetten jonge duiven voor Venlo. Voor oude duiven hield men een wedvlucht vanuit Chateauroux, afstand 600 K M. De prijzen werden alsvolgt behaald Poulen van 10 cent A. van Spijk 1, 4, 11, W. van Vucht 2, 8, W. van Falier 3, L van Esch 5, M. en P. Pulles 6, 12, 15, W. de Vaan 7, A. Brok 9, 13, H. C, de Laat 10, A. v. d. Ven 14, 16. Poulen van 25 cent A. van Spijk l, 2, 4, H. C. de Laat 3, A. v. d. Ven 5, 6. Poulen van 50 cent A. van Spijk 1. MADE. Wedvlucht der vereenigingen „Prinses Juliana" en „Gevleugelde Vrienden" vanuit Dourdan (Frankrijk). Afstand 406 K.M. De duiven werden gelost om 7 uur. Aankomst le duif 1 uur 53 m 20 sec Laatste duif kwam om 4 uur binnen Uitslag: C. Rullens 1 en 4; D J. Kop 2 en 3; v. Dongen 5: J. v. d. Ven 6 en v. Meel 7. van Dun, beiden uit Breda afkomstig en Donders uit Tilbnrg, alle drie be ruchte lieden. Ze worden van meer inbraken en diefstallen, gedurende den laatsten tijd in de omgeving gepleegd, verdacht. De marechaussée te Alphen heeft de zaak reeds in onderzoek. Een onderwijzeres aan de Chr. School te Oostkapelle, die Donderdag morgen van Middelburg naar eerstge noemde plaats fietste, is onderweg ge troffen door een schot hagel, dat waar schijnlijk werd afgevuurd door een boer, die op zijn land op vogels schoot. De onderwijzeres werd aan het ge laat gewond en men vreest dat zij een oog zal moeten missen. Toen de 8-jarige C. Rosselinde Oranjestraat te Schiedam den weg wilde oversteken, kwam juist uit de tegenovergestelde richting een motor rijwielrijder aanrijden, die tegen het ventje opbotste. Een der handle's van het stuur drong door den schedel van het knaapje zoodat de hersenen geraakt werden. Zonder bij kennis te zijn gekomen is het jongetje overleden. Volgens ooggetuigen treft den motorrijder geen schuld. 31030 Beleefd aanbevelend te DRUNEN, zal ten verzoeke van het Ge meentebestuur van Drunen op Woensdag 18 Juli 1923» namiddag 4 uur ter herberge van PULLES-DE WIT te Drunen Voor de Gemeente Drunen 21 perceelen HOOILAND in het Herptsche Ven. 6 perceelen tHSSchen den dijk en de sloot van het Herptsche Ven. De Kade rondom de Zeeg in één perceel. De Dekkerwiel. De Donksche wiel. Pleunewiel. 31029 Voor Mei. de Wed. Leon Festen- Klijn HOOILAND op de Oude Dijken te Elshout in 8 perceelen zooals is afgepaald, om éénmaal te hooien vóór 1 September 1923 te DRUNEN. zal bij inzet op Vrijdag 20 Juli 1923 ter herberge van P VAN CROMVOIRT te Baardwijk en bij toeslag op Vrijdag 3 Augustus 1923 ter herberge van W. VAN HELVOIRT te Baardwijk, telkens des nam. 6 j uur ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur van Baardwijk Een huis met tuin onder Baard wijk, zijnde het kadastraal bekend ais sectie E. Nr. 1295 groot 08,45 aren. De Heer en Mevrouw BROKX- Smits geven kennis van de geboorte van hun Zoon A N D R Waspik, 6 Juli 1923. 31043 Het pand is gunstig gelegen in het midden van het dorp, bevat beneden een flinke zaal met tooneel en boven drie kamers. Bezit eer. ruime waterdichte kel der. Voor bezichtiging zich te wenden tot de R.K. Pastorie. Aanvaarding na betaling der kooppenningen. Lasten vanaf 1 Januari 1924 voor den kooper. 31028 Betaling 6 weken na den toeslag. bericht, dat het perceel Bouw en Weiland in de Zwalemoer onder Drunen, Sectie C no 898, 899, 407 en 408, groot 80.10 aren, geveild 5 Juli j 1., door inzet en hooging thans staat aan Toeslag Donderdag 19 Juli 1923 nam. 6 uur, bij JAN VAN KESSEL te Drunen. 31032 bericht dat het vastgoed, geveild 3 Juli j.l. door inzet en hooging thans staat als volgt Eerste Koop. Bouwland en Griend- land onder Hedikhuizen, genaamd het Waterboschje, groot 1.35.70 H A. f3000.- Iweede Koop. Bouwland „de Lange Morgen" onder Herpt groot 1.02.70 H.A. f 4300.- Derde Koop Weiland „de Bulk" onder Herpt groot 1 26,30 H.A, 16625.