Nieuws uit Kaatsheuvel SPORT. Laatste Berichten. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de maand juli werd aan het Postkantoor Raamsdonksveer en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren ingelegd f 19329,54 en terugbetaald f 16230,31 Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9173 Gedurende de maand Juli pas seerden de Rolbrug alhier 1631 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een totaal inhoud van 1400U4 ton. Verkeerscijfers postcheque en girodienst. Gestort op postrekening^ Uitbetaald wegens cbe& Biiseschreven wegens stortingen f 94089,36 Bijgeschreven wegens overschrijvin gen f 137530.29* Afgeschreven wegens overschrijvin gen f 92743,31* Afgeschreven wegens cheques S f 151539.67* Aantal rekeninghouders 79. WASPIK. Door het bestuur van het W. G. K. ts besloten de geheele N. H. Gemeente als hospitantlid toe te laten. Tot vice-voo» zltter van het W. G K. Is benoemd de heer G. Akker mans, tot 2e secretaris-penningmeester de heer G. Ztjlmans. De kermis zal dit jaar weer veel attracties bieden. Veel aanvragen van allerlei aard voor staanplaatsen zijn ingekomen. Matlnée's en dansgelegen heden zullen als naar gewoonte gege ven worden. Mogo de kermis, als naar gewoonte een prettig en kalm verloop hebben. Bij gelegenheid van het concours te Raamsdonksveer gaf Zaterdagavond de Waspiksche Harmonie een openings concert. DUSSEN. De Burgemeester dezer gemeente maakt beteend dat op Woens dag 8 Augustus a.s. de Commissaris der Kooingin in deze provincie een bezoek aan onze gemeente zal brengen. Om 1.45 uur zal door Z. H. E. G. een audiëntie worden gehouden voor de ingezetenen betreffende gemeente belangen. Een audlëntielijst ligt vanaf heden voor dat doel op het secretarie ter teekenlng. Tevens wordt verzocht op dien dag als blijk van waardeering zooveel mogelijk de nationale driekleur te laten wapperen. Om 12,20 zal Z. H. E. G. in Hotel Hessels de lunch gebiuiken. Toen mej. v. M. dezer dagen haar portemonnalo wilde pakken, welke zij in een van haar mantelzakken had laten zitten was deze daaruit ver dwenen. Een gepasseerd landlooper werd door de politie aangehouden, doch beweerde niet binnen geweest te zijn, waarna bij bij gebrek aan bewijs weder op vrije voeten werd gesteld. De fanfare »Wllhelmlna* alhier is deze week een mooi Instrument rijker geworden n.l. een prachtige Solo Trombone Ml. b. Het Instrument werd gekocht bij de bekende fabriek van muziekinstru menten »Blrker» te Tilburg en voldoet aan alle eischen. Toen H. zijn paard naar de weide bracht schrok het paard en deed opeens een sprong zijwaarts en trok H. door den onverwachten ruk den schouder uit elkaar. Dat een hond op hol gaat is wellicht geen alledaagsch geval, maar 't kan toch ook gebeuren. Dit bleek dezer dagen alhier. Een zekere mej. v. D. uit Almkerk had even een boodschap bij den Heer v. H. Na haar boodschap begon zij weer buiten gekomen zijnde een praaije te maken met iemand die daar toevallig passeerde. Nu was genoemde juffr. zeker bang dat haar hondjellef, haar ontrouw zou worden en dus bond ze hem voor het naar binnen gaan vast en stevig hoor maar aan haar rijwiel. Of de hond nu een poesje of iets anders sag weet men niet maar op een gegeven oogenblik daar ging hondje llef op hol het rijwiel achter zich mee sleurende, de hond bracht het er heel huids af maar de fiets niet, want daarvan was het stuur dwars afgebroken en nogal beschadigd, zooals ontzet, enz. ene. Mej. v. D. maakte echter spoedig een einde aan haar praatje en holde achter den hond aan, nu ging het er maar over wie het hardst kon loopen en jawel de hond zou het zeker ge wonnen hebben, doch het rijwiel bleef, doordat de hond tusschen een dubbelen paal der Electtische geleiding heen liep, daarachter hangen en het hollende dier was weer gevangen. j Hoewel niet prettig voor genoemde mej. hadden de omstaanders er schik in, het was dan ook een koddig gezicht. Toen pakte mej. v. D. haar r^wlel aan de eene en de bond aan de andere hand en toog zoo, gedwongen de reis te voet af te leggen, huiswaarts. De collecte voor de te houden Jubileumfeesten heelt hier opgebracht f 181,30. Zondag 5 Augustus behaalde onze fanfare >Wtlhelmina> op het Nationaal Concours, gehouden te Raams donksveer ter gelegenheid van hot 75 jarig bestaan der Kon. Erkende Harmonie »De Eendracht», den tweeden prijs in de tweede afdeeling wat voor genoemd gezelschap een mooie prestatie genoemd kan worden. Dit gezelschap speelde 1 Juli j-l, ter gelegenheid van de Uniefeesten te Breda in de derde afdeeling en be haalde daarin toen ook den tweeden prijs, dus hadden ze nu maar ruim 4 weken den tijd om het nieuwe con coursnummer in te studeeren en dan nog wel in een hoogere afdeeling, doch het is hun gelukt, wat wij op de eerste plaats gerust kunnen toeschrijven aan den uitstekenden Directeur de heer E. Vingerhoets een onzer dorpsgenooten. Men trok er dan Zondagmiddag op uit. De heer W. v. d. Logt zou met zijn motorboot er naar toe varen en werd iedereen in de gelegenheid ge steld mee te varen voor den spotprijs van 25 cent enkele reis en retour voor 40 cent dus wie van muziek wilde genieten die behoefde niet thuis te blijven. Om ruim 1 uur vertrok deze boot en toen heerschte er al een aardige stemming, 't was tevens Immers een heerlijk boottochtje wat te m-er daar het lekker warm was niet te ver smaden Is, doch niet allen waren met de boot meegegaan dat kon men het best merken op de veerpont te Keizers- veer daar deze geregeld door stampvol was vooral die van half drie on acht uur toen stonden ze er op gepakt als haring In de ton. Toen iWilhelmina* het concours nummer speelde hoorde men ver schillende snuzlekkenners mompelen, die spelen goed en kannen best den eersten prijs hebben of anders zeker den tweeden. Ee, jawel hoor, ze behaalden dan ook den tweeden prfls met 282 punten, terwijl het vereischte aantal voor dezen prijs 260 punten was en voor den eersten 300. Na nog een tijdje op 't Veer ver toefd te hebben vertrok men vandaar naar het motorboo'je, maar toen hadden ze er nog eens een stemming In, er werd gedansd en gesprongen, dat bet een inst was en daar ging het in de richting Dussen. Nog maar juist In zicht zijnde begon het talrijke publiek dat op den loswal hun stond op te wachten al rumoerig te worden en toen ze aan wal stapten zou men ge zegd hebben dat er geen eind aan het gejuich en geroep zou komen, ze werden onder de grootste geestdrift ontvangen en de hand gedrukt, waarna het gezelschap zich opstelde met aan het hoofd de President de Heer H. Rletra en bet bestuur de Heeron F. H. van der Pluijm en J, Jongbloets, waarna men een marsch begon te blazen, welke door het volk luidkeels werd begroet en zoo ging het dan op het clublokaal aan, waar intusschen de Heer J. Leemans, bij wie de fanfare gevestigd is, gezorgd had voor de versiering van het clublokaal met vlaggen, groen en lampions en door het uitsteken van de vlag. Daar aangekomen werd voor het Hotel eerst nog een stukje ten beste gegeven en toen naar binnen waar ze hartelijk werden ontvangen. Verder hadden ze onder elkaar veel plezier, want nogmaals er heerschte een