- Vierde Koop. Hooiland „De negen hont Elderwaard" onder Ammerzoden groot 1.27 50 H.A. f 3200.- Toeslag Dinsdag 17 Juli 1923 nam. 4 uur precies, ter herberge van VERHOEVEN naast het Raadhuis te Herpt. 31031 te Capelle zal A. Voor den Heer J. Timmermans te Capelle, op Woensdag 11 Juli 1923 des avonds ten 7 uur precies ten her berge van C. VERHAGEN aan den Hoogen Vaart, Het H o o i g r a s van zijn perceel onder Vrijhoeve- Capelle ten Noorden en ten Zuiden van het afwa teringskanaal in 5 per ceelen. B. Voor den Heer B. 7 immermans op Vrijdog 13 Juli 1923 des n.m. om 5 uur bij HAMERS in de Loonsche Moer 31046 12 Hectare Haver en R o e> wassende op de ontginning aan den Kei weg van Tilburg-Dongen nabij de Wissel. te KAATSHEUVEL zal op Maandag 16 Juli 1923, 's nam. 4 uur bij A MAAS, Moer Loonopzand, ten verzoeke van J. en G. OERLEMANS en de kin deren M. v. D. HOVEN Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het overlijden van ons geliefd doch- betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie VAN WIJCK. Waalwijk, 6 Juli. 31024 wassende in het Galgeneind onder Loonopzand. 31027 Stoom biljartfabriek TILBURG. Voetbalsport. JULIANA. Zondag a.s. gaat |uliana naar Zeist Toen de gemeenteveldwachter te Riel in den vorigen nacht op surveil lance was, ontdekte hij een onbeheerd rijwiel, beladen met een zak leder. Dit vond hij zeer verdacht en daarom hield de politieman een oogje in het zeil. Hij bemerkte even daarna drie verdachte personen, waarvan er twee een rijwiel bij zich hadden, eveneens zwaar beladen. Onmiddellijk waar schuwde hij de in de buurt wonende heeren Vosters en Wouters, die ter- stond bereid waren hem te helpen. De drie onbekefide personen werden overvallen en gearresteerd. Echter wist een der personen los te rukken en op de vlucht te gaan. Hij werd vervolgd door den heer V. en diens hond. Bij zijn vlucht trok de dief een revolver en schoot verscheidene malen op zijn vervolgers, echter zonder iemand te treffen. Al heel spoedig werd de ban diet door den hond tot staan gebracht. De heer V. overmeesterde en ontwa pende hem. Ruim 150 K.G. leder, hetwel zij volgens htm bekentenis in de looierij van den heer Mallens ontvreemd heb ben, werd in beslag genomen. De inbrekers zijn genaamd Klijs en gedurende de kermfs zeker de VERKRIJGBAAR Echt boerenspek. Eerste kas goed. 31021 2e Zeine, Waalwijk. HEEREN- en DAMESRIJWIELEN met vernikkelde vellingen, dub- dele rem. Engelsch gemonteerd, een jaar garantie 31044 WAALWIJK. van EEN HEERLIJK ZITJE EN PRIMA CONSUMPTIE, 31037 Alleen eerste Klas Engelsche R ij wielen tegen zeer billijke prijzen en zeer gemaKKelfjKe betalingscondities. Vraagt prijscourant en inlichtingen bij ons filiaal SPRANGSCHEVAART 83 B. 131045 Aanbevelend nings te hebben gesproken en deze heeft ge zegd dat men van de cokesbrekerij heeft af gezien en daar nu alleen een opslagplaats voor kolen en anthraciet zal laten plaatsen wijl de kosten veel te hoog komen. De heer Ivonings heeft nog gezegd dit op de secretarie te zullen gaan mededeelen. De Voorzitter stelt voor om dit adres alsnog eens aan te houden. De heer van den Willigenburg meent dat dit. adres, dat nu reeds een paar maal is aangehouden, ondanks alles, kan worden afgehandeld. Adressanten zijn zelfs hier geweest of ze onderhand eenig bericht kre gen. De heer Van der Hoeven heeft een der adressanten gesproken en deze vroeg wan neer het vergadering zou zijn en of dan hun verzoek zou worden behandeld, aangezien ze gaarne met een en ander zouden willen beginnen. De heer Middelkoop geeft in overweging om de bergplaats dwars te zetten b.v. Noord- Zuid. De Voorzitter is het daarmede eens om dat er dan zeker niemand last van heeft en hij nog een uitweg verkrijgt. De heer Middelkoop geeft vervolgens nog in overweging om het in huur te geven en niet in erfpacht aangezien men dan aan adressant