reuzen- stemming en ook alle Dussenaren toonden door hunne belangstelling dat ze hoogst voldaan waren over deze prestatie en allen keerden voldaan huiswaarts. Wij feliclteeren »Wilhelmina» van harte met haar behaalde succes en hopen dat ze spoeelg weer ln een boogere afdeeling moge uitkomen wat hun puntenaantal van nu in aanmer king nemende niet zoo moeilijk zal vallen. Bij genoegzame deelname gaat ook dit jaar wederom op 2 en 3 Sept. een processie naar Kevelaer. Bij pro- cessiemeester Jud. Mombers in de Hoofdstr. is nog eenige dagen tijd voor opgave van deelname. Zondag' 12 Aug. wordt in 't Cena- kel te Tilburg een retraite gehouden voor jonge dames uit Kaatsheuvel. Om 2 20 uur n m. vertrekt men per tram bij Jan van Berkel of om 2,55 uur n nt. per Wavi van af A. Snoeren v. Heesch. Voor belanghebbenden zij meege deeld, dat Zaterdag 25 Aug. een kin- dertrein arriveert uit Weenen welke op Dinsdag 28 Aug. weer vertrekt. - Dinsdag 14 Aug. geeft Euphonia een concert in Dongen, bij gelegenhetd van de feest ter viering van 't regee- ringsjubilé van hare Majesteit de Ko ningin. Woensdag 15 Aug. geeft 't zelfde gezelschap een uitvoering in den R.K. Gildenbond te Waalwijk. De heer J. Seller alhier, ondei- wijzer aan de o.l. school te Loon-op- Zand, slaagde heden te 's Hage voor de Akte Fransch M. O. A. Geslaagde, die hiermede zijn zevende akte behaald heeft, gefeliciteerd. Schitterende prestaties van de Kon. Harmonie »Apollo*. lste prijs Hoogste Eereafdeellng Harmonie met 355 punten. lste prijs Eerewedstrijd. Naam heeft Kaatsheuvel op 't gebied Harmonieën. Naam heeft Kaats- Kaatsheuvel, 7 Aug. '23. Naar ons wordt medegedeeld, zal dezer dagen worden aanbesteed, het bouwen van een woonhuis met slagerij in de gasthuisstraat alhier voor rekening van den Heer van de Ven. De Harmonie Apollo zal op ver zoek op Zondag 12 Augustus een con cert geven te Dongen ter gelegenheid der Koninginnefeesten aldaar. Zondag a.s. zal de Kon. Erk. Schietvereeniging „St. Jan" met twee viertallen deel nemen aan het concours te geven door de schietvereeniging „De Heideschutters" te Loon-op-Zand. Dezer dagen slaagden voor Dip loma Knippen en naaien volgens Fransche Engelsche en Weenercoupe onze dorpsgenooten de dames C. Ves- ters, A. v. d. M. Mierden en T van Oversteeg. Allen genoten hunne op leiding bij de Eerwaarde Zusters van het Theresiagesticht te Waalwijk. van - heuvel en had het reeds jaren geleden. De geheele Langstraat kaj het ons met recht benijden, de verdere omgeving mag het met recht van ons roemen, harmonieën zooals Kaatsheuvel ze heeft vindt men nergens. Waar kan men ln een gemeente van nog geen 10 000 zielen wijzen op vier korpsen, waarvan één er van te bezitten, voor velen een roem zou zijn. Doch wat Kaatsheuvel, wat onze Kon. Harm. Apollo Zondag in Raams donksveer presteerde, verhoogt nog oneindig de roem die onze plaats reeds op muzikaal gebied bezat. We hoorden 't Zondag op 't conconrs-terrein een der hoogststaande musici daar aanwezig getuigen: »dat is geen corps van dilletanteo, dat zijn stuk voor stnk beroepsmuzikanten die daar zitten*, 't Doet zoo goed als men onbevoor oordeelde, erkende musici zoo'n uit spraak hoort doen. zonder dat deze op een of andere manier Is uitgelokt Dat Kaatsheuvel, dat Apollo Zondag j.l. dat bereikt heeft, is het. naast z^n vele goede, we zouden haast zeggen geboren muzikanten, verschuldigd aan de on vermoeide, kundige, opwekkende lei ding van zijn directeur den heer P. B. Blssellnk, die voor Apollo leeft en werkt, die Apollo heeft groot gemaakt en groot zal houden, zoolang Apollo onder zijn leiding zal staan. Docb laten we 't concours bespreken en niet afwijken. Zooals we In 't Zaterdagnummer reeds meldden, werd Zaterdagavond in de zaal van den heer joh. Smlt-Hesselmans de slotrepetltle gegeven voor 't groote nationaal concours, dat de harmonie »De Eendracht* te Raamsdonksveer ter viering van haar 75 jarig bestaan zou geven. 't Was stampvol in de Apollo-zaal van belangstellenden die in Apollo en en Strena belangstelden. Na de belde nummers van Slrena, die voor een 3de afdeeling Fanfare op uitnemende wijze vertolkt werden, gaf Apollo ons onder leiding van instructeur Roeien »March Gala* van Vieuxtemps te hooren. Of schoon geen nummer dat bijzonder de ooren of 't muzikaal gevoel streelt, geeft Instructeur Roeien ons toch ln •March Gala* muziek te hooren, die naast de bekwaamheden van den leider, de groote beheerschlog van 't korps doen kennen. Zuiverheid, trimbre, samenspel en maatvastheid, zij doen U hier voelen, dat ge met een korps te doen hebt, dat recht heeft op de toekenning van de hoogste waardeering. Wat »March Gala* mist geeft ons Perineaux Episode de Combat, Fan- taisie descriptive, in tienvoud weer. Prachtig solowerk, gevoelige, haast sentlmenteele melodieën, majestueuze krachtsontplooiing ln volwe»k, alles komt om beurten vol bewondering ln dit mooie weik bekoren. Hoogst vol daan Inde vaste owe tuiging dat de ju'f «elfs zeer hooge eischen mocht stellen, wilde ze Apollo Zondag telenrstellen, gingen we huiswaarts. Met drie extra Wavl's werd om 3 uur de tocht naar 't Veer aanvaard, 't Ging er vroolijk naar toe. Immers men had de geruststelliog, die een overtuigend •kunnen» alleen met zich brengt. 't Feest- en concoursterrein van de jubüeerende harmonie zag er keurig uit. Zelden troffen we een ruimer en mooier gelegen plaats voor dergelijke festiviteiten. Een prachtige droge welde, ruim 100.000 MJ. groot, gelegen midden in de kom der gemeente, aan eene zijde 7door geboomte beschut, voldoende groot om de rumoerigheid van een kermesse d'é geheel te doen afsterven ia de uitgestrektheid van de tusschen- gelegen ruimte, 't geheel keurig ver sierd en verlicht en dan bezocht door duizenden en nogmaals duizenden be langstellenden en deelnemers. Rondom de kiosk met de bijgelegen ververschlngs- tent heerschte wel de grootste drukte. Na lang zoeken en schuifelen tusschen de opeengepakte menigte, vaak ten koste van een onvrijwillige stoot in de ribben en een stomp in de maagstreek, hadden we op 't beste punt een zitje veroverd, in de vaste overtuiging dat ons daar niets zou ontgaan van 't geen er op de kiosk te hooren en daarvoor te zien zou zien. Doch helaas, hoe werden we teleurgesteld. Op nauwelijks 10 a 15 M, van de kiosk hoorden we van den zang daar gegeven heelemaal niets en van de instrumentale muziek alleen eenige fortissimo's en groote- trom-slagen. Telkens opstaan en naar voren opdringen, de rumoerige tent uit, ten koste van onze zitplaatsen, konden we niet doen, Immers we hadden ze te duur veroverd. We bleven dus zitten tot als nummer 19 voor de kiosk verscheen het drapeau van de Kon. Harmonie »Apollo>, kenbaar aan de ontelbare medailles, plaquettes en lauwerkransen, die den standaard van onze harmonie sieren. Toen moesten we naar voren, 't koste wat het wilde. Maar wij waren niet de eenlgste die er zoo over dachten, de geheele tent van 200 M2. stroomde leeg. Alles drong zoo vast mogelijk samen rond 't punt waar Apollo zich gereed maakte en wachtte op 't teeken der jury. Hoog op een stoel staande op nog veel te grooten afstand, dachten we al ook 