een recht op iets geeft wat hij ook kan verkoopen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van ontheffing van 1 gedeelte der pachtsom over 1923 van de bermen van het Veerpad aan G. P. de Roog De Voorzitter zegt dat door het uitgra ven van de sloot er werkelijk schade aan 't grasgewas is toegebracht. Burg. en Weth. stellen voor van de pacht die 70 bedraagt, met -j te verminderen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot het toetreden als lid van de vereeniging van Nederl. gemeenten. De Voorzitter deelt mede dat voormalig Sprang en Vrrjhoeve-Capelle reeds lid wa ren en dat de gemeente, doordat de vereeni ging in zeer vele zaken advies geeft, met het lidmaatschap beslist is gebaat. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van Burg. en Weth. aangenomen. 5. Voorstel van Burgemeester en Weth. tot vaststelling van verordeningen, regelen de de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting. De Voorzitter zegt datu in voormalig Sprang en Vrijhoeve Oapelle reeds 100 op centen worden geheven en dat zulks, wil men subsidie van de regeering krijgen, noo- dig is. Zonder voldoende heffing van opcenten wijst de Minister alle steun af. De opbrengst van deze belasting zou hier 41250 bedra gen. De heer Middelkoop acht het heffen van deze opcenten een bezwaar omdat men den zuiveren kijk op de nooden van de gemeente verliest. Om het eens een jaar te probeeren daartegen heeft hg geen bezwaar. De heer van den Willigenburg zegt dat door wijziging in het heffen van den Hoofd. Omslag deze categorie in een veel betere conditie is gekomen. De heer M. Rijken kan zich met het voor stel van den heer, Middelkoop vereenigen. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van Burg. en Weth. aangenomen. 6. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1922 van voormalig Sprang. Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten. (Slot volgend nummer). Het parket te Almelo heeft, naar het Hdbl. meldt, te Borne een onder zoek ingesteld inzake de ontvreemding van f 1100 ten postkantore te Borne. Naar aanleiding daarvan werd een woonwagenbewoner (fotograaf) aange houden en naar het huls van arrest te Almelo overgebracht. Bij het baden in zee is gistermiddag te Harlittgen de 9-jarige B. Sch. ver dronken. Met eenige vriendinnetjes had ze zich te water begeven, bulten het voor badplaats afgezette gedeelte. Vannacht is te Hesddk-Ido-Am bacht ingebroken in den winkel van de coöperatieve vereeniging. Met ge bruikmaking van een ladder is iemand op eeu balkon geklommen, van waar hij door opschuiving van een raam tn den winkel kwam. Uit een toonbank lade werd ongeveer f 200 gestolen. Een envelop met f 2l00 aan bankpapier heeft de dief laten liggen. Een Maandag door een Bossche kassiersftrma verzonden brief met f 4000, bestemd voor Amsterdam, is door den geadresseerde niet ontvangen. Door een verzuim was de brief niet aangeteekend. - In de Tymawrput van de Great Western Colliery ie Hopklnstown (Sontyprld) zijn eergisteren vier arbei ders van de nachtploeg door een val lend gewelf gedood. De arbriders waren zooals eiken nacht met reparatiewerk bezig, toen plotseling ees geweli naar omlaag kwam en de mannen bedolf. Van alle kanten kwamen de mijnwerkers toegesneld om hun kameraden te bevrijden en werd onder de leiding van de hoofd ambtenaren der mijn het reddingswerk begonnen. Eerst na drie ure slaagde men er In het eerste slachtoffer onder de pulnen uit te werken. De vier ver ongelukte arbeiders bleken echter reeds te zijn overleden. Ia verband met de ramp werd den geheelen dag niet ge werkt. '".shjkloopen en schrijnen da- huid, W verbrande nuid door de zon, slukgeloopen voeten.Gebruik yf Verknjqb. bij Apoth. en ProijisterL^%) Neem onze gemischlooze Wijarts.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 11