't genot van >onze> harmonie te hooren te moeten missen, doch 't werd stil. Wat tot nu toe onmogelijk gebleken scheen onder de joelende en zoelende massa ging nu gebeuren, 't Werd stil Hier nog een stlekum geglchel, daar nog een gesmoord gelach en dan niets meer dan een ademlooze stilteeen stilte, die doet voelen dat men iets verwachtte wat vandaag nog niet gehoord was. Rustig, zonder de minste beweging die zenuwen verried, zaten ze, de oude coccoursrotten en de jonge gedrilde muzikanten het bontkleurige hoofdenveld te overzien, waarvan niet één enkel oog in andere richting ging dan Apollo's drapeau vóór, Apollo's Instructeur, de heer Roeien, en zijne mannen op de kiosk. Daar klingelt het belletje van den voorzitter der jury. De eerste tonen dringen tot ons door. We zien elkaar aan, hoorden we daar niet een kleloe zenuwachtige ongelijk heid f Ja, toch ook slechts één enkele. Maar dan gaat het in machtig marsch- tempo zeker en zelfbewust verder, de toehoorders boelend en Imponeerend en ze dwingend hun geheele aandacht slechts te schenken aan wat vanaf de kiosk de wijde ruimte overkllnkt. We hebben »March Gala* van Henry Vieuxtemps nog nimmer een gelukkige keuze genoemd als concoursnummer voor de Hoogste Eereafdeellng eener Harmonie. Niet dat het nummer voor een korps op die hoogte niet voldoende moeilijkheden biedt om zoowel de technische vaardigheid der executanten als de kunde der leiding te kunnen beoordeelen, doch we achten het num mer wat te massaal en te weinig zangerig om ook het subtiel-fijne dat zoo'n hoogstaand korps als Apollo kan ont wikkelen te doen genieten. Doch dat er desondanks toch genoten werd bleek wel, toen na een ademlooze stilte tijdens de altvoering en nog eenige seconden daarna er een stormachtig applaus uit die duizend kelen opsteeg, spontaan en onbevooroordeeld door vriend en vijand zonder onderscheid. Men voelde. Roeien had met zijn mannen iets ge presteerd wat de volmaaktheid nabij was. (Wordt vervolgd.) middel onbeproefd gelaten worden om den omzet der zaken te vermeerderen en den verkoop te vergrooten en kan deze wedstrijd dienen tot een doel treffende reclame. Laat dus niemand achterblijven, maar dingt allen mede. Er zullen 3 prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld, terwijl de com missie zich voorstelt het publiek zelf als jury te doen fungeeren. Om de deelname tot beoordeeling op te wek ken, waardoor men vanzelf krijgt dat het publiek met meer belangstelling en aandacht de etalage bezichtigt, zullen er drie zeer fraaie prijzen ook voor de beoordeelaars (voor 't publiek dus) beschikbaar worden gesteld. Op de eerste plaats nu is 't noodig dat iedere winkelier zich voor deel name opgeeft, wat kan geschieden bij een der commissieleden. In het volgend nummer komen wij op een en ander terug. Leden der commissie zijn J. van Zeist, J. C. van E ij kelen burg. P. Bierlaagh. Jac. Overgoor. E. van Beijnen. Borstrok Stoop. GEERTRUIDEN3ERG A s. Don derdag 9 Augustus v.m. om tien uur Raadsvergadering. Winkelweek. Nu alom voorbereidingen worden getroffen om het 25-jarig Regeerings- Jubileum van H, M. de Koningin luisterrijk te vieren, en ook Waalwijk niet zal achterblijven aan dit feestbe toon deel te nemen, wenden wij ons tot den winkelstand met het verzoek door middel van een etalage-wedstrijd aan het feestelijk aanzien onzer ge meente mede te werken. Het comité, hiervoor in het leven geroepen door „de Hanze" met volle medewerking van „Waalwijks Belang" noodigt alle winkeliers uit aan dezen wedstrijd deel te nemen. Het zal onnoodig zijn er U op merkzaam op te maken, dat door deelname aan dezen wedstrijd U niet alleen bijdraagt tot verfraaiing doch ook deze gelegenheid prachtig kunt benutten om de aandacht van stadge- nooten en vreemdelingen te vestigen op het beste wat Uw zaak oplevert. Honderden zullen worden aange trokken door de fraaie en bekoorlijke etalages, de winkels zullen in 't mid delpunt der belangstelling staan het is aan den winkelier dit middel aan te grijpen om mede van die belang stelling te profiteeren. In dezen tijd van malaise mag geen Jl. Zondag is de finale gespeeld om de HEC-bekers. Om 2 uur speelde Juliana Baardwijk tegen een HEC combinatie. In het begin konden de H E C'ers er maar niet inkomen. Juliana daarentegen liep hard van stapel, zoodat de stand al spoedig 2—0 in het voordeel was van Juliana. Daarn pakte HEC beter aan en met de rust was de stand gelijk 2—2. Na de rust moest zich Juliana hoofdzakelijk op verdedigen toeleggen. De druk op het Juliana-doel was te sterk, waardoor de keeper nog zes maal moest visschen. Uit een door braak wist ook Juliana nog eenmaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met 83 Daarna kwam Quick en W S C in 't veld en begon de groote wedstrijd waarvoor zeer veel belangstelling be stond. Niettegenstaande het flink warm was, is er van het begin tot t einde hard gewerkt. Quick trapt af en is al direct in den aanval, zoodat de W S C verdediging al spoedig handen vol werk kreeg. De Quickvoorhoede, goed gesteund door de halflinie, komt telkens terug maar de W S C achterhoede met den linksback aan 't hoofd houdt stand, zoodat succes uitblijft. Uit een aanval van W S C komt onverwachts het le doelpunt als de rechtsbuiten een hard schot inzendt dat de linksback onvol doende wegkopt, zoodat de bal van richting veranderd en buiten het bereik van den keeper in 't net verdwijnt. W SC leidt met 1—0. Quick laat den moed niet zakken en blijft tot de rust het meest aanvallend. Tot doelpunten komt het echter niet en rust gaat in met 1—0. Na de rust gaat het spel meer tegen elkaar op. Er wordt hard gewerkt aan weerszijden en tal van spannende momenten komen voor. Het spel is vol afwisseling en van den uitslag valt nog niets te zeggen. Ongeveer een kwartier na de hervat ting weet W S C haar voorsprong te vergrooten 20. Quick geeft zich nog niet gewonnen en ziet eindelijk haar haid werken beloond, als een schot van den linksbuiten den W S,C, keeper te machtig blijkt, 2—1 Hierdoor aan- gemoedigd ondernemen zij direct daarop weer een aanval en iedereen denkt reeds aan den gelijkmaker als de bal in het zijnet terecht komt. Even later ontstaat voor het WSC doel een scrimage, er volgt een schot uit dat terecht komt tegen de handen van een back, de scheidsrechter fluit en wijst naar de witte plek. De strafschop wordt tegen de paal geschoten, springt terug in 't veld en wordt daarna corner gewerkt, welke niets oplevert. Quick speelt nu voortaan een verloren wedstrijd. Uit de inzin king die hierdoor ontstaat weet WSC nog te profiteeren en doelpunt voor de derde maal, 3-1. Hiermede komt het einde en heeft WSC alzoo den eersten prijs en Quick den tweeden prijs verdiend. De scheidsrechter leidde wederom tot beider tevredenheid. Na afloop werden, onder een toepasselijk woord, iri het clublokaal van HEC de prijzen uitgereikt. HEC kan met genoegen op deze schitterend geslaagde seriewedstrijden terugzien. HEC III speelde in Besoijen op de bekerwedstrijden van RWB tegen RWB III en wist zich door een 2—1 overwinning in de finale te plaatsen